CtEISB VitofferS SPORT Schoolwedstrijden en sportbonden. Hoe staat het met de bevoegdheden. Geldige bonnen voor voedingsmiddelen PU I margarine, vet J 1 'n Ware ütreeling Toor de tong GÉBÉ's pikante soep. stelt Uw maag tevrêe. DE VUURRODE SCHOENTJES. FEUILLETON HET GEHEIM VAN DE PAREL-EILANDEN BURGERLIJKE STAND. Advertentiën. JAN GROOT A. SPAANS. ZELFSTANDIGE HULP. FLINK NET MEISJE, M Belevenissen van MINA BAKGRAAG Zooiets zou Mina vroeger nooit gezegd hebben! Misschien niet eens In de tijd, toen de boter en de melk nog niet ge rantsoeneerd waren want toen was het te veel werk,, en bakte de cake wel eens aan de vorm vast! Maar nu ziet ze er niet meer tegen op, sinds ze ROER-OM gebruikt, en daarmee zonder boter, melk en eieren de heerlijkste, luchtig gebakken cake in een ommezien klaar heeft! PEJ A'PRODUCTEN DEVENTER Stormramp veie laakt slac1 Als U een ongeluk niet bovendien wilt zien verkeeren ln een financleele ramp, sluit dan zonder verwijl een Zeyl's Per soonlijke Ongevallenverzekering. Het volledige geldelijke risico bi) alle onge vallen, hoe ook ontstaan, neemt Zeyl tegen uiterst lagè premie van TJ over. Vraagt nog vandaag per post Inlich tingen over de ongewoon gunstige voorwaarden! VERZEKERING MIJ. SNEEK Tel. 2224 Amsterdam I Actieve I ReUorigr. 3V9. Tel. 315341 -eenten I Leeuwarden 1 I kuiterskwart. 173. Tel. 3305 1 gevraagO Een kwestie, die voorloopig is bijgelegd, om de schoolwedstrij den zwemmen in Alkmaar geen afbreuk te doen, houdt de gemoe deren in de zwemwereld bezig en vermoedelijk zal dit vraagstuk ook andere sportbonden dan de N. Z. R. B. interesseeren. De zaak is namelijk deze: Toen de commissie voor de school wedstrijden in Alkmaar toestemming vroeg aan den N. Z. R. B. om deze wedstrijden te organiseeren, wei gerde deze aan het verzoek te vol doen, omdat z.i. dergelijke wedstrij den, waaraan méér dan één school 'deelneemt, behooren te worden ge organiseerd door een bü den zwem- bond aangesloten vereeniging, in dit geval dus het Alkmaarsche DAW. Dat wilde niet zeggen, dat de com missie zelf geheel uitgeschakeld zou moeten worden, maar veeleer was het de bedoeling, dat DAW in sa menwerking met de commissie de wedstrijden ter hand zou nemen. Waar de zwembond dus een wed strijdverbod uitschreef, kon de com missie ook niet beslag leggen op of- ficieele juryleden, "terwijl het regle ment van den N. Z. R. B. voor schrijft dat voor de functie van voorzitter-kamprechter en starter slechts officals met K-bevoegdheid in aanmerking komen. Het gevolg van een en ander- was, dat DAW aan zijn leden moest ver bieden, om aan de schoolwedstrijden deel te nemen en het gevolg daar- vaij_ -zou geweest zijn, dat deze wed strijden zouden mislukken, omdat verreweg de beste zwemmers en zwemsters leden van DAW zijn. De schoolcommissie ging hierop in beraad bij den Gevolmachtigde voor de Sport en deze meende, dat school wedstrijden niet liggen op het ter rein van den N. Z. R. B. Hij stelde dus den N. Z, R. B. in het ongelijk. Maardoor denzelfden persoon is indertijd bepaald, dat alle zwem wedstrijden moeten worden goedge keurd en moeten worden gehouden onder auspiciën vat} den zwembond! Daar klopt dus iets niet. D. N. Z. R. B. is inmiddels bij het College van Gevolmachtigden voor de Sport in beroop gegaan, om- •dat de-bond thans een principieele uitspraak wil. Intusschen heeft de zwembond om de schoolwedstrijden in oor- spronkelijken vorm te kunnen laten doorgaan aan zijn leden dispensa tie verleent, zoodat de DAW-ers toch in de gelegenheid zijn om te starten en officials om functies- op zieh te nemen, zoodat, wit Allernaar betreft, de zaak voorloopig niet meer actueel is. Maar dat neemt niet weg, dat hier een definitieve uitspraak moet komen en dat deze uitspraak moet gelden voor alle sportbonden. Vandaar, dat wij met belangstel ling naar het besluit van den Ge volmachtigde uitzien! ELK DER VOLGENDE BONNEN GEEFT RECHT OP 'T ÉOOPEN VAN 28 Juni Lm. 33A brood 33B brood 33 beschuit 33A vleesch 33B vleesch 41, 42 tabak 09 sigarett. 4 Juli 1942 rants. brood of rants. gebak rants. vleesch of rants. vl.waren rants, tabak rants, sigaretten 5 18 22 18 rants. 4 rants. 2% 2Vs 2Vs rants. 1) -.2 rants. 9 1 rants. 14 Juni t.m. 11 Juli 1942 1 kg. suiker 250 gram koffiesurrog. 500 gram jam 11 1 rants, bloem, brood of gebak 250 gr. rijst 250 gr. peulvruchten 250 gr. gort 100 gr. vermic./maizena 100 gram kaas 3Vs liter melk l3/4 liter melk 327 algem. 328 algem. 329 algem. 317 t.m. 320 algem.) 4-25,4-26res. 330 algem. 331 algém. 332 algem. 322 t.m. 326 algemeen 31A t.m. 34A melk 31B t.m. 34B melk 31 versnap. 1100 gr. chocolade 32, 34 versn. 100 gr. suikerwerk 33 versnap. |100 gr. choc, of suikerwerk 25 Juni t.m. 4 Juli 1942 32 boter Vs rants, boter 32 vet I Va rants, boter, Bijzondere rantsoenen 14 Juni t.m. 11 Juli 1942 333, 334 algem. |250 gr. peulvruchten 20 Juni t.m. 11 Ju» 1942 321 algem. |250 gram gort 28 Juni t.m. 4 Juli 1942 R3 tabak 2 rants, sigaretten Beschikbaar per persoon 0 t/m 3 jr. 4t/m[14t/m| vol- I een- 13jr. 20jr. wass. heid in tijdvak van één week in tijdvak van vier weken 1 1 1 kg- 250 250 250 250' gram 500 500 500 500 gram 4 4 4 4 rants. ^500 gram '250 250 250 250 gram 250 250 250 250 gram 100 100 100 100 gram 500 500 500 500 gram 28 14 liter 7 7 liter 100 100 100 100 gram 200 200 200 200 gram 100 100 100 100 gram in tijdvak van 10 d.agen ■Va Va 500 250 500 250 500 250 500 250 1) 2 rants, rants. gram gr am rants, DIVERSE ARTIKELEN Tijdvak 01 petroleum 0105 B. V. brandst. 01,02K.F. brandst, 300 algemeen K zeep K toiletzeep U textiel (manrr.) 2 L. petroleum 1 eenh. brandst. 1 eenh. brandst. (geen anthr.) 1 rants, zeep 1 rants, zeep 75 gr. toiletz. 80 50 gr. scheerzeep 14 Juni 11 Mei 1942 1942 diverse data 1 Jtlni 1942 1 Juni 1942 1 Juni 1942 1 Mei 1942 22 Aug. 1942 31 Dec. 1942 30 Apr. 30 Juni 30 Juni 30 Juni 31 Aug. 1943 1942 1942 1942 1942 OPMERKINGEN. Niet meer geldig: Na Zaterdag 27 Juni 32 Brood, Beschuit, Vleesch. 38, 39, R 2 Tabak. R 2 Sigaretten. Verlengd i t/m Dinsdag 30 Juni211,228,272,293 Algemeen (Zeep). G, H, I, J Zeep, Toiletzeep. 1) Mann. personen van 18 jaar en ouder. 2) Vrouw, personen van 25 jaar en ouder. Zwemmen. SCHOOLWEDSTRIJDEN TE ALKMAAR. Zaterdagmiddag vinden in het Zomerbad aan de Sportlaan te Alk maar de schoolzwemwedstrijden plaats, welke georganiseerd worden door de commissie voor schoolwed strijden in samenwerking met DAW. De inschrijvingen zijn zeer be vredigend te noemen; speciaal de lagere scholen zijn meer dan goed vertegenwoordigd en al konden die der middelbare schólen wat grooter zijn, de kwaliteit zal hier alles kun nen vergoeden. Om den lezer eenig idee te geven van de inschrijvingen, moge dienen, dat óp de nummers schoolslag jongens en meisjes in bei de categorieën niet minder dan 108 deelnemers zijn ingeschreven! Ver der mag het aantal inschrijvingen voor de verschillende estafettes met eere genoemd worden: 18 jongens- en 23 meisjesploegen! Tenslotte is het verheugend, dat de Huishoud school thans ook vertegenwoordigd is en het zou wel eens kunnen ge beuren, dat deze school met de hoogste prijzen, ging strijken. Lezer, ge kent de schoolvoetbal- wedstrijden van vroeger en ge weet, hoe apart en hoe 'gezellig daar de sfeer steeds was. Maar hét zal U morgenmiddag blijken> dat rondom het Zomerbad het enthousiasme min stens even levendig-is. Daarom is het zoo verheugend, dat de entree prijs zeer laag gehouden is, opdat velen getuige kunnen zijn van dit zwenvrest'ijn, dat om precies 2 uur begint. DE N. H. KRINGKAMPIOEN- SCHAPPEN. In het Zomerbad te Alkmaar. Zondagmiddag zullen in het Zo merbad te Alkmaar de Kringkam pioenschappen van Noordholland- verzwommen -vyorden door de leden van de volgende zwemvereenigingen: Nereus, de Ham, Kroosduikers, P. Z. en P. C. en D. A. W. Het programma bevat de volgen de nummers: 100 M. borstcrawl heeren; 200 M. schoolslag heeren; 100 M. rugslag heeren. 50 M. rugslag dames; 50 M. borst crawl dames; 100 M. schoolslag dpmes. 3 x 50 M. wisselslag-estafettes voor dames- en heerenploegen. Tot besluit wordt een polowed strijd gespeeld tusschen de zevental len van de Ham en DAW. Wat de inschrijvingen betreft, het is jammer, dat Nereus niet op volle kracht kan uitkomen, omdat haar polospelers dien dag bezet zijn. Overigens hebbfen alle kopstukken van Noordholland ingeschreven, zoo dat spannende wedstrijden te ver wachten zijn. We noemen hier bijvoorbeeld de 100 M. borstcrawl heeren, met Wulp en van Bennekom als favorieten; Gerkens zal natuurlijk wel. beslag leggen op de 200 M. schoolslag, maar Imhulsen zal' ongetwijfeld goed partij kunnen geven, terwijl de strijd op de ,10wM. rugslag wel zal gaan tusschen Wulp en Garkens. Bij de dames zullen Truus de Ro ver, Truus Bakker en Ans Melk de belangrijkste jollen wel vervullen. Rest ons nog te vermelden, dat de organisatie berust bij D. A, W., dat zelf natuurlijk met al haar wed- strijdmateriaal uitkomt. De wedstrijden beginnen om 2 uur. Tennis. DISTRICTSWEDSTRIJDEN NOORDHOLLAND. Tweedaagsch tornooi in Alkmaar. Elk jaar worden in Alkmaar de districtwedstrijden van het district Noordholland van den N.L.T.B. ge houden en steeds is de animo van de zijde der spelers voor dit tornooi grcot geweest. Ook nu weer staan deze wedstrij den voor de deur en ook nu weer heeft de organiseerende commissie het plan gemaakt om er een twee daagsch tornooi van te maken. Maar het zou geen .groote verrassing zijn, wanneer Zondagavond bleek, dat het tornooi verlengd moet wor den! Want het aantal inschrijvingen is grooter dan ooit: ongeveer 100 spelers en speelsters hebben name lijk dezen keer ingeschreven, het geen beteekent, dat niet minder dan 130 partijen géspeeld zullen moeten worden op vijf banen! Een moeilijke, doch dankbare taak is hier dus weggelegd voor den wed strijdleider, den Be Quicker G. Kus- ters uit Alkmaar. Wat de inschrijvingen betreft, alle bekende spelers uit ons gewest zul len acte de présence geven en alle kampioenen van het vorig jaar zul len hun titel verdedigen. Boeiende en spannende wedstrijden staan ons dus te wachten en het zal de vraag zijn, of de oude kampioenen zich allen zullen kunnen handhaven. Ver moedelijk zal D. van Leyden uit Zaandam zijn kampioenschap'kun- Zonder bonnen of beenen, zonder vleesch of vet, zonder boter of moeite kont LMn 'n wip een bord krachtige eoep maken. Neem slechts *n Best en Volwaardig product, dat in voedzaamheid en verrukkelijken smaak soep van been en vleesch nabij komt. Kies dus vooral GÉBE surrogaten, be reid uit volwaardige grondstoffen. U dient er Uw gezondheid n^ee, wanj Verkoopkantoor: Handelsonderneming J. v. d. BERGE, POSTBUS 498, ROTTERDAM. nen verlengen al zal hij moeten op passen, voor Frits Beek uit Alkmaar en Koopman uit Beverwijk, die bei den sterk genoeg zijn, om voor een verrassing te kunnen zorgen. Bij de'dames is de kampioene Rie Koppen uit Alkmaar favoriet, terwijl als haar zwaarste concurrenten ge noemd mogen worden mej. de Wit uit Enkhuizen en mej. v. d. Lem uit Beverwijk. De dubbelspelen brengen nieuwe combinaties, zoodat hier moeilijk iets te zeggen valt over de prestaties. Misschien hebben Buma-v. d. Ley den de beste kansen op de cereplaats bij de heeren, maar het Alkmaarsche duo mr. SchuurmanKokkes zal hier zeker niet kansloos starten. Zoo zouden we wellicht nog meer namen kunnen noemen, we zouden de dames-dubbels en de gemengde dubbels nog even onder de loupe kunnen nemen, maar het lijkt ons niet noodig. Hoofdzaak is, dat het publiek uit deze gegevens den indruk krijgt, dat er tal van spannende par tijen op het programma staan. De wedstrijden beginnen Zater dagmorgen om 10 uur, terwijl het de bedoeling is, om tot 9 uur 's avonds door te spelen. Zondagmorgen om 10 uur roept de wedstrijdleider de spe lers al weer op en hij hoopt natuur lijk, dat in den avond de beslissin gen zullen vaüe»» Maar als het even tegen loopt met het weer en als er eer.s een paar langdurige wedstrijden zijn, dan Dan worden dé wedstrijden een week later voortgezet! CORRESPONDENTIE. J. P. C. v. O. te Schoorl. Het lijkt ons het verstandigst, dat U zich tot een dierenarts wendt. De'.redactie is op het gebied van de kwalen van deze dier soort allesbehalve deskundig. Red. Bagbl. v. N.H. 213. De berg was hier steil in het begin. Z'n tongetje hing uit z'n bek. Anneke had een kleur van opwinding. Vroolijk riep ze tegen Jacob: „Goed gaat het zo, hè". goot R. ARDEN. 80 „Dat moet ik hem toch zeggen, liefje. Ik wil niet dat hij verdrinkt. Welterusten, Garragan!" „Je zult hiervoor boeten", zei Sam Garragan luid. „Valt u niet in het waW, ver zocht Gentschow correct. „U kunt er zeker van zijn, als u zoo blijft lig gen, als ik u neergelegd heb, dat het dan goed gaat. Gaat u echter aan uw touwen morrelen, dan ligt u direct beneden. Nogmaals een heel goe den nacht!" De kano werd afgestooten. Gar ragan riep hen een paar scheldwoor den na, maar dat geluid werd over stemd door de klotsende golven, die tegen den rotswand sloegen. „En nu, jongens", zei Gentschow tot zijn vrouwelijke roeiers, „nu maar het radiostation!" De meisjes peddelden uit alle macht en na eén half uur waren zij om het Moore-eiland heen en na derden het Brent-eiland. „Nu komt er een gevaarlijk zaak je", dacht Gentschow hardop. „De telegrafist behoeft niet te weten, wie hier politiehulp noodig heeft, anders vertelt hij het morgenoch tend of misschien vanavond nog rond bovendien is het mogelijk, dat hij bij dat gespuis hoort en en dan wordt er een drijfjacht op den armen kleinen Gentschow ge houden". De meisjes moesten lachen. „Tracht hét zoo aan te leggen, dat je niet gezien wordt", commandeer de Gentschow. „Blijf dan volkomen stil en wacht. Rooken is verboden!" Voor dat Gentschow aan land ging, maakte hij zich onherkenbaar door een zwarten doek over zijn gezicht te binden en den panamahoed diep over z'n oogen te trekken. De tele grafist kende hem slechts opper vlakkig en zou hem zoo zeker niet herkennen. Gentschow moest nog een heel stuk loopen voor hij door het palm- bosch den achterkant van het radio huisje bereikte. Er brandde nog licht. Gentschow kwam zonder ge luid nader en even geluidloos druk te hij op de deurklink. De deur was op slot, ook dat nog. Een raam was open, maar dat duurde te lang. De telegrafist zou intusschen een wa pen kunnen grijpen en schieten. Gentschow sloop naar het raam. Kinley, de telegrafist, was juist'be zig naar bed te gaan. Hij sliep na melijk in het radiostation om dade lijk bij de hand te zijn. Het was te hopen, dat hij moe was en niet nog lang zou gaan liggen lezen. Gentschow had ditmaal geluk. Kinley draaide het licht uit, keerde zich nog een paar maal om en toen werd alles stil Nog een kwartiertje, dacht Hans Gentschow, dan klim ik naar binnen en maak den ouwe wakker. Wat kan zoo'n kwartier lang duren. Het lijkt wel uren! Hoor eens, daar snurkt hij al! Gentschow nam een sprongetje en steunde op de venster bank. Eerst het eene been. dan het andere. En nu de zaklantaarn. Ik *hdbp, dat die ouwe geen hartver lamming krijgt van schrik! De lamp wierp haar smalle, schel le lichtstreep door de kamer, welke viel op den slapenden Kinley. Zijn slaap was niet zeer vast. Hij sprong op en wilde de oogen openen maar dat ging niet, want het licht verblindde hem volkomen. „Als u schreeuwt bent u pen lijk", merkte.Gentschow niet zonder bluf op. „Zult u schreeuwen?" „Neen", sprak levend de oude man, die zijn laatste uur geslagen dacht. „Zult u telegrafeeren, wat ik u zal bevelen?" „Ja, natuurlijk". „Zend dan onafgebroken uit: „Stuur politie naar de Kidd-eilan den!" Verstaan: ononderbroken". Gentschow- ging naar het raam en iei in het duister: „Hij is heel ge schikt jongens, we behoeven geen geweld te gebruiken. Twee blijven er hier bij het raam, als hij ophoudt met zenden, dén schieten jullie hem overhoop daar bewijst hij name lijk mee dat hij er bij hoort! Begre pen?" De stille nacht gaf geen antwoord, want Kinley zette zijn toestel reeds met trillende vingers in -bedrijf en schakelde stroom in. En toen zond hij door den aether: stuur politie naar Kidd-eilanden. stuur politie naar Kidd-eilanden! (Wordt vervolgd), MEDEDEELING VAN DEN RIJKS- LANDBOUWVOORLICHTINGS- DIENST. In verband met de bemoeiingen, welke de rijkslandbouwvoorlichtings- dienst heeft gekregen bij de uitvoering van verschillende maatregelen ln den landbouw, is het noodzakelijk gebleken ten behoeve van de landgebruikers in het ambtsgebied Noordholland meerdere zitdagen in te voeren. Buiten de gebruikelijke zitdagen, n.l. te Alkmaar op Vrijdag en Zaterdag van 1112 uur, te Schagenen café de Beurs van 10,3012 uur en te Amsterdam in café De Pool, Damrak van 13,3016 uur, zullen de assistenten met ingang van Maandag 29 Juni a.s. de volgende zit dagen houden: District Texel: omvattende het ge- heele eiland Texel. Assistent C. van Groningen, Suikerweg 6b Den Burg. Zitdag: elke Maandag van 1113 uur in hotel De Lindeboom te Den Burg. District I: omvattende de gemeenten Anna-Paulowna, Callantsoog, Den Hel der, Wieringen, Wieringerwaard en Zijpe. Assistent J. Wijker, Ruigeweg F. 41, Schagerbrug. Zitdagen: elke Woensdag van 1012 uur in café Pronk te 't Zand. Elke Donderdag van 1012 uur in hotel de Haan te Hippo- lytushoef. District II: omvattende de gemeenten Abbekerk, Hoogwoud, Medemblik, Mid- woud, Opmeer, Opperdoes, Spanbroek, Sijbekarspel, Twisk en Wognum. Assis tent J. J. Polter, hoeve Postgalei, Sijbe karspel. Zitdag: elke Woensdag van jO—12 uur in het gemeentehuis te Sijbe karspel. District III: omvattende de gemeenten Andijk, Bovenkarspel, Blokker, Enk huizen, Grootebroek, Hoogkarspel, Hoorn, Nibbixwoud, Schellinkhout, Urk, Venhuizen, Wervershoof, Westwoud, Wijdenes en Zwaag. Assistent C. J. Bruin, Den Hout D. 31, Hoogkarspel. Zitdag: elke Zaterdag van 1012 uur in café Sopar te Hoorn. District IV: omvattende de gemeenten Avenhorn, Beets, Berkhout, Heerhugo- waard, Hensbroek, Obdam, Oterleek, Oudendijk, Schermerhorn, Ursem, Zuid en Noordschermer. Assistent S. van Eeten, Dorpsstraat A. 85, Schermerhorn. Zitdagen: elke -Zaterdag van 10—12 uur aan huis; elke Vrijdag van 1012 uur in café J. Kok te Rustenburg. District V': omvattende de gemeenten Beeroster, Graft, Kwadijk, Middelie, Oosthuizen, De Rijp en Warder. Assis tent S. W. Meurs, Leeghwaterstraat 69, Midöen-Beemster. Zitdagen: elke Dins dag van 1012 uur in hotel de Doele te Purmerend; elke Vrijdag van 1921 uur in café J. Beunder te Midden-Beemster. District VI: omvattende de gemeenten Amsterdam, Broek in Waterland, Edam, Ilpendam, Katwoude, Landsmeer, Mar ken, Monnikendam, Oostzaan en Pur merend. Tijdelijk waargenomen door den assistent van District V. Zitdag: elke Dinsdag van 1012 uur in hotel De Doele te Purmerend. District VII: omvattende de gemeen ten Aalsmeer, Haarlemmermeer, Nieu- wer-Amstel, Uithoorn. Assistent D. C. Geense, Hornweg 24a, Aalsmeer. Zit dag: elke Woensdag van 1012 uur in café J. D. Werkhoven te Amstelveen. District VIII: omvattende de gemeen ten Assendelft, Beverwijk, Castricum, HeemskerkxJisp, Koog a/d zaan, Krom menie, Uitglsest, Westzaan, Wormer, ALKMAAR. GEBOREN: Walter L„ z. van Herma- nus A. J. Depeweg en F. M. S. Dahnert. Hillegonda C., d. van Pieter Groot huizen en M. A. Bruijn. Haite, z. van Pieter Haijtema en D. van der Laan. Gerardus Th., z. van Jan van Erkelens en A. Scheffers. Cornelis J., z. van Antonius W. Kroeders en G. M. C. Stevenhaagen. ONDERTROUWD: Johannes C. M. van Eijk en Margaretha E. Mannes. An- dries R. Rensmaag en Martha van Wan- rooij. Petrus Schotvanger en Chris tina A. Brugman. Andries Paulusma en Vrouwkje Dragt. Cornelis Jonge- jan en Anna Bakker. Jacobus H. Ver meulen en Maria Kroonenberg. Jan Groot en Agatha G. Spaans. Isaac Koelink en Maria E. Luyten. Pieter Wallaart en Elisabeth J. Goedhart. Albert P. H. Halff en Martha J. Wen- sink. Frangois R. van Rosevelt en Fempje Blom. GETROUWD: Jacob Langenberg en Sophia P. Arts. Jan P. Koopman en Elisabeth Deen. Johan Ph. Juckers en Johanna Stins. Johannes Somers en Antje Koeman. Pieter Wijpkema en Catharina Rutsen. Arie Nap en Sijtje Tol. OVERLEDEN: Catharina R. Ligte- ringen, wed. van J. de Roos, 68 jaar. Wormerveer, Wijde Wormer, Zaandam en Zaandijk. Assistent Jb. J. Zwemmer, Dorpsstraat 834, Assendelft. Zitdag: elke Woensdag van 1012 uur ln café Aa- sumbürg te Assendelft. District Villa: om vattende de ge meenten Bennebroek, Heemstede, Zand- voort, Bloemendaal, Haarlem, Haariem- merliede en Spaarnwoude en Velsen. Assistent O. A. Broekema, Glipperweg 112, Heemstede. Zitdag: elke Maandag van 1012 uur in restaurant Munniks, Groote Markt 10, Haarlem. District IX: omvattende de gemeenten Akersloot, Alkmaar, Bergen, Egmond- Binnen, Egmond aan Zee, Heiloo, Koe dijk, Limmen, Oudorp, St.-Pancras en Schoorl. Assistent A. P. Couwenhoven, Westerweg C. 174, Heiloo. Zitdag: elke Woensdag van 1012 uur aan huis. District X: omvattende de gemeenten Barsingerhorn, Langedijk, Harenkarspel, St. Maarten, Nieuwe-Niedorp, Oude- Niedorp, Schagén, Warmenhuizen en Winkel. Assistent G. Gootjes, Tjallewal K. 37, Schagen. Zitdag: elke Donderdag van 1012 uur in hotel Igesz te Schagen. DE PRODUCTIECOMMISSARIS VOOR NOORDHOLLAND. OFFICIEELE MEDEDEELINGEN. Inschrijvingsplicht handelaren in vloerzeil. De Secretaris-Generaal van het De partement van Handel, Nijverheid en Scheepvaart maakt bekend, dat met in- gang# van 25 Juni 1942 ook de onder nemingen, die zich als hoofd- of neven- bedrijf bezighouden met het v e i h a n- delen van vloerzeil en ,vilt- z e i 1 met uitzondering van detail handelaren, waaronder mede worden begrepen behangers en stoffeerders ressorteeren onder de Sectie Linoleuji- Industrie. Op bedoelde ondernemingen (impor teurs en grossiers) komtdaardoor de plicht te rusten tot inschrijving bij de Sectie Linoleum-Industrie van het Rijksbureau voor Verwerkende Indus trieën, Riouwstraat 174136, 's-Graven- hage. Voorts zal het hun, evenals den fabrikanten, uitsluitend met speciale vergunning toegestaan zijn boven bedoelde artikelen te verkoopen en af te leveren. Intrekking dispensatie koopen, verkoopen en afleveren van isolatieband. De Secretaris-Generaal van het De partement van Handel, Nijverheid en Scheepvaart maakt bekend, dat het met ingang van 24 Juni 1942 aan fabrikan ten, grossiers, agenten en dochteronder nemingen van buitenlandsche onder nemingen verboden is zonder vergun ning isolatieband te verkoopen en af te leveren, terwijl het koopen van isola tieband zonder vergunning verboden is aan grossiers en installateurs. Onder isolatieband wordt verstaan: isolatie band bestemd voor electrotechnischc doeleinden. Aan fabrikanten, grossiers, alsmede aan agenten en dochterondernemingen van buitenlandsche ondernemingen wordt echter door het Bureau voor de Metalenverwerkende Industrie een al- gemeene vergunning verleend, krach tens welke zij gerechtigd zijn boven genoemde artikelen te verkoopen en af te leveren tegen inlevering door den afnemer van een koopvergunning, af gegeven door genoemd Bureau, geves tigd Riouwstraat 174186, 's-Graven- hage. Nadere gegevens omtrent deze regeling zullen per circulaire aan de betrokkenen worden bekend gemaakt. Ondertrouwd- en Alkmaar, 25 Juni 1942. Receptie 9 Juli van 35 uiur. Pieterstraat B 1, MIEP TEYEN, gedipl, coupeuse, Ken nemer stra at weg 166, vraagt voor direct een Aanmelden hedenavond 78 uur. Gevr. voor directe indienst treding leeftijd boven 18 jaar, voor <L of d. en n, bij B. v. LOENEhf, Zaad- handel, Zuidseharwoude, tel. 306. en a/s c/e volgende weeft jarig bent, dan bakt Mina eert lekkere cake boor

Dagblad voor Noord-Holland : Alkmaarsche editie | 1942 | | pagina 3