EEN ALKMAARSCH VRIJWILLIGER SCHRIJFT. Krachtig versterkte bergstelling genomen. DAGBLAD VOOR Het Ministerie van Dr. Goebbels. Strijd in Tunis verloopt ongunstig voor de Anglo-Amerikanen. De As-troepen vormen een aanzienlijke strijdmacht. De ontruiming van italiaansche steden. DE INVLOED VAN DARLAN EN DE GAULLE. IN PLAATS VAN „PROFITEEREN" DE INZET VAN HET LEVEN. Grootere actie in 'Cyrenaica. Japan sfreeft naar de universeele kameraadschap. Wat de Engelschen en Amerikanen in den sector Tunis verloren. Eerste bewoner Noordoostpolder. Deze courant verschijnt dagelijks. Abonnementsprijs per 3 maanden bij vooruitbetaling voor Alkmaar 2.10; franco door het geheele Rijk 2.63. Losse nummers 5 cents. Tel. Administratie (abonn., advert.) 3320, Redactie 3330. ALKMAARSCHE EDITIE. NOORD-HOLLAND Prijs der gewone advertentïën in deze Editie 0.10 per m.M., minim. 14 m.M. 1.40, elke 31/, m.M. meer 0.35. Tarieven v. d. geheele 'oplage op aan vraag. TJitg. N.V. Boek- en Handels drukkerij v/h. Hernis. Coster Zoon, Voordam 9. Alkmaar, postgiro 37060. 144e Jaargang No.'288 pagina's Hoofdredacteur: A. S. JONKER, Alkmaar. Dinsdag 8 Dec. 1942 De - Angfo-Amerikaansclje troepen hebban na het eerste treffen met de legermacht van dë" spil het belang rijke verkeersknooppunt Tebourba ontruimd waardoor ook verijdeld is, dat zij zich tusschen Bizerta en Tunis kunnen schuiven. Hpn pant- serstrijdkrachten waagden zich ver naar voren zonder zich blijkbaar er van te vergewissen dat ook de ravi tailleering goed zou functioneeren, met het gevolg, dat zij zich niet konden handhaven. Daarbij kwam de weinige oorlogs ervaring der Amerikaansche strijd krachten aan den dag. De eerste gevechten, welke de Anglo-Amerikanen groote verliezen berokkenden, beschouwt men van Duitsche zijde riog niet als het begin van den grooten strijd. Men is nog in het stadium der voorbereiding en beide partijen trachten zich zooveel mogelijk te versterken, 1 waarbij de strijdkrachten van de Spjl het voor deel hebben van den korten verbin dingsweg over de Straat van Sicilië. De Anglo-Amerikanen hadden da delijk Bizerta moeten bezetten. Wat de wapens betreft, worden van Duitsche zijde de nieuwste Ame rikaansche pantserwagens goed ge noemd, maar niet onoverwinnelijk. De Duitsche afweer is er volkomen tegen opgewassen. De as beschikt óver een sterke legermacht. Het hoofdkwartier van het eerste Britsche leger heeft toegegeven, dat de Astroepen in Tunesië 'een aan zienlijke strijdkracht vormen, waar bij 'de vorige week nog belangrijke versterkingen zijn gekomen. In- deze sectoren van het Tunesische front worden de Engelschen met zwaar artillerievuur bestookt. Zij hebben zich op verschillende plaatsen moe ten terugtrekken. Strijd tusschen pantserwagens. In Tunesië ontbrandde een strijd tusschen 60 An gló- Amerikaansche en 9 Duitsche pantserwagens die door de geallieerden werden inge sloten. De Britten en Amerikanen hadden na vijf uur strijd ook lucht doelgeschut ter beschikking. Hoewel zij door het terrein begunstigd wa rén en de Duitsche pantserwagens vanuit een dalkom moesten operee- ren, vernietigden deze niet minder dan veertig vijandelijke pantserwa gens. f Vele arrestaties. De Amerikaansche ^autoriteiten in Noord-Afrika zijn in overleg met de instanties van generaal Nogues, op nieuw overgegaan tot het arrestee ren van talrijke Fransche officieren en burgers, die trouw zijn gebleven aan den maarschalk. De toestand in Fransch West- Af rika. LISSABON, 8 Dec. (D.N.B.) - Volgens dén Engelschen nieuws dienst heeft radio-Algiers gisteren gemeld, dat generaal Eisephouwer een overeehkonjst heeft gesloten met den gouverneur van Fransch W|st-Afrika, gen. Boisson, waarbij de geallieerden luchtstrijdkrachten verlof krijgen gebruik te maken Van de vliegvelden van West-Afrika op hun route van de Ver. Staten naar het;. Midden-Oosten. De in Fransch West-Afrika geïn terneerde geallieerde schepen en de geallieerde zeelui zullen worden vrijgelaten. Persstemmen over den toestand. De Londensqhe correspondent van het Zwitsersche blad „Suisse" zegt, dat al probeert men de ontruiming van Teboerba als een hergroepee ring voor te stellen, het feit toch blijft1' bestaan dat de Spil-troepen een belangrijk strategisch punt heb ben veroverd, waardoor men tijd wint om aanzienlijke versterkingen naar Zuid-Italië, Sicilië, Tunis en Tripolitanië te brengen, i Dergelijke tegenslagen illustree- ren de vijandelijke kansen op verzet in dendriehoek SardiniëSicilië Tunis. De As-troepen zijn door den korten .afstand van de Siciliaansche vliegvelden in het voordeel, terwijl de Anglo-Amerikanen slechts moei lijk jacht- en -verkenningsvliegtui gen kunnen aanvoeren. Het ziet er voor hen niet gunstig uit wanneer het hun niet gelukt hun strijdmid delen in hetzelfde tempo te verster ken als de spil-mogendheden. Het blad Republique schrijft, dat Bizerta en Tunis en later Italië het doel hebben gevormd van de Noord- Afrikaansche actie en de geheele wereld constateert thans met ver wondering dat de Geallieerden Tunis opgeven. Door de overmach tige luchtstrijdkrachten der Spil worden de geallieerden in hun vrijheid van handelen beperkt. Men neemt reeds alle vereischte maatregelen. ROME, 7 Dec. (DNB). - De ont ruiming van de Italiaansche steden van de burgerbevolking, welke niet strict noodzakelijk in cte stad moet zijn, waartoe door. den Duce bevel is gegeven, wordt in geheel Italië stelselmatig ten uitvoer gelegd. Autoriteiten en organisaties d'er fas cistische partij nemen alle noodige maatregelen om de stedelijke be volking prompt en vlot te vervoeren en te herbergen, in het Palazzo Ve- nezia zijn honderden telegrammen ontvangen, waarin "de burgemees ter^ aan den Duce de verzekering geven, dat zij alles zullen doen om de ontruimingsactie te bevorderen. De positie van Darlan is nog steeds niet geheel duidelijk. Volgens de Britsche berichten dienst heeft generaal Catroux ver klaard,*-dat om militaire redenen de aanwezigheid van Darlan op de moeilijkste verbindingslijnen, ver achter .het strijdende eerste leger in Tunis een gevaar beteekent, dat eefst zal verdwijnen door de terzij destelling Van Darlan. De Times schrijft, dat de Sovjet- regeering kort geleden in Engeland uitdrukking heeft gegeven aan hëar ongerustheid ten aanzien van de dubbelzinnigheid der positie van Darlan. Uit Vicliy wordt daarentegen 'ge meld, dat in anti-Duitsche kringen in Frankrijk een merkbaar vei-lies van De Gaulle's prestige ten gunste van Darlan valt waar te nemen, te gelijkertijd met een dalende waai'r deering voor de Engelschen en een stijgende voor de Amerikanen. Dé Gaulle was nooit populair. In dezen gang van zaken weer spiegelt zich het uitblijven van suc ces voor het streven van de Gaulle door middel van de Britsche poli tiek zijn tegenstander Darlan .e Washington zoowel als in Noord- Afrika mat te zetten. In anti-Duitsche kringen onder vond de Gaulle nadeel van de om standigheid,'- dat Darlan in Noord- Afrika zij het ook onder Ameri- kaansch beschermheerschap een soort staat heeft gevormd, waarvan hij zichzelf tot staatshoofd heeft uit geroepen, terwijl hij in aanzienlijke mate gebruik kan maken van het bijbehoorend bestuursapperaat. Generaal Eisenhower heeft .a'an dit bewind van Darlan 'officieel zijn goedkeuring gehecht, waarmee ter vens tot uiting is gekomen, dat deze volgens Roosevelts voorloopige schikking tusschen de Ver. Staten en Darlan een zekei-e duurzaamheid zal bezitten. Afgezien van het feit, dat de Gaulle als persoon nooit populair is geweest en- door de anti-Duitsche elementen steeds slechts 'werd be schouwd als een overgangsver schijnsel, wordt het dezen kringen gemakkelijker gemaakt zich aan de zijde van Darlan te scharen door de veronderstelling, dat de Ver] Staten door den gro'oteren afstand voor Frankrijk gemakkelijker zijn dati Engeland. De Fransche vloot te Toulon. - (D.N.B.) Naar Reuter uit Algiers meldt, heeft de commandant van de Fransche duikboot „Casablanca", die uit Toulon naar Algiers is ontsnapt, voor den zender verklaard, dat de Fransche vlóot -.te Toulon voorne mens was naar de geallieerden door te breken.. Er was echter niet ge noeg brandstof aanwezig gewëest. Tijdens den opmarsch over de ««begaanbare wegen aan het Laplandtront PK Gabel-DV R-P H m Ook dit jaar treden vrouwen van de N. S. Frauenschaft op als ijveyige helpsters van het Sonderreferat Truppenbetreu- ung bij het inpakken van Kerstpakketten van den Rijkscom missaris voor de gewonden in de lazaretten. Mevrouw Seyss- Inquart, echtgenoote van den Rijkscommissaris, bezig met het («inpakken van de pakketten. (Polygoon Meijer Pax Holland s) HOOFDKWARTIER VAN DEN FüHRER, 7 Dec. (D.N.B.) Het op perbevel van 'de .weermacht maakt bbekend: Ten N. van Toeapse hebben Duitsche jagers onder de moei lijkste terrein- en weersomstan digheden een krachtig versterkte bergstelling stormenderhand ge nomen©» meer dan 65 gevechts- stellingen veroverd. Met gebruikmaking van versche strijdkrachten ondernam de vijand ten N. van de Terek tusschen Wolga en Don en in de grootè bocht van den Don zonder succes aanvallen op dek DuïtschRoemeenscbe stellin gen. Ook in den centralen en noor delijken sector viel de vijand even als tevoren tevergeefs aan. Op ver scheidene plaatsen werd de plaatse lijk doorgedrongen tegenstander in tegenaanvallen verdreven. In an dere sectoren werden vijandelijke concentraties reeds door artillerie vuur uiteengedreven. 37 pantserwa gens en pantservoertuigen werden vernietigd. In Cyrenaica en Tunis. In Cyrenaica was een levendiger activiteit - van de artillerie en van verkenners te bespeuren. Britsche concentraties en een opslagplaats werden met bommen bestookt. In Tunis waren concentraties pantser wagens en voertuigen van den vijand het doel van hevige lucht aanvallen. Formaties gevechtsvlieg tuigen bombardeerden des nachts de havens Bone en Philippeville. Duit sche- jagers schoten in het gebied van de Middellandsche Zee, zonder zelf verliezen te lijden, zes vijande lijke vliegtuigen omlaag. De Britsche luchtmacht, viel over dag onder bescherming van het wolkendek de bezette Westelijke ge bieden en in den afgeloopen nacht W.- en Z.W.-Duitschland aan. De bevolking leed verliezen. Bij deze aanvallen boven het Kasiaal en in het Duitsche kustgebied schoten jachtvliegers, luchtdoelartillerie van de luchtmacht en marine overdag dertig Britsche jacht- en bombarde mentsvliegtuigen, des nachts vijf bommenwerpers omlaag. Drie eigen machines gingen verloren. Jachtvliegtuigen vielen overdag met goede uitwerking doelen aan in het Z.O. van Engeland. Ter gelegenheid van den eersten verjaardag van het uitbreken van den oorlog in Oost-Azië heeft de minister voor groot-Oost-Azië, Ka- zoeo Aoki, ëen radiorede gehouden, waarin hij o.a.'* verklaarde, dat de toekomstige welvaart van alle ras sen in groot-Oost-Azië afhangt vap den afloop, van dezen oorlog' en dat, de oorlog gewonnen zal worden door eenheid en samenwerking on der de volkeren van groot-Oost- Azië ter wille van hun gemeen schappelijke Zcftik -en de vestiging van het gebied van gemeenschap pelijke welvaart. Engeland en de Ver. Staten heb ben slechts gestreefd naar de we reldhegemonie en het behartigen van hun eigenbelang zonder ooit stil te staan bij. het denkbeeld van het gemeenschappelijk bestaan en de gemeenschappelijke welvaart van het menschdom. Japan daaren tegen streeft ernaar, groot-Oost- A.zië in te richten 'op grondslag van de „Hakko", d.i. de universeele ka meraadschap. Japan streeft naar de vestiging va'n een wereldorde ge baseerd op moreele beginselen, waarbij elk volk en elk ras zijn éigen plaats zal hebben eji tot wel vaart zal geraken, daarbij tevens bijdragende tot een blijvenden vre de'der wereld. Vervolgens sprak Aoki zijn waar deering uit jegens Mandsjoekwo, het nationale China en Thailand, die tezamen met Japan strijden voor de gemeenschappelijke zaak. Zonder onzq; overwinning zal er geen onafhankelijk bestaan, geen vrijheid en welvaart voor de volke ren van groot-Oost-Azië mogelijk zijn, Aan het Italiaansche legerbericht van .7 Dec. ontleenön wij het vol gende: Grootére bedrijvigheid van artillerie en - verkenningsafdee- lingen in Westelijk Cyrenaica. In den sector Tunis bedragen, bij het einde van de zuiverings operaties in het wegen- en spoorwegknooppunt Tebóerda, waar tusschen 1 en 4 Dec. zware gevechten zijn geleverd, de vijandelijke verliezen in totaal: 1100 gevangenen, 62 pantserwa gens, 41 kanonneh, 40 mortie- ren en 374 auto's. Italiaansche en Duitsche vliegtui gen hebben herhaaldelijk de havens van Bone en Philippeville en eenige spoorwegcentra in ^Tunis gebombar deerd. „ALLES VOOR HET IDEAAL." Melchert Schuurman, de zang- leider der N.S.B., geboren en ge togen in Alkmaar, heeft zich eenigen tijd geleden vrijwillig aangemeld voor den strijd tegen het bolsjewisme. Hij trok uit met den propagandaleider der N.g.B., Ernst Voorhoeve, den gemachtig de van den Leider in Noord- Brabant, Leeuwenberg, en een groot aantal landgenooten, teza men vormend het Legioen Neder land. Ver van huis heeft hij de pen gegrepen om zijn gedachten aan het Vaderland, in het bijzonder aan zijn geboorteplaats, familie en vrienden kenbaar te maken. Zijn brief spreekt voor zich: „Naar Oostland willen wij rijden, Ten strijd! Ten strijd! Wij helpen Germahje bevrijden Voor komenden tijd! In Stalingrad. Over de ruines op de industrieterreinen van een geschut- fabriek wordt de munitie voor de Duitsche infanterie naar voren ge bracht PK Gehrmann-O H-P H m Kijklustige menschen zijn geduldig. (•Van onzen Berlijnschen correspondent). ER (ligt iets waars in de bewering, dat de Wilhelmstrasse en Unter den Linden het belangrijkste deel van Berlijn uitmaken. Niet slechts, omdat het de straten zijn, die het meest genoemd worden en daarom door de vreemdelingen het eerst bekeken worden, maar piinstens evenzeer omdat hier vrijwel alle ministeries liggen, die het bestuur van het Rijk en den Pruisischen staat omvatten. Voor velen was zulk een eerste kennismaking een grondige teleurstelling want men had zich beide straten heel anders, veel imposanter gedacht. Dat valt te begrijpen, want ze hebben haar karakter.uit den vroegeren tijd be houden en er is geen sterveling, die er ooit aan gedacht heeft, hier ook maar iets aan te veranderen. De stugge, harde Pruisische geest uit den tijd van den Soldatenkoning, den strengen vader van Frederik, den Grooten, is hier blijven hangen en men hoort ook nu nog bewerep, dat de toenmalige Hollandsche ar chitectuur hierbij een belangrijke rol heeft gespeeld. Zoodoende is het stuk Wilhelmstrasse van den Wïl- helmplatz, waar hotel Kaiserhof te genover den voorgevel van, het Propaganda-Ministérie ligt, tot Un ter den Linden niet veel meer dan een aaneenschakeling van ministe ries en bureaux,waartusschen dan als een welkome afleiding de palei zen van den Führer en den Minis-, ter van Buitenlandsche Zaken lig gen. Hier wordt dan ook het meest naar gekeken, want achter breede ijzeren hekken ziet men een wel verzorgd voorpleintje, waar schild wachten en politie-agenten het of ficieel karakter aangeven en nie mand zonder meer naar binnen kan stappen. Maar dat schijnt juist voor velen een attractie, althans iets bij zonders te zijn, want ook al valt er weinig of niets waar te nemen op alle uren van den dag ziet men voor het paleis van den Führër en ook wel voor dat van Rijksminister von Ribbentrop kijklustige 'menschen geduldig staan wachten op de din gen, die er._al of niet zullen gebey- reh. TAOOR ons, representanten der Lf buitenlandsche pers, zijn het twee ministeries, die den doorslag geven: het ministerie van* Buiten landsche Zaken, en dat van Volks voorlichting erf Propaganda. Hier vinden met uitzondering van den Zondag iederen ochtend en avond conferenties plaats, die voor al jn tijd van oorlog voor den be richtgever van ingrijpend belang zijn. Hier wordt het netelig thema van den oorlog in al zijn consequen ties besproken, hier worden de be langrijkste feiten van den dag van deskundige zijde in behandeling ge nomen, kunnen vragen gesteld wor den, voor zoover zij zich binnen normale grenzen bewegen en moet clus iedere beroepsjournalist, die met zijn tijd, wil meegaan,een ge regeld bezoeker zijn. Zooals be kend, is het Propaganda-Ministerie in deskundige kringenzegt men uit gemakzucht meestal „Promi" pas- na de revolutie van 1933 ont staan. In het statige „Palais Frie- drich Leopold" zetelde voordien 't ministerie van 'Buitenlandsche Za ken, datr sedertdien naar den over kant is verhuisd. Uit den naam Fre- clerik Leopold valt reeds af te lei den, dat het gebouw oorspronkelijk eigendom der Hohenzollern was. De laatste bewonerwas prins Frie- drich Leopold, door wien hetaan den staat werd/ verkocht. Sinds 1919 zetelde hier de „Persafdeeling der Rijksregeejing" en sedertdien zijn de buitenlandsche journalisten hier in- en uitgegaan. Terwijl het oude, statige front aan den Wil helm platz vrijwel onveranderd is gebleven, hebben de zijgevels in de Mauerstrasse en de Wilhelmstrasse een grondige wijziging ondergaan, want de beschikbare ruimte Was bij lange na niet voldoende om het per soneel onder te brengen, dat voor de ministerieele propagandaplannen noodzakelijk was gebleken. LJET ging er om, het bureaucrati- sche systeem van den staat zoo snel mogelijk: in overeenstemming te brengen met de vlotte en doel matige werkmethode der partij. Zoöals bekend, spelen zoowel radio als film hierbij een" belangrijke rol, sedert zij onder de directe controle van den staat zijn gesteld. Wij ver raden geen geheim, wanneer wij er aan herinneren, dat het journaal in oriverkorten vorm iedere week voor de buitenlandsche pers in' de ruime theaterzaal wordt vertoond, wat vooral in tijd van oorlog voor de al- gemeene oriënteering van practische beteekenis is. Rijksminister dr. Göb- bels is tevens Rijkspropagandalei- der der NSDAP, een combinatie, die speciaal onder .de gegeven om standigheden van practische betee kenis geacht moet worden, want het geregeld en voortdurend contact tusschen volk en staat wordt hier door bevprderd. Als propagandist der partij heeft dr. Göbbels rijke lijk gelegenheid gehad, het hem aangeboren talent als volksredenaar tot ontwikkeling te brpngen en ook nu weet hij zijn rijke phantasie en het hem aangeboren temperament steeds met koele, zèkelijke bereke ning te paren. Volksvoorlichting en, propaganda zijn onder zijn persoon lijke leiding twee vaste begrippen -geworden. Pers, film en radio wor den in de eerste plaats benut om het directe contact tusschen volk en overheid, te bevorderen. Dat het hierbij voor pogen gestelde doel voor een belangrijk deel is bereikt, valt ook voor iederen objectieven buitenlander af te leiden uit het on loochenbaar feit, dat het Duitsche volk. in zijn regeering een onvoor waardelijk ''vertrouwen stelt. Hier,, zoo ver van mijn dierbaar vaderland, schrijf ik dezen brief. Gedragen door mijn onverwoestbaar geloof in de Nationaal-Socialistische levensbeschouwing, ben ik heenge gaan om aan te treden in den strijd tegen het bolsjewisme. Ver van mijn werk, dat mij bovenal lief was, mijn huisgezin, mijn kameraden en jnijn vele- vrienden. Thans is ook mijn dappere "zoon, hoewel pas ze ventien jaren oud, mij gevolgd en staan wij beiden als soldaat in de Germaansche legerscharen. Ik weet en ben er mij diep van bewust, dat de bewoners uit mijn gewest, waar ik ben geboren en mocht leven, nog niet allen willen en kunnen begrijpen wat mij er toe dreef'mij te offeren voor het ideaal dat ik belijd en dat niet het hunne is. Eenmaal, als wij trots en met roem "overladen terug zullen keeren, als ons Vaderland mede zal bouwen aan het nieuwe Europa dat komen de is, zullen z ij begrijpen- wat ons beiden dreef. In den jarenlangen strijd, die achter ons ligt, mocht ik ten koste van mijn broodwinning de eer he-bben steeds voorop te mogen gaan en nu. nu volgens mijn tegen standers de tijd van profiteeren daar was, sta ik met den inzet van mijn leven voor de voor mij mogelijk laatste opdracht. Ik ga, in de over tuiging voor mijn Volk alles gedaan te hebben, naar het front, om als dapper soldaat mijn j51icht te vervul len. Mijn borst gesierd met de hoog ste onderscheiding der Beweging, Nu ook mijn zoon. het eeredraagtee- ken van den Jeugdstorm heeft ver worven en daarmede tevens aan voelde dat het zijn hoogste plicht was om aan te treden, ben ik met tróts vervuld. Het soldatenleven, maakte mij hard, doch niet gevoel loos. Ik besef heel goed, dat wij mis schien niet zullen terugkeeren en dat ver, eindeloos ver van alles wat ons lief is, onze graven zullen lig gen. In dit weten ligt juist alles be sloten. Wij waren idealisten, die streden zonder belooning te vragen. Wij dienden onzen Leid'er als waar achtige socialisten trouw en eer lijk! Mogen ooit mijn tegenstanders déze woorden onder de oogen krij gen, laten zij dan bedenken, dat het schooner is voor een ideaal te ster ven dan te leven Ik wënsch allen het beste en tot weerziens. H o u-Z e e! Leg. Schiitze MELCHERT SCHUURMAN. De eerste boerderij in den Noordoostpolder, is betrokken. De heer' G. Boer, landbouwkun dig opzichter te Blokzijl, heeft er zich in gevestigd, zoodat aan hem de eer toekomt, de eerste vaste bewoner van het nieuwe gebied te zijn. TOEGESTANE RENTE INGEVOLGE DE INVALIDITEITS-* WET EN OUDERDOMSWET 1919, Op 1 Oct. 1942 werden 53.342 we- duwenrenten en 16.904 weezenren- ten krachtens de invaliditeitswet genoten, terwijl op genoemden da tum 113.096 personen, die Uit hoof de van de' invaliditeitswet, vóór 1 Juli 1922 onder de verplichte ver zekering vielen, zich in het genot van een ouderdomsrente van drie gulden per week bevonden. Voorts ontvingen 90.660 personen een rente wegens blijvende of tijde lijke invaliditeit. Van degenen, die in het tijdvak 1919-1923 gebruik hebben gemaakt van de voor hen geopende gelegen heid om tegen een wekelijksche premie van 39 cents, op grond van, de -ouderdomswet een verzekering aan te gaan, waren op 1 Oct. j.l. 84.182 personen in het genot van een ouderdomsrente van drie gul den per week. Tenslotte waren \op 1 Oct. j.l. van degenen, aan wie in 1919 bij de in werkingtreding van de ouderdoms wet, of reeds daarvoor, een koste- looze ouderdomsrente van drie gul den .werd toegekend, nog 7979 per sonen in het genot daarvan. J. H. J. Dils uit Rotterdam, die door het Haagsche gerechtshof is veroordeeld tot levenslange gevange nisstraf wegens den moord op den Bredaschen winkelier van Aart, heeft van dit arrest evenals de mede in deze zaak veroordeelde Slonl, cas satie aangeteekend. In de bontzaak van de firma v. d. L. aan den Vaartweg te Hilver sum hebben inbrekers een brutale inbraak gepleegd. De daders, die via het dak binnenkwamen, maakten nauwkeurig hun keuze uit de goede ren en» eigenden zich tien bontman tels toe, waaronder drie persianer. Houdt Uw gasverbruik In toom En spaart eiken dag wat stroom J?

Dagblad voor Noord-Holland : Alkmaarsche editie | 1942 | | pagina 1