DE VUURRODE SCHOENTJES. AGENDA LAATSTE BERICHTEN. Engelsch-Bolsjewisfisch bondgenootschap. Molotof in Londen en Washington. Plattelandsvrouwen in Alkmaar bijeen. Demonstratie in het spinnen. Groate opkomst. Vraagt Uw Winkelier BVRGERLIJKE STAND Nieuwe burgemeester van 's-Gravenhage. Contribute van hef Arbeidsfront. Succesvolle panfsergevech- ten in dfe Marmarische woestijn. KERK EN SCHOOL MARKTBERICHTEN Amsterdamsche Beurs GEEN VERGUNNING, TOCH OPEN Wegens het in deze gemeente ves tigen en voortzetten van pen heeren- kappersbedrijf zonder de vereischte vergunning, is tegen den exploitant procesverbaal opgemaakt. WAREN MOETEN GEPRIJSD. De eigenaars van een drietal krui- deniersbedrijven, die hun waren niet overeenkomstig het Prijsaandui- dingsbesluit hadden geprijsd, zijn geverbaliseerd. EXAMEN TESSELSCHADE. Voor het examen Tesselschade, diploma, „hulp der moeder", zijn gis ter o.a. geslaagd de candidaten J. E. fmit te Hoogkarspel en A. A. choen te Midwoud. VERANDERING PERSOONS BEWIJZEN STRAFBAAR. Wederom is tegen eenige perso nen procesverbaal opgemaakt omdat zij hun persoonsbewijzen eigen machtig hadden veranderd of een wijziging van hun burgerlijken staat niet hadden opgegeven. - BEVORDERD. Met ingang van 1 Juli zijn de schrijvers van de P.T.T. (kantoor Alkmaar) mej. S. Starreveld en de heer H. de Vries bevorderd tot bu reel-ambtenaar 3e klasse. 489E STAATSLOTERIJ. Bp de gister gehouden trekking van de 489e Staatsloterij (5e klasse, 16e lijst) zijn wat de in Alkmaar en omgeving gekochte loten betreft de volgende prijzen en nieten ge vallen: 70 5317 5320 5366 5371 10489 12815 12839 20457 20498 21620 Nieten: 5339 5397 10479 10482 12753 12766 12780 12782 15fl0 19588 20466 20475 20482 20434 21575 21587 21663 geeft TRAKSPAB<A*1* goede bijvoeding, die fel op smakelijke manier kjmt klaarmaken. Vraagt Uw wté&efteP QHt receptenboekje. DE KAASMARKT. Be aanvoer bedroeg heden 39000 kg tegen 32'000 in de vorige week. Dat het met de kaasproduoten nog niet dat is bewijst wel het feit, dat in dezelfde week van het Vorig jaar de aanvoer 64000, in die van 1940 124000 en in die van 1939 113000 kg bedroeg. Toch was de aanvoer van "heden te groot voor het contingent dat voor den handel beschikbaar was. De A-handelaren, die eohter 50 van hun aankoop moeteii opzetten voor de Crisis-Zuivel- Centrale mogen n.l. 2/6 koopan en de B-handelaren 1/3, terwijl 20 van het gekochte uit 40 plus kaas mag bestaan. O pi te bereiken, dat het onver kochte niet geheel door de Crisis - Zuivel-Centrale moest worden overgenomen, werd tijdens de markt bekend gemaakt, diat de handelaren met hiun contingent voor de volgende week mochten koopen, doch op deze aankoopen bleef de verplichting van de vol gende week rusten. De prijzen, wa ren voor 20 plus 43.50 en voor 40 plus 53 per 50 kg. 85 SCHAPEN FRAUDULEUS GESLACHT. De economische dienst vap de Hoornsche gemeentepolitie is voor eenigen tijd een clandestiene slach ting op het spoor gekomen van groo- ten omvang, waarvan de hoofddader, zekere C. A., te Wognum woonachtig is. Tegen dit heerschap is proces- Verbaal opgemaakt terzake van het frauduleus slachten van 25 schapen en een varken. Mede kon de hand worden gelegd op twee zijner hand langers, n.l. F. B. te Zwaagdijk en J. A. te Wadway, beiden onder de gemeente Wognum, die werden ge verbaliseerd' wegens den verkoop van pl.m. 1000 kg schapenvleesch, en laatstgenoemde tevens wegens verkoop van ongeveer 125 kg yar- kensvleesch buiten de distributiebe palingen om en tegen te hoogen prijs. Ook 16 Hoornsche burgers, die. van dit vleesch' hadden gekocht, zul. len zich te zijner tijd hebben te ver antwoorden. LANGEDIJK. Draag uw identiteitsbewijs bij u. - Bij de gister gehouden controle voor persoonsbewijzen bleek, dat nog verscheidene personen zonder dit bewijs op stap gaan. Een bonne tje is het gevolg. Dus is het zaak te zorgen dat men steeds het persoons bewijs bij zich draagt. (Ontleend aan onzé advertentierubriek) Bioscopen. Alkm. Bioscoop-Theater, 7.30 uur, hoofdnummer Vrouwenstrijd (rom.- sens.) 18 jaar. Zondag voorstelling van 2 uur af. Woensdagmiddag, half 3, matinee Harmone-Theater, 7.30 uur, hoofd nummer Watt en Half'Watt als Ridders in lompen (kom.) Alle leeftijden. Zondag voorstelling van 2 uur af. Woensdagmiddag, half 3, matinee. Victoria-Theater, 7.30 uur, hoofdnum mer Zeven jaren pech (kom.) Alle leef tijden. Zondag voorstelling van 2_uur af. 'Woensdagmiddag, half 3, matinee. Cinema-Theater, 7.30 uur, hoofdnum mer De zevende*"jongen (hum.-rom.) 18 jai»r. Zondag voorstelling van 2 uur af. Woensdagmiddag, half 3, matinee. Zondag 14 Juni. 35 uur, muziekpark te Heiloo, con cert fanfarekorps Eensgezindheid. GEEN VREDE ZONDER WEDER- ZIJDSCHE INSTEMMING. LISSABON, 12 Juni (A.N.P.) Naar de Britsche Nieuwsdienst in 'n meldt, heeft Eden heit sluiten van een Engelsch-Russisch bondgenoot schap voor wederzijdsch hulpver lening na den oorlog tegen „eiken aanval van de as" bekend gemaakt. Voor het voeren van de onderhan delingen is Molotof, de minister van buitenlandsche zaken dei Sovjet unie, in Engeland geweest. Vervol gens is Molotof per vliegtuig naar de Vereenigde Staten gereisd, om de kwestie der samenwerking met president Roosevelt te bespreken. Samenwerking tusschen Moskou en Ver. Staten. LISSABON, 12 Juni (A.N.P.) Nar de Britsdie Nieuwsdienst in een extra bericht uit Washington meldt, 'heeft de woordvoerder van het Witte Huis verklaard, dat Molotof en president Roosevelt bij hun be sprekingen ook tot een accoord ge komen zijn „over fundamenteele vraagstukken een samenwerking tusschen Sowjet-Unie en de Ver- eenigde Staten tot behoud van den vrede en de veiligheid na den oor log". Ter aanvulling op het bericht over het sluiten van het verdrag van bondgenootschap met de Sovjet- Unie, meldt de Britsche nieuws dienst, dat Eden de clausules van het verdrag heeft bekend gemaakt, waar-' in Groot-Britannië en de Sovjet-Unie zich bereid verklaren, geen vrede te sluiten zonder wederzij dsche instem ming. Voorts wordt hierin verklaard, dat men „geen territoriale winst zoekt". In de clausules wordt verder De Landsvrouwen van den Neder- landschen Landstand kwamen giste ren te Alkmaar in café Central, on der leiding van mevrouw De Haan Bosker bijeen. De voorzitster sprak een hartelijk woord van welkom en wel in het bijzonder tot den leider van Volk en Bodem, Bakker, en tot de pers. Zij verheugde zich zeer Over de groote opkomst .en bracht dank aan den Landstand, die voor een keurige zaalversiering had zorg gedragen, "hetgeen het frissche demonstreerde, dat de landsvrouwen willen uitdra gen. Met dankbaarheid in het haft, aldus spr„ hebben wij al eenige da gen de zon zien schijnen. Nieuwe productiemogelijkheden dagen daardoor op. Het gebrek aan groen te drukt onze gezinnen, maar er mag op vertrouwd worden, dat dit binnen niet al te langen tijd tot het verleden zal behooren, zooals wij ook hopen, dat straks met veel van het harde leven het geval zal zijn. Tegenover de vrouwen van de ste den hebben de vrouwen van het platteland reden, niet ontevreden te zijn. Het is de vrouw, die met' haar geestkracht, levensmoed en levens kracht juist thans ié. de gezinnen door een vriendelijk woord een juis te sfeer moet scheppen en dit» niet alleen in het gezin, maar in de ge- heele gemeenschap. Wij mogen niet vergeten, dat wij in de eerste plaats onze volksgenooten moeten bemoe digen. Met klagen en morren schiet men niet op. Wat ons thans hindert is maar tijdelijk en allen hebben wij de hoop in het hart, dat binnen niet al te langen tijd het hinderlijke tot het verleden zal behooren. Juist in dezen benarden tijd komt de flinke en krachtige vrouw naar voren. Spr. herinnerde hierna aan het bezielende woord van den boe- renjeugdleider Boerema, waarvan men veel heeft kfinnen opsteken. Blij was spr. geweest, dat onze jeugdop die bijeenkomst de volks dansen heeft kunnen uitvoeren. Het is verheugend, dat het juist de Landstands jeugd is, die de oude ge bruiken herstelt. Daardoor zullen wij de eenheid- terugvinden,3 die den boer bindt aan het voorgeslacht. In de dansen van den laatsten tijd, het schuifelen langs elkander, zat geen jolijt. Het was niet meer een bezin nen op traditie en het is prachtig, dat de Landstand in het herstellen van de traditie voorgaat. De jeugd toch moet vormen de bron waaruit het Nederlandsche volk zijn kracht kan putten. In de oude maatschappij is dit te veel over het hoofd gezien. Wij vrouwen, als hoedsters der cul tuur, als draagstersvan ons ge slacht moeten de jeugd steunen, want dit zal zoker heil voor het platteland afwerpen. Applaus. De jjouwleidster, mevrouw Bom- mezij, deelde hierop mede, dat OD 'i verzoek om extra broodkaarten voor jongelui van 15 tot 20 jaar uit de stad, die in hun vacantie op de boer derij komen om daar behulpzaam te zijn, nog geen beslissing was geno men. Voor wie geen akkerbouwer is wordt het moeilijk om zonder dat de jongelui tot zich te nemen. Toch zou spr, gaarne zien, dat men dit deed, tomdat daardoor platteland en stad nader tot elkaar komen. Ook is het noodig, dat wij nader tot de ar beidersvrouw op het platteland ko,- men. Men is wel lid van den Land stand, omdat deze een publiekrech terlijk lichaam is, maar juist de vrouwen van den vroegeren Boerin- nenbond dienen als pioniersters te werken om de belangen van alle plattelandsvrouwen te dienen. Van de 32 afdeelinge* zijn er 20 geble ven, daarom, wekte spr. op de ,vrouwen in de boerendoppsradien en den volksdienst te steunen. Voorts deelde zij nog mede, dat een excur sie naar een bijenhouder overwogen wordt. Op verzoek van de voorzitster gaven een 20 tal dames zich op voor het vormen van een koortje, dat on der leiding van Jac. Janssen volks liederen zal instudeeren en die ook voor de radio zal brengen. j Een demonstratie in het •spinnen. Na een woord van welkom aan den boerenleider Saai die inmiddels ter vergadering was' gekomen, gaf mevrouw Tholenvan Sahden, die door den heer Bakker was ingeleid als een vrouw die hoewel 2e 45 jaar in Amsterdam woonde, haar Drentsche boerenhart had behouden, een demonstratie in het spinnen, waarvoor wol werd gebruikt die aan hekken en puntdraad .was blijven hangen. „Ik ben een eenvoudige vrouw", aldus mevrouw Tholen in haar inleidend woord, „maar blij dat ik hier kan toónen, wat ik als lcind< van 15 jaar van mijn moeder heb geleerd". Met trots vertelde zij, dat haar kleinzoons kousen dragen van door haar gesponnen wol. Gij kunt dit allen leeren. Het is slechts een kwestie van. handigheid. Voorts toonde zij een rok, door haar als kind gedragen en waarvoor zij de wol naar den wever had gebracht. Deze rok met een katoenen inslag was nog oersterk. Wij als boeren vrouwen, zoo zeide zij, moeten ons nooit schamen, dat wij boerenvrou wen zijn. Ons boerenwerk is mooi en wij staan daardoor ver bover de stadsmenschen. Vol levensvreug de zat zij achter het fraaie spinnen- wiel, dat door haar met haar teenen werd bestuurd. De fijne draad maak te onderwijl de klos dikker en vol belangstelling volgden..de aanwezige vrouwen haar vreugde gevenden ar beid, al vordert het uren óm op deze wijze een knot wol te bekomen, die men in normale tijden voor een kwartje bekomt. OndeT groeten bij bal der aanwezigen richtte de voor zitster tenslotte een dankwoord tot mevrouw Tholen, waarna de bijeen komst met het zingen van het bondslied werd gesloten. HEILOO. Volkshuisvesting, - In de Woens dagavond gehouden vergadering van aandeelhouders opende de heer G. Smits en deelde mede dat de voor zitter door ziekte was verhinderd. Het jaarverslag van den heer Holtes roemde de wijze van bewonen en het op tijd betalen van de huur. Het ac- countansbureau van Ned. Gemeenten rapporteerde, dat de gebouwde eigen dommen thans getaxeerdzijn op 25.715.38, afgeschreven is 5071.28, verliessaldo f 268.15. De exploitatie rekening gaf o.a. aan rentevoor schotten 914.60, afschrijvingen 449.89, storting Mhurverlagings- fonds 297.67, huren 1282.71, ver liessaldo 509.06. De voorzitter deelde mede dat het bestuur een onderhoud heeft gehad met den burgemeester. Er zijn klach ten geuit over het onderhoud. Wij hehben de mogelijkheid van huur- verhooging onder de oogen gezien, zei de voorzitter. Er ontwikkelde zich een heel debat over de plichten en de rechten van de huurders, voor al over een huurder die zonder toe stemming was gaan samenwonen. Men zal daarop terugkomen. Op de aandeelen werd 4 procent rente uitgekeerd. De heeren 'P. A. Holtes en G. Smits werden herkozen als bestuurs leden en de heer J. Rus Jzn. als commissaris. nog het volgende gezegd: het pact is gesloten voor een duur van twintig jaar, beginnende met het einde van den oorlog. Het voorziet in een we- derkeerige hulpverleening tegen eiken aanval en zal worden opgeno- mmen in een blijvend Europeesch pact. Voorts maakt de Britsche nieuwsdienst bekend, dat Groot- Britannië en de Sovjet-Unie een volledig militair bondgenootschap voor den duur van den oorlog en twintig jaren na afloop van den oorlog hebben aangegaan. In het Lagerhuis heeft minister Eden Wegedeeld, dat de besprekin gen van Molotof met president Roo sevelt „uiterst nuttig en bevredL gend" geweest zijn. Aan den door Reuter gepubliceer- den tekst van het verdrag over het bondgenootschap met de Sovjet- Unie kan nog ontnomen worden, dat het verdrag „Z90 spoedig mogelijk" geratificeerd móet worden. De uit wisseling der ratificatie-oorkonden dient „zoo spoedig mogelijk" in Moskou te geschieden. Na uitwisse ling der ratificatie-oorkonden treedt het verdrag in werking. Het verdrag is gedateerd: Londen, den 26en Mei 1942. Naar de radio New-York meldt, heeft Molotof van 29 Mei tot 4 Juni in Washington vertoefd. Zijn aan wezigheid was streng geheim gehou den. Bij zijn besprekingen met pre sident Roosevelt, waren ook gene raal Marshall en admiraal King aanwezig. Radio Moskou meldt, dat ter gele genheid van de onderteekening van het verdrag telegrammen zijn gewis seld tusschen den koning van Enge land en Kalinin, den president der Sovjet-Unie. C. KEG's Groothandel N.V. Zaandam ALKMAAR. GEBOREN: Margarita C. M., d. van Barend J. Leeuwenberg en P. H. Hudd- leston Slater. Maria C., d. van Johan nes Mosch en S. Kleverlaan. Petro- nella, d. van Pieter Kuiper en M. M. Morauw. Pieter J. S., z. van Jacob Boon en O. R. Wijma. Elisabeth P., d. van Albertus Gonggrijp en H. Tigche- laar. ONDERTROUWD: Berend J. Klein Haneveld en Jannetje Schoonewil. Jarig Bajema en Harmpje van da Kuijt. Antoon Llefting en Alida Jongkind. Johannes Somers en Antje Koeman. Cornells van der Molen en Grietje van de Kuijt. Matthijs van Domselaar en Cornelia C. de Vries. Derk Lamein en Clasina M. Lugtig. 1 Pieter Wijpkema en Catharina Rutsen. Petrus Oostwouder en Christina Keizer. Pieter C. Blankman en" Mar- garetha A. Jonkman. OVERLEDEN: Dlederik J. Korteweg, 22 jaar. Afrata M. Koppes, gehuwd met M. Opdam, 41 jaar. Antje do Vries, gehuwd met L. Visser, 45 jaar. Nadere bijzonderheden. Dr. H. Westra, de nieuwe burge meester van 's-Gravenhage, is in di; gemeente e?n goede bekende, wan» prof. Westra heeft daar sedert 1938 gewerkt als voorzitter van de Alge- meene Nederl. Verkeersfederhtie (tot 1938) en als leeraar in het In dische staatsrecht aan de Hoogere Krijgsschool (tot 1940). Geboren 29 Mei 1883 te 's-Graven hage voltooide hij na zijn gymnasia le opleiding de studie in de rechts wetenschappen aan de Rijksuniver siteit te Leiden, waar hij in 1907 promoveerde. Reeds het volgende jaar werd hij bij de rechterlijke macht in Ned. Indië geplaatst, waar hij o.a. president van landraden was. In 1915 repatrieerde hij en kort daarna, werd hij te Utrecht bevor derd tot doctor in de staatsweten schappen. Tevens studeerde hij ir de jaren 1915-'17 de Japansche taal aan de Leidsche universiteit met hét resultaat, dat hij in 1918 werd be' noemd tot secretaris tolk aan het Nederlandsch gezantschap te Tokio, welke functie dr. "Westra tot 1921 bleef bekleeden. In laatstgenoemd jaar ging hij naar Ned.-Indië als leeraar aan de opleidingsschool voor inlahdsche "ambtenaren, terwijl hij tevens lid van den Volksraad werd en zitting had in gewestelijke ge meenteraden en in den regent- schapsraad. Voorts was hij tot 1924 adjunct regeeringscommissafris voor de bestuurshervorming. In 1924 werd hij benoemd tot hoogleeraar in het staats- en admi nistratief recht en de tropische eco nomie aan' de Technische hooge- school te Bandoeng. Prof. Westra werd in 1931 be noetnd tot bijzonder hoogleeraar in het Indische staatsrecht en het adat- recht aan de Utrechtsche universi teit en hij werd daar van 1933-'36 tevens belast met het geven van colleges in de Japansche taal. Tijdens dit hoogleeraarschap aan vaardde prof. Westra in 1935 als op volger v?n prof. ir. van Breen het presidium van de Alg. Ned. Ver- keersfederatie. Behalve de reeds genoemde func ties vervulde prof. Westra van 1937 tot heden een belangrijke taak als docent belast met de colleges in het Indisch staatsrecht aan de Land- bouwhoogeschool te Wagen in gen.» Van zijn hand verschenen diverse publicaties. Prof. Westra is lid van de N.S.B. Een onderhoud met den 1 burgemeester. UTRECHT, 11 Juni In zijn mooie patriciërswoning aan de Kromme Nieuwegracht hier ter stede heeft de nieuw-benoemde burgemeester van den Haag prof. mr. dr. H. Wes tra aan een redacteur van het ANP een onderhoud, toegestaan. De nieu we burgemeester bleek juist heden morgen op het Rijkscommissariaat door Rijkscommissaris Rijksminister Seyss Inquart te zijn beëedigd. Het heeft, wel lang geduurd aldus prof. WestrSa, voordat den Haag een nat. socialistischen burgemeester had, maar nu is dan zoo ver. Op Uw vraag, wanneer ik mijn werkzaam heden; in den Haag zal beginnen, kan ik U zeggen, dat ik daarmede dadelijk zal aanvangen, bij wijze van spreken morgen aL Het is de be doeling, dat mijn gezin en ik zoo gauw mogelijk naar den Haag ver huizen. Daar het ambt van burgemeester met dat van hoogleeraar onveréenig- baar is, moet ik dus mijn profes soraat neerleggen. Ik acht het juist daarom zoo ge lukkig, dat ik in den Haag ben be noemd, omdat ik in ieder geval goed zal kunnen omgaan met het groote Indische deel van de Haagsche be volking. Want, zooals u iweet, ik heb niet minder dan 24 jaar in Indië ge werkt en ik mag dus geacht worden als een kenner varr«de Indische toe standen, ook wat betreft die van den verlofganger. U vraag mij, hoe ik denk een stad als den Haag te besturen. Welnu, uiteraard in nat.-soc. zin, maar hoe dat precies zal geschieden,' valt nu moeilijk te zeggen. Dat hangt ge heel van de omstandigheden af. Over het algemeen genomen hoop ik, dat de noodzakelijke hervor mingen langs banen van geleidelijk heid zich zullen kunnen voltrekken. •s-GRAVENHAGE, 11 Juni. De centrale persdienst van het N.A.F meldt: De geldelijke bijdragen, die wor den betaald door de leden van het Nederlandsche Arbeidsfront zijn in tegenstelling tot de bijdragen, welke in het verleden werden geheven door de vakbonden, niet te beschou wen* als verzekeringspremies, gehe ven volgens het beginsel van weder- zijdsche hulp. Deze bijdragen ziji voor alle werkers onafhankelijk vai beroep of ambacht slechts gebaseerd op de persoonlijke draagkracht van ieder lid. Voor sommige groepen van wer kers beteekent dit een verhooging van bijdrage. Hier staat tegenover dat de zorg van het N.A.F. Van zijn leden zich invergelijking tot het verleden ook over een grooter ter rein uitstrekt.. Het belangrijkste is echter, dat zoowel door de hier vorenbedoelde zerg, die werkloosheidsondersteu ning, bijzondere steun in goval van nood, onderhouds- en invaliditeits- ondérsteuning, t.b.c.-ondersteunin- gen, rechtsbescherming en onder steuning bij huwelijk omvat, als ook door de naar draagkracht geheven bijdragen tot uiting komt, dat ieder die lid is van het N.A.F., eenerzijds meedraagt aan de gezamenlijke las ten van de gemeenschap, waartoe hij behoort, en zich anderszijdsybin- nen die gemeenschap ten volle ge borgen kan weten. Britsch convooi aangevallen. Italiaansch legerbericht. ROME, II Juni (Stefani). Het Ita- liaansche legerbericht van heden luidt als volgt: Levendige ontmoetingen van pant-' sereènheden verliepen in de Mar marische woestijn in ons voordeel. Er werden 20 pantserwagens vernie tigd en ongeveer honderd gevange nen gemaakt. De luchtmacht viel mfet succes vijandelijke troepen aan, op marsch of in rustpositie, alsmede colonnes materiaaL Hierbij werden 17 gevechtswagens en verscheidene tientallen automobielen van allerlei soort getroffen en in brand gescho ten. De Britsche luchtmacht verloor in gevechten 21 toestellen, waarvan 12 door Duitsche jagers en negen door onze jachtvliegtuigen werden neergehaald, die boven El Adem, zonder zelf verliezen te lijden, een succesvollen strijd waren aangegaan met een numeriek superieure vijan delijke formatie. Een door Duitsche Vliegtuigen getroffen Bristol Blen heim stortte bij het eiland Linosa omlaag. Acht andere machines wer den door Italiaansche en Duitsche jagers tijdens aanvallen op Malta neergeschoten. De doelen der steun punten van Micabba en la Venezia werden herhaaldelijk gebombar deerd. Twee van onze vliegtuigen zijn niet teruggekeerd. Uit Tarente, dat in den afgeloopen nacht opnieuw door Engelsche vlieg tuigen werd aangevallen, komen be richten over geringe schade en vijf licht gewonden onder de burgerbe volking. In het O.-deel van de Middelland- sche zee vielen Duitsche duikbooten een krachtig beschermd in de 'rich ting van Tobroek varend konvooi aan. Twee schepen van totaal 12.000 ton werden tot zinken gebracht, vier anderen kregen torpedotreffers. BEROEPEN. Ds. J. C. Terlouw te Garderen (Veluwe), vroèger te Alkmaar, is beroepen bij de herv. gem. te Rijs s<fc (Overijssel). Hoofdredacteur: A. R. Jonker Alkmaar. Plaatsverv. hoofdred. en Buitenland: Tj. N. Adema, Alkmaar. Reportage: D. A. Klomp, Bergen. Binnenland: B. Daalder, Bergen. Stad en Prov.: G. H. W. ter Hoeven, Alkmaar. Sport! J. Werkman, Alkmaar. PREDIKBEURTEN. ZONDAG 14 JUNI 1948. ALKMAAR. Groote Kerk, 10 uur, ds. Prins van Wijngaarden; 5 uur, ds. Koole, van Broek op Langendijk. V. C. J. G., jeugddienst in de luth. kerk a. d. Oudegracht, av. 7 uur, ds. Prins van Wijngaarden. Kapelkerk, 10 uur, dr. Tuinstra. Remonstr. geref. ge meente, 10.30 uur, ds. Wegerif,.van Dordrecht. Luth. kerk (Oude gracht), 10.30 uur, ds. Keuning. Doopsgez. kerk, 10.30 uur, ds. Keu ning, van De Rijp. Geref. kerk, 10 uur (H. Avondmaal) - en 5 uur (H. Avondm. en dankzegging), ds. vón Meyenfeldt. Herst. Apost Gem., Toussaintstr., 9.30 en 4 uur, dienst. G. G. Het Leger des Heils, Limmerhoek, 10 uur heiligingsdienst, 3 uur jeugddienst boven 12 jaar, 7 uur verlossingsdienst o.l.v. J. E. van Eeken, van Amsterdam.Ned. chr. -~meenschapsbond, in Waakt en It, Woensdagav. 8 uur evang. sa- enkomst de heer van Oostveen, Zondag 3.30 uur jongeliedensamen- komst Houtweg 8, Vrijdagav. 8 uur bijbelbespreking vrouwen Oude- gracht 208, Zaterdag 4.30 uur bid stond. Vrije ev. geref. gem., Doe- lenstr. 15, 10 uur (onderwerp: „Effa- tha") en 5.15 uur (onderwerp: „De troost van Christus' wederkomst"), ds. Ruys; Woensdag 7.45 uup St. Ja cobstr. 22. UIT DE OMGEVING. Bergen, 10 uur, ds. v. d. Kieboom Geref. kerk, 10 en 3.30 uur, ds. v Minnen. Maranatha, 10.30 uur, ds, Lagerwey, van IJmulden Heiloo, 10 uur, ds. Bloemhoff; on derwerp: „Stefanus, de eerste marte- lalar". Evang. a. d. Kerklaan. 10 uur, dr. Kooy, van Amsterdam. Gerqf. kerk, in het evang. gebouw a.d. Kerklaan, 3 uur, drs. A. M. v. d, Zanden, (theol. cand. te A'dam. DE KAASMARKT. ALKMAAR, 12 Juni 1942. Op de heden gehouden kaasmarkt waren 21 stapels aangevoerd, wegende 39000 kg. 15 stapels Fabrlekskaas: 20+ 43.50, 40+ 56; 6 Btapels KI. Boerenkaas m. merk 56. Handel vlug. SCHAGEN, 11 Juni 1942. 21 Gelde- koeien (magere) 250—400; 231 Gel- dekoeien (vette) Centrale; 20 Kalfkoeien 400—700; 8 Pinken 160—200; 33 Graskalveren Centrale; 202 Nuchtere kalveren Centrale; 20 Nuchtere kalveren voor de fok 4055;53 Schapen met 2 lammeren 110—120; Schapen (vette) Centrale; 30 Overhouders 45—80; 768 Lammeren 20—30; 13 Bokken en Gelten 10—f 60; 38 Biggen 20—40; 271 Konijnen 1.25—10; 30 Kippen 0.35—3.50. BROEK OP LANGENDIJK, 12 Juni 1942. 25 st. Bloemkool 21, 2e soort 16.80; 9400 kg Rabarbèr 6. LEEUWARDEN, 12 Juni 1942. Vee markt: 61 Stieren. 20 Vette koeien; 785 Melk- en Kalfkoeien 315615; 210 Pinken 125—200; 9 Vette kalveren; 47 Graskalveren; 474 Nuchtere kalveren; 592 Weide schapen 5558; 935 Lam meren n-'-f 29; 77 Keine Biggen 25 30; 182 Bokken Gelten. Totaal aanvoer 3624 stuks. Eierhandel: Kipeieren 61/,— 10.45 ent. p. stuk; Eendeieren 7,6—8,1 ent. p. stua. Pluimvee: Slachthanen 150 f 2.50; Slachtkippen 1.50—2.75; Jonge hanxf 12.25; Jonge duiven 0.40; Konijnen 1 p. pond. Opg. Amsteidamscha Bank N.V. Bijkantoor Alkmaar. van. Vrijdag 12 Juni 1942 STAATSLEENINGEN. Vor.k, 3Yt Nederland 1941 99'/i 4 Nederland 1941 1005/s 4 Nederland 1940 II lOO'/e 3—31/, Nederl. 1938 9 A/, 3 Ned.-Indië 1937 S8l/s BANK INSTELLINGEN Amsterd. Bank .140 Handel Mij. Cert. v. 2.50 1291/, Koloniale Bank .134 Ned. Ind. Handelsbank 89i/4 IND. OND. BINNENL. Alg. Kunstzijde Unie .154 Calvé Delft Cert. ,119 Nederl. Ford .365 Lever Bros165 Phil. Gloeii. Gem. Bezit 297 CULTUUR MAATS CH. H. V. A310 Java Cultuur .160 Ned. Ind. Suiker Unie 168 Verg. Vorsterlanden PETROLEUM. Kon. Petr RUBBERS. Amsterd. Rubber Deü Bat. Rubber Oostkust SCHEEPVAARTEN. Holland-Amerika lijn Java-China-Japan lijn 881/, ,321 .212 139 .101 152 131I/2 Kon. Ned. Stoomboot 199V? Scheepvaart Unie 170% TABAKKEN. Deli Batavia 1511/s Oude Deli189 Senembah 152 SPOORWEGEN. Deli Spoor 62 Ind. Spoor 45 lu.40 ys'Vis 1009/1S i009/16 97i/< SS»/, 141 130 135 90 154V, 120 365 166 2977, 313 160 168 901/, 3247, 215 138 101 153 128 1987, 1S2X/, 152 193 1547, 45 201. Verder ging er een landkaartje mee (wanneer ze eens mochten ver dwalen), boterhrmm"' fruit, ja wat niet allemaal. ,.7ie- 1 1; 1 nnig in orde", zei de tee.

Dagblad voor Noord-Holland : Alkmaarsche editie | 1942 | | pagina 2