AFDEELIKSI f 125.NO.OOO.- KI EFT Co. Aantal verzekerden 43,000 Schade-uitkeering per 3 maanden. STAD EN OMGEVING Tragisch geval van vergiftiging. Jubileum donafeursconcerf „Excelsior". klank en charme. AGËNDA Sabotage-proces voor het Deutsche KriegsgerichL Nederlandsch#'Po!ifiedag. ZONDER NAHEFFING 15 NOVEMBER 1942. Vraagt inlichtingen bij Uw ASSURANTIE-BEZORGER! Wij belasten ons met het sluiten van bovengenoemde verzekering. TEL. 3183. RADIOPROGRAMMA Jarenlang rheumatiek en ischias. Reeds twee dooden. Er heeft zich tet Hoorn ten huize van de familie Fijma aan de Drieboomlaan een ernstig geval van voedselvergifti ging voorgedaan, dat reeds twee slachtoffers heeft geëischt, terwijl de toestand van den derden patiënt mo menteel nog zeer ernstig is. Genoemde familie Fijma bestaat uit den man, twee zoons en een huishoud ster, omdat de vrouw des huizes in een inrichting wordt verpleegd. J.L Don derdag heeft de huishoudster een bloemkool klaargemaakt, welke, zooals naderhand is gebleken, onvoldoende gesteriliseerd is geweest, Reeds Donderdag deden zich bij de beide zoons "en de huishoudster (de heer Fijma zelf, die controleur bij het P.E.N, is, was wegens ambtsbezigheden op den bewusten dag afwezig), ziekte verschijnselen voor. Toen deze Vrijdag verergerden en ook brakingen optraden heeft men den dokter gewaarschuwd, op wiens advies de patiënten Zaterdag naar het Stadsziekenhuis zijn overge bracht. Daar is de 22-jarige zóón Otto nog denzelfden dag overleden. Dë 36-jarige huishoudster Aagje Bruin overleed gis teren. Naar wij hedenmorgen vernamen Is de toestand van den tweeden zoon van den heer'Fijma nog steeds zeer ernstig. RIJWIELEN GESTOLEN. Stonden onbeheerd en niet aigesloten. Door twee Alkmaarders, die Zondag hun rijwielen onbeheerd en niet afge sloten op straat hadden laten staan, werd aangifte gedaan, dat hun karre tjes waren gestolen. Ondanks het nauwgezette onderzoek, dat onmiddel lijk doqr de recherche werd ingesteld, mocht het haaf' nog niet gelukken de daders te achterhalen. MORGEN WEER FEUILLETON. Door plaatsgebrek kan heden het feuilleton niet worden meegenomen. ÉÉNPANSMAALTIJD. De éénpansmaaltijd, gister voor het eerst vanwege den N.VD. en de N.S„V. in Het Wapen van Heems kerk gegeven, had een onverwacht grooten toeloop. Er kwamen, meer dan 300 deelnemers, hoewel er aan vankelijk op slechts 200 was ge rekend. Gelukkig had de leiding der centrale keuken eigener beweging reeds op een grooter aantal gasten gerekend. Onder de aanwezigen be vonden zich o.m. de burgemeester en echtgenoote en de rechters mr. Ub- bens en mr. Meijer, alsmede een groot aantal leden van den Nat. Jeugdstorm. De maaltijd stond onder leiding van de N.S.V., welker vertegen woordiger, de heer Jjlolfelder, vóór den aanvang in een hartelijke toe spraak allereerst den heer en mevr. v. d. Sluijs welkom heette en dan mededeelde, wat het doel is van een éénpansmaaltijd (wat men door deelname daaraan bespaart offeren v®or de behoeftigen). Vervolgens wees hij op de samenwerking tus- schen N.V.D. en N.S.V. in dezen tijd, waarbij hij memoreerde hoe aan het Oostfront ook Nederlanders en Duit- sehers schouder aan schouder staan. Ten slotte wenschte hij tj^n aanwezi gen een goeden honger en smake- lijken maaltijd. Nu, aan dit laatste zal zeker niets tekort gekomen zijn: de pot schafte aardappelen, roode kool en haché en te oordeelen haar het gretig eten smaakte deze maaltijd püen uitste kend, wat trouwens de heerlijke geur die uit de keuken opsteeg, ook wel verwachten dèed. DIERENBESCHERMING. Zwervend is te .Koedijk aange troffen een zwarte' keeshond met wit' aafi pooten en borst. Eigenaar of liefhebbers kunnen zich vervoegen bij den heer C. Verwer, inspecteur- van dierenbe scherming, Baanstraat, Alkmaar. GESLAAGD. De heer G. W. Leuverink, amb tenaar ter gemeente-secretarie te Bergen, is dezer dagen geslaagd voor het examen voor het diploma lste gedeelte gemeente-financiën. BIJZONDERE EVANGELISATIE SAMENKOMSTEN. De Gemeenschapsbond heeft wederom een reeks evangelisatie samenkomsten belegd, die ditmaal in de Luthersche kerk zullen plaats ■vinden. Dinsdag, Woensdag en Don derdag worden aldaar 's middags 3 uur en 's avonds half acht bijeen komsten gehouden, waar verschil lende sprekers belangrijke onderwer pen zullen behandelen. O.a. ver wacht men de evangelisten ^Kits, van Prattenburg,1 van Zeijl en van Oost veen. J. W. MACDONALE De heer Johan Wilhelmus Mac- Donald heeft heden Bergen verlaten en zich in Epe gevestigd. Vele jaren is hij wethouder geweest en in verschillende perioden, w.o. vrij langdurige, heeft hij als loco-burge meester de gemeente voortreffelijk en onbaatzuchtig gediend. Door zijn sterk ontwikkelden zin'voor recht vaardigheid mocht de héér Ma\- Donald zich in de sympathie van velen verheugen. Zijn heengaan.be- teekent dan ook een verlies voor Bergen. Wij hopen, dat het den heer MacDonald en de zijnen in zijn nieu: we gemeente Epe wel zal gaan. Ter eere van het 20-jarig bestaan vond dit concert j.L Zaterdag plaats. De zaal van „de Harmonie" was om half zeven tjokvol. Hoewel er geen bloemen waren, was daar toch een feestelijke stemming, die nog verhoogd werd door twee schitte rende schelleboomen en het vaandel, waaraan veroverde eereteekenen, op het podium, als sprekende bewijzen van levenskracht. De voorzitte» sprak een openings woord. De tijdsomstandigheden 'wa ren oorzaak van den soberen opzet van dit feest. Inderdaad, deze tijd is zeer moeilijk voor een dergelijke vereeniging, en toch, Excelsior moet blijven bestaan, toetreden van leden is noodzakelijk, evpnals financieele steun. Het orkest, onder leiding van den heer Anderson, een kranige dirigent, kwam met een vijftal nummers. Een pittige marseh van Dreissen, „Atilla" opera van Verdi, bewerkt als eeh soort potpourri 'door Roeien, een geestige wals van den dirigent; „Lo hengrin" opera van Wagner,, onbe langrijk bewerkt door Kessels, en een flinke marsóh toe. De nummers werden met toewijding gespeeld, muzikaal, voldoende zui ver, soms zelfs zeer goed; 'wat bi zonder opviel is ^de beschaafde klank, vooral in hout en hoog koper; bovendien de keurige houding van die halve kring houten blazers, een voorbeeld voor den lsten piston die niet met zijn beeneft over elkander moet zitten, noch achterover leunen. Het zwakke punt is het diepe koper, en de technische vaardigheid van de clarinetten. Maar het orkest 'maakt een goeden indruk, en onder leiding van dezen uitstekenden dirigent, die zeker, sterk, muzikaal, en slagvaar dig dirigeert, zal het met medewer king van de leden dezen moeilijken oorlogstijd doorkomen en dan, man nen, de komende tijd wordt een goede tijd voor de muziek, een tijd van waardeering en belangstelling. Houdt vol en uw volharding zal be loond worden. Ik voeg mijn geluk- wenschen gaarne bij die van Schoorl, Bond van Arbeidersmuziek- ver. en Postfanfare. Jury Abels, de accordeonvirtuoos is een jonge man in zijden cóstuum en met geverfd gezifcht. Bioscoop orgel, accordeon, verknoeide jasz- instrumenteh' zijn voor mij moorde- denaarstuig. Fatsoenlijk was „Oriënt Express", vermoord werd „Leichte Kavallerie". Een aangenamer: verrassing was het optreden van'den heer Bqsloper, lid van het orkest. De XylÓphoon soli met begeleiding van piano (Anderson) waren werkelijk uitste kend. Tót slot van den avond een blij spel in één bedrijf „De stok bij de deur" van G. J. Loevens-Jongejans, gespeeld door de tooneelver „De Maskers", regie R. Vóórhaar. 1 Een alleraardigst, vlot gespeeld tooneelstukje, aardige, effectvolle regie. Een bizonder compliment voor mej. Tromp, een type van een echt cordate Noordhollandsche vrouw. Er was applaus, en men bleek te vreden. 1 Inderdaad een zeer goed geslaag de avond. Jac.' Jansen. Voorstelling Gulden. Vlies. Onder den titel „Klank en char me" werd gisteravond voor een uit verkochte zaal in het Gulden Vlies een cabaretvoorstelling gegeven, waaraan in de eerste plaats mede werkte het dansorkest van Cees. Schouten uit den Haag. Dit zevental liet zich in diverse nummers hoo- ren en speelde ook aan het slot van den avond. Als conferencier trad .op Arno Klein, die op vlotte wijze 'de nummers .inleidde (alwaren de gees tigheden lang niet nieuw) en de nieuwste nummers uit zijn liede ren-repertoire ten gehoore bracht, goed begeleid door Cees Schouten, o.a. Kaaskoppen en Een stukje pa pier. Lia Snel toonde zich een 'aar dige cabarettiere en had met haar liedjes veel succes. San-Li-To, een Chineesche dame, verrichtte zwijgend een aantal goe de en verrassende goocheltoeren. De Djinny's Hawaïïans hadden veel bijval met hun Zuidzee-melo- dieën en de dansen van hun leidster vonden veel waardeering, ook 't op treden van Marina met haar spre kende en. zwijgende piccoli, die zich onder leiding van Marina een aar dig en bijdehand kereltje toonde en de aanwezigen hartelijk liet lachen. G. C. van Gulik. HEILOO. Opvoering „Het hoogste recht". - De A.T.V. „De Schakel" heeft Zaterdagavond en Zondagmiddag, beide malen voor een uitverkochte zaal, een opvoering gegeven van hét bekende tooneelspel „Het hoogste recht" van Ina Boudierr-Bakker. De dikwijls uitgesponnen dialogen (vooral het eerste bedrijf is hier rijk aan) konden het publiek ont róeren, grootdéels aannemelijk ge maakt door de goede regie van den heer Rossenbacker, waardoor o.a. Eva's gezegde:' „Omdat er zoo weinig geluk is, moet je je kinderen zoo veel mogelijk geven" veel indruk maakte. „De Schakel" kan met ge-; noegen op haar eerste uitvoering in dit seizoen... in de gerestaureerde „Rustende Jager" terugzien. BERGEN. Rundveefokkers vergaderen. - De Rundveefokvereeniging „De Duin streek" higld Donderdagmorgen on der voorzitterschap van den heer N. Kaag te Groet haar jaarlijksche al- gemeene ledenvergadering in café Hilbrand. t De voorzitter opende dë bijeen1 komst met een woord van Welkom Bioscopen. Alle_theaters eiken avond 7.30 uur. Vietória-Tbeater, 7.3Q uur, hoofdnum mer Frederik de Groote (hist.-rom.) Alle leeftijden. Cinema-Theater, 7.30 uur, hoofdnum mer Liefde kent geen grenzen, (kom.) 18 jaar. Alkm. Bioscoop-Theater, 7.30 uur, hoofdnummer Serenade (rom.-dram.) 14 jaar. Harmonie-Theater, 7.30 uur, hoofd nummer Bruiloft Berenhof (rom.) 18 jaar. Donderdagavond geep voorstelling. Maandag 16 November. 7.30 uur, Heerenlogement te Purmer- end, cabaret-variété-voorstelling Vreug de en Arbeid. Woensdag 18 November. f 7.30 uur, Wilson-theater te Hoorn, ca baret-variété-voorstelling Vreugde en Arbgid. 7.30 uur, Harmonie, Alkm. Kamer- muziekvereen., pianist Marinus Flipse. en wendde zich daarbij in het bij zonder tot den heer W. Poot, secre taris van de Coöp. Veeafzetvereeni- ging U.A. in Noord- en Zuid-Holland en Utrecht. Was 1941 gunstig voor den boer, aldus de voonz., 1942 was een jaar van zorgen, reeds vanaf den staltijd. Het waren donkere tijden, maar het ligt niet in den aard van den boer om te versagen, hij gaat voorwaarts op hoop van zegen. Op een vergadering van contro leurs gingen stemmen op om wijzi ging te brengén in h^t melkonder- wek en zich verder te beperken tot de vaarzen en de twenters. De vrees van sommigen, dat daardoor het be staan van fokvereenigingen in ge vaar zou komen, kon spreker niet deelen: wel is melkcontrole één der hoofdzaken, maar de registratie van de afstamming der fokdieren is toch ook zeer belangrijk. Intusschen, als het niet kan zooals het moet, dan moet het maar zooals het kan. Met de gelde koeien houdt men voor- loopig op, met dë kalfkoeien gaat men door. De voorzitter deelde ten slotte nog mede, dat splitsing van de fokver- eeniging was overwogen: de vereeni ging bestrijkt thans vier gemeenten, zoodat er 'groote afstanden zijn af te leggen, wat in dezen tijd van ban- denschaarschte wel een bezwaar is. De leden voelen echter niet voor splitsing en daarom heeft het be stuur in andere richting gezocht: het meent hu de moeilijkheden, althans ten d^ele, te kunnen ondervangen door het combineeren van daartoe geschikt,gelegen bedrijven; door het bemonsteren van twee stallen tege lijk wordt al veel gewonnen en .als een ieder medewerkt, zal het wel weer gaan. Besloten werd den heer A. Jonker candidaat te stellen in het bondsbe- stuur voor de vacature, die er ont staat door het aftreden van den heer S. N. Zuurbier, die niet herkies baar is. De a.s. reorganisatie van het Bu reau voor aan- en verkoop van fok- vee had de volle belangstelling van de vergadering, men was ten volle overtuigd van het zeer groote belang Van een goed bureau voor N.-Hol- land. Den afgevaardigde, den heer A. Dapper, werd echter verder vrij mandaat gegeven. Plaatsvervangend afgevaardigde zal zijn de heer H. Mulder. Jaarverslag. Het jaarverslag van den contxo- leur-stamboekhouder, ofschoon iets beknopter dan vorige jaren, bevatte weer heel wat materiaal, dat van groot belang is voor den ernstigen fokker. Uit 'de mededeelingen betreffende het stamregister bleek, dat, ofschoon de vereeniging nog „jong is, leeds thjns de invloed van stieren met goed extérieur duidelijk merkbaar is bij de nakomelingen. De productiecijfers gaven over bijna de heele linie een daling te zien. 'Was de gemiddelde melkgift, zoolang de vereeniging bestaat, nog nooit beneden de 4000 kg, in 1941 werd dit niet gehaald en wat het vetgehalte betreft, zoo gunstig dat er het vorige jaar uitzag, zoo on gunstig was het over. 1941. Dat per slot van rekening de ge- -middelde opbrengst per koe, dank zij de hoogere melkprijzen, toch nog 100 hooger is dan, het vorige jaar, stemt tot tevredenheid (f 399 tegen 298, 26 in 1940). Coöp. Veeafzetvereeniging U.A. Een groot boeren belang. De voorzitter wees er op, dat er reeds verschillende kringen waren opgericht (hier in de buurt bijv. Alkmaar), maar dat er bij voldoende deelname in verschillende gemeen ten afdeelingen kunnen worden ge vormd, waardoor de belangen Van den boer meer plaatselijk kunnen worden behartigd. Dit onderwerp werd ingeleid door den heer W. Poot, secr. van de Coöp. Veeafzetvereeniging U.A. in Noord en Zuid-Holland en Utrecht. Uitvoe rig ging spreker na, welke' maat regelen er in de laatste tien jaren waren genomen, maatregelen, die den boer niet konden bevredigen. Met de oprichting van bovengenoem de vereeniging was er nu eindelijk gekomen een organisatie van boeren, die kon opkomen voor de boeren. Lid kan ieder veehouder worden tegen betaling van 1 entrée; con tributie wordt niet geheven, alles wordt gefinancierd uit de opbreng sten van de heffing bij levering (koe 2, pink 1,25 tot f 1,50, graskalt 0,75 enz., enz.) Velen bleken reeds lid te zijn en'van de anderen traden velen toè als lid staande de verga dering, overtuigd dat het hier een groot boerenbelang betrof. De rondvraag leverde niets bij zonders op. Hierna volgde sluiting. Beroepen bij de herv. gem. te Wieringermeer (tweede predikants plaats) ds. H. A. van Loon te Grijpskerke (Z.); te Zaltbommel ds. H. Kreb te Hoogwoud. „Controleert Uw gas- en elec- triciteitsverbruik geregeld!" STRAF VOOR BLOEMENDAAL OPGEHEVEN. Dader van, sabotagchandeling gegrepen. BLOEMENDAAL, 14 Nov. - De bur gemeester van Bloemendaal maakt be kend,, dat de dadej van de onlangs fn deze gemeente gepleegde sabotagehan- aeling aan kabels der Duitsche weer macht gevat is. De repressaillemaat- regelen van 3 November j.l., bestaande uit acht weken bewaking der kabels, twaalf weken om 8 uur binnen zijn en een millioen gulden boete, zijn nu op geheven. Voor Aerdenhout, dat deel uitmaakt van de gemegfate Bloementjaal, worden de vroegere represaillemaatregelen wegens brandstichting in een schuur van de weermacht, welke in de alge- meene straf van Bloemendaal waren op gegaan, thans opnieuw van kracht. (De Crt.) Generaal Delattre gearresteerd. - (D.N.B.) Naar officieel wordt medegedeeld, is de commandant van het militaire district Montpellier, ge neraal Delattre de Tassigny, wegens pogingen tot overloopen. naar den vijand gearresteerd. Canadeesche troepencontingent op de Bermuda-eilanden. - (D.N.B.) Een Canadeesch troepencontingent is, naar de Britsche berichtendi^lst meldt, op de Bermuda-eilanden aan gekken, om aldaar in garnizoen te gaarü Rechtszaken. Vijftien doodvonnissen uitgesproken. ARNHEM, 14 Nov. - Voor hot Duitsche Kriegsgericht heeft dézer dagen een groep van 17 personen terechtgestaan, wegens het plegen van sabotage- handelingen, of het verleenen van mede werking hiertoe. Deze groep van per sonen allen inwoners van eenige plaatsen in het Oosten des landshad zich schuldig gemaakt aan eere aantal brandstichtingen in de omgeving van Deventer. Er werd o.m. brand gesticht in een meelfabriek, in eenige opslag plaatsen der Duitsche weermacht en in verschillende voorraadschuren, .welke eigendom waren van, Duitsch-gezinde boeren. Het betrof hier een soort georgani seerde sabotage, want alle acties gingen van een centraal punt uit. Had deze groep van 17-personen tot taak de oogst en voorraden te vernielen, andere groe pen richtten zich op spoorwegaansla gen. Ook laatstgenoemde groepen zijn evenwei door de Duitsche overheid achterhaald. Zij zullen eveneens voor den Duitschen rechter terechtstaan. Tezamen met dit eerste, thans gevoerde pro'ces betreft het ruim honderd per sonen. Onder de 17 mannen, wier leeftijd va rieerde van 16 tot 47 jaar, bevonden zich studenten, arbeiders, een zaken man, technici, maar over het algemeen waren het handwerklieden. Een van hen was lid geweest van de sociaal democratische partij, de jongeren be hoorden meestal niet tot eenige poli tieke partij. De verdachten hebben op de eerste dag ter terechtzitting uitvoerig gele genheid gekregen te motiveeren, hoe zij tot hun wandaden waren gekomen. De meesten van hen waren zich er vol komen bewust van, dat zij de Duitsche weermacht moeilijkheden in de weg hadden gelegd en de voedselvoorziening van het Nederiandsche volk schade had den berokkend. Dat was echter niet van allen de be doeling geweest. Dezen hadden zich naar zij verklaarden alleen maar willen wreken op boeren, die .tegen woeker prijzen hun producten in den clandes- tienen handel brachten. Er was een enkeling, die beweerde gehandeld te hebben uit antipathie tegen de N. S. B. Als hoofddader werd beschouwd een gewezen .soc.-democratisch gemeente raadslid, die leiding had gegeven aan vrijwel alle brandstichtingen. Er zijn duizenden kilogrammen graan, hooi en stroo vernietigd. Bij den brand in de meelfabriek werd een schade aange richt van 256.000. Vrijwel élle ver dachten legden een volledige bekentenis af. In zijn requisitoir, heeft de openbare aanklager er op gewezen, dat de sabo- tage-verordening van den Rijkscommis saris van October 1941 door deze groep verdachten overtreden is. De artikelen 1 en 2 geven een omschrijving van de strafbare feiten, welke met den dood gestraft „worden en daaronder vallen naar de openbare aanklager verklaarde 15 van de 17 verdachten. Zijns inziens valt geen van deze ver dachten onder de bijzondere bepalingen, welke omschreven zijn in artikel 3 der verordening, waarbij levenslange tucht huisstraf of tenminste tien jaren tucht huisstraf kan worden gegeven. Alle vijf tien verdachten hebben bewust nadeel berokkend aan het Nederiandsche volk en de Duitsche weermacht en hebben daarmede den vijand begunstigd. Het optreden der saboteurs is zoo scrupuleus gemeen en laaghartig ge weest, dat een afschrikwekkend voor beeld moet worden gesteld. Daarom eischte hij tegen vijftien beklaagden de doodstraf en ten aanzien van de overige twee een nader onderzoek naar hun aan deel in deze wandaden. De beklaagden werden verdedigd door vier advocaten, die in hun pleidooien aandrongen op mildere straffen. De president vad het Kriegsgericht heeft na een korte schorsing de von nissen bekend gemaakt. Vijftien beklaagden werden t^r dood veroordeeld, terwijl ten aanzien van de andere twee eerst een beslissing zal volgen na een nader onderzoek. BURGERLIJKE STAND ALKMAAR. GEBOREN: Rudi Ch„ z, van Jan J. Vermeulen en J. Borst. Wilhelmina C„ d. van Nicolaas Bruin en M. Groot huizen. GETROUWD: Henderikus G. A. Brüggemann en Gezina Philips. OVERLEDEN: Cornelis Rol, gehuwd met J. W. Tepweij, 36 jaar. Diederik J. Bastmeijer, 7'jaar. Geertruida A. M. Buijs, wed. van J. Boom, 75 jaar. Dieuwertje Bieman, 17 jaar. Jacobus D. Nuijtemans, «l maand. Neeltje Bruin, wed. van J. van der Sterre, 81 jaar. Hoofdredacteur: A. R. Jonker. Alk maar. Plv. hoofdrede H. P. van den Aardweg, Bfrgen. Buitênland: Tj. N. Adema, Alkmaar. Binnenland, Provincie en Stad: D. A. Klomp. Bergen. Sport en Rechtzaken: J. Werkman. Alkmaar. Haagsch redacteur: P» E. H. M. Verberne, Den Haag. Verantwoordelijk voor de advertenties; I. Bus, Alkmaar. Ambtelijke mededeelingen. De BURGEMEESTER van ALKMAAR, waarnemende de taak van Burgemees ter en Wethouders, brengt ter alge- meene kennis, dat in het Gemeente blad van Alkmaar nr. 1782 is opgenomen het besluit van 10 October 1942, waarbij is bepaald, dat hét marktgeld. voor graan en zaad gedurende het jaar 1943 zal be dragen 1 cent per H.L. Dit besluit is heden afgekondigd en gedurende drie maanden ter gemeente secretarie ter lezing gelegd. Het is 'al daar tevens in afdruk tegen betaling der kosten verkrijgbaar. Alkmaar, 16 November 1942. De Burgemeester Voornoemd, B. A. VAN DER SLUIJS. De Secretaris, R. VEENDORP, lo.-Secretaris. WINTERBEVOORRADING AARDAPPELEN. De Leider van den Distributie- dienst, kring Alkmaar, deelt belang hebbenden mede, dat men ook dit jaar in de gelegenheid zal worden gesteld een wintervoorraad aardap pelen op te doen. De opgeslagen aardappelen zullen bestemd zijn voor het verbruik tij dens de le en' 2e periode van 1943. Personen, die van deze regeling ge bruik wenschen te maken, zullen, inplaats van aardappelkaarten voor de le en 2e periode van 1943, mach tigingen opslag aardappelen ontvan gen. Op een dergelijke machtiging, die in de plaats komt van 2 aardap pelkaarten zal 17 y2 kg aardappelen kunnen worden gekocht. Hierbij is rekening gehouden met een toeslag van 10 voor ,afval van aardappe len. Voor toeslagkaarten aardappelen kunnen geen machtigin gen worden verkregen. Men is'niet verplicht van de ge legenheid tot opslaan van aardappe len gebruik te maken, evenmin is het noodzakelijk, dat alle gezinsleden van deze regeling gebruik maken. Boyendien dient men er rekening mede te houden, dat voor bederl van aardappelen door vorst of an derszins in geen enkel geval vergoe ding in rantsoenbonnen kan worden gegeven. De machtigingen kunnen worden afgehaald bij den Distributiedienst, ingang Ridderstraat tusschen 913 uur, en wel voor hen, wier geslachts naam begint met: letter G., H„ I., J., K. of L. op Dins dag 17 November 1942. letter M., N., O., P., Q. of R op Woensdag 18 November 1942, letter S., T„ U„ V., W., X., LT. of Z. op Donderdag 19 November 1942. De distributiestamkaarten met in legvel moeten worden overgelegd. De Leider voornoemd, W. WAGENAAR. (Vervolg van pagina 1). Met dit al bleek het programma zoo overladen, dat de maaltijd niet, overeenkomstig het voornemen,* om half zes beëindigd kon worden. De 'kinderen hadden .daartegen echter allerminst bezwaar en toen ten slot te 't maal werd opgediend, hebben zij zich het gebodene heerlijk laten smaken. Het personeel van de Cen trale keuken had belangloos het eten bereid. De Alkmaarsche politiedag is in zjjn geheel een "succes geworden. Voldaan vereenigden de politieman nen zich, na afloop van het kinder feest, inhotel Proot op een kame raadschapsavond, waaraan een diner verbonden was en waaraan de ar- tisten van de middagvoorstelling avond, die ook werd bijgewoond dpor den burgemeester en enkele genoodigden w.o. de vroegere hoofd inspecteur de heer Stienstra en de heer ter Horst, droeg een gezellig karakter en werd niet een toepas selijk woorcj, van den burgemeester geopend. De voetbalwedstrijd. In het kader van den politiedag werd Zaterdagmiddag op het gem. Sportpark een wedstrijd gespeeld tusschen een elftal der Alkmaarsche politie en 'één der. marechaussee. En dit is zeker een góede gedachte geweest. Van hen, die blijk van be langstelling gaven, noemen wij in 't bijzonder den burgemeester den heer" B. A. v. d. Sluijs, den commis saris van politie den heer Maarleveld, den commandant der marechaussee den heer Fluijter, en den heer Stienstra,vroeger alhier, die den politiedag-in Alkmaar wil de meemaken.' Natuurlijk wafen ook vele politiemannèn en leden der marechaussee aanwezig om him ploegen aan te moedigen. Nadat de commandant den aftrap had gedaan, ontwikkelde zich een aardige wedstrijd, waarbij de mar.- plóeg eerst wat sterker bleek, doch eenige mooie kansen miste. De politiemannen kwamen er be ter in, maar wisten evenmin van hun kansen te profiteeren. Met de rust was de stand nog 00. Maar na de hervatting kwamen de doelpunten. Na tien minuten nam het pol.-elftal de leiding door goed spel van- den rechtervleugel. Maar de vreugde was van korten duur, want het mar.-elftal maakte direct daar op van dichtbij gelijk (11). Dit gaf den „Blauwen", moed en door goed spel wisten zij een tweede doelpunt te maken. Wel kregen de roodbroeken nog een kans tot ge lijkmaken, maar deze werd niet be nut. Met 21 voor de mar. kwam het einde. in het kleedlokaal werd daarna dcor den heer A. J. ter Horst aan het winnënde elftal de beker uit gereikt, die door hem beschikbaar wSSj gesteld. Spr. achtte dezen wedstrijd van veel beteekenis omdat zij politie en ma- reehausee nader met elkaar in con-» tact bracht en onderlinge waardee ring .bevorderde,-. want sport ver eent. Vele jaren was spr. de leider der sport onder het Alkm. pol.- corps geweest, doch thans moest hij wegens vertrek naar elders zijn- taak neerleggen. Hij hoopte echter, dat men de sportbeoefening weer flinki ter hand 'zou nemen en dat de heer Staats zijn werk zou voortzetten. Met een gelukwensch bood hij den aanvoerder van het winnende elf tal den beker aan en dankte voor aller medewerking. HtTUUl! LC. LU» HELCER TUCXEK, e. SBOtl», va. j. A «oma. l j. brcbkh, f. t nor (Inboedels tot f 7500. VERZEKERD BEDRAG Gemiddeld verzekerd bedrag per post ruim f 3000. (Herverzekerd bjj Afd. A. met een verzekerd bedrag van ruim 5 Milliard.) Premie ly, per duizend per 8 maanden. De meest verstandige verzeke ring voor hen, die geen zorg over na-heffing 'willen hebben. Ingangsdatum nieuwe 3-maandsperiode DINSDAG. HILVERSUM I, 415,5 M. 7.15- Ouver ture (gr.) 7.30 BNO: Nieuwsber. 7.40 Vlot ochtendspel (gr.) 8.30 BNO: Nieuws ber. 8.40 „De dichter spreekt", lezing. 8.50 Pianosoli (gr.) 9.Kamermuziek (gr.) 9.30 Spiegel van den dag (opn.) 9.40 Vierhandige pianocomposities (gr.) 10.— Dertig vroolijke minuten (gr.) 10.30 Te midden van de Nederiandsche wolf honden, ooggetuigeverslag. 10.55 Gezon gen walsen van Joh. Strauss (gr.) 11.15 Gerard Lebon en zijn orkest. 12.Al manak. 12.05 Frans Wouters en zijn orkest. 12.45 BNO: Nieuws- en zakelijke ber. '13.Orkestconcert en soliste (gr.) 14.Otto Hendriks en zijn orkest en gr.muz. 15.„Kinderen van den dichter poëzie in muzikale omlijsting. 15.20 Or- kest van de Ned. Kameropera en solist. 16.45 BNO: Nieuws-, zakelijke en beurs- ber. 17.De lichte toets. 18.Piano- voordr. 18.30 BNO: Nieuwsber. 18.40 soo wijt men ooren vint, die Diet- schen kianck verstaan!" Klankbeeld bij de herdenking van den geboortedag van Joost van den Vondel. 19.15 Dick Willebrandtsl en zijn dansorkest. 19.45 Musette-orkest en soliste. 20.15 Gerard van Kreyelen en zijn orkest, solist, de Melodisten en gr.muz. 21.45 BNO: Nieuwsber. 22.Het lichte lied (gr.) 22.20 Uitnoodiging ten dans, en zang (gr.) 23.24.Uit het rijk der operette (gr.) HILVERSUM n, 301,5 M. 7.15—7.40 Zie Hilvers.- I. 7.40 Ochtendgymnastiek. 7.50 Symphonie-brkest (gr.) 8.Politiek weekpraatje (opn.) 8.15 Lichte zangsoli (gr.) 8.30 BNO: Nieuwsber. 8.40 Twee ouvertures (gr.) 9.Otto Dobrindt en zijn orkest en de 5 Gesangs Gitarristen (gr.) 9.15 Voor de huisvrouw. 9.20 Ver volg van 9.10.Godsd. uitz. 10.30 Or gelconcert (gr.) 11.Vrouwenmozaïek. 11.20 Omroepmeisjeskoor (opn.) 11.30 Symphonisch ochtendconcert (gr.) 12.15 Gr.muz. 12.30. Wat doet de Directie van den Landbouw. 12.45 BNO: Nieuws- en zdkel. ber. 13.Progr.-overz. 13.05 Frag menten uit „der Zigeunerbaron" (gr.) 13.15 Septet Jonny Ombach en soliste. 14.Godsd. uitz. 14.30 Grieksch progr. 15.Orgelconcert. 15.30 Voor de zieken. 16.— Orkest Willy Kok. 16.45 BNO: Nieuws-, zakel.- en beursberi 47.Voor de jeugd. 17.30 Meistersextet (gr.) 17.45 Spiegel van den dag en BNO: Gesproken binnenl. overz. 18.Salonorkest. 18.15 Neerlands stem van het Oostfront. 18.30 Salonorkest. 19.— BNO: Eng. uitz.: „Hol land and the economie reorganisation". Voor de radio-centrales: Berlijnsch Mo- zartkoor (gri) 19.15 Gr.muz. 19.45 BNO: Nieuwsber. 19.55 Gr.muz. 20.Residen tie-orkest. 21.15 Gr.muz. 21.45 BNO: Nieuwsber^22.— BNO: Mil. overz. 22.10 .A vondwijdmg. 22.2024.Zie Hilv. I. Vanaf 19.15 alleen voor de Radio- Centrales, die over een lijnverbinding met de Studio beschikken. Thans weer nor maal i an 't werk. De Heer E. R. te D schrijft, dd. 21-y'40 r „Sedert jaren leed ik aan de linker zijde van mijn lichaam zoo hevig aan rheumatiek en ischias, dat ik steeds- in den herfst en het voorjaar met werken moest ophouden..Dit jaat pro beerde ik Uw Ovaaltjes en kon reeds na enkele dagen weer normaal mijn werk doen. Allen, die dergelijke pijnen hebben, kan ik de Ovaaltjes ten zeerste aan bevelen." Bij rheumatiek, ischias, spit, verkoud heid, griep, zenuw- en hoofdpijn helpen de Ovaaltjes van hetTrineral Agentschap. Deze hebben geen schadelijken invloed op hart, maag en darmen. Neem direct de proef! Origineele verpakking van 20 tabletten sfechts 60 ets. In alle apotheken en drogisterijen verkrijgbaar. Trineral Agentschap, Nasscukad» 373. AmsWd101

Dagblad voor Noord-Holland : Alkmaarsche editie | 1942 | | pagina 2