Mussert bezoekt Alkmaar. Heldersche recherche ontmaskert textiel- dief. AGENDA INKOMSTENBELASTING OVER 1941. BURGERLIJKE STAND. KERK ÈN SCHOOL OPNIEUW 20 KOOP- VAARDIJSCHEPEN TOT ZINKEN GEBRACHT. SPORT. Werkprogramma Ned. Bond van Zangvereenigingen. Êb DAR/IRUBRIEK. Amsterdamsche Beurs Naar wij vernemen zal de Lei der der N. S. B., Ir. A. A. Mus sert, as. Vrijdag een bezoek bren gen aan Alkmaar. Het ligt in de bedoeling des morgens om ongeveer 11 uur de Groote Kerk te bezichtigen. Waarschijnlijk - gaat het daarna naar de Kaasmarkt. y Des middags zal de Leider de groote-vergadering van dep Land stand bijwonen, die om 2 uur be gint en in de Harmonie wordt ge houden. Vertrek van daar om half vier. Vandaag bezoekt Mussert Haar lem, waar om 11 uur een bezoek aan de Provinciale Griffie wordt ge bracht en eenige merkwaardigheden van Haarlem worden bezichtigd, terwijl morgen een bezoek aan Am sterdam wordt^gebracht en op den Ham een toespraak zal worden ge houden. Heden, Donderdag en Vrij dag wordt des avopds van 19.50 tot 20 uur, over de zender Hilversum H, een repc(jjbge over Musserts bezoek aan N.-H. uitgezonden. WAGENWIEL ZOEK. Vrijdag j.l. had een bewoners van het perceel Metiusgracht 3 in die gracht een uitgedroogd wagenwiel gelegd en dit aan een 6 m lang touw vastgebonden. Tot zijn teleurstelling moest hij ervaren, dat wiel en touw verdwenen zijn. Het is mogelijk, dat hier jongensbaldadigheid in het spel is. De man is echter ten zeerste ge dupeerd en hoopt, dat ouders hem aanwijzingen over zijn wiel kunnen geven, omdat een wagen zonder wiel onbruikbaar is. GESLAAGD. Voor het te 's-Gravenhage gehou den examen voor onderwijzeres bij het voorbereidend onderwijs slaag de voor diploma A mej. E. O. Jur- gens, alhier, en voor diploma, B (hoofdonderwijzeres) de dames H. Vennik alhier en H. .van Gulik te Bergen. - t Voor het op 9 en 10 Juni j.L te Amsterdam gehouden examen, van wege de Nederlandsphe Vereeniging tot bevordering der handelsweten- echappen, slaagde voor het praktijk diploma boekhouden de heer W. Brouwer, alhier. PIET KöHLER IN HET GULDEN VLIES. - Zondag wacht den liefhebbers in het Gulden Vlies een bijzondere amusements- en ontspanningsavond. Piet Kohier en zijn gezelschap zul len dan optreden in de bekende klucht van O. Haring: „In het Gou den Haantje". De avonturen van ■wethouder Bollman en zijn vriend Schwannecke na hun bezoek aan het amusementslokaal, zullen de zaal weer doen daveren van den lach. Naast Piet Kohier treden in de voor naamste rollen qp: Cor Smit, Kal man Knaack, Frans Nienhuijs en Martha Posno. Wij twijfelen niet of velen zullen dit licht amusement weten^ te waardeeren. NOORD-HOLLANDSCHE LEVENSVERZEKÉRING-MIJ, N.V., VAN 1891 'T HOOGE HUYS. 51e boekjaar. Aan het in de heden gehouden algemeene vergadering uitgebrachte jaarverslag ontleenen wij het vol gende: Het verzekerde bedrag klom vein 63.843.802 op 31 December 1940 tot 79.777.154 op 31 December 1941, verdeeld over 566.871 polissen; de premie-reserve steeg van 7.562.510 tot 8.673.780. De' beleggingen waren als volgt: vaste goederen 4.434.750 (v.j. 3.890.748,25), effecten 590.726,36 (v.j. 4371)11,88), hypotheken 1.904.566,76 (v.j. 2.064.530,20), lee ningen aan gem. e.d.tf 923.840,44 (v.j. 237.349.13), polisbeleeningen e.d. 'f 358.830,48 (v.j. 353.469,44), Uitgekeerd werd over 1941 483.049.11 wegens overlijden, 247.931.89 bij expiratie, aan renten f 33.858.52, wegens afkoop 104.041.84. Van het winstsaldo ad 63.724.81 werd voor afschrijving op inventaris f 22.760.0.9' en op vaste eigendommen f 1.729.66 aangewend; resteert een bedrag van 39.235.06, als volgt te verdeelen: toevoeging extra reserve 1.787.22, reserve voor belastingen 10.000, dividend 16.510, tantièmes 10.000, waarna nog een onverdeeld winstsaldo blijft van 937.84. Het dividend werd bepaald op 12 (on veranderd). Tot commisasris werd herkozen dr. SH. E. van Gelder te 's-Gravenhage. HANDELSREGISTER. Inschrijvingen van 10-23 Juni. Nieuwe inschrijvingen: Langedijk: Firma van Zuijlen en Termaat, Dorpsstraat 417, Broek op Langendijk, administratiekantoor, aannemen van transportwerkzaam heden. Bestuurswijzigingen: Alk maar: N.V. Maatschappij „Alkmaar Packet", Voormeer 32, stoom- en motorbootonderneming. Zij.pe: Onderlinge Paarden- en Hittenver- zekering Mij., St. Maartensbrug D 126. Andere wijzigingen: Alk maar: „De Amstel", eig. Wed. M. Hecker-Ros, Verdronkenoord 101, cafébedrijf, overgegaan aan J. F. Hecker. „Hygiëna", eig. C. Bijtjes, Achterstraat 45, wijziging handels naam en uitbreiding bedrijf. Bar- singerhorn: P. Voorthuijsen Sr., 't Wad C 43 (post Schagen) timmer bedrijf en wagenmakerij, overge gaan aan P. Voorthuijsen Jr. »Den Helder: G. A. v. d. Blom en Zoon, Wilhelmin,astraat 63, stoffeerderii, annex winkel en meubelmakerij, meubelmakerij overgegaan aan K. v. d. Blom. Jb. -Zwagerman, Keizer straat 106, groot- en kleinhandel in visch, vischkleinhandel overgegaan aan J. J. J. Zwagerman Jr. Lan gedijk: J. Smit Jzn., Broek op Lan gendijk 189, groentenhandel, rechts vorm gewijzigd. Joh. v. d. Molen, Broek op Langendijk 542, bakkers artikelen, rechtsvorm gewijzigd. Schagen: Joh. N. Bremer, Nes H 18, transportbedrijf, uitbreiding bedrijf. Winkel: J. Speets, Dorpsstraat A 13,carosserie- en wagenbouw, rechtvorm gewijzigd. Bergen: N.V. „De Hustende Jager1.', Breelaan 2, koffie- en restaurantbedrijf, liqui datie geëindigd. Opheffinge"n: Alkmaar, Atep, Spannende jacht van rechercheur Van Tót a in duistere fabriek. (Eigen berichtgeving). $In Den Helder vinden nog steeds inbraken plaats. De oorzaak daar- vaft is uiteraard,te zoeken in. het feit, dart de stad voor een niet on belangrijk deel des nachts verlaten is en lichtschuwe elementen zoo doende gelegenheid hebben hun on- gewenschte bezoeken af te leggen. Een groot aantel inbraken werd inmiddels door de actieve plaatse lijke recherche tot klaarheid .ge bracht, Daarbij behoorde evenwel niet de serie inbraken, die sedert eenige maanden plaats vonden in de confectiefabriek van de Gebr. Mfeyer adn den Ruyghweg. Gezien de groote waarde, die textiel thans' in den zwarten handel vertegenwoordigt, is het te begrijpen, dat de „onderwe reld" van Den Helder steeds weer ten moed had hier haar slag te slaan. En men slaagde erin een voorarad dames- en heerengoe deren weg te sleepen. welks waarde eeft bedrag van 1000 gul den verre overschreed. Met tusschenpoozen van een mgand werden de inbraken in de fabriek gepleegd en het was voor de recherche een hopelooze zaak om een spoor te vinden. Er werd gepost, nachten achtereen, maar juist dan bleven de heeren onzichtbaar. Dezer dagen echter 'hebben' de recherche en de gemeentelijke poli tie een goeden slag'geslagen. Het was tegen 12 uur midder nacht, dat rechercheur Van Tol zich op weg bevond naar de confectie fabriek, teneinde, daar - weer eens ,een aatital urén doöf te brengen in de hoop de ontmaskering te bewerk^ stélligen. Wit beschrijft z'n verba zing toen eeh van de employee's der fabriek plotseling in nachtgewaad voor hem stopd en gejaagd mede- déelde,- dat er [bezoek was en dat men eindelijk de kans had de onbe kenden op .heeterdiaad te betrappen, Door een toevallige samenloop van omstandigheden had de man ontdekt dat er iets niet in den haak was met de fabriek en toen hij er heen ging, bleek dat er inderdaad weer een ruitje aan den zijkant van het pand stukgeslagen was. Rechercheur Van Tol zorgde op gijn beurt, dat de politie direct in kennis niet gebeurde gesteld werd en binnen een kwartier was de fabriek omgeven door een cordon agenten, die alle uitgangen bezetten e 'zich gereed maakten- de bende onschadelijk te maken. Inmiddels hadden Van Tbl en agent Stam zich naar binnen be geven, teneinde aldaar handelend op te treden. Deze expeditie in het stikdonkere gebouw viel uiteraard lang niet mee en het duurde genuirtien tijd aleer men succes mocht boeken.In de fabriek bevinden zich namelijk ontelbare vakken, waarin de goederen op geborgen Worden en in dit dool hof moést men hoekje vóór hoekje afzoeken. Ineens bespeurden de beide zoe kenden een n.enschelijke gestalte 'n de duisternis. Zoodra hij bemerk' te dat hij ontdekt was, sprong de man op en poogde hij zch door te' vhtehten in veiligheid te stellen. Dit lukte echter niet én na eenig worstelen met de beide politieman nen vieieri hem de handboeien om de polsen, waarmede ieder verzet illusoir was. Na-dt men den „buit", die klaar stond1 voor expeditie, in veiligheid gebracht had, werd1 de >man naar het bureau overgebracht, aan een verhoor onderworpen en in arrest gesteld. Bij een direct in de woning van den arrestant, zekeren P., ingesteld onderzoek vond men nog eenige restanten van de vorige inbraken De gearresteerde gaf toe, dat hij alle vorige inbraken eveneens ge pleegd had en de textielgoederen voor goeden prijs aan den man bracht. Hij beweert geen mede plichtigen te, hebben, een meeniqg die ook door de. politie gedeéi wordt. P, is geer, onb'-kcnda voor de politie,- Bioscopen. Harmonie-Theater, 7.30 uur, hoofd nummer Hoera, er is een stamhouder (hum.) Toegang 18 jaar. VietoHa-Theater, 7.30 uur, hoofdnum mer Zéven jaren pech (kom.)' Alie leef tijden. (Geprolongeerd.) Cinema-Theater, 7.30 uur,- hoofdnum- merJOe Roman van een dokter (röm.- dram.) 14 jaar. Alkm. Bioscoop-Theater, 7.30 uur, hoofdnummer Carnaval (rom.) 18 jaar. eig. M. de Jong, Huigbrouwerstraat 2, galanterieën, enz. Langedijk: C. Kuiper, Spoorstraat 32, Noord- scharwoüde, groentenhandel. Alkmaar: Rhoer van Dam, eig. S. M. de Jong, Langestraat 42, handel in stoffen. WAARSCHUWING. Onbekenden hebben Zondagnacht bij verschillende tuinders bloemkoo- len gestolen en daarbij bij het zoe ken naar mooie kooien, kleine onge dekt gelaten, waardoor schade ont stond, omdat de bloemkool, wanneer ze niet is afgedekt, in de zon geel wordt. De politie is gewaarschuwd en stelt eenonderzoek in. Er wordt op gewezen, dat op het ontvreemden van veldgewassen zware straffen staan. HEROPENING ZAAK. Het bloemenmagazijn van den heer Teerink heeft door verbouwing een belangrijke verbetering onder gaan. De zaak bestaat tevens 40 jaar, zoodat er alle reden was, oita de bloemetjes naar voren te brengen. Dank zij zijn groote vakkundigheid is de heer Teerink hierin, volkomen geslaagd. De etalage' en de winkel zijn» een lust voor het oog. Wij wen- sehen den heer Teerink geluk met het 40-jarig bestaan van de zaak en de belangrijke verbetering door de verbouwing verkregen. VERTROKKEN PERSONEN. F, Hilarlus, N:H., dienstbode, van Spoorstraat 78 naar Hilversum. M. B. van de Rhoer, N.I., echtg. van S. M. de Jong, en dochter, van Langestraat 42 n. Amsterdam. C. C. Hoekstra, N.H., l.l.-verpleegstér, van Harddraverslaan 11 paar Leeuwarden. Th. A. J. Vos- ters, R.K., waterschapsambtenaar, en echtgen., van Van Houtenkade 31 naar Wieringermeer, Wieringerwerf. C. C. Knijn, R.K., dienstbode, van Emmastraat 12 naar Ursem. M. Smit, R.K., d.b., van Landdwarsstraat 16 n. Wognum. A. C. Blokker, R.K., buffetjuffrouw, van Reekerstraat 33 naar Deventer. Th. C. Hoogeboom, R.K., grondwerker, en gezin, van Baansioot 21 naar Beem- ster. F. H. Heinis, N.H., slager, vak Hekelstraat 21 naar Oterleek. J. Bos, R.K., arbeider, en gezin, van Kwakel- pad 20 naar Den Helder. A. Stam, verpleegster, van Van Everdingenstraat 18 naar Berkhout. J. hoogland, R.K., zonder beroep, van Nassauplein 11 naar Nijmegen. C. Kieft, R.K., dienstbode, van Kennemerstraatweg 135 naar Heer- hugowaard. H. Kapitein, geen, d.b., van Achterwezel 18a naar Den Helder. T. Bussen, R.K.,- van le Tuindwars straat 3 naar Amsterdam. C. Koster, geen, notarisklerk,' van Mr. P. J. Troelstrakade 32 naar Harenkarspel. J. H. Charmant, R.K., dienstbode, van Grogt-Nieuwland 13 naar Amsterdam. H. L. Smit, N.H., hulp in de huis houding, van Kruislaan 14 naar Broek op Langendijk. INGEKOMEN PERSONEN. H. A. M. Groenewoud, R.K., kraamver zorgster, Lindenlaan 57, van Velsen. J. Hottentot, N.H., ambtenaar ter êem.- secretarie, Houtmanstraat 22, van Pur- merend. M. Kromhout, N.H., dienst bode, Ritsevoort 13, van St. Pancras, A. J. ten Hoeve, N.H., echtgen. van D. Ruig, zonder beroep, Fnidsen 115a, van St. Maarten. A EGMOND AAN ZEE. Distributienieuws. - Donderdag zullen van 912,30 uur en van 1416,30 uur in Het Witte Huis de nieuwe tabaks- en sigarettenkaarten worden" uitgereikt. Bon R4 en stam kaart meebrengen. Tevens zullen op dien dag, tegen inlevering van for mulier MD 108 extra rantsoenen voor brandstoffen worden uitgereikt aan gezinnen van meer dan 6 perso nen. Brand^tofbonnen voor bijzon dere doeleinden (winkels, kantoren, enz,), zullen op een nader te bepalen datum worden uitgereikt. Inlevering aangifte-biljetten. Verschillende belastingplichtigen zijn tot dusverre in gebreke geble ven het hun uitgereikte aangiftebil jet voor de inkomstenbelasting over het jaar 1941 ingevuld en ondertee kend bij den desbetreffenden inspec teur der Belastingen terug te bezor gen. Aan deze belastingplichtigen zal, indien zij dit biljet niet alsnog "binnen enkele dagen inleveren, ambtshalve een voorlcopige aan slag in- de inkomstenbelasting voor het jaar 1942 worden opgelegd. Er zal geen gelegenheid bestaan tegen dezen danslag bezwaren in te dienen. Een eventueel te veel geheyen bedrag zal eerst .bij de regeling van den defi nitieven aanslag over 1942 kunnen wor den verrekend. Een waarschuwing tot het inleveren van het aangiftebiljet laju guiASgstuuaq azap eu jéz H6I mao worden gezonden. Indien een belastingplichtige uitstel van de inlevering van zijn aangiftebiljet heeft verzocht, is hij, indien hem dit uitstel is of wordt verleend, niettemin verplicht op een daartoe door den in specteur te verstrekken formulier' op gave te doen van zijn vermbedelijk zui ver inkomen óver 1941. Levert de belas tingplichtige dit fofmulier niet binnen den gestelden termijn bij den inspecteur in, dan zal ook aan hem ambtshalve een voorloopige aanslag voor het jaar 1942 worden opgelegd. Voor zoover een inspecteur een ter mijn voor inlevering van de gegevens, benoodigd voor den voorloopigen aan slag voor 1942, heeft toegestaan, welke na 1 Juli 1942afloopt, "wordt deze ter mijn door deze kennisgeving tot 1 Juli a.s. teruggebracht. ALKMAAR. GETROUWD: Antoon Liefting en Alida Jofigkind. Derk Lamein en Clasina M. Lugtig. Aart J. van 't Voort en Maart.ie Smit. Matthijs van Dpmselaar en Cornelia C. de Vries. Jan F. Wiéssner en Carolina M, J. Westmijze. Herman Meijer gn Annie P. M. Hollenberg. OP HET DRIETAL. Ds. P. J. Richel te Noordschar- woude' staat op het drietal voor pre dikant bij de geref. kerk te Frane- ker. OP HET VIERTAL. Ds. F. Kuiper te Alkmaar en ds. K. T. Go-rter te Texel komen voor' op hét viertal voor doopsgezind predikant te Groningen. INTREDE. De heer Jac. Krjjtenburg, propo nent, die het beroep tot doopsgezind predikant te Twisk-Abbekerk aan nam, zal 19 Juli aldaar intrede doen na bevestiging door ds. A. L. Broer, van Hilversum. Den daarop volgen den Zondag vindt de intrede te Me- dembb'k plaats. EXTRA BERICHT VAN HET, DUITSCHE OPPERBEVEL. HOOFDKWARTIER VAN DEN FüHRER, 24 Juni (D.N.B.) Het opperbevel van de Weermacht maakt bekend: „Duitschie duikbooten hebben in den strijd tegen de Britsche en Amerikaansche ravitaiïee- ringsscheepvaart nieuwe suc cessen behaald. Zij hebben v-aji beschermde convooien op den Atlantisch-en Oceaan en in- de door de Amerikaansche marine krachtig beschermde kustwate ren. van Noord- en Midden- Amarika 20 vijandelijke koop vaardijschepen met een geza- menlijken inhoud van 102.000 brt. en een bewakingsvaartuig tot zinken gebracht. Vier andere schepen weTden door torpedotreffens zwaar be schadigd." JAARVERGADERING N.O.R.O.L.O. TE UTRECHT. UTRECHT, 23 Juni. De Ned. ouder raad voor het openbaar lager onder wijs hield te Utrecht zijn jaarverga dering, onder leiding van zijn voor zitter, den heer J. C. de Glopper. Naast de gewone huishoudelijke zaken, als. jaarverslag, financieel verslag, bestuursverkiezing, enz., vormde een voorstel van den ge meente-ouderraad te Bloemendaal een onderwerp van bespreking. In dit voorstel werd de vraag ge steld, of het gewenscht is, dat de N.O.R.O.L.O. een programma op stelt van noodig geachte verbete ringen in het (openbaar) lager on derwijs en maatregelen neemt om een dergelijk programma te doen verwezenlijken. Na uitvoerige: beraadslagingen werd een voorstel van het bestuur aangenomen, om, teneinde hierin van advies te dienen, een commissie ad hoc in te stellen, waarin naast de onderwijs-deskundigen ook -de ouders zullen zijn vertegenwoordigd. De besprekingen werden bijge woond door gedelegeerden van de vereeniging „volksonderwijs", van het landelijk comité voor de open bare school, en den rijksinspecteur voor het L. O. REORGANISATIE KLEIN- D IERTEELT. Tentoonstellingen e.d. niet zonder toestemming. 's-GRAVENHAGE, 22 Juni. De raad van beheer en toezicht op het gebied van pluimvee-, vogel-r konij nen-, cavia-, pelsdieren- en katten- teelt,, aan wien de reorganisatie is opgedragen van den kleindierteelt in Nederland maakt aan de op dit gebied erkende, in den lande be staande 'vereenigingen bekend, dat het van belang is, dat geen tentoon stellingen, vergaderingen, enz. meer v)orden gehouden -zonder dat hier vo'or toestemming is'verleend door dezen raad. Maatregelen zijn getroffen dat geen vergaderingen, tentoonstellin' gen, enz. meer worden toegestaan, zonder dat daarover vooraf advies is ingewonnen bjj genoemden raad van beheer. De besturen van in aanmerking komende vereenigingen zullen bjj plannen tot het organiseeren van tentoonstellingen of t'ot het uitschrij ven van vergaderingen met het bo venstaande rekening dienen te hou den. Het secretariaat van den raad van beheer is gevestigd: Chrysanthe mumlaan 4, Heemstede, tel. Haar lem 27165. REVUE-GEZELSCHAP „HET VOETLICHT". Kortgeleden is in den Haag een nieuw revue-gezelschap opgericht dat onder den naam „Het Voet licht" binnenkort haar intrede in de Nederlandsche amusementswereld zal doen. Het gezelschap is voor- loopigsamengesteld uit de volgen de personen: Theo Frenkel, Rie Hellmig, Louis Bouwmeester, Bon- neij Bouwmeester, Rob Milton, So phie Stein, Tini Visscher, Victor Colani, mevr. E. Liesting en Jos Liesting, terwijl verder het 10 man Sterke dansorkest „De Rythme Tijgers" en de „Violetta dansers" hun medewerking verleenen. De zakelijke leiding van het ensemble is in handen van Michiel van den Berg e nden auteur H. M. du Croo (beter bekend als „Brammetje"). Maandag 15 .Juni j.l. is men met'de repetities begonnen. Naar men ons mededeelt speelt Theo Frenkel in deze eerste revue de rol van een bekenden Nederlandschen detec tive-figuur. De premiere wordt begin Juli in het Haagsche Odeon-Theater tege moet gezien. Praitjes vullen geen gaatjes, hef komt op daden aan. Wordt lid van den Nederlandschen Volksdienst. Voetbal beslissingswedstrijd promotie 3e klasse. De beslissingswedstrijd, die voor de promotie 3e klasse noodzakelijk is tusschen IW (Ilpendam) en Schagen, zal a.s. Zondag te Alkmaar gespeeld worden op het terrein van de Alkm. Boys aan dén Westerweg. Schaken het europeesch schaak congres te salzburg. Het Europeesch schaakcongres, dat in de afgeloopen week te Salzburg werd gehouden, werd bijgewoond door de vertegenwoordigers van de volgende landen: Zweden, Slowa kije, Finland, Hongarije, Frankrijk, Italië, Nederland, Kroatië, Roeme nië, Spanje, Noorwegen, Bulgarije en Duitschland met het generaal- gouvernement en de verschillende protectoraten. Zwitserland zond een schriftelijke verklaring van instem ming. Na een algemeene uiteenzetting van den leider van den groot-Duit- schen Schaakbond, den heer E. Post, werd met algemeene stemmen tot oprichting -• van den Europeeschen Schaakbond besloten. Tot voorzitter hiervan werd geko zen de heer Fiehler uit München, tot vice-voorzitter de heer Efrem Ferraris uit Rome en tot secretaris de heer Post uit Berlijn. Besloten werd in de toekomst bij zondere aandacht te besteden aan het schaken voor de jeugd. Op dit congres werden verschillende uit eenzettingen gegeven, o.a. sprak dr. Aljechin over de positie van den schaakmeester. Hierbij' behandelde spreker in het bijzonder de positie, die dr. Euwe inneemt in de interna tionale schaakwereld. Gedurende dit congres heeft dr. Aljechin tegenover den vertegen woordiger van den Nedërlandschen schaakbond den heer P. Jungman zijn leedwezen betuigd over het mis verstand, dat zich in het afgeloopen jaar heeft voorgedaan, als gevolg 's-GRAVENHAGE, 23 Juni. Ter bevordering der leekenmuziek heeft de onder de afdeeling volks muziek van het muziekgilde ressor- teerendè bond van Ned. zangkoren als eerste punt op het programma van actie een goede en billijke voor alle zangvereenigingen volgens de zelfde basis geldende regeling der auteursrechten, Het bestuur heeft dan ook een plan in studie om in overleg met het N. A. B. (Ned. auteursreohtenbureau voorheen Buma) te komen tot een collectief contract, geldend voor alle zangvereenigingen, welke overeen komst door den Ned. bond van zang vereenigingen met het N. A. B. zal kunnen, worden afgesloten. Voorts bestaan plannen tot een landelijke regeling der zangwed strijden. Verbeteringen waren aan te brengen door het jaarlijks vast stellen van een lijst van jurylieden, bestaande uit musici, die hun sporen op het gebied van het beoordeelen van dilettantenprestaties in den Vorm van koorvang hebben ver diend. Nog vele andere onderwer pen, als het bevorderen van de compositie van goede koorwerken, het steunen van vereenigingen, die steun behoeven en die 'verdienen én het instellen van examens enj oplei dingsmogelijkheden voor koorzan gers, hebben de aandacht van het bestuur. engelsche storengs- aanvallen op nederland. Twee dooden, 'negen gewonden. 's-GRAVENHAGE, 23 Juni. Het afgeloopen weekeiïide hebben En- gelsche vliegtuigen verscheidene malen boven Nederlandsch gebied gevlogen. Op verschillende plaatsen werden talrijke brisant- en brand bommen geworpen, die deels lichte, deels zware schade toebrachten aan woonhuizen, alsmede aan een zieken huis. Hier en daar uitgebroken bran den konden snel gebluscht worden. In totaal vallen er onder de burger bevolking twee dooden: en negen ge wonden, onder wie twee van ernst! gen aard, te betreuren. 12 Fietsendieven achter slot en grendel. Aantal diefstallen daalde met 20 per dag. AMSTERDAM, 23 Juni. Dank zij een langdurig en uitgebreid onder zoek van de rijwiel-centrale van het hoofdbureau is de politie erin ge slaagd, een complot van fietsendie ven te ontmaskeren, dat naar ruwe schatting zeker eenige hon derden rijwieldiefstallen heeft ge pleegd. De fietsen werden naar een boer in Gelderland gestuurd, waar ze weyden verkocht. In totaal zitten thans twaalf die- v"ert en helers achter slot en grendel. Ruim dertig fietsen zijn reeds ach terhaald. tjinds het onderzoek gaande is, is het aantal rijwieldiefstallen in de hoofdstad met plm. twintig per dag gedaald. bontmantels en coupons stof gestolen. AMSTERDAM, 23 Juni. Een Hin ken slag hebben inbrekers vannacht geslagen in een modemagazijn aan het Rokin, waar zij door een tuimel raam, dat zijvernielden, naar bin nen kwamen. Acht bontmantels en 50 coupons stof, tezamen ter waarde van ongeVeer f 12.000, viel hun als buit in handen. Afleveringsluitkoolzaad. In de Staatscourant van 22 Juni 1942 is afgekondigd een afleveringsverbód voor sluitkoolzaad. Behalve het zich bij de telers bevindende zaad voor eigen teelt van sluitkool, bestemd voor de consumptie, rtioet alle, sluit koolzaad, zoowel bij de telers als bij de handelaren ter beschikking w.fi de groenten- en fruitcentrale wor den gehouden. van een onjuiste publicatie, betref fende het dr. Euwe-comité. Naar verluidt zouden hiermede de be staande moeilijkheden, welke een uitkomen van onzen schaakmeester in internationale wedstrijden ver hinderen, uit den weg zijn geruimd. De mogelijkheid is dan ook niet uit gesloten, dat dr. Euwe de uitnoodi- ging, welke binnen afzienbaren tijd verwacht kan worden om deel te ne men aan de Europeesche kampioen schappen, die inNde maand Septem ber te München zullen wofden ge houden, zal aannemen. Naar ver luidt zullen ook jongeren in de ge legenheid worden gesteld op deze kampioenschappen uit te komen.'Het ligt in de bedoeling van het bestuur van den Ned. Schaakbond hiervoor een onzer beste jongeren aan te wij zen. DE VIERDE PARTIJ APPEL- DE WAAL. Wij laten hier het verloop volgen van de Maandagavond gespeelde 4é partij, wit: Appel, zwart: de Waal: 1. e4-e6, b. b3-d5, 3. Lb2-de4:, 4. Pc3- Pf6, 5. De2-Le7, 6. o-o-oo-o, 7. Pe4- :-Pe4:, 8. De4:-Lf6, 9. d4-Dd5, 10. De3-Td8, 11. f4-Da5, 12. Kbl-c5, 13. Pf3-Pc6, 14. c3-cd4:, 15. Pd4:-e5, 16. fc5:-Le5:, 17. Lc4-Ld4:, 18. Td4:- Lf5f, 19. Kal-Td4:, 20. b4-De5, 21. Lh7:-Kf7:, 22. De5:-Pe5:, 23. cd4:-Pó 4:, 24. Tfl-Kg6, 25. g4-Lg4:, 26. Tgl- Kf5, 27. h3-Lh3:, 28. Th7:-Te8, 29. Lc3-Te3. Wit geeft op. Oplossing 1752 vorige rubriek, (kb B.-N.S.) Stand. Zw. 5 sch. op: 54, 41, 32, 21, 22. W. 4 sch. op: 64, 43, 23,13 en dam op 61. Oplossing. 1. 61—52 (zw. 54X14), 2. 52Xj 54!; (zw. 14X74), 3. 64X83 (zw, 32—21), 4. 83—74 (zw. 21—12 gedw.), 5. 74—11 (zw. 12—33, 43, 54 f 64), 6. 13—22 (sl. naar 12} 7. 11X14! De volgende stand is samenge steld door den heer H. Hoogland te Utrecht. Zw. 7 sch. op: 82, 84, 72, 73, 54, 44, 21 en dam op 52. W. 5 sch. op: 63, 32, 21, 23, 12 en dam op 13. Wit wint hier door: 1. 32—41 (zw. 52X14), 2. 21—32 (zw. 31X52), 3. 32—42 (zw. 52X1 33), 4. 12—22 (zw. 14X74) en 5. 22X81!! Zeer mooi. Mooie combinatie voor wit groote bord. Gewone speelwijze (auteur IJ. Wa-gter Gr.) Zw. 13 sch. op: 7, 8, 9, 13, 15, 18, 20, 22, 24, 28, 29, 30, 3-6. W. 14 sch. op: 16, 21, 27, 31, 33, 38, 39, 40, 42/45, 47, 48. Alleen zetten van wit: 1. 40—34, 2. 47—41, 3. 38—32, 4. 39—34. 5. 45X1, 6. 1X20, 7. 16X9Ü Men spc-le dit vooral n-a.- Ter oplossing voor deze week: Probleem 1753 van A. Roos te Alkmaar (kl. bord N.S.) Zvi. 6 sch. op: 72;51, 52, 53, 42, 31. W. -6 sch. op: 54, 32, 33, 21, 22, 23. Een mooi sutkje werk van on-zen stadgenoot. In onze volgende ru briek geven wij de oplossing. Opg. Amsterdamsche Bank N.V. Bijkantoor Alkmaar, van Woensdag 24 Juni 1942 STAATSLEENINUEN. Vor.k. 3M Nederland 1941 99'/8 4 Nederland 1941 1003/4 4 Nederland 1940 II 101 33'/j Nederl. 1938 9/Wie 3 Ned.-lndië 1937 S8Vs BANK INSTELLINGEN Amsterd. Bank. 142'/4 Handel Mij. Celt. v. f 2.50130 Koloniale Bank 135 Ned. Ind. Handelsbank 90 IND. OND. B1NNENL. Alg. Kunstzijde Unie 156i/8 Calvé Delft Cert. .1213/4 Nederl. Ford 368i/s Lever Bros .172 Phil. Gloeil. Gem. Bezit 304 CULTUUR MAATSCH. H. V. A322 Java Cultuur .161 Ned. Ind. Suiker Unie l«ö Verg. Vorstenlanden 9D/4 PETROLEUM. Kon. Petr. .336 rubbers. Amsterd. Rubber .21874 Deïi Bat. Rubber .lil1/» Oostkust .102 SCHEEPVAARTEN. Holland-Amerika lijn 159'/t Java-China-Japan lijn - 133Vs Kon Ned. Stoomboot '204 Scheepvaart Unie 1 Sfc3/s TABAKKEN. Deli Batavia .152 Oude Deli .189 Senembah159 SPOORWEGEN. Deli Spoor t Ind. Spoor 46'/, lu. 40 1003/4 iOl 88 V» 142 130 135 91 157 121 j65 171 vj 300 319 161 166 91 333 214 142 100-1 156 132 201 184 153 189 157 63 4 6 I/s Hoofdredacteur: A. R. Jonker, Alk maar. Plv.' hoofdred.: H. P. van den Aardweg, Alkmaar. Buitenland: Tj. N. Adem::, Alkmaar (afw.) Reportage: D. A. Klomp, Bergen. Binnenland: B. Daalder, Bergén. Stad en Provin cie: G. H. W. ter Hoeven, Alkmaar, n Sport: J. Werkman, Alkmaar.

Dagblad voor Noord-Holland : Alkmaarsche editie | 1942 | | pagina 2