ALKM. BOYS- HOLLANDIA. DE VUUR ^SCHOEN HET GEHEIM PAREL-EILAH STAD EN OMGEVING AGENDA. Ter dood. Verplichte openstelling sigarenwinkels. KERK EN SCHOOL RADIOPROGRAMMA SPORT. ieslissirigswedstriid op het Sportpark. De Boys naar Beverwijk. ZONDAG 2.30 uur Promotie-degradatiewedstrijd PUBLICATIES Amslerdatnsche Beur» zy, Nederland 1941 99%, 99% FEUlLt ADRESWIJZIGING. Met ingang van 1 Mei 1942 zrfrf de kantoren van den Rijkslandbouw- consulent. Productiecommissaris, Dienst' Kleine Boerenbedrijven, Eco nomische Voorlichting en Wild- schadecommissie voor het ambts gebied Noordholland gevestigd te Alkmaar, Voordam 5. Kantooruren van 912 en van 13.3017 uür. ('s Zaterdags van 912.30 uur). Tele foonnummer 3636. Kengetal K 2200. VERBOUWING EN RESTAURATIE. Het bekende koepelhuis „Mariën- hof", Kennemersingel hoek Maria- laantje, zal verbouwd en gerestau reerd worden. 1 Thans wordt er van gemaakt een woonhuis en op derf hoek een heq- renhuis, waaraan verbonden dé mooie Lodewijk XV koepelkamer. Het -jverk zal een verfraaiing ge ven aan den Singel tegenover den molen „v. Piet", het mooiste plekie van Alkmaars Veste. De thans gecemente gevel wordt vervangen door roodkleurige hand vormsteen met mat-zwarfc dak. Ingang en ramen worden in histo rischen stijl gemaakt. Met het koepelhuis „Arendshof1 bij het Gerechtsgebouw zijn het voor Alkmaar twee historische bui tenwoningen. Het werk staat onder architectuur van den heer W. A. Keesom, archi tect te Alkmaar. EINDEXAMEN R.H.B.S. TE ALKMAAR. Geslaagd voor "diploma A: mej. M, A. Bijleveld, mej. T. van den Eijnden J. H. Eijssen, mej. C. A. Essers, J. N. Grootenboers, mej. C. E. Lagas, J. L. Leeste/naker en W. C. Muller, allen te Alkmaar; mej. N. de Geus te Koedijk, W. van der Heijden te Egm aan Zee, mej. T. M. van Lienen te Aagtdorp, P. van der Molen en W. J, van der Molen te Broek op Langen- dijk en mej. A. Vas Dias te Bergen EXPORTHEFFINGEN EN BIJDRAGEN, Met ingang van Dinsdag 12 Mei zullen de exporteurs aan de Centrale de vol gende heffingen bij export moeten af dragen: peen II zonder lof, ongewas- schen 1.80: schorseneeren I 11.50 en II 11.20; witte kool 0.50; prei boven 10 mm 5.50 per 100 kg; komkommers kas I, II en III 3.80; idem platglas IA, I, II ep IIÏ 3.80; kropsla I 1.60, II 1.70 per 100 stuks. De bijdragen, welke de Centrale aan de exporteurs verleent, zijn met Ingang van dien datum voor koolrabi I 2, II 1 per 100 stuks; spinazie 3.10 en rabarber 1.80 per lr3 kg. KLEINHANDELAREN BETALEN 8 EXTRA. In verschillende vergaderingen van de tuinbouworganisaties is het vraagstuk van de kleinhandelaren op de z.g. con sumptie-veilingen reeds besproken. In de laatstgehouden algemeene vergade ring van het Centraal Bureau v. d. Vei lingen in Nederland werd o.m. mede gedeeld, dat een regeling in voorberei ding was, volgens welke de kleinhande laren, wanneer zij zelf op de veilingen zouden koopen, een extra-bijdrage van 8 zouden moeten betalen. Daarmee zouden de meerdere kosten, welke de consumptie-veilingen en de aanvoerders aan die veilingen maken, eenigszins ver goed worden. De met ingang van 8 Mei in werking tredende regeling voorziet thans in een heffing van 8 pet. van de kleinhande laren, die op de veilingen koopen. De kleinhandelaren, die ook erkend zijn als grossier, vallen bulten deze rege ling. De verdeeling van de geheven 8 is als volgt; 4 wordt gestort in het binnenlandsche vrachten-egalisatiefonds en 4 mogen de veilingen behouden. Dit is wel eenigszins teleurstellend, aan. gezien het Centr. Bureau v. d. Veilin gen, naar het in „De Tuinderij" mede deelt, gerekend had op 6 voor de vei lingen en 2 voor het bedoelde fonds. Getracht zal worden, hierin verande ring te brengen, aangezien het C. B. van meening is, dat met 2 de kosten der vrachten-egalisatie wel gedekt zijn. Voorts heeft men bezwaar tegen de vastgestelde minima. Deze zijn n.l. 0.65 per 100 kg of 0.35 per 100 stuks. Dit - brengt voor de veilingen een grooten administratieven rompslomp met zich mee en de baten, welke worden ver kregen, zullen waarschijnlijk niet vol doende zijn, om de meerdere adminis tratiekosten te dekken. Ondanks deze bezwaren wordt dit besluit echter een stap in de goede richting genoemd. DE PASTOOR VAN KIRCHFELD. A.s. Zondag zal Willem Goossens' Volkstqoneel in het Gulden Vlies een wederopvoering geven van het successtuk „De Pastoor van Kirch- feld" met Willem Goossens, Christi ne v. Meeteren, Greta Goossens en Bram Boulé in de hoofdrollen. Het "stuk behaalde hier in April een groot succes voor een uitverkochte zaal. Wij wijzen er op, dat dit stuk een geheel ander is, dan het eerder ver toonde: Het Biechtgeheim. MAXIMUM PRIJZEN VOOR EIEREN, WILD EN GEVOGELTE. De Inspectie/voor de Prijsbeheer- sching te Amsterdam doet ons eeni- ge. mededeelingen over maximum prijzen van eieren, wild en gevo gelte toekomen. Ten einde te voorkomen, dat, in verband met de komende feestdagen het aanbod van wild, pluimvee en eieren, hier en daar tegen te hooge prijzen zal geschieden, volgen hier, ten behoeve van het publiek en ter waarschuwing van de handelaren, .enkele maximaal toelaatbare prij zen. Prijzen van versche eieren van detaillist aan consument varieeren tusschen 7 en 11)4, cent De pluimveehouders, die recht streeks aan consumenten leveren mogen ten hoogste 8)4 cent bereke nen. Kalk- en koelhuïseieren hebben een maximalen prijs van 9H en 10 eent. Versche eendeneieren 9 cent. Ook de zoogenaamde vrije eieren mogen rfiet meer dan 11)4 cent kosten. Tam konijn (panklaar) kost maxi maal f 2.70 per kg. Gevogelte kost hoogstens (pan klaar ca franco thuis) f 2.35 por kg ZONDAGSDIENST APOTHEKEN. Op Donderdag 14 Mei (Hemelvaarts dag) is de apotheek van Dr. H. Hartong van Ark, Langestraat 1, geopend. HANDELSREGISTER. Inschrijvingen van 5 Mei tot 12 Mei. N ie u we in s c h r ij v in gen Wieringermeer: Proefbedrijf voor landbouwwerktuigen en landar- beidsmethoden. Bestuurs w.ij zi'gingen Langedijk: coöp. boerenleenbank Noordscharwoude II, Dprpsstraat A 46. Andere wijzigingen.: Alkmaar: N. V. Expeditie van Doorn, Kanaalkade 38, autosnel-' diensten door Nederland enz., be noeming beheerder filiaal te Alk maar. N. V. Alkm. ijzer- en me- taalgietrij, Vöormeer, uittreding waarnemend directeur. Zijpe: G. Timmerman, Petten M 28, bran-dstoffenhandel overgegaan aan J. Timmermankruidenierszaak, manufact. en/ huishoudelijke art. overgegaan aan fa. G. Timmerman. Gedeponeerde stukken Den Helder; N. V. Permanent-in stituut in liq., Vlamingstraat 80 plan van uitkeering ingediend. (Ontleend aan onze advertentierubriek) BENOEMD. De heer G. J. Koster te Schager- brug is benoemd tot assistent bij den Landbouwvoorlichtingsdienst, stand plaats Middenbeemster. EERVOL ONTSLAG. Bjj besluit van den secr.-gen. van h^t dept. van binnenlandsche zaken is de heer J. Cornelissen, op zijn ver zoek, met ingang van 1 Juni a.s eervol ontslagen als burgemeester der gemeente Schagen. DIEFSTAL. Door een inwoner van Bakkum wérd bij de politie aangifte gedaan .van het vermissen van een porte- monnaie met een vrij groot bedrag uit zijn woning. Een door de politie ingesteld onderzoek leidde nog den zelfden dag tot de arrestatie van twee jeugdige Beverwljkers, die het geld nog in hun bezit hadden. De hoofddader is ter beschikking van de justitie gesteld. N.V. SPOORLIJN STATION DORP NOORDSCHARWOUDE. De -N.V. Spoorlijn Station-dorp Noordscharwoude hield Dinsdag middag in het spoorcafé onder lei ding van den heer Jb. de Boer uit Oudkarspel de algemeene jaarver gadering. De rekening over het af- geloopen jaar sloot op f 10.229,12 met een .saldo van 5676,20. Aan rangeerloon van de Ned. Spiorwegen was 4288,85 ontvangen. Het be stuur stelde voor, over 1941 een di vidend van 3 uit te keeren, waar mede de aandeelhouders accoord gingen. De heer P. Kroon Jbz. werd her kozen als bestuurslid. Het bestuur werd gemachtigd met den pachter van het café in onder handeling te treden over het vast stellen van een pachtsom voor het komende jaar. De heer A. Swager bracht verslag uit over de ontvangsten van het parkeerterrein. Deze waren zeer ge ring. In totaal was een bedrag var, 64.01 in de kas van den Noorder- maxktbond gevloeid. Van „verdee- len" zal dus geen sprake zijn. WARMENHUIZEN. Ziekenhuisverpleging. - De Ver- eeniging voor Ziekenhuisverpleging hield Dinsdag een algemeene verga dering in café Mosch, gepresideerd door den heer R. Mosch, vice-voor- zitter. Uit het jaarverslag van den secretaris, den heer H. G. Rijs, bleek, dat het ledental ingevolge het ziekenfondsbesluit van 1800 is teruggeloopen tot 1200. Over 1941 zijn 75 leden in een ziekenhuis op genomen met een aantal ligdagen van 1058. De rekening en verantwoording gaf als ontvangsten f 5042,70 aan en uitgaven f 3876,94, batig saldo 1165,76. Er is 300 gestort op de reserve, die nu f 920,39 bedraagt. De heeren Dijkstra en Rijs wer den herkozen als bestuursleden. In de vacature-D. Wildeboer is geko zen de heer Th. Beukers en in de vacature-J. Strijbis de heer' Jac. Mooij. De heer Rijs gaf uitvoerige mede deelingen over het Ned. Ziekenhuis- verplegingsfonds. Verschillende vragen werden ge steld en naar* tevredenheid beant woord. HOORN. Dekking brandschade. - Dezer da gen hield de prov. coöp. vereeniging tot dekking van brandschade in N.- Holiand haar algem. vergadering, waarop 15 onderlinge maatschap pijen vertegenwoordigd waren. Uit het jaarverslag van den heer C. Uitentuis te Broek in Waterland bleek, dat in 1941 de brandschade 38.712.25 bedroeg en dat er een batig saldo was van 140. In de vacature Plas werd tot be stuurslid gekozen de heer E. H. Stöve te Broek in Waterland. Goedgekeurd werd een bestuurs voorstel om de topgrens te verhoo- gen tot 25.000. Verdronken, - Te Venhulzen Is kind van den heer J. Laan spe lenderwijze te water geraakt en ver dronken. ZUrDSCHARWOUDE. Kranig ventje. - Het 1)4-jarig zoontje van de familie y. d. P. alhier geraakte Maandagmiddag spelender wijs te water lm de Voorburggracht. Een zoontje van den heer d© N. wist het hoofd van den kleinen drenke ling boven water te houden, totdat r hulp kwam en het ventje op het moge hem woncjen gébcacfat. Bioscopen. Cinema-Theater, 7.30 uur, hoofdnum mer Een nacht in Mei (rom.) 18 jaar. Hemelvaartsdag voorstelling van 2 uur af. Alkm. Bioscoop-Theater, 7.30 uur, hoofdnummer Duikbooten.koers west (ronj.-sens.) Alle leeftijden. Hemelvaartsdag voorstelling van 2 uur af. Harmonie-Theater, 7.30 uur, hoofd nummer Het leven is niet zoo kwaad (Holl. amus. film). Alle leeftijden. Hemelvaartsdag voorstelling van 2 uur af. Victoria-Theater, 7,30 uur, hoofdnum mer Quax, de brokkenpiloot (kom.) Alle leeftijden (Geprolongeerd). Hemelvaartsdag voorstelling van 2 uur af. Woensdag 13 Mei. 8 uur, café Haring, Oudegracht, verg. afd. Alkmaar Bond van hotel-, café- en rest.pêrsoneel. Dohderdag 14 Mei. (Hemelvaartsdag). 9 uur en n.m. 2 uur, in het veilings gebouw te Alkmaar, wedstrijden -turn kring Alkmaar e.or (Korenbeurswed strijden). 1112 uur, Bierkade, vlootschouw Alkm. roei- en zeilvereeniging. 2 uur, In de Overdekte, nationale zwemwedstrijden van D. A. W. 7.30 uur, 't Gulden Vlies, opvoering van „De voddenraper van Parijs" door het gezelschap Jan Nooy. Vrijdag 15 Mei. 6 uur, 't Gulden Vlies, revue „Proost" (v.h. 25 j. best. zuivelfabr. Neerlandia). 8 uur, Wapen van Heemskerk,Ned. Landstand. HEILOO, '„Nut en Sport". - Maandagavond vergaderde in De Rustende Jager onder voorzitterschap van den heer Schole de konijnenfokkersvereeniging „Nut en Sport". Medegeedeeld werd, dat de vereenï- gng nu toch aangesloten is bij den Ned, Konijnenhond. 12 Juli zal er een tafel keuring worden gehouden voor konijnen welke dit jaar geboren zijn. De hokken- contröle-commissie heeft de eerste ronde gedaan en Is tot de conclusie gekomen, dat er hier en daar nog wel iets te ver beteren valt. Over het algemeen is de controle echter tegengevallen. Aange zien de sterfte onder de jonge konijnen groot is, werd de raad gegeven voor zichtig te zijn met teveel groen voer. Als afgevaardigden naar de algemeene vergadering in Utrecht werden gekozen de heeren Schole (voorz.) en Bakker. Na de pauze hield de heer Ros een in teressante causerie over het Rex-konijn. Bij de rondvraag werd gediscussieerd over het al of niet houden van een konijnenmarkt. Het bestuur zegde toe een onderhoud, dit onderwerp betref fende, aan te vragen bij den burge meester. NOORDSCHARWOUDE. Woningbouwvereeniging. - Onder leiding van den heer G. Kliffen hield de woningboiiwver. „Alg. Belang" Dinsdagavond haar algemeene jaar vergadering'. De belangstelling van de leden was zeer gering. Er is op gebouwen en terreinen afgeschreven 25.312.69, zoodat de woningen nog voor ongeveer 100.000 op de balans voorkomen. Het nadeelig saldo van het boekjaar 1941 was f 2857,85, on geveer gelijk aan vorige jaren. Alle woningen zijn nu bewoond. Medegedeeld werd, dat pogingen in het werk worden gesteld om van de gemeente medewerking te krijgen voor het opknappen van de tuintjes voor de huizen van de vereeniging. De heeren J. Dol en C. Keemyi Tz. .werden tot bestuursleden geko zen. Na nog eenige besprekingen volgde sluiting. Poldervergadering. - 4 Dinsdag avond hield de Noordscharwouder polder een vergadérjng van stem gerechtigde ingelanden in Concordia te Noordscharwoude o. L v. den heer Y. Kaan. De rekening over 1941 sloot op 1882.05, meT" een batig saldo van 528.47. Alle lasten zijn betaald. De begrooting 1942 werd vastge steld op 1930.27, met een post voor onvoorzien van 371.27. De lasten zijn op 15 per ha vastge steld, evenals verleden jaar. Beslo ten werd de loonen te herzien in verband met het plaatselijke loonpeil Na nog eenige besprekingen volg de sluiting. LANGENDIJK. De gascommisgie. - In de Dins dagmiddag onder leiding van burge meester J. Kroonenburg gehouden vergadering van de commissie van beheer der gemeenschappelijke gas fabriek van Langedijk en Sint Pan- cras, werd medegedeeld, dab het gas verbruik in het eerste kwartaal 301018 M3. of 45267 M3. méér was dan in het eerste kwartaal 1940. Het verbruik van industriegas is vermin derd met 445 M3. Het aantal ver bruikers is toegenomen van 2447 tot 2451. De directeur gaf een overzicht van eenige in de naaste toekomst noodig zijnde herstellingen. Bij de hierover gevoerde bespre kingen werd de vraag nog gesteld of het gas niet van mindere kwaliteit is, waardoor meer M3. gebruikt moe ten worden om dezelfde warmte te kunnen ontwikkelen. Hierop ant woordde de dirpeteur, dat de calori sche waarde van het gas voldoende is. Men zal er rekening mee moeten houden, dat veel petroleumstellen nu vervangen zijn door gasstellen, terwijl de menschen door gebrek aan brood tweemaal warm eten, hetgeen ook gas kost. Er zijn deze maand 234 verbruikers beboet. Tot afsluiting is men nog niet behoeven over te gaan, doch wanne# het verbruik te hoog wordt, zal dit hoewel ongaarne toch moeten geschieden. Hierna werd een voorstel behan deld, om een nieuwen 5-kamer-oven te doen bouwen. De thans bestaande, die 6000 heeft gekost, is sinds 1931 onafgebroken In bedrijf geweest en zal moeten worden vervangen. De nieuwe zal 09 f 12 a 12.500 komen, In normale tijden zouden de kosten daarvan ongeveer 10.000 zijn ge weest. Het dag. bestuur werd ge machtigd, tot eventueele bestelling over te gaan. Het verslag over 1941 stond in een gunstig teeken. Het winstsaldo over dit jaar bedroeg f 11.207.80, hetgeen aan het reservefonds zal worden toegevoegd. Bij de rondvraag werd de gasleve- ing besproken. Da heer Bommel (Van onzen Haagschen correspondent.) Opnieuw werden wij dezer, dagen pijnlijk getroffen dqor de mededee ling van het ter dood brengen van een aantal landgenooten, ditmaal ten getale van 24, die zich schuldig heb ben gemaakt aan sabotage, spionna- ge e.d. Dit' is nu de tweede maal binnen een tijdsbestek van nog geen tien dagen. Overduidelijk blijkt hieruit, dat het de bezettende over heid thans bittere en harde ernst is geworden en dat de tijd van genade en lankmoedigheid voorbij is. In een voor zijn bestaan strijdend Europa kan nog slechts plaats zijn voor het harde oordeel van het oorlogsrecht voor ieder, die zijn oorlogsplicht vergeet Toen wij de vorige week, het be richt van het aan 72 landgenooten voltrokken doodvonnis commenta rieerden, op den zwarten Zondag in de bezettingsgeschiedenis van ons land, 3 Mei jj., hebben wij de ver schillende kanten van deze kwestie in den breede besproken; wij be hoeven dus „thans niet in herhaling te treden. Een en ander is trouwens duidelijk genoeg en laat geen ruim te meer voor misverstand. Wie op eenigerlei wijze al of niet in georga niseerd verband tracht te ageéren tegen de bezettende overheid of de Duitsche weermacht en haar belan gen, riskeert daarmee zijn leven; en niet alleen het zijne, doch tevens dat van zijn landgenooten. Want indien wij wél ingelicht zijn, werden ver schillend der bijna honderd geëxe cuteerden in zekeren zin het of- choon niet onschuldige slacht offer van onbekookte daden van hun O verantwoordelijke volgelingen. Deze week-is het twee jaar gele den, dat het Nederlandsche leger, na dapperen weerstand jegens een overmachtigen vijand, capituleerde. Nog altijd zijn er menschen, die de consequenties van deze capitulatie, ook na twee jaren, niet willen be grijpen. De laatste weken werden harde voorbeelden gesteld, in meer dan één opzicht. Ofschoon het reeds te betreuren valt, dat zulks blijk baar noodig was, zoo moge ieder on zer uit deze doodvonnissen thans eindelijk gaan begrijpen, dat oorlog en bezetting geen operettespelen zijn, ook al hebben wij, Nederlan ders, sinds menschenheugenis geen ervaring met dergelijke ernstige za ken gehad. Na twee jaren vol waarschuwingen en waarschuwende voorbeelden, in steeds scherper vorm, moet thans echter aan elkeen de be teekenis ervan duidelijk zijn, zoodat ieder weten kan, wat hij doet en wat erbij op het spel staat, Een wijziging. 's-GRAVENHAGE, 11 Mei. In de Staatscouran van 11 Mei 1942 is opgenomen- een beschikking van den secretaris-generaal van het dep. van handel, nijverheid en scheepvaart, waarbij wijziging wordt gebracht dn de regeling in zake de verplichte openstelling der sigarenwinkels op de werkdagen. Deze wijziging houdt verband met de n-ieuwa regeling aangaande de distributie van ta-baksiartikelen. Van 18 Mei a.s. af moeten bedoelde winkels voor het publiek geopend zijn; op Maandag des namiddags van 2.30 tot 6 uur en op de overige werkdagen van des voormiddags 9 uur tot des namiddags 1 uur en des namiddags van 2.30 tot 6 uur. ARRONDISSEMENTSRECHTBANK. Gouden dameshorloge gestolen. De incasseerder M. A. te Obdam had in Augustus van het vorig jaar in den Helder een damespolshorloge gestolen, dat toebehoorde aan de thans als getuige verschenen mevr. J. Middelhof. Deze vertelde, dat zij het horloge op een tafel in een kamer had neergelegd en het daar later miste. De verdachte bekende het feit, zoodat de zaak dadelijk opgeklaard was. De officier eischte Vier maan den gevangenisstraf, temeer, waar verdachte ook nog eens een paar gevonden" -sokken had meegeno men. Mr. Smal, de verdediger, merkte op, dat verdachte overigens niet on gunstig bekend stond en dat hij het horloge een dag na den diefstal had willen terug brengen. Toen was hij echter door het slechte weer in Scha gen gestrand en daarmee strandde tenslotte ook 't goede voornemen Uitspraak over veertien dagen. PREDIKBEURTEN. DONDERDAG 14 MEI 1942. (HEMELVAARTSDAG). ALKMAAR. Groote Kerk, 10 uur, ds. Kleyne. Kapelkerk," 10 uur, ds. Klein Wassink. Geref. kerk, 10 uur, ds. Idema, em.-pred. te Alkmaar. Vrije ev. geref. gem., Doelenstr. 15, 10 uur, de heer A. Visser, van IJmui- den, UIT DE OMGEVING. Akersloot, 10 uur, ds. van Mullem. Bergen, 10 uur, ds. v. d. Kieboom. Maranatha, 10.30 uur, ds. ter Lin den, van Amsterdam. Castricum, gèref, kerk, 10 uur, ds. Kruger. Evangelisatie, 10 uur, cand. de Boer'. Dirkshorn, geen dienst. Egmond aan Zee, geref. kerk, 10 uur, ds. von Meyenfeldt. Egmond aan den Hoef, 10.30 uur, ds. Veenhuysen. Groet, zie SchoorL Heiloo, 10.30 uur, ds. Bloemhoff. Evang. Kerklaan, 10 uur, ds. Aalders, van Amsterdam. Hensbroek, geen dienst. Schagen, geref. kerk, 10 uur, cand. v. d. Mije. Schoorl, voorm. 8.30 uur, ds. Boeke. DONDERDAG. Hemelvaartsdag. HILVERSUM I, 415,5 M. 8.— BNO Nieuwsber. 8.15 Gr.pl. 9.15 Voor de huisvrouw. 9.20 Gr.pl. 9.35 Lezing: „De viering van Hemelvaart in den loop der tijden. 9.50 De Melodisten (opn.) 10.30 Pianovoordracht. 11.Voor de kleuters 11.20 Bachcantate. 12.Ens. Jonny Ombach. 12.40 -Almanak. 12.45 BNO Nieuws- en econ. ber. 13.De land- stand aan het werk. 13.15 Omroeporkest. 14.Het Amsterd. Kamermuziekgezel- schap en gr.pl. 14.45 Gr.pl. 15.— Bert van Dinteren en zijn orkest. 15.30 Vreugdestonden aan ziekensponden. 16. (Kanken uit de huiskamer. 16.20 Gr.pl. 16.30 Luisterspel: „Wij hebben den eersten prijs gewonnen". 17.15 BNO: Nieuws- en econ. ber. 17.30 Varia, ge varieerd programma. 18.Sport van den dag. 18.30 Varia, gevarieerd pro gramma. 18.50 BNO: Nieuwsber. 19. BNO: De wereldmeening uit vreemde kranten. 19.10 Omroep-Symphonie Orkest, solist en gr.pl. 20.45 De Tuin kunst in het stadsbeeld, causerie. 21.— Cello en piano. 21.45 BNO: Nieuwsber. 22— BNO: Mil. overz. 22.10—24.^ Gr.pl. Vanaf 20.15 alleen voor de Radio Centrales die over een lijnverbinding met de studio beschikken. HILVERSUM II, 301,5 M. 8— BNO Nieuwsber. 8.15 Gew. muziek (opn.). 8.40 Gr.pl. 10.Studiodienst. 11.Altviool, fluit en harp'. 11.20 Amablle-sextet. 12. Salonorkest. 12,45 BNO: Nieuws- en econ. ber. 13.Orkest Malando en so list. 13.45 Gr.pl. 14.Operettenpro- gramma. 15.Zang met pianobegel. 15.30 Voordr. 16.Zang met-pianobegel. en gr.pl. 16.30 Gr.pl. 15.45 Voor de jeugd, 17.15 BNO: Nieuws- en econ. ber. 17.30 Het Röntgen-Strijkkwartet en gr.pl. 18.30 Reportage Kegelconcours Nea. Om roep. 18.45 Orgelconcert en zang. 19.15 Brandende kwesties, causerie. 19.30 BNO: Nieuwsber. 19.40 Spiegel van den dag. 19.50 BNO: Wat Nederlahd schrijft. 20.Reportage van den N. S. B.-Land- dag te Ter Apel. 20.30 Gr.pl. 20.35 Storm over de Mont Blanc, luisterspel 21— Otto Hendriks en zijn orkest. 21.45 BNO: Nieuwsber. 22.Gr.pl. 22.05 22.10 Avondwijding. Vanaf 20.30 alleen voor de Radio- Centrale. die over een lijnverbinding met de studip beschikken. VRIJDAG. HILVERSUM I, 415,5 M. 6.45 Gr.pl. 6.50 Ochtendgymnastiek. 7.Gr.pl. 7.45 Ochtendgymnastiek. 7.55 Gr.pl. 8. BNO: Nieuwsber. 8.15 Orgelconcert (opn.). 8.40 Gr.pl. 9.15 Voor de huis vrouw. 9.20 Gr.pl. 10.Rococo-octet (opn.) en gr.pl. 11.Voor de kleuters. 11.20 Ensemble Francis Keth. 12.En semble Willy Kok. 12.40 Almanak. 12.45 BNO: Nieuws- en econ. ber. 13.Pro ductieslag. 13.15 Bert van Dinteren en zijn orkest. 13.45 Bij den geboorte- en sterfdag van Hendrick de Keyser. 14. Bert van Dinteren en zijn orkest. 14.15 Gr.pl. 14.30 Utr. Sted. orkest, solist en gr.pl. 16.Cyclus: „Het onze Vader". 16.20 Zang met pianobegel. en gr.pl. 16.55 Gr.pl. 17.15 BNO: Nieuws- en econ.- en beursber. 17.30 Voor de jeugd. 17.45 Gr. platen. 18.Sportwetenswaardigheden. 18.20 Gr.pl. 18.35 Neerlands stem van het Oostfront. 18.50 Binnenlandsch econ. praatje. 19.10 Gr.pl. 19.30 Melodisten en soliste. 20.15 Otto Hendriks en zijn orkest. 20.45 Luisterspel: „Joop en de stomme dieren". 21.Pierrot, gevarieerd programma, (opn.). 21.45 BNO: Nieuws ber. 22.BNO: Leidende staatslieden schrijven. 22.1024.Gr.pl. HILVERSUM II, 301,5 M. 6.45—8.15 Zie Hilversum I. 8.15 Gr.pl. 10.Morgen wijding. 10.15 Pianovoordr. 10.40 Haag- sche straatnamen. 11.Concertgebouw orkest (opn.). 11.30 Cello en piano. 12. Otto Hendriks en zijn orkest. 12.45 BNO: Nieuws- en econ. ber. 13.Tusschen de bedrijven, gevarieerd programma. 15. Voor de vrouw. 15.45 Orgelspel, zang en de Bohémiens. 16.45 Voor de jeugd. 17.15 BNO: Nieuws-, econ.- en beursber. 17.30 Klaas van Beeck en zijn orkest. 18.15 De Heeren van der Aa en Boom, zaken lieden aan het woord. 18.30 Reportage 18.50 Orkest Malando en solist. 19.30 BNO: Nieuwsberichten. 19.40 Spiegel van den dag. 19.50 BNO: De Jordaner vertelt over sociale nooden. 20.BNO: Eng. uitz. „Hollands Political Aspects (Voor de Radio-Centrales: Gr.pl.) 20.15 Viool, cello en piano. Ca. 20.50 Gr.pl. 21.Boekbespreking. 21.15 Viool en piano. 21.40 Gr.pl. 21.45 BNO: Nieuws ber. 22— Gr.pL 22.05—22.10 Avond wijding, Vanaf 20.15 alleen voor de Radio- Centrales die over een lijnverbinding met de studio beschikken. had nog klachten en de directeur was ook niet tevreden. Er wordt echter voortgegaan met het onder zoek. Over de kolentoewijzing was de directeur tevreden. Voetbal OM DEN HOOGSTEN TITEL. Het programma van Hemel vaartsdag mag dan klein zijn, het is er echter een van groote be- teekenis. Zoo worden aller eerst twee wedstrijden gespeeld om het kampioenschap van Ne derland en wel in Heerenveen tusschen Heerenveen en AGOVV en in Eindhoven tusschen Eindho ven en Blauw-Wit. Vermoedelijk zullen de Friezen het thuis wel kunnen bolwerken te gen de vertegenwoordigers van het Oosten, maar of Blauw-Wit de volle winst zal behalen op het zeer sterke Eindhoven, is te bezien. De Amster dammers strijden hier voor hun laatste kans en die kans is o.i. zeer gering. t In het Zuiden speelt Helmond te gen Roermond. Zou Roermond win nen, dan is ze veilig, verliest ze, dan moet ze degradatiewedstrijden spe len. Vélocitas speelt thuis tegen Sneek. Winnen de Groningers, dan zjjn ze veilig en vermoedelijk zullen ze een kleine zege kunnen boeken. Wat de promotie betreft, in afd. I speelt DOS tegen de Volewijckers. Afgaande op verleden Zondag moet de Utrechtsche club een kans heb ben. In afd. H speelt 't Gooi thuis tegen UVV en kan misschien ook winnen. t In het Oosten speelt Go Ahead thuis tegen Rheden en moet win nen, maar hetzelfde is het geval me't Borne, dat Hengelo ontvangt. Moge lijk is het, dat beide wedstrijden weer in een gelijk spel eindigen! In het Zuiden ontvangt Vlissingen de Baronie en zal haar best doen, om te winnen, terwijl WV een bezoek krijgt van het sterke Bleijerheide en dus danig zal moeten oppassen. De Boys naar Beverwijk. De Alkm. Boys, nog nauwelijk be komen van den zwaren wedstrijd legen HRC, moeten Donderdag naai Beverwijk, waar zij tegen den kam pioen moeten spelen, die Zondag j.l. van Hollandia verloor. Beverwijk vecht du„ voor de allerlaatste kans en dus zal haar tegenstand zeer groot zijn. Toch hebben We vertrouwen in de Alkmaarders, die drie wedstrijden achter elkaar wonnen en nu toch ook in staat moeten zijn, om den eersten degradatiewedstrijd te win nen. Beslissingswedstrijd in Alkmaar. Op het Alcmaria-veld wordt ver der om 2 uur een beslissingswed strijd gespeeld tusschen WZ uit Zaandam en Always Forward uit Hoorn. Beide clubs zijn van vrijwel gelijke krachtj zoodat de liefhebbers zullen kunnen smullen van een sen sationeel partijtje. Wie er winnen zal, is niet te zeggen. Waar het hier een beslissingswed strijd betreft, gelden de gewone do nateurs- en ledenkaaTten natuurlijk niet en zal men dus kaarten moeten koopen, öf aan de kassa, öf bij de Grand, die derf voorverkoop heeft. ALKM. BOYS-HOLLANDIA. Voor de a.s. Zondag alhier te spe len promotiedegradatiewedstrijd tus schen de Alkm. Boys en Hollandia bestaat zeer groote belangstelling, zoodat de liefhebbers zeer verstan dig zullen doen van de voorverkoop-, gelegenheid gebruik te maken. Voorverkoop (Sigarenmagazijn Hartland Vrijdag 5—7, Zaterdag 16 ALKMAAR. GEBOREN: Cornells, z. van Gustaaf K. van "Wanrooil en B. A. R. van Harten. GETROUWD: Adrianus Riel en Jo hanna Vrij. Johannes B. Relnders en Petrcnella Blankendaal. Jacob Groot en Agatha C. Aekermann. Petrus G. J. Loevens en Geertruida J. Stek. 1 Antoon Kruidenberg en Aafje Hoogland. Willem P. de Haan en Geertje J. Leegwater. Francois Ph. Nieuwen- hof en Catharina Jacobs. OVERLEDEN: Simon C. G. Knaapen, 90 jaar. Maria A. A. Boers, wed. van J. P. Eeken, 45 jaar. BROEK OP LANGENDIJK, 13 Mei 1942. 29 kg Witlof 15—/ 20; 1300 kg Koolrabi 6.40—8. WARMENHUIZEN, 12 Mei 1942. 1000 kg Rabarber 10. LIJST VAN INSTELLINGEN VAN WELDADIGHEID. De Burgemeester van Alkmaar, waarnemende de taak van Burge- meeSer en Wethouders, brengt ter algemeene kennis, dat het Plaatse lijk Comité „Herwonnen Levens kracht" (afdeeling van de R.K. Ver eeniging van dien naam tot bestrij ding der tuberculose) heeft -opge houden te bestaan en dientengevol ge is geschrapt van de lijst van bin nen deze gemeente gevestigde in stellingen van weldadigheid. Alkmaar, 12 Mei 1942. De Burgemeester voornoemd, G. VAN SLINGERLAND, Lo.Burg. De Secretaris, A. KOELMA. HEZETTINGSCHADE. De BURGEMEESTER van ALKMAAR vestigt de aandacht van bèlanghebben- den op het „Besluit op de bezetting- schaden", waarin de mogelijkheid wordt geopend om schaden, welke door de be zetting van Nederland zijn ontstaan (be- zettingschaden) en welke in het belang der volkshuishouding of billijkheids halve niet ten laste van den benadeelde kunnen worden gelaten, vergoed te krijgen. De verzoeken om vergoeding moeten binnen twee maanden na het toebrengen der schade, of, indien de schade is toegebracht vóór het in wer king treden van het besluit (18 Maart 1942) vóór 18 Mei a.s. worden ingediend bij de afdeeling Bezettingschaden van den Algemeen Gemachtigde voor de Oorlog- en Dofensieschaden, Raamweg 32 te 's-Gravenhage. Alkmaar, 12 Mei 1942. De Burgemeester voornoemd, G. VAN SLINGERLAND. DpÉ- Amsterdamsen® Bank N-V. Bqkailtoor Alkmaar. van Woensdag 13 Mei 1942 STAATSLEENINGEN. Vor k. lu.40 Nederland 1941 .1007/le 1007/16 Nederland 1940 H 100% «00V2 3—3V, NederL 1938 97% 97% '0 Ned.-Indië 1937 887/, 837/, BANK INSTELLINGEN Amsterd. Bank 144'/, 143% Handel Mij. Cert. v. 2.50 122 1221/, Koloniale Bank 127 127 Ned. Ind. Handelsbank 89% 89% IND. OND. BINNENL. Alg. Kunstzijde Unie .153% 151% Calvé Delft Cert. ,1153% 115i/a Nederl. Ford .3421/, 345 Lever Bros166 163 Phil. Gloeil. Gem. Bezit 282 278-9 CULTUUR MAATSCH. H. V. A. .287 '*182 Java Cultuur .155 153 Ned. Ind. Suiker Unie 163 161 Verg. Vorstenlanden 80% 78%-9 PETROLEUM. Kon. Petr.299% 292-4J RUBBERS. Amsterd. Rubber .186 182-3 Deli Bat. Rubber .136% 136 Oostkust 95 95 SCHEEPVAARTEN. Holland-Amerika lijn 150% 147 Java-China-Japan lijn 126 124 Kon. Ned. Stoomboot 197 196 Scheepvaart Unie .177 173-4 TABAKKEN. Deli Batavia .1441/, 143 Oude Deli .182 181% Senembah .1521/, 151% SPOORWEGEN. Deli Spoor 60»/, 60 Ind. Spoor 1 43% 43 Hoofdredacteur: A. R. Jonker (afw.), Alkmaar. Plaatsverv. hoofdred. en Buitenland: Tj. N. Adema, Alkmaar. Reportage: D. A. Klomp, Bergen. Binnenland: B. Daalder, Bergen. Stad en Prov.: G. H. W. ter Hoeven, Alkmaar. -! Sport: J. Werkman, Alkmaar. „177. En nu zaten ze de rand van de vijver heb zo'n dorst!" zei An:| keel is droog! Econ omisi DURE KNOTTEN En 00 De economische ree! maar had Maandagïrj waar niet veel zaken o; maar die er waren, d er zijn! Daar was allereerst den koopman A. F. 1 Hoorn. Deze meneer h; het vorig jaar 60 kne afgeleverd aan een sta terende naar den naam Nu had deze zaak 1 zoozeer onze belangst ken, ware het niet, dat detinqerd was: hij was behandeling der zaak van meineed en moet d. zes maanden bromml meineed had A. veroorl dertijd pressie op Beerq oefenen. Verdachte ontkende het hem ten laste gd Beerepoot, thans als hoord, verklaarde de w per knot te hebben gel. vertelde hij uitvoerig, 1 meineed was aangezet, was voldoende voor de. de Brueys Tack, om d te vorderen, temeer o. fred heelemaal geen bel van het inzien van der zijn handeling, en mr. economische rechter, I A., die tot het laatste td bleef ontkennen, confoij tot drie maanden gevai 4300 kg bie P. Koning uit Avenh een van zijn dorpsgenc van het vorig jaar een wegende 4300 kg, verkc deze transactie de ve seerd. Dat laatste wa; fout en Koning hoor f 350 of 30 dagen tegen Mr. Krabbe maakte ei; dagen van. Po/fl VETDIEFSTAL IN AJ BERECHT.] Men zal zich waarsclj wel herinneren, dat in vorig jaar ingebroken pakhuis, dat in gebruik gemeentelijk bureau v| zaken te Alkmaar. Er 20 pakjes vet vermist, ders was geen spoor te o Niet lang daarna were echter toch opgelost, waj tweede poging om vet werd de dief door een die zich in het pakhuis steld, op heeterdaad b' bleek te zijn een zekere Alkmaar, die Maandag voor den politierechter, In het bewuste pakh gelmatig vet en boter dat bestemd was voor d zen. Dat wist o.a. de sc van den verdachte, die pakhuis woont. Deze sc heeft in den diefstal wel langrijke rol gespeeld schien nog meer schuldi dachte. Zij toch had herrf. op zekeren middag bij 3 zoek was, overgehaald, q uit het pakhuis weg te ging heel gemakkelijk, wf mama had een sleutel, paste op een achterdeur bezweek, ging* naar hel opende de deur en nam vet mee, die hij deelde schoonmoeder. Bij een t ging werd hij echter ges als we boven reeds vertel Mr. de Brueys Tack v diefstal wel zeer ernst waar het hier vet betrof stemd was voor werklo<| Hij vroeg daarom 2 m; vangenisstraf. Het vonnisf weken. 44 door R Eindelijk kwam de bevr peditie ook bij de hut vai Hudson. De sleutel stak slot, maar de deur was v gegrendeld! „Meneer Hudson!" riep Hij moest echter eerst ffir de deur bonzen vóór Hud van leven g^f. „Ik schiet jullie allemas schreeuwde deze. „Ga van weg, of jullie zijn er strai geweest!" Sherman bemoeide zi Meneer Hudson, die ban W%rJk den het, Shermar Hudson at aan de» ka; fen kende Herman dus zee „Als u het bent, kapite opstaan en u binnen late hu. Hij deed aldus en se grendel weg.

Dagblad voor Noord-Holland : Alkmaarsche editie | 1942 | | pagina 2