1 De snregeli STAD EN OMGEVING De evacuatie eri onze huisdieren. Vertegenwbordigsters van vijf generaties op een boerengastdag. AGENDA Jarenlang hevige rheumatiek. Bij evacuatie dienen handel en industrie voorraden op te geven. RADIOPROGRAMMA Een woor< verdc ons onvc stanc BRENG GEEN VERANDERINGEN IN PERSOONSBEWIJZEN AAN, Woensdagmorgen vervoegde zich -op de gemeentesecretarie alhier een juffrouw, die daar zij van adres was veranderd, haar persoonsbewijs wil de laten wijzigen. Het bleek toen, dat zij eigenmachtig de zich daarop bevindende, gewaarmerkte foto had verwijderd en er een ander exem plaar voor in de plaats had aange bracht. De politie maakte tegen deze jirtrouw proces-verbaal op. Moge dit voorbeeld voor ieder een waarschuwing zijn. Het eigenmachtig aanbrengen van veranderingen in een persoonsbewijs is nu eenmaal strafbaar. O WEDEROM DIEFSTALLEN EN DE OVERDEKTE. Woensdagavond hadden eenige jeugdige- Akmaarders, die het ver schil tusschen het mijn en dijn blijk baar niet kennen, wederom de Overdekte Bad- en Zweminrichting alhier als operatieterrein uitgekozen. Nadat dien avond al verschillende personen tat de minder aangenamè ontdekking, waren gekomen, dat hun portemonnai's, die zij in hun kleeding hadden laten zitten, op on begrijpelijke wijze waren verdwe nen, mocht het een rechercheur1 van de Alkmaarsche politie, die inmid dels was gealarmeerd, na een nauw gezet onderzoek gelukken de schul digen te arresteeren. Het bleken drie goede bekenden van de politie te zijn, die allen een volledige be kentenis aflegden. Een van hen, de 15-jarige J. B., die toegaf ook de vorige week een belangrijk gelds bedrag ujt genoemde inrichting te hebben 'ontvreemd, is voorloopig aan het Bureau van Politie te Alk maar ingesloten. 's-GRAVENHAGE, 17 Nov. - De Ne- derlandsche Vereeniging tot Bescher ming van Dieren richt zich tot hen, die moeten evacueeren, met de mededee- ling, dat van overheidswege is .toege staan huisdieren mede te hemen. De poes kan het veiligst vervoerd worden in een stevig mandje, op den bodem een dubbelgevouwen kleedje en met goed sluitend deksel, waarin eenige ventilatie moet zijn. Een groote hond loopt in den regel gemakkelijk mee, een kleine hond kan evenals de poes in een mand worden gedaan, of op den armworden ge dragen. Vogels neemt men het best in een af gedekte kooi mede. Konijnen en geiten kunnen zoo noo- dig van te voren bijl anderen worden ondergebracht, dit géidt ook voor vis- »schen in aquaria. Met het pijnloos afmaken der dieren wachte men tot het uiterste. Voor het geval men de dieren niet kan meenemen of elders onderbrengen, raadplege men de volgende afdeelings- secretariaten van de Ned. Vereeniging tot Bescherming van Dieren: Alkmaar en Omstreken: Juliana van Stolberglaan 16. Beverwijk en Omstreken: Scheijbeeek- laan 6. Den Helder en Omstreken: v. d. Duin van Maasdamstraat 25. IJmuiden-Velsen en Omstreken: Meer- vlietstraat 73. Voor gevallen buiten deze gemeenten richte men zich tot het hoofdbestuur der Nederlandsche Vereeniging tot Be scherming van Dieren, Prinses Marie- straat 40, 's-Gravenhagê, tel. 112755. A Wat eventueele kosten voor het pijn loos dooden betreft, onvermogenden kunnen zich wenden tot bovengenoemde adressen. Laten de dierenvrienden er ook in deze omstandigheden voor hun trouwe huisgenooten van maken, wat er van te maken valt en zooals gezegd, alleen in het uiterste geval tot het doen afmaken overgaan. BONNENVERVALSCHING. Door de politie te Castricum is tegen een inwoner van Eg- mond-Binnen procesverbaal opge maakt wegens het vervalschen van Wdhrrnachtbonnen, welke bij een bedrijf te Castricum waren -inge leverd. PROEF AL ARM. Op Maandagmiddag den 23 Nov. zullen te Heerhugowaard de lucht beschermingssirenes bij wijze van proef in werking worden gesteld. Daarbij zal het signaal „luchtalarm geëindigd" (één minuut gelijkma tige toon) gegeven worden. ALCMARIA V.V.V. De Alkmaarsche Vereeniging voor Vreemdelingenverkeer vergaderde Woensdagavond in het „Gulden Vlies". Slechts enkele leden waren met het bestuur aanwezig. In zijn openingswoord herdacht de voorzitter, mr. J. P. Bosman, het overleden bestuurslid, Wijlen den heer P. Termaat, wiens groote ver diensten voor Allernaar hij in het licht stelde. Medegedeeldwerd, dat de heer B. Schouten als bestuurslid heeft be dankt. De voorzitter betreurde dit bedanken en bracht'huldeaan het werk van den heer Schouten tijdens zijn jgrenlang bestuurslidmaatschap. Tot leden der commissie tot nazien der boeken over 1942 werden be noemd de heeren H. W. Holsmuller, E. Mak en A. Dam. Op voorstel van het bestuur werd besloten Jn de vacatures-Termaat en Schouten voorloopig niet te voorzien. De aftredende bestuursleden D. G- Margadant, D. J. Scheffel en H. Stikkel werden bij enkele candidaat- stelling herkozen verklaard. De ingediende- begroeiing over 1943 tot een bedrag van 377(1 werd goedgekeurd. Nadat bij de rondvraag de heer C. Schilder zijn teleurstelling had uit gesproken over de weinige belang stelling van de zijde der Alkmaar sche zakenmenscheri voor het, V.V.V.-werk, werd de vergadering met een woord van dank gesloten. DIEFSTAL. Bij de politie te Castricum werd aangifte' gedaan van diefstal van een waard.evollen gouden armband en eenige kleinigheden uit een particu liere woning. De politie stelt een on derzoek in. DE STEEKPARTIJ TE RUSTENBURG. De landbouwer P. K. te Rusten burg, tegen wien de officier 150 boete of 30 dagen hechtenis had geëischt, omdat hij op de kermis te Rustenburg den gemeenteveldwach ter Boekenstein naar de keel ha'd ge- "grepen, werd Maandagmiddag door den politierechter tot 75 boete of 15 dagen hechtenis ver oordeeld. KOiNÏJNEN-TENTOONSTELLING TE HEILOO. De konijnenfokver. „Nut en Sport" te Heiloo organiseert een konijnententoonstelling in het Ge- zellenhuis aan den Stationsweg. Deze tentoonstelling zal Zaterdag avond 'en Zondag den geheelen dag voor het publiek toegankelijk zijn. Hoewel het geen groote bijeenkomst zal zijn van het konijnenras, zullen er toch verschillende zeer mooie rassen (een 14-tal) te bewonderen zijn. Vooral het rtutkonijn zal sterk ver tegenwoordigd zijn en dat is in dezen tijd, waarin het konijn in vele gezinnen omstreeks Kerstmis een voorname plaats inneemt in de voed selvoorziening, van belang. Er zal o.a. op de tentoonstelling nog een stand van voorlichting zijn, waar voor den liefhebber en voor <tej- geen, die er iets meer van wil we ten, zeker iets valt te leeren. Door enkele vooraanstaande personen, en verschillende vereemigingen zijn mooie prijzen beschikbaar gesteld. SCHOORL. Zuinig met brandstoffen. - Ter bezuiniging van brandstoffen zal er aan de openbare scholen in onze gemeente voorloopig van Maandag tot en met 'Vrijdpg onderwijs worden gegeven. De vrije Woensdagmiddag zal zoolang vervallen. EGMOND AAN ZEE. Zitting autobevrachtingsdïelist. - De autobevrachtingsdienst van kantoor Alkmaar zal vanaf heden iederen dag op de gewone kantoor uren zitting houden in het raadhuis te Egmond aan Zee voor degenen die uit Egmond aan Zee of Egmond-Bin- nen hun verhuisboel wenschen te verzenden. Bij gebleken noodzaak wordt gezorgd voor de noodige ver gunning en aanwijzing van een ver huiswagen. De oudste 92 jaar en de jongste 5 maanden. De boeren in West-Friesland hou den gelukkig nog vast aan oude tradities en nis er één van het gezin jarig is, komen dp familieleden uit alle windstreken op de oude boer derij bijeen om de gebeurtenis te vie ren, al ïnaakt de distributie dat „vieren" dan tegenwoordig ook tot een gebeurtenis van zeer bescheiden beteekenis. - In den goeden tijd, dat wil zeggen in den tijd toen er nog van alles M kruiken en kannen was, werd er op een boerengastdag menig kruikje Bols verschalkt en menig glaasje wijn gedronken om maar niet eens te spreken van de koeken en de boter hammen met allerlei begeerens- waardige belegsels, die van een huis- slachting afkomstig waren. Nu gaat het inderdaad heel an diers, maar wat de tijdsomstandig heden ook gewijzigd hebben, dé ge woonte om bij familiefeesten een reünie te hóuden is gebleven en zoo waren er dezer dagen op de boerderij bij de weduwe A. MolenaarAppel te Grootschermer vele gasten, waar bij als een groote zeldzaamheid ge constateerd kon worden, dat de ver tegenwoordigsters van, vijf generaties aanwezig waren. Het waren de weduwe T. Appel- Bak, oud 92 jaar de stammoeder haar' dochter, de weduwe A. Mo lenaarAppel, oud 65 jaar, vervol gens de dochter van deze, mevrouw Van der VeldenMolenaar 46 jaar, en verder naar de jongeren afdalend haar 22-jarige dochter mevrouw A. Visser—Van der Velden en haar dochtertje Louise in den aanvalligen leeftijd van 5 maanden. Van bet-overgrootmoeder tot jong ste van de familie, het omspant een tijdperk van ruim 92 jaren, maar waar de jongste grootmoeder eerst 46 jaar is, blijkt wel dat men in dit geslacht van huwelijken op jeugdi gen leeftijd niet afkeerig is geweest. Natuurlijk was Opoe de meest markante figuur op dezen gastdag. Haar man was vele jaren water molenaar in De Purmer. Zij woont bij haar dochter en is een kwieke West-Friesche boerin, die nog kern gezond is, al kan zij niet meer loopen en ook haar courantje niet meer lezen. Zij mist haar pepermuntje en haar snoep, maar weet zich overi gens best in de tijdsomstandigheden te schikken. De Visseris en. Van der Velden's wonen in Amsterdam en. doordat het vijf maanden oude kleindochtertje voor het eerst op den feestdag aan wezig was, had men hier voor de eerste maal de vertegenwoordigsters van vijf geslachten bijeen. Bioscopen. Alle theaters, behalve Harmonie, 730 uuit Victors-Theater, 7.30 uur, hoofdnum mer Frederik de Groote' (hist.-rom.) Alle leeftijden. Cinema-Theater, 7.30 uur, hoofdnum mer Liefde kent geen grenzen (kom.) 18 jaar. Alkm. Bioacoop-Theater, 7.30 uur, hoofdnummer Serenade (rom.-dram.) 14 jaar. Donderdag 19 November. 7.30 uur, lt- Gulden Vlies, avond over België, vanwege de N. R. V. 7.30 uur, Harmonie, Mullens Oriënt Express. Vrjjdag 20 November. 8 uur, café van Gemeren te Heiloo, vergadering Ijsbaan Heiloo. 6.45 uur, kleine zaal Harmonie, lezing over Galileï, voor de Volksuniversiteit. Zaterdag 2T November. 7.30 uur, 't JTulden Vlies, opv. van ,,'n Wespennest" door De Schakel, van Heiloo. 6.30 uur, café Schuit te Koedijk, uit voering muziekvereenlglng Aurora. Nu kan ik weer loopen. De Heer C. C te B. schrift, dd. 19-ll-'40: „Jarenlang leed ik aan hevige rheu matiek. Soms kon ik heclemaal niet meer loopen en dikwijls alleen met behulp van een stok. Ovaaltjes hielpen mij zoo goed, dat ik reeds na enkele tabletten weer gaan kon en nu ook weer mijn beroep kan uitoefenen. Ik ben nu heelemaal gezond, maar heb steeds Ovaaltjes bij de hand en kan ze iederen lijder aanbevelen." Bij rheumatiek, ischias, spit, verkoud heid, griep, zenuw- en hoofdpijn helpen de Ovaaltjes vanhet Trineral Agentschap. Deze hebben geen schadelijken invloed op hart, maag en darmen. Neem direct de proef! Orig'neele verpakking van 20 tabletten slechts 60 ets. In alle apotheken en drogisterijen verkrijgbaar. Trineral Agentschap, Nassaukade m, Amsterdam LANGEDIJK. Textielgoederen van den Ned. Volks- dienst. - De Nederlandsche Volksdienst stelt in beperkte mate een hoeveelheid textielgoederen beschikbaar. Deze goe deren bestaan uit: luiers, metsjeskousen, trainingspakken, kihdertrainingspakken, meisjes-camisoles en meisjesdirectoires, Wie meent, door bemiddeling van den N. V. D. in aanmerking te mogen komen voor deze goederen, kan een duidelijk omschreven verzoek, uitslui tend schriftelijk, indienen bij het buurt- schapshoofd, den heer J. v. d. Abeele, Oosterstraat 42, te Noordscharwoude. Met nadruk wordt er op gewezen, dat mondelinge aanvragen niét wordên 'aangenomeii, terwijl ook op andere wijze geen besprekingen hierover kun nen worden gevoerd. Kool In beslag genomen. - B1J een tuinbouwer alhier is de geheele voorraad roode kool, zijnde 20.000 kilo, in beslag genomen, nadat ge bleken was, dat deze tuinbouwer zijn kool buiten de veiling om in den zwarten handel,bracht.. EGMOND-BLVNEN. De gemeentebegrooting 1943. - Verschenen is de gemeehte-begroe ting voor 1-943 van Egmond-Binnen. De ontvangsten op den gewonen dienst bedragen 159.000 en de uit gaven 182.000, zoodat deze dienst sluit met een tekort van 23.000 (v. j. f 34.000). De kapitaaldienst sluit, in ontvangst en uitgaaf met 127,000. 's-GRAVENHAGE, 13 Nov. - In de Staatscourant van 13 November 1942 is een beschikking van den secreta ris-generaal van het departement van landbouw en visscherij opgeno men, die eiken ondernemer, werk zaam op het gebied der voedselvoor ziening, verplichtingen oplegt in ge val van evacuatie. Elke van gemeentewege voor eva cuatie aangewezen ondernemer óp het gebied van de voedselvoorziening is verplicht opgave te verstrekken van de bij hem in voorraad zijnde goederen aan het bedrijfschap, waar onder hij ressorteert. Deze verplich ting geldt, behalve voor de produc ten, ook voor de in het bedrijf aan wezige distributiebescheiden, bon nen, toewijzingen, e.d., ook die, waarvan de geldigheidsduur is ver streken. Kleinhandelaren dienen hun opgave te verstrekken aan het cen traal distributiekantoor of een an dere door den secretaris-generaal aangewezen instantie. Zoo moeten slagers hun opgave indienen bij het bedrijfschap voor vee en vleesch, kleinhandelaren in aardappelen bij „Centraal Belang" en handelaren In gedistilleerd bij de afdeeling spiritus en dranken van het Rijksbureau voor voedselvoorziening in oorlogstijd. De goederen moeten ter beschikking van het desbetreffende bedrijfschap worden gehouden. Deze verplichting geldt echter niet, zoolang en voor zoover tegen afgifte van distributie bonnen producten door kleinhande laren aan particulieren worden afge leverd, mits daartoe vergunning is verleend door of namens het Cen traal distributiekantoor. SLACHTOFFERS VAN GESCHUT UIT ENGELSCHE VLIEGTUIGEN. Door blindelings beschieten met boordwapens uit Engelsche vliegtui gen zijn Dinsdag 2 Nederlanders ge dood, 7 andere gevaarlijk, resp. licht gewond. Een woonhuis werd zwaar beschadigd. NOGMAALS DE R.K. KERK EN HET NATIONAAL-SOCIALISME. 's-GRAYENHAGE, 19 Nov. Hedenavond om 19 uur spreekt Max Blokzijl via Hilversum I in de serie: ,;Brandende kwesties" over het onderwerp: „Nogmaals Re r.k. kerk en het nationaal-socialisme". SAMENSTELLING VAN HET CENTRAAL BUREAU EN VAN DE REGIONALE ORGANEN DER COMMISSIE BURGERBEVOLKING Hierbij geven wij een overzicht betreffende de samenstelling van het Centraal bureau en van de» regionale organen dér commissie burgerbevol king. Bureau afvoer burger bevolking. Parkstraat 18 en Oranjestraat 10 's-Gravenhage. President-directeur! mr. H. W. J Mulder, voorzitter van de Commissie burgerbevolking. Directeuren: J. F. F. Götz en mr. J. Heusdens. Gewestelijke organi satie Noo,r d-H o 1 1 a n d. Waarnemend commissaris afvoer burgerbevolking: J. van der Pluijm. Alkmaar. Substituut C.A.B. voor Haarlem: mr. J. J. van der Lip, Sant poort. Substituut C.A.B. voor het Gooi: L. J. Winckel, Blaricum. Evacuatie-bureaux: Evacuatie bureau „Noord-Holland", Alkmaar, St. Laurensstraat 3. Directeur: J. van der Pluijm. TENTOONSTELLING N.V.D. Op Vrijdag 20 Nov. a.s. wordt in den Dierentuin te 's-Gravenhage 'n tentoonstelling geopend, waarin een overzicht wordt gegeven van het- geen door den N. V. D. in samen werking met de N. S. V. tot stand is gebracht. De opening geschiedt om vier uur des middags door den Oberbefehlsleiter van het Hauptamt für Volkswohlfahrt en Reichsbeauf- tragte für - das Winterhilfswerk Erich Hilgenfeldt uit Berlijn. BEDRIJFSCHAP VOOR VISSCHERIJPRODUCTEN INGESTELD. 's-GRAVENHAGE, 18 Nov. - Met ingang van 15 Noyember 1942 is bij beschikking van Ren secretaris-gene raai van het departement van Land bouw en Visscherij o-p grond van het organisatiebesluit -voedselvoorziening 1941 als zesde en laatste bedrijfschap öp het gebied van de voedselvoor ziening ingesteld het -bedrijfschap voor visscherijproducten. Dit' lichaam zal geleidelijk de werkzaamheden overnemen van de Nederlandsche Visscherij centrale. Samenstelling, inrichting en be voegdheid van het nieuwe bedrijf schap zijn geregeld in een reglement, d,at bij de beschikking van zijn in stelling is gevoegd en gepubliceerd is in de Staatscourant van 17 No vember 1942. Aan de nieuwe organisatie wordt verbonden egn centraal aan- en ver koopbureau van visscherijproducten dat belast is met eventueele commer- cieele transacties en rechtstreeks onder toezicht staat van den direc teur-generaal van de voedselvoor ziening. Het reglement van dit aan- en verkoopbureau is eveneens bij de beschikking gevoegcL» OFFICIEELS MEDEDEELINGEN VAN NIET COMMERCIEELE VEREENIGINGEN EN STICHTINGEN. Naar aanleiding van de vragen, die gesteld zijn met betrekking tot de definitie van het begrip „offi ciële mededeelingen van niet-com mercieele vereenigingen en stich tingen", die van 1 Oct. 1942 af niet meer als tijdschrift worden be schouwd, wordt nader bekend ge maakt, dat hiertoe gerekend worden de gedrukte of op andere wijze veel voudige publicaties, welke geregeld verspreid worden, per uitgave uit niet meer dan een vel papier (<uar- to- of folioformaat) bestaan en slechts den leden van de betreffen de vereeniging/stichtingen kosteloos 'ter beschikking worden gesteld' ('n desbetreffende verwijzing in het hoofd van het blad is noodzakelijk). De tekst mag iiitsluitend zakelijke, voor de leden der vereeniging/stich- ting bestemde mededeelingen bevat ten, zooals bekendmakingen, perso nalia, convocaties, wpcfetrijdpro- gramma's, opstelling van elftallen enz., en die berichten, welke ter be vordering van het goede verloop van het vereenigingsleven noodzake lijk zijn, dus geen algemeene of bij zondere artikelen, beschouwingen, boek-, kunst-, tooneel- én filmbe sprekingen, uittreksels, of afdruk ken uit andere geschriften, gedich ten, advertenties. Wanneer de inhoud van een blad geheel of gedeeltelijk van dergelij- ken aard is, wordt het blad als tijd schrift beschouwd en is onderwor pen aan de daarvoor geldende bepa lingen. Tenslotte wordt er op gewezen dat het noodzakelijk is op de mede- deelingenbladen, zoowel den naam van- den verantwoordelijken opstel ler met volledig adres als van den drukker te vermelde^. KANTONGERECHT TE ALKMAAR. Uitspraken zitting van 13 November. Verordening op den iden- i t e 11 s p 11 c h t: N. L. te Alkmaar, N. C. te Alkmaar, ieder 3 of 2 d. v. d. M„ te Broek op Langendijk 5 of 3 d. Wegenverkeersreg lem e n,t: G. te Heiloo, 2 of 1 d. A. J. H. B te D. G. 3 d. Castricum, A. v. S. te Alkmaar, P. M. te Limmen, ieder 3 of 2 d. W. C. te Beverwijk, 2 plus 5 of 1 plus Verdulsteringsverorde- u i n g: G. S. te Alkmaar, K. N. te Schermerhorn, J. v. B. te Alkmaar, ieder 4 of 2 d. C. B. te Heiloo, H. W. B. te Alkmaar, ieder 5 of 3 d. D. v. D. te Alkmaar, 6 of 3 d. G. J. B. te Alkmaar, C. N. te Oudkarspel, N. F. T. te Oudkarspel, E. B. te Alkmaar, leder 8 of 4 d. C. B. te Zuidscharwoude, P. IJ. te Alkmaar, ieder 10 of 5 d. C K. te Noordscharwoude, 10 of 6 d. Motor- en Rijwielregle- ent: E. M. J. W. v. d. H. te Alk maar, 1 of 1 d. A. H. te Alkmaar, H. v. D, te Alkmaar, G. V. te Alkmaar, A. G. H. te Heiloo, R. T. te St.-Pancras, W. J. B. te Bergen, ieder f 2 of 1 d. J. G. W. te Alkmaar, 2 of 1 w. tucht school. S. F. M. M. te Alkmaar, 3 of 2 d. N. C. G. te Beemster, 3 plus 1 of 2 plus 1 d. Baden In zee: L. V. te Bergen, J. T. te Alkmaar, J. B. te Ursem, ieder 6 of 3 d. P. R. te Alkmaar, 6 of 1 w. tuchtsch. Ie laat'op straat: A. J. v. V. te Heerhugowaard, 5 of 3 d.'— D. B, te Beemster, 10 of 5 d. M. C. W. Economische rechter NOG EENS DE VAN G. L.- TARWE. Drie maanden voor den verdachte. Nog eenmaal kwam de economi sche rechter te Alkmaar terug op groote smpkkelaffaire met tarwe de Wieringermeer, welke zooals men weet per vrachtauto's van v. Gend Loos paar Alkmaar werdoverge bracht. Het was H. van Doorn te Alk- -'maar, die 2 hl van deze tarwe ge kocht en daarna verkocht had, zulks in samenwerking met zijn zwager c v. d. Meulen.-Elk van hen had...._ gulden aan dezen handel verdien^ Noch Officier,^noch rechter be grepen, waarom 'men voor zoo'n lut tele winst zooveel riskeert, omdat op dergelijke transacties nu een maal een minimum straf staat van drie maanden. Beide verdachten werden con form den eisch tot drie maanden gevangenisstraf veroordeeld, terwijl in het laatste geval de gratie-clau sule in het vonnis werd opgenomen VEEDIEVEN MOETEN ZWAAR BOETEN. Straffen van 2 jaar en 3/4 jaar. Veedieven behooren tot die cate gorie menschen, die 'nimmer heb „en kunnen rekenen op eenige cle mentie, noch van de zijae aer recur banken, noch van die van het' pu bliek. In verreweg de meeste landen zijn er dan ook speciale wetten voor de veedieven en de straffen behoo ren tot de allerzwaarste. En tegenwoordig? Men weet, dat de boeren een le- veringsplicht hebben en dat zij zich nimmer kunnen beroepen op dief stal van vee uit hun weiden. He laas, zulke diefstallen komen den laatsten tijd in stijgende mate voor en dat de rechter ook hier niet malsch is met zijn vonnis, moge blijken uit de straffep, welke hij uitsprak tegen twee veedieven van den laatsten tijd. G. Kroon uit Jisp had twee maal een schaap en één keer een lam 'uit een weide gestolen, terwijl hij ook nog eens getracht had een koe uit pen weide te ontvreemden. De twee schapen heeft hij nadien geslacht, al werd hem dit niet ten laste ge legd. De Officier laakte in scherpe be-, woordingen deze diefstallen en vroeg twee jaar gevangenisstraf, Ook de economische rechter had nauwelijks woorden voor deze in tens gemeene daad en veroordeelde hem conform den eisch tot twee jaar met aftrek van preventief. De compagnon van Kroon was A, de Leeuw, uit den lip. Hoewel het voorstel tot stelen van Kroon was uitgegaan, kon verdach te niet ontkennen, dat hij hem een keer geholpen had bij het stelen van een schaap. De Officier eischte in dit geval 10 maanden, terwijl het vonnis 9 maanden luidde, al weer met aftrek van de preventieve hechtenis. Mrs. J. Lieuwen en G. A. de Lan ge hadden -clementie gevraagd, al waren zij het geheel eens met den Officier, dat hier streng gestraft moest worden. ALS MEN TE VEEL AARDAPPELEN VERVOERT..., Slechts om het publiek nog eens te wijzen op de gevolgen van het vervoeren van te groote hoeveelhe den 'aardappelen, geven wij hier een korte opsomming van de zaken; ~v/elke Woensdag door den economi- schen rechter berecht werden: Mi, Tijmes uit Barsiügerhorn had in Maart een kleine, hoeveelheid aardappelen vervoerd: 25 gulden; J. Snooy te Wieringen had in Mei 220 kg aardappelen afgeleverd als teler: 300 gulden; L. Lent te Wieringen had in Mei 60 kg aardappelen verkocht als te ler: 150 gulden. W. Zuidema te Winkel had in Juli 35 kg aardappelen vervoerd: 75 gulden; N. A. Nolten te Harenkarspel le verde als teler 35 kg aardappelen af: 100 gulden; C. Annes te Amsterdam vervoer de uit den Beemster 23 kg aardap pelen: 30 gulden.. ARRONDISSEMENTSRECHTBANK TE ALKMAAR. De rechtbank te Alkmaar veroor deelde gisteren het drietal Alkmaarders, dat bij de Spoorwegen 1200 pakjes si garetten gestolen had. A. D. werd-ver oordeeld tot 1 jaar en 3 maanden, H. van D. 'eveneens tot 1 jaar en 3 maan den en M. S. tot 10 maanden gevange nisstraf, allen met aftrek van preven tieve hechtenis. De eischen waren resp. l*/„ l1/, en VI, Jaar gevangenisstraf. DE DUBBELE MOOR' TE VELSEN BERECHT. Het gerechtshof te Amsterdam heeft vandaag den 41-jarigen, fa brieksarbeider J. K. Heykóop uit Muiden, die wegens moord op zijn vrouw en ojJ den man, met wien zij samenleefde, door de rechtbank te Haarlem veroordeeld was tot twaalf jaar gevangenisstraf, in hooger be roep veroordeeld tot t negen jaren gevangenisstraf met aftrek van het geheele voorarrest. De procureur-generaal had tien jaar gevangenisstraf gevorderd. de B. te Alkmaar, 15 of 3 w. tuchtsch. Spoorwegwet: P. J. te Alk maar, L. E. te Amsterdam, C. B. te Alk maar, J. B. te Alkmaar, leder 3 of 2 d. M e 1 k b e s 1 u 1 t: C. J. v. B. te 't Zand, 15 of 10 d. C. J. te Beemster, 30 of "20 d. J. P. S. te Bergen, 30 of 10 d. C. J. te Beemster, f 40 of 20 d. Rijwiel onbeheerd laten staan: J. S. te Oudkarspel, 8 of 4 d. Ongevallenwet: N. A.T. te Schagen, 6 of 3 d. Eenvoudige strooperij: A. K. te Schoorl, 3 of 1 d. Niet verschijnen als ge- ui g e: J. R. te Hoorn, B of 4 d. Loopen over verboden grond: S. M. te Amsterdam, 3 of 2 d. P. K. B. te Alkmaar, 6 of 3 d. Bu!i)e 20 tabletten 60 ct. Zakje 0 2 tabletten 6 et. Ambtelijke mededeelingen. UITREIKING KAARTEN BIJZONDEREN ARBEID. De Leider van den Distributie- dienst, Kring Alkmaar, maakt be kend, dat op Maandag 23 Novem ber, Dinsdag 24 November, Woens dag 25 Nov., Donderdag 26 Nov. en Vrijdag 27 November 1942 kaarten M 110, M 210 en M 310 voor bijzon deren arbeid en toeslag-aardappel- kaarten zullen worden uitgereikt aan persoAen, die .hun arbeid ver richten in de Gemeente Alkmaar. De kaarten zulien worden uitge reikt in het Distributiekantoor, in gang Ridderstraat, van 913 uur, en wel voor hen, wier geslachts naam begint met: Letter, A., B., C., D. of E. op Maandag 23 November 1942. Letter, F., G., H., I. of J. op Dins dag 24 November 1942. Letter, K., L., M., N. of O. op Woensdag 25 November 1942. Letter, P., Q., R., S. of T. op Don derdag 26 November 1942. Letter, U„ V., W., X., Y. of Z. op Vrijdag 27 November 1942. De Distributiestamkaart moet worden overgelegd. De Lejder voornoemd, W. WAGENAAR. VRIJDAG. HILVERSUM I, 415,5 M. 7.15 Gr.muZ. 7.30 BNO: Nieuwsber. 7.40 Pop. begin (gr.) 8.30 BNO: Nieuwsber. 8.40 Diverti mento, lezing. 8.50 Pianovoordr. (gr.) 9.— Omroep-opera-prkest en solisten (opn.) 9.30 Spiegel van den dag (opn.) 9.40 Ver volg van 9.10.De Melodisten. 10.30 Aan het begin, voordr. 10.45 De Melo disten. 11.15 Trip Knibbeler. 12.Alma nak. 12.05 Utr. Sted. Orkest (opn.) 12.43 BNO: Nieuws- en zakel. ber. 13.Otto Hendriks en zijn orkest, soliste en gr.- muz. 14.Gr.muz. 14.30 Musette-orkest en soliste. 15.Klaar voor opname? Draaien! gevar. filmprogr. 16.45 BNO: Nieuws-, zakel. en beursber. 17!'Piano voordr. 17.30 Hier is de poppenkast. 17.45 Salonorkest. 18.30 BNO: Nieuws ber. 18.40 Het wekelijkschê sportpraatje. 19.^ Het Salonorkest. 19.15 Zang met pianobegel. 19.45 Gr.muz. 20.15 Septet Jonny Ombach en soliste, en Theo Uden Masman en zijn dansorkest en gr.muz.-21.45 BNO: Nieuwsber. 22.In strumentale solisten (gr.) 22.20 Ital. en Spaansch Amusementsprogr. (gr.) 23.30— 24.Afscheidsmelodieën (gr.) HILVERSUM II, 301,5 Jï. 7.15—7.40 Zie Hilv. I. 7.40 Ochtendgymnastiek. 7.50 Sportnieuws. 8.— De paratuberculose, lezing. 8.15 Sehubertiana (gr.) 8.30 BNO: Nieuwsber. 8.40 Pro Arte kwartet (gr.) 9.„Van bergen en dalen" (gr.) 9.13 Voor de huisvrouw. 9.20 Vervolg van 910.Godsd. uitz. 10.30 Hong. orkest muziek (gr.) 11.Voor de kleuters, 11.20 Matrozenkoor (gr.) 11.30 Zang, viool en orgel. 12.15 Streekprogr. 12.45 BNO: Nieuws- en zakel. ber. 13.Progr.- overz. 13.05 Gr.muz. 13.30 Gron. Orkest- vereen. 14.— Godsd. uitz. 14.30 Gron. Orkestvereen. en solist. 15.30 Voor de vrouw. 16.Fluit en piano (opn.) 16.15 Cello en piano. 16.45 BNO: Nieutos-, zakel.- en beursber. 17.Voor de jeugd. 17.30 Opera Koorzang (gr.) 17.45 Spiegel van den dag en BNO: De Jordaner ver telt over sociale nooden. 18.Mar- schen (gr.) 18.15 Neerlands stem van het Oostfrortt. 18.30 Dick Willebrandts en zijn dansorkest. 19.BNO: Eng. uitz.: Holland's Political Aspects. Voor de radio-centrales: Lichte avondliedjes (gr.) 19.15 Lichte gr.pl. 19.30 „Ledig heidis onwetendheid", lezing. 19.45 BNO: Nieuwsber. 19.55 Gr.muz. 20.— Viool en piano en pianosolo (opn.) 20.30 Opera „Si j' étais roi" (opn.) 21.45 BNO: Nieuwsber. 22.BNO: Leidende staats- liedeh schrijven. 22.10 Avondwijding. 22.20—24.— Zie Hilv. I. Vanaf 19.15 alleen voor de Radió- Centrales, die over een lijnverbinding met de Studio beschikken. MISDRIJF TIJDENS VERDUISTERING ZWAAR GESTRAFT. 's-GRAVENHAGE, 19 Nov. Voor het Duitsehe Obergericht heeft onlangs terechtgestaan de 20-jarige Karei Willem Vrasdonk uit 's-Gra venhage, die in een aantfil gevallen koffers en andere bagage uit treinen op het station Staatsspoor te 'a-Gra- venhage had ontvreemd. Daarbij heeft hij gebruik gemaakt van de verduistering iii de treinen en op het station. Hj;t Duitsehe Obergericht heeft met net oog op de omstandigheden waaronder het fèit gepleegd is, Vrasdonk, in weerwil van zijn eugdigen leeftijd, een, schadelijk element, gevaarlijk voor de alge meene veiligheid, gezien en hem op grond van art. 2 der- Volkssóhadling- verordnung veroordeeld tot 5 jaar tuchthuisstraf. 'Hoofdredacteur: A. R. Jonker, Alk maar. Plv. hoofdred.: H. P. van den Aardweg, Bergen. Buitenland: Tj. N Adema, Alkmaar. Binnenland, Provincie en Stad: D. A. Klomp. Bergen- Sport en Rechtzaken: J. Werkman. Alkmaar. Haagsch redacteur: P- E- B- M. Verberne, Den Haag. Verantwoordelijk voor de advertenties: T. Bus, Alkmaar. f) NZE kantt verslag vai den politierechter, oordeeling werd gewezen leider Centrale Keuken, diger in deze zaai veld, aanleiding g ven tot ons te ric rijn verzoek hier volgen: „Als verdediger A. M. de R(ie) niet het minste b de naam volledig las ik met veel q geen voorkomt in teravond bver de den bij de Central maar". Daarover de volgende opmi Uw verslaggeved hulde en dank voo ledige wijze, waan slag het ter terech'; heeft weergegeven mede geheel void, pleidooi aan de pe mede te werkgn e rehabilitatie van c die door het artikc 5 October j.l. pub. ceerd" was. Helaas kan ik n. zijn over hetgeen u „Feiten" aan dit vé voegd. Het belang (dat alleen drijft passeer ik z wij gene verdediger schrijft! daarvan het een e 't Gaat hier toch o den naam van eei o.a. van 1 October in ons Leger had 'k Wil dit doen uw meergenoemd en bespreek daarv: punten: 1. Hef ontsla van ernstige oi welke door een dei neel der Centrale gepleegd" zou den leider, den hei chef-kok van Lr o; ontslagen" hebben, uw blad van 5 O c Echter heeft het Centrale Keuken" ber aan den heer dracht van den bq Alkmaar met ingan ber 1942 eervol on én wel „omreden h toezicht heeft gehoi hem ondergeschil (Dus niet om de bi onregelmatigheid" het geheel niet ten „óverige ongerechti 2. Maalt ij dei| rechthebbende der onderzoek" zouf zijn gekomen, dat „ook maaltijden uilj leveren aan mensei gen enkel recht ko den". Dat is dan ee onjuiste beheer, orr „wanbeheer", waan gewaagt, mogelijk „een door de politie ge, die insinueerde, het geld daarvan aanwendde". Hiertegenover mol den een verklaring I van de Centrale Kcl November 1942, bliji den l^eer de Rie „il en goedkeuring vanl van de Centrale k| medeweten van dl dienst van het Deil Nijverheid en f| Landbouw en Viss het overgeschoten el ken zonder bon we: gen een prijs van aan het armlastig r f 1 per keer aan politie, welke bec door mij zijn ontvar 3. De voorrad de woping van den „op zeer zonderling aan zijn zorg- toevei middelen bleek om „werd een flinke en vet aangetroffen- daad uit de Cen komstig was gewees heer" nog een zaci zijn geweest. Wat is hiervan m leen, dat hiervan overtuigend bewijs" verd worden, zooj slechts door een JIIl tn De voorman der Gei onderofficier ln de ontmoeting met een doet.

Dagblad voor Noord-Holland : Alkmaarsche editie | 1942 | | pagina 2