MUZIEK IN HET DUIVELSSTEEGJE DE VUURRODE SCHOENTJES. Tram bij Smeek te water gereden. 'Bescherming van natuur gebieden. FEUILLETON SPORT RADIOPROGRAMMA RECHTSZAKEN „Geleende" fiets niet terug gegeven. DAMRUBRIEK. Advertentiën. 7IFKENF0NDSPREMIE WERK- verruimingsarbeiders. 's-GRAVENHAGE, 28 Juli. Bij besluit van den Secretaris-Generaal van het dept. van Sociale zaken is bepaald, dat voor de berekening van de door den werkgever ingevolge het Ziekenfondsenbesluit, verschul digde premie en van het op het loon van'den arbeider in te houden ge deelte daarvan ten behoeve yan arbeiders, die werkzaam ziin/bij een van rijkswegegesubsidieerd of uitgevoerd werkverruimingsobject, wordt uitgegaan van hetzelfde dag loon als bij de premiebetaling voor de Ziektewet, de Ongevallenwetten en de kinderbijslagwet. Dit besluit wordt geacht in werking te zijn getreden met ingang van 1 Novem ber 1941. vertegenwoordiger lichtte firma voor 4000 op. 's-HERTOGENBOSCH, 28 Juli. Half Mei kreeg een vertegenwoor diger van de firma Bemelmans te 's-Hertogenbosch van zijn patroon opdracht 4000 gld. te storten op de girorekening van een firma te Maas tricht. Eenige dagen geleden belde, tot groote verwondering der firmanten, de Maastrichtsche firma op, met de vraag, waar het verschuldigde be drag bleef. Onmiddellijk is hierop een diep gaand onderzoek ingesteld, waarbij bleek, dat het regu der storting zich niet bij de boeken bevond. Ofschoon de betreffende verte genwoordiger volhield destijds de betaling te hebben verricht, werd er door de politie bij hem huiszoeking gedaan, temeer daar was gebleken, dat de man den la&tsten tijd abnor maal groote uitgaven had gedaan. Verborgen in een waschmand werd een bedrag van 1200 gulden gevon den. - De politie heeft den vertegen woordiger toen nog eens duchtig aan den tand gevoeld met het ge volg. dat hij de verduistering beken de. De mart is toen in arrest gesteld. loopknecht fingeerde sigarendiefstal. 's-GRAVENHAGE, 27 Juli. Dezer dagen kwam de 35-jarige loop knecht M. de B. bij zijn werkgever, een tabaksgrossier hier ter stede, terug met de mededeeling, dat hem in de Naarderstraat zijn transport fiets met daarop 9000 sigaren was ontstolen. De grossier ried hem aan aangifte te doen bij de politie doch deelde deze tevens mede, dat hij den loopknecht niet vertrouwde. Een streng verhoor ten politie- bureele gaf de recherche aanleiding tot het doen van een huiszoeking bij den 37-jarigen glazenwasscher M. de H. In diens woning werden het transportrijwiel en het grootste deel der bntvreemde sigaren aange troffen. De diefstal bleek gefingeerd te zijn en op een afspraak tusschen beiden te berusten. Uit het verder door den C.O.D. in gesteld ondprzoek is gebleken, dat de inbrekers D. K. en J. R., die Vrijdagmorgen in de vroegte op heeterdaad konden worden betrapt op het forceeren van de deur van een sigarenwinkel aan den Stations weg, vorige week ook een inbraak hebben gepleegd in een tabakshan- del in de Huygensstraat. Zij hadden gehoopt er rookwaar aan te treffen, doch deze niet gevonden. In de plaats daarvan namen zij een koffer met tafelzilver, eenige beddelakens en een partijtje zeep mee. Voorts is gebleken, dat zij 4 Juli eéti inbraak pleegden in een siga renwinkel aan de Groote Markt straat alhier.De buit bestond daar uit een partij sigaren en tabak ter waarde van 200 gulden. -**■ ..Jacob gilde Anneke opeens. „Dat is Jimmy! Geef me de steen en ae doek. Jacob keerde in z'n haast de heele rugzak binnenste buiten, pakte de steen en gaf hem haar. HULPWERK BEELDENDE KUNST. 's-GRAVENHAGE, 29.Juli. Op 1 Aug. wordt in het rijksmuseum te Amsterdam de tentoonstelling „Hulp- Werk beeldende kunst", uitgaande van den Nederlandschen Volks- dienst, georganiseerd in samenwer king met de Kultuurkamer geopend. Men moet deze tentoonstelling niet zien als representatief voor de Nederlandsche schilder- en beeld houwkunst. Het is een verkoopten toonstelling van werken van kunste naars, aangesloten bij de Nederland sche Kultuurkamer. De jury is bij keuze zoo ver mogelijk gegaan en alleen werken, die blijk geven van onkunde, en werken die kennelijk als „maakwerk" te herkennen wa ren, zijn geweigerd. Men ziet er kunstwerken van geheel onbekende schilders en van miskenden. Er is een stock aanwezig van pl.m. 300 .stuks die zoo spoedig mogelijk de verkochte werken zullen ver vangen. 8 gewonden. SNEEK, 29 Juli. Gisteravond is de tram van de N.T.M.; die om 7 uur van Harlingen vertrekt en om 8.40 uur in Sneek moest arriveereil', dicht bij Sneek ter hoogte van de zuivelfabriek bij den Bolswarder- weg op een zijspoor en daarna in een zich daar bevindende vaart ge reden. De machinist, de heer Punter uit Sneek, wist tijdig van de locomotief te springen, waarbij hij echter aan een zijner armen werd verwond. De conducteur, de heer Chr. "Wel bedacht, eveneens qit Sneek, kreeg door glasscherven vrij ernstige ver wondingen aan het hop|d. Voorts liep een zestal passagiers min of meer ernstige snij wonden op. Allen werden ter behandeling naar het St. Antonius ziekenhuis in Sneek ver voerd. - De machine geraakte bijna geheel onder water, terwijl van het per sonenrijtuig, dat halverwege op den wal bleef staan, het geheele onder stel werd weggeslagen. Naar de oorzaak van het ongeluk wordt nog een onderzoek ingesteld. Verschillende terreinen ook in deze omgeving aangewe zen als natuurreservaat. 's-GRAVENHAGE, 28 Juli. De pre sident van den rijksdienst voor het nationale plan heeft th^nsde na tuurreservaten aangewezen, welke in de eerste plaats voor bescherming in aanmerking komen. Bij de keuze van deze objecten is uitgegaan van het standpunt, dat natuurwetenschappelij ke reservaten bij veriorengaan niet kunnen worde» vervangen, terwijl schade aan land schapsschoon toegebracht dikwijls kan worden hersteld of door nieuw landschapsschoon worden vervangen Vandaar dat de wetenschappelijke objecten sterk in de meerderheid zijn. Bedacht dient hierbij echter te worden, dat wetenschappelijk be langrijke terreinen als reg|l ook rijk zijn aan landschapsschoon. Ieder die voornemens is binnen deze gebieden werken uit te voeren en openbare lichamen mede ten aanzien van voorgenomen grond- aankoopen is volgens artikel 5 van het besluit tot instelling van een rijksdienst voor het nationale plan verplicht daarvan door tus- schenkomst van den burgemeester mededeeling te doen aan het bureau van dezen dienst. In de provincie N.-H. zijn boven bedoelde objecten de volgende: Slikken langs den Eendrachtpolder, (Texel), lage terreinen bij Dijk manshuizen (Texel), Zwanew. bij Petten, Verbrande Pan en Uile- vaingersvlak met onmgeving bij Bergen, duinterrein benoorden den Schulpweg, de Knie met om geving, Braken ten zuiden van Schardam, Alkmaarder en Uitgees- termeer, landgoed Marquette bij 'Heemskerk, Moeraslaïiden rond Worm er en Jisp met de Poel, 't Zwet en het Merken, Groote Braak, Moordenaarsbraak, Kleine Braak, Hoogendijkerbraak, Bloemendaal- sche duinen, diepen in de omgeving van Zuiderwbude, Barnegat en Bra ken langs den Zeedijk, -de volgende buitens langs den duinvoet bij Haar lem: Elsewoud, Duinvliet, Boeken rode, Vogelenzang, Leiduin, Oud- Westduin, Vinkeduin, Iepenrode, Berkenrode en daarbij ook te reke nen de buitens langs den Wagenweg en de Leidsche vaart, Hartekamp, Manpad, St. Anthoniusbraak en Braak beoosten Halfweg, Buitenpol der IJdoorn, het Fein, Ankeveen- sche en Kortenhoefsche plassen, het Wijde Blik. 15 door S. BROCKHOFF. HOOFDSTUK IX. Mevrouw Schooneman in moeilijkheden. Dr. Paulsen had tezamen met Joep het lijk onderzocht. Thea hoopte nu maar dat zij het nu weg zouden brengen. Mijn hemel, daar was nu toch niets meer te constateeren. Zij moesten zich wat haasten. Zij voelde haar knieën trillen. Aimers vermeed het, haar aan te zien. „Wie sluit hier als laatste de deu ren?" informerde Joep, terwijl hij het stof van zijn broek klopte. „Ik", zei Aimers snel. Hemel, Ka- rel was er ook nog. Je mocht niets vergeten. „Ik, tot ongeveer twee uur WTeef ik de glazen in de har, toén heb ik, nadat de ober weg was, al les gesloten". „U bent dus niet meer in het kan toor geweest?."' PREMIE BIJZONDERE ONGEVALLENFONDS. Het bestuur der rijksverzekerings bank heeft beslist om de definitieve bijdrage over 1940 voor het bijzon der ongevallenfonds te stellen op 100 pet. van de geheven yoorloopige bijdrage. Er zal dus geen verreke ning of restitutie van de voor 1940 betaalde voorloopige bijdrage bij zonder ongevallenfonds plaats heb ben. GEEN VESTIGING ZONDER VERGUNNING. Thans ook voor smeden, fitters, loodgieters en meu belmakers. 's-GRAVENHAGE, 28 Juli. In de Staatscourant van 24 Juli komt een 4-tal beschikkingen yoor van den se cretaris-generaal van het departe ment van handel, nijverheid en scheepvaart,- betreffende de uit voering van de vestigingswet kleinbedrijf. Hierbij wordt de vesti ging zonder vergunning van den se cretaris-generaal vérboden van in richtingen in het smids- en hoef- smidsbedrijf, gas- en waterfittersbe- drijf, loodgietersbedrijf en den klein handel in meubelen, onderscheiden lijk van het meu'belmakersbedrijf. Deze beschikking zjjfi op 25 uli 1942 in werking getreden. BimGFMUJKB STAND ALKMAAR. GEBOREN: Anna B., d. van Johannes de Boorder en E. A. Terjung. Alfon- sus, z. van Alfonsus Triest en Ph. T. Vierstra. GETROUWD: Maarten j. de Boer en Jannetje van Buren. Gerrit de Lange en Eglantine E. Robert. OVERLEDEN: Anna M. van der Liet, 40 jaar. BROEK OP LANGENDIJK, 29 Juli '42. Roode kool 6; 2200 kg Gele kool 6; 1300 kg Rabarber 4; 112475 kg Schot- sche muizen 560; Kriel 3.50; 250 kg Tuinboonen 7. NOORDSCHARWOUDE, 29 Juli 1942. (Noordermarktbond). 2400 kg Rabarber 4; 159700 kg Aardappelen: Schotsche muizen 5.60; Blauwe eigenheimers 5.60; Kleine 3.50; 650 kg Vroege witte kool 4; 540 kg Tuinboonen 7; 130 kg Snijbiet 6. WARMENHUIZEN, 28 Juli 1942. 12100 kg Schotsche muizen 5.60. Zeilen NATIONALE WEDSTRIJDEN OP HET ALKMAARDER MEER. Vierde week in Augustus. Op 22, 23, 24, en 25 Augustus'zal de Zaanlandsche zeilvereeniging ter gelegenheid van haar 60-jarig be' staan nationale zeilwedstrijden op het Alkmaardermeer organiseeren. S chaken DE BEKERWEDSTRIJD VAN V. V. V. De Bekerwedstrijd in de schaak club VW nadert zijn einde. Maan dag werd de voorlaatste partij ge spééld tusschen P. Seewald en G. Boon. Een beslissing is nog niet ge vallen. In remise-stelling werd de partij afgebroken. De winnaar van deze partij (die bij remise door lo ting wordt aangewezen), komt in den eindstrijd tegen E. de Waal. In de wintercompetitie van den tweeden groep werden de eerste 5 plaatsen bezet door W. Pijning 6 pt., J. v. Egmond 6)4 pt., D. Appel Sr. 5)4 pt., H. Booy 5 pt. en P. Wit- teman 4 pt. Turn en DE BONDSKAMPIOENSCHAPPEN TE KROMMENIE. Naar de Prov. N.H. Crt. mede deelt zullen de Bondskampioen- schappen dit jaar toch doorgaan. De Zaansche Turnkring heeft tot 't be stuur van het N.G.V. het verzoek gericht deze wedstrijden alsnog te mogen organiseeren en dit is toege staan. Op Zondag 6 Sept. zullen zij plaats vinden te Krommenie. Naar aanleiding van de daar behaalde re sultaten zullen ook de keurcorpsen worden samengesteld. Reiskosten der deelnemers worden gelijk ver deeld en kunnen voor niemand hoo- ger zijn dan 3.50. Deelneming is open voor dames of heeren, die in de vijf districtenwed- strijden minstens 70 pet. van het max.; aantal punten hebben bereikt of voor hen die uiterlijk 16 Aug. '42 in het bezit zijn van het diploma Bondsturner of -turnster le kl. DONDERDAG. HILVERSUM I, 415,5 M. 6.45 Gr.pl. 0.50 Ochtendgymnastiek. 7.BNO: Nieuwsber. 7.15 Gr.pl. 7.45 Ochtend gymnastiek. 8.BNO: Nieuwsber. en Programma-uittreksel. 8.15 Gr.pl. 9.15 Voor de huisvrouw. 9.20 Gr.pl. 9.45 Robert Gaden <en zijn orkest (opn.) 10.30 Pianovoordracht. 11.Radio-Vacantie- school. 11.20 Vocale duetten met piano begeleiding en gr.pl. 12.— Bertus van Dinteren en zijn orkest. 12.40 Almanak. 12.45 BNO: Nieuws- en zakelijke ber. 13.De Melodisten, soliste en gr.pl. 14.Orkest van de Ned. Kamer-Opera en gr.pl. 15.Ensemble Willy -Kok. 15.30 Voor de zieken. 16.Zondag 23 van den Heidelbergschen Catechismus en Gewijde muziek (opn.) 16.30 Gr.pl. 16.45 Gerard van Krevelen en zijn orkest. 17.15 BNO: Nieuws-, zakelijke en b.eurs- ber., 17.30 Pianomuziek. 18.— Flitsen over de motorsport. 18.15 Gerard van Krevelen en zijn orkest. 18.45 BNO: Nieuwsber. 18.55 BNO: De wereldmee- ning uit vreemde kranten. 19.05 Clave- cimbelvoordracht. 19.35 Gr.pl. 19.45 Ora- roepsymphonieorkest en solist. 20.45 Componistenspiegel. 21.Omroepsym- phonieorkest* en solist. 21.45 BNO: Nieuwsber. 22.— Gr.pl. 22.15—24.— Gr.pl. Gr.pl. 22.15—24.— Gr.pl. HILVERSUM II, 301,5 M. 6.45—8.15 Zie Hilversum I. 8.15 Gr.pl. 10.Morgen wijding. 10.15 Orgelconcert (gr.opn.) 10.40 Voor de vrouw. 11.Ensemble Willy Kok en gr.pl. 12.Frans Wouters en zijn orkest. 12.45 BNO: Nieuws- én zakelijke ber. 13.Het Kwartier van den Landstand. 13.15 Gr.pl. 13.45 Voor-' dracht. 14.Otto Hendriks en zijn orkest en gr.pl. 15.Voor de vrouw. 15.30 Viool en plano. 16.Discovaria. 16.45 Voor de jeugd. 17.15 BNO: Nieuws-, zakelijke en beursber. 17.30 „Varia", ge varieerd programma. 18.30 „Waarom kolonisatie", lezing. 18/45 Gr.pl. 19. Hier W.A. 19.15 Gr.pl. 19.30 BNO: Nieuwsber. 19.40 BNO: Wat Nederland schrijft. 19.50 Spiegel yan den dag. 20. Vaudeville-orkest en solisten. 20.30 Re portage. 20.40 Gr.pl. 21.Brandende kwesties, causerie. 21.15 Theo Uden Masman en zijn dansorkest. 21.45 BNQ: Nieuwsber. 22.BNO: Mil. overz. 22.10 Avondwijding. 22.1524.Zie Hilver sum I. Vanaf 22.15 alleen vQor de Radio- Centrales, die over een lijnverbinding met de Studio beschikken. Arr.-Rechtbank. P. J. G. E., landarbeider te Lands meer, had in Maart,van dit jaar de fiefs van J. C. Slot „geleend", maar er niet meer aan gedacht haar den eigenaar terug te geven. Trouwens, deze heele leen-partij bleek op fanta sie te berusten, want S. verklaarde, dat het nooit bij hem opgekomen was den verdachte te zeggen, dat hij zijn rijwiel af en toe wel eens rriocht gebruiken. De poging om zich op een dergelijke wijze te verontschuldigen was trouwens a priori nutteloos: was dit argument juist, dan was het verstoppen van de fiets in het geheel niet noodig geweest. En dat had verdachte gedaan. De subst.-officier, mr. Feitsma, was er dan ook van overtuigd, dat hier sprake was van diefsta'l en eischte een gevangenisstraf van een jaar. Uitspraak over een week. Uitspraken, W. L., Den Helder, bandendiefstal, eisch 10 maanden, vonnis 6 maanden met aftrek van voorarrest. H. v. D., Den Helder, bandendief stal, eisch 10 maanden, vonnis 6 maanden met aftrek van voorarrest. E. W., Beemster, aardappeldiefstal, eisch 7 maanden, vonnis 7 maanden.' „Nee, het was mij heelemaal niet veroorloofd, daar alleen binnen te gaan". „Maar als mevrouw Schooneman u riep, ging u wel naar binnen?" informeerde Joep. Aimers wierp Thea eenonvoor- zichtigen blik toe. Joep scheen het echter niet op te merken. Hij ver diepte zich met Wielers, die den brigadier weer weg had gezonden,' in de lijst van het personeel van het Odeon. Dr. Paulsen had de kleeren- standaard weer overeind gezet. Thea glimlachte zenuwachtig en had een vage pijn in de rug. Dr. Paulsen haalde een vergrootglas te voor schijn. Zorgvuldig onderzocht hij een pleg op het achterhoofd van den doode. Aimers vroeg of hij nu kon gaan, maar de hoofdinspecteur verklaarde, dat dit tot zijn spijt niet mogelijk was. Hij fluisterde met Joep. Ver volgens nam hij het proces-verbaal en las het langzaam, héél langzaam dood. Op de bovenlip van den mtxer parelden zweetdroppeltjes. Thea staarde onafgebroken naar het por tret van Mariene Dietrich in haar matrozenpakje. (Koen Koekoek met Lily en - jfily verscheen, werd zij bleek. De beide dames hingen vertrouwelijk aan de sterke armen van den brigadier en zagen er uit alsof zij van een bal kwamen. Eerst hadden zij, aldus meldde Koekoek zakelijk, gebruld alsof ze geslacht werden, toen zij van het ongeval hoorden, omdat het zoo griezelig was, daarna hadden zij zich echter in zijn commando's ge schikt en onderweg veel gegicheld. Mily en Lily wisten niets, zij ken den Kampscholte niet, en boven dien vonden zij, dat men van die mevrouw Schooneman alles mocht verwachten. Haar persoonlijk ging die heele zaak niet aan, want de volgende week traden zij op in de Elite bar, een eerste klas zaak. Wielers maakte het kort. Die twee 'bejaarde bakvisschen hinderden hem maar. Reeds wilde hij ze weg zenden, toen Lily, woedend, dat zij hier niet tot haar recht' kwam, een opmerking maakte. „Dat hebben we gedaan omat r»evrouw Schooneman zoo arm is, dat ze onze gage met de helft heeft verminderd, nadat ze ons eerst veertien dagen er op had laten wachten". Thea zweeg. Toen dat stel binnen kwam, had ze al voorzien dat dit zou gebeuren. Het was dom geweest te liegen, hoe kon ze zoo „Uw boeken", beval de hoofdin specteur. Zonder een woord gaf zij hem den sleutel van de brandkast. Twee minuten van kwelling. De mixer veegde met zijn hand zijn bo venlip af die vol zweetdruppels stond. „Dat had ik' wel gedacht". De hoofdinspecteur stond op. „Waarom hebt u dat verzwegen? U kunt toch mijnheer Kampscholte onmogelijk dat geld terugbetalen? Antwoordt u alstublieft. Eh waar komen dié trappen vandaan, die nu nog op zijn jas en op zijn rag te zien zijn?" „Ik meende het geld te kunnen leenen", fluisterde mevrouw Schoo neman bijna onhoorbaar. „Het heeft er toch niets mee te maken, dat het mij slecht gaat? Dat is wel vaker voorgekomen in mijn leven". %„Het' lijkt mij echter niet waar schijnlijk dat uw onderhoud met mijnheer Kampscholte zoo vriend schappelijk verloopen zou zijn als u hem de waarheid had gezegd. U hebt of hem of ons voorgelogen". Wordt vervolgd. R. H., Beemster, aardappeldiefstal, eisch 2 jaar, vonnis 1 jaar en 6 maanden. G. K., Den Helder, rijwieldiefstal, eisch l'A jaar, vonnis 1% jaar, door te brengen in 'n bizondere strafge vangenis. Th. J. L. C., Heiloo, bonnendief stal, eisch 15 maanden, vonnis 1 jaar. C. B., Bovenkarspel, rijwieldief stal eisch 15 maanden, vonnis 1 jaar. H. G., Amsterdam, rijwielheling, eiseh 15 maanden, vonnis 9 maan den. J. R., Amsterdam, rijwieldiefstal, eisch 1% jaar, vonnis 1 jaar. G. den D., Amsterdam, diefstal van tabak, eisch 9 maandgi, vonnis con form. J. H. B., diefstal van tabak, eisch 3 jaar, vbnnis 2 jaar. Economische rechter. Uitspraken. De economische rechter, mr. Krab be, deed hedenmiddag uitspraak in de zaak tegen H. J. Limmen, J. C. Limmen en B. Th. v. Gaaien tè Lim men. Alle drie was frauduleus slach ten ten laste gelegd. Daar bij de be handeling van de zaak gebleken was dat de laatste twee hier geen aandeel in hadden was vrijspraak geëischt. Het vonnis was conform. De eisch tegen H. J. Limmen was 9 maanden. Vonnis: 8 maanden. Het verweer van mr. Buiskool, waarin deze betoogde, dat het als bewezen aangenomen ffeit niet straf baar moet worden geacht werd door den economischen rechter verwor pen. Klassificatie-problemen. Voortgezet werd de behandeling van de zaak tegen Jan Boontjes, veehouder te Burgerbrug en N. P. Kossen, vee-expediteur te Warmen- huizen. De eerste had aan den twee den een koe verkocht voor 480 gul den, die door K. als C-koe werd be schouwd en in dat geval wèl mocht worden gekocht. Een tweetal con troleurs was het hiermee evenwel niet eens en klassificeerde de koe als B-koe, hetgeen zou beteekenen, dat een overtreding van de vee- en vleeschverordening had plaats ge vonden. Diverse deskundigen zeiden over de kwestie hun meening en uit hun verklaringen en de argumenten van den verdediger bleek wel, dat bij de Massificatie zelfs de deskundigen van meening kunnen verschillen. Bij de koe in kwestie scheen overigens niet veel aanleiding tot meenings- verschil te bestaan, maar daar de expediteur niet deskundig kon wor den geacht, was de rechter van oor deel, dat de opzet tot knoeierij bij hem ontbrak. Vonnii: 100 gulden boete of 12 dagen hechtenis, met te ruggave van de opbrengst van de in beslag genomen koe. Boontjes kwam er minder genadig af. Aangenomen werd, dat hij wèl wist, dat de ver koop strafbaar was. Hij werd ver oordeeld tot 400 gulden boete subs. 40 dagen hechtenis. Oplpssing 1757 vorige rubriek. Stand. Zw. 7 sch. op: 72, 73, 63, 51, 53, 41, 31. W. 7 seh, op: 44, 32, 34, 22, 23, 1? 14. oPr. (N s) 1. 12—21 (zw. 31X33), 2. 23X42 (zw. 41X22), 3. 44—54 (zw. 63X 23), 4. 42X61 (zw. 51X72). 5. 14X12! Op verzoek plaatsen wij thans een geheeta partij, gespeeld op het Kl Bord. Partij Kl. Bord N. S. gespeeld per correspondentie te .Utrecht in 1941 tusschen da heeren de Zwart (Wit) en Serrée (zw.) 1. '3443» 63—54. 2. 24—34 54— 44. 3. 14—24 74—63. 4. 43—54 64X43. 5. 34X74 84X63. 6. 32—42 61—52. 7. 42X61 71X52. 8. 33—43 63—53. 9. 21—32 53X34. 10. 24X43 73<63. 11. 23—33 83—74 (zw. kan- ook spellen 8171, maar geeft de voorkeur aan een aanval op wits rechtervleugel; achter schijf 43 loo- pen, geeft afruili door 3342). 12. 43—54 62—53. 13. 54X73 82X63. 14. 33—43 53X34. 15. 32—42 52X33 16. 22X24 6353 (de stand is nu Zw. 81, 72, 74, 53 en 44. Wit: 31, 24, 11, 12, 13. Zwart beheefscht het centrum, maar wit beschikt over iets meer tempi.) 17. 12'22 53 43?? Een positief out, die de partij kstao 72—62 of 74—63 of 74—64 zijn sterker. 18 3141 de basis van den komenden aanvat 7262. 19. 1121 4434. iWit tracht door achterwaarts afruilende partij te redden,. 20. 2232 wit geeft geen kans meer. 6253. 21. 4152 74— 63. 22. 32—41 81—71 (op 63—54 volgt 2132, zw. 3423 en 5444 wit 32—42 en 34X53). 23. 21—32 63—54. 24. 52—62 53X72. 25. 41— 52 54—44. 26. 32—42 72—61. 27. 52—62 61—52. 28. 62X41 43—33. 29. 24X22 44—34. 30. 42—52 34— 24. Zwart geeft op. Ter oplossing voor deze week Probleem 1758 van H Hoogland, Utrecht. Zw. 2 sch, op: 41, 24 en dam op 54. W. 3 sch, op: 43, 21, 23 en dam op 64. Oplossing volgende rubriek, Met blijdschap geven wij kennis van de geboorte van onzen zoon JAN DIRK. J. KOGER en G. KOGER—DE VRIES. Eindhoven, 27 Juli 1942. Haverkampweg 24. Heden overleed, na een geduldig gedragen lijden, onze lieve Dochter, Zuster, Behuwdzuster en (fante ANNA MARGARETHA VAN DER LIET, in den ouderdom van ruim 40 jaar. Uit aller naam, R. H. G. VAN DER LIET. Alkmaar, 28 Juli 1942. Tuinstraat 43. De teraardebestelling zal plaats hebben a.s. Vrijdag vanaf het Centraal Zieken huis n.m, twee uur op de Gemeente-Begraafplaats. Heden overleed, in.vollen vrede, onze geliefde Zuster, Behuwdzuster en Tante MAARTJE BLANKMAN, Weduwe van GERARDUS MARTINÜS KNAAP, in den ouderdom van 70 jaar. Alkmaar, 28 Juli 1942. Laat 97. Namens de Familie, CHR. KNAAP. De begrafenis zal plaats hebben op Zaterdag a.s. op de Gem. Begraafplaats, ver trek Vanaf het sterfhuis n.m, half vier. Heden overleed, na een langdurig, smartelijk lijden, onze lieve Vrouw, Moeder, Dochter, Zuster, Behuwd1- zuster en Tante, ADRIANA HENDRIKA LUBBERDING, Echtgen. van G. H. LAMMERS, in den ouderdom van 43 jaar. Mede namen® de Familie, G. H. LAMMERS. TO. JOPIE. TEUNIS. Alkmaar, 29 Juli 1942. Corfstraat 4-7. De teraardebestelling zal plaats hebben a.s. Zaterdag op de Gemeente-Begraaf plaats. Vertrek vanaf het Sterfhuis nam. twee uur. OFFICIEELE MEDEDEELINGEN. Rijksbureau Chemische Producten. De Directeur van het Rijksbureau voor Chemische Producten maakt bekend, dat met ingang van 27 Juli 1942 de af- deeling Prijzen van zijn Bure'au, b'ene- veds die van de Secties Zeep, Beende ren, Pyriet en Zwavelzuur zijn geves tigd aan den Wassenaarscheweg 27 te 's-Gravenhage, tel. 183340. Het corres pondentieadres van deze afdeelingen is Koningskade 15, 's-Gravenhage. Prijs van kippengrit. De Secretaris-Generaal van het De partement van Landbouw en Visscherij maakt bekend, dat met ingang van 29 Juli 1942 de prijs, tegen welken droge of gebrande kippengrit ten hoogste mag worden verkocht en afgeleverd, is vast gesteld op 2 per 100 kg, inclusief zak, vrij wagon of schip af plaats van ver zending. Maximum-prijzen voor gesneden hennep. Het Rijksbureau voor de Voedselvoor ziening in Oorlogstijd maakt bekend, dat door telers voor van den oogst 1941 afkomstige gesneden hennep van goede midden-kwaliteit, waarbij dit product tevens voldoende droog en bladvrij is, ten hoogste een prijs van 71/, cent per kg in rekening mag worden gebracht. Voor kwaliteiten boven deze midden kwaliteit is de maximumprijs "bepaald op 8 cent per kg. Voor kwaliteiten be neden de middenkwaliteit mag ten hoogste 7 cent per kg Worden bedongen. Al deze prijzen gelden franco boord? wagen naastbijliggende laadplaats. Distributie van smeeroliën en -vetten. Handelaren in smeeroliën en -vetten dienen de van verbruikers ontvangen bonnen voor smeerolie te plakken op opplakvellen MD 18 in veelvouden van 10 eenheden met een minimum van 10 eenheden, met dfen verstande, dat op elk vel slechts bonnen voorkomen van dezelfde kleur, waarde en geldigheids duur. Op e e n opplakvel mogen maxi maal 25 bonnen worden geplakt. Een bon beslaat vier vakjes van het opplak vel. De handelaren leveren deze bonnen wekelijks, op een door den plaatselijken 'distributiedienst te bepalen dag, bij dezen dienst in. Zij dienen voor -de roode en öe blauwe bonnen een afzon derlijk ontvangstbewijs MD 201a in te leveren, waarop zij de kleur en het aan tal en de waarde van de met het ontvangstbewijs ingeleverde bonnen moeten vermelden. Voor de ingeleverde bonnen ontvangt de handelaar toewij zingen en wel voor de blauwe bonnen blauwe toewijzingen en voor de roode bonnen roode toewijzingen. Bij wijze van uitzondering zullen gedurende de maand Augustus ook -voor de inge leverde roode bonnen blauwe toewij zingen worden uitgereikt. Deze toewij zingen wordt uitgegeven in coupures van 10, 50 of 200 eenheden en zijn een half jaar na den dag van afgifte geldig. De toewijzingen geven recht op het koopen van het op de toewijzingen ver melde aantal eenheden. Met de roode toewijzingen mag de handelaar zich slechts herbevoorraden, indien hij ten minste 25 pet. vap het op de toewijzin gen vermelde aantal eenheden in den vorm van gebruikte motorolie bij zijn leverancier inlevert, dan wel aan zijn leverancier inleverïngsbewijzen voor ge bruikte motorolie afgeeft, waaruit blijkt, dat hij een hoeveelheid motorolie, die bvereenkomt met ten minste 25 pet. van zijn voorgenomen aanvulling, bij een centrale inleverplaats heeft ingeleverd.

Dagblad voor Noord-Holland : Alkmaarsche editie | 1942 | | pagina 3