REBO Alcm. Victrix I H. B. C. I HET VOETBALPROGRAMMA. STAD EN OMGEVING Heiloo. St. Pancras. Koedijk. Noordschaxwoude. Langedijk N.S.B.-vergadering te Alkmaar. K.F.C. krijgt bezoek van één der concurrenten. PKEDIKHEUKTEN. PUZZLE. IN ALLE SPARWINKELS FlKE goedmaak Het Gulden Vlies. DE DANSERES ANIKA. Een avond van blijdschap en verteedering. Jaren geleden zag ik in een vorste- lijken scnouwburg van één der Euro- peesche hoofdsteden Niddy Impekho- ven dansen, die toen ongeveer zoo oud was als Anika thans is. En een aantal jaren daarna zag ik in een boerenstal op de Veluwe voor het eerst van mijn leven een veulentje, dat pas was ge boren. U zult vragen wat het één met het andere te maken heeft. Het heeft niets met elkaar te maken en het heeft alles met elkaar te maken. Want in dien stal heb ik eens en voor altijd ervaren, dat 't onzegbaar teedere, het ontroerende, het de diepste diepten van onze ziel rakende kortom alles a in ontastbare vormen een jonge,- eerlijke danseres weg te schenken heeft op de schoonste edelste en' onver- getelijkste wijze teruggevonden wordt in het rillende veulenlijfje. Wanneer U, lezer of lezeres, het niet met mij eens bent, zal ik het U stellig niet kwalijk nemen, want zoo iets voel je of je voelt het niet, en U hebt even volkomen het recht het niét te voelen als ik het recht heb het wél te doen. Als U mijn vergelijking van een jon ge danseres en een veulentje, zóó zot vindt, dat U aan mijn verstand mocht gaan twijfelen, probeert U dan zelf eens op een stil oogenblik, wanneer U al uw zorgen en kwellingen opzij ge zet hebt, een klein veulentje te zien; of verdiept U eens heel aandachtig in den roman van Olav Gullvag ,,'t Be gon in een midzomernacht". En mag ik nog één moment over het veulentje verder spreken? op dezelfde Veluwe waar ik hei zooeven over had, heb ik een heel lieve en heel verstandige vrouw eens hooren zeggen: „Wanneer ik verdriet heb, heb ik altijd neiging mijn arm om den hals van een veulen tje te slaan en mijn hoofd tegen zijn kopje te leggen." Vindt U het erg gek? Denkt U er toch eens goed over na, Want het leven is vol verborgen en on vermoede wonderen. Toen ik gisteravond de jeugdige Ani ka zag dansen men zegt, dat zij veer tien jaar is, maar ouder dan zestien is zij in elk geval niet moest ik weer terugdenken aan Niddy Impekhoven en aan de schemerende stal met dat won der van een pasgeboren veulentje. En nu weet U meteen hoe ik over Anika en haar dansen denk. Het was prach tig wat dit kind ik leg den nadruk op het woord kind deed, en het heeft geen enkelen zin om op het oogenblik critische opmerkingen te gaan maken, evenmin als het zin zou hebben om te zeggen, dat een klein veulen nog niet in staat is een landauer te trekken. Het gaat alleen om de vraag: zal men schelijker wijs gesproken, uit dit meis je een groot danseres groeien, ja of neen? En dan moet dit met een jui chend ja worden beantwoord. Want nu reeds is zij een verrukkende bloem- in-knop, zooals er slechts één op de honderdduizenden groeit. Menuet, Matroosje, Aan de lente, Weensch Bloed, Midinette, Libelle kiest uit haar nummers wat ge wilt, ge zult moeten erkennen, dat door al les de vlam sloeg van een groot en waarachtig talent. Toen een beroemde Fransche danse res haar leven teneinde gebracht had, zei aan haar groeve een dichter: „O. aarde, weeg niet te zwaar op haar, want, Aarde, zij heeft zoo licht en fee der op U gewogen." Anika moet haar leven en haar loopbaan nog beginnen, en aan den aanvang daarvan zou men willen vragen: „O, leven, laat haar altijd iets mogen behouden van de kin derlijke onbevangenheid, van de arge- looze eerlijkheid, die nu nog in zoo hooge mate het sieraad van haar ont luikende persoonlijkheid zijn." En als dat geschiedt, dan vooral zal deze dan seres kunnen opgroeien tot een kunste nares, die een vreugde is voor de menschheid en zonnestralen in de har ten zal zenden. Over haar debuut in Alkmaar heeft dit allesbelovende kind niet te klagen. Het publiek heeft zich, en terecht, het hart stormenderhand laten veroveren. Anika is bespoeld door schuimende golven van geestdrift. H. P. VAN DEN AARDWEG. VERORDENING KINDERBIJSLAGEN. De burgemeester heeft vastgesteld een verordening tot wijziging der verordening houdende regelen omtrent de toekenning van kinderbijslagen aan het personeel in dienst der gemeente Alkmaar, alsmede een verordening tot wijziging der alge- meene salarisverordening van de ambte naren. BEGRAFENIS A. FLEDDERUS. Gister is te Nijkerk in allen eenvoud ter aarde besteld hét stoffelijk over schot van den heer A. Fledderus, oud directeur van de Ambachtsschool te Alkmaar. De heer Fledderus werd in 1903 be noemd bij het Nijverheidsonderwijs. In 1908 verwierf hij het directoraat aan de Ambachtsschool te Oostburg, welke functie hij in 1914 verwisselde met die van directeur van de Ambachtsschool te Delft. In 1924 werd hij te Alkmaar tot di recteur benoemd, zoowel van de Am bachtsschool als van de verschillende avond-inrichtingen van Nijverheidson derwijs. In 1940 verliet hij den dienst wegens het bereiken van den pensioen gerechtigden leeftijd. De regeering erkende zijn verdienste door hem te benoemen tot ridder in de orde van Oranje Nassau. Na zijn vertrek uit Alkmaar vestig de hij zich te Kijkduin, maar door evacuatie gedwongen verhuisde hij naar Nijkerk. Daar heeft een hartaan val een einde aan zijn leven gemaakt. De heer Fledderus bereikte den leef tijd van 69 jaar. Op de begrafenis waren de directeur en de leeraren uit Alkmaar tegenwoor dig, die den overledene dank hebben gebracht voor wat hij voor het Nijver heidsonderwijs geweest is. VRACHTAUTO'S AANGEHOUDEN. Wegens het niet voldoen aan de ver duisteringsvoorschriften zijn twee auto's aangehouden en in beslag genomen. Ze worden pas vrijgegeven wanneer aan de voorschriften is voldaan. Tegen de be stuurders is procesverbaal opgemaakt. WEER DRIE RIJWIELEN ONTVREEMD. Gisteravond tusschen 6 en 8 uur zijn wederom drie rijwielen ontvreemd en wel één bij een perceel aan de Costerstraat, één in de Rembrandtstraat en één voor een huis aan den Kennemersingel. Het waren alle damesrijwielen. Ondanks de herhaalde waarschuwingen springen velen nog te licht met hun karretjes om. TENTOONSTELLING „ONZE HUISHOUDING". Voor iedere huisvrouw is het huis houden in dezen tijd een probleem ge worden. Daarom heeft de Commissie inzake Huishoudelijke Voorlichting en Gezins leiding een tentoonstelling doen samen stellen, genaamd „Onze Huishouding", waar iedere huisvrouw kan leeren, wat ze graag wil weten. De tentoonstelling „Onze Huishou ding" is een kleurig prentenboek, want het zijn kasten, die opengeslagen kun nen worden. Alles wat men weten wil over voeding, kleeding, wasschen en huishoudelijk werk en over de opvoe ding der kinderen, wordt op deze ten toonstelling duidelijk gemaakt. Men leert er hoe men de voeding verbeteren kan, hoe men van oud goed nieuw kan maken, hoe men de wasch op de zuinigste manier het helderst krijgt, en men leert er hoe men de kinderen nog beter kan leiden en groot brengen. Op de tentoonstelling zijn vouwbla den over voedingsmiddelen, naaien, wasschen, speelgoed en spelletjes voor enkele centen te koop. Wij raden alle huisvrouwen aan deze tentoonstelling te bezoeken. ZONDAGSDIENST APOTHEKEN. Op Zondag 5 December is de apotheek van Mevr. SchoutenOele, Koorstraat 41, geopend, welke in de week van 4 t e.m. 10 December tevens den nacht dienst zal waarnemen. De geopende apotheken zijn 's avonds na 7 uur gesloten. VER. VOOR GEZINSVERPLEGING. De zusters verpleegden in de maand November 129 patiënten en legden 1207 bezoeken af, waarvan 404 betalende be zoeken, 762 bezoeken voor 't A.Z.A. en 41 gratis-bezoeken. Er werd 11X de laatste hulp verleend bij het afleggen. De wijkkraamverpleegster verpleegde 16 patiënten en legde 184 bezoeken af. AGENDA. Bioscopen. Eiken avond voorstelling 7.30 u., Zon dags doorloopend van 2 u. af. Woensdag 2.30 u. Matinée. Harmonie-Theater: Het leven is niet zoo kwaad (rom.) 14 jaar. Victoria-Theaer: Een nacht vol dwaasheid hum.) 18 jaar. Cinema-Theater: De Dorpsdokter (rom.) 18 jaar. Alkm. Bioscoop-Theater: De dans met den keizer (rom.) geprolongeerd, 18 jaar. Zaterdag 4 Dec. 3 u., Harmonie Tini Kaiser, piano-recital. 5.15 u., Gulden Vlies, De Maskers met Mooie Juultje. Maandag 6 Dec. 6 u., Gulden Vlies, De Maskers met Mooie Juultje. ALKMAARSCHE BOTERMARKT. Aangevoerd 20 stuks van 1/2 kg. Klein handelsprijs 1.30 per 1/2 kg. Handel matig. Inbrekers gearresteerd. Door de po litie zijn twee inbrekers gearres teerd, ene o.a. onlangs hebben ingebro ken bij enkele bewoners van den Wes- terweg. De heeren hadden vele distri butiebonnen in hun bezit en werden in verband met inbraken elders eveneens door de politie in andere plaatsen ge zocht. Het onderzoek, dat hopenlijk nog meerdere zaken aan het licht zal bren gen, is in vollen gang. Met pensioen. De brievenbesteller J. Boskamp alhier gaat 11 December den dienst met pensioen verlaten. Als hulp besteller 'trad de heer Boskamp in 1911 in dienst en steeds is hij in Sint-Pancras werkzaam gebleven. Ook organisatorisch aangelegd, werd de heer Boskamp in ve le besturen van de plaatselijke vereeni- gingen gekozen. Wij wenschen den heer Boskamp toe, dat hij nog vele jaren van zijn pensioen zal mogen genieten. De klok slaat weer. De witte kerk laat weer geluid hooren: een stuk spoor rail heeft de klok vervangen! Afscheid juffrouw Landman. - D'ns- dag 30 November j.l. nam juffr. Land man afscheid als onderwijzeres van de openbare lagere school wegens haar benoeming te Alkmaar. Voor dit af scheid bestond groote belangstelling. Alle schoolkinderen, het onderwijzend personeel, de burgemeester, commissa rissen van het schoolverbond, commis sie van toezicht op het lager onderwijs en enkele ouders waren aanwezig Het hoofd der school dankte de juffrouw voor het vele, dat zij voor de Koedijker schooljeugd heeft gedaan. Na het zingen van het afscheidslied, werden de juffrouw, namens personeel en kinderen, cadeaux aangeboden. De burgemeester sprak dank uit namens de gemeente. De heer Steyn sprak na mens het Schoolverbond en bood eenige boeken aan. Nadat juffrouw Landman alle aan wezigen had onthaald, nam zij met een handdruk afscheid. Programma LSVV. Het programma voor Zondag a.s. luidt als volgt: Wieringerwaard 2 uur: Wieringerwaard- LSVV: Noord-Scharwoude 2 uur: LSVV 2—Dirkshorn 1; Noord-Scharwoude 1? uur: LSVV 3—DTS 3; Waarland 12.30 uur: Con Zelo a—LSVV a; Sint-Pancras 12 uur: Vrone a—LSVV b. LANGEDIJKER KOLFVEREENIGINGEN. De einduitslag van de door de Lange- dijker kolfvereenigingen gehouden wed strijden in de vijf kolfbanen aan den Langedijk luidt als volgt: Korpswedstrijd: Eerste klasse: Op Maat, Zuid-Scharwoude 2060 pnt.; 2e pr. Vrien denkring, Noord-Scharwoude 2022 pnt.: 3 Volharding, Oudkarspel 2008 pnt.; 4 Gez. Samenzijn, Zuid-Scharwoude 2004 p. Tweede klasse: le prijs: Op Maat I. Zuid-Scharwoude 1826 pnt.; 2. Op Maat II 1802 pnt.; 3. Ons Genoegen, Noord-Schar woude 1736 pnt.: 4 Vriendenkring. N.- Scharwoüde 1697 pnt.; 5. Volharding, Oudkarspel 1682 pnt. Derde klasse: le prijs: Gez. Samenzijn, Zuid-Scharwoude 1616 pnt.; 2. Op Maat, Zuid-Scharwoude 1566 pnt.; 3. Ons Ge noegen, Noord-Scharwoude 1468 pnt. De uitslagen van den persoonlijken wedstrijd zijn als volgt: Eerste klasse: le prijs: G. Mettes, Z.- Scharwoude 767 pnt.; 2e pr.: A. Berk hout. Z.-Scharwoude 729 pnt.; 3e pr.; P. Gelder. Oudkarspel 709 pnt.: 4e pr.: O Hop, N.-Scharwoude 696 pnt.; 7e pr.: P. Molenaar, Z.-Scharwoude 691 pnt. Extra prijzen, voor het behalen van een hoo- ger aantal punten dan bij den vorigen wedstrijd: G. Mettes met 24 pnt.: G. Lan- gedijk en P. Langedijk Cz„ Oudkarspel met 14 pnt.; C. Langedijk Pz„ N.-Schar woude met 10 pnt.; T. Pranger met 9 en G. Hop met 6 punten meer dan verle den jaar. Tweede klasse: le pr.: P. Goet, Z.- Scharwoude 632 pnt.; 2e pr.: P. v. d. Welle, idem 622 pnt.; 3e pr.: P. Jes, N.- Scharwoude 620 pnt.; 4e pr.: J. J. Reij- ne 612 pnt.; 5e pr.: C. Langedijk Cz. 594 pnt.; J. Leeuwrik 592 pnt. 6e pr.; 7e pr.: P. Toepoel 589 pnt. Extra prijzen: P. Goet, Z.-Scharwoude met 63 pnt.: P. Jes, N.-Scharwoude met 57 pnt.; J. Kramer, Z.-Scharwoude met 18 pnt.; R. Blom, N.-Scharwoude met 15 pnt.; P. Toepoel met 11, J. J. Reijne met 8 en P. v. d. Welle, Z.-Scharwoude, M Maars, N.-Scharwoude en A. Moeijes met 4 pnt. meer dan verleden jaar Derde klasse; le pr.: W. Glas, Noord- Scharwoude 619 pnt.: 2. H. Bekker, idem ^91 nt.: 2e pr.: 3. j. Kramer, z -Rphprwou- de 581 pnt.; 4. K. de Geus, idem 554 pnt.; 5. Ab. Schilder, N.-Scharwoude 554 pnt.; 6 Jo Schuit, N.-Scharwoude 550 pnt.; 7. J. v. d. Ham, Oudkarspel 546 pnt.; 8. J. Snijders, Z.-Scharwoude 540 pnt.; 9. L. Schrijver, N.-Scharwoude 534 pnt.; 10. Jb. Koomen, Z.-Scharwoude 528 pnt.; 11. W. Kuin, N.-Scharwoude 520 pnt.; 12. K. de Bakker, N.-Scharwoude 519 pnt.; 13. M Wagenaar, Broek op Langendijk 515 pnt.: 14. J. Kostelijk, Oudkarspel 513 pnt.; 15 P. Glas, Z.-Scharwoude 497 pnt.; 16. F Hink, N.-Scharwoude 494 pnt.; 17 en 18 K. Kout, Z.-Scharwoude en K. Dekker, Oudkarspel 490 pnt. Extra prijzen: J. Kostelijk Pz., Oud karspel 122 pnt.; K. Dekker, idem 80 pnt.; Ab. Schilder 60 pnt.; J. Snijders 57 Het Wapen van Heemskerk was Vrijdagavond geheel met belangstel lenden gevuld om te luisteren naar een aangekondigde rede van Max Blokzijl. Nadat de aanwezigen, begeleid door een strijkje, een half uur den tijd met het zingen van strijdliederen hadden doorgebracht, deelde de kringleider, de heer Swidde, mede, dat in plaats van Max Blokzijl zou spreken de heer Thoen, die echter nog niet was_ aange komen, waarom hij, in afwachting van dezen, het woord aan Melchert Schuurman verleende, die een en an der vertelde van den strijd van zijn kameraden aan het front, die daar sterven als helden, of misschien nog terug komen. Wanneer U 's avonds in Uw huis, aldós spr., de gangsters van Londen noort, bestuurd door Jodenknechten, die in Duitschland vrouwen en kinde ren vermoorden, dan weet gij, wat Londen te wachten staat. Aan het front tegen de Russen wis ten wij ons te verdedigen. Wij hadden wapens. De vrouwen en kinderen in Berlijn, die door de fosforbommen als brandende fakkels door de straten gaan, kunnen zich niet verdedigen. Dacht U, dat wij, soldaten, daarmee genoegen zouden nemen? Dacht u, dat de dag niet zal konen, waarop er geen steen in Engeland meer op een anderen zal staan? Spr. waarschuwde tegen die lieden, die zeggen: „Gij zijt wel een goed nationaal-socialist. maar die ande ren!" In onze gelederen zijn er, Jie. wrnneer er bij ons ruiten worden in gegooid, zeggen: „Laten wij zacht zijn en niets terug doen". Maar ik zeg u dat de mannen van de W A. gezworen hebben, om, wanneer er weer bij een van ons ruiten worden ingegooid, bij de anderen in een heele straat de rui ten kapot te gooien. De tijd is voorbij, dat wij niets terug zullen doen. Rede van Thoen. De heer Thoen, inmiddels gearri veerd, ving zijn betoog aan, met erop te wijzen,dat er in ons volk honderd duizenden zijn, die van de nat.-soc revolutie, die de wereld beweegt, wei nig hebben begrepen. Zij leven voor zelfzucht en gemak. Van Bloed en Bodem, Germania en Europa, gedach ten, die de menschen weer jong kunnen maken en ons 9-millioenen-volk weer sterk, verstaan zij niets. Wij, nat.-soc., gelooven in ons volk en strijden voor die 9 millioen, omdat wij weten, dat eenmaal ook de oogen van dit volk zullen opengaan, aangezien diep in dit volk de Germaansche kracht slui mert, die aan dit volk zal geven het gelaat, dat dit volk heeft bezeten in den 80-jarigen oorlog en nu leeft in de mannen, die staan aan het Oostfront. Wij strijden voor de millioenen wer kende menschen, die ook in Neder land door eigen kracht in het levens onderhoud van vrouwen en kinderen willen voorzien. Wij willen dat wer kende volk geven vrijheid, arbeid en brood en een sociaal leven hier in deze wereld, dat ze waardig zijn. Uitvoerig schetste spr. den strijd van de werkende klasse in Nederland, waarvan vóór 50 jaar een christelijk staatsman reeds getuigde, dat zij niet kon wachten, geen dag en geen nacht, maar die onder de plutocratie van het liberalisme wachtende is ge bleven, omdat de arbeiders koopwaar waren en geen deel hadden aan de cul tuur van dit volk. Op dit oogenblik, aldus spr., staan wij aangetreden voor den eindstrijd met dit kapitalisme. Wie iets van dezen oorlog begrijpt, weet. dat het gaat om de toekomst van onze kinderen en om die van allen, die arbeiden. Alle internationale arbeidsconferen- ties waren niets dan gegoochel om den werkenden mensch zoet te houden Hitier zeide: „Dat een Staat in de wereld geacht wordt, is mooi, maar hij moet allereerst van nut zijn voor de menschen, die erin wonen. Als dat niet het geval is, dan is die Staat een mis baksel". Honderdduizenden in onzen Staat konden in dien Staat geen arbeid krij gen, waarop toch ieder recht heefl om te kunnen leven. De grootheid van ons volk is, dat toch de vrouwen van de paupers hun mannen en zonen nog gaven voor den strijd aan den Grebbe- berg ter verdediging van den Staat, die voor hen niets was. Ons zal men alleen op de barricaden kunnen vinden in den strijd voor den werkenden mensch. Wij weten, dat alleen die strijd de hoogste offers waard is. Scherp laakte spr. de hyena's, die aan dezen oorlog nog willen verdie nen. Zij, die gevallen zijn, zullen niet gewroken zijn, wanneer wij na den veldtocht dit alles niet uit de ge meenschap hebben uitgeroeid. Wanneer deze oorlog voor den mensch betee- kent een middel om gemakkelijker te leven en vlugger rijker te worden dan in vredestijd, dan heeft die mensch den zin en het recht van zijn bestaan verloren. Wij weten, zoo vervolgde spr., dat wij in dit volk nog duizenden kunnen vinden, wanneer wij maar klaar en open met den werkenden mensch in Nederland spreken, wanneer wij in onze levensbeschouwing en in onze le venshouding waarlijk nat.-soc. zijn Alleen door daden kunnen wij ons volk winnen, want een daad is meer waard dan honderd redenaars. Het nat-soc is door den daadmensch Adolf Hitler gesteld en wij moeten ons achter zijn banier stellen, om de zege te bevech ten. Het gaat om de vrijmaking van den werkenden mensch. Wij moeten de ongemakken van den geestelijken strijd, de bespotting, de achteruitzetting durven trotseeren en ieder huis, waar Vova niet wordt gelezen, als een bunker van de vijand zien. Daar moeten wij desnoods hon derd keer met de menschen ^spreken tot ze bezwijken, want alles, wat bui ten het nat.-soc. staat, heeft voor den Nederlandschen mensch geen beteeke- nis meer. Wij weten, dat deze oorlog met al zijn ellende de wedergeboorte kan be- teekenen voor dit volk. Laten wij hef oog richten op het Duitsrhe volk. dat voor de tweede maal in de twintigste °euw strijdt, ondat Eurona zal kunnen leven. Laten wii ons richten naar de vrouw, die met haar kleine handen 'n Berlijn aan de groote machine blijft staan, terwijl kinderen als fakkels door de straten branden, omdat de wa gens noodig zijn om het socialisme te brengen. Na de nauze werd nog een slotwoord gesproken. Als E.D.O. eens won van de Volewyckers De tweede klasse A telt morgen een paar wedstryden, welke onze speciale aandacht vragen. Daar is natuurlyk allereerst de groote ont moeting tussclien KFC en OSV in de Koog. Belangiyk, omdat hier de leiders een der meest gevaa-lyke tegenstanders te bekampen kry- gen. Verleden jaar werd OSV ham- pioen en ook dit seizoen zyn de Oostzaners goed gestart. Toch is hun kracht niet zoo groot meer dan een jaar geleden en «.enige verliespunten hebben hun achter stand bezorgd. Het is nu de vraag, wat OSV zai doen in de Koog. Gemakkelijk zal de thuisclub het niet krijgen, maar toch moet ze sterk genoeg geacht v/orden.. om als favoriet te starten. Voor de spanning evenwel zou hel niet slecht zijn, wanneer OSV voor de Sinter klaassurprise zorgde, want dat zou be- teekenen, dat ZFC enOSV, om de twee belangrijkste concurrenten maar te noemen heel wat dichter bij KFC zouden komen We mogen tenminste wel aannemen, dat ZFC den uitwedstrijd tegen Sant poort weet te winnen. Dan is er nog WFC, dat al weer V- zoek krijgt van een Alkmaarsche club. Verleden week werd WFC op eigen terrein geklopt door Alcmaria, maar ofa de Alkm. Boys hetzelfde staaltje sullen kunnen uilhalen, mag betwij feld worden. Voorloopig rekenen we er niet op. En dan is er in Alkmaar de wed strijd tusschen Alcmaria en HBC De Haarlemmers werden op eigen veld aJ geklopt door Alcmaria, maar erg veel krachtsverschil was er toen niet. Het zal dus morgen spannen op het Sport park, t; meer, waar Alcmaria noodge dwongen met één invaller voor De Waal uitkomt. Toch hebben we ver trouwen in de withemden, die de laat ste weken in goeien vorm zijn. De Kennemers krijgen een kans, om wat uit het gedrang te komen want het bezoekende RCH moge dan aardig veldwerk vertoonen, erg productief is de Haarlemsche club dit jaar niet. Als de Kennemer-achterhoede in vorm is, moet een succesje voor de thuisclub niet uitgesloten geacht worden. VSV naar Ajax. Wat de eerste klasse betreft, in dis trict I moeten de Volewijckers op 3- zoek bij EDO, dat natuurlijk groote plannen koestert en zöo mogelijk graag de Amsterdammers een halt zou willen toeroepen. Gemakkelijk zal dat niet gaan, want de Volewijckers be schikken op het oogenblik over een uitstekende ploeg, die werkelijk de sterkste van het district is. Maar de mogelijkheid bestaat In dat geval iou de wedstrijd HBS— HDVS van belang worden, want de Schiedammers zijn nog steeds niet kansloos. Overigens zouden we de Stormvo gels het advies willen geven, hun al lerbeste beentje voor te zetten, te meer, omdat het bezoekende Sparta heusch niet zoo geweldig sterk is. Daar zit o.i. wél een kleine winst in voor de IJmuider club. In district II gaat VSV naar Ajax. Op papier zijn de Velzenaren natuur lijk sterker maar Ajax blijft een ge vaarlijke ploeg en daar moeten ook de bezoekers rekening mee houden. Toch houden we het op de gasten, die, waar VUC wel van 't Gooi zal winnen, dus op denzelfden afstand van de leiders blijven. En Feijenoord staat er precies zoo voor als VSV. Ook de Rotterdam mers moeten winnen van Emma, wat wel gaan zal. Zoodat beide ploegen slechts hopen op een misstap van VUC.... In het Oosten zal Go Ahead nog moeite genoeg heoben met PEC, dat de Koekmenschen ontvangt. We zouden heelemaal niet verrast zijn, wanneer PEC voor een verrassing zorgde. Daar van kan AGrOVV profiteeren, als ze zelf tenminste wint van Quick, wat wel gaan zal. En al, zal NEC moeite genoeg hebben met Heracles, de Nij- meegsche club kan dit partijtje win nen. In het Zuiden ontvangt MVV het sterke BW, dat op het oogenblik de leiding heeft in dit district. Waar MVV juist op eigen ^eld zeer sterk is, zou een overwinning van de Maastricht- sche club niet zoo erg verbazen. En het gevolg zou wel weer eens kunnen zijn, dat een andere club aan den kop komt. Het stuivertje wisselen is im mers juist in deze afdeeling aan de orde van den dag. Vandaar, dat de wedstrijd Eindhoven —Willem II van zoo groot belang is. Hier komen twee kampioenscandida- ten tegen elkaar uit en de winnaar van deze tw:e zal nog altijd een goede kans maken op de eerste plaats. Wat de overige eerste klas wedstrij den betreft, verwijzen we naar het programma. Onze derde klassers. Zaandijk krijgt morgen bezoek van GVO, een buurvrouw dus. Natuurlijk is Zaandijk sterk genoeg, om den wed strijd te winnen, maar rekening hou dende met het aparte karakter van deze ontmoeting, is een verrassing niet uitgesloten. Terzelfder tijd speelt Beverwijk uit tegen Succes, dat er nog steeds weinig van terecht brengt. Het hangt geheel af van den vorm waarin Beverwijk is (de club speelt nogal wispelturig is ze in goeden vorm dan zal ze van Succes winnen en in het andore geval lijdt ze een nederlaag. S:hagen moet op bezoek bij DEM en als het een beetje meeloopt, wint Schagen dit duel. Maar onderschatten zou hier fatale gevolgen kunnen heb ben! In de derde klasse B ontvangt Kin- heim Bloemendaal en het spreekt van zelf, dat de thuisclub er voor moet zorgen, beide punten in eigen huis to houden. Zandvoortmeeuwen speelt thuis tegen TYBB en wint op haar gemak. Helder gaat op bezoek bij Halfweg en zal ook hier wel de beide punten weghalen. pnt.; C. Blokker, Oudkarspel 55 pnt.; C. Bekker 47 pnt.; K. de Bakker 45 pnt.; H. Bekker 39 pnt.; K. de Geus 31 pnt., J v. d. Ham 27; Jb. Koomen 16; S. Tim merman, N-Scharwoude 13; P. Glas 6 pnt. en Jasper Glas, Zuid-Scharwoude. Gediplomeerde dilettanten-muzikanten. Bij het te Alkmaar gehouden examen, uitgaande van den Nederl. Bond van Di lettantenorkesten, slaagden o.m. de vol gende personen voor het diploma A: Leden van de harmonie „Excelsior" te Noord-Scharwoude: G. Rus (clarinet) 60 pnt.; A. Kos, clarinet 60 pnt.; A. van Nienes, clarinet ^72 pnt.; K. van Nienes, clarinet 76 pnt.; P. Klaver, clarinet 60 2/3 pnt.; Jac Hopman, hoorn 68 pnt.; H. Bras, bariton 65V2 pnt.; W Kaan be haalde met es-clarinet zoowel het A-di ploma met 85V2 pnt. als het B-diploma, met 77 2/3 pnt. Een mooie prestatie. Leden van het fanfarecorps „Kunst na Arbeid," Zuid-Scharwoude; diploma A: w. B. Kostelijk 651/3 pnt. met sopraan- saxophoon; P. Wit, tenor-saxophoon 65V2 pnt.C. Kostelijk, bariton 712/3 pnt.; J. W. Oudendijk, bariton-saxophoon 86 2/3 pnt. De heer Oudendijk had hiermede net hoogste aantal punten van het ge- heele examen. Leden van de harmonie van Winkel: H. van 't Kaar, clarinet 612/3 pnt.; G. van 't Kaar, tenorhoorn 612/3 pnt.; Jac. -Slikker, hobo 62 pnt.; J. R. de Reus, clarinet 61 pnt.; J. G. H. Korff, clarinet 61 pnt.; W. Molenaar, fluit 66 pnt.; P. Honingh, bariton 75 2/3 pnt. De beoordeeling geschiedde in tien ru brieken. Om voor een diploma in aan merking te komen, moest men 60 punten hebben Het maximum te behalen aan tal was 100. ALKMAAR. Kapelkerk, negen uur, ds. Prins v. Wijngaarden; 10.30 uur, ds. Tuinstra (H. Doop»; 3 30 u., ds. Kleyne. Rem. Ger. Gem 10.30 u., ds. Rappold. Luth. kerk (Oudegracht), 10.30 u., da Haumensen van Kampen. Doopsgez. kerk, 10.30 u ds. Kuiper. Ger. kerk, 10 u., ds. von Meyenfeldt; 3.30 u., ds. Idema (Zondag 10); in beide diensten extra coll. Herst. Ap. Gem., Toussaintstr., 9.30 en 4 u., dienst. Ned. Chr. Gem.sch.b., Woensdagavond 7.30 u. in W. en B., de heer Van Oostveen, „De openbaring van Johannes"; Zaterdag 4.30 u., bidstond O gr. 208: Vrije gerei, gem., Doelenstr. 3, 10 u., „Twee gelukkige moeders" en 4 u., „Licht in de duister nis", ds. Ruys; Woensdag, 2.30 u., St. Ja- cobstraat 22. NAGEKOMEN PREDIKBEURTEN. Zondag 5 December. ALKMAAR, G. G. Leger des Heils, 10 u., heiligingsdienst; 7.30 u., Verlossings- dienst; Donderdagavond 7.30 u„ Advent- avond o.l.v. den heer Ten Hoope v. Am sterdam. BERGEN, Evang. Maranatha, 10.30 u., ds. Meeter van Amsterdam; 3.30 u., ds. Lagerweg v. IJmuiden (H. Avondm.) BROEK OP LANGENDIJK, Herv. Gem., 10 uur, ds. Koole; 2.30 uur, ds. Peters v. Beverwijk. Doopsgez. Gem., 10 uur, ds. Krijtenburg v. Twisk. Geref. Kerk, 9.30 en 3 uur, ds. Donner. Chr. Geref. kerk, 10 en 3 uur, Leesdienst. NOORD-SCHARWOUDE, 10 en 3.30 uur ds. Van Arkel. GRAFT, 10 uur, ds. Kastein. DE RIJP, geen dienst. N. NIEDORP, 10 uur, da. Rothfusz. OFFICIEELE PUBLICATIE VAN HET HOOFDBEDRIJFSCHAP VOOR AKKERBOUWPRODUCTEN. Adreswijziging. Met ingang van Zaterdag 4 December 1943 zullen de kantoren van het Bedrijf schap voor Hooi, Stroo en Ruwvoeder; Bedrijfschap voor Vlas en Hennep; Bedrijfschap voor Griend en Riet, gevestigd zijn: Plein 4, s-Gravenhage. De telefoonnummers zijn: voor het Be drijfschap van Hooi, Stroo en Ruwvoeder 116781, voor het Bedrijfschap voor Vlas en Hennep 116739, voor het Bedrijfschap voor Griend en Riet 116784 en 116709. Daar dit voorloopig de eenige lijnen zijn waarover kan worden beschikt, wor den alle belanghebbenden dringend verzocht, zoo weinig mogelijk van deze aansluitingen gebruik te maken! De kantoren zijn voor persoonlijk be zoek van Zaterdag 4 December 1943 t.m Woensdag 8 December 1943 gesloten. Daar na is bezoek slechts in zeer noodza kelijke gevallen mogelijk en wel: van 10—16 uur (hoofdingang Plein 4). NOTARIS BENOEMD. Bij Jjesluit van den Sceretaris-Gene- raal van het Departement van Justitie is benoemd tot notaris te Purmerend de heer F. Dokter, oud-notaris aldaar Onze vierde November-opffave. Een lastige vermenigvuldiging. Deze som zag er geheel in cijfers als volgt uit: 74609 31825 373045 149218 596872 74609 223827 2374431425 Tal van goede oplossingen kwamen ditmaal binnen. Toekenning November-prgs. Bij het Controleeren der lijst bleek, dat de Novemberprijs a f 2.50 is gewon nen door mevr. RadderPons, Een- drachtstraat 18 te Alkmaar, met 173 p. en 4 goede Nov.-oplossingen. Deze prijs is van Maandag af in ont vangst te nemen aan de Administratie van het Dagblad voor Noord-Holland te Alkmaar. Onze Nieuwe Opgave. (No. 1 der December-serie.) Welke zin is bedoeld? Van een zin uit een roman zijn alle woorden aan elkaar geschreven en daarna is het geheel in 41 stukken ge knipt. Deze stukken vindt men hier onder in alphabetische volgorde. ar aste bod deg dek den der di ebéd edi ee eeds een ef elm ene eno enst enst entro entu etal erze geve iend ig igja inma nln non nva ou phet ra rijsd seen sjar uw vent verg vinle. Welke zin is bedoeld? Oplossingen (2 p.) liefst zoo vroeg tijdig mogelijk doch uiterlijk tot Vrij dag 10 Dec. 12 uur aan het kantoor van dit blad te Alkmiar. NOVEMBER WASCH- EN REINIG1NGSMAAND ZONDAG A.S. 2.30 UUR (met Kick Smit). Rest dan nog DTSTerrasvogels en HFCSchoten. In beide gevallen is de thuisclub favoriet, al zal hhet spannen. Veel zal hier ook afhangen van dan, vorm, waarin de voorhoedes spelen. De vierde klassers. In de vierde klasse A zijn alle wed strijden van belang. Er is hier bui tengewoon weinig krachtsverschil tus schen de ploegen, zoodat steeds weer elke uitslag mogelijk is. Misschien, dat LSVV toch nog wint van het thuisspelende Wieringer waard, misschien dat Atlas het bezoe kende BKC weet te kloppen, misschien dat Vrone thuis wint van Nieuwe Nie- dorp en misschien, dat Texel in eigen huis Oudesluis klopt.... Misschien... Maar de resultaten kunnen net zoo goed andersom zijn. We zijn benieuwd! In 4C kunnen de Zeevogels thuis winnen van CSV, heeft WW de bes te kansen tegen USV en zou de ont moeting tusschen Vitesse en Uitgeest wel eens in een puntenverdeeling kun nen uitdraaien. Maar ook hier weer: alles is onze ker. ALCMARIA—H.B.C. Wij moeten nog even nader terugko men op den wedstrijd tusschen Alcma ria en H.B.C., welke Zondagmiddag in Alkmaar gespeeld wordt. Wanneer wij even herinneren aan de twee laatste wedstrijden, welke onze stadgenooten gespeeld hebben, dan is optimistische klank gerechtvaardigd. Zoowel bij de Alkm. Boys als tegen W.F.C. toonde de ploeg een goed ploeg- verband en vooral door de betrekkelijk kleine wijziging in de voorhoede is de aanval zeer versterkt en het geheel ook in kracht toegenomen. Natuurlijk is het jammer, dat De Waal nog niet kan spelen maar IJssels ver ving'hem Zondag j.l. zeer goed, zoodat de invaller thans reeds zijn partijtje kan. spelen. De opstelling der Alcmarianen is: Brouwer Maasen en IJssels; Rootring, Haye en Schaaper; Godvliet, ten Herkei, Venema, van Wieringen en Venverloo. R.K. H.S.V. TE HEILOO. Zoo zal dan morgen de reeds lang te gemoet geziene return wedstrijd plaats hebben tegen Limmen I. Men kent vol doende de rivaliteit van deze club om deze bier nog eens uiteen te zetten. De ze wedstrijd is er telken,jare weer één, waarin het aan spanning niet ont breekt. Beide ploegen beschikken mo menteel over een constante ploeg met een goede verdediging en een schotvaar- d'ge voorhoede. Moge het verloor) zóó zijn, dat de sterkste club wint. H.S.V. II ontvangt het sterke S.V.W. II. Ook hier zal het dus gaan spannen. H.S.V. II is nog steeds ongeslagen. Op eigen ter rein behoort dus gewonnen te kunnen, worden. De a-adspirantjes gaan naar de Alkm. Boys b-adsoiranten. Wii wenschen hun veel succes! Moge Sint Nicolaas ook voor H S.V. prettige verrassingen bren gen! ALCMARIA SPEELT A.S. ZONDAG. Alcmaria I—HBC I 2.30 u.; Alcmaria II—VSV II 2 u.; Assendelft II—Alcma ria III 2 u.; Alcmaria IV—R.K. AFC I 12 u.; Alcmaria A—Alkm. Boys A 10 u.; Alcmaria B—Schagen A 10 u.; Alcma ria a—Zaandijk a 12 u.; Schoorl a—Alc maria b 10.30 u.; Alcmaria d—Alcmaria e 1.15 u.; Alcmaria g—Alcmaria i (Zater dag 3 u.) Waarn. hoofdred., kunst en wetenschap pen: H. P. v. d./Aardweg, Alkmaar; poli tiek redacteur: /H. J. J. Marinus, Den Haag; chef van dienst: Tj. N. Adema, Alkmaar; buitenland: Jac. Broersen, Hoorn; binnen land en rayon Alkmaar: D. A. Klomp; sport en rechtb.: J. Werkman, Alkmaar. Rayonredacteuren: Den Helder, A. C. van Kampen te Alkmaar; Schagen: A. Eriks, Alkmaar; Kennemerland: J. Belterman te Beverwijk; Zaanstreek: W. J. Harwijne te Zaandam; West-Friesland: Jac. Groot te Enkhuizen. Verantw. voor de adv.-r'ubriek: W- Ra- getlie, Koog a d Zaan; voor de plaatsel. adv T Bus. Alkmaar Eerste klasse. District I. Stormvogels-Sparta EDO-De Volewijckers DFC-ADO T WSOCerxes HBS-Hermes DVS District II. VUC-'t Gooi DHC-Blauw Wit Feijenoord-Emma Ajax-VSV RFC-Haarlem District III. AGOVV-Quick Tubantia-Enschede NEC-Heracles PEC-Go Ahead Enschedesche Boys- Wageningen District IV. Roermond-PSV MVV-BVV Spechten-Maurits (12 u) Eindhoven-Willem II LONGA-NOAD District V GVAV-Velocitas Sneek-LSO District I. Tweede klasse A. KFC-OSV WFC-Alkmaarsche Boys De Kennemers-RCH Santpoort-ZFC Alcmaria-HBC Tweede klasse 3. Hilversum-DWV Volendam-AFC Zeeburgia-HVC De Spartaan-Water- graaf smeer. Vriendenschaar-DOS District I. Derde klasse A. Succes-Beverwijk DEM-Schagen Zaandijk-GVO Derde klasse B# Zandvoortmeeuwen- TIJBB Kinheim-Bloemendaal Halfweg-Helder DTS-T er r asv ng els HFC-Schoten Vierde klasse A. Wleringerwaard-LSW Vrone-Nieuwe Niedorp Texel-Oudesluis "-Atlas-BKC Vierde klasse O. Vitesse 1922-Uitgeest WB-USVU Zeevogels-CSV Reserve tweede klasse A. De Kennemers 2-HF? 2 Stormvogels 2-AFC 3 Helder 2-WFC 2 Alcmaria Victrix 2- VSV 2 RCH 2-EDO 2 Reserve derde klasse A. OSV 2-KVy 2 Assendelft 2_ Alcmaria Victrix 3 WFC 3-ZFC 3 -.Zaandijk 2-Alkmaarsche Boys 2 AFD. NOORD-HOLLAND 1 E. Schagen 2-Waterv. 2 Helder 3-Oudorp Alkm 4-AFC HRC 3Alkm. B. 3 1 F. Zeevogels 2-Meerv. A Limmen-HSV Petten-Koedijk S. E. A. Boys 4-Limmen 2 Vios 2-Alkmaar Schoorl 2-Kolp. Boys S. F. LSVV 2-Dirkshorn Winkel 2-VZV Hugo B.-DTS 2 Con Zelo-Grassh. 2 S. M. HSV 2-SVW 2 S. N VZV 2-DTS 4 Dirksh. 2-Vrone 2 Koedijk 2Conzelo 2 LSVV 2-DTS 3 S. O. Winkel 3-BKC 3 Junioren. Alcm. a-A. Boys a Holl. a-Alkmaar a Alcm. b-Schagen a St. Victor a-AFC a.

Dagblad voor Noord-Holland : Alkmaarsche editie | 1943 | | pagina 2