Unox DE VUURRODE •SCHOENTJES. HET GEHEIM VAN DE PAREL-EILANDEN KUNSTZAAL BOENDERMAKER Het nieuwe socialisme rfïl»ui,Ooed*et'J Mi m De Nederlandsche vrijwilligers dan het Oostfront. Wij danken den Führer dat hij ons een plaats gaf tusschen zijn soldaten. RADIOPROGRAMMA FEUILLETON Advertentiën. H. POLDERVAART A. POLDERVAART—IKEN MARGRETA ALEIDA. JACOB NTEUWENKAMP MARIE MEEUWIG, TUINDERSKNECHT TINE KEUSS JAN v. d, VEEN, LEUKE VRIENDIN, NET MEISJE FLINKE DIENSTBODE, Verstelnaaister NET DAGMEISJE, FLINK MEISJE. Schilder-Behanger. BOERENKNECHT, B. z. a. BAKKERSHALFWAS, NET KOSTHUIS, OPENBARE LEESZAAL S- Zoo fijn als' vischpastei LOUDELSWEG BERGEN 173. Die doet je niets! Hij is per ver gissing onder de tafel gekropen. Hij hield je pantoffel zeker voor een bloempje, dat hij er zo aan begon.. te knabbelen. Want dat lust hij zo graag! (Vervolg erv slot van gisteren.) Het socialisme van nn is het nationaal-socialisme. Het marxisme trachtte de werkers te'doordringen van het fanatieke geloof dat nationalisme en socialis me water en vuur zouden zijn. Het volksche socialisme tracht ze niet bij elkaar te brengen, maar leert juist hun onverbrekelijke verbondenheid. Hitier heeft al eens verklaard, dat men het één niet kan zijn zonder het ander omdat er één volk en één va derland is. Slechts het nationaal-so- lisme streeft naar de hoogste sociale levensvoorwaarden voor het geheele volk. Het gelooft onvoorwaardelijk aan de mogelijkheid om door alge- heele samenwerking ieder noodlot te kunnen overwinnen, de vrijheid te verzekeren en ieder die plaats in devolksgemeenschap te geven waarop hij, krachtens zijn werk, aanspraak kan maken. De ware natidnalist kent geen volk zonder eer en1 daartoe behoort de wil .de gemeenschap van dat volk de hoogst mogelijke sociale bevredi ging te schenken. Liberalisme en marxisme hebben in verloop van jaren hun strijdigheid met de natuur bewezen doordat ze de volken in zich zelf verdeelden en verzwakten, slechts rampen en materieele ellen de brachten. Het nationaal-socialisme heeft daartegenover door zijn korte ge schiedenis'" reeds bewezen, dat hel een wereldhervormende kracht heeft, dat het geen kracht verspilt door klasse tegen klasse te laten strijden, maar dat het alle volks kracht en alle energie heeft ingezet in den strijd voor een waarlijk so cialistische gemeenschap. Het is de eer van het nationalisme den ooi'log tegen de uitbuiting én de verslaving der volken zegevierend te kunnen voeren en nu reeds geheel Europa van de dictatuur der Angelsaksische en joodsche haute finance te hebben bevrijd. Na een worsteling van tien jaren heeft het nationaal-socialisme thans <je actie ingezet voor de eindelijke emancipatie van den werkenden mensch, om', zooals Mussert het eens getuigd heeft, den strijd voor de vrijmaking yan den arbeid, de te rugwinning van den eerbied voor den arbeid, het recht op arbeid en de opbrengst daarvan, tot het uiter ste te voeren. Dat heelt Uw gezin noodig. Neemt daarvoor TRANSPA- RANTA, de Nederlandsche Aardappeltapiooa, waarmee U zooveel verschillende smake lijke gerechten kunt maken. Vraagt ons receptenboekje. N.V. W. A. SCHOL TEN'S AAROAPPELMEELFABRIEKEh GRONINGEN FOXHOL DE KAASMARKT. ALKMAAR, 8 Mei 1942. Op de heden gehouden kaasmarkt werden 4 stapels aangevoerd, wegende 4175 kg. De prijs van de Fabriekskaas 20+ 43,50, 40+ 56. Handel vlug. BROEK OP LANGENDIJK, 8 Mei 1942. 300 kg Prei f 7.3010.40; 2800 bos Rabarber 14. WARMENHUIZEN, 7 Mei 1942. 2000 kg Rabarber 14. SCHAGEN, 7 Mei 1942. 195 Gelde- koeien (magere) 300475; 227 Gelde- koeien (vette) Centrale; 60 Kalfkoeien 375—/ 650; 45 Pinken 150—200; 84 Pinken Centrale; 4 Nuchtere kalveren voor de fok 25—45; 533 Nuchtere kalvreen Centrale; 6 Schapen (vette) Centrale; 84 Ovefhouders, 3560; Lammeren 1825; 25 Bokken en Geiten 2—90; 40 Biggen 20—45; 207 Konijnen 17. 's-Gravénhage, 8 Mei. Het week blad der Nederlandsche SS, Storm, publiceerde in een zijner laatste nummers onder den titel „Germaan- sche overtuiging" een artikel, dat op treffende wijze uitdrukking geeft van den levensmoed der Nederland sche Vrijwilligers, die onder de vanen der SS den strijd aan het Oos telijk front meemaken. Hieruit spreekt duidelijk, welk een belang rijke fundamenteele wijziging deze inzet in de harten en den geest van deze jonge Nederlandsche mannen gebracht heeft. Mogen zij, die hier te lande in vergelijking met den strijd aan «het front voor heel wat gemak kelijker problemen gesteld zijn, zich aan deze frissche en durvende geest der Nederlandsche pionieren voor het nieuwe Europa spiegelen. Dit artikel luidt als volgt; De Germaansche vrijwilliger, die de Duitsche uniform draagt, is voor velen een vraagteeken. Waarom strijden deze mannen eigenlijk? Het moet toch veel gemakkelijker zijn ergens in Nederland, in Denemarken, in Vlaanderen of in Noorwegen het een of andere ongevaarlijke beroep uit te oefenen? Zoo vraagt de Duit sche wapenbroeder, maar in het va derland stelt men een andere vraag: wat krijgt hij er voor, wat kan hij er bij winnen? Hun, die dit voelen, hoeft men hierop eigenlijk geen antwoord te' geven, want zij hebben een manne- lijken inborst en het gevoel voor het geschiedkundig verband der feiten en voor noodzakelijkheden. En hun, die deze vraag stellen, behoeft men niet eens te antwoorden, zü kunnen toch nooit begrijpen, dat een leven, een man waardig, een ander zijn moet dan dat, u;at slechts heil ziet in een goede zakenbalans. De hier achter afgedrukte brief van een Ne- derlandschen vrijwilliger echter, be vat meer dan een antwoord op de gebruikelijke vragen. Brief van den SS-Schütze Smits. „Na zeven maanden aan het Oost front heeft men zijn kameraden lee- ren kennen. Wat in de eerste maand niet direct te begrijpen was, helderde zich reeds op in de tweede. In de derde maand begreep men bet reeds volkomen en in de vierde werd dit weten omtrent karakter, zwakheden en bekwaamheden, niet slechts van anderen, maar in de eerste plaats van zich zelf, bevestigd. E e.n ding moet men altijd weer constateeren: do soldatenopleiding is hard; grijpt de leerschool in de kazerne iemand reeds flink aan, dan doet de oorlog de rest ten slotte is men een andere ge-vorden. Dit „andere" is het, wat de Duit sche mannen van die der noordwes telijke democratieën onderscheidt, ofschoon zij toch allen als Germanen denzelfden erfelijken aanleg hebben. Destijds reeds, in „Mei 1940", toen de Duitsche troepen in Nederland bin nentrokken, begreep men reeds iets van het „andere", 'van de nog niet onder woorden te brengen geschie- denisvormende kracht. Maar nu eerst, na de lange maanden van strijd in het Oosten, waarin ver onderstellingen tot ervaringen kon den worden, nu eerst is de tijd aan gebroken om te probeeren eenige van mijn gedachten onder woorden te brengen. Het was geen toevalligheid, dat in het neutrale Westen het boek ..Homo Ludens" uitkwam, een boek, dat al 't menschelijke doen en laten als een soel beschouwde, zij het dan ook bii tijd en wiile als 'n verheven snel. Bij een dergelijke denkwijze die jam mer genoeg niet slechts die van den schrijver is, maar ook de handelin gen van velen in het Westen, zij het dan ook onbewust, Benaalt zal men nooit den noodzakeliiken ernst kunnén vinden om zich zelf tot den dood toe in te zetten. Want, hoe fanatiek men ook spe len kan, toch blijft altijd het bewust zijn bestaan, dat het gaat om wille keurigheden en niet om het essen- tiëele, daarom ontbreekt dan ook d^ totale inzet, het laatste offer, en zoodoende ook de geschiedqnisma- kende daad. Dat was de kern van onze levenshouding in het Westen: niet in nood opgevoed zag tenminste dé jeugd het leven als met maskers gespeeld. Ons ontbrak de ernst wel ke het geloof aan de onveranderlijke juistheid van onze idealen met zich brengt. Daarom wilden wij in de diepste beteekenis van het woord geen daden doen én zijn er zoodoen de slechts in geslaagd oppervlakki- heden voort te brengen. Ons leven was leeg, ofschoon met duizend kleinigheden gevuld, geen ideaal scheen ons groot genoeg om het te kunnen of willen wagen in zijn dienst het netwerk van tallooze overwegingen en bezwaren, waarin wij zoo stevig verstrikt waren, te verscheuren. En dus voegden wij ons naar het systeem, lieten ons drijven en leefden het leven, zooals het ons geboden werd, neutraal zonder risico, beschaafd, verfijnd, hoffelijk- huichelachtig en oneindig laf. „Uit den toon vallen" was het ergste wat men doen kon en uit den toon viel zonder meer al het ware, groote, oorspronkelijke. Wie het leven speelt, wie zich 'niet hoeft in te spannen, verliest het contact met de scheppende kracht. Hij geniet het geschapene zonder nieuws te scheppen en dat zoowel in materieele als ideëe- le beteekenis. De jeugd vertoonde zich aan ons jammer genoeg slechts alsgenietend, vadsig, on politiek en zonder problemen, on verschillig tegenover de laatste vraagstukken van het leven. Weliswaar doet men met dit te beweren hen onrecht aan, die als jonge visschers, zeelieden of boeren een hard leven leiden. Maar voor de jeugd als geheel is dit toch wél juist. Temidden van rdit onbek' ïerde leven viel de oorlog. Hij ze ach ter alle alledaagsche gebeurtenissen de mogelijkheid van den dood. Hij, die uit onze gedachten verbannen was, hij' leerde ons, dat er waarden zijn waarvoor men dapper ook den laatsten ademstoot offert. Waar hij is, spreken niet langer holle pathe tische woorden, maar moedige da der. over die dingen die boven leven of dood staan. 1 Dit eerst gaf aan een aantal vah ons het vaste geloof, dat alle twij fel en zelfspot overwint, die an ders aan de wieg der daden staan. Wij wilden niet slechts met den mond zeggen, dat "wij nationaal- socialisten zijn, wij meldden ons als vrijwilligers bij den Waffen- SS, bij de N. S. K. K., bij de verbïndingsafdeelingen, enz. Wij wilden den oorlog meemaken, wilden er bij geweest zijn, wij wildéh niet, dat men later tot ons zou kunnen zeggen: de jeugd van Europa heeft de Duitsche alleen De recrutentijd kwani en daar mee ook bittere teleurstellingen. Wij geloofden reeds iets te zijn en iets te kunnen, maar ons ontbrak het allernoodzakelijkste: het geheele wezen te kunnen richten op den totalen inzet. Wij hadden medelij den met ons zelf, in plaats van vol vreugde midden er in te springen en eerst langzamerhand begrepen wij, dat ook de beste uitvluchten niet konden worden geduld. „Voor den Duitschen soldaat is niets onmo gelijk", dat werd dan slechts tot waarheid wanneer mgn in omstan digheden, waarin alle anderen het zouden opgeven, toch stand hield. Zoo groeit een ander mensch op, hij doet niet algof hij aanval):, hij valt aan, in het beslissende moment trekt hij zich niet terug, maar geeft zonder dralen alles, zijn wil is be vrijd van de duizend bewaren, hij handelt zonder omwegen, recht op het doel af. Het was een Joodsche gedachte alles met takt en slimmigheid en langs listigë omwegen te kunnen bereiken"; alsof de wereld met trucs te regeeren is. Wij zagen en beleefden plotseling in verbluf fende duidelijkheid, dat een deel van het Duitsche succes bp het eenvoudige feit berust dat men zonder hokuspokus direct op het doel afgaat en op deze wijize met den kleinsten, maar volkomen juisten inzet van krachten dat kan bereiken, wat men -tot nu toe voor onmogelijk gehouden heeft (Slot volgt.) ZATERDAG. HILVERSUM I, 415,5 M. 6.45 Qr.pl. 6.50 Ochtendgymnastiek. 7.Gr.pl. 7.45 Ochtendgymnastiek. 7.55 Gr.pl. 8. BNO: Nieuwsber. 8.15 Causerie „Bran dende kwesties (opn.). 8.30 Gerard van Krevelen en zijn orkest, solisten en. da meskoor „Aethercharme" (opn.). 9.15 Voor de huisvrouw. 9.20 Amusements orkest en solist (opn.). 19.— Ernstige muziek (opn.). 11.Voor de vrouw. 11.20 Pianovoordracht. 11.55 Gr.pl. 12. Bert van Dinteren en zijn orkest. 12.40 Almanak. 12.45 BNO: Nieuws-, econ.- en beursber, 13.Een waarschuwend woord aan alle IJselméervisschers. 13.15 Orkest Maiando en solist. 14.Waarom leeren wij eigenlijk? 14.20 Na gedanen afbeid... muziek en vroolijkheid. 15.45 Gr.pl. 16. Bijbellezing, 16l20 Cello en piano. 16.45 Pro Musica en gr.pl. 17.15 BNO: Nieuws- en ecón. ber. 17.30 Gr.pl. 17.35 Duitsche talacursus. 13.Sylvestre Trio. 18.15 Het kwartier van den arbeid.' 18.30 Het Sylevstre Trio. 18.50 BNO: Nieuwsber. 19.BNO: De wereldmeening uit den aether geplukt. 19.10 Gr.pb 19.15 Als ik 't voor 't zeggen had. 19.30 Gevarieerd Zaterdagavondprogramma. 20.15 Con certgebouworkest en soliste (opn.). 21.45 BNO: Nieuwsber. 22.BNO: Mil. over zicht. 22.1024.Gr.pl. HILVERSUM II, -301,5 M. 6.45—8.15 Zie Hilversum I. 8.15 Gr.pl. 10.— Morgen wijding. 10.15 Gr.pl. 10.30 Lichte muziek (Opn.). 11.20 Ensemble Jean Lancé. 12. Fluit, cello en piano. 12.45 BNO: Nieuws-, econ.- en beursber. 13.En- OFFICIEELE MEDEDEELINGEN. Volkstuinen 1942. In aansluiting op de reeks gepubli ceerde persberichten, worden nogmaals de voornaamste bijzonderheden bekend gemaakt. Iedere volkstuinder is verplicht zich bij de L. C. O. te laten inschrijven. For mulieren voor deze inschrijving zijn verkrijgbaar tegen betaling van 0,25 bij alle P. B. H.'s en Gemeentehuizen in de Provincie Noordholland en moeten uiterlijk 11 Mei 1942 in het bezit zijn der L. C. O. Bflzonder wordt de aandacht gevestigd op de juiste en volledige in vulling der aanvraagformulieren. Bij onvolledige invulling, wordt het formu lier onherroepelijk teruggezonden en kan inschrijving van den tuin niet plaats vinden. Particuliere tuinen, dit zijn tuinen, die deel uitmaken van de in huur of in eigendom hebbende woningen, behoeven niet te worden ingeschreven. Nieuwe, na 28 April 1942 aangelegde of aan te leggen tuinen mogen niet grooter zijn dan 225 M2. en moeten minstens met 100 M2. aardappelen be- teeld worden. Per gezin mag maar één volkstuin worden gehouden. De L./ C. O. kan in bijzondere gevallen het gebruik van een tweede tuin toestaan. Voor iedere tuin moet een aanvraagformulier wor den ingevuld. Alleen het hoofd van het gezin kan worden ingeschreven. Op bouwland mogen geen volkstuinen wor den aangelegd. Verbouwd.mogen slechts worden aard appelen, peulvruchten, groenten en een klein gedeelte mais. Verbouw van granen is verboden. Voor de verhuur van gronden als volkstuinen voor een complex van minstens 10 tuinen is toestemming van de L. C. O. noodig. Verhuurd mag slechts worden aan hen, die als volkstuinhouder zijn of zullen worden ingeschreven bij de L. C. O. o Paarden. Ter kennis van belanghebbenden wordt gebracht, dat tot nu toe onder staande personen ,als agent van het Vee- en Vleeschaankoopbureau zijn erkend, ten einde bemiddeling te verleenen bij de aan- en verkoop van paarden: B. Biesheuvel Azn., Ringweg, Spaarn- dam; J. Erkelens, Nic. Moesstraat 79, Amsterdam; N. Th. Groot, Markt B 4, Schagen; W. Jongeneel, Javastraat 9811, Amsterdam; P. Kieft, A 4, Gröotscher- mer. Men dient zich voor de aan- en ver koop van paarden tot erkende agenten te wenden. De aandacht wordt erop gevestigd, dat vanaf 8 Mei a.s. iedere Vrijdag zoolang djt noodig is een aanvullende.lijst van agenten zal worden gepubliceerd in de Landbouwmededeelingen. Huisslachtingen varkens. Het lijkt ons van belang er nogmaals op te wijzen, dat het voor de zelfver- zorgers, in verband met een verrichte huisslachting noodzakelijk is, om bij het uitreiken van vleeschkaarten, vieesch- zegels in ontvangst te nemen, welke worden verstrekt, indien men zijn vlees ,'hkaarten inlevert. Deze vleeschzegels moeten daarna aan den P.jB. H. worden overhandigd opdat hij ze in mindering kan brengen van de schuld in vleeschbonnen, welke is ont staan door de verrichte hulsslachting. Zorgt er voor, in Uw eigen belang, dat Uw Bureauhouder deze zegels ontvangt. Iedere maand wordt aan U de kaart verzonden', waaruit U kunt lezen, voor hoeveel weken U nog vleeschbonnen moet inleveren. Biggenmerken. Tengevolge van de gewijzigde regeling in het vervoerverbod voor varkens, is het niet meer mogelijk om een zeug met biggen te vervoeren. De biggen van boventallige stamboekzeugen kunnen dus noch op het bedrijf van den fokker, noch op het bedrijf van een eventueelen nieuwen eigenaar worden gemerkt. Biggen, die niet op het bedrijf van een fokker gemerkt kunnen worden, moeten worden geleverd. Het Is dus aan te bevelen, om boven tallige stamboekzeugen reeds drachtig te verkqopen, en geen ongemerkte big gen aan te koopen. DE VOEDSELCOMMISSARIS VOOR NOORDHOLLAND. Aanvragen bedrtffsvergunnlngen op bet gebied van de voedselvoorziening. Het Rijksbureau voor de Voedselvoor ziening in Oorlogstijd maakt bekend, dat1 met ingang van 8 Mei 1942 wijzi ging is gekomen in de regeling van de aanvragen van bedrijfsvérgunningen voor producten en artikelen, welke liggen op het gebied van de voedsel voorziening. Zooals bekend is, dienen diegenen, die een industrieel bedrijf willen vestigen of uitbreiden of willen overgaan tot het verhandelen van goederen, die op 28 Juni 1941 niet tot de normale in dat bedrijf voortgebrachte of bewerkte goe deren behoorden, alsmede diegenen, die een handelsbedrijf willen vestigen, of willen overgaan tot het verhandelen semble Jack der Kinderen en solist. 13.40 Voor de jeugd. 14.Sted. orkest van Maastricht en soliste. Ca. 14.40 Gr.pl. 14.45 Het kweeken van tomaten, causerie. 15.Sted. orkest van Maas tricht en soliste. 15.45 Gr.pl. 16.— Het Omroeporkest en gr.pl. 17.Voor de binnenschippers. 17.15 BNO: Nieuws- en econ. ber. 17.30 Orgelspel. 18.Pro gramma-overzicht. 18.15 Reportage. 18.30 De N. S. B. antwoordt. 18.45 Amuse mentsorkest en solist. 19.30 BNO: Nieuwsber. 19.40 Spiegel van den dag: 1950 BNO: Praatje in Groningsch dia lect. 20.Hier W. A. 20.15 Melodisten en solist. 20.45 Gevarieerd Zaterdag avondprogramma. 21.30 Filmpraatje. 21.45 BNO: Nieuwsber. 22.Gr.pl. 22.0522.10 Avondwijding. Vanaf 20.15 alleen voor de Radio- Centrales die over een lijnverbinding met de studio beschikken. 40 door R. ARDEN. De eerste gaf dadelijk bevel te stoppen en zond vervolgens iemand naar den kapitein. Op de politieboot vlamden de lichten op en men kon een troep soldaten gewaar worden, die met het geweer aan den voet in het gelid stonden. Wat kan er gebeurd zijn? vroeg de eerste ^tuurman zich af. Zouden we een gevaarlijk individu aan boord hebben! In Valparaiso kwamen er acht nieuwe passagiers bij, waaron der twee vrouwen. Wat kan dat. be- teekenen? Zouden die wel heele- inaal te vertrouwen zijn? Maar dan had men toch een radiobericht kun nen geven. Magr verder kwapi de eerste niet met zijn gedachten; de kapitein kwam de brug oprennen. Kapitein Sherman was nog een beetje slaapdronken. „Wat is er aan de hand?" De eerste"vertelde wat er gebeurd was. „Zij laten daar juist een boot te water, zij willen aan boord komen, wij zullen de valreep laten zakken!" Kapitein Sherman knikte. „Het is goed", zei hij, „geeft het bevel maar!" „Ik denk aan de passagiers uit Valparaiso", zei de stuurman, „die schenen mij al een beetje wonder lijk!" De kapitein gebruikte een krasse term. „Nu houdeii die kerels ons aan en brengen mijn heele route in de war". De valreep werd neergelaten. Het bootje van het politieschip kwam langszij en onmiddellijk daarop kwamen de geuniformde mannen aan boord. Dat is toch geen gewone politie, dacht de kapitein. Het lijkt wel iets op personeel van een bioscoop. Zijn dat Chineezen? Sherman kon zich slechts verbaasd toonen, hij was veel te verrast om iets ie doen, Zijn officieren ging het al niet beter. De soldaten, zoo ongeveer twintig man, kwamen aan dek en verspreid den zich, zonder eenige verklaring, over het heele schip. Twee gingen naar de marconisten-hut, twee be zetten de brug, de overigen gingen met het geweer in aanslag bü alle tTappen staan, die naar beneden voerden. Twee zeer exotisch uitzien de officieren de rang kon men herkennen aan al het goud op hun uniformen stonden plotseling voor den kapitein en verklaarden, dat hij en de officieren hun ge vangenen' waren. De eerste stuurman was buiten zichzelf van woede. „U seinde, dat u een politieboot was maar jullie zijn Indianen of Maleiers of weet ik watl Dit is te gen het volkenrecht! We zullen re kenschap verlangen!" Eén van de officieren, die een klein snorretje droeg, zei zonder accent: „Je zult je mond houden óf sterven I Na afloop kunt u zich be klagen. Jullie hebben heele hoeveel heden yerdoovende middelen aan boord, dat willen we hebben. Geef bevel: „alle man aan dek!" „Ik doe het onder protést". brulde de woedende Sherman. Toen' gaf hij het electrische sein, een teeken, dat in "alle ruimen en hutten een rood lampje deed ontbranden. Matrozen en stewards renden aan dek en stelden zich op het ach terdek op. De man met het snor retje sprak hen toe: „Wij zoeken groote hoeveelheden verdoovende middelen, die enkele passagiers aan boord hebben ge bracht. Wij weten echter «iet of dit met medeweten van den kapitein ge beurde. Ook weten wij niet wie van jullie daarbij betrokken was! Wie tegenstand biedt, wordt neergescho ten. Vijf man voor bewaking hier!" De verblufte manschappen dach ten niet aan tegenstand. Geen van hen had wat op zijn geweten, maar het optreden van deze vreemde po litiemannen verbaasde hen ten slotte was het de zaak der leiding om daarover rekenschap te vragen. (Wordt vervol®!.) van goederen, die op 28 Juni 1941 in het algemeen niet in soortgelijke bedrijven werden verhandeld, in het bezit te zijn van een bedrijfsvergunning, uitgegeven door den Secretaris-Generaal van het Departementvan Handel, Nijverheid en Scheepvaart of door den Secretaris- Generaal van het Departement van Landbouw en Visscherij. Tot dusverre was de regeling zoo, dat voor producten en artikelen, welke liggen op het gebied van de voedsel voorziening, een vergunning diende te worden aangevraagd bij den Directeur- generaal van de Voedselvoorziening. Met ihgang van 8 Mei 1942 dienen aan vragen met betrekking tot producten en artikelen, die liggen op dat gebied van de voedselvoorziening, waarvoor de bedrijfsorganisatie voor vee en vleesch is ingesteld, te worden gericht tot de Bedrijfsorganisatie voor Vee en Vleesch te 's-Gravenhage, terwijl dergelijke aanvragen, waarvoor de onderbedrijfs organisatie voor zuivel en de onder bedrijfsorganisatie voor margarine, vet ten en oliën zijn ingesteld, moeten worden gericht respectievelijk tot de Onderbedrijfsorganisatie voor Zuivel en de Onderbedrijfsorganisatie voor Mar garine, Vetten 'en Oliën, beide te 's-Gravenhage., Voor alle andere aanvragen voor be- drijfsvergunningen op het gebied van .de voedselvoorziening moet men zich wenden tot den Directeur-Generaal vah db Voedselvoorziening. Distributie van toiletzeep. De Secretaris-Generaal van het De partement van Handel, Nijverheid en Scheepvaart maakt bekend, dat de gel digheidsduur van de toewijzingen voor toiletzeep, met een vervaldatum tus schen 15 Maart 1942 en 15 Mei 1942 is verlengd tot en met 15 Mei a.s. Maandag 18 Mei zijn mijn lieve Kinderen en onze lieve Ouders 25 jaar getrouwd. OPA. LENI en WIM. HERMAN. Doorntjes .33, Bergen N.H. De Heer en Mevrouw GERLING-r-v. d, POL geven met groote vreugde kennis van dei geboorte van hun' dochter Emmastad, Curasao, 10 Februari 1942. Inplaat's van kaarten. Ondertrouwd en Velsen, Duinvl'ietstraat 98. Alkmaar, k Laat Ï49. 7 Mei 1942. Huwelijksvoltrekking 20 Mei a.s. te Alkmaar. Gevraagd een of iemand voor eenige dagen pefc week. KEIZERSTRAAT 12, Ondertrouwd en Huwelijksvoltrekking op Woens dag 20 Mei a.s. v.m. 10 uur. Baanstraat 3. Schaepmanstraat 7. 7 Mei 1942. Voorl. adres Baanstraat 3. Voor de vela blijken van be langstelling ontvangen bij onze 50-jarige Echtvereeniging, be tuigen wij onzen hartelijken dank. H. PAULISSE. M. PAULISSE— WAGEMANS. Alkmaar, Mei 1942. Eikelerrbergstraat 52. Net Meisje zoekt 17—18 jiaar. Brieven onder letter P 601 bureau van dit blad. voor d. en n. gevraagd, ouder dan 20 jaar, voor direct. Mevr. WORM, Nachtegalen- laantje 21, Bergen N.H. Gevraagd tegen 1 Juni niet beneden 17 jaar. Eén dag per week vrij. STATIONSWEG 60 E, Alkmaar. GEVRAAGD. LAAT 104. Wed. m. dochtertje van 5 jaar, ZOEKT PLAATSING als huishoudster, nette omgeving. Brieven onder letter K 596 aan het bureau van dit blad. Gevraagd een van 85 uur, met huiselijk ver keer. Adres VERDOESSTRAAT 1 bij de Jul. v. Stolberglaan. Gevraagd een JAN DE BOER, Boterstraat 12. Gevraagd: Wm, KOSTER, Lyceumstraat 53. Terstond gevraagd een goed k. melken bij A. OLIJ, Zuidervaart, Schermer. 18 jaar, v. g. g. v., liefst Alkmaar,. Brieven onder letter L 597 aan, het bureau van dit blad. Jong persoon zoekt voor direct Geen beroeps. Brieven onder let ter S 603 bureau van' dit .blad. TE KOOP: gele lange Lentsche KOMKOMMERPITTEN en 250 K.G. BETONIJZER, P. GROOT, Oudorp B. 53. TE KOOP GEVRAAGD: EEN KLEINE ZEILBOOT. Brieven onder letter O 600 aan het bureau van dit blad. TE KOOP: EEN GRASMACHINE, z. g. a. n. en een IJZEREN KIN- DERLEDIKANTJE met matras. J. IMMINK, de Bleek 236 B, Egmond-Binnen. TE KOOP: WALDORP RADIO, laatste type en een DAMES- en HEERENRIJWIEL. DAHLIASTRAAT 1. TE KOOP: 2 CRAPAUDS met 4 stoelen en 2 F AUTEUILS met 4 stoelen. v. d. LIJNSTRAAT 20. NIEUW. NIEUW. KOOLRABI, TABAK, MAIS, UIEN, SLA, ANDIJVIE, PREI, SELDERIE en alle KOOLSOOR TEN. ZINIA's ent ASTERS, bij de. ruim 40-jarige Kweeker- Handelaar. KEIZERSTRAAT -12, DE ZALEN DER ZIJN ZATERDAGSAVONDS WEER GEOPEND. „J"L> (Jiftfiïö mhm LANGESTRAAT 85 o 7TTÊL.2497 ALKMAAR Zie lijst van geslaagden onder stadsnieuws. JU versche visch! Voor Unox Vischpostei Speciaal leverde versche zeevlsch de bestanddee- len - U kunt het proeven ll En ook die waardevollw stoffen, als eiwit, phos-i phor en kalk, die den.' visch tot zoo'n voedzaam Serecht maken, zijn lx» 'nox Vischpastei Speel»1 aal aanwezig. Voor 'n smakelijke en voedzame belegging van de boterham t UVP 5-0359» DAGELIJKS GEOPEND VAN 10-12 EN 1—4

Dagblad voor Noord-Holland : Alkmaarsche editie | 1942 | | pagina 3