Diphterie te Blokker. AGESDA Alle pijn verdwenen! Zuinig met gas en electriciteit, RADIOPROGRAMMA Zaterdag 1.1. is ook vierde diphte-' riepatiënt uit het gezin' van Wegen te Blokker een twee en twintig jarige dochter overleden. In den loop van Zondag zijn nog twee kin deren uit dezelfde familie een tienjarig meisje en een twaalfjarige jongen bij wie zich gelijke ziekte symptomen 1 voordeden, naar het stadsziekenhuis te Hoorn vervoerd. Hedenmorgen was hun toestand niet levensgevaarlij k. BESLUITEN BURGEMEESTER. De burgemeester van. Alkmaar heeft de volgende besluiten geno men: 1 a. Tot wijziging der gemeentebe- grooting, dienst 1941, in verband met de nadere vaststelling van het bedrag der goedgekeurde uitgaven voor werkloozenzorg over 1941. b. Tot intrekking van zijn besluit van 3 Juli j.l., gewijzigd bij besluit van 4 Nov. j.l. betreffende verkoop van een bouwterrein aan de Ruys- daelkade alhier aan C. Nieuwen' kamp te Amsterdam. DIVERSE DELICTEN. Vrijdag werd bij een expedi teur hier ter stede een aanzienlijke hoeveelheid sigaretten ontvreemd. Het door de recherche ingestelde onderzoek had tot gevolg, dat de dader repds spoedig kon worden ge arresteerd. Het bleek te zijn de 19- jarige M. P., wonende te Alkmaar, die eenige weken geleden uit een opvoedingsgesticht was ontvlucht. r Door een onbekende werden dien dag van een carrier een binnen- en een buitenband gestolen, maat 28x2. Het onderzoek is nog gaande. Bij een Zaterdagmorgengehouden controle hebbén rechercheurs van den F.conomischen Dienst van de Politie te Alkmaar, wederom een goeden slag geslagen. Een vrachtauto, die werd aangehouden, bleek niet alleen te worden gebruikt voor normaal vervoer, dóêh bovendien ook .voor het clandestien vervoer van een paftij kotters, manden, kisten en zakken met groenten, fruit en "uien. De goederen werden in beslag geno men, terwijl tegen de afzenders en even tueel ook tegen den vervoerder proces verbaal zal wor'den opgemaakt. De vrij aanzienlijke hoeveelheid groenten, fruit en uien zal op normale wijze in den handel worden gebracht. GRATIS NAAR DE BIOSCOOP. De heer J. Weber heeft voor allen, die hebben meegewerkt aan de col lecten voor Winterhulp, gratis een toegangsbewijs voor één zijner bios copen toegezegd, met de eenige be perking, dat er op werkdagen ge bruik van moet worden gemaakt. De kaarten kunnen worden afgehaald aan het Bureau Winterhulp, Lange- straat 87. ge- het en av. DE VROOLIJKE SPELERS. Siem Nieuwetihuyzen en zijn zeischap «hebben gisteren in Gulden Vlies bij een middag avondvoorstelling en vooral 's zeer talrijk publiek weer hartelijk laten lachen door de opvoering van -de succesklucfit Baron Kneut. OPROEP. De $.v. Commissaris van*8olitie te Alkmaar verzoekt: 1. De dames, die Donderdag, 19 Nov. 1942, des avonds tusschen zes uur en half zeven in, de Wortel- steeg een manspersoon zagen loo- pen, die ,een heerenrijwiel met zich voerde, zich zoo spoedig moge lijk op het bureau van politie alhier te melden, afd. Recherche; en 2. Bij het onderzoek naar de dief stallen iii de Overdekte Bad- en Zweminrichting alhier, komen dief stallen aan het licht, waarvan tot nu toe nog geen aangifte bij de po litie is gedaan. Het betreft hier een porterrvnnaie, inhoudende 16, welke op Vrijdag, 13 Nov. 1942, is ■gestolen en een portemonnaie, in houdende ongeveer 2.50, welke op Maandag, 16 Nov, 1942 zou zijn ont vreemd. In het belang van het onderzoek worden zij, die tot nu toe verzuimd hebben aangifte te doen van een diefstal van hun portemonnaie in genoemde inrichting, verzocht zich ten spoedigste te melden aan het bureau van politie, alhier, afd. Recherche. UITVOERING DE SCHAKEL. 'n Wespennest. Zaterdagavond gaf de Heilooër Too- r.eelvereeniging „De Schakel" in het Gulden Vlies een opvoering van het alleraardigste blijspel: 'n Wespennest, van v. d. Heijden en Bakker. 'Dit op treden is een zeer verdiend succes ge weest. „De Schakel" die ondey leiding staat van den heer J. Rossenbacker, heeft een uitstekenden indruk gemaakt. Er zat tempo in het spel,, de rolkennis was prima en aan het samenspel en aan een duidelijke uitspfaak was zeer veel zorg besteed. En de vereeniging bleek over voldoende krachten te beschikken om de twaalf rollen in het stuk zeer goed te bezetten. Als dilettantenopvoe- ring mocht zij dan ook. in alle opzichten gezien worden. 'n Wespennest is voor het amateur- tooneel een buitengewoon geschikt stuk. De verwikkelingen die zich afspelen ten huize van de familie Verduin, die voor de eerste maal pensiongasten ont vangt, zijn' heel aardig. Vooral ook doordat de vriend Hans zich in een onbewaakt oogenblik voor Verduin heeft uitgegeven en terwille van de. aardige Trude de comedie verder moet gespeeld worden. De Amsterdamsche familie Koeman verhoogt de komische jritbaties niet weinig. Maar natuurlijk moeten de leugentjes aan 't slot bekend wor den. Mevr. Smit—v. d. Burg was een uit nemende Loeki (mevr. Verduip) tn haar moeilijk samenspel met man en vriend slaagde mede door een zeer goeden Hans van den heer J. Robert en Fred, van den heer Joh. F. Hoed Jr./op bij— zbndere wijze. De familie Koefhan was zeer juist getypeerd. Vijf personen die elk op hun plaats waren. Een vlotte Koeman van den heer J. Rossenbacker, een bazig% vrouw van mevr. Joostens de Gier, een trouwlustige dochter van mevr. Spaans—Schuit en jongere telgen van de familie van mej. G. Oud en den heer F. Scheppers. Mevr. SpeurJonker verraste door een keurige Trüde van Heel. Dienstbode, tuinman en veldwach ter war§p eveneens goed verzorgd door mej. G. ..iröger en de heeren G. Spruyt en N. Lindeman. Het vrij talrijke publiek heeft het den uitvoerenden niet aan .applaus laten ontbreken. Wij zullen/„De Schakel" gaarne nog eens in Alkmaar terugzien. 'G. C. van Gulik, NIEUWE PRIJZEN VOOR GROENTEN EN FRUIT. In de veillngsprijzen van verschillen de tuinbouwproducten is verandering ingetreden. De prijs voor de roodeJcooi is verhoogd van 4.30 tot 4.80, evenals die voor de savoye kool (gele). Witte kool is van 2.50 op 2.90 per 100 Hg gebracht. Ten aanzien van witlofwortels wordt medegedeeld, dat de prijs voor wortels, waarvan het lof is geoogst, 1.40 per 100 kg bedraagt. De prijs voor gestroop te boerenkool bedraagt thans 7.50 per 100 kg. ONVOLDOENDE VERDUISTERING TE BERGEN. In de afgeloopen week zijn te Bergen-wederoip zeven perceelen van het eleetrisehe net afgesneden wegens onvoldoende* verduistering. Tegen de bewoners werd proces verbaal opgemaakt. Men schijnt er nog steeds niet van doordrongen te zijn, dat alge- heele verduistering van zonsonder gang tot zonsopgang noodzakelijk en verplicht is. Bij herhaling van overtreding zullen strenge maatre gelen worden genomen. INBRAAK TÉ HEILOO. Hedenmorgen ongeveer 5 uur is ingebroken in den winkel van den uurwerkmaker Wiering op de« hoek Stationsweg-Heerenweg te Heiloo. Het is waarschijnlijk den inbreker bekend geweest, dat er «iemand thuis was. Met een steen is'de éta- lageruit verbrijzeld en daarnk, wer den verschillende voorwerpen, o.a. horloges, gestolen. Omwonenden hebben wel glasgerinkel gehoord, maar daaraan geen verdere aan dacht geschonken. De. gem.politie stelt een uitgebreid onde.zoek in. SCHAAP UIT DE WEIDE GESTOLEN. Ten nadeele van ..den heer de Graaf, aan den Kennemerstraatweg, onder de gemeente Heiloo, is een schaap uit de weide gestolen.- Aan gifte bij de politie is gevolgd. KONIJNENTENTÖONSTELLING „NUT EN SPORT" TE HEILOO. De konijnenfokvereeniging „Nut en Sport" die het heeft aangedurfd om als zeer jonge vereeniging een tentoonstel ling te organiseeren, is hierin, gezien het groote bezoek oi? Zaterdagavond bij de opening, reeds ten volle geslaagd. Zondag mocht de tentoonstelling zich eveneens in een groot bezoek verheugen, hetgeen' ongetwijfeld voor de organisa toren een succes genoemd mag worden. Hier volgert de voornaamste bekronin gen: Hoofd-eereprijZen: Beker, aangeboden door den heer. burgemeester1 voor'beste dier van, de tentoonstelling: witte Wee- ner (voedster), eig. J. Stikkel. Beker', voor beste dier, eigen fok 1942: idem. Beker, voor het hoogst aantal punten per inzender, winnaar C. Feijen. Eere-prijzen: Beste ram kl. A: Pool, eig. G. Krabbendam; klasse B: Rex (kl. Havanna), eig. M. A. Pater; klasse C: Angora, eig. J. Schole. Beste voedster kl. A: klein --zilver (midden geel), eig. H. P. Greuter; kl. B: Witte Weener, eig. J. Stikkel; kl. C: Rex Castor, eig. M. A. Pater. Lotharinger: Zwart: le pr. voedster van J. Homan, kl. B. Gr. Chinchilla, ram kl. A, eig. J. Vel- linga, le pr. Witte Wéener: Ram, kl. A, le pr. J. Ros; voedster, le pr. J. Ros; kl. C: ram, le pr. eig. J. Ros; le pr. voedster, eig. W. J. de Jong; kl. B: voedster, eig. J.' Stikkel, le pr. Zwarte Weener: kl. B: 'voedster, eig. J. Stikkel, le' pr. Tan: Zwart kl. B: (ram) le pr. eig. C. Feijen; voedster, le pf. eig. Feijen; kl. C: le pr. zwart voedster, eig. H. Scholtens; blauw: kl. C: ram, le pr. Feijen; voedster, le pr. C. Feijen. Kl. zilver: Zwart, kl. A: voedstel;, eig. A. Janken; donker geel; le pr. voedster, eig. C. Feijen, midden geel: kl. A: le pr., ram, eig. C. Feijen; voedster, le pr. H. P. Greuter. Rus: zwart, voedster, le pr. kl. C: eig. F. Koomen. Pool: Roodoog, kl. A: le pr., eig. G. Krabbendam; blauwoog; kl. B: le pr. voedster, eig. G. Krabbendam; konijn- grijs, kl. A: ram, idem. Angora: kl. A: voedster, eig. C. Feijen, le pr.; kl. C: ram, le pr. eig. J. Schole; v.oedster, le pr. eig. J. Schole. Rex: alle bekroningen voor dieren uit stal M. A. Pater. f Bioscopen. Eiken avopd 7.30 uur. Cinema Theater, Vijanden (rom.-sens.) 18 j- Alkm. Bioscoop-Theater, Krambuli (rom.-sens.) Alle leeft. Harmonie-Theater, Die grosse Llebe (rom.) Alle leeft. Victoria-Theater, Vier vroolijke vage bonden (kom.) 18 j. Maandag 23 November. 2—4.30 uur, Kanisstraat hoek Geest, tentoonstelling schildersvereen. Door» werken. 7.30 uur, 't Gulden Vlies, 2e ontwikke lingsavond, Mary Pos over haar reis naar Zuid-Afrika. 7.30, dancing Harmonie, voordracht avond. Amy Groskampten Have voor het Nut. 8.uur, café Central, film Natuurge heimen van den Balkan met toelichting door Jan P. Strijbog, voor S. N. S. S. 8 uur, café Renses te Stompetoren, vergadering N. A- F. Dinsdag 24 November. 24.30 uur, Kanisstraat hoek Geest, tentoonstelling schildersvereen. Door werken. 8 uur, 't Gulden Vlies, abonnements- voorstelling, opvoering Johan door het Ruys-ensemble. Woensdag 25 November. 24.30 uur, Kanisstraat hoek Geest, tentoonstelling schildersvereen. Dbor- werken. 7.30 uur, 't Gulden Vlies, opv. Boefje met Annie van Ees. 7.30 uur, in de herv. kerk te Broek op Langendijk, jubileumsconcert „Halle luja", voor genóodigden en oud-leden. Ik gevoelde ml) als herboren. De Heer O. Al teK Khrijft, dd. 23-1 '411 „Met mijn 83 ia- ren leed ik aan een buitengewoon pijnlijken aanval Ivan ischias Niets 'hielp, zoodat ik tenslotte alleen nog kromgebogen, leu nende op een stok, rondkroop. Van slapen was 'geen sprake. Toen nam ik Uw O.vaaltjes: reeds den eersten dag verminderden de pijnen en sliep ik 6 uren. Ik gevoelde mij den volgenden morgen als herboren en reeds na 8 dagen bemerkte ik niets meer. Uit voorzorg neem ik ook verder nog Ovaaltjes en beveel deze iedereen ten zeerste aan." Bij rheumatiek, ischias, spit, verkoud heid, griep, zenuW- en hoofdpijn hélpen de Ovaaltjes van het Trineral Agentschap. .Deze hebben geen schadelijken invloed op hart, maag en darmen. Neem direct de proefI Origineele verpakking van 20 tabletten slechts 60 ets. In alle apotheken en drogisterijen verkrijgbaar. Trineral Agentschap, Nasssuhada 373 Amatardaw .Optreden duo Wi-Jo. - HEILOO. Zater dagavond trad in „De "<Rustende,1 Ja ger" het duo Wi-Jo «p, dat, getuige de vele lachsalvo's en het hartelijk applaus, wel succes mocht boeken. De medewerking van het hawaiï- .ensemblé „De Kamiki'è" bleek door het .publiek op hopgen prijs gesteld te worden. JHet gebodene op West- friesch gebied werd ten zeerste ge apprecieerd. Jaarvergadering Ijsbaan Heiloo. Een familiebaan met thans 2000 leden! Vrijdagavond hield de Ijsbaan Heiloo in het lokaal van den heer van Gemeren' haar jaarvergadering. De yoorzitter, de hp er v. d. Vall, me moreerde in zijn openingswoord het vorig seizoen, waarin de baan 46 dagen geopend is geweest. Al heeft de sneeuw ons» dikwijls parten ge speeld, er is naar hartelust gereden, speeld, er is naar hartelust geredeiy zei hij. Uit het jaarverslag van dén. secr., den heer Bosman, bleek, dat er veel bezoêk wasgeweest, dat er groote belangstelling bestond voor het kunstrijder en dat de vereeni ging thans 2900 leden telt. De heer Kalf meende, mede na mens meerdere leden, de aandacht te moeten vestigen op het feit, dat er zoo weinig, wedstrijden waren ver reden en vroeg of dit soms te kost baar is. De voorzatter gaf hierover het woord van eten heer Bruul, die naar aanleiding van opgedane erva ringen aantoonde, dat een wedstrijd veel 'geld _kost. De heef Koelman voelde veel voor invitatiewedstrijden kunstrijden. De voorzitter,was het hiermee eens, laat men clubjes vormen, dan 'kan vei bereikt worden. Nationale kampioen schappen zullen 't komend seizoen op de Heilooërbaan niet verreden wor den, maar met behulp van de jonge ren, die het initiatief kunnen nemen, behoeven we zeker niet zonder wed strijden te zijn. Enkele leden brach ten de sneeuwmisère ter sprake, men wil de baan sneeuwvrij houden. Het bestuur zal hier zeker alles aan doen wat mogelijk is, het is echter geen kleinigheid, zeide de voorzit ter, om een baan van 34000 m2 sneeuwvrij te houden. De heer Voorthuijsen (penningm.) bracht het fin. verslag uit, waariüt bleek, dat er een saldo is van 421.13 (vorig jaar f 478,31) en dat er in het tentfonds 250 is gestort. Aan contr. is ontvangen 1898. De voor zitter meende, dat willen we "eischen gaan stellen als betere banen enz. de financieele positie gezon der moet worden. Er zou b.v. door ieder rijdend lid 1 contr. betaald .moeten worden. Nu heft men in verschillende gevallen 3 per gezin, .terwijl dit vaak, 8 of meer leden telt, ■die van de baan gebruik mgken. Contributieverhooginig leek den voor zitter, evenals den penningmeester, dit dit later nog even toelichtte, niet aanlokkelijk. De Heilooër Ijsbaan moet blijven een familiebaan. Dit punt zal in het bestuur nog nader worden besproken. Bij de bestuurs verkiezing -werd de heer j'hr. N. van Foreest herkozen, terwijl in de vaca ture van den heer Klopper de heer J. J. Keijzpr werd benoemd. NÓORDSCHARWOUÖE. Gemeente-avond Ned. herv. gem. - In de Ned.« herv. kerk alhier werd Donderdagavond een gemeen-^ teavond gehóuden, waarvoor een zeer groote belangstelling bestond en terecht, want hetgeen op dezen avond geboden 'werd, was zeer ze ker dé moeite waard. Er werd een programma afgewerkt, dat veel af wisseling bood. Het nieuwe kerkkoor deed zich voor het eerst op -een dergelijke bij- eenlèbmst hooren. De verschillende nummers, welke ten beste werden gegeven, werden heel goed ge zongen. Ds. Nell heeft het orgel bespeeld. Zijn vertolking van de Pastorale van J. S. Bach werd zeer gewaar deerd. f De heer H. U. Albertz heeft op uitstekende* wijze het gedicht „Beatrijs" van Boutens voorgedra gen. Voorts vfterde een -aantal leden van den Hervormde# kring het lee- kenspel „Waaruit menschen. leven" op, waarmee zij veel succes oogst ten. Deze docjr den Hervormden Kring georganiseerde gemeente-avond is uitstekend geslaagd.- - ZUIDSCHARWOUDE. Ontslag gevraagd. - Naar \vij vernemen heeft mevr. VoogtSmit alhier met'ingang van 1 Januari a.s. ontslag gevraagd als kosteres van de Ned. herv. -kerk alhier, na meer dan twintig jaren als zoodanig werk zaam te zijn geweest. NOORDERMARKTBOND NOORDSCHARWOUDE. Het bestuur van de veilingsver- eeniging Noordermarktbond verga.- derde Donderdagavond in het ver gaderlokaal der veiling onder - lei ding van 'den heer J. Kliffen. 'Een extra broodrantsoen voor den tuinbouw heeft men niet kunnen verkrijgen. De\ secretaris van het Centraal Bureau zal zich nogmaals tot de bevoegde instanties wenden. De afzet van pootaardappelen is thans Zoo geregeld, dat aan den N.M.B. dfertig wagons voorloopig zul len blijven liggen. Verder kon men niet gaan. De brandstoffenvoorziening voor de koolschuren is thans in handen van den Rijkstuinbouwcorisulent, wiens assistenten alle koolschuren opmeten, volgens welke gegevens brandstoffen' verstrekt zullen wor den. Voor de verlichting van de koolschuren zullen weer de rant soenen gelden van verleden jaar, al blijft de uiterste zuinigheid ge boden. Bij de inventarisatie zullen de noodige gegevens van de tuin ders worden gevraagd. Zij behoe ven zich niet zelf tot het P.E.N. te wenden. De helft van de aangevraagde rol len, afdekpapier, zal kunnen worden toegewezen. Voorstellen voor de ftlg. verg. van deTrov. Commissie. Voorstellen voor de alg. verg. van de Prov. Commissie. Het voorstel van Warmenhuizen om op verhooging van de koolprij- zen aan te dringen,./ zal gesteund worden. Er zal een voorstel Worden inge diend om de kwaliteitseisehen voor de tuinbouwproducten stipt te hand haven. Hierna kwam aan de orde de vaststelling van de bijdrage aan de boekhoudbureaux. De aangenomen regeling zal een jaar gelden. Men 'besloot f 150 beschikbaar te stellen voor Winterhulp Nederland. Er zullen maatregelen worden ge troffen, dat er manden aan de laad plaats zijn voor de verlading van kleine kool. De „basculepot" zal daarvoor wel worden aangepakt! Ter voorkoming van het te beta len staangeld gaan de kooplieden er toe over, zoo weinig mogelijk wa gons voor Zaterdag te koopen, zoo dat er-Zaterdag weinig geladen kan worden. Aangeraden wordt, zoo noo- dig, op een anderen dag te veilen. „EÉN MARXIST IS ER NOG NIET ACHTER". "'s-GRAVENHAGE, 23 Nov. Hedenavond om 19.00 uur spreekt Max Blokzijl, via Hilversum I, in zijn politiek weekpraatje over het onderwerp: „Een marxist is er nog niet ffchtex". (Vervolg van pagina 1). Tot nu toe kon in sorhmige geval len bij de toepassing der rantsoenee- ringsmaatregelen een zekere mate van soepelheid worden betracht, waardoor helaas bij vele verbruikers de meening heeft postgevat, 'dat de boeteheffing of-de verbreding van den energietoevoer niet met alle ge strengheid zou worden doorgevoerd. Het is noodzakelijk, dat titans een ieder precies weet, wat hem te wachten staat, indien hij er niet in slaagt, zijn gas of electriciteitsver- bruik binnen de pekken van zijn rantsoen te houden. Iedere rantsoenoverschrijding wordt bestraft met ün boete ten bedrage van driemaal het wegens het ongeoorloofde meerverbruik ver schuldigde bedrag met inachtneming van een maximum van 0.10 voor elke eenheid- (m3 of KWH) voor overschrijding. Bovendien zal de energietoevoer worden verbroken voor den duur, van het hieronder aangegeven aantal etmalen. Overschrij d i-.n g van het rantsoen met 1 t/m 25 pCt.: Voor de le maal: boete. Voor de 2e maal: boete 2 etm. afsnijding. Voor det3e en volgende malen: boete 1 etm. afsnijding voor iedere 2 pCt. overschrijding met een minimum van 2 etmalen. Overschrijding met meer dan 25 pCt.: Voor de le maal: boete 2 etm. Voor de 2e maal: boete 8 etm. afsnijding. Vqpr de 3 e en volgende malen: boete 14 ètm. afsnijding. Deze regeling geldt voor alle energie verbruikers. De gas- en electriciteitsbe- drijven hebben opdracht, haar zonder aanziens des persoons toe te passen. Men is gewaarschuwd! Een ieder drage het zijne er toe bij,- opdat niet door rantsoenoverschrijdingen, welke met eenige moeite ën ten koste van een weinig ongerief zijn te voorkomen, de gèheele gas- en electriciteitsvoorziening in gevaar wordt gebracht. Aanschouwelijk onderwijs. Een teekenleeraar brengt met zijn leerlingen een bezoek aan de tentoonstelling van werken van Haarlentsche kunstschilders, welke onder auspiciën van de vereeniging „Kunst zij ons doel" in het Frans Halsmuseum wordt gehouden. (J. C. Stevens-Pax Holland m) LANGEDIJK. Zwemmend redden. -Vanwege den Nederlandschen Zwem- en Red dingshond werd Donderdag in de raadzaal van het gemeentehuis te Noordscharwoude een filmpropa- gangada-avond gehouden. Na een inleidend woord van den heer de Ridder, secretaris van den kring, werd het woord gevoerd door den heer Meijerink. Deze 77-jarige nestor van den bond vertelde de ge heel gevulde zaal het een en ander _over het zoo bij uitstek menschlie- vende redden yan drenkelingen. De hoofdschotel van den avond vormde de filmvertooning - door den heer Schmidt, die veel succes oogstte, vooral met zijn films over' het zwemmen' van lichamelijk gehrekki- gen, zwakzinnigen en blinden. HÉER-HUGOWAARD. Weggeloopen en toch niet weg. - De Veênhuizer landbouwer A. miste ongeveer een paar wekén ge leden een schaap, dat hij, daar het dier verschijnselen van ziekte ver toonde,. een nachf in 'een schuur had opgesloten. Ofschoon aangifte bij de politie Volgde en overal ,wcrd gezocht, bleef het beest spo.orloos. Tot Woensdag de heer A., ook. met iemand uit Hoogyvoud in aanraking kwam, wien hij het geval vertelde. Deze deelde hem mede, dat hij, een schaap teveel in het land had. Na een onderzoek kon het dier weer aan den rechtmatigen, eigenaar wor den teruggegeven. BRANDSTOFBONNEN 06 TOT EN MET 08 "VAN GEEVACUEERÓEN. NALATIGE VEEHOUDERS. 's-GRAVENHAGE, 21^ Nov. -'We derom* heeft de overheid zich ge noodzaakt gezien op te treden te gen veehouders, die niet voldaan hebben aan hun verplichting om alle daarvoor in aanmerking ko mende op hun bedrijf gewennen melk af te leveren. Eenigen tijd geleden is "herhaal delijk melding- gemaakt van den extra-leveringsplicht van rundvee, dien- de secretaris-generaal van het departement van Landbouw en Vis-- scherij op grond van zijn buitenge wone bevoegdheden, had opgelegd aan nalatige veehouders in ver schillende provincies. Thans- zijn het vier veehouders in de provincie Utrecht, die een aanmerkelijk deeli van hun veestapel zullen moeten afdraggn, Een veehouder te Bunnik 'Reeds eerder deelden wij mede, dat degenen, die geëvacueerd wor den en de bonnen 06 t.m. 08 van de brandstoffenkaart bij- hun leveran cier hebben ingeleverd, doch daarop nog geen kolen hébben ontvangen, tegen overlegging van een- ter zake door, den brandstoffenhandelaar verstrekte verklaring, bij het plaat selijk' distributiekantoor van hun vroegere woonplaats, rantsoenbon- ïiexï voor^één rantsoen brandstoffen ih ontvangst'kunnen«®emen. .In de eerste dagen van de eva cuatie konden de plaatselijke distri butiekantoren nog niet tot uitrei king overgaan. Mogelijk hebben daardoór enkele geëvacueerden hun verklaring van den brandstoffen- handelaar niet tegen rantsoenbon nen kunnen- inruilen. Men verzoekt ons daarom onder de aandacht te brengen-, dat de -plaatselijke' distri butiekantoren thans de rantsoen bonnen uitreiken tegen inname van de door den leverancier afgegeven verklaring. VASTE BRANDSTOFFEN VOOR KAMERVERHUURDERS. En pensionhouders met minder clan tien gasten. 's-GRAVENHAGE, 20 Npv. - In verband met de distributie van brandstoffen kunnen;khmerver huurders en, pensionhouders, die minder dan tien gasten huisvesting verleenen, in liet tijdvak van 3 De cember 1942 tot-en. met 19 Decem ber 1942 bij de distributiediensten op naSer door' de distributiedien sten bekend te maken tijdstippen, ~n aanvrage indienen ter verkrij- r:ng yan brandstoffenbonnen voor ,twèeüe periode, t.w. de maanden December 1942 en Januari 1943 van het stookseizoen 1942-1943. zal 6 koeien en een kalf boven zijn normalen aanslag moeten leveren, twee veehouders één te Maar tensdijk en één. te Vleuten zul len drie koeien en een pink moeten missen, terwijl een andere veehou der te Maartensdijk zich extra-leve- i';nnsplicht van één koe zag opge legd. i Het moet langzamerhand -duide lijk zijn, dat men niet ongestraft de voedselvoorziening van zijn volk in gevaar kan brengen. Ambtelijke mededeelingen. AANSCHAFFING LEERBOEKEN EN HULPMIDDELEN ST. JOSEPH- SCHOOL (ULO). De BURGEMEESTER van AT.IC. MAAR brengt ter algemeene kennis, dat op 19 November 1942 is vastge steld het volgende besluit: De Burgemeester van Alkmaar, waarnemende de taak van den ge meenteraad; Gelezen -het adres, d.d. 15 Augus tus 1942 van het bestuur der ver eeniging „St Joseph" voor de R.K. Jongensscholen te Alkmaar, verzoe kende gelden uit de gemeentekas te Willen verstrekken voor de aan schaffing van leerboeken en hulp middelen ten behoeve van pe onder zijn beheer staande St. Josephschool (ulo); welke aanvrage is ingekomen op 24 Augstus 1942; Overwegende, dat de aanvrage voldoet aan de in artikfel 73 der Lager-Onderwijswet 192ft gestelde eischen, en noch bij dei? Commis saris der provincie Noord-Holland, noch bij den Secretaris-Generaal van het Departement van Binnenland- he Zaken bezwaar .bestaat tegen :t inwilligen der aanvrage, zulks overeenkomstig punt 8, eersten zin, der Algemeene Voorwaarden, ver bonden aan de toekenning van Rijks- steun aan noodlijdende gemeenten- Gelet op de artikelen 72 en 75 der Lager-Onderwijswet 1920; Besluit: I. de gevraagde medewerking te verleenen; n. de .uit het besluit onder I voort vloeiende uitgaven te zijner tijd nader te regelen bij suppletoir® begrooting. Binnen dertig vrije dagen, te reke nen van heden, kan ieder ingezetene en het Schoolbestuur van dit besluit in beroep komen bij den Commissaris der provincie Noord-Holland. Alkmaar, 23 November 1942. De Burgemeester van Alkmaar, B. A. v. d. SLUMS. De Secretaris,' R. VEENDORP, Lb.-S. VERHINDERD SPREEKUUR TB HOUDEN. De Leider van den Distributie- dienst, kring Alkmaar, deelt belang hebbenden mede, dat hij in verband met de verbouwing van het Distri butiekantoor tot nader aankondiging Verhinderd is spreekuur te houden. De Leider voornoemd, W. WAGENAAR. Alkmaar, 20 Nov. 1942. CASTRICUM. Winterbevoorrading aardappelen. De distributiedlenst te Castricum maakt bekend, dat ook dit jaar wederom gelegenheid zal worden ge geven een wintervoorraad aardappe len op te doen. Deze opslag van aardappelen zal bestemd zijn voor bet verbruik gedurende de le en 2e periode van 1943. Zij, die voor win- terbevoorrading-in aanmerking weri- schen te komen, dienen zich hiervoor te vervoegen piet de stamkaarten van die gezinslsden, waarvan men van bovengenoemde regeling gebruik wenscht te maken, aan het Kring- bureau te Castricum 23 tot 28 No vember a.s. van 's morgens 912.30 uur. - Zeep voor vuilen arbeid. De aanvraagformulieren ter ver krijging van extra zeep wegens „Vuilen /frbeid" voor het tijdvak 1 Dec. 194231 Januari 1943 kunnen aan het distributiekantoor worden afgehaald tusschen 23 en 28 Noyem- ber. DINSDAG. HILVERSUM I, 415,5 M. 7.15 Zang uit Zwitserland (gr.) 7.30 BNO: Nieuwsber. 7.40 Zang' en söli. op instrumenten (gr.) 3.30 BNO: Nieuwsber. 8.40 Nederland in de wereld, lezing. 8.50 Gemengd koor (opnl) 9.Kamermuziek (gr.) 9.30 Spie gel van den dag (opn.) 9.37 Kamermuziek (gr.) 10.— Balletmuziek (gr.pl.) 10.30 De zwarte handel lokt, luisterspel. 10.50 Bal letmuziek (gr.) 1J.15 Orkest Carlo Car- cassola. 12.Alitianak. 12.05 Theo Uden Masman en zijn dansorkest en ér.m-iz. 12.45 BNO: Nieuwsber. 13.Composities voor strijkorkest (gr.pl.) ,14.Septet Jonny Ombach, soliste en gr.muz. 15. .Jacob van Campen", luisterspel. 15.20 Sted. orkest van Maastricht en solist. 16.45 BNO: Nieuwsber. 17.De lichte Toets, gevar. progr. 18.Cello en piano. 18.30 BNO: Nieuwsber. 18.40 Nederlan ders ontdekken Australië. 19.15 Ka mermuziek (gr.) '20.15 Om en om-progr. 21.45 BNO: Nieuwsber. 22.Filmlied jes, gezongen door Zarah Leënder en Willi Forst (gr.) 22.20 Filmliedjes, gezon gen door Rosita> Serrano en Willi Forst (gr.) 22.4024.Instrumentaal Operette concert (gr.) HILVERSUM II, 301,5 M. 7.15—7.40 Zie Hilversum I. 7.40 Ochtendgymnastiek. .50 Goed geslapen (gr.pl.) 8.Politiek weekpraatje' (opn.)- 8.15 Mandolinegetok- kel (gr.) 8.30 BNO: Nieuwsber. 8.40 Or kestcomposities van Edvard Grieg (gr.) 9 Goed geluimde mazikanten (gr.) D.1(S Voor de huisvrouw. 9.20 Goed ge luimde muzikanten (gr.) 10.Gods dienstige uitz. 10.30 Zang en piano. 11. Vrouwenmozaiek. 11.20 La manécanterie des petits chanteurs a la crois de bois (gr.) 11.30 Orkestconcert (gr.) 12.30 Wat doet de directie van den landbouw? 12.45 BNO: Nieuwsber. 13.Program- ma-overz. 13.05 Melodisten en soliste en gr.muz. .14.Godsd. uitz. 14.30- Salon orkest. 15.30 Voor pc1 zieken. 16.Ge- rd van Krevelen" en' zijn orkest.16.45 BNO: Nieuwsber. 17.Voor de jeugd. 17.30 Omroep-Meisjeskoor. 17.45 Spiegel var, den dag en BNO: Binnenl. gespro ken overz. 18.Omroep-Meisjeskoor. 18.15 Neerl-ands stem van het Oostfront. 18.30 Het Omroeporkest en solist^ 19. BNO: Eng. uitz.: .Holland and the eco nomie reorganisation." (Voor de Radio- Centrales: Sentimenteele melodietjes gr.) 19.15 Musette-orkest. 20.15 'Ver trouwde wijzen in. bonte rij (gr.) 21.45 BNO: Nieuwsber. 22.BNO: «Act. be schouwing. 22.1024.Zie Hilv. I. Vanaf 19.15 alleen voor de Radio- Centrales, die over een lijnverbinding met de Studio beschikken. Hoofdredarieur- A R Jonker. Alk maar. P-lv. hoofdred.: H. P. van den, hardweg, - Bergen. Buitenland: Tj. N Adema, Alkmaar Binnenland, Provincie en Stad- D A Klomp. Bergen. - Sport en Rechtzaken: J. Werkman, Alkmaar. Haagsch redacteur: P. E. H. M Verberne, Den Haag% Veran'woordelijk voor de advertenties: T. Bus, Alkmaar.

Dagblad voor Noord-Holland : Alkmaarsche editie | 1942 | | pagina 2