De afdeeling Noord-Holland bezoekt het Amsterdamsche Boschplan. Algemeene vergadering. DISTRIBUTIE-NIEUWS. ■MMS f ZILVEREN JUBILEUM. Dinsdag herdacht de heer W. Jupijn, meteropnemer-/geldophaler bij de gemeente-lichtbedxijven. den dag, waarop hij vóór 25 jaren in dienst der Gemeente Alkmaar trad. Op nadrukkelijk verlangen van den jubilaris werd dit feit, in verband filet de tijdsomstandigheden, alleen in huiselijken kring herdacht en bleef de gebruikelijke huldiging te midden van het geheele personeel achterwege. Op den morgen van de zen feestdag mocht de jubilaris te zijnen huize ontvangen den wethou der van de bedrijven, den heer G. van Slingerland, den directeur der gemeente-lichtbedrijven, den heer A. J.-Th, Hofman en den adj.-boekhou- der, den heer C. Elles. Bij monde van eerstgenoemde werden namens het gemeentebestuur woorden van waardeering gesproken en als herinnering aan dezen dag de zilveren leg-medaille uitgereikt. De directeur der lichtbedrijven sprak zijn waardeering uit voor het werk in de afgeloopen 25 jaren door den jubilaris verricht en roemde zijn ijver en toewijding. Namens het geheele personeel bood spr. een eleetrische klok aan en besloot met den wensch, dat het den heer Jupijn inoge worden gëgeven nog een reeks van jaren met dezelfde ambitie zijn werk voort te zetten. De heer Jupijn dankte met eenige hartelijke woorden voor de hem ge brachte hulde en verzocht zijn dank te willen overbrengen voor het hem geschonken blijk van belangstelling. Het verdere van den dag werd door den jubilaris in huiselijken kring doorgebracht, waar tal van bloemstukken getuigden van het mede-leven van vrienden en familie leden. GESLAAGD. De heer J. van Dijk te Hoorn is te Den Haag geslaagd voor het aanvullingsexamen briefwisseling Engelsch. Voqr het examen apothekers-as sistent zijn te Amsterdam geslaagd de dames C. E. Sietzes en A. Daldes te Enkhuizen. Voor het op 29 Juni hier ter stede gehouden examen Nederl. handels correspondentie _vanwege de veree- niging v. leeraren, i slaagden o.m. mej. A. Adams en de heer H. Sa- vonije alhier. HERDENKING WILLEM SAAL. Wijdingsdienst in de kerk te Wognum. Den 20sten Juli 1917 is overleden Willem Saai, de leider van het koor „Jacob .Kwast", in binnen- en bui tenland beroemd onder den naam „De Wognummers". Wognum wil zijn groote mannen niet vergeten en zoo zal zijn 25sten sterfdag worden herdacht in een wijdingsdienst, in de herv. kerk aldaar op Zondag 19 Juli, 's morgens 10.30 uur. Voorganger is ds. H. H. Baudet; een kerkkoor uit leden van Wognums Zangkoor zal zijn medewerking Verleenen. M. U. L. O.-EXAMEN. R.K. mulo., dipl. A. Geslaagd: D. van Blokland, J. de Bruin, P. van Calcar, M. Groep, B. Kenter, N. Kuik, H. Lafeber, D. Lap, M. Nielen, A. Praat, W. Schaa- per, J. Schaavemaker, P. van Baar- sen, J. Dekker, H. van Dijk, C. Em- men; L. Flapper, P. Hosman, P. Kaldenbach, C. Kuipers, F. v. d. Lee, R. Luykx, J. Meyer, H. Meyer, J. Peters, G. Poiesz. VROEGE WITTE KOOL. Hedenmorgen werd aan de vei ling der L. G. C. te Broek op Langendijk de eerste vroege witte kool aangevoerd door den heer K. Wagenaar te Heerhugowaard. VOORDRACHT- EN LICHTBEELDENAVOND. Op 22 Juli a.s. zal de bekende „Wilhelm Busch"-recitator, de heer Albert Schenk uit Berlijn, in de klei ne zaal van de Harmonie een voor dracht met lichtbeelden houden, Sinds 1910 heeft hij reeds meer dan 3000 voorstellingen gegeven, niet al leen in Duitschland, doch ook in Ne derland, België en Denemarken. Hij wordt als een der beste kenners van het werk van - den teekenaar en dichter Busch beschouwd. In een voordracht van ongeveer 1% uur wordt gesproken over het leven en de ontwikkeling van den kunstenaar en zal uit zijn werken worden voor gedragen. Het geheel wordt geïl lustreerd met 200 lichtbeelden -van teekeningen van Busch. AGENDA Bioscopen. Alkm. Bioscoop-Theater, 7,30 u., hoofd nummer Ik ben Sebastiaan Ott- (rom.- sens.) 18 j. Harmonie-Theater, 7.30 u., hoofdnum mer Zijn zoon (rom.) Alle leeft. Victoria-Theater, 7.30 u., hoofdnum mer Twee meisjes en één man (rom.) 18 j. Cinema-Theater, 7.30 u., hoofdnummer De roman van een torero (rom.-sens.) 14 j. GEEN CENTRALE FOKVEEDAG TE ALKMAAR. Wel gecombineerde fokvee- keuringen? Op de dezer dagen gehouden ver gadering van het bestuur van den Provincialen Bond van Rundvee- fokvereenigingen in Noordholland werd o.m. behandeld het dit najaar al of niet laten doorgaan van den Centralen Fokveedag in Alkmaar. Deze kwestie werd zeer breedvoe rig besproken.' Voor doorgaan pleitte als het ware het feit, dat reeds meerdere jaren achtereen bedoelde Centrale Fokveedag achterwege is gebleven. Vanzelfsprekend heeft daardoorde propaganda voor de waarde van het vee een zeer gevoelige knak gekre gen en mede als gevolg hiervan is wellicht de export van ons fokvee naar buiten de provincie zeer be langrijk gedaald en behalve de af name van tij dkalf koeien of) de groote najaarsveemarkt te Hoorn is bedoelde afzet van vee van geen beteekenis meer. Ook het feit, dat in andere pro vincies, zooals b.v. in Zuidholland, 'de Centrale Fokveedag voorgaand jaar wel is doorgegaan en voor het komende- jaar vrij zeker zal door gaan, was voor het bestuur een aan sporing om, ondanks de bezwaren, er toch voor te springen en wel den fokveedag te laten doorgaan. Vele bezwaren stonden er echter Nederkmdsche Heide-Naofschappij. Ofschoon het weer zich gistermor gen niet gunstig liet aanzien, hadden toch een 50-tal belangstellende da mes en heeren gevolg gegeven aan de uitnoodiging van het bestuur van de afd. N.-H. van de Ned. Heide Maatschappij om deel te nemen aan de excursie naar het Amsterdam sche Boschplan. Aan deze excursie ging een alge- meene vergadering vooraf, die in een paviljoen op het Boschplan werd gehouden onder voorzitterschap van den heer G. Nobel uit Lutjewinkel. In zijn openingswoord deelde deze mede, dat tengevolge van de reis- moeilijkheden van het oorspronke lijke plan om de excursie naar den Oostpolder te houden moest wor den afgezien. Dank bracht hij den burgemeester van Amsterdam voor diens medewerking aan deze excur sie en aan Ir. C. J. Tuyn, hoofd van dienst te Amsterdam, voor diens be reidwilligheid om in de middagbij eenkomst het Amsterdamsche bosch plan toe te lichten. Het bestuur had zich tot 't hoofd bestuur gewend met het verzoek bij het scheuren van grasland de noo- dige waakzaamheid te betrachten voor het natuurschoon en tevens het verzoek gericht om een goedkoop vlugschriftje uit te geven, waarin, nu er zooveel hout gekapt wordt, wordt aangegeven welke boomsoor ten het snelst groeien om het verlo rene te vervangen.. Uit het jaarverslag bleek, dat de afdeeling thans 90 leden telt. De ontvangsten over 1941 hadden 368.07 bedragen, de uitgaven 270.08 zoodat de rekening sloot met een voordeelig saldo van 97.99. Tot afgevaardigde naar de alge- meene vergadering werd gekozen de secretaresse mej. Peeck te Schoorl, terwijl zij en de heer A. v. Reenen te Bergen als bestuursleden werden herkozen en alszoodanig ge kozen werd de heer E. Vogelenzang te Bloemendaal. Het boschplan. Ir. C. J. Tuyn vertelde hierop hoe het Amsterdamsche boschplan was ontstaan. De vader van het plan was in 1928 de toenmalige wethou der Abrahams. Reeds in 1.931 ver scheen het rapport van de ingestel de commissie, waarvan de dienst van publieke werken de leiding had, geassisteerd door deskundige adviseurs. Het geheele gebied is 900 H.A. groot en ligt voor een groot deel buiten de grenzen van Amsterdam en wel in Nieuwer Am- stél en Aalsmeer. Het object werd bij de werkverschaffing ingescha keld en met .voldoening had spr. geconstateerd, dat 95 van de te v/crkgestelden dit zeer hadden ge waardeerd. In 1937 kwam de roei- baan, die een lengte heeft van 2200 M., gereed en deze is geschikt voor internationale wedstrijden. In het zuidelijk gedeelte is een openluchttheater met een grooten vijver en een restaurant geprojec teerd, benevens een groote speel- gelegenheid voor kinderen en sport complexen voor voetbal, athletiek en ruitersport. Voorts omvat het plan een hertenkamp en twee nood- landingsterreinen voor Schiphol, die normaal als koekampen dienst do.en. Bij de koekamp komt 'een thee- schenkerij. Het plan omvat voorts de noodige kanalen en drainage werken. De vorm van het bosch is ontwor pen door de Stadsontwikkeling, waarvan de heer Mulder de special^ leiding had. Reeds zijn gereed ge komen 70 K.M. wandelpaden en 40 K.M. rijwielpaden, benevens een autoweg en een ruiterpad. Van den uitgegraven grond werd in de om geving van de roeibaan een heuvel gemaakt met rodelbaan.' In hoofd zaak wordt het bosch een West- Europeèsch bosch. De uitvoering is in handen van de Ned. Heide-Mij. gelegd, met nauw contact met den dienst vah Gemeentewerken. De opzet was een werlcobject voor 1000 man gedurende 5 jaar. De groote werkloosheid maakte dat er gerui- men.tijd met 2600 'man gewerkt werd. Op het oogenblik werken er nog maar 400. 60 van het werk is gereed. Wanneer de tijden normaal waren gebleven, dan zou dit met 80 het geval zijn geweest. Wat niet bosch beplant Zou worden is nu voor de voedselvoorziening in ge bruik genomen en 200 H.A. hiervan zijn met aardappelen bepoot. De kósten van onteigening der gronden hebben 5 y„ millioen gul den bedragen. Oorspronkelijk werd' de uitvoering van het geheele plan op 10 y« millioen geraamd, doch een herraming deed de kosten tot 13 millioen stijgen en hoeveel het on- d :r de huidige omstandigheden zal kosten valt niet te zeggen. Onder leiding van ir. Tuyl werd hierna in groepen een wandeling door een deel van het boschplan gemaakt. tegenover. Daarbij werden genoemd de zeer moeilijke tijdsomstandighe den voor de veehouderij, zooals de zeer slechte weidetoestand, die hier nog veel slechter is dan in elke andere provincie, te weinig hooi, geen krachtvoer nu en in den ko menden winter, enz. enz. Daarbij komt dan nog het zeer moeilijke en kostbare probleem voor het vervoer van het vee, hetgeen voor rtmdvee veel bezwaarlijker is dan voor scha pen en varkens, die op eigen wa gens geladen kunnen worden. Het resultaat der besprekingen was dan ook, dat besloten werd den Centralen Fokveedag niet te laten doorgaan, hoe jammer men dit ook vond met het oog op de propaganda van de groote productie-waarde van het vee. Een overweging was ook, dat men toch geen kansen heeft voor verkoop naar buiten de provincie. Gecombineerde fo-kveekeuringen. Behter zijn er toch onderscheide ne fokkers, die er prijs op stellen met hun di^fen te exposeeren, ge tuige b.v. hun belangstelling verle den najaar op de fokvereenigings- keuringen te Wieringerwaard en Barsingerhorn, die dag aan dag werden gehouden. Waar dit ver schijnsel verleden najaar in vele fokvereenigingen werd opgemerkt, besloot het bestuur, de besturen te adviseeren, gecombineerde fokver- eenigingskeuringen te houden in de middelpunten Schagen, Alkmaar en Hoorn. Wanneer men hiervoor ge voelt zal het Bureau van den Bond hierin zijn medewerking kunnen verleenen en wanneer men daarvoor te werk gaat volgens vraagprogram ma's door het bestuur goedgekeurd, zal hiervoor vanwege den Bond een finaneieele bijdrage voor de geld prijzen worden gegeven tot een maximum bedrag van 200. WESTFRIESCHE DAG VOOR DEN N. R. O. Zaterdag 18 Juli staat West-Fries land in hét brandpunt van de be langstelling van alle Nederlanders, want dan toch heeft de Nederland- sche Radio Omroep een programma opgesteld, dat geheel aan deze streek is gewijd. De „Luistergids" van den N. R. O. geeft het volgende programma: 13.30 West-Friesland roept U! 1. Een woord ter verklaring en ter begroeting door Ger. H. Knap. 2. Klokken en speelwerken uit Hol lands Noorderkwartier. 3. Concert op den beiaard van de Zuiderkerk te Enkhuizen door Dick van Wilgen burg. a. Folkloristische suite „Oud Hoorn", voor beiaard, G. H. Boedijn (geb. 1893). 1. De Haven, 2. Luilak ken. 3. Inluiden der kermis. 4. Sin termaarten. b. Beiaard-walsen, idem. 14.00. De vijf steden van West- Friesland. Uit de oudste geschiedenis van Medemblik en Alkmaar, van de befaamde koopsteden Hoorn en Enk huizen en van het slot te Schagen. Een historische beeldenreeks, door Karei van Dorp. 14.45. „Frisia Cantat". Een over tuigend bewijs van West-Frieslands zangkunst. Volksconcert te geven door het fanfare-orkest „Excelsior", het gemengd koor O.K.K. en het kinderkoor O.K.K., allen uit Andijk en onder leiding van C. Boeyer. 15.30. „Boerenlast en Boerenlust". Huidig landmansleven in Streek en Langedijk. Een serie reportages ver zorgd door D. Hiddinga. 16.00. Fanfare-orkest „West- Frisia", o. 1. v. B. Koolhaas. 16.30. „De bruiloft van Jan Ka per". I. Het eerste begin van den echten en onvervalschten Westfrie- schen boerenbruiloft. Het verdere verloop hoort u tusschen zes en half acht en van acht tot half tien heden avond. - 16.45 Wognum's Zangkoor o. 1. v. B. Saai Wzn. (e.o.) 17.15 B.N.O.: Nieuws- en zake lijke berichten-, 17.30, „Die 't water deert, die 't water keert". Nqordhollands strijd tegen het water. Een manlijk luister spel door Klaas Smelik. 18.00 „Westfriesche Arcadia", v/aar in gehandeld wordt: van da aloude visseherij ter Zuiderzee, van de verborgen deugden der West friesche vrouw, mitsgaders van an dere dyrgelijcken saeken meer. door den autheur verlucht met vele schoone wijzen en melodieën". 20.00. „De bruiloft van Jan Ka- ser". Het vroolijk slot van den ech ten en onvervalschten Westfrieschen boerenbruiloft, door Jan Roselaar, ift.m.v. leden van de Rederijkerska mer ',,'t Mosterdzaadje" uit Wijde- nes; leden van het zangkoor O.K K. uit Andijk en/hls eere-gastqn: Jasper, Meraike en Maaike, Daan Pool, Jury Abels, accordeon en wie verder als ieistgenoofe" iets ten beste zullen geven. TEGEN DE AARDAPPELZIEKTE. Nu de weersgesteldheid in deze omgeving critiek is geweest voor het optreden van de zoo gevreesde aardappelziekte, zijn de tuinbou wers aan den Langedijk met man cn macht aan het werk om de te velde staande aardappelen zóo veel mogelijk tegen een aantasting door deze ziekte te vrijwaren. Er wordt met alle macht gespoten. Ook wor den vele perceelen, welke nog niet gerooid kunnen worden „doodge gooid", zooals dit in de vakterm luidt. Het loof van de aardappelen wordt met een praeparaat be sproeid, dat het loof verbrandt, waardoor een besmetting van de knollen wordt tegengegaan. INGEKOMEN PERSONEN. H. J. Jager, geen, instrumentmaker. Bisschop Bottemannestraat 60, van Leeuwarden. J. van Diest, R.K., echt- genoote van W. Tamboer, zonder ber., en dochter, Andoornstraat 3, van Haar lem. A. Pool, geenj chauffeur, en ge zin, woonschip Omval, van Callantsoog. A. C. G. la Croix, R.K., verkoopster, Houtweg 21, van Castricum. S. Flin- singa, N.H., kellner, Langestraat 70, van Tilburg. J. de Wit, HAEA, echt- "genoote van R. Frankot, zonder beroep, St. Anthoniusstraat 12, van Meppel. J. G. A. Charmes, N.H., zonder beroep, Kruislaan 14, van Den Helder. A. Zondag, geen, zonder beroep, Zulder- houtlaan 15, van Leeuwarden. F. Janosik, R.K., coiffeur, en gezin, geen, Metiusgr. 14, v. Purmerend. J. Boekei, R.K., los arbeider, Baansingel 37b, van Groesbeek. G. W. Greven, geen, schilder, en gezin, Frans Halsstraat 27, van Bergen. G. Wit, geen, zonder be roep, Spoorstraat" 78, van Zaandam. C. G. Koopman, R.K., naaister, Schou tenstraat 30, van Ursem. G. Deute- kom, R.K., dienstbode, Nassaulaan 4, van Delft. J. C. Vrijvogel, N.H., con troleur Rijksbureau oude metalen, en echtgenoote, van der Helststraat 7, van Rotterdam. J. Doodhagen, N.H., wed. van J. A. Vrijvogel, zonder beroep, van dér Helststraat 7, van Rotterdam. N. J. C. Tetjken, geen, arbeider N.S., van der Lijnstraat 6, van Zevenbergen. G. Blommestijn, R.K., coupeuse, Zocher- straat 7, van Bergen. S. Schuppen, N.H., vertegenwoordiger, en echtge noote, van der Helststraat 11, v. Papen- drecht. H. Kaarsemaker, G.K., onder wijzeres, Stationsweg 33, van Amster dam. —f3. Balder, N.H., grondwerker, en gezin, Hofstraat 11, van C. B. R. 's-Gravenhage. M. Mes, R.K., dienst bode, Koningsweg 26a, van Koedijk. F. H. Bosma, N.H., leeri. broodbakker, Zuiderhoutlaan 10, van Limmen. A. A. van Elburg, R.K., Ropjeskuil 54, van Amsterdam. C. Baltus, R.K., echtgen. van S. Leegwater, zonder beroep, Frans Halsstraat 30, van Bergen. A. Bakker, dienstbode, G.K., Frans Halsstraat 23, van Bolsward. A. C. Ultee, geen, tijd. contr. vlucht, zorg, en echtgen., Ver meerstraat 12, van Amsterdam. M. Spaarman, D.G., huishoudster, Molen buurt 13, van Bergen. T. Westmeijer, R.K., dienstbode, Emmastraat 12, van Heerhugowaard. E. H. G. Lina, R.K., dienstbode, Oudorperdijkje 24, van Haarlem. L. A. Vierwlnden, R.K., hulp in de huishouding, Lombardsteeg 19, van Heerde. J. C. Ploeger, R.K., zonder beroep, Langestraat 10, van Schagen. A. B. Mastenbroek, D.G zonder beroep, en echtgenoote, Kruis laan 14, van Naarden. L. B. P. Comp ter, R.K., hulp in de hulshouding, Ach terstraat 37, van Leiden. J. Bek, geen, zonder beroep, Laat 105, van Bergen. J. A. Willemse, geen, chef monteur P.T.T., en gezin, van der Helststraat 3, yan Schagen. VERTROKKEN PERSONEN. H. de Jong, N.I., chauffeur, en echtg., var} Tulpstraat 2a naar Amsterdam. M. van der Horst, N.I., kleermaker, en gezin, van Staringhstraat 6a naar Am sterdam. J. C. D. Calf, R.K., verte genwoordiger zuivelproducten, - van Schermerweg 991 naar Amsterdam. A. L. van Gelder, N.I., 'magazijnbedien de, en gezin, van Brouwerstraat 18 naar Amsterdam. S. Goudeket, N.I., win kelier rijwielen en electr. apparaten, en echtgen., van Zilverstraat 8 naar Am sterdam. E. S. Hamburger, N.I., koop man in antiek, van Verdronkenoord 79 naar Amsterdam. P. S. W. Schot, Ev., bouwkundig opzichter, van Snaarmans- laan 53 naar V.O.W. B. Kuyper, N.I., zonder beroep, van Bóterstraat la naar Amsterdam. H. van der Kop, N.I., koopman lompen en metalen, en echtg.", van Westerweg 15 naar Amsterdam. BERGEN HEEFT EEN NIEUWEN WAARNEMENDEN BURGEMEESTER. Naar wij vernémen heeft de heer J. Fijn, burgemeestyr van Egmond aan Zee en Egmond-Binnen, Maandag ip handen van den commissaris der pro vincie, mr. Backer te" Haarlem, de ver- eischte eeden als waarnemend burge meester van Bergen afgelegd. Reeds gister heeft de heer Fijn zijn functie ten raadhuize te Bergen aanvaard. Aange zien de heer Fijn, vóór zijn benoeming tot burgemeester van de Egmonden, ter secretarie te Bergen als waarnemend secretaris werkzaam was, is hij vol komen met de toestanden te Bergen oj> de hoogte. HEILOO. V.V.V.-avcnd. - Woensdagavond werd het eerste van de door de V.V.V. georganiseerde gevarieerde programma's in de muzieknis ten ge- hoore gebracht. Deze eerste avond waren het een viertal vereenigingen, die het talrijke publiek zeker enkele genoegelijke^ uurtjes hebben ver schaft. St.- Caecilia speelde een paar aardige nummers; w.o. de Holland- sche suite van J. R. v. d. Glas; D.O.V.E.S.", de bekende gym- nastiekvereeniging, gaf met haar meisjes en dames eenige oefeningen, waarvan vooral de dans der boerin netjes bij het publiek in den smaak viel; „Harmonie" zong zeer verdien stelijk o.a. „Naastenliefde" van Brandts .Buys in de bewerking van Nico Snel; -een lid van „Falkland" gaf zeer geslaagde declamaties van Adama van Scheltema. Het pro gramma besloot met de opvoering van het aardige blijspel „Haar eerste rit". Het programma was wel wat overladen. SCHERMERHORN. De kermis. - Al was het karakter van de kermis dit jaar dcor de tijds omstandigheden gewijzigd, zoodat er niet kon worden gedanst en geen koek- of versnaperingskramen, hak- stallen e.d., aanwezig waren toch heb ben de bezoekers zich blijkbaar aan gepast, want het aantal kermis- gangers was bijzonder groot. Vooral Zondag was het heel druk. De café houders en de exploitanten van Turkschen schommel, draai-, zweef- en fietsmolen, benevens de verschil lende, werp- en schiettenten kunnen tevreden zijn. Geen wanklank werd gehoord. CASTRICUM. Spreekuur burgemeester. - De bur gemeester van Castricum brengt ter kennis dat hij in den regel eiken Dins dag voor het publiek ten Raadhuize te spreken zal zijn en wel van 913 uur en van 1416- uur. HENSBROEK. Rotterdammertjes als logé's. - Door de goede zorgen van de diaco nie der hervormde gemeente alhier is Woensdag een twee en twin tigtal jongens en meisjes van den schoolgaanden leeftijd en afkom stig uit Rotterdam voor een verblijf van pim. 6 weken ondergebracht bij verschillende pleegouders. NA-UITREIKING BONKAARTEN 8e PERIODE EN TABAKS- EN SIGARETTENKAARTEN. De Leider van den Distributiedienst, Kring Alkmaar, maakt bekend, dat zij, die verzuimd hebben hun bonkaarten en taba|jg- en sigarettenkaarten op den daarvoor gestelden datum af te halen, deze alsnog in ontvangst kunnen nemen op Vrijdag 17 Juli 1942 tusschen 9.30 en 4 uur, in het schoolgebouw aan de Brillesteeg. De Leider voornoemd, H. BAKKER. DISTRIBUTIEKRING CASTRICUM, LIMMEN EN UITGEEST, Uitreiking bonkaarten 9e periode. De leider van den distributiedienst te Castricum maakt bekend, dat in het tijdvak van 20 Juli tot en met 8 Augustus 1942 de uitreiking zal plaats vinden van de bonkaarten voor voedingsmiddelen voor de 9e periode. De bonkaarten dienen te worden afgehaald op den datum welke staat aangegeven op de bon kaarten voor de 8e periode. De uitreiking vindt plaats te Castricum in het nieuwe uitrei kingslokaal Dorpsstraat 72, te Lim men in het parochiehuis „Sint Maarten", te Uitgeest in het distributiekantoor Bonkenburg, te Marken-Binnen in café Nolten. Aardappelkaarten. Tevens zal de uitreiking plaats vinden van de aardappelkaarten voor de 9e periode. Zij die geen vol doenden voorraad aardappelen meer hebben, dienen een schrifte lijke verklaring af te leggen op formulier MD 32, welke formulie ren aan de kantoren van den dis tributiedienst kunnen worden afge haald. Kaarten bijzonderen arbeid. De uitreiking van bonkaarten voor bijzondere arbeid (zwaren en zeer zwaren arbeid) zal tegelijker tijd plaats vinden. Bij het afhalen daarvan dient een volledig ingevuld en onderteekend formulier te wor den ingeleverd, dat uitsluitend ten kantore van den distributiedienst verkrijgbaar is. Derhalve zal geen gelegenheid bestaan tijdens de uit reiking formulieren in te vullen. Extra zeep voor kinderen. Tegelijkertijd zal de uitreiking plaats vinden van bonnen voor extra-zeep voor kinderen. Puntenkaarten keramische producten. Eveneens zal de uitreiking plaats vinden van puntenkaarten „Ser viesgoed" aan alle personen die ook voor een bonkaart voor voedings middelen in aanmerking komen. Zeep vuilen arbeid. De aanvraagformulieren ter ver krijging van extra zeep wegens „vui len arbeid" voor het tijdvak 1 Aug. tot 30 Sept. 1942 kunnen aan de dis tributiekantoren worden afgehaald tusschen 20 Juli en 31 Juli a.s. De inlevering moet plaats vinden vóór 8 Aug. a.s. Melkveehouders dienen op het formulier behalve het aantal te melken koeien ook het aantal melkers op te geven. Zeep voor kappers. Kappers, die van 1 Aug. a.s. af wederom voor een periode van 3 maanden extra zeep voor hun be drijf wenschen te ontvangen, die nen een aanvraagformulier M D 269 in te vullen. Deze formulieren zijn OUDKARSP^L. Uitbreidingsplan. - Naar wij ver- nemeh, is het plan van uitbreiding met bebouwingsvoorschriften voor Oudkarspel, dat bij besluit van 14 Januari j;l. door den burgemeester werd vastgesteld, thans door den commissaris dezer provincie goed gekeurd. Het plan ligt in uitvoerige kaarten uitgewerkt ter gemeente secretarie ter irizage. Schoolfeest Kleuterschool, - Ook de kleuterschool heeft weer het tra- ditioneele schoolfeest gevierd. Dins dagmiddag werd het feest gehouden in het schoolgebouw. Er werd een poppekastvertooning gegeven, er erden verschillende spelletjes ge daan en, natuurlijk niet te vergeten, af en toe gesnoept. Het was een feest, geheel uitgevoerd- met „eigen krachten", dat uitstekend is ge slaagd. HEERHUGOWAARD. De hond. - Wwwaafff, wwaafö. De hond rukt en wringt. Tracht zich vrij te worstelen uit de sterke hand van de baanwachteres, die echter geen pardon kent en stevig den halsband omklemd houdt. Lachend steekt zich een oogenblik het hoofd van machinist of stoker buiten de omlijsting van de locomo tief. Een korte groet van weerszij den. Het zwarte monster stuift voorbij. Dan krijgt ook het gele monster vrij en rennend en blaffend volgt het langs de wagens een. paar honderd meter ver den trein en keert dan blijkbaar welvoldaan terug. Negen jaar lang deed zoo de hond alle treinen, die de halte passeer den, welkomst en uitgeleide. Tot Dinsdagavond de wachteres, door een ander vervangen, daar niet v/as om den hond te houden en deze brommend de locomotief tegemoet sprong en ver weg tegen den grond geslagen werd en duikelend in de spoorsloot terecht kwam. Verlamd en versuft haalde men het .dier er uit. Het dubbelloopsgeweer van den gemeente-veldwachter maakte een eind aan dit hondenleven. „De hond van Beinema is dood", zegt men in het dorp. Geslaagd. - De heer H. J. van Marrum, onderwijzer aan de chr. school alhier, slaagde Woensdag te Haarlem voor het examen hoofdacte A en B. Nieuwe dokter. - De practijk van dokter Zwarteveen is overgegaan aan den heer Noorlander te Oegst- geest. ten kantore van den distributie dienst verkrijgbaar van 20 tot 25 Juli a:s. De inlevering moet plaats vinden vóór 6 Augustus a.s. Vaste brandstoffen voor bijzondere doeleinden. Voor B, C en D groot en klein verbruikers van - vaste brandstoffen bestaat gelegenheid tot het aanvra gen van vaste brandstoffen voor ruimten voor bijzondere doeleinden en voor woningen uitsluitend met centrale verwarming. Aanvraag formulieren moeten nog deze week worden ingeleverd. FILMNIEUWS. Hoofdredacteur: A R. Jonker, Alk maar. Plv. hoofdred.: H. P. van den Aardweg, Alkmaar.Buitenland: Tj. N. Adema, Alkmaar. Reportage: D A Klomp, Bergen. Binnenland: E Daalder, Bergen. Stad en Provin cie: G. H W. ter Hoeven, Alkmaar. - Sport: J. .Werkman, Alkmaar. DE NIEUWE PROGRAMMA'S. In de film: Het Testament, die in het Victoria-Theater komt, wordt een boeiende familiegeschiedenis uit het Tiroler bergland in beeld gebracht. Een zeer sterk gespeeld filmwerk met Eduard Köck, Ilse Exel en O. W. Fischer in de hoofd rollen. Incognito, in het Harmonie- Theater is een charmante film met een aardig gegeven. Een fabrieks eigenaar, die bediende wordt in zijn eigen bedrijf. Gustav Fröhlich, Hansi Knoteck, Ernst Waldow en Hilde Krüger zorgen voor de noo dige romantiek en voor 'n blij slot. De succesvolle operette film frau Luna met muziek van Paul Lincke zal worden vertoond in het Cinema- Theater en men zal kunnen genieten van muziek, zang en dans en komi sche tafereelen. Lizzy Waldmüller, Theo Lingen, Paul Kemp, Georg Alexander e.a. vervullen de hoofd rollen. Een zeer spannende film waarin Harry Piel met zijn politiehond Greif als hoofdvertolkers optreden, komt in het Alkm. Bioscoop-Theater. De titel: Zijn beste vriend zegt bij na alles. Een mysterieuze inhoud vol yan spanning en sensatie, die ieder zal boeien. ZUINIG MET DE RUITEN! 's-GRAVENHAGE, 15 Juü. Men vestigt onze aandacht er op, dat niet alleen het op geforceerde wijze ontdooien van ruiten tijdens de vorst b.v. door middel van straal- kachels tot onnoodige en onge- wenschte glasbreuken kan leiden, doch dat ook het donker of zwart beschilderen van ruiten of het be plakken met zwart papier derge lijke gevolgen kan hebben. Dit aan brengen van donkere randen ge schiedt soms voor het verkleinen van de étalages of voor het verge makkelijken van de verduistering. Op dagen, waarop de buiten temperatuur nog laag is en de zon reeds in kracht toeneemt en dat is gedurende een groot deel van het jaar het geval ondergaan de al dus bewerkte ruiten echter een on gelijkmatige verwarming, welke on gewone spanningen In het glas te weeg brengt, die licht tot een breuk aanleiding geven. Met het oog op de bestaande glas- schaarschte is het gewenscht der gelijke finaneieele en economische risico's te voorkomen. Het zwart maken van puiruiten kan daarom beter worden nagelaten. Een doel treffende verduistering blijft niet temin mogelijk. In een lossen, zwart' papieren of kartonnen rand, die ech ter minstens 2 cm van de ruit ver wijderd behoort te zijn, kan men bv. het verduisteringsgordijn laten zakken. Ook zullén er nog wel andere oplossingen zijn. KETENEN VALLEN. In snel tempo rukken de Duitsche legers met hun bondgenooten tegen de Sovjets op. Reeds werd de Don over schreden en steeds verder dringen de stoottroepen in de linies der bolsjewie ken. De kapitalistische plutocratische en bolsjewistische ketenen, die Europa gevangen hielden, worden verbroken en straks zal dit bevrijde Europa, zon der ketenen, eén nieuwe toekomst te gemoet gaan. Zij, die daar strijden in het Oosten, hebben daarvoor onzen dank verdiend en voor onze dappere Nederlandsehe strijders dienen wij te doen wat mogelijk is. Ons verzorgings fonds stelt pakketten samen voor deze mannen. Pakketten met sigaren, tabak, sigaretten, boeken, tijdschriften en vele nuttige gebruiksvoorwerpen. Dat is het werk van ons fonds, een werk dat U gaarne zult willen steunen. Stort Uwe bijdrage op girorekening 4 3 2 1 0 0 t.n. Verzorgingsfonds Vrijwilligerslegioen Nederland Koninginnegracht 22 te 's-Gravenhage. Amsterdamsche Beasrs Opg. Amsterdamsche Bank N.V. Bijkantoor Alkmaar. van Donderdag; 16 Juli 1942 STAATSLEENINGEN. Vor k 3y. Nederland 1941 1C018/1() 4 Nederland 1941 100u/lc 4 Nederland 1940 II 100% 331/5 Nederl. 1938 99%6 3 Ned.-lndië 1937 ..88% BANK INSTELLINGEN Amsterd. Bank 142% Handel Mij. Cert. v. 2,50 126% Koloniale Bank 120ys Ned. Ind. Handelsbank 82% IND. OND. BINNENL. Alg. Kunstzijde .CJnie .152% Calvé Delft Cert. 122% Nederl. Ford .,250 Lever Bros .174% Phil. Gloeil. Gem. Bezit 300 CULTUUR MAATSCB. H. .V. A306% Java Cultuur 150% Ned. Ind. Suike< Unie 155% Verg. Vorstenlanden PETROLEUM. Kon. Petr RUBBERS. Amsterd. Rubber Deli Bat. Rubber Oostkust SCHEEPVAARTEN. Holland-Amerika lijn J^va-China-Japan lijn in Ned. Stoomboot Scheepvaart Unie TABAKKEN. Deli Batavia Oude Deli Senembah SPOORWEGEN. Deli Spoor Ind. Spoor 86%' .332 .202 1*9 93 154% 124 193 .179% 135 167% .1 0 58% 42% lu. 40 101 l OO'i/i» 100% 99%6 8 a% 142 127- 1.0 82% 152% 122% 250 174% 300% 307% 157 156 86% 334-5 204-5 129 92 153% 123 197 181^-2 135 170 141 59 42%

Dagblad voor Noord-Holland : Alkmaarsche editie | 1942 | | pagina 2