77" A.D.O.-Feijenoord Beker-voorronde nadert de beslissing. PROGRAMMA VOOR A.S. ZONDAG SPORTREVUE VAN DE WEEK. REDERIJKERSLEVEN IN WEST-FRIESLAND. N-cdtlUAÉük, HOEST en dan hoest'parels' Het onregelmatig verloop der kampioenscompetitie is oorzaak, dat de stand op het oogenblik niet het juiste beeld weergeeft der onderlin ge krachtsverhoudingen tusschen de clubs. Feijenoord staat bovenaan en daarop volgt Heerenveen, terwijl A.D.O. op de vierde plaats staat. Maar deze volgorde is slechts be paald door het aantal veroverde gunten, terwijl geen rekening is ge- ouden met het aantal gewonnen wedstrijden. Men zie slechts: Feijenoord 3 2 1 0 31 5 Heerenveen 4 2 0 2 1211 4 Enschedé 3 111 64 3 A.D.O. 1 1 0 0 3—1 2 Willem H 3 0 0 3 4—11 0 Zondag worden twee wedstrijden gespeeld en daarvan is A.D.O. Feijenoord verreweg de belangrijk ste. De ploegen loopen in kracht' niet ver uiteen, zoodat een gelijk spel zeker niet onmogelijk is. Wanneer dat het geval zou zijn, zou dat aan de spanning ten goede komen, want dan zou ook Enschedé nog een kansje maken op den titel. Want Enschedé ontvangt in eigen huis het zwakke Willem II, dat op het oogenblik als moet worden. kansloos genoteerd Verder zijn er talrijke bekerwed strijden, die de aandacht trekken. We noemen BI. WitEDO, West- FrisiaDe Kennemers, Alcmaria DWS, RCH—VSV, ZFC—Water graafsmeer en vele anderen. Al deze wedstrijden aan een be schouwing onderwerpen, is niet doenlijk, zoodat we mogen volstaan met de verwijzing naar het pro gramma. Nederland-België in Leipzig. Zondag a.s. zal in het Hans Hess stadion in Leipzig een voetbalwedstrijd tusschen een Vlaamsch en Nederlandsch elftal worden gespeeld. Onze jongens zullen het zonder „ster ren" moeten doen. Toch heeft men een elftal weten samen te stellen, dat er goed uitziet. Het Nederlandsche elftal ziet er als volgt uit: (van rechts naar links): doel: Onbekend, achter: ter Bakel (Brabantia) en Smit (Uitgeest): midden: Huigen (GVO), Leenderts (Zee- burgia) en Bakman (Albatros), Voor: Uffelen (BNO), Vroon (Zaandijk), Jager (Shell), Vermeulen (DWV) en Pero (Brabantia). De wedstrijd zal per radio worden uitgezonden en mogelijk al reeds ge deeltelijk tusschen kwart voor vijf en vijf uur Zondag a.s. via de zenders Bre men en Friesland op een golflengte van resp. 396 en 1875 m. Dan brengen deze zenders tusschen kwart voor zeven en zeven uur 's avonds wederom een uit zending uit Leipzig en tusschen kwart voor tien en tien uur komt nogmaals een reportage en wel over den zender Donau op een golflengte 325.4 m. BEKERWEDSTRIJDEN. DER „NOORDHOLLANDSCHE". Er wordt een halve competitie ge speeld. De winnaars van de groepen komen in de kwart-finale met W.- Frisia 1 en ZFC 2. Bij gelijk aantal punten beslist het doelgemiddelde. De indeeling is: Groep 1: Helder 2, Succes 1, Texel 1, Watervogels 1. Groep 2: Andijk 1, VVW 1, Nieu we Niedorp 1, West-Frisia 2. Groep 3: Vrone 1, Schagenet, Vi- tesse 1. Bergen 1. Kampioenschap van Nederland ADOFeyenoord DISTRICT IV le klasse NAC—Spekholzerh. DISTRICT I. Tweede klasse B. VolendamHilversum Vierde klasse C ZeevogelsADO 1920. Res. tweede klasse A. Helder 2—Stormv. 2. BEKER- WEDSTRJDEN DISTRICT I. Afd. A Bl. Wit—EDO West-FrisiaKennem. Afd. C DWVAl km. Boys HBCAjax Afd. D Alcm. VictrixDWS RCH—VSV HerculesWFC Afd* F ElinckwijkKFC Vriendenschaar Zeeburgia StormvogelsUW Afd. G HRC—Succes Wieringerw. Den Helder Afd. H LSVV 1926—MFC Schagen—DTS Afd. K HFC—Schoten Onze GezellenDIO Afd. L TerrasvogelsTHB VVB—Kinheim DSSHBloemendaal Afd. M Zandvoortm.DEM IEV—Ripperda Afd. N Assendelft—GVO USVU—KW GOUDEN KRUIS- WEDSTRIJDEN IA RK AFC 1Oudohp 1 JA Limmen 2—Hugo B 1 JS Geel Zwart 1 Dirkshorn 1 KS Winkel 1—Schagen 4 •f LS DTS 3—DTS 2 (le ronde). AH Koegras 2—BKC 3 BH BKC 2—Helder 4 CH Succes 2—Koegras 1 DH I-Ieder 3Waterv. 2 1 D Alcm. V. 4HRC 4 2 A Vitesse 2—ADO 2 „DE NOORD HOLLANDSCHE". Verkade 2Uitgeest 2 Alkm. B 4Kolp. Boys 1 3 B KW 4CSV 2 4 F Schoorl 4Vitesse 3 4 G Petten 2—SVW 2 Hugo B 2—Alcm. V 6 4 H Co nZelo 2-Holl. T. 2 LSW 3-VZV 2 N.Niedorp 3- Dirkshorn 2. Boeken dienen zich aan. RADIOPROGRAMMA ZONDAG. Nieuws: 9.—. 12.—. 18.30 (Hilv.), 19.45 (HUv. II) en 21.45. HILV. X. 414.4 m. 7.30 Orkestconc. (gr.) 8.00 De zin van het boer zijn. 8.15 Har- moniemuz. (gr.). 8.25 Progr.-overzicht. 8.45 Omroeporkest en solist (opn.). 9.30 Zondagmorgen zonder zorgen. 10.30 Deutsche Stunde. 11.30 De Stem der S.S. 11.45 Neerlands stem v. h. front. 12.15 Collegium Musica Divina. 12.40 Uit Ber lijn: Het Duitsche Volksconc.. 14.00 Om roep Symphonie-orkest. 15.00 Boeken schouw. 15.20 Omroep Symphonie-orkest en solist. 16.00 Het Salonork. en de Pol. Mannenzangver. „Entre Nous" te Den Haag. 17.00 Het Zondagmiddagcabaret. 17.45 Het W.A.-koor en -orkest (gr.) 18.00 De Ned. taalclub. 18.45 Walsen v. Johann Strauss en marschen van Schoo- temeyer (gr.) 19.15 Sport'van den dag. 19.30 Klass. kamerorkestconc. (gr.) 20.15 Zondagavondklanken. 21.00 Berl. opera orkest (gr.) HILV. II. 301,5 m. 7.30—8.45 Zie Hilv I. 8.45 De Tooverbal. 9.15 Uit den stillen bloemhof. 10.00 Godsdienstige uitzend. 11 00 Gerard v. Krevelen. 12.15 Theo U. Masman. 12.30 Toespraak door G. J. Zwertbroek 12.45 Th. U. Masman. 13.— Ned. Verbond voor Sibbekunde: Wie en wat waren onze voorouders? 13.15 Sylvia Ballet'(gr.) 13.30 Op den Alföld. Hong. muzikaal progr. 14.00 Luisterspel „Wit te van Haamstede". 14.45 Vioolplaatjes (gr.) 15.— Fragmenten uit de opera „La Bohème". 17.— Godsdienstige uitzend. 17.45 Spiegel van den dag en Oostland- praatje. 18.00 Frans v. Cappelle, soliste vue-orkest (gr.) 19.55 Revue-orkest Nederlandsche volksklanken. 19.40 Re vue-orkest (gr.). 19.55 Revue-orkest (gr.). MAANDAG. HILV. I. 414.m. 6.45 Lichte gramof.- muz. 7.10 Ochtendgymn. 7.20 Musette- klanken (gr.) 7.55 Progr.-overzicht. 8.15 Luistervreugd (gr.)9.— Marschen en walsen voor orkest en piano (gr.) (9.20- 9.37 Spiegel van den dag (opn.) 10.— Ons liedje bij uw werk (gr.) 10.30 Het nut der regenhoeden of de Nederlan ders, hun kleeding en hun klimaat, luisterspel. 10.45 Gerard V. Krevelen. II.30 Viool, viola d'amore, altviool en cello. 12.00 Almanak. 12.05 Frans Wou ters en zijn orkest. 13.00 Actueele be schouwing. 13.10 Het Groote Omroep orkest (opn.) 14.— Boyd Bachman en gramofoonmuziek. 15.00 Spel voor voet licht en camera. 15.15 Elck «vat wils. 17.00 Carlo Carcassola. 17.45 Van heinde en verre klinkt het nieuws. 18.00 Bas- bariton. 18.40 Voor de kleuters. 18.45 Mattheus Passion, J. S. B«ch. 21.00 Clavecimbelspel (gr.) HILV. II, 301,5 m. 6.45-8.15 Zie Hilv. I 8.15 Sportnieuws. 8.25 Orkestcomposities Van Johann en Richard Strauss (gr.). 9.— Ochtendvertier (gr.) (9.15-9.20 Voor de huisvrouw). 10.— Godsdienstige uit zending. 10.30 Opnamen van Wilhelm Backhaus, piano (gr.) 11.— Voor de kleuters. 11.20 Omroep Jeugdkoor (gr.) 11.30 Otto Hendriks en gramofoonmuz. 12.30 Met d* microfoon op bezoek bij de familie de Boer. 13.00 De Melodisten en gramofoonmuz. 14.00 Godsdienstige uitzending. 14.30 Tenor, piano en viool en piano (opn.) 15.05 Strijkkwartet (gr.) 15.30 Zigeunerlieder (gr.) 15.45 Het Ka merorkest „Ars Nova et Antiqua". 17.00 Voor de jeugd. 17.15 Klaas van Beeck. 18.00 Spiegel van den dag én Friesch praatje. 18.15 Orgelconcert. 18.45 Poli tiek weekpraatje. 19.00 Viool en piano. 19.55 Actueel nieuws en wenken voor boer en tuinder. 20.00 Omroeporkest en solist, 20.45 Varia, afwisselend progr. Het zoo zwaar beproefde Den Hel der moet men, bewonderen. Daar gaat men nu eenmaal niet bij de pakken neer Zitien, maar er zijn tal rijke Heiderschen, die steeds weer probeeren, nieuw leven in de brou werij te brengen. En geiukkig ver geet men öaai-Dij de sport niet. Toen de tweede Technische Dag gehouden zou worden, zorgde een i-ieidersch sportcomité voor een Hei derschen Technischen Dag en het succes was enorm: bijna i000 voet balliefhebbers togen naar het sport park, om getuige te zijn van een voetbalwedstrijd tusschen een Iiel- dersch elftal en het Amsterdamsche DWS. Vandaag is het weer een sportdag voor Den Helder, want ir. Van Em- menes komt nu zijn lezing houden en we zijn er van overtuigd, dat hij een zeer groot en aandachtig publiek zal trekken. Trouwens, wat Van Emmenes heeft te vertellen, is de moeite waard en zal ongetwij feld zijn vruchten afwerpen in de toekomst. Dan heeft men twee eerste-klasser krribalclubs Uitgenoodigd, om een wedstrijd te spelen in Den Helder en ook van dezen wedstrijd zal pro paganda uitgaan. Lezingen en propagandawedstrij- den in Den Helder! Zou er wel een plaats in Noordholland zijn, waar men zoo actief is? Moge dat alles straks bekroond worden met een groot en gezond sportleven in het oude Den Helder. We hebben al weer courses gehad in Alkmaar en niet minder dan ruim 7000 man publiek is er getuige van geweest, zoodat we gerust kunnen zeggen, dat de publieke belangstel ling sinds 1939 vertienvoudigd is! Of iedereen komt om de paarden te zien drayen? Wij betwijfelen het: de toto zal wel de grootste aantrek kingskracht hebben. Tenminste, als wg zien, hoe zich de menschen op- hoopen voor de loketten, om een gokje te wagen. Zijn onze inlichtingen juist, dan zou er verleden Zondag op de Alk- maarsche baan voor een lfO.OOO gul den vergokt zijn! En waar een be paald percentage van dit bedrag ten goede komt aan de draf- en rensport, ziet het er voor de paardensport nog zoo slecht niet uit. Gebekerd is er ook al weer. HetSnnert U zich, hoe wij eenige weken geleden schreven, dat de Am sterdamsche clubs eigenlijk weinig interesse hadden voor de Bekerwed strijden? Ze prefereerden feitelijk hun on derlinge competitie om het kampioen schap van Amsterdam. Maar nu lezen we in de Sport kroniek, dat het veld van AFC voor den Bekerwedstrijd AFC-Blauw Wit geheel uitverkocht was! Het publiek lust dezen belierkost dus wel en het ligt thans heelemaal aan de clubs, om den Beker populair te maken. Men ga niet te veel experimen teeren met het elftal, en men kome in het veld met evenveel wil om te winnen als in compe- wedstrijden. Dan zal een beker wedstrijd niet voor een competitie ontmoeting onder doen. Een tragisch ongeluk. Een Snee- lter speler had op den Technischen dag meegespeeld in den wedstrijd Zwolle—Friesland en keerde des avonds met zijn medespelers huis waarts. Toen hij in Oppenhuizen bij Sneek de tram verliet, om loopen- de naar huis te gaan, kwam hij door de duisternis onder de tram terecht en een van zijn beenen werd afgereden, terwijl het andere Voor leden van de Nederlandsche politie vrerd ln de omgeving van het sportpark te Arnhem een veldloop over 3)3 K.M. gehouden. Onder de deelnemers bevonden zich de beste loopers uit ons land. De heer Wage- man van de Amsterdamsche politie werf) winnaar in den tijd van 11 min. 57,6 see. CNF-Bom zoo zwaar gewond werd, dat het enkele dagen later geamputeerd moest worden. Thans iigt de arme man in het ziekennuis en mist eau, peide bee nen. Maar Schriemer, zoo heet het slachtoffer, is gehuwd en vader en zijn maatschappelijke positie is zoo danig, dat een beroep op de voet- DaiW-TEua gewet:..,a is. Weinuf er zijn clubs, die een goed seizoen achter den rug heb ben en er zijn spelers, die nog wel iets kunnen missen. Zij kunnen een pracntige daad doen. Het adres van den voorzitter der afaeeling Friesland is: S. de Wolf, giro 177053, Snoek, en dat van den voorzitter der Chr. V.V. Oranje- Nassau is J. de Groot, W. Lode- wijkstraat 39, Sneek. Van de Pol werd biljartkampioen 45/2. En De Leeuw kwam op de der de plaats. Op zichzelf natuurlijk niets bij zonders. Maar als De Leeuw van v. d. Pol gewonien had. was eerstge noemde kampioen geweest en was v. d. Pol'onderaan gekomen. Van de Pol had geluk: in zijn beslissende partij tegen De Leeuw begon hij met 207 en had toen de partij en den titel in zijn zak. Overigens zijn de gemiddelden nog al leerzaam: v. d. Pol, de kampioen. speel den met een gemiddelde van 19.95, het slechtste van alle deelnemers. De rest had een gemiddelde van bo ven de 22 met Jan Sweering als ko ning: 25.37. W i e 1 re n n e n.' Zondag draait Wieringen, De wielerbaan te Wieringen is de eerste van de overgebleven banen in Nederland, die de poorten ont sluit. De piste bevindt zich in een uitstekende conditie, want het ge- heele rijdek is opnieuw „bepleis terd". Het openingsprogramma biedt o.a. een koppelwedstrijd over 50 Km., waarin het stellig niet aan spanning ontbreken zal. De combi naties Klinkpronk, Derksen Arie Vooren, Kees BakkerRemkes, Piet EversLust, PeetersVan Bo- heemen en HooftTheo Otten waarborgen een interessanten wed strijd, die door niet minder dan 5 klassementen wordt afgewisseld, zoodat de sprinters ook dan weer volop gelegenheid krijgen zich met elkaar te meten. Het voorprogramma bevat ver schillende eigenkracht-, afval- en puntenwedstrijden. Daarnaast is er „Zin en Plicht der Natuurlijke Orde" door Henri Bruning. Wij moeten onderscheid maken, zegt Henri Bruning, tusschen Christelijke en sociale rechtvaardigheid. Dit is duidelijk. De eerste bepaalt de verhouding van den mensch tót God; de tweede regelt de verhou ding tusschen 'de menschen onder ling en haar beginsel is derhalve het solidarisme, met ander woorden: leven overeenkomstig een natuur lijke zedelijkheid. Het doel van het solidarisme defi nieert Bruning met het hoogste tijde lijke welzijn der gemeenschap. Voort gaande, via vaststellingen van rèli- gieusen en staatkundigen aard, be toogt de schrijver, dat in een Staat, die geordend is overeenkomstig de natuur der dingen, de Katholieken geen enkel recht bezitten om op po litiek gebied een afzonderlijke groep te vertegenwoordigen, integendeel: juist in dien Staat is het hun plicht met allen eensgezind samen te werken. Indien de Katholieken, aldus Bru ning, de sociale rechtvaardigheid willen helpen realiseeren, dus daad werkelijk willen streven naar het hoogste algemeen welzijn op tijdelijk gebied, moeten zij ophouden een con- fessioneele partij te zijn en „über haupt" een „partij". In een interessant en klemmend betoog dat rijker is dan het be knopte exposé hierboven zou kunnên doen vermoeden tracht Bruning de juistheid van zijn conclusies te bewijzen. Zoo stemt deze brochure den aan- dachtigen lezer tot ernst en prikkelt hem tot dieper nadenken over de belangrijke problemen, die de auteur aan de orde gesteld heeft. H. P. VAN DEN AARDWEG. In de Frlesche weiden is men thans druk bezig met het zoeken naar Kievitseieren. De polsstok bewijst bij het „nemen" der slooten uitstekende "diensten CNF-Folkera-Pax m natuurlijk ook een plaats voor een achtervolging ingeruimd. Dethmer Klink zal het voor „eigen volk" nog eens opnemen tegen Piet Evers, die één van de zwaarste tegenstanders voor Klink is geworden, in een wed strijd over 5 km. Hoogst interessant is ten slotte de krachtmeeting tus schen de sprinters Derksen, Pronk, Remkes en Peeters, die elkaar in rit ten-van twee zullen bekampen. Voor- en achter de schermen van het dorpstooneel. in. Tweemaal hebben we achter de schermen geblikt, ditmaal gaan we eens op het tooneel zelf kijken. En wel op liét „examen" vap den regie cursus, vorigen Zondag te Hoorn af genomen. De kern van de Westfrie- sche rederijkers trad hier' voor het voetlicht, niet zoozeer om eigen kun nen te demonstreeren, als wel om den regisseurs gelegenheid te bieden tot het afleggen van een proeve van inzicht en bekwaamheid. Het is volkomen waar, wat de heer Ridderikhoff in zijn inleiding zeide: de regie is in West-Friesland immer vol komen verwaarloosd. Slechts enkele vereenigingen permitteerden zich de luxe van een regisseur, wiens taak zich dan meestentijds nog slechts beperkte to' het geven van aanwijzingen om trent de uitspraak van bepaalde vreem de woorden. Veel verder reikte zijn be moeienis niet. En nog is de belangstel ling voor de regie uitermate gering. Door de plus minus veertig afdeelingen van den bond was slechts een zevental personen afgevaardigd om op den re giecursus eenige nadere wijsheid op te doen. De rest meende het blijkbaar zelf wel te weten en oordeelde het niet noodig acte de présence te geven. Het examen. En nu komen wij tot het examen. Zeven regisseurs betraden achtereen volgens het podium om een overzicht te geven van het stuk, dat zij met hun vereeniging in studie hadden genomen, om de personen te beschrijven, die er i" voorkomen en om-hun opvattingen te geven omtrent de inrichting van het tooneel.. Zeven gezelschappen versche nen ook achtereenvolgens voor het voetlicht om een fragment van het be trokken stuk te spelen, waaraan de leiding van den desbetreffenden regis seur zou kunnen worden getoetst. Na tuurlijk waren er vogels van diverse pluimage, zoowel onder de regisseurs als onder de tooneelwerken, zoomede onder de betrokken spelers. Kaf en ko- rerf groeiden welig door elkaar. Het ligt geenszins in ons voornemen in een cri- tische beschouwing de diverse presta ties tot in onderdeelen te ontleden; dit moge de taak van den heer Ridderik hoff zijn, die daar als oude tooneelrot wel weg mee weet. In het kader van deze beschouwing willen wij ons slechts tot enkele algemeene indrukken beper ken, niet alleen de examinanten gel dende, doch ook hun discipelen. Het zwakke punt. Bij al het goede, dat wij hoorden an zagen, is er één zwak punt, dat op len voorgrond treedt: de taal. Daar lagen zoowel de regisseur als de spelers soms danig mee overhoop. Candidaat no. 1 begon reeds met „meer als" in plaats van met „meer dan", een ander maakte het nog bonter door te spreken van een kleedje, dat op tafel „legt", een derde Wist geen weg met „kennen" en „kun nen", een vierde sprak van 'n „sjeniaal" idee en meerderen bezigden het foei- leelijke „z'n eigen" in plaats van „zich zelf". U weet wel hij moet z'n eigen maar zien te redden Dit zijn slechts enkele voorbeelden, doch waar beheer- sching van taal toch een der elemen taire eischen is voor de beoefening van de tooneelspeelkunst, zal de bond goed doen, hier ook eens de noodige aan dacht aan te wijden. Een ernstig willen. Voor het overige zagen wij bij allen, die dezen dag de planken betraden, een ernstig streven naar hooger, een enkele maal zelfs een groote bezieling. Naast veel middelmatigs waren er soms staal tjes van verbluffend goed spel. dat om in cijfers te spreken een dikke tien verdiende. De Westfries kan wel rederijken, al blijft hij van nature een tikje stijf. Hij blijft nog te vaak zitten, waar hij zit en staan, waar hij staat. Dat harnas van stijfheid moet hij nog wat kwijt, zoo was mede een van onze indrukken. Ook wil het zangerige in de taal, dat aan het dialect van deze streek eigen is, nog wel een enkele maal oyer heerschen het bloed kruipt nu 'een maal, waar het niet gaan kan maar dit is niet het ergst. Op den keper beschouwd, is het alle maal niet zoo heel erg, want men heeft bewezen, zich zelf den spiegel te dur ven voorhouden, die niet alleen het goede toont, doch ook de feilen. En daarmede kan men slechts zijn nut doen. Het tooneelleven in West-Friesland is op den goeden weg. het staat geenszins te., achter bij het dilettantisme uit de groote stad, in menig opzicht marcheert het zelfs voorop. Dat het goeden koers moge houden! Jac. Broersen. OFFICIEELE MEDEbEELINGEN. Inlevering eieren door pluimvee houders zonder voedertoewijzing. Door bijzondere omstandigheden heb- bén verschillende pluimveehouders vo rig jaar niet aan hun leveringsplicht van 15 eieren per kip voldaan. Hieronder bevinden ziel ook pluim veehouders, die moedwillig geen eieren hebben ingeleverd. Dezen pluimveehouders is het dus ver boden in 1943 pluimvee aan te houden. Er is echter een mogelijkheid om als nog pluimvee aan te houden, n.l. door in 1943 50 versche eieren per stuks pluimvee, zoowel kippen- als eenden eieren (de kippeneieren tenminste 45 gr.) in te leveren. Vóór 16 Mei a.s. moeten minstens per dier (hanen en woerden inbegrepen) 32 eieren zijn in geleverd en op 15 Juli a.s. 50 eieren. Indien vóór 16 Mei a.s. geen 32 eieren zijn ingeleverd, zal het pluimvee on herroepelijk in beslag worden genomen en procesverbaal worden opgemaakt. Bij onderstaande districtsverzamelaars kunnen de eieren worden ingeleverd, waarvoor een voorloopig bewijs wordt afgegeven, hetwelk later op de leve- ringskaart wordt afgeschreven- Bedoelde kaarten moeten worden aangevraagd bij de Plaatselijke Bureau- houders in het rayon van inwoning on der opgaaf van plaats, nader adres en aantal stuks p.uimvee (kippen en een den), terwijl tevens de districtsverza melaars, die de eieren innemen, hier voor kunnen zorgdragen. Het totaal aan te houden stuks pluim vee bedraagt per gezinshoofd 10 stuks, terwijl bij een oppervlakte van tenmin ste 10 H.A. cultuurgrond 15 stuks pluim- j mogen worden aangehouden. Voor het aanhouden van oud-Hol- landsche rassen, dwerghoenderrassen en/of sierrasse. is toestemmii g noodig van het Bedrijfschap voor pluimvee en eieren, Utrechtschew.eg 298, te De Bilt. Bovenstaande regeling geldt zoowel voor de georganiseerde Pluimveehou ders „bij de L.C.O. voor Noord-Holland te Alkmaar, als voor ongeorganiseerde I „uimveehc uders. Vóór 15 Mei 1943 wordt met ingang van onderstaande data om de 14 dagen op de ontvangplaatsen zitting gehouden, daarna elke week. Verzamelaar: Voor de plaatsen Schoorl, Bergen, Egmonden, Alkmaar, Heiloo, Limmen, Castricum, Langedijk, Koedijk, St. Pancras, Oudorp, Heer- Hugowaard, Obdam, Hensbroek. Oter- leek, Schermerhorn, N.- en Z.-Scher- m r, Akersloot. Graft, de Rijp, Ursem N.V. „E.V.H.N.," Kanaalkade 56, Alk maar. Ontvangplaatsen: 17 April 1943 „E.V.H.N.," Handelskade, Alkmaar 9—5 uur. 19 April 1943 „E.V.H.N.," Handelskade, Alkmaar 9—5 uur. 19 April 1943 Joh. Visser. Heiloo. 20 April 1943 Jb. Molenaar, Zuid- Scharwoude. 20 April 1943 L. J. Stuifbergen, Jn. Evertstr. 17. Castricum. 20 April 1943 P. Haring, Oost en West Graftdijk. 21 April 1943 L. J. Stuifbergen, p/a W. de Graaf. Disseldorp 9, Limmen. 22 April 1943 G. Beentjes, vrachtrij der. Egmond-Binnen. 22 April 1943 E. Vlug te Schermer horn. 22 April 1943 J. v. Kleeff te Akersloot. 22 April 1943 R: Koster te Groot Schermer. 22 April 1943 D. Koster te Graft. 22 April 1943 P. Bakker te Warmen- huizen. 22 April 1943 P. Stekelbos te Oterleek 22 April 1943 N. de Haan te Driéhui zen. 22 April 1943 Gebrs. de Boer te Schoorl. 23 April 1943 A. Groen te Heer-Hugo- waard. Alle werkdagen D. Kok, Benedenweg 132. St. Pancras. Alle werkdagen W. Hartman, Kanaal- weg. Koedijk. Alle werkdagen G. Kuiper, KI. Dorpsstraat 7, Bergen. Botertoewijzingen. De geldigheidsduur van de toewijzin gen voor boter, waarvan de verval datum gelegen is in het tijdvak van 1 tot en met 17 April 1943, wordt verlengd tot en met 30 April 1943. Inlevering sinaasappelbonnen. In verband met de beschikbaarstelling van sinaasappelen op de bonnen „re serve 3-15" en „reserve 4-19" zullen detaillisten in sinaasappelen door tus- schenkomst van de plaatselijke verdee- lingskantoren van het Bedrijfschap voor Groenten en Fruit, van sinaasappelen worden vooizien. Zij dienen de bonnen welke zij bij den verkoop van hun klan ten ontvangen hebben, voor Zaterdag 22 Mei a.s. geplakt op opplakvellen bij de plaatselijke verdeelmgskaritoren in te leveren. I I l t FUZZLE Onze eerste April-opgave. Welke beroepen? De bedoelde beroepen waren de volgende: X. Brievenbesteller. 2. Landbouw- consulent. 3. Hoofdconducteur. 4. Glazenwasscher. 5. Gemeente-archi varis. fi. Machine bankwerker. Een voor velen nog geen gemakkelijke puzzle. Stand der hoogstgeplaatsten per 1 April: J. Kuipers 156 p. K. Zwiep en Mevr. Hassels 146 p. Mej. L. v. Ossenbrug gen 144 p. K. Tip 130 p. Mevr. Wielage-v. d. oOrd en Mej. M. A. Vermaas 120 p. Tonny Eeken 118 p. Mevr. Radder-Pons 111 p. Mevr. v.d. Pol-Masée 105 p. J. P. Geus 102 p. J, J. Joustra 88 p. Mej. Pastoor 79 gMej. A. v. Nienes 74 p. C. J. oeben 72 p. J. H. M. Kootker 62 p. Mevr. Bruinvis-Silver 60 p. A. A. Idema 52 p. Mej. M. Siezen 44 p. Mevr. Eecen-Boyenga 42 p. J. D. Buis 40 p. P. Meyer 39 p. G. van Musscher 38 p. K. Bruin 30 p. P. Hofstra 28 p. J. Narold 26 p. H. Schiphorst 24 p. Jac. Groen en C. Emanuël 20 p. Mej. Visser 18 p. W. C. Dieleman en G. H. v. d. Bogaerde 16 p. P. Krijgsman 13 p. en velen met minder punten. Om voor den April-prijs in aan merking te kunnen komen, moet men minstent; 3 goede April-opl. inzen den. Wie in twee opeenvolgende maanden geen opl. inzendt wórdt van de lijst afgevoerd. Onze nieuwe opgave (No. 2 der April-serie) De juiste plaatsen. Hieronder vindt men 30 lettergre pen waaruit 10 namen van plaatsen in Nederland'kunnen worden ge vormd. De namen moeten in de juiste volgorde worden gezet, zoodat de tweede letters van die namen van boven naar beneden gelezen weer den naam van een stad vor men. Letter grepen. aar - an - ap - bin - de - der - doorn - dijk - eg - gas - gin - hei - hol - ken - lan - men - mond - ne - nen - o - om - pel - re - scha - sel - spek - te - vee - veen - zer. Welke plaatsnamen zijn bedoeld en hoe is de volgorde? Oplossing (2 p.): liefst zoo vroeg tijdig mogelijk, doch uiterlijk tot Vrijdag 16 April 12 uur aan den Puzzle-redacteur van het Dagblad .voor Noord-Holland te Alkmaar. U eü He$'s 7.7.7. toSistèeie net als iedere goede thee. 10 minu ten laten trekken en intusschen even roeren, 'n Zakje van 12 tabletten voor ruim 100 koppen a 20 cent. A B LETTEN Harde eenheidstoiletzeep lost lang zamer op in water dan luchtxeep. Gebruik daarom harde eenheids toiletzeep voor het handenwasschen, dat is zuiniger. Uw winkelier kan U er nog aan helpen, want de Adelaar Zeepfabrieken leveren momenteel uit voorraad. sa Ms 'I eft mëa$ mèmm wisten de ouderwetsche bakers hun weetje wel. - Wat prachtige resultaten hadden ze niet van Molenaar's Kindermeel gezien. Ook vandaag is er, na borstvoeding, geen beter voedsel voor Uw kind dan Uitsluitend verkrijgbasr op de daarvoor bestemde bon. veel langs de weg, bij koud en nat en guur weer! Steek dan zoo'n handig doosje in de zak met: „Siroop Bonnema" in geconcentreerde vorm. Bij Apothekers en Drogisten,per doos fJ. 0.90 Is Uw Baby al 7 maanden? Dan mag hij per dag 3 Nutricia biscuits, fabrikaat Victoria, in zijn pap hebben. Driemaal 'n groote kop melk, een half kopje bouillon en 'n Nutricia-biscuit. (Op de beschuitbon)

Dagblad voor Noord-Holland : Alkmaarsche editie | 1943 | | pagina 3