SCHA6EK-I.Ï.Y. STAD EN OMGEVING MUSSERT TE ALKMAAR. AGENDA distributie-nieuws*. FILMNIEUWS SPORT. DRUK SPORTWEEKEINDE IN ALKMAAR. ZONDAGMIDDAG 2.30 uur: BESLISSINGSWEDSTRIJD voor promotie naar de 3e klasse, op het terrein van de Alkmaarsche Boys. EEN BEEST VOOR MET STADHUIS PUZZLE AFSCHEID GENOMEN. Een bekende Alkm. persoonlijkheid, Se heer J. F. de Haas, nam gister avond in intiemen kring afscheid van zijn kosterschap over de Groote kerk, dat hij sinds 1918 bekleedde, nadat hij daarvoor gedurende 16 jaren als voorlezer een kerkelijke functie vervulde. Na den ochtenddienst op Zondag 5 Juli hoopt de heer de Haas van de lidmaten der kerk én eventueel be langstellenden afscheid te nemen. Het zal den scheidenden koster zwaar vallen zijn werkkring, die hij zoovele jaren met groote liefde en uiterste plichtsbetrachting vervulde vaarwel te zeggen. Dat hü nog vele jaren van 'n welverdienden levens- avond moge genieten is aller wensch: BENOEMD. De burgemeester van Egmond aan Zee heeft als gemeentewerkman in vasten dienst met ingang van 1 Juli benoemd den heer J. F, Dekker aldaar. GESLAAGD. De heer A. F. Boomgaard alhier slaagde gister voor het eandidaats- examen in de klassieke letteren aan de Vrije Universiteit te Amsterdam. VERHOOGING STEUNNORM. De wnd.-secr. generaal van het departement van sociale zaken heeft de gemeente Egmond aan Zee voor de steunverleening gebracht van de 7de in de 5 de klasse. De steun voor ongeorganiseerden wordt daardoor verhoogd voor man en vrouw-van 7.50 tot 11.20, voor elk gezinslid boven de 2 personen van 0.75 tot 1 en voor kostgan gers van 6.50 tot 8.20. Vo:r ge- organiseerden wordt de steun voor 'mian en vrouw verhoogd tot 12.20 en voor kostgangers tot 9.20, ZONDAGSDIENST APOTHEKEN. Op Zondag 28 Juni is de apotheek van Mevr. Schouten—Oele, Koorstraat 47, geopend, welke in de week van 27 Juni tot 3 Juli tevens den nachtdienst zal waarnemen. DIERENBESCHERMING. Te Allernaar werd zwervend aan getroffen een jong zwart hoiïdjfe, met een weinig wit. Halsbandje om. Inlichtingen zijn te bekomen bij den inspecteur dierenbescherming Baan- straat Alkmaar. (Vervolg van pagina 1). Ir. IVIussert geeft een overzicht van den toestand. In zijn beantwoording gaf ir. Mussert een overzicht van het groote geheel, zooals hij dat ziét. Er zjjn er aïdus spreker die de eb boven den vloed verkiezen. Men houdt met zich er tegen te ver klaren den vloed echter niet tegen. Zoo is het ook met den nieuwen tijd. Wie niet ziet, dat zich op het oogenblik een wereldrevolutie vol trekt, is wel met blindheid geslagen. Daaraan kunnen wij met onze negen millioen volksgenooten niets verande ren. Het is slechts een kwestie of het in Nederland zal gaan door anderen of door ons. Na de zesde Nederlandsche periode sedert 1200, die van het Ko ninkrijk der Nederlanden, volgt er nu een nieuwe periode, of wij dat al dan niet goed vinden. Daarom is het zaak, dat wij de geschiedenis zelf in handen nemen. Toen de absoluut regeerende koning Willem I in 1840 voor de demo cratie werd gesteld, zeide hij: Wanneer de koning niet meer regeeren kan, dan gaat'de koning heen en hij is heenge gaan. Precies honderd jaar later is het land verlaten door zijn opvolgers. De nieuwe periode is noodzakelijk voor ons volk'. Door God is inge steld, dat de mensch leeft in ge meenschappen. Ieder heeft zijn taak te, verrichten, maar aan alle men- schen, die werken willen en kunnen moet daartoe de gelegenheid ver schaft worden. Spr. zeide vast over tuigd te zijn, dat er door een volk als geheel meer tot stand kan wor den gebracht dan door een in dee- ien gesplitst volk. Wij, aldus spr., denken ons volk in zeer groote arbeidsgemeenschappen. Ie alle per sonen, die werken voor de instand houding van het productieapparaat en die samen zitten in den Land stand, 2e zij, die werken in handel •en industrie, het arbeidsfront; 3e de opvoeders, van de bewaarschool onderwijzeres tot den hoogleeraar, 4e de cultureele werkers, 5e de medische en sociale verzorgers en in de 6e groep, zij die in ambtelijken dienst zijn en dus tot het overheids- apparaat behooren. In deze zes groote gemeenschappen willen wij ons volk organiseeren. Spr. hoopt niet, dat zij, die een over winning der, bolsjewieken wenschen, in ons land gelegenheid krijgen zich met deze te vereenigen. Wanneer ik aan de macht kom, aldus spr., dan zou ik de zulken wel in dq gelegenheid willen stellen met de bolsjewieken naar Siberië te gaan. (Applaus). Ons volk, aldus spr., waardeert nog te weinig de eerste groep van werkers, maar in het nieuwe tijdvak zal dit anders worden. Honderdduizenden moeten hun leven offeren om het nieuwe Europa tot stand te brengen en wij willen in dat nieuwe Europa voor het Nederlandsche volk, onder Nederlandsche leiders, een plaats veroveren. Wanneer het volk niet wil begrijpen, dat er een nieuw Europa komt, -dan zullen andere heerschen in deze lage landen en dan zullen zij, die afwijzend blijven staan daaraan schul dig zijn. Ondanks alle tegenstand zal spr. rustig zijn weg vervolgen, omdat hij vast overtuigd is het belang Van het Nederlandsche volk te dienen, wanneer hij tracht dit volk door de revolutie heen te brengen naar een betere toe komst en omdat hij er van overtuigd is, dat het in het nieuwe Europa beter zal zijn dan in het oude, want het nieuwe zal solidair moeten zijn, opdat er in dit werelddeel geen oorlog meer gevoerd-zal kunnen worden. Zij zullen, aldus eindigde spr., naar e r en geweten, uit liefde voor Volk en Vaderland trachten den boel te redden. Na een dankwoord van den heer Bakker werd deze bijeenkomst gesloten en begaven ir. Mussert en zijn gevolg zich per auto's naar Utrecht. GEMEENTELIJKE MIDDELBARE HANDELSSCHOOL TE ALKMAAR Voor het eindexamen 1942 zijn geslaagd de candidaten: Geri Adolf, Andries de Boen, Annemarie du Bois te Heiloo, Piet Hartog, Wim Hoeben, Ab Hoogvorst, Chris v. Keeken te Bakkum, Simon Kramer, Lydi La-gas, Herman Lohman, Jan Naroldj Jan Of fen-berg, Jan v. Ree te Hoorn, Nelly Schaaps, Frits Schmidt, Ine Sijp, Simon Tesselaar, Jan Vreeken te Enkhuizen en Klaas Volger. Afgewezen zijn 5 candida ten. De candidaten achter wier na men geen woonplaats is vermeld, wonen te Alkmaar. PRIJS BESCHIKBAAR GESTELD. De commissaris der Provincie, mr. A. J. Backer, heeft voor het heden en morgen te Haarlem te houden sportfeest van de Hitler-Jugend nog een „Wanderpreis" voor de beste prestatie beschikbaar gesteld. NIEUWE STRAAT. De burgemeester van Egmond aan Zee heeft de nieuwe straat, die aangelegd is langs de huizen voor Heldersche vluchtelingen, Plant soenstraat genoemd, HEILOO. Brutale rijwieldiefstal. - 'Uit de vlak aan huis grenzende schuur van den heer Z. aan de Oosterzij, is in den nacht van Dinsdag op Woens dag een heerenrijwiel ontvreemd. De dieven hebben zich door het uitsnijden van een ruitje toegang tot de schuur weten te verschaffen. Uitreiking bonkaarten 8e periode. - A.s. Maandag zal een aanvang worden gemaakt met de uitreiking van de bonkaarten 8e periode. De kaarten zullen worden uitgereikt op Maandag 29, Dinsdag 30 Juni en "Woensdag 1 en Donderdag 2 Juli a.s. in „De Rustende Jager" (ingang too- neelzaal). Zie voor juisten datum de strook op uw bonkaart 7e periode, welke u dient mede te nemen. Voor nadere bijzonderheden wordt ver wezen naar de op 15 Juni j.l. huis aan huis verspreide oproeping. LANGEDIJK. Benoemd. - Naar wij vernemen is de heer C. A. Berkhouwer te Zuid- scharwoude bencrmd als controleur van de vermakelijkheidsbelasting in deze gemeente. Een nieuwe verordening. - Er is dezer dagen door den burgemeester van Langedijk een verordening uit gevaardigd, regelende de eischen v. d. veiligheid, gezondheid en zedelijk heid in bioscopen. Naar wij verne men, vallen ook filmvertooningen, welke niet in bioscooptheaters wor den gegeven, onder deze verorde ning. BERGEN. Houtdiefstal. - Door de politie werd procesverbaal opgemaakt te gen C. L. alhier wegens diefstal van een hoeveelheid timmerhout. Bij een huiszoeking werd het ontvreemde hout gevonden en in beslaggenomen. Prijsopdrijving. - Eenige perso nen zagen zich bekeurd wegens overtreding van de prijsvoorschrif- ten. Door een dezer werden aard beien 100 pet. te duur verkocht met gevolg, dat door den opsporings dienst voor de Prijsbeheersching de geheele lading werd inbeslaggeno- men, waarna verkoop onder politie toezicht voor den toegestanen prijs aan het publiek plaats vond. Bioscopen. Victoria-Theater, 7.30 u., hoofdnummer Groot Alarm (rom.-sens.) 18 jaar. Zondag voorstelling van 2 uur af. Woensdagmiddag 2.30 u. Matinee. Cinema-Theater, 7.30 u., hoofdnummer Mirandolina (rom.) 14 jaar. Zondag voorstelling van 2 uur af. Woensdagmiddag 2.30 u. Matinee. Alkm. Bioscoop-Theater, 7.30 u., hoofd nummer Alaska (rom.-sens.) 18 jaar. Zondag voorstelling van 2 uur af. Woensdagmiddag 2.30 u. Matinee. Harmonie-Theater, 7.30 u., hoofdnum mer Kellnerin Anna (rom.) Alle leef tijden. Zondag voorstelling van 2 uur af. Woensdagmiddag 2.30 u. Matinee. Donderdagavond geen voorstelling. Zaterdag. 15.30 u. Scholingsmiddag N. A. F.- g'ebouw Koningsweg. Zondag 38 Juni. Zwemkampioenschappen D. A. W. in het Zomerbad. 2 u. Gem. Sportpark Draverijen. 8 u. 't Gulden Vlies: Opvoering van In 't Gouden Haantje door gezelschap Piet Kohier. OUDKARSPEL. Zij kwam met kroos op de krullen thuis. - De drie-jarige M. de W. alhier, is Donderdagmiddag in een onbewaakt oogenblik achter de ouderlijke woning te water gevallen. De kleine is geheel kopje onder ge gaan, doch heeft zichzelf weer op het droge weten te brengen. Zij kwam met het kroos op de krullen bij moe der thuis. Dat is goed afgeloopen. CASTRICUM. Rijwiel ontvreemd. - Onze plaats genoot de N., wonende aa.i de Mient, heeft bij ,de politie aangifte gedaan dat zijn rijwiel dat zich in de schuur achter zijn woning bevond is ontvreemd. De politie stelt een onderzoek in. Frauduleus vleesch in beslag geno men. - Door de ambtenaren der C.C.C.D. zijn bij de veehouders gebr. B. een viertal koeien, welke aldaar geslacht en frauduleus ter verzen ding gereed stonden, in beslag geno men. Procesverbaal werd opgemaakt. Uit het politierapport. - De ge meentepolitie heeft in samenwerking met de marechaussee in verband met de vele rijwieldiefstallen de laatste weken in onze gemeente een tweetal personen, afkomstig uit Amsterdam, aangehouden, daar deze zich op een zeer verdachte wijze op hielden bij het r.k. kerkgebouw. Het onderzoek wordt voortgezet. INLEVERING BONNEN R 2 TABAK EN SIGARETTEN. De Leider van den Distributie- dienst, Kring Alkmaar, brengt ter kennis van belanghebbenden, dat de inlevering van de bonnen R2'van de Tabakskaart en van de Sigaretten- kaart dient te geschieden in de week van 29 Juni tot 'en met 3 Juli a.s. geheel afzonderlijk van de nor maal aangewezen bonnen. De bonnen „R2 Tabak" moeten worden ingeleverd op aparte op- plakvel'ten MD 18 met een minimum van 20 stuks veertig rantsoe nen) daarboven in veelvouden van vijf bonpen tién rantsoenen), zoo noodig tot tientallen rantsoenen aangevuld met bonnen 38 of 39 „Tabak". Hierbij dient er uiteraard rekening mede te worden gehouden, dat één bon 38 of 39 „Tabak" de waarde van één rantsoen heeft. De bonnen „R2" Sigaretten moeten eveneens worden ingeleverd op aparte oppiakvellen MD 18, echter met een minimum van vijf stuks tien rantsoenen), daarboven in veelvouden van vijf bonnen tien rantsoenen), zoo noodig tot tiental len rantsoenen aangevuld met den bon van de sigarettenkaart, welke zal worden aangewezen voor het tijdvak van 28 Juni tot en met 4 Juli a.s. De bonnen „R2 Tabak" en ,,R2 Sigaretten" moeten worden inige1- leverd met één ontvangstbewijs MD 201A. INLEVERING. BONNEN VAN DE BOTER- EN VETKAART. De Leider van den Distributie- dienst, Kring Alkmaar, brengt ter kennis van belanghebbenden, dat met ingang van 29 Juni a.s. de in levering van „Boter-" en „Vet"- bonnen wederom uitsluitend kan gesbhieden op den voor den detaillist vastgestelden inleVerings- dag. Alkmaar, 27 Juni 1942. De Leider voornoemd. H. BAKKER. ALASKA. Alkmaarsch Bioscoop Theater. Bij het gouddelversstadje Cani- toga wordt een waterleiding aange legd, onder bekwame leiding van ingenieur Oliver Montstuart. (Hans Albers), is het bouwwerk haast ge reed gekomen, totdat er zich plotse ling een ongeluk voordoet, dat alles weer vernietigt. Oliver ontdekt de man die de sabotage'gepleegd heeft en schiet hem neer. Nu begint voor Oliver een maandenlange zwerf tocht om de politie te ontloopen. Na een jaar, wanneer de leiding haast weer voltooid, is ziet en hem ver momd weer in Canitoga opduiken, om zijn onschuld te kunnen be wijzen. Zijn vriend Drafford neemt hem weer als ingenieur bij het werk in dienst en Oliver spant al zijn krach ten «in om het werk vlot te laten verloopen. Toch blijken er weer da- cjen van sabotage gepleegd te wor den. Ook wordt Oliver's vriend er het slachtoffer van en moet zijn trouw met den dood bekoopen. Als alles dreigt te mislukken heeft Oli ver een nieuw plan. Hij zal een dui- kersklok maken en hiermee naar <^en bodem van het meer afdalen, waar een betonen peiler gezet moet worden. Juist voordat alles in orde is bekent het barmeisje Lilly'hem wie de aanstichter van de sabotage is. Het is ingenieur Reechy die deze daden verricht en ervoor be taald wordt. Als Oliver, Reechy tot een bekentenis brengt blijkt tevens dat deze een dynamietpatroon in de duikerklok gelegd heeft om deze op te plazen. Nu kemt er een geweldige strijd voor Oliver, Hij gaat in de klok met hoogen luchtdruk de paj troon weghalen. Het gelukt hem werkelijk en hij wórdt als be looning door den Gouverneur in een feestzaal gerehabiliteerd. KELLNERIN «"ANN A. Theater Harmonie. Stefan Burgstdller is musicus in zijn hart, dweept met orgelspel en wil niets weten van een opleiding in den marmerhandel van zijn vader. Hét komt weldra tot een con flict en dan volgt Stefan zijn jeugd vriendin Veronika, de dochter van zijn vaders vriend Kirchcmayer, naar Salzburg om er lessen aan het conservatorium te nemen. Zijn vader laat den jongen aar diens lot over en in den kleinen vriendenkring die in het artisten- restaurant „De Contarbas" samen komt, kan hij slechts medeleven door een studibeurs en door de boekhouding van den eigenaar to verzorgen. De kellnerin "(Franziska Kinz) door ieder. Anna genoemd trekt zich het lot van den jongen aan om dat zij door een toeval ontdekt, dat hij haar zoon is, dien zij, kort na zijn gehoort, aan het kinderlooze echtpaar Burgstaller heeft afgestaan. Zij waakt over den jongen, die zich over haar zorgen verwondert en neemt zelfs de schuld op zich als hij van diefstal verdacht wordt. 'Na vele romantische scènes, waar in liefde en jalousie beurtelings naar voren treden, wordt Stefan's car rière met succes bekroond en vindt hij de moeder wier liefde hem van den ondergang gered heeft. Het valt onmiddellijk op, dat de projejetie in .dit theater veel verbe terd is. De Philips-fabrieken zijn be zig geluid en beeld te perfection- neeren en hebben het filmbeeld reeds belangrijk kunnen versterken. Vooraf: een oorlogsfilm, Tobis- nieuws en fraaie opnamen van slottuinen in Duitschland. GROOT ALARM. Cinema. Er wordt groot alarm gemaakt bij de Münchensche brandweer een enorme vuurzee verwoest een groote chemische fabriek. Welke om standigheden leidden tot deze cata strofe? „Alarmstufe V" vertelt hier van. En op boeiende wijze. Een jong brandweerman blijkt niet alleen goed voor zijn werk te zijn hij' staat ook met succes voor heeter vuren: hij weet met groote voortvarendheid de diverse liefdesproblemen, waarin hij voor hij 't weet zichzelf verwart, op te lossen. Dat dit niet altijd meevalt zal iedere toeschouwer, die hem ziet in vele gevaren, graag erkennen. Maar het moet een groote geruststelling zijn dat hij a priori kan weten dat deze held van bit verhaal alle hache lijke momenten zal overleven en alles tot een goed eind zal brengen. Daar is hij tenslotte held voor filmheld, wel te verstaan. Een film, die boeit, goed gespeeld, met goede fotografie. Ernst v. Klip- stein en Heli Finkenzeller vervullen de hoofdrollen en wel zóó, dat het feit dat elkeen bij het begin al kan zien dat deze twee voor elkaar be stemd zijn, niet verhindert, dat deze historie de aandacht tot het einde toe weet vol te houden. MIRANDOLINA. Cinema-Theater. Inderdaad een alleraardigste amu sementsfilm deze Mirandolina in het Cinema-Theater. Olga Tschechowa en Attila Hörbiger spelen het geval vlot en Josef Eichheim treedt bijzon der op den voorgrond in de komische rol van den ouden Pedro. De geschie denis speelt zich af in een kleine Ita- liaansche plaats, Maritano geheeten. Mirandolina, een charmante jonge weduwe, heeft daar een zeer goede herberg. Tino, de voornaamste kracht van een z.g. reizende bioscoop, ziet in het plaatsje Mirandolina terug, die hij reeds eerder als reizende dame had ontmoet. Tusschen deze twee komt het aan het slot tot een huwelijk, maar voor het zoover is, moeten zich tal van verrassende en komische gebeurtenissen afspelen, waarbij het lot met den hoofdprijs van den ouden Pedro een bijzondere rol speelt. En de vele gegadigden naar de hand van Mirandolina moe ten ten slotte de overwinning aan Tino laten. Olga Tschechowa toonde voor' de titelrol alle vereischte kwaliteiten te bezitten en Attila Hörbiger had in de rol van Tino een kolfje naar zijn hand. Verschillende kleinere rollen waren een attractie op zich zelf. Het hoofdnummer werd vooraf gegaan door een zeer mooie natuur opname van kranige kanovaarders in een snelstroomende rivier, door een interessant en uitgebreid Ufa- journaal en door een" Tobis-Hcll. Nieuws met goede opnamen. Voetbal, courses, zwemmen en tennis I Schoolwedstrijden zwem- men uitgesteld. Alkmaar staat aan den voor avond van een zéér druk sport weekeinde, want niet minder dan vier takken van sport vragen de aandacht van het publiek, dat dus te kust en te keur kam gaan, zoowel dezen Zaterdag middag als Zonden 'den gehee- len dag. Dat de zomersporten de eerste plaats innemen in - deze serie, spreekt vanzelf, maar de twee voetbalwedstrijden zijn zeker van niet minder belang voor de betrokken clubs. Voetbal! Daar is allereerst de pro motiewedstrijd tusschen Alcmaria II en H. R. C. II, welke gespeeld wordt op het Alkmaar-terrein aan den Westerweg. De withemden, die reeds gepromoveerd waren, maar die plot seling een verlengstuk van de com petitie te spelen kregen, weten wat hun te doen staat: winnen! Want zouden de Helderschen winnen, dan zou de kans van Alcmaria plot seling zéér sterk gedaald zijn. Nu zijn de Racingreserves lang niet voor de poes Alcmaria II verloor haar eenigen wedstrijd juist in den Helder! en dus is oppas sen de boodschap. We hebben ech ter vertrouwen in de withemden, die er echter op moeten rekenen, dat O. S. V. III thuis wel eens van Zandvoort M. II zou kunnen winnen Beslissingswedstrijd. Op het Boys-terrein aan den Westerweg wordt verder de beslis singswedstrijd tusschen I. V. V en Schagen gespeeld om een plaatsje in de 3e klasse. Schagen" heeft een veel beter doelgemiddelde en heeft dus aan een gelijk spe], al genoeg. En waar beide clubs elkaar reeds twee keer ontmoet hebben en beide wedstrijden ook toen m een gelijk spel eindigden, ligt het voor de hand, dat ook thans de punten ver deeld worden. Paardensport. Op het Sportpark zullen de drave rijen w,êl weer veel belangstelling trekken, zooals trouwens de laatste keeren steeds het geval was.. Niet alleen, zijn de inschrijvingen dusdanig, dat er goede sport- ver wacht mag worden, maar bovendien werkt de toto hier in Alkmaar steeds magnifiek en worden er steeds hoo- ge bedragen uitgekeerd, - dank zij verrassingen in de verschillende nummers. Het hield met grimmigen blik iets tusschen zijn vervaarlijke klauwen Het lag plotseling in de Langestraat en men verwachtte het daar allerminst, althans niet op de plaats waar wij het aan troffen. Het lag voor de deur van het stadhuis en van de verte leek het in zijn grijze vacht wat op een waakhond, maar w e er dichter bij kwam, zag al spoedig, dat het veel zeldzamer was, een ge dierte, dat men allerminst in de hoofdstraat van een rustig pro vinciestadje verwacht en zeker niet in liggende houding op een plaats waar gewoonlijk niets dan asfalt te zien is. Het was groot en forsoh en het bleek al gauw, dat het was losgebroken. Het was schrik niet! r een leeuw, die „ijskoud", zooals men dat in Alkmaar zegt op zijn rug lag en iets tusschen zijn pooten geklemd hield, gelukkig geen argeloozen voorbijganger, maar de burcht der Victorie en de eerste indruk, die men van leeuw en van wapen kreeg, was, dat beiden noodig eens in het bad moesten. Het was een van onze zeld zame Alkmaarsche leeuwen en omdat we hier geen menagerie hebben, met grootere dieren dan marmotjes en apen, is het van zelfsprekend, dat het beest niet „echt" was." Het was zelfs geen opgezette viervoeter, maar een kunstig, product van beeldhouwwerk met gevaarlijke slagtanden, kronkelende manen en een staart met verdiepingen van pluimen zooals. leeuwen in de heraldiek dat gewoonlijk ver- toonen. Hij was van zijn voetstuk ge vallen, of, beter' gezegd, men had hem er afgegooid, want het zandsteen waarop hij een men- schenleeftijd, of langer, met grimmige blikken naar de voor bijgangers heeft gekeken, was door een vrachtauto beschadigd geworden. Gelukkig hadi de leeuw zich niet „bezeerd" en waren er althans uitwendig geen ernstige kwetsuren te ontdekken. Wat de inwendige betreft behoeft men zich in dit geval niet noodelöos ongerust te maken. Zijn collega, aan den anderen kant van de trap, is enkele jaren geleden eenzelfde ongeluk over komen en wij meenen, dat een algeheele verjongingskuur toen noodzakelijk is gebleken. Dat zal thans niet noodig zijn, maar een gemeentewerkman, die hoofdschuddend bü den geval lene stond, verzekerde ons, dat 't een lastig karweitje zal zijne hem weer op zijn voetstuk te zetten. Volwassen leeuwen zijn nog al zwaar, in 't bijzoner als zij' van steen en levensgroot zijn. Toch gaf men ons dé gerust stelling, dat alles weer prima in orde aal komen, wat men voor velen, die van hun voetstuk vielen nieb altijd met zekerheid) heeft kunnen voorspellen. RADIOPROGRAMMA ZONDAG. HILVERSUM I, 415,5 M. 8.— Gr.pl. 8.15 De zin van het boer zijn. 8.30 Gr.pl. 9.BJJO: Nieuwsber. 9.15 Gr.pl. 10.20 Zondagmorgen zonder zorgen. 11.30 De Stem der SS. 11.45 Neerlands stem van het Oostfront. 12.BNO: Nieuwsber. en pop. act. praatje. 12.15 Musica Divina. 12.40 Uit Berlijn: Het Duitsche Volks concert. 14.Nederl. schrijvers spreken over eigen werk. 14.20 Gr.pl. 14.30 Om roeporkest en gr.pl. 15.30 Voordracht. 15.45 Amusementsorkest, sojist, piano spel en gr.pl. 17.— Luisterspel: „Rich- modis". 17.30 Gr.pl. 17.45 BNO: Sport uitslagen en Oostlandpraatje. 18.Otto Hendriks en zijn orkest. 18.45 BNO: Nieuwsber. 19.05 Sport van den dag. 19.30 Theo Uden Masman en zijn dans- orkest. 20.Drie kwartier om en bij het kind. 20.45 Gr.pl. 21.Melodisten en Klaver Drie. 21.45 BNO: Nieuwsber. 22.— Gr.pl. 22.15—24.— Gr.pl. HILVERSUM II, 301,5 M. 8.— Orgel- cohcert (opn.) 8.30 Gr.pl. 9.BNO: Nieuwsber. 9.15 Voor de jeugd. 9.45 Gr.pl. 10.— Voor den kerkgang klinkt de lofzang (opn.) 10.30 Studiodienst. 11.45 Psalmen en geestelijke liederen (opn.) 12.BNO: Nieuwsber. en pop. act. praatje. 12.15 Gevraagde platen. 12.45 Een soldaat spreekt tot de jeugd, 13. Gr.pl. 13.05 Nederl. Verbond voor Sibbe- kunde. Wie en wat waren onze voor ouders. 13.20 Gr.pl. 13.30 „Uit een Spaansch stadje", muzik. programma. 14.— Gr.pl. 14.30 OmroeprSymphonie- Orkest en solist. 16.Op den steiger, door Prof. Dr. T. Goedewaagen 16.15 Viool, piano en gr.pl. 16.45 Zang met pianobegel. 17.Bertus van Dinteren en zijn orkest en gr.pl. 18.Reportage. 18.30 Zang, hobo, harp en gr.pl. 19130 BNO: Nieuwsber. 19.40 BNO: Militair weekoverz. 19.50 Spiegel van den dag. 20.BNO: Eng. uitz.: „Dutch News Reel (Voor de Radio-Centrales: Gr.pl. 20.15 Opera „Richmodis von Aducht" met inleiding en interview met den componist. 21.30 Gr.pl. 21.45 BNO: Nieuwsber. 22.BNO: Mil. overz. 22.10 Avondwijding. 22.1524.Zie Hilver sum I. MAANDAG. HILVERSUM I, 415,5 M. 6.45 Gr.pl. 6 50 Ochtendgymnastiek. 7.BNO: Nieuwsber. 7.15 Gr.pl. 7.45 Ochtendgym nastiek. 7.55 Gr.pl. 8.BNO: Nieuws ber. 8.15 Gr.pl. 9.15 Voor de hulsvrouw. 9.20 Gr.pl. 11.Voor de kleuters. 11.20 Ensemble Rentmeester. 12.Zang met pianobegel. en gr.pl. 12.40 Almanak. 12.45 BNO: Nieuws-, zakelijke ber. 13. Gr.pl. 13.25 Viool, cello en piano. 14. Otto Hendriks en zijn orkest en orgel spel. 15.Voor de vrouw. 15.45 Beiaard spel. 16.Bijbellezing. 16.20 Cello met pianobegel.. 16.45 Boekbespreking. 17.15 BNO: Nieuws-, zakelijke- en beursber. 17.30 Ernst van 't Hoff en zijn orkest. 18.Cyclus: „Arbeidsdienst". De zin van den arbeid. 18.15 Ernst van 't Hoff en zijn orkest. 18.45 BNO: Nieuwsber. 18.55 BNO: Intern, zakelijk praatje. 19.05 Liedje van verlangen. 19.15 Utreehtsch Sted. Orkest. 20.15 De Opera in het Derde Rijk, causerie. 20.30 Utreehtsch Sted. Orkest en solist. 21.30 Gr.pl. 21.45 BNO: Nieuwsber. 22.— Gr.pl. 22.15— 24.— Gr.pl. HILVERSUM H, 301,5 M. 6.45—8.15 Zie Hilversum I. 8.15 Omroeporkest, gem. koor en solisten (opn.) 9.15 Gr.pl. 10. Morgenwijding. 10.15 Gr.pl. 10.40 Aan de bron. 10.50 Pianovoordracht en gr.pl. 11.30 Reportage. 11.40 Klarinet en fagot. 12.Bertus van Dinteren en zijn orkest. 12.45 BNO: Nieusw- en zakelijke ber. 13.Act. nieuws voor boer en tuinder. 13.15 Melodisten en soliste. 14.Fluit, hobo en clavecimbel. 14.30 Gr.pl. 15.45 Luisterflits „De romance van een re clamechef". 16.Om en om programma. 17.15 BNO: Nieuws-, zakelijke- en beursber. 17.30 Zang ipet pianobegel. Ca. 17.55 Gr.pl. 18.30 Hfet Jodenvraag stuk. 18.45 Gr.pl. 19.—'Orgelconcert. 19.30 BNO: Nieuwsber. 19.40 BNO: Friesch praatje over act. vragen. 19.50 Spiegel van den dag. 20.Amusements orkest. 20.45 Gr.pl. 21.— Politiek week- praatje. 21.15 Orkest Malando en solist. 21.45 BNO: Nieuwsber. 22.BNO: Poli tiek praat:e. 22.10 Avondwijding. 22.15 24.Zie Hilversum I. Alleen voor de Radio-Centrales die over een lijnverbinding met de Studio beschikken. Zondagmiddag zal het Zomerbad het centrum zijn van Noordhollands beste zwemmers, die met elkaar den strijd zullen aanbinden om de kring kampioenschappen. Ook hier is een verdere aanbeveling oyerbodig. Tennissport. De Schoolwedstrijden die heden middag in het Zomerbad gehouden zouden worden, zijn in verband met de weersomstandigheden een week uitgesteld. De temperatuur van het water is te laag. Tenslotte de tennissport. Op de banen van het sportpark is vanmor gen het tweedaagsch tornooi al be gonnen om de kampioenschappen van Noordholland en deze wedstrij den worden niet alleen vanmiddag maar ook Zonddg den geheelen dag voortgezet, terwijl vermoedelijk een week later pas de beslissingen zul len vallen. Niet minder dan 130 partijen zul len moeten worden gespeeld op de vijf beschikbare banen. Het is dus ten zeerste te hopen, dat de regen van hedenmorgen niet doorzet, want dat zou voor een vlotte afwerking een geweldige han dicap zijn. Schaken. v D. O. S. VERLIEST MET 13—7. Gisteravond werd de eerste wed strijd gespeeld in de serie D. O. S.- nederlaagwedstrijden. Schaakmat uit Noordscharwoude was op bezoek en won met 137. Van beide zijden namen 20 spelers deel. De uitslag aan de eerste 5 borden was: H. A. Schouten-W. Kaan Yi J. KooyP. Kroon YK, ter Bra keBierman 10. SlentersHart 0—1. GodijnKoomen 01. Onze Derde Juni-Opgave. Een mooie eigenschap. De 16 in deze puzzle bedoelde woorden wtaren de volgende: 1. Operette. 2. lafenis. 3. Fide- lio. 4. kolibrie. 5. Verdi. 6. ravage. 7. Laren. 8. Spalier. 9. recapitula tie 10. onverdroten. 11. insigne. 12. instigatie. 13. behartigen. 14. evenement.' 15. verwittigen, 16. Oudewater. Zooals men ziet vormen de aan gewezen letters het woord: Offervaardigheid. Ook deze puzzle bleek voor velen nog af moeilijk. Onze Nieuwe Opgave. (No. 4 der Juni-serie). De ontbrekende cijfers. In de volgende getallen-combina tie moeten op de plaatsen der kruis- jescijfers worden ingevuld, zoodat het geheel klopt. De vijfde regel geeft een aftrekking, waarvan' de getallen oritstaan zijn door optel ling der vier er bovenstaande ge tallen. De uitkomst van die aftrek king is ook de uitkomst van de optelling der vier getallen erboven. 1 x maal 7 is 1 x x x 0 8 ged. door 1 x is x 6 x 3 plus 4 x is 5 x 2 x min 6 is x 8 2 x x min x 7 is x x x Gevraagd dit geheel op de juiste wijze ingevuld, in te zenden. Oplossingen (2 p.) liefst zoo vroegtijdig mogelijk, doch uiterlijk tot Vrijdag 3 Juli 12 uur aan den Puzzle-Redacteur van het Dagblad voor Noordholland te Alkmaar. DE BOTERMARKT. ALKMAAR, 27 Juni 1942. Aanvoer 20^ stuks van V, kg. Kleinhandelsprijs per V, kg 1.25. Handel matig. WARMENHUIZEN, 26 Juni 1942. 3000 kg Rabarber 6. BROEK OP LANGENDIJK, 27 Juni 1942. 8000 kg Tomaten A 38; Tomaten B, C en CC 38; 171600 kg Schotsche muizen 9.50; Kriel 5. NOORDSCHARWOUDE, 27 Juni 1942. (Noordermarktbond). 4000 kg Rabarber 6;-19200 kg Schotsche muizen 9.50; Kriel 5. Hoofdredacteur: A. R. Jonker, Alk maar. Plv. hoofdred.: H. P. van den Aardweg, Alkmaar. Buitenland: Tj. N. Adema, Alkmaar. Reportage: D. A. Klomp, Bergen. Binnenland: B. Daalder, Bergen. Stad en Provin cie: G. H. W. ter Hoeven, Alkmaar. Sport: J. Werkman, Alkmaar.

Dagblad voor Noord-Holland : Alkmaarsche editie | 1942 | | pagina 2