DAGBLAD VOOR Sovjet-landingstroepen bij Noworossiisk vernietigd. Keuringen voor de Waffen-SS en 't Legioen 102.500 Brt. in den grond geboprd. Bommen op Palermo. De Duikbootoorlog. -J Revolveraanslag op Generaal Seyffardt Moord te Rotterdam. Vervroegd sluitingsuur in Noord- en Z.-Holland De Zwolsche vierling. Omslag Ned. Landstand. STAD, EN OMGEVING. De slag aan de Koog door K.F.C. gewonnen. VOETBALUITSLAGEN. Uitgave: Dagblad voor Noord-Bolland N.V. Alkmaar - Voordam C 9. Bureau Alkmaarsche éditie: Voordam C 9, Alkmaar. Telefoon Adm. 3320 - Red. 3330. Giro 187394. MAANDAG 8 FEBRUARI 1943. ALKMAARSCHE EDITIE. NOORD-HOLLAND 145e Jaargang No. 31. 2 pagina's. Hoofdredacteur; A. R. JONKER, Alkmaar. Prijs der gewone advertenties in deze éditie 0.10 per m.M.; min. 14 m.M. 1.40, elke 31/, m.M. meer 0.35. Tarieven voor de geheele oplage op aanvraag. Abonnementsprijs per 3 maanden voor Alkmaar 2.10, voor bet geheele Rijk 2.63. Losse nrs. 5 ets. HOOFDKWARTIER VAN DEN FüHRER, 7 Febr. (D.N.B.) Het op perbevel der weermacht deelt mede: Het gros.van den in het gebied van Noworossiisk gelanden vijand is vernietigd. Zwakke overblijf selen zijn op een zeer klein ge bied opeengedrongen. In den Westelijken Kaukasus werden vijandelijke aanvallen met bloe dige verliezen voor den vijand afgeslagen. Daarbij werden op 5 en 6 Febr. 21 pantserwagens buiten gevecht ge steld. Terwijl in de Donetsbocht ten Oosten van Sjachty slechts plaatse lijke gevechten plaats vonden, duurt de. afweerslag in het mon- dingsgebied van den Don, aan de Midden-Donets en ten Westen van den Oskolsector met onverminderde hevigheid voort. De bolsjewisten leden bij hun aanvallen, die zij on dernamén zonder rekening te hou den met de offers, zeer zware, bloe dige verliezen. In een onoverzichte lijk boschgebied werd een vijande lijk regiment tot den strijd gedwon gen en volkomen vernietigd. Aan de andere fronten verliep de dag over het algemeen rustig. Sterke formaties der luchtmacht bestookten den geheelen dag marcheerende colonnes van den vijand. x In N.-Afrika. Aan het front in Tunesië leven dige bedrijvigheid van verkennings- Satrouilles aan weerskanten. Ten lOord-Oosten van Oran hebben Duitsche gevechtsvliegtuigen in den afgeloopen nacht een vijandelijk konvooi aangevallen en volgens de tot dusverre ontvangen berichten drie transportschepen met een ge- zamenlijken inhoud van 18.000 ton zwaar beschadigd. Een der schepen geraakte in brapd. Bij nachtelijke storingsvluchten boven Wets-Duitschland hebben vij andelijke vliegtuigen, door hier en daar bommen te laten vallen, gerin ge verliezen onder de bevolking veroorzaakt. Drie vijandelijke vlieg tuigen werden neergehaald. 102.500 ton scheepsruimte in den grond geboord. Zooals" reeds in een extrabe- richt is gemeld, hebben d.uik- booten in zware, hardnekkige gevechten, uit convooien, die naar Engeland voeren en be stemd waren voor het Afrikaan- sche en het Sovjet-Russische front, 16 volgeladen transport schepen en tankschepen met een gezamenlijken inhoud van 102.500 ton, alsmede 4 zriltran- sportschepen tot zinken ge bracht. Drie andere schepe"1 werden door torpedo's bescha digd. e Een andere Duitsche duikboot heeft in het Oostelijke deel der M; 'dellandsche Zee een krui ser van de 'Dido-klasse in den grond geboord. Aan het Italiaansche legerbericht van 7 Febr. ontleenen wij het vol gende f Vijandelijke vliegtuigen hebben gisteren brisant- en brandbommen laten vallen in de omgeving van Fi nale (Palermo), waardoor brand ont stond in een boschgebied; zij open den machinegeweervuur op twee passagierstreinen tusschen Licata en Gela en in de omgeving van Cassi- bile (Syracuse). Er zijn een doode en vijf gewonden. Aan het legerbericht van 6 Febr. ontleenen wij nog. dat brand- en.bri santbommen geworpen werden op Palermo, waardoor geringe schade werd aangericht. De aanvallen op 5 Febr. op stad en provincie Turijn veroorzaakten onder de burgerbevol king 39 dooden en 62 gewonden. In het Engelsche Hoogerhuis is Donderdag de aangekondigde zitting over de duikbootkwestie met geslo ten deuren gehouden. Een communi qué werd na afloop niet gepuli- ceerd. Naar in kringen van het Hooger huis verluidt, hebben verscheidene Lords het gebrekkige inzicht van ue Britsche admiraliteit en de on voldoende samenwerking tusschen marine en luchtmacht op felle wijze gehekeld. De regeering is door de nieuwe Duitsche duikbooten ver rast daar zij inJjaar zelfgenoegzaam heid van meenmg was, dat zij „den' toestand vast in handen" had. mobilisatie van mannelijke werkkrachten in de ver. staten. commissie voor het tewerkstel- Stat^as werkkrachten in de Ver. nen h^ee£t bepaald, dat alle man- leeftijd, die loe niet voor ^en oor" zalmindustrieën werk- derf^ oTloW-® 1 APriI voor "SdïAlffi'ikhgï'E langrjjke bercfepenTevf11 oorlofi »bf beroepen van kleermaweï °f' ker, bloemenhandelaar ta^°S^er" delaar, kellner, bordenwal^ merdienaar, dagbladverSe^' lm" jongen en portier. =1ROOPer, irtt- 8 generaal andrews. Naar de Londensche nieuwsdienst meldt, is 'generaal Andrews benoemd tot opperbevelhebber der Sf kaansche strijdkrachten in Europa De vroegere bevelhebber der Ame- nkaansche luchtstrijdkrachten in het midden-Oosten, Lewis Hyde Brett is benoemd tot Andrews' opvolger 'als opperbevelhebber der geallieerde strijdkrachten in het midden-Oosten Generaloberst Paulus, de opperbevel hebber van het heldhaftige éde leger, werd cot Generaalveldmaarschalk be noemd PK Hahle-Atl-H-Pax m De wijzigingen in hef Ifatiacnsche kabinet. De opvattingen in Rome en Berlijn. Van toonaangevende Italiaansche zijde worat ren aanzien vah de Vrij dag tot stand gekomen reorgani satie van de regeering gewezen op net feit, dat het nier geenszins een nieuwe memode van het lascxstiscne regime betreft. De buiteniandsche propaganda heeft, zooais te verwachten was, de reorgamsade in ae regeering ge- oruikt om fantastische geruchten over de Deteexems en draagwijdte niervan de wereld in te sturen. Van zelfsprekend missen ai deze geruch ten lederen grondslag en spruiten zij uitsluitend voort uit de behoefte der vijandelijke propaganda. Volgens den diploma aeken redac teur van Stefani betreft de regee- ringswijziging alleen mannen, die veie jaren lid der regeenng zijn ge weest en,.daarom vroeg of laat ver vangen moeten worden om een ver steening in het bestuur te voorko men. De meening in Berlijn. De reorganisatie van het Italiaan sche kaüinet wordt in Duitscüiana algemeen als een nieuwe concentra tie van krachten beschouwd. JMiets pleit naar Duitsche meening hier voor duidelijker dan het feit, dat Mussolini nu ook nog de belangrijke taak van den minister van. buiten iandsche zaken op zich genomen heeft. Een yerdere-bevestiging voor deze opvatting ziet men te Berlijn in de verandering van het italiaansche bureau voor de oorlogsproductie tot een volledig ministerie. De concern tratie op de ooriogstaak wordt ook duidelijk zichtbaar in het feit, dat bij de nieuwe reorganisatie van het ka binet het frontstrijderselement sterk op den voorgrond treedt. Aan hen, die aan den vijandelij- ken kant van een vermindering van krachten bij den Italiaansche regee- rigschef door een verzonnen ziekte gedroomd hebben, is 'een grondige les gegeven. Bij de volle waardeering voor de feiten vergeet men te Berlijn niet de hooge verdiensten, die vooral de af tredende minister, graaf Ciano, zich verworven heeft bij het. smeden van de spil als uitvoerder van den wil van Mussolini. De hooikist bewaart de tvarmie, maakt er een nattig gebruik van. Von Rundstedt aan de Fransche kusf. De opperbevelhebber van de leger, groep West, generaal-veldmaarschalk Von Rundstedt, heeft oorlogshavens en steunpunten aan de Fransche kust van de Middellandsche Zee en ,den Atlantischen Oceaan bezichtigd. In tegenwoordigheid van den opper bevelhebber van een leger liet de generaal zich de bouwwerken aan het zee- en landfront vertoonen. De inspectiereis deed de zinvolle regel maat en het groote aantal dezer bouwwerken tot uiting komen, die in hun geheel een onoverwinlijke vesting vormen. Vooral de onderko mens voor onderzeebooten maakten grooten indruk. De inspectiereis stelde den opperbevelhebber op de hoogte van den stand der mogelijk heden van verdediging. Aan verwondingen overleden. 's-GRAVENHAGE, 8 Febr. - Op den leider van het Vrijwil ligers Legioen Nederland, den vconnaligen chef vah den Ne- derlandschen generalen staf lui tenant-generaal H. A. Seyffardt, is op 5 Februari 1943 vroeg in den avond voor de deur van zijn woning, een revolveraanslag ge pleegd. Luitenant-generaal Seyf fardt is op 6 Februari aan zijn zware verwonding bezweken. Luitenant-generaal Seyffardt heeft in de 'beslissende Junidagen van 1941, toen Duitschland aantrad tegen het bolsjervisme, den oproep tot vorming van het Nederlandsche Le gioen uitgevaardigd. Onvermoeid heeft de generaal sedert deze dagen voor het Legioen in het Oosten vrij willigers aangeworven. Met dezen man is een van de wei nige ver vooruitziende generaals van het oyde Nederlandsche leger heengegaan. Van alle kanten heeft generaal Seyffardt als commandant van het Legioen, dat zich in het Oos ten meermalen schitterend heeft ge dragen en dat in het weermachts- bericht met roem vermeld werd, sympathie en achting verworven. GIRAUD CIVIEL EN MILITAIR BEVELHEBBER OVER NOORD-AFRIKA. Oorlogscomité in Noord-Afrika. Radio-Algiers heeft bekend ge maakt, dat generaal Giraud in .nen vergadering van den Franschen Rijksraad benoemd is tot civiel en militair bevelhebber voor Noord- Afrika. Naar radio-Marokko meldt, heeft generaal Giraud tot leden van het nieuwe oorlogscomité, den militairen raad, benoemd: den gouverneur-ge neraal van Algerije, Peyrouton, den gouverneur-generaal van Marokko, generaal Nogues, den gouverneur- generaal van West-Af rika, generaal Bcisson, en generaal Bergeret. Voorts meldt de zender, dat een >hooge economische raad zal worden -evor-md, die zal ressorteeren onder Giraud en onder den militairen raad. VERDUISTER GOED. Heden van 17.37—8.10 Maan op 9.59 onder 22.22 12 Febr. Eerste kwartier. Donderdagavond is in éen pand aan de Adrianastraat te Rotterdam het lijk gevonden van de 40-jarige vrouw T. R., die daar alleen woonde. Toen -een buurman, die vaak bood schappen voor haar deed, eens boven ging kijken, vond hij de vrouw ba dend in haar''bloed voor haar bed op den grond liggen. Zij bleek op gruwelijke wijze, vermoedelijk door middel van een mes, vermoord te zijn. Aangenomen moet worden, dat de vrouw Woensdagavond j.l. om het leven is gebracht. Uit de woning zijn een aantal voorwerpen ontvreemd. DE BEAUFTRAGTE BEZOEKT NOORDELIJK N.-H. Vrijdag heeft de Beauftragte van den Rijkscommissaris m Noord-Hol land, dr. Schroder, in gezelschap van den Commissaris der provincie, mr. A. J. Backer en den Landvwrtschafts- rat, den neer Ufer. onder leiding van den heer Saai, Boerenleider van Noord- en Zuid-Holland, een excur sie door het noordelijk deel der'pro vincie gemaakt. Nadat het gezelschap des morgens op het provinciaal kan toor van den Ned. Landstand was ontvangen, werd een bezoek ge bracht aan Wieringen, waar men zich ten gemeentehuize geruimen tijd met den burgemeester onder hield. In de Wieringermeer werd kennis gemaakt met den wn^ burge meester en werden eenige bedrijven bezocht. Nadaf ten huize van den heer Saai het noenmaal was ge bruikt, reed het ^gezelschap naar Kolhorn, waar 'n aardappelpoterbe waarplaats en een graanpakhuis werden bezichtigd. Te Langedijk werd achtereenvolgens een kijkje genomen in een koelhuis, een zirnr- koolfabriek en -een koolschuur, waarbij het hoofd van den tuin bouw in Noord-Holland en de dorps boerenleider, deskundige uiteenzet tingen gaven. De dag werd besloten, met een tweede bezoek aan het pro vinciale kantoor van den Neder landsehen Landstand, waar de me dewerkers den Beauftragte werden voorgesteld en de Boerenleider de werkwijze van den Landstand heeft uiteengezet. Na tien uur niet meer op straat. Der höhere SS und Polizei- führer Nordwest und General- kommissar für das Sicherheits- wesen deelt mede: Met onmiddellijke inwerking treding wordt voor de Provin cies Noord-Holland en Zuid- Holland het sluitingsuur voor café's en restaurants e.d. van 23.uur op 21.uur en de tijd, gedurende welken men zich niet op straat mag bev'nden, van 24.op 22.uur gesteld. Verdergaande plaatselijke bepa lingen, die reeds genomen zijn, worden hierdoor niet aangetast, w.g. RAUTER, der höhere SS- und Polizei- führer Nordwest und Gene- ralkommissar für das Sicher- heitswesen. DEN HAAG, den 8en Febr. 1343. Een echtpaar te Zwolle werd, zoo als gemeld, Zaterdag verblijd met de geboorte van een vierling: drie meis jes en een jongen, die het allen, evenals hun moeder, goed maken. Voor Nederland is de geboorte van een vierling een zoo zeldzame gebeurtenis, dat zij wel een extra vermelding verdient. Op gemiddeld 170.000 geboorten per jaar hier te lande kwam in de laatste vijftien jaren die van een vierling slechts viermaal voor, n.l. in 1929, in 1931, in 1935 en in, 1939. Da laatste was die van den vierling Pijlman te Hengelo in Overijssel (évenals thans te Zwolle drie meisjes' en 1 jongen) op 1 Augustus. Overi gens werd op 16 Juli 1938 te Blitar m Kediri (Oost-Java) een Neder landsche vierling ter wereld ge bracht, waarvan echter een meisja op 27 November 1939 is overleden. Nederland heeft zelfs de geboorte van een vijfling gekend, maar dat is al heel lang geleden: 5 Januari 1719. Voortaan 1 per ha. Krachtens een dezer7 dagen ver schenen uitvoeringsbesluit zullen alle tot den Nederiandschen Land stand behoorende natuurlijke en rechtspersonen, die bedrijfshoofd zijn met betrekking tot het gebruik van cultuurgrond of. vischwater, over 1942 een bijdrage verschuldigd zijn aan den Landstand en wel 1 per hectare voor cultuurgronden, waarop akkerbouwgewassen, boom gaarden, kunstweiden, braakland, blijvend grasland en uiterwaarden, 10 per ha voor warmoezerijgewas- sen, vroege aardappelen en klein fruit in den vollen grond en 20 per ha voor pit- en steenvruchten in den vollen grond, wa'rmoezerijgewassen. en fruit onder glas, bloembollen en bloem- en boomkweekerij gewassen. Voor gedeelten van een hectare is een evenredige bijdrage verschul digd. Voor vischwater is 5 per bet- drijfshoofd verschuldigd. Is het be drijfshoofd pachter, dan draagt de verpachter 1/4 deel der bijdrage. De staat en andere publiekrechtelijjje lichamen of instellingen zijn vrij'ge- steld. „HET GAAT ZELFS ZEER GOED". Hedenavond om 19.00 spreekt Max Blokzijl via den zender Hilversum 1 in zijn politiek weekpraatje over 't onderwerp: „Het gaat zelfs zeer goed". RADIOLEZING OVER MOND- EN KLAUWZEER. Dinsdag a.s. houdt de directeur van den veeaitsenijkundigen dienst, dr. B. J. C te Hennepe, een radio lezing over de moderne bestrijdings wijze van het mond- en klauwzeer. Deze rede. welke een vervolg vormt op die van Dinsdag j.l. en .tevens deel uitmaakt- van de serie lezingen „De boer, de productie en de direc tie van. den landbouw", wordt be houdens eventueele wijziging in den zendtijd door den radio-omroep uitgezonden over den zender Hilver sum 2 van 12.30 tot 12.45 uur. HOOFDPRIJZEN STAATSLOTERIJ. 5000 20882 1500 18356 1000 5524 400 3630 8979 13477 200 2081 3227 4166 6668 17327 18283 100 3360 3798 5200 9097 9435 10384 11307 12213 15151 20353 5927 6507 Zaterdagmorgen is ingebroken bij de firma van der Zwaan, goudsmid aan het Coothplein te Breda. De die ven hebben ongeveer 100 gouden ringen ter gezamenlijke waarde van 4000 gulden weggenomen. Het SS-Ersatzkommando deelt mede: VrijwiUi-- gers voor de Waffen-SS en het Legioen kunnen zich op onderstaande data bij de genoemde adres sen vervoegen, ten einde gekeurd te worden. Tevens wordt er de aandacht op gevestigd pn wei voor hen, die er bezwaar tegen hebben bun dienst buiten Nederland te vervullen, dat thans de mo gelijkheid bestaat, om dienst te nemen in een speciaal wachtbataljon. De .opleiding vindt in Nederland plaats, terwijl de inzet van dit bataljon ook in Nederland zal blijven. Tijdeps deze keuringen kunnen zich ook die genen melden, die tot de Germaansche-SS in Nederland willen toetreden. 9.2.'43 Amersfoort, 10 uur, Dienstgebouw Leusder- weg. 10.2.'43 Den Haag, 9 uur, Café Den Hout, Bezuiden- houtscheweg. HET GEZELSCHAP BOUBER IN HET GULDEN VLIES. De onbekende vrouw. Alex Bisson's tooneelspel werd gisteren hier 's middags en 's avonds m het Gulden Vlies weer eens op- gevoerc* door het gezelschap van Herman Bouber en dit stuk met zijn ontroerende tafereelen liet niet ha indruk op de toeschouwers die vooral 's avonds in zeer grooten ge tale waren opgekomen te maken. De vrouw Jacqueline, die in een zwak jpogenblik man en kind ver laat, ria twintig jaar haar minnaar doodt en dan door haar eigen zoon op treffende wijze wordt verdedigd, was bij Annie Verhulst in de beste handen. Zij wist die door het nood- lot zwaar getrofffen vrc .w treffend uit te beelden. Wim van den BrinkJ was een goede Fleuriot, terwijl An- dré van Dijk een symypathieken dr. Noël en Piet te Nuyl een scherp ge- typeerden Laroque te zien gaven. De op geld beluste zaakwaarnemers Perichard en Merival, gespeeld door Herman BoBuber en Tonnyy Foletta hadden eveneens 'n goed aandeel in 't succes, terwijl aan de kleine rollen van Rose, Victor en Felicie: Aaf Bouber, Heddy Bouber en Nellie Hart hun beste krachten gaven. Het publiek heeft het den uitvoe renden niet aan applaus laten ont breken. Vooral na het vierde en vijf de bedrijf was men enthousiast. „De onbekende vrouw" heeft he.t nog best gedaan G. C. van Gulik. ZEDENDELICT. Tegen den 29-jarigen A. Z. werd door de politie procesverbaal opge maakt terzake van het plegen van niet nader te noemen handelingen ipaet een minderjarige. VALSCHHEID IN GESCHRIFTE. Een inwoner van Egmond aan Zee, die naar Alkmaar was geëva cueerd, diende voor de kosten dezer verhuizing bij de betrokken over heidsinstantie een kwitantie in, wel ke veel hooger was dan de werke lijk door hem gemaakte onkosten; hij trachtte op deze wijze meer 'te ontvangen dan hem toekwam. Het bedrog werd spoedig ontdekt, waar na tegen den oneerlijken Egmonder procesverbaal werd opgemaakt. DAMESTASCHJE VERGETEN. Door mej. de Hconductrice bij de H. A. B. O., werd bij de politie te Heer- hugowaard een damephandtaschje ge deponeerd, dat zij in een der autobussen gevonden had. Het taschje bieelt naast een tamelijk bedrag aan geld diverse waardezaken te bevatten, o.a. ook het identiteits bewijs van de betrokkene. BURGERLIJKE STAND'. GEBOREN: Elizabeth, d. van Abram Vroegop en E. P. van der Meer. Alida M., d. van Cornells Ursem ep A. Kuis. Geertruida C., d. van Nicolaas Hes en M. Woute- ring. Cornelia, d. van Cornelis Schuddeboom en C. Steenbeek. Jacobus J., z. van Gerardus Kuil- boer en M. Buter. Wolberta C. G„ d. van Quirinus P. J. Kroon en J. M. A. Feijen. OVERLEDEN: Klaas Liefhebber, gehuwd met A. Mantel, 69 jaar. STREEKVERGADERING „LANDSTAND". Op Donderdag 18 Februari a.s. wordt te Hoogkarspel in de groote zaal van café Bantam een streek- bijeenkomst gehouden van den Ned. Landstand, waar eenige sprekers, o.a. de prov. boerenleider, het woord zullen voeren en het zangkoor voor afwisseling zal zorgen. De bijeen komst vangt om 11 uur aan. VERTROKKEN PERSONEN. J. H. J. Geurts, z.b., R.K., en echtg. Van C.W. Bruinvisstraat C28 ri. Ar- cen en Velden. A. Schoonhoven, grondwerker, geen, en gezin', van Koningstr. 7 A n. Steenwijk. J. B. Logger, loopj., R.K., 4. Luttik. Oudorp naar Grootegast. J. N. O. Jonker, magazijnmeester electr. techn. art., geen, van Corfstraat 50 n. Arnhem. C. G. Frijn, h.i.d.h„ geen, van Eg- monderstraat 20 naar Hoorn. Tj. de Jong, winkelbediende lederwa ren, G.K., van Scharloo 13 naar Naarden. HEILOO. Naar Baden-Baden. - Op 5 Maart a.s. vertrekken een aantal kinderen uit onze gemeente voor een 6-week- sche vacantie naar Baden-Baden. Tot heden hebben zich een 6-tal kinderen opgegeven, doch men heeft nog gelegenheid tot 15 Febr. a.s. Voor onvermogende -kinderen die geen of onvoldoende kleedingstuk- ken hebben of schoeisel, zorgt de N.V.D, Men kan zich opgeven ten raadhuize of bii het Suurtschaps- hoofd v. d. N.V.D., Heerenwèg 166, Heiloo. EEN VRIENDIN OP VISITE. Een bewoonster van de Leliegracht te Amsterdam miste na het bezoek van een eenige huizen verder wonen de vriendin een bedrag van 1000, dat in een portefeuille, liggende op het dressoir, was geborgen. Zij stelde de politie van het feit in kennis, de vriendin werd aangehouden en na aanvankelijk ontkend te hebben, gaf zij tenslotte den diefstal toe. Intussehen had zij 100 aan een familielid gegeven en de rest van het gestolen geld, uit vrees voor ontdekking, verscheurd en door de W.C. weggespoeld. D.T.S. op weg naaryveiliger haven. De slag aan de Koog. oftewel de wedstrijd KFC-West-fi-isia, is met zeer duidelijke cijfers door de thuisclub gewonnen. Daardoor zijn niet alleen de papieren van KFC flink gestegen, maar ook die van OSV, dat zelf niet speelde. De Oostzaners en de Koogers staan thans precies gelijk aan den kop, maar geen der twee clubs zal nog het kampioensdiner durven bestellen, omdat ze allebei nog de noodige punten zullen verliezen in de resteerende wedstrijden waar uit meteen volgt, dat West-Frisia nog lang geen kampioens-candi- daat af is! Trouwens, HBC is er ook nog en die heeft nog altijd een behoorlijke kans op de eerste plaats: twee ver- iiespunten minder dan de. beide lei ders en o.a. nog met de ontmoeting HBC-OSV in het verschiet! Overi gent telt ook ZFC nog weer mee, zooals de stand laat zien. M.a.w., pan het eind der competi tie nog vijf kampioenscandidaten! Alcmaria was te sterk voor Sant poort, dat met 6-1 geklopt werd en nu practisch geen kans meer heeft op eenige hoop. Alcmaria kroop nu een plaafsje omhoog en bezet thans de zèsde plaats. De stand in de 2e klasse A is thans: OSV 17 11 2 4 50-32 24 KFC 17 11 2 4 '48-31 24 West-Frisia 16 10 1 5 42-25 21 HBC 15 7 4 4 41-33 18 ZFC 15 8 1 6 39-21 17 Alcmaria 16 7 3 6 41-42 17 RCH 17 6 5 6 51-34 17 WFC 15 6 3 6 33-34 15 Kennemers 16 4 2 10 39-47 10 Alk. Boys 15 3 2 10 26-60 8 Santpoort 17 2 1 14 24-74 5 ALS DE ZENUWEN MEETELLEN. ADO trok naar Dordt en verloor verdiend van DFC met 3-0: zenu wen! En HDVS ging op bezoek bij EDO en werd met 2-0 geklopt: ze nuwen! Zoodat de situatie precies dezelfde is gebleven en een beslis singswedstrijd in het verschiet ligt. ADo begon weliswaar goed, maar nadat haar felle aanslagen waren af geslagen, zette DFC een geweldig offensief in, dat niet minder dan zes keer met kunst en vliegwerk werd afgeslagen. In de tweede helft 44-27 24 36-31 22 27-28 22 A.D.O. en Mermes-D.V.S. verliezen beide! drukte DFC haar groote meerder heid uit in een doeipunt. ADO werd toen iets sterker, maar een tweede doelpunt was beslissend en toen het even later 3-0 werd, gaf ADO den moed op. EDO was direct sterker en nam in de eerste helft reeds de leiding, om. uit een hoekschop kort na de her vatting er 2-0 van te maken. Toen miste Hermes tot twee keer toe een strafschop, kreeg overigens nog eenige kansen, maar de zenuwen speelden een-te groote rol!.... Het bleef 2-0, De stand is thans: HDVS 18 11 2 ADO 17 8 6 EDO 18 9 4 In het Zuiden was BW-Longa de groote wedstrijd en tot veler ver rassing werd deze ontmoeting door Longa gewonnen, dat nu <fe tweede plaats inneemt met vier punten ach terstand op Willem II. MW redde zich vrijwel definitief door ëen goe de 3-1-zege op PSV, zoodat de de gradatiestrijd eigenlijk nog alleen gaat tusschen Roermond en Noad. De overige wedstrijden waren van ondergeschikt belang, zoodat we ver wijzen naar de uitslagen. DE LAGERE KLASSEN. In 4 A speelde LSW niet, maar Nieuwe Niedorp was zoo vriendelijk om haar te helpen. Deze club sloeg n.l. de eenige concurrente van LS W, Wieringerwaard, met 3-1 ea dat nog wel zonder groote inspanning. Zelfs zijn de cijfers nog niet hoog genoeg, om de meerderheid van N.- Niedorp- voldoende uit te drukken. In 4 C kon ADO haar zenuwen ook al niet bedwingen, want deze kam- pioenscandidaat ging tegen IEV met 3-0 ten onder! Nu hebben we weer eenige serieuze liefhebbers voor de eerste plaats. Tenslotte de derde klasse. Slechts twee wedstrijden werden in ons rayon gespeeld: DTS-Kinheim en WMS-SDW. DTS deed uitstekend werk en klopte de Beverwijkers met 7-1, zoodat de Oudkarspelïeren op den goeden weg zijn, om definitief de onderste plaats aan Halfweg over te laten. WMS was niet opgewassen tegen SDW en verloor met 1-4. Ook hier verwijzen we verder naar de uitslagen. ooi» vfüwithagrs. mitraiüewpojt in sneeuw en ijs Ocbis-HoUaod-P.* a DISTRICT I. DFC—ADO 3-0 EDO—HDVS 2-0 SpartaVolew. 3-2 DISTRICT n. t' Gooi—VSV 3-3 AjaxRFC 2-2 VUCHaarlem 4-3 F'oordBlauw Wit 1-0 DHCEmma - 7-1 DISTRICT IV. EindhovenPicus 1 -5 BWLonga 0-2 MW—PSV 3-1 DISTRICT V. Veloc.Veendam 5-2 .HeerenveenLSC 7-2 3e klasse A. AlcmSantpoort KFCWest frisia 2e klasse B. AFCVolendam HVCZeeburgia DOSHilversum 3e" klasse B. DTS—Kinheim 3e klasse D. WMS-SDW 4e klasse A. N.N.drp.Wier.wrd. 3-1 BKC—Atlas 2-1 4e klasse B. MFC—WW SportersSijbek. 4e klasse C. 6-1 4-1 2-1 2-0 4-1 7-1 1-4 1-4 0-9 IEV—ADO 3-0 Res. 2e klasse A. RCH 2—VSV 2 5-2 „DE NOORD- HOLLANDSCHE". 1D: AFC 1-HRC 3 3-1 Helder 3-Winkel 1 4-1 IE: HSV 1-Petten 1 9-2 N.Niedorp 2-LSW 2 uitgesteld Winkel 2-HOSV 1 2-0 3E: St. B. 1-Alkm. B. 5 20-0 3F: Helder 4-Winkel 3 4-1 4J: Waterv. 3-Geel Zw. 2 G, Z, n, o.

Dagblad voor Noord-Holland : Alkmaarsche editie | 1943 | | pagina 1