GEVAARLIJK TERREIN. honderdjarig bestaan l zaajk. dis TRW UTIE-NIEUWS. De «distributie van aardewerk. AGENDA Voedsetbevoorrading in den winter. kotenbonnen gestolen. ALKMAAR VOOR ZWIJNTJESJAGERS Hef aantal rijwieldiefstallen de laatste maanden sterk leruggeloopen. HOE ZIET HUN FIETS ER UIT? SPORT. Voor vacantiegangers. DeGruyter BURGERLIJKE STAND. RADIOPROGRAMMA AmsSerdlamschs Beurs ■üÉaüÉiUia Het honderdjarig bestaan van de firma Holsmuller ps gister op groot- s.che wijze herdacht. Het bedrijf was den geheelen dag gesloten.- Des mor gens werden op de algemeene be graafplaats o^ de graven van den grondlegger der zaak en van den het vorig jaar overleden firmant, die het bedrijf groot had gemaakt, kransen gelegd, waarna in de Kapelkerk het gedenkraam werd onthuld, als ge schenk van wijlen den heer Willem Holsmuller, waarvan wij in ons nummer van gister reeds melding hebben gemaakt. Na afloop van deze plechtigheid had op het kantoor een bijeenkomst plaats, waar de patroon, de heer Jacques Holsmuller, namens het personeel werd gehuldigd en een schouw tnet electrisohe pendule als cadeau werd onthuld. Door een dochter en een zoon van den heer Holsmuller werd hierna, na voorlezing, een oorkonde in de schouw gemetseld. Des middags had in de dancing van de Harmonie een receptie plaats. Deze dancing was door de vele bloemstukken, die met de mooie rap ten meubelen een harmonisch geheel vormden, in een warmen bloementuin herschappen. Wel zelden zagen wij op een receptie zooveel bloemstuk ken. Met de velen uit de zaken wereld die hier verschenen, leverden zij het bewijs van de plaats die dit bekende bedrijf in den kop van Noordholland inneemt. Er waren deputaties van het transportwezen te water en te land, mannen van het bankwezen, fabrikanten en clien tele uit tal van plaatsen. Er wer den toespraken gehouden en ver schillende cadeaux aangeboden, ter wijl het heugelijke feit des avonds met een feestavond voor het talrijke personeel en hun vrouwen werd be sloten, die om elf uur werd beëin digd. OPVOERING NACHTDIENST. De opvoering, hedenavond door. het gezelschap Johan Kaart in het' Gulden Vlies te geven, is uitver kocht. Het is de directie echter ge lukt a.s. Dinsdag 11 Aug. een twee de opvoering te doen geven. BEROEP AANGENOMEN. Ds. K. T. Gorter, doopsgez. predi kant te Den Burg (Texel), heeft het beroep naar Groningen aangenomen. NOORDSCHARWOUDE. Kennis. - De Noordscharwouder kermis is weer achter den rug. Er bestond een flinke belangstelling voor. De bioscoop in de zaal van den heer de Bakker vertoonde een paar mooie films. Elke voorstelling was uitstekend bezet. In „Concor dia" heeft de fooneelver „Jong Le ven Zondag en Dinsdag een zeer goede uitvoering gegeven met „Ar moe troef", een blijspel in drie be drijven, vrij vertaald door den heer P. Deutekom, op het motief „Er is niet mooier dan los". In ,,De Burg" werd Dinsdagavond .een 'flink be zochte en goed geslaagde cabaret avond gegeven door André Carrell met medewerking van prof. Cakie en Ger Greven. De kindervoorstel ling, 's middags was een succes. OMZET NOORDERMARKTBOND. De omzet van de veilingsvereeniging „Noordermarktbond" te Noordschar- woude was gedurende de maand Juli f 339.222,55 tegen 405.458,99 in dezelfde maand van het vorige jaar. Deze ach teruitgang wordt wel veroorzaakt door den geringeren aanvoer van consumptie aardappelen, tengevolge van het aafi- voerverbod van goedgekeurde pootaard- appelen voor consumptie-doeleinden. DISTRIBUTIE VAN VASTE BRANDSTOFFEN. Ruimten voor bijzondere doeleinden. De Leider van den Distributie- dienst, Kring Alkmaar, vestigt er de aandacht op, dat zij, die in gebreke zijn gebleven een aanvraagformu lier Br. C 250 of Br C 251 bij den Distributiedienst in te dienen, hier voor alsnog onverwijld hebben zorg te dragen, aangezien zij anders voor het a.s. stookseizoen van brandstof fen verstoken zullen blijven. Een automatische toewijzing op grond van gegevens van het vorig seizoen heeft niet plaats. UITREIKING KAARTEN BIJZONDEREN ARBEID. De Leider van den Distributie- dienst, Kring Alkmaar, maakt be kend, dat op Woensdag 5, Donder dag 6 en Vrijdag 7 Augustus 1942 kaarten M 106, M 206 en M 306 voor bij zonderen arbeid en toeslag aard- appelkaarten zullen worden uitge reikt aan personen, die hun arbeid verrichten in de Gemeente Alk- ma&r. De kaarten zullen worden uitge reikt in het Distributiekantoor, in gang Ridderstraat, van 91 uur en wel voor hen, wier geslachtsnaam begint met: letter I, J, K, L, M, N, O of P, op Donderdag 6 Augustus 1942; letter Q, R, S, T, U, V, W, X, Y of Z op Vrijdag 7 Augustus 1942. De distributiestamkaart moet wor den overgelegd. DISTRIBUTIE VAN ZEEP. Extra zeep voor vroedvrouwen. De Leider van den Distributie- dienst, Kring Alkmaar, maakt be kend, dat op Donderdag 6 Augustus en Vrijdag 7 Augustus 1942 extra rantsoenbonnen zeep voor vroed vrouwen kunnen worden afgehaald, bij, den Distributiedienst, ingang Ridderstraat. De distributiestamkaart ert het diploma vroedvrouw moeten wor den overgelegd. De Leider voornoemd, H. BAKKER. EXAMEN HANDELSKENNIS L. O. Voor het examen handelskennis slaagden o.a. de heeren H C Schnei der te Schagen en de heer G Tol te de Rijp. EXPORTHEFFINGEN EN v BIJDRAGEN. Met ingang vamA Augustus moe ten de exporteurs %f export de na volgende heffingeh- aan de Ned. Groenten en Fruit Centrale afdra gen: bloemkool II, 1822 cm, 0.60; komkommers I03 verladen IA 2, I 1.60, H 2.20, III 3.40; komkom mers, verpakt in E kisten, I A 0.50, I &30, U 1.10 en Hl 2.40 per 100 stuks; bospeen verpakt in kisten 0.60 per 100 bos; peen zonder lof ongewasschen van 201-500 gr. los verladen 0.20, roode kool 1.30, spitskool 0.90, stamboonen met draad f 1.40 en tuinboonen 3.30 per 100 kg. De Centrale verleent met ingang van denzelfden datum de volgende bijdragen: augurken V 0.30, I en II stippel 0.40 en HI en IV stippel 0.30; peen zonder lof, ongewas schen, los verladen sort. 51200 gr. 1.50; stamboonen zonder draad 1.60, tomaten, in kartonnen doozen van 5 kg sort. I t/m IV f 1.20 per 100 kg bruto; bloemkool I A (boven 27 cm) 2.60, I (van 2227 cm) 0.30, koolrabi I 0.40 p. 100 stuks; kropsla I 1.10 per 100 krop. De huisvrouw zal geholpen kunnen worden. Ten aanzien van de distributie van aardewerk hoort men algemeen de klaclrt, dat het zoo moeilijk is de gewensehte artikelen op de daarvoor aangewezen bonnen te krijgen. De oorzaak van dit euvel moet ge zocht worden in het feit, dat er in ons land 20000 winkeliers zijn, die aardewerk als bij-artikel verkoopen, terwijl de vraag naar serviesonder- deelen en kopjes, doordat duizenden hun bonnen inwisselden, zeer werd vergroot. De fabrikanten hebben aan hun regelmatige afnemers van 1940 haar productie doorgeleverd tot 1 Juli j.l. en wel in een hoeveelheid gelijk aan 50 van een overeenkomstige periode in 1940. Theepotten en melkbekers bleken overal voldoende verkrijgbaar. Men gelieve te bedenken, dat de invoer van aardewerk geheel is vervallen en dat de vraag naar koppen en schotels, borden, kommen enz. sterk gestegen is door allerlei nieuwe in stellingen, o.a.de Nederlandschi arbeidsdienst, werkkampen, volks gaarkeukens, eenpansmaaltijden en: Wanneer straits' met ingang t. van 9 Augustus de nieuwe periode in gaat zal de bevoorrading van de winkeliers ongetwijfeld zijn ver beterd en de Nedeplandsche huis vrouw stellig in beperkte schaal aan verbruiksaardewerk geholpen kun nen worden. „Reserve"-bonnen loopen 8 Augustus af. In het belang der lezers 'wordt er hierbij op gewezen, dat de tot en met 8 Augustus a.s. geldige bonnen voorserviesgoed (de met het woord „reserve" gemerkte bonnummers 30, 31, 32 van 'de bonkaart voor voe dingsmiddelen) uitsluitend tot en met dien datum kunnen worden in gewisseld. Men heeft de vraag gesteld of ver lenging van den geldigheidsduur dezes bonnen mogelijk zou zijn, daar fal van huisvrouwen nog geen ser viesgoéd hebben kunnen koopen. Dit is maar ten deele juist. Ongetwijfeld, zijn er velen, die hun a bonnen nog niet hebben kunnen iAwisselen, De oorzaak hiervan is echter niet, dat er geen aardewerk te krijgen zou zijn, doch veeleer, dat het publiek een bepaald artikel, n.l. kopjes en schotels* wenscht. Deze kunnen echter niet in vol doende mate verkrijgbaar 'worden gesteld, omdat de productie uiter aard beperkt is en de vraag bijzon der groot. t Het publiek wisselt de bonnen kennelijk niet, omdat het hoopt, dat er spoedig voldoende koppen en schotels zullen zijn. Echter is het ook na 8 Aug. niet mogelijk 'de productie van koppen en schotels dusdanig op te voeren, dat aan de vraag naar dit zeer gewilde artikel voldaan kan worden. Bij dit product zal men nog geruimen tijd mét schaarsfchte rekening hebben te houden. Verlenging van de bonnen na 8 Aug. heeft in dit verband dan ook geen zin en zal ook niet? plaats heb ben. Het is goed, dat het publiek hier mede rekening houdt en zijn bonnen inwisselt tegen artikelen, welke nog in voldoend aantal te verkrijgen zijn. IR. W. TERPSTRA OVERLEDEN. UTRECHT, 4 Aug. In den ouder dom van 53 jaar is gisteren hier ter stede overleden ir. W. Terpstra, technisch directeur van de Neder- landsche Jaarbeurs. DOOR ELECTRISCHE STROOM GEDOOD. ^ghhoonhoven, 5 Aug. Gistermid-1 dag werd de 22-jarige dienstbode A. P. van den B. in den kelder van dé woning van dr. Antelink, waar zij in betrekking is, bewusteloos aange troffen. Vermoedelijk was zij bij het schoonmaken van den kelder in aan raking gekomen met een onder stroom staande looplamp, waardoor zij d'fen stroom door het lichaam kreeg. Toepassing van kunstmatige ademhaling vermocht de levensgecj- ten niet te doen terugkeeren, Bioscopen. Cinema-Theater, 7.30 u., hoofdnummer Immer nur du (operettefilm). 14 jaar. Alkm. Bioscoop-Theater, 7.30 u., hoofd nummer Ik heb je lief (rom.) Alle leeft. Harmonie-Theater, 7.30 u., hoofdnum mer Pygmalion (rom.) Alle leeftijden. Victoria-Theater, 7,30 u., hoofdnum mer De veldtocht in het Oosten (docu mentaire film). Alle leeftijden. Woensdag 5 Augustus. 7.30 uur, 't Gulden Vlies, opvoering Nachtdienst door gezelschap Johan Kaart. Donderdag 6 Augustus. 2 uur, kortebaandraverij Breestraat te Beverwijk. 2.15 uur, 't Gulden Vlies, kinder- vacantiefeest. De ▼oorbereidingen. 's-GRAVENHAGE, 4 Aug. Nu de tijd voor het conserveeren van pro ducten van den nieuwen oogst is aangebroken, heeft een redacteur van het A.N.P. te bevoegder plaatse inlichtingen ingewonnen omtrent hetgeen de overheid in dit opzicht voornemens'is te doen. Voor wat de daarvoor in aanmerking komende groenten betreft is het drogen daar van wel een van de voornaamste conserveeringsmethoden, die van overheidswege worden toegepast. Dit geschiedt thans op groote schaal. Men kan een strengen winter rustig tegemoet zien. Aardappelen, winterpeen, koolrapen e.d. worden in groote massa's door de overheid opgeslagen om die in de moeilijke maanden voor de bevol king verkrijgbaar te stellen. De moeilijke maanden zijn vooral April tot en met Juni, wanneer de in kas sen gekweekte producten opraken en de koude grond nog niet voldoen de nieuwe gewassen heeft opgele verd. Deze opslag van houdbare aardappelen en groenten zal vooral in en nabij de groote wooncentra ge schieden. Aardappelen zijn er thans voldoende. Wanneer desondanks de distributie van dit artikel wordt ge handhaafd, geschiedt dit om verspil ling b.v. door particulieren, die op eigen gelegenheid aardappelmeel zouden willen gaan maken, zooveel mogelijk te voorkomen. Omtrent het scheppen van de gelegenheid tot be voorrading door particulieren is overigens nog niet beslist, dochhet ligt wel in de bedoeling om degenen, die over een doelmatige ruimte voor het bewaren van/ aardappelen be schikken, hierin tegemoet te komen. Verder speelt de transportmogelijk heid hierbij een belangrijke rol. Voor de groenten, ap.pelen e.d., die niet op den bon komen, doch wel geschikt zijn voor bewaring tij dens den winter, zal naar een ver- deelingsmethode, met inschakeling van den groentenhandelaren, wor den gestreefd. Tenslotte zullen arti kelen als jam en stroop, zij het in dezelfde beperkte mate als totnu- toe, op den bon verkrijgbaar gesteld blijven. ok slachtproducten worden door de overheid in- groote hoeveel heden geconserveerd en wel in de koel- en vrieshuizen, waardoor de distributie van vleesch enz. gedu rende den winter niet behoeft te stagneeren. Boter en mar gar i- negrondstoffen zijn eveneens op ruime schaal ten behoeve van de bevolking ingeslagen. De verwerking van melk tol melkpoeder gaat geregeld door, een methode, die het transport aanmer- UITSPRAAK IN DE TILBURGSCHE VERGIFTIGINGSZAAK. BREDA, 5 Aug. De Bredasche rechtbank heeft hedenmorgen uit spraak gedaan in de Tilburgsche ver giftigingszaak en den 29-jarigen bak ker J. van H. uit Tilburg, die er van verdacht werd zijn vrouw met rat- tenkruid vergiftigd te hebben, ver oordeeld tot een gevangenisstraf van 15 jaar en ter beschikkingstelling van de regeering. De officier van justitie, mr. C. Rneepkens, had levenslange gevan genisstraf „geëischt. De verdediger, mr. A. Dirven, had evenwel vrij spraak gevraagd. DE BANDEN VAN DE BRANDSPUIT GESTOLEN. WESTZAAN, 5 Aug. Einde vorige week werden van de brandspuit te Westzaan alle banden gestolen, ze ven stuks in totaal, waardoor het on mogelijk werd uit te rukken in ge val van brand. Het ingestelde on derzoek van de gemeentepolitie en marechaussee bracht na eenige da gen reeds licht in deze minderwaar digen diefstal en zoo konden Dins dag de twee vermoedelijke daders, de Westzaners A. B. en S. S„ in ar rest gesteld worden. De banden wa ren bij vijf verschillende adressen terecht gekomen, o.a. te Alkmaar en te Assendelft. Alle banden konden in beslag ge nomen worden. HILVERSUM, 5 Aug. Inbrekers hebben zidh in den af geloopen nacht toegang weten te verschaffen tot de woning van den kolenhandelaar B. aan den Hooge Laarderweg, alhier. Uit een geldkistje in een lessenaar, dat geforceerd werd, worden n.L ruim 400 brandstoffenbonnen en een bedrag van f 700 aan bankpapier vermist. Winterhulp Nederland Loterij 1942 beteekent: 1 prijs op 3 loten. Bruid en Oruigom klinken op een voorspoedige toekomst tijdens de Oud- Westfriesihe bruiloft, welke ter ge legenheid van de landbouwfeesten Maandag te Opmeer werd opgevoerd Pax Holland-De Haan m kelijk vereenvoudigt en het moge lijk maakt, in den wintertijd dit poe der weder om te zetten in melk. Zoo wordt voor onze voeding ge zorgd en profijt getrokken uit de lessen van de afgeloopen buitenge woon strengen winter. De verscherpte actie tegen de rijwieldieven, welke de politie te dezer stede reeds einde Mei met zichtbaar resultaat inzette, leidde ook in de afgeloopen maand tot een verdere daling van het aantal fiet sendiefstallen. Het gunstige gevolg' blijkt duide lijk uit de volgende cijfers, die ons op verzoek door de Alkmaarsche politie werden verstrekt. Het aantal aangiften van ont vreemde rijwielen bedroeg in Mei 56, in Juni 40 en in Juli nog slechts 23. In de maand Mei werden 3 rij wieldieven gepakt; 7 ontvreemde fiesten konden terecht gebracht worden. In Juni konden niet minder dan 12 dieven gearresteerd worden, ter wijl 8 ontvreemde rijwielen terecht kwamen. In Juli, toen het aantal diefstal len nog slechts'40 pCt. van Mei be droeg, werd het relatief hooge aan tal van 6 arrestanten bereikt. Er konden 3 fietsen achterhaald wor den. Uiteraard dient bij deze cijfers niet uit het oog verloren te worden, dat de arrestatie van een rijwieldief niet altijd beteekent, dat ook het ontvreemde rijwiel terecht komt. In de meeste gevallen vinden de zwijn tjesjagers in minder dan geen tijd kans hun buit van de hand te doen en het blijkt dan voor de politie vrij wel onmogelijk een rijwiel op te sporen. Vooral door het gemis aan voldoende gegevens omtrent het ont vreemde rijwiel. Zoo is het gebrui kelijk dat de leden van het rijwiel- dievengilde slechts die diefstallen bekennen, waarvan een zoo overtui gend en wettig bewijs geleverd wordt, dat ontkennen toch niet zou baten. Van andere fietsen zeggen zij dan met een doodleuk gezicht niets af te weten, daar ze voor het eerst opereerden. Men is er dan echter van overtuigd, dat ze min stens tien, twintig fietsen gestolen hebben. Medewerking van het publiek gevraagd. Uit bovenstaande gegevens blijkt niettemin, dat de rijwieldieven voor Alkmaar een heilig ontzag beginnen te krijgen. De verscherpte actie van de politie, zoomede natuurlijk ook de ongezouten straffen die thans op gelegd worden, zijn hiervan de oor zaak. Het lijdt dan ook geen twijfel of de dalende lijn tn het aantal dief stallen zal ook in de komende maan den gehandhaafd blijven mits Ja> mits het publiek medewerkt. Die medewerking is de laatste weken reeds aanzienlijk .verbeterd, maar kan in breede lagen nog beter wor den. En niet alleen de bezitters van gewone heerenrijwielen dienen op hun hoede te zijn, want de laatste weken leggen de rijwieldieven ook een,bijzondere voorliefde voor trans port- en damesfietsen aan den dag. Men doet daarom goed zich nauw keurig alle bijzonderheden van zijn rijwielen in het geheugen te prenten. Nog beter is de gegevens voortdu rend bij zich te dragen, opdat zoo noodig onmiddellijk een volledig signalement aan de politie verstrekt kan worden. Ter vergemakkelijking drukken wij hierbij een formulier af. Vul het in en draagt het bij U. Het zal in niet geringe mate helpen Uw fiets terug te krijgen, wanneer het onverhoopt eens ontvreemd mocht worden. Rijwiel: dames/heeren/transport. merk. framenummer: ■frame gelakt (kleur): gebiesd (kleur, streep): velgen (nikkel, gelakt, gebiesd: stuur (nikkel, gelakt): handvatten: bel: zadel. remmen: merk buiten- en binnenbanden: gereedschapstasehje: merk lantaarn: 'achterlicht: Uitknippen invullen en bewaren. Schaken KAMPIOENSWEDSTRIJD TE LEEUWARDEN. De uitslagen van de gisteren ge snelde 3e ronde waren: Ir. van Steenis tegen Kramer 1-0. Siciliaan- sche partij. Kramer speelde een va riant met een dubfcelpion offer. Dit leverde hem echter ge.en voldoende mogelijkheid om te spelen, rlij stond steeds gedrukt en toen hij zich los werkte liep hij in een matnet. Dr. Mulder tegen Cortlever. Het was een konings-Indische partij, die werd afgebroken in een voor Cortle ver iets betere stelling. Van Scheltinga tegen drs. Stum pers 1-0. Slavisch damegambiet. Aan vankelijk ging de partij gelijk op, totdat Scheltinga op eens een betere positie verkreeg. Stumpers verde digde zich flink, doch hij kon niet verhindereij, dat deze partij bij den 34sten zet door mat eindigde. Van der Hoek tegen de Groot: H-%. Reti-opening. De Groot kwam goed door de opening heen en slaag de er geleidelijk in het initiatief te nemen, echter niet voldoende om de overwinning te forceeren. Van der Hoek dwong remise af door eeuwig schaak. BEKERWEDSTRIJD V.V.V. De voorlaatstè partij om den beker tusschen P. Seewald en G. Boon, die in vrijwel gelijken stand was afge broken is Maandag voortgezet en door Seewald gewonnen. In een moeilijke stelling met we derzijds alléén 5 pionnen, behaalde Seewald. door iets beteren stand voordeel. De finale wordt nu a.s. Maandag tusschen de Waal en Seewald ge speeld. In groep III der onderlinge wed strijden werden J. Geurts en Jb. Boon elk met 10 pt. uit 12 partijen no. 1 en 2. Athletiek OSENDARP VERLIEST IN MUNCHEN. In het Dante-stadion te Münehen Was Dinsdag een groot sportfeest georganiseerd, waaraan niet alleen een groot aantal der Duitsche kam pioenen van dit ,jaar, doch ook vele buitenlandsche athleten, die Zondag j.l. in het Olympiastadion te Berlijn waren gestart, deelnamen. Osendarp behoorde tot de deelne mers op de 100 en 200 meter, doch werd op beide afstanden ,door den Duitscher Mellerowicz geslagen. Mellerowicz liep de 100 meter in 10.7 sec., terwijl Osendarp tweede werd met een tijd van 10.8 sec. Op de 200 meter baan wist de Duitscher te zegevieren met den fraaien tijd van 21.4 sec. Op dezen afstand werd Osendarp tweede in 21.9 sec. Tennis WESTFRIESCHE KAMPIOEN SCHAPPEN. De wedstrijden zijn beëindigd met den Maandagavond gespeelden eind strijd gemengd dubbel. Mej. A. de Wit en T. Stumpel wonnen van me vrouw R. 1 Vermande en J. Schmidt met 6-2, 6-2. In de uitslagen van gisteren leze men voor „Eindhoven" - Enkhuizen. In die plaats won n.l. J. Schmidt in 1941 den beker en het heerenenkel spel. Paard,en DRAVERIJ TE BEVERWIJK. Als het ware in aansluiting met de Alkmaarsche draverijen van he den, zal morgen in Beverwijk de be kende en populaire kortebaandrave rij -worden gehouden, waarvoor tal van uitstekende dravers zijn inge schreven en waarvoor reeds groote belangstelling bestaat. De totalisator is natuurlijk aanwezig. BROEK OP LANGENDIJK, 5 Aug. '42. (Langendijker Groentenveiling). 49500 kg Roode kool 5; 79750 kg Aardappelen: Schotsche muizen 15.35; Eigenheimers 5.35; Blauwe eigenheimers 5.35; 2400 kg Vroege witte kool 3.50. NOORDSCHARWOUDE, 5 Aug. 1942. (Noordermarktbond). 114300 kg Aardap pelen: Schotsche muizen./ 5.35; Eigen heimers 5.35; Blauwe eigenheimers 5.35; Bintjes 5.35; 1400 kg Vroege witte kool 3.50; 300 kg Tuinboonen 6; 575 kg Zilveruien 12; Nep 12. WARMENHUIZEN, 4 Aug. 1942. 50100 kg Aardappelen! Schotsche muizen 5.20; Eigenheimers 5.20; Bintjes 5.20. J N verband met de overstel- pende drukte, die de spoor wegen door de tienduizenden vacantiegangers te verwerken krijgen, wordt van bevoegde zijde op het volgende gewezen: Den vacantiegangers wordt in hun eigen belang verzocht, zoo weinig mogelijk gebruik te ma ken van den Zaterdagmiddag om .te reizen, daar de treinen dan overbelast zijn. Dit advies klemt te meer voor reizigers naar de Veluwe, die gebruik zouden willen maken van de aansluiting uit Amersfoort rich ting Apeldoorn te 15.04 (trein no. 1841) en richting Zwolle te 15.00 (trein no. ,1509). Aan hen, die absoluut Zater dagsmiddags moeten reizen, wordt aangeraden van de speciale „seizoentreinen" gebruik te maken, die, in verband met de vacantiespreiding, reeds vanaf 4 Juli in dienst gesteld zijn. Voor de andere reizigers verdient het aanbeveling te trachten Zater dagsmorgens vóór 12 uur de plaats van bestemming te berei ken, of1 te reizen na 19 uur. Zon dags worde bij voorkeur tus schen 6 en 10 uur of tusschen 12 en 17 uur gereisd, echter niet na 19 uur. Bussen rijden er zooals bekend Zondags niet. Hoofdredacteur: A RJonker, Alk maar. Plv. hoofdred.: H. P. van den Aardweg, Alkmaar. Buitenland: Tj. N. Adema, Alkmaar. Reportage: D. A Klomp, Bergen. Binnenland: B. Daalder. Bergen. Stad en Provin cie: G. H W. ter Hoeven, Alkmaar.. Sport: J Werkman. Alkmaar. Verantwoordelijk voor de advertenties T. Bus, Alkmaar. ALKMAAR. GEBOREN: Cornells S., - z. van Jo hannes Bruin en H. Mulder. Johannes H., z. van Cornells J. Levering en A. C. Kleverlaan. Hermanus G., z. van Jo hannes M. Lutgerink eri M. P. Neder- stigt. Agatha M., d. van Nicolaas J. Jonker en C. M. Molenaar. GETROUWD: Theodorus J. Oud en Cornelia J. Bakkum. Cornells B. Leek en Maria E. J. van de Kamer. Tije R. Teitsma en Arendje Hazes. Pieter Faas en Elisabeth Teitsma. Willem J. Dijkink en Jacomina F. Pietersen. Klaas Verweel en Jansje Boerwinkel. OVERLEDEN: Helena T. Veen, wed. van J. Ringers, 65 jaar. DONDERDAG. HILVERSUM I, 415,5 M. 6.45 Gr.pl. 6.50 Ochtendgymnastiek. 7.BNO; Nieuwsber. 7.15 Een vroolijk goeden morgen (gr.) 7.45 Ochtendgymnastiek. 8.BNO: Nieuwsber. en gesproken programma uittreksel. 8.15 Koor- en Marschmuzielc (gr.) 9.15 Voor de huis vrouw. 9.20 Schrammelkwartet en so liste (opn.) 9.50 Omroeporkest (opn.) 10.30 Pianovoordracht. 11.Radio- Vacantiéschool. 11.20 2e Symphonie van Brahms (gr.) 13..— Melodisten ën solist. 12.40 Almanak. 12.45 BNO: Nieuws- en zakelijke ber. 13.Harmonie Orkest en gr.pl. -13.50 Erk'pcher Mannergesangver- ein (gr.) 14.Cello en piano. 14.35 Pianovoordracht. 15.Zang met piano begeleiding en gr.pl. 15.30 - Voor de zieken. 16.Zondag 24 van den Heidel- bergschen Catechismus en gewijde mu ziek (opn.) 16.30 Bertus van Dinteren eh zijn orkesf. 17.15 BNO: Nieuws-, zakelijke en beursber. 17.30 Ensemble Willy Kok. 18.Sportpraatje. 18.15 Orgelconcert en zang. 18.45 BNO: Nieuwsber. 18.55 BNO: De wereldmeening uit vreemde kranten. 19.05 Zang met pianobegeleiding (gr.) 19.25 Omroep-S#mphonie-Orkest en so listen. 20.15 Componistenspiegel. 20.30 Omroep-Symphonie-Orkest. 21.15 Trio- concert (gr.) 21.45 BNO: Nieuwsber. 22.Wiener Bohème orkest (gr.) 22.15 Melodieën uit Bioscoop en Theater (gr.) 23.3024.Dansspel (gr.) HILVERSUM II, 301,5 M. 6.45—8.15 Zie Hilversum I. 8.15 Frühlingssonate van Beethoven (gr.) 8.40 Symphonisch mor- gencjncert (gr.) 10.— Morgenwijding. 10.15 Zang met pianobegeleiding (gr.) 10.40 Voor de vrouw. 11.— Orkest Willy Eberle en gr.pl. 12.Amusementsorkest. 12.45 BNO: Nieuws- en zakelijke ber. 13.— Het landelijk rijvereenigingsleven officieel erkend, causerie. 13.15 Ensem ble Willy Kok. 13.45 Voordracht. 14. Ernst van 't Hoff en zijn orkest en so liste (opn.) en gr.pl. 15.Voor de vrouw. 15.30 Zang met pianobegeleiding. 16.— Revida sextet. 16.45 Voor de jeugd (opn.) 17.15 BNO: Nieuws-, zakelijke en beurs ber. 17.30 Varia, gevarieerd programma. 18.30 (Cyclus: Arbeidsdienst: Levenslang Arbeidsdienst. 18.45 Walsen van Joh. Strauss (gr.) 19.Hief W.A. 19.15 Marsehen (gr.) 19.30 BNO: Nieuwsber. 19.40 BNO: Wat Nederland schrijft. 19.50 Spiegel van den dag. 20.Otto Hendriks en zijn orkest. Intermezzo: Het Gordijn gaat open. 21.Brandende kwesties, causerie. 21.15 Strijkorkest. 21.45 BNO: Nieuwsber. 22.BNO: Mili tair overz. 22.10 Avondwijding. 22.15— 24.— Zie Hilversum I. Alleen voor de Radio-Centrales die over een lijnverbinding met de studio's beschikken. Opg. Amsterdamsche Bank N.V. - Bijkantoor Alkmaar, van Woensdag 5 Augustus 1942. STAATSLËENINGEN. Vor k. lu.40 3)4 Nederland 1941 ,100% 1003/a 4 Nederland 1941 .100i3/16 100i»/,c 4 Nederland 1940 II' 100%, 100U/;S 3—31/., Nederl. 1938 97%, 3 Ned.-lndië 1937 SS»/2 BANK INSTELLINGEN Amsterd. Bank 141'/s Handel .Mij. Cert. v. f 2.50 127 Koloniale Bank/. .130 Ned. Ind* Handelsbank 89 IND. ONI). BINNENL. Alg; Kunstzijde Unie 155s/s Calvé Delft Cert. .129 Nederl. Ford .301 Lever Bres 192 Phil. Gloeii. Gem. Bezit 312 CULTUUR MAATS CH. H. V. A329 Jaya Cultuur 158i/s Ned. Ind. Suiker Unie 11,41/2 Verg. Vorsterlabden 91 PETROLEUM. Kon. Petr369. RUBBERS. Amsterd. Rubber .218 Deli Bat. Rubber .139 Oostkust 93Vs SCHEEPVAARTEN. Holland-Amerika lijn 168 Java-China-Japan lijn 143 Kon Ned. Stoomboot 210 Scheepvaart Unie 200 TABAKKEN. Deli Batavia .112 Oude Deli182 Senembah 150 SPOORWEGEN. Deli Spoor 1 62% Ind, Spoor ,45 SS'/j 145,. 129 132 £9 15/Vi 129 305 192-3 339-40 328-30 1581/j 161 91 365-9 2IS-9 110 96 167 142-3 201 201 144 184-5 154 62 45

Dagblad voor Noord-Holland : Alkmaarsche editie | 1942 | | pagina 2