HOE ARIE K00RN K0FFIE-0PHALE. GONG. Tusschen Castricum en Heiloo Limmen. Castricum. Langedijk. Broek op Langendijk. Westfriesche krabbels. Noordscharwoude. PUZZLE. FILMS VAN DEZE WEEK Heer-Hugowaard. Bergen. Ursem in feeststemming. Verduisteren van 20.26-6.53. SPORTREVUE VAN DE WEE/C Helderscha recherche maakt schoon schip. Talrijke inbrekers gearresteerd Fruittentoonstelling te Purmerend. GEWIJD CONCERT. Ten bate van het meubileeringsfonds had dit concert in de Groote Kerk plaats. Het programma bestond uit gewijde muziek hoofdzakelijk van Bach. De organist Johan Zweers speelde een drietal nummers, alle van Bach. „Cho- raal en variatie" maakte den meesten indruk; de beide andere klonken te eentonig, maar vooral te traag. Deze nummers waren ook niet direct gé- schikt om de schoonheid en verschei denheid van stemmen van het orgel te doen uitkomen. De bas-bariton-zanger zong liederen van Bach, Valerius, Chaminade en Granier. Henri Welbooren beschikt over een zeer welluidend orgaan, beschaafd en zonnig, 't Is alles zonneschijn zooals hij zingt en het doet goed er naar te luis teren. De uitbeelding kan meer ver diept, jneer doorleefd zijn; niet alleen laten luisteren naar de mooie stem. maar ook naar de innerlijke bewogen heid. Het programma zou door meer ver scheidenheid van stemmingen, aan uit voering belangrijker geweest zijn. De begeleiding van de liederen op het orgel was bescheiden en goed en in „Hosanna" effectvol. Er waren veel te weinig menschen voor dit heerlijk muziek-uurtje, en ze ker voor het goede doel. Jac. Jansen. ALKMAARSCH SYMPHONIE ORKEST. Evenals het vorige winterseizoen, zullen ook nu wederom drie abonne- ments-concerten door het' A.S.O. ge geven worden. Het streven van dit orkest, om te gen zoo /laag mogelijken prijs zoo hoog mogelijk muzikaal £enot te ver schaffen, verdient zeer zeker groote aandacht en den steun van het publiek. In verband met diverse overheids- bepalingen is het zee1" gewenscht zich spoedig als abonné on te geven. De abonnementsprijs voor de dn» concerten bedraagt, incl. belasting, slechts één gulden. VERDUISTER GOED. Nog steeds zijn er lieden, die het met de verduisteringsvoorschriften niet 'nauw nemen. Zoo straalde gisteravond om 11 uur, van uit een niet verduisterd j^am van een perceel in het midden van de Langestraat,. volop het licht uit en dit, terwijl een stroom Engelsche vliegtuigen overtrok. De politie maakte tegen deze nala tigheid procesverbaal op. De burgerij wordt gewaarschuwd, dat bij het niet voldoen aan de verduiste ringsvoorschriften het electrisch licht voor 7 dagen wordt afgesneden. ZONDAGSDIENST APOTHEKEN. Op Zondag 5 September is de apotheek van Dr. H. Hartong van Ark, Lange straat 1, geopend, welke in de week van 4 t.e.m. 10 September tevens den nacht dienst zal waarnemen. De apotheken zijn 's avonds na 7 uur gesloten. VEEDIEFSTALLEN. Op het land naast de garage Noord- Holland, aan het N.H. Kanaal, wer den twee koeien gestolen. Ten nadeele van veehouders werden aan den Kanaaldijk eveneens onder de gemeente Bergen, twee schapen en een geit ontvreemd. NAGEKOMEN PREDIKBEURTEN. Zondag 5 September. ALKMAAR, G G. Leger des Heils, 10 u. heiligingsdienst, 7.30 u. verlos- singsdienst; Dinsdag 7.30 u. bijz. dienst voor leden; Donderdag 7.30 u. heili gingsdienst o.l.v.' dhr. en mevr. Bergs- ma. Vrije geref. gem. Doelenstr. 3, v.m. 10 u. (Onderw. ,,'t Onmogelijke moge lijk") en nam. 4.45 u. ds. Ruys. (Verb. f.) AGENDA. Bioscopen. Eiken avond 7.30 ur voorstelling; 's Zon dags doorloopend van 2 uur af: Woensdag 2.30 u. Matinée. Harmonie-Theater: Ik pas wel op je vrouw (kom.) 18 jaar. Cinema-Theater: Wiener Plut (rom. operette-film). 14 jaar. Alkm. Bioscoop-Theater: Frau Luna (operette-film).'14 jaar. Victoria-Theater; Zeven jaar geluk (kom.); geprolongeerd. Alle leeftijden. ZATERDAG 4 SEPTEMBER. 2.30 u., 't Gulden Vlies, Kindervoorstel ling „Vreugde en Arbeid"; 7.30 u. specia— lteitenschouw van „Vreugde en Arbeid". Bloemententoonstelling te Schermer- horn. ZONDAG 5 SEPTEMBER. 7.30 u., 't Gulden Vlies, Ensemble Cor Ruys, opv. van „Het meisje met de negen punten." Bloemententoonstelling en volksspelen te Schermerhorn. DINSDAG 7 SEPTEMBER. Y 7.15 u., 't Gulden V'-ies, opv. „De mooi ste oogen van de Wereld," door Gem. Theaterbedrijf te Amsterdam. (Historisch). Woensdagavond, circa kwart voor tien Ik zit in den trein, tusschen Castricum en Heiloo. Het is schemer-duister. De zeven achtste gedoofde pitten geven slechts enkele „kaarsen" licht. Naast me zit, slapend, ineengedo ken, half-opgerold, een mannetje. Om de andere spoor-staaf geeft het een krakenden snurk. Onwellui dend, onzegbaar on-muzikaal. Een enerveerende dissonant. Met een ruk stopt de trein: een spoor-man glamt geeuwerig: „Hei loo!" De snurker komt tot zich-zelf. Staat schommelend op, grijpt één zakje met onbekenden inhoud uit 't net, en strompelt snel naar den uitgang. Ik zie 'm gaan en meen wat te hooren vallen op het kussen, waarop de snurker zoo juist ge zeten heeft. M'n hand voelt werktuigelijk ja daar ligt wat. Iets kleins en iets langs het voelt aan als een horloge met ketting. Waarach tig als ik een lucifer aansteek IS het een horloge met ketting. En nog wel van blinkend goud! Een klein fortuip, zonder aan den „zwarten" handel te denken zelfs Wat is de eerste reactie: Ik vlieg op loop naar den uit gang zie het manneke juist den trééplank if en het perron öpstap- pen en rffep: „Hééé baas, mis je, niets De baas stopt kijkt om en zegt: „Nee En hij loopt door. Toch knoopt hij z'n jas los voelt aan z'n buik staat met een rük stil en roeptM'n hor loge ik ben m'n horloge kwijt!" Verlokkend laat ik het in m'n hand bengelen en biedt hem z'n be zit aan. Hij loopt terug en roept: ,Geef op da's van mijn hier d'r mee Ik begin nijdig te worden en zeg „Is het wel van U?" Waarop als antwoord: „Zeg geef je op blijf er met je poten af Ik h b het gegeven En eerst bij Alkmaar realiseerde ik me, dat het deze snurkers zijn, die slechte menschen maken, die dieven kweeken en slechtaards in de wereld schoppen. Zoü je dit soort niet INBRAKEN. In de .afgeloopen week werd twee maal een inbraak gepleegd in de z.g. Spoorbuurf te Alkmaar. In beide ge vallen betrof het kruidenierswinkels, waar door de inbrekers belangrijke hoeveelheden disjributiebonnen en le vensmiddelen werden buitgemaakt. De politie heeft een uitgebreid onderzoek ingesteld, dat nog voortduurt. Dezer dagen werden door de Politie een vader en zoon aangehouden, die zich hadden schuldig gemaakt aan dief stal van een 7-tal konijnen, gedurend^ den voor de nachtrust bestemden tijd. Beiden zijn ingesloten en worden ter beschikking van de Justitie gesteld. E.H.B.O.-cursus voor onderwijzend personeel. - Te beginnen Maandag 13 September a.s. zullen in de u.l.o.- school aan het Slempad te Heiloo wekelijks een tweetal cursusavonden worden gehouden voor de E.H.B.O. Deze cursus, die 26 lessen omvat, wordt speciaal gehouden voor het onderwijzend personeel uit de ge meenten Heiloo, Limmen, Akersloot en de Egmonden. Examen. - De heer P. N. Stuifber gen is geslaagd voor het vakdiploma melkslijter, uitgereikt door de N.- Hollandsche Consumptiemelkyereen. Elf leden van de Langedijker Athle- tiekclub behaalden bij het te Hoorn ge houden examen het H.L.O.-diploma. Dit waren de heeren ds. Nell, C. Met, J. v. Zijl, C. Zaadnoordijk, J. Lange dijk, E. Bos, H. Kamphuis, W. Kaan, D. Smit, P. Kramer en M. Maars. Bloembollenveiling. - De tweede bloembollenveiling van de Langedij ker Groenten Centrale, welke Vrijdag morgen werd gehouden, had geen grooten aanvoer te verwerken. Alle partijen leverbaar werde.n tegen de vastgestelde prijzen door de hande laren overgenomen. Van de z. 10, welke verkocht werden, waren de prijzen: W, Copland 1.20—1.25; Sonja 1.55: Gretchen 1.20 en Inglesc. Yellows 1.80 per 100 stuks. 't Was kermis weest op ien van de Langedoiker durpeik weet niet meer of 't Zuisker-, of Noorskerwoud was, of meskien al cp de derde Zundag van Augustus as ik 't wel heb in Oud karspel, maar 't ken ok weest hewwe van op de Luizeknip, weer ze mekaar din denkelik troffen hadde in de Olie- fant van Piet Lek't was, mien ik. nag in de tpid dat Piet de Heer vgn Sunte Maarten de viool speulde.... de ouwere wete dat n^g wel, drie deuntjes voor 'n dubbéltje,' 'n tik mit de stroik- stoken over de breg komme.... Din. zoo gouw as je maar 'n kras hoor-, de. din stove de joös op de moidjes: of. dio allegaar in 'n groote kring zatte. zoo in de herbergkoike wie o$;er op of kwam't was werempel gien aardighoid as je in die toid 'n muur blom was en altoid maar zitte bleve.. Maar ze hadde mekaar din toch vonden en ze wasze mit mekaar,uit weest.,.. Arieik zien 'm nag voor me toerie- voor me in skoól zatz'n vader had 'n bouwerai maar Arie had er gien zin, in om akkerstudent te worrenzoo alle dage in de Diepsmeer of in de Krommezoöl, moin niet zien, zoide Arie want Arie wou „timmerlied" wor- reVan der Busse bouwde toe net 'n groote boereplaas an 't end van 't durp..., 't pannebier most nag dronken worre, ,want de kap lag ter nag niet open Arie stapte zoo van de skoöl- banke of, op de krullebank toeNou, as je toen in die toid 'n jaar of zestien wasze, din wier je al 'n groote man, din mocht je op de werkplaas je poip rouke. Voor die toid telde je niet mee. din gold je voor spek en boóne, en as je din nag eris wat zoide. din zoide de meisterknecht: Spuit ellef geeft ok modderMaar Arie was zestien wor ren, hai maakte 'n lat an 'n hek, hai gong uit skoeii'ngenhai was temet 'n groot menschhilkendal timmer liedEn hai keek dus ok nei de moidjesEn Merie was 'n aardig moidje, niet zoo plat Langedoiksch, zoo mit vader en moeder meer stadterig. We gonge in die dage niet zoo gouw nei bed as de minse teugeswoordig; die gane nouw al mit de kinpe op stok Zoo teugen tweiën liep 't mit de kermis zoo zoetjes-an ofdin glibberde je op streit over de oieredoppe en dé pa ling- en worstvelle, maar affoin, je kwamme weer thpis om 't moidje nei vader en moeder terug te brengen maar dat was puur zoq'n weg van stoe- pe en' hekkiesdat duurde den lang en asze je soggens om zes uur weer op karwoi weze moste, din was de nacht niet- lang..,.,. Van 't vraien in zoö'n nacht kwam din ok ntet' als te veui. maar dat deië ze overveertien dage nei 't uitgaan was 't koffie ophale en Arie, de timmerlied, gong ok nei Me riehai pnocht komme, ofskoön d'r nag nooit ien thuis weest was.... de broekeman was d'r zenuwachtig van hai had. 't hellef ok nag nooit bai de hgnd haden zusters, weer ie 't van of kolke keunen had, bezat ie niet...! Nouw, was dat toch oigenlijk ok 'n ra re bedoeningen wai hadde skik over 't gev.alWe gavve 'm netuur- !ik allemaal instruksiesEn veertien dage nei de Luizeknipper kermis gong Arie nei Zuiskerwoud.zonder dat ie 't wist stonge wai voor de rame, luiste re of 't wel goed gongHai de win kel (Merie's vader had 'n winkel) in, op de binnendeur klopt, en deer hoorde wdi al van „binnen"Nou, ik moet zegge, ik hew nag nooit beter leerling zien as Arie toe van ós was't klop te allegaar as 'n bushai vergat gien woordalliendig, hai rafelde alles achter mekaar of en zoo was de bedoe ling netuurlijk nietHai had nag gien voet over de drumpel zet of deer gong 't op 'p holletje: Goeienavond. hoe gaat 't mit jullie, mooi weer.... Deerop konne ze niet zo gouw ant- woorde, maar Arie kreeg 'y stoel en' kon zitten gaan..., asze ze de joós van teugeswoordig dat oplegge zouwe, din zouw 't nag 'n vraag weze offe de bas- seroete din ok niet 'n beetje de bubber in d'r kniese kroige zouwe,.... affoin d'r %ier 'n koppie intapten as 't hallef tien was, din brakke vader en moeder op en gonge nei bed*.Arie trof 't nagalas je bai 'n -boeredoch- ter was, din kon je mee nei 't koejes. 't staltje, maar hier hadde vader en moeder 'n oigen sleiphokkie en Arie kon zitte bloive in de huiskamer. Maar Jat wiste wai niet, wai dochte netuur- lik dat ie verhuize zouw nei 't kloine kamertjeNou hadde we ofsproken, datte we d'rs 'n kloine grap mit 'm uit- hale zouwe.we zoude koike offe we 'm uitlichte konnedeer heel boven bai 't bovenlicht wasze wel 'n paar kie- re weere we mit licht bai kome kon neen effen deernei beurde dat ok.. de ien sting bok en de aar ffiauterde op de 'bogen reg en nam de carbiedlantee- ren an van nummer drie, die oigenlik de wacht wasVerdikkie, we hoorde hilkendal gien gilletje, we hadde docht dat Merie wel d'rs skreeuwe zouw, maar Piet van Dam. die an 't uitlichten was zag ok niks van zenet stinge we te deliebereere watte we doen - zouwe, en deer komt die ouwe in z'n nachtgoed an, bloöte biene nag wel ea^leit nouw net dat licht van die fietslanteeren bai hem en moeder in bed skenen hewwe.. Wai weg netuurlik. maar vader docht dat Arie d'r ok an debet wasen nooit is t koffie ophalen gouwer dein weest as bai A pie de timmerlied Merie wier zoo van z'n skoót oftrokken en Arie wier de rimboe instuurtEf- kies veerder stinge waiWe binne maar nei Dirrek Stam gaan en hewwe maar 'n potje biljart, maar de timmer lied kon die eivend niet op stoot kom me. Concert „Excelsior". - Het concert van de harmonie „Excelsior" werd in de zaal van den heer J. de Bakker ge houden. Over de belangstelling van het publiek viel weer niet te roemen. Zooals altijd hebben de wegblijvers ook nu weer ongelijk gekregen. Het programma van opera-muziek heeft den aanwezigen een mooiep avond be zorgd. Het publiek toonde zich oven het ten gehoore gebracht zeer voldaan. Onze Vierde Augustus-Opgave. De weggelaten letters. De tien bedoelde woorden waren: 1. nalatenschap. 2. huwelijksadvertentie. 3. d"tributiedienst. 4. afdeelingskampioen- schap. 5. godsdienstonderwijzer. 6. han delsovereenkomst. 7. Zonsondergang. 8. treinbestuurder. 9. instrumentmaker. 10. voetbalscheidsrechter. Een puzzle met een behoorlijk aantal goede oplossingen. Toekenning Augustusprijs. Bij 't controleeren der lijst bleek dat de Augustusprijs a 2.50 is gewonnen door den heer K. Tip. Oudegracht 173 te Alkmaar, met 174 p. en 3 goede Aug. oplossingen. Deze prijs is van Maandag af bij onze Administratie af te halen. Stand der hoogstgeplaatsten per 1 Sept. volgende rubriek. Onze Nieuwe Opgave. (No. 1 der Sep- tember-serie.) Van letters tot cijfers. In de volgende vijf kleine vermenig vuldigingen met hun uitkomsten, stel len dezelfde letters steeds dezelfde cij fers voor. 1. AF X BG HDAG 2. CH X DK FMAF 3. ME X AG CAME 4. BF X DH =?MFEH 5. DM X GC MGBE. Gevraagd deze vijf sommen in cijfers in te zenden. Oplossingen (2 p.) liefst zoo vroeg tijdig mogelijk, doch uiterlijk tot Vrij dag 10 September 12 uur aan den Puzzle-Redacteur van het Dagblad voor Noord-Holland te Alkmaar. IK PAS WEL OP JE VROUW. Harmonie-Theater. Voor een zeer groot aantal belang stellenden heeft Heinz Rühmann gister avond voor de eerste maal op de vrouw van zijn vriend Robert gepast en met buitengewoon succes. Er is onbe daarlijk oip' zijn dwaze avonturen ge lachen. Geen oogenblik is hij van het filmdoek en zijn creatie van Peter Trost mag ais één van zijn beste prestaties wórden aangemerkt. Te vertellen wat hij al zoo in deze Terra-film meemaakt, is ondoenlijk. De oppassing begint heel onschuldig, maar al spoedig volgt de eene moeilijkheid op de andere. Peter moet autobusrijden, gekleed zwemmen, een beroemde bokser weerstaan enz. enz. Vooral de scènes in de voorname dansgelegenheid Astoria. waar zoo'n uitstekend orkest speelt en waar het z.g. gevecht met den bokskampioen een der hoogtepunten van de film i§, zijn een bijzondere attractie. Jnderdaad het geheel is een komische film geworden, waaraan ieder het grootste genoegen zal beleven. Het tem peramentvolle vrouwtje, waarop ge past moet worden, ziet men met veel genoegen spelen door de nieuwe ster Lil Adina, die vol charme Peter steeds in moeilijkheden brengt. Voorts trekken de aandacht Else— von Möllendorff als Peters secretaresse, Werner Fuetterer als de echtgenoot en Paul Dahlke als' de bokser. Zij werken met den uitste kenden hoodrolspeler samen tot een vlot amusant geheel, dat ieder zal willen zien. Het voorprogramma bracht# een goed Nederlandsch Nieuws, een uitgebreid Uta-journaal, een interessant beeld van het leven en werken aan de Reichs- schule in Zuid-Limburg en een bijzon der geslaagde natuuropname van De Zeearend. G. C. van Gulik. WIENER BLUT. Cinema Theater. Graaf Wolkersheim (Willy Fritsch) gaat met zijn charmante vrouwtje „Me- lanie" naar het Weensche Congres om er de belangen van zijn land te verde digen. Maar in Weenen moet men in de allereerste plaats kunnen dansen .en in het bijzonder de wals. Melanie, die in Weenen geboren is, valt dan ook wel dra 'van het eene feest in het ander, terwijl George, die niet van feesten houdt en alleen aan de hem opgedra gen taak denkt, door zijn nurksheid. zoowel in de diplomatie als in de lief de fiasco lijdt. Maar de Weensche meis jes weten wel raad met hem en weldra gaat hij zoo van het Weensche leven houden, dat zelfs Melanie geen raad meer met hem weet. Waneer het groo te Congresbal komt is het zelfs zoover, dat Melanie voor de gevierde favorite van den Beierschen Kroonprins door gaat en George zich genoodzaakt ziet om er een balletmeisje als zijn vrouw voor te stellen. Bijna loopt alles ver keerd af voor George, doch de Ween sche meisjes laten hem ook nu niet in den steek en alles komt tenslotte nog goed terecht. Vooraf Ufa- en Tobisnieuws en een film over de Duitsche Reichsschule te Valkenburg. ZEVEN JAAR GELUK. v Victoria Theater. De film „Zeven jaar geluk" is gepro longeerd en dat is niet te verwonderen, omdat filmspelers als Theo Lingen en Hans Moser nog altijd populair zijn. In deze komische film vullenzij elkaar op gelukkige wijze aan en het gevolg daarvan is een opeenstapeling van dol le situaties, die de menschen, welke zich met kluchten kunnen vermaken, van de eene lachstuip in de andere jagen. Hoe meer val- en vechtpartijen, hoe beter de menigte zich amuseert en hef is dan ook geenszins te verwonde ren, dat een film als deze ook na de prolongatie een enthousiaste schare toe schouwers blijft trekken. Vooraf Profilty- en Ufa-nieuws en o.a. een leerzame film over luchtstroo- mingen. Tj. Adema. FRAU LUNA. Alkm. Bioscoop Theater. De populaire melodieën van Paul Lincke blijken nog steeds erg geliefd te zijn. Zij vormen dan ook het hoofdbe standdeel van deze operette-schlager, die, wat inhoud betreft een nogal over laden indruk maakt. In razend tempo worden de diverse feesten afgewerkt waarbij de muziek echter veel vergoedt. Lizzi Waldmüller, Theo Lingen en Paul Kempf zorgen voor diverse komi sche situaties, die een enkele maal zelfs op een gezellige gooi- en smijtpartij uitloopen. Operette-liefhebbers zullen^ ongetwij feld met genoegen deze rolprent volgen- Vooraf Ufa-journaal en Hollandsch Nieuws en een filmpje over het leven en de opleiding van jongens op de Reichsschule in Zd.-Elmburg. R, Dinkelberg. Zwijntjesjagers. - Bij den landbou wer M, Spaan alhier werd, terwijl men aan het melken was, een rijwiel, dat zoolang tegen het hek gezet was, door onbevoegden voor goede buit verklaard. Toegetreden. - Deze gemeente is toe getreden tot de landelijke vereeniging voor sociaal-economische hulpverlee ning aan kleine zelfstandigen. Zuster de Wit gehuldigd. - Zuster de Wit, onez beminde wijkverpleegster die 5 jaar in gemeentedienst werk zaam is geweest, werd bij haar huwe lijk door den gemeente-secretaris, den heer G. aapkenx (die 't huwelijk vol trok dank gebracht voor haar dien sten aan de gemeente bewezen. De secretaris deed dezen dank van een bloemstuk vergezeld "gaan. Als voorzitter van Het Witte Kruis bood hij haar daarna als herinnering aan haar arbeid aan het „Witte Kruis" een aquarel van Bergen, ver vaardigd door den heer J. H. Rog geveen, aan. Wie Bloedig op zijn bonnen ia Staal met één been in de gevangenie, Burgemeester Van den Heuvel op grootsche wijze gehuldigd. Ursem verkeerde gisteren in feest stemming. Eerepoorten en de met bloe men versierde woning van den burge meester, een draaimolen en kermistent- jes, benevens muziekuitzending door luidsprekers, jongelui met feestmutsen en meisjes-met bloemen in het haar en de driekleur van nagenoeg alle wonin gen waren zooveel bewijzen dat de ge heele bevolking met het 25-jarig ambts jubileum van burgemeester D. F. C. F. v. d. Heuvel meeleefde. De feestdag werd geopend om 9.30 uur met een H. Mis in de versierde paro chiekerk door pastoor van der Haaster. Deze dienst werd ook door tal van niet- katholieken bijgewoond. f Daarna werd de nieuwe weg in het uitbreidingsplan (het levenswerk van burgemeester v. d. Heuvelofficieel in gebruik genomen. Namens de bevolking voerde hier een van de oudste inwo ners, de 82-jarige heer Nic. Kuyper het woord, die den burgemeester dank bracht voor het vele, dat hij voor de gemeente tot stand had gebracht en de verheugende mededeeling deed, dat het feestcomité, overeenkomstig den wensch der bevolking, erin geslaagd was, de goedkeuring te verkrijgen,- dezen weg den naam „Burgemeester v. d. Heuvel- weg" te geven. Na deze plechtigheid werd een door honderden bijgewoonde ringrijderij ge houden. De receptie. In de met tal van bloemstukken ver sierde woning van den burgemeester, waar vele cadeaux waren binnen geko men, verschenert velen ter receptie, waaronder de burgemeesters van Oter- leek, Akersloot eri Hensbroek. Geluks telegrammen waren o.a. ingekomen van den Commissaris der Provincie, den heer Backer, van de burgemeesters v'an Heerhugowaard en Schoorl en van den oud-burgemeester van Obdam. Namens de Kamer van Koophandel en Fabrieken in N.-Holland complimen teerde de heer Scheffel den bur gemeester. Honderden hadden zich voor de wo ning van den burgemeester opgesteld om getuige te zijn van de aanbieding van de cadeaux namens de bevolking. Deze gebeurtenis geschiedde in de open lucht. Voor dit doel had de burge meester met zijn echtgenoote op een po dium .plaats genomen. De voorzitter van de feestcommissie, de heer Colenbrander, gewaagde in warme bewoordingen van de alge- meene waardeering en hij bood als stoffelijke blijken daarvan een keurig theeirteubel en een gesmeed ijzeren lamp aan. Namens de ambtenaren ter secretarie werd hierna het woord gevoerd door, den heer Bolle, die zijn gelukwen- schen vergezeld deed gaan van een schilderij van het uitbreidingsplan, ver vaardigd door den kunstschilder De Wolf uit Alkmaar. Namens de collega's getuigde de bur gemeester van Hensbroek, de heer Kooiman, van de prettige samenwer king, die zij steeds van den heer Van den Heuvel mochten ondervinden. De voorzitter van het Burg. Arm bestuur, de heer Pauw, huldigde den heer Van den Heuvel als den burger vader, waarbij hij een fraai bloemstuk aanbood. De heer P. Oud, voorzitter van de Toonëelvereenigïng „Nieuw Leven," sprak hartelijke woorden van dank en waardeering en deed eveneens zijn toe spraak van bloemen vergezeld gaan. Burgemeester Van den Heuvel verklaarde, door de hem gebra'chte hulde overweldigd te zijn. In zijn ambts periode had hij niets anders gedaan dan de door hem bij zijn ambtsaanvaarding afgelegde eed, de belangen der ge meente te zullen behartigen, trouw na te komen. Wat hij bereikte, kon hij tot stand brengen door de hulp van het ge- meentepersoneel en den steun van de bevolking. Nimmer had hij spijt gehad, steeds voor een ieder te hebben klaar gestaan. Ursem zou nooit uit zijn ge dachten geraken. Na deze huldiging werden volksspelen gehouden. Tot 's avonds laat was het feest in Urserq. Voetbalcompetitie begonnen. Hoewel de eigenlijke competitie van den N.V.B. pas over een week begint, heeft het Zuiden de twee wedstrijd dagen achter den rug en begint de „echte" voebal morgen ook in ons dis trict te rollen. In de tweede klasse zijn n.l. twee wedstrijden vastgesteld: H.B.C.Alcmaria en D.W.V.—Volen- dam. De Heemsteedsche club telt nog al tijd Kick Smit in haar gelederen en vooral daarom is het elftal zeer bewe gelijk en gevaarlijk. Nu kan Alcmaria daar een sterke achterhoede tegenover zetten, maar haar voorhoede lijkt te zwak, om veel doelpunten te kunnen maken. Hoogstens rekenen we dan ook op een gelijk spel in Haarlem, waar H.B.C. als favoriet start. D.W.V. was verleden jaar veel ster ker dan Volendam. dat moeite had, om zich in veiligheid te stellen, zoodat we voor Zondag de eerste overwinning van D.W V mogen verwachten. In de 3e klasse A begint GVO. met een thuiswedstrijd tegen Q.SC., ter wijl H.R C thuis speelt tegen D.E.M. In het laatste geval heeft H.R C. een iets betere kans, terwijl in het eerste geval de bezoekers o.i. een iets betere kans hebben. Echter, er is nog weinig te voorspellen zoo bij het begin van een competitie. De gespeelde oefenwed strijden hebben natuurlijk wel iets la ten zien van de spelcapaciteiten der ploegen, maar waar de competitie heel andere eischen stelt, mag men aan vriendschappelijke ontmoetingen en bekerwedstrijden niet al te 'veel waar de hechten. O We lezen: de draverijen te Heems kerk werden bezocht door 3000 man, terwijl de omzet aan den totalisator ruim 21.000 gulden bedroeg. En verder: de draverijen te Alkmaar trokken .j.i. Zondag rond 10.000 bezoekers, terwijl de omzet aan den totalisator meer dan 200 000 gulden bedroeg. Heeft dat met sport eigenlijk veel te maken? Of hebben we hier te doen met één groote gokpartij? En is de publjeke belangstelling hoofdzakelijk te „dan ken" aan den totalisator? Gaat eens een kijkje nemen bij de draverijen en bestudeert dan eens de omgeving der totalisatorgebouwen. Daar wisselen honderden, duizenden guldens van eigenaar; daar wordt met een zekéren wellust gegokt door de dames-bezoekers. De paardensport bloeit, zegt men. Het is zoo, maar dan is die bloei wel, zeer ongezond, Mevr. F. BlankersKoen heeft ver leden week een poging gedaan, om het wereldrecord vijfkamp op haar naam te brengen. Ze slaagde niet. Terwijl haar een paar maanden geleden een goede kans werd gegeven. plaats kunnen wereldrecords pas ver beterd worden als de omstandigheden zoo gunstig mogelijk zijn en in de twee- dé plaats „als de athleet in top-con- ditie verkeert. Welnu: Fanny Koen kon haar re cordpoging niet doen onder de meest gunstige omstandigheden, terwijl ze bovendien niet in topvorm was: Een onwillige spier, in Alkmaar opgeloopen, was oorzaak, dat ze op meerdere num mers ver beneden haar kunnen bleef. Zoodat slechts het Ned. record verbe terd kon worden. Wandelen. S.A.V. HERFSTTOCHT. De S.A.V., Afd. Wandelsport, organi seert op Zondag 26 Sept. eep „Herfst Tinten Tocht" vanuit den „Rustende Ja ger" te Bergen over een afstand van 21 km. Met het oog op de trein- en tram verbindingen 2al echter ook gestart kun nen wórden bij het Paviljoen Kinheim te Alkihaar. Men kan dus inschrijven voor de 21 km. met start eh finish te Bergen, of voor de 26 km. met start te Alkmaar en finish 'te Bergen (om met de tram naar Alkmaar terug te keeren), of voor de 31 km. met de start en finish te Alkmaar. Oók thans worden origineele per soonlijke- en vereenigingsherinneringen beschikbaar gesteld, terwijl bezitters van wandelboekjes hierin een driekleu rige zegel ontvangen. Degene, die pad ere inlichtingen wen- schen. gelieven zich te vervoegen bij den official van den NHWB. den heer Th. J. J. Konijn, Comanstraat 11, Alk maar. Wielrennen. SLUITINGSWEDSTRIJDEN OP DE WIERINGER WIELERBAAN. Zondag 5 September zullen op de Wieringer wielerbaan de sluitingswed strijden gehouden worden, waarvoor 'n uitstekend stel renners gecontracteerd is, zoodat speciaal de koppelwedstrijd iets bijzónders zal worden met de ploe gen' BakkerEvers, BoeijenPronk. KlinkFrancken (België), De Korvet— Van Gent, VerschurenJan Lust, Van der WalSchellingerhoudt en Bohee- men—Van Rooy. De koppelwedstrijd gaat over 60 K.M. met 5 klassementen. Den Helder, de stad waarvan een groot deel der bevolking naar elders is vertrokken, vormt sedert enkele jaren min of meer een dorado voor lichtschu we elementen, en in het bijzonder het inbrekersgilde ontplooit hier een onge kende activiteit. Vooral sedert de laatste maanden nam het aantal inbraken en insluipingen weer hand over hand toe en de dage- lijksche politie-rapportcn vormden een droevig beeld van den toestand in de stad aan het Marsdiep. Het lijkt evenwel, dat de recherche in dien tijd niet stil heeft gezeten, doch integendeel al het mogelijke deed om de opereerende benden onschadelijk te maken. Het is verheugend te mogen vaststellen, dat zij hierin ten volle ge slaagd is en dat thans gezegd kan wor den, dat er een politioneele schoon maak in de Jutterstad is gehouden die klinkt als een klok. Het zou ons te ver voeren alle inbra ken te vermelden, die sedert de laat ste weken gepleegd zijn. Het waren er echter tientallen. Confectiezaken wer den bezocht en van hun kostbaarste goederen beroofd; zuivelbedrijven wer den goeddeels leeggehaald, rijwielwin kels moesten een deel van hun voorraad afstaan enzoovoorts. Voorts werd een groot aantal particuliere woningen van hun voornaamste meubelen ontdaan; kleeden, gordijnen, kachels en andere artikelen verklaarde men voor goeden prijs en verdwenen. Een deel van dit alles is gelukkig, na de arrestaties, die thans gedaan zijn. teruggevonden. Een ander deel was reeds in den zwarten handel verdwenen. Het waren voor het grootste deel niet-Helderschen. die zich aan deze in braken schuldig maakten. En wel per sonen. die zich tijdelijk in deze stad gevestigd hadden. Wat voorts te zeg gen van het feit, dat eenige huizen praktisch leeggehaald werden door....i 2 „dames" en 1 man, respectievelijk afkomstig uit Friesland en Enkhuizen. Enkele zeer ernstige zaken kwamen eveneens aan het licht. Onder meer de ontmaskering van een tweetal in dividuen, die in den polder „Het Koe gras" opereerden. Meer dan tien zwa re „kraken" hadden zij op hun ge weten, voornamelijk bij boeren. De „heeren" specialiseerden zich in auto banden, tarwe, rogge en gereedschap pen. De polder zal opgelucht zijn door de arrestatie van deze elementen.- Ook een persoon, die zich onder het mom van „Geheime Duitsche politie" bewoog en van dit alibi gebruik maak te zijn medeburgers te flesschen, werd veilig opgeborgen. De cellen van het Heldersche poli tiebureau zijn momenteel te klein om alle schurken, die in deze benarde tijden de toch al zoo gedupeerde stad afschuimen, te huisvesten. Een deel bevindt zich reeds te Alkmaar, om zijn gerechte straf af te wachten. Mo ge deze behoorlijk zwaar zijn. Er is geen excuus voor dit geboef te, dat een deels verlaten stad onvei lig maakt en de burgers nog meer verarmt dan deze reeds zijn. Hulde voor het knappe recherche-werk, dat de vele arrestaties mogelijk maakte. Deze week werd te Purmerend een. fruittentoonstelling gehouden in gebouw Amicitia, waar gedurende drie dagen achtereen gelegenheid bestond een kijkje te komen nemen naar het tentoongestelde fruit, groo- tendeels afkomstig van het fruit teeltproefbedrijf te Ilpendam. Op Dinsdag j.l. werd de tentoonstelling, die in samenwerking met de afdee ling Landvroliwen door de afdeeling Fruitteelt van den Landstand in Noord-Holland was georganiseerd, officieel geopend. De heer Kaper, productieleider van den Landstand in Noord-Hol land, legde er daarbij den nadruk op, dat diegenen, die steeds zeggen, dat de Landstand «zoo weinig actief is, ongelijk hebben. Het is daarom goed! zoo merkte hij op, dat wij van tijd tot tijd eens kunnen laten zien, dat er wel degelijk goede re sultaten worden behaald, zoo ook in dit geval, waar aan het tentoonge stelde fruit wel te zien was, dat de Landstand op den fruittuin met goed ge,volg sproeiproeven heeft genomen eh dat de nieuwe proefschema's vol-, komen aan de verwachtingen heb ben voldaan. Ook van Duitsche zijde werden voor het werk van den Land stand in Noord-Holland waardee renden woorden gesproken. Herr Ernst, Referent beim Reichskommis- sar, maakte den heer Kap.er een compliment voor zijn keurig werk, terwijl tijdens den koffiemaaltijd, waaraan de gasten op den officiée- len openingsdag deelnamen, ook door anderen, waaronder de Com missaris der provincie NoonLHol- land, mr. Backer, aan het werk op den fruittuin lof werd toegezwaaid. Mr. Backer beloofde voorts, dat de Landstand er op kan rekenen, dat ook volgend jaar het proefbedrijf te Ilpendam tot zijn beschikking zal blijven staan. In den namiddag werd een éxcursie gemaakt'naar het fruit- bedrijf te Ilpendam, waaraan ook deel genomen werd door den Direc teur-Generaal van den Landbouw, boer Ruiter. De Landstand kan terugzien op een zeer geslaagden dag, waarop bij velen belangstelling is gewekt voor het Landstandwerk m het algemeen en voor dat van de afdeeling fruitteelt in het bijzonder. MEDEDEELING VAN PLAATSELIJKE DISTRIBUTIEDIENSTEN. DISTRIBUTIEKRING HEILOO. Brandstoffen voor winkels, werkplaatsen, kantoren, café's e.d. Formulieren Br. C. 251 voor het aanvra gen van brandstoffen voor bijzondere doeleinden (voo,r café's en winkels, als mede voor werkplaatsen, waarin minder dan 3 personen arbeiden en kantoren, met minder dan 3 lokaliteiten, respect, waarin mirtder dan 3 personen arbeiden, e.d., waarvoor tot nu toe nog geen aan vraag werd ingediend), kunnen vanaf he den worden afgehaald van het Distribu tiekantoor te Heiloo. Voor de Egmonden uitsluitend op Donderdag 9 en Vrijdag 10 September a.s. Deze formulieren dienen, volledig in gevuld, terug te worden bezorgd uiterlijk ll September a.s. Voor de bewoners van de Egmonden geldt he bovenstaande even eens, met dien verstande, dat, wanneer het kantoor te Egmond reeds gesloten is, de formulieren onverwijld naar het Distri butiekantoor te Heiloo, Kennemerstraat- weg A 382. dienen te worden opgezonden. BOTERMARKT. Aangevoerd werden den 4en Sept. 20 stuks van */s kg. Kleinhandel f 1.30 per V: kg. Handel matig.

Dagblad voor Noord-Holland : Alkmaarsche editie | 1943 | | pagina 2