WARME Kcö Lmm ovcv D «n WELKOME D RAN Kis VAN NeLLE'! DE KNAL OVER DE WEIDE-WATERMOLENTJES. m RONA '5 die... niet kwam! De Dromedaris. D A L M E IJ E R'S Als (fle oude koffieketel Nog eent aan 't vertellen ging Van de lang vervlogen tijden, Wat een pracht herinnering Kétel is voor goed verdwenen, S En de kóffie tijd'lijk wèg; M Tóch drinkt U een lekker kopje: I KOFMIX. Surrogaat van Keg. CUNGE OOORBWOS jj». KEG'* Tliw en Koffie (Thans surrogaten). 5 Verpakte levensmiddelenPudding OUDT HET IN DE PEN! Houdt Uw briefkaar tje om een exemplaar van ^Alles over behang" in de pen! De eerste druk is ge heel verspreid.... Verschij ning van een tweede oplaag ten behoeve van de behan- gerswereld zullen wij tijdig annonceeren! Tot zoolang... «ven geduld nog! «n Publicatie Rath en Doodëheefver Heeft een verpakking waarde Wanneeropeen verpakking de naam W. A. Scholten voorkomt, dan heeft deze waarde. Dan bestaat de in houd uitgoede waar, samen gesteld uit zuivere, verant woorde grondstoffen. Voor beelden daarvan zijn W. A. Scholten's Aibumona. Butaroma. Transparanta, a ago, verpakt aardappel meel, etc. W. A. SCHOlTElVs A «rpappelmeeltebrukm een ideale Lijvoecfingl Voor Uw tinderen to ^.Rona" een ideale drank. Ze smaakt lek ker en Tieeft n fiooge voedingswaard». fWpatjMnon f50 «n SDU flW» 23 resp. 30 dik Een mobilisatieherinnering. Winter 1939-'40. Het kletne kuat- plaatsje, dat vrijwel geheel van de overige wereld ia afgesloten, zit dik onder sneeuw en ijs. Het witte, koude dons is als hooge bergen tegen de dui nen opgewaaid, alles wat water was, ts ijs geworden en de dienst bestaat, be halve uit het onvermijdelijke wacht kloppen, vrijwel alleen uit theon'e- zware-mitrailleur des morgens en uit schaatsenrijden des middags. Ter af wisseling van deze „graue Theorie" heeft het garnizoen al eenige malen de wegen schoongemaakt, als de post weer niet dóór kon komen en de verlofbns langs den Kanaalweg via het binnen- paadje het dorp niet kon bereiken. Dagen-, wekenlang staat het kwik onverstoorbaar heele stukken onder nul en het landschap heeft een Pool- achtig aanzien gekregen. De duinen zijn sneeuw- en ijsbergen, de wacht, die afgelost Is en een uur of wat mag gaan bijkomen in het wachtlokaaltje dat gekleefd zit tegen de helling van het hoogste, steilste duin, 'haalt hals brekende toeren uit om boven te ko men, zóó glad is het konijnenwegje, dat naar een warme kachel en een brits met-dekens voert. Het strand is keihard geworden Vel den drijfijs strekken zich, honderden meters breed, voor de kust uit. De golfjes, traag door de temperatuur, zijn op het ijskoude zand verstard tot glas harde ribbels en opgewaaide sneeuw- hoopen vormen een armoedige be schutting voor hongerende en bevrie zende strandvogels, die verkommerd en verfomfaaid, hun einde afwachten. Turend in den mistigen nevel en over grauwe ijsvlakten, staat op de kleine boulevard een groepje soldaten. Huil aandacht is gevestigd op een kogelrond ding, dat schommelend, dansend en glijdend-langs-den-ijsrand langzaam met den stroom naar het Zuiden drijft. Vier kleine punten steken boven den ronden kop uitt Een mijn! Vóór de winter inviel is er tijdens een zwaren Zuidwester, vlak voor het dorp eens zoo'n apparaat, midden in den nacht, in de lucht gevlogen (het aantal ruiten, dat toen nog heel was, was te tellen) en de gevolgen waren zoo hevig, dat de bataljonsarts niet alleen door den knal, maar ook door een raamsponning-om-z'n-hals wakker is geschrokken en eerst weer kon gaan slapen, nadat hij veel hout en glasscher ven uit z'n bed had verwijderd! En nu ligt er zoo'n onding tegen het drijfijs op te rijden en kan elk oogen- blik in de lucht vliegen. „Wat zou 't lollig zijn, dien knaap nu 'es met een paar banden scherpe piepers in den Igrond te paffen", zegt een mitraillist tegen zijn kapitein, die ook is komen kijken. „Meer dan 1500 meter zit-ie niet weg. De kachelpijp hier op den bou levard op het affuit en ratelen maar!" De kap' zegt niks, maar verdwijnt 'n de richting van het postkantoortje waar de plaatselijke telefooncel is 't Zal wel weer een illusie blijven, we zijn nu eenmaal niet zoo scheutig met onze scherpe patronen, dat we zoo maar eens jacht gaan maken op een drijvende mijn. Maar ziet, er gebeuren nog wonderen in onze nuchtere soldatenwereld, want als de sectie in het middaguur broe derlijk bijeen aan het koffiedrinken is. komt het bevel: „Het eerste stuk van de eerste sectie om één uur kant en klaar, afstandmeter mee". Dat is een kolfje naar de hand van de mannen van he* eerste stuk. Dat is 'n mooie afwisseling voor al die theorie, voor al die richtlessen op landschappen, door min of meer vaardige hand op een schoolbord geteekend, .voor al dat „op- en afleggen" van het stuk, dat ze maar een naargeestig vervelende oefe ning vinden en waar ze dan ook een heel grooten broer aan dood heb ben. Vergeten zijn kou en mist en nog vóór één uur, staat de zaak er model Mj, vier man ln de trekzeelen, één man achter de kar. In t schemerduister van den hoogen klokketoren kreunt 't stalen raderwerk mat achter 't glazen scherm, een smalle zonnestraal wil door het donker boren, en teekent zich een baan in d' ijlen stofjeszwerm. Ver klinken door een spleet de diepe stadsgeluiden; het uitgesleten hout kraakt onder het betreên; gedempt en schor rumoer trilt van de visschersschulten, die drommen aan de kade diep beneên. Dan klikt een ijz'ren pal; een motor slaat aan 't grommen en trekt de zware nokkentrommel moeizaam om; een stroef geschuif knerpt op van dik beroeste, kromme stangen, die voeren naar de torenspits, waar dom melende klokken ruw tot leven komen, en t oude liedje haastig kleppen in het rond. J. J. A. PLOOS VAN AMSTEL. Het wordt een evenement. De Batal jons-commandant is gekomen en een stuk of wat hooge marine-officieren Zij, die niet meegaan, hoonen de man nen uit een soort Schadenfreude, maar die lachen maar 's en zwoegen weldra door de sneeuw, met de kar op hun hielen, naai het harde, hobbelige strand. Moeizaam zeulen ze hun vracht over het hooge zeedum en ze zijn nog geen vijf minuten onder weg, als ze al dam pen als paarden. Helmen, jekkers, wenkbrauwen zijn wit van den rijp, het is koud en heiïg.; -X- Doodsch en verlaten is het strand. Sneeuw en ijs, ijs en sneeuw. Laag ligl de nevelige hemel over zand en water, grauw en droefgeestig is de wereld Droef, omdat zich hier, bij de eeuwige zee die tijdelijk iets van haar macht aan koning Winter heeft moeten af staan, het groote drama uit de vogel wereld afspeelt. Het ijs, dat alles doet stollen, de sneeuw, die alles bedekt maken, dat ontelbare strandvogels, uitge hongerd, bevroren, verkleumd, ver scholen achter Ijshoopjes,niet eens meer de kracht hebben weg te strom pelen voor de langskomende menschen Scholeksters, zeekoeten, een enkele Jan van Gent, zwarte zee-eenden lig gen daar als ellendige hoopjes veeren met oogen, waarin doodsangst staat Zelfs de ruwste jongens hebben mede- oogen: „Zouden we die stumperds nu meteen maar 'niet met een trap op hun kop uit bun lijden helpen?" Het zou inderdaad het beste zijn, maar er is weinig tijd en het zijn er niet zoo maar een paar. doch tientallen. De taaie, winterharde meeuwen zwe ven, naargeestig roepend, op hun uit gespreide vleugels boven deze woeste nij, waar alleen enkele strandplevier- tjes, als speelgoedvogeltjes op wieltjes, nog wat leven brengen; de fraaie zil ver- en mantelmeeuwen azen op de stervende vogels en menig slachtoffer wordt gevonden met een opengescheurd lijfje, dat door de hongerige zwervers voor goeden buit verklaard is. -x- Voort zwoegen de Jongens, voort "'rijft ook de mijn, naar het Zuiden. 'Iet veel animo sjouwen ze de kar door het zand" en als ze eetï' paar kilo* meter getornd hebben, is het halt- houden en komt hej; bevel: „mitrail leur en affuit op hét hooge zeeduin in stelling". Het wapen en de andere be- noodigdheden stevig in de sterke ar men, gaat het glijdend en struikelend langs den gladden duinkant naar boven en er wordt op een plateautje een pracht-opstelling gemaakt. De kapitein is zoo enthousiast, dat hij z'n buiten modelbroek vergeet en zoo maar op de ruig bevroren helm gaat zitten en de ser geant, die het commando zou hebben en wel zin had er eens een paar banden uit te ratelen, weet op hetzelfde oogenblik, dat-ie geen kans meer krijgt: de kap' zal het ze f doen De man achter den afrtandmeter roept: „2000 meter, 2200!" De putroonband wordt in het wapen gevoerd, even eeti nauwkeurig richten en een fel geknet ter doorscheurt de ijle lucht. Ver weg zien we de kogels inslaan, ijs spat in fonteinen uiteen. De eene vuurstoot na den anderen raast naar 't bolvormige doel. Helder getlnk van metaal op metaal bewijst, dat de mijn goed in den bundel ligt en langzaam draait de officier-schutter het wapen met hel handwiel mee met de afdrijvende mijn. Wat zal er gebeuren? Zal ze de lucht ingaan met een geweldigen klap of alleen maar zinken en roemloos onder ijs en water verdwijnen? Allen zijn gespannen en wachten, totdat de lie den, die kijkers bij zich hebben, mel den, dat ze zinkt en hoe langer hoe dieper komt'te liggen En de klap, d.e eigenlijk hèt groote moment van het ge- heele avontuur had moeten worden, komt niet -x- Dan is het inpakken, de schemering valt en de winteravond nadert snel De terugtocht is onwezenlijk, als schim men lijken de mannen, die, witberijpt de mitrailleurkar weer terug zeulen De donkere schemering neemt ze ln zich op en de vroege maan, die een klein beetje bleeke kleur aan het ge heel poogt te geven, staat als een flauw-blauwe bol wazig boven den nevel. In de verte, aan den rand van het drijfijs gromt de zeeZwijgend trekken de'soldaten verder, tot einde lijk de lichtjes van het dorp zichtbaar worden. Ze hebben er een behoorlijk karwei c-pzitten en haken naar de goede gaver.- van den kok. En 't is, of die er op ge rekend heeft, want als ze, na eerst het wapen verzorgd te hebben, in hun ver blijf komen, staat er een enorme gamel snert me' worst en dobbelsteentjes spek ep hen te wachten en ze vallen er gretig op aan, terwijl hun achtergeble ven makt ers hen naar behooren hoo nen met dien knal, dieniet kwam' Kr. Voorjaarsboden In Waitfrleslsnd Da aetata bloelende sneeuwklokjes CNF/Kuiper/Pax m De eerste fabrikant van ijzeren mo lentjes, waarvan in het vorige arti keltje op deze plaats werd gerept, kreeg al spoedig navolgers en het schijnt dat die „molenbouwers" niet alleen elkaar beconcurreeren op prijzenge- bied, doch het lijkt er veel op of zij zich tevens beijveren om hun fabrikaat den meest afgrijselijken vorm té geven. Zoo zijn er, in den loop der jaren, talrijke dier wan producten opgericht; men ontmoet ze bijna allerwege, zeer ten schade van het landschapsschóon, dat ten zeerste lijdt onder de toe name der schrik- of gruwelmolens, een betiteling die hun, niet ten onrechte, werd toebedeeld. Als men zoo'n product der moderne techniek eens even vergelijkt met het aardige, houten weide- molentje, dan valt het ver schil wel heel duidelijk op te merken. Het eerstgenoemde, mager spichtig, zonder eenige sierlijkheid in vorm of lijn, met hoog boven den grond een stel wieken, van wille keurig aantal en allerlei maaksel, liefst hol in plaats van ylak, waarvan het eene draait in de van ouds gebruikelijke -richting, het andere omwentelt in tegengestelde richting; weer een ander en dat is nog niet de slechtste is voor zien van een scheppenrad, hetwelk den wind opvangt, maar ook al weer draait in willekeurige richting. Wat maakt het houten mo lentje (zie de afbeelding bij het vorige artikeltje) dan een gansch andere en be tere vertooning. Zijn vormen en construc tie, die veel overeenkomst vertoonen met zijn grooten broer den wipmolen spreken daarbij voor zich zelf Men moet wel verhard zijn in onver schilligheid, ten aanzien van schoon heidsgevoel, om daar geen oog voor te hebben. Hoe komt het nu, dat die leelijke. onooglijke dingen zoo'n opgang maken en voorkeur genieten boven het zoo veel mooiere molentje van oude makelij? Dat Is gauw verteld. Ze vragen bijnn geen toezicht en bediening, werken on verpoosd, zonder dat men er naar be hoeft om tt zien, II Deze eigenschap missen de oude molentjes. Die draaien ook wel van zelf op den wind, maar vragen, bij toe- of afname van windkracht, telkenmale eenige behandeling afnemen of op leggen der borden op de wieken. Ze leveren dus last op, vooral els de eigenaar wat ver van zijn molentje woont, is dat minder prettig. Dus, weg AMERIKAANSCHE „SCHRIKMOLEN". (Teekening met die oude dingen. „Gemak dient den mensch," zegt het spreekwoord en op het verlies aan schoonheid word' weinig, of in 't geheel niet, gelet. Gelukkig is nu, ook van overheids wege, het oude, kleine maalwerktuif ln bescherming genomen. Krachtens de verscherpte bepalin gen en voorschriften, opgenomen in het „Molenbesluit 1941," Is het verboden windmolens te sloopen of te verande ren, zonder daartoe door den secretaris generaal yan het departement van Op voeding, Wetenschap en Cultuurbe scherming verleende toestemming. Dit betreft niet alleen de groote molens, doch geldt ook ten opzichte van de onderhavige weidemolentjes, Wie zoo'n molentje sloopt of doet sloopen, zonder de vereischte toestem ming, stelt zich bloot aan vervolging. Het is gebleken, dat de eigenaren dezer molentjes zich daarvan niet bewust waren, maar dat -zal ze toch, ingeval van over treding, niet verschoonen. Ten overvloede is den burgemeesters en waar schijnlijk ook den polderbe sturen, onlangs een rond schrijven geworden waarin, vanwege het genoemde de partement, wordt verzocht op bovenstaanden maatregel nog eens uitdrukkelijk attent te maken. Alzoo een verbod tot slooping. Daarbij is het evenwel niet gebleven. Men heeft ten departemente in gezien, dat het weide- watermolentje „achterop komt" en verbeteringen be hoeft. Daarom is van die zijde aan wetenschappelijke mo lendeskundigen, die zich be zighouden met het bestu- deeren en toepassen van al lerlei technische verbeterin gen aan molens, verzocht ook het weide-watermolentje in hun studie te betrekken en omtrent de mogelijke verbeteringen daaraan, rap port en advies uit te bren gen. Verwacht mag worden, dat deze commissie, waarin een aantal ingenieurs zit ting heeft, er in za'sla gen de gewenschte oplos sing te vinden, opdat aan het plaatsen van wanstal- P. Mars.) tige ijzeren molentjes een einde kom1: en de aloude molentjes met zoo weinig mogelijk opvallende wijzigingen, zullen kunnen blijven bestaan. Ook in anderen zin zijn er, ten op zichte dezer molentjes, plannen aan hangig, waarvan men, t.z.t., wel meer zal vernemen. Met voldoening kan het bestuur var. de Vereeniging „De Zaansche Molen" hier nog aan toevoegen, dat het in deze aangelegenheden steeds is en wordt gekend en de gevraagde mede werking heeft kunnen verleenen. OFFICIEELE LANDBOUWMEDEDEELINGBN. Inventarisatie van aardappelen. De P.V.C. voor Noord-Holland deelt mede, dat in de periode van 7 t.m. 12 Februari 1944 door de V.B.N.A. ln op dracht van het Bedrijfschap voor Aard appelen een inventarisatie zal worden gehouden van de voorradige aardappelen, welke voor consumptie zullen kunnen worden geleverd, naar den toestand op 6 Februari 1944 te 24 uur. Den telers wordt er op gewezen, dat zij Verplicht zijn alle te dezer zake gewenschte inlichtingen aan de door de V.B.N.A. met de inven tarisatie belaste personen te verschaffen. Melklevering. Veehouders, die door bijzondere oor zaken een slechte melkopbrengst van hun vee hebben, moeten dit nu bij hun P.B.H. melden. Deze opgaven kunnen alleen in behandeling worden genomen als zij schriftelijk en duidelijk gemotiveerd zijn ingediend. Aanvullende stikstoftoewljzing. Zooals reeds eerder is gepubliceerd, zal voor onderstaande gewassen met inacht neming van de grondsoorten binnenkort een aanvullende stikstoftoewijzing (toe slagtoewijzing) verstrekt kunnen worden: 1. koolzaad, raapzaad en blauwmaan- zaak; 2. suikerbieten: 3. consumptie- en fabrieksaardappelen; 4. vroege aardappe len met nateelt; 5. groenten en fruit on der glas; 6. volle grondsgroententeelt, echter uitsluitend voor zoover deze plaats vind op de z.g. A-vergunningen, kool teeltvergunningen en op speciaal door gemeenten af te sluiten contracten; 7 voor de teelt van sommige land- en tulnbouwzaden. Binnenkort zal aan alle land- en tuinbouwers een aanvrageformuller voor bovengenoemde toeslagtoewijzing worden toegezonden. Hierop zal moeten worden ingevuld: a bouwplan 1944; b. de aste teeltvergunning, z.g. A-vergunning; c. de koolteeltvergunning; d aantal H.A. nieuw gescheurd grasland sedert 1 Juli 1943; e. aantal H.A. nieuwe ontginning sedert 1 Aug. 1941; f. oppervlakten beteelt met contractzaad. Voor contractzaalteelt voor landbouwzaden kan een toeslagtoewijzing worden verstrekt, uitsluitend op door het Bedrijfschap voor zaaizaal en pootgoed voor akker- en weidebouw afgestempelde contracten, Voor contra ctza a dteelt voor tuinbouwgewassen kan een toeslagtoewij zing worden verstrekt, uitsluitend aan zaadteeltbedrij ven-zaadhandelaren, resp. aan contracttelers, wier opgaven resp. contracten overeenstemmen met van het Hoof dbedrhf schap voor tmnbouworoduc- ten aan den P.V.C. voor Noord-Holland verstrekte gegevens. De In^evi^de aan vraagformulieren moeten bij de P. B. H.'s Ingeleverd worden, waarbij de te lers, die in het bezit zijn van contrac ten, deze bij de inlevering zullen moe ten toonen Telers die geen aanvraag formulier toegezonden kregen na 17 Fe bruari 1944. kunnen zich tot den P. H. B van hun district wenden, alwaar blan co formuliren te verkrijgen zijn. De Voedselcommissaris voor Nrd.- Holland. PUBLICATIE VAN DEN RÏJKSTUÏNBOUW CONSULENT. De Rijkstuinbouwconsulent maakt be kend, dat voorloopig geen aanvragen voor draineerbuizen en aankoopvergun ningen voor tuinbouwwerktuigen in be handeling genomen kunnen worden. Zulks ln verband met het groote aantal ln be handeling aijnde aanvragen en de ge ringe maandelijksche contingenten. OFFICIEELE PUBLICATIE. Inlevering oude rantsoenbonnen. Handelaren en instellingen moeten de rantsoenbonnen van het oude model, d.w.z. de in de kleuren groen en bruin uitgevoerde rantsoenbonnen, - uiterlijk van 7 t.m, 11 Febr. a.s. tezamen met de ge nummerde bonnen bij de plaatselijke dis tributiediensten inleveren. Rantsoenbon nen voor artikelen, voor welke gedurende genoemd tijdvak geen normale inlevering van genummerde bonnen is opengesteld, moeten eveneens, van 7 t.m. 11 Febr. in geleverd worden. Zoo noodig kan aan vulling tot een tiental rantsoenen ge schieden met genummerde bonnen. Na 11 Febr. a.s. zullen de diensten de oudt rantsoenbonnen niet meer aannemen. Het bovenstaande geldt uiteraard niet voor rantsoenbonnen voor brandstoffen, welke geldig blijven. De prijs van bak- en braadvet. De prijs voor het bak- en braadvet, dat in de periode van 6—19 Februari verkrijg baar is, bedraagt ten hoogste f 0.26 per rantsoen van 200 gram, voor het z.g. merklooze vet. Voor vet, dat onder merk wordt verkocht, mag ten hoogste f 0.29 p. 200 gram worden berekend. Motorbrandstof nieuwe samenstelling. Het Rijksbureau voor Aardolieproduc ten heeft aan wederverkoopers van ben zine een aantal brochures overhandigd ter uitreiking voor zoover de voorraad strekt aan benzineverbruikers. In deze brochure worden nuttige wenken gege ven, waarvan de inachtneming den over gang van gewone benzine op benzine van gewijzigde samenstelling zal vergemakke lijken en die tevens de beste garantie zullen vormen, dat de motoren op dit nieuwe product storingvrlj loopen. Be trokkenen wordt aangeraden, zich tot hun leveranciers te wenden voor het verkrijgen van deze brochure of van in zage daarvan. Contingentbeheerders Ijzer en staal. Van circulatie no. 599 van Rijksijzer, waarin het terrein der verschillende con tingentbeheerders is omschreven, is thans een vierde druk verschenen, "tfrelke van den vorigen druk in meerdere opzichten afwijkt. Zij is verkrijgbaar bij de Kamers van Koophandel en Fabrieken. Centraal Bureau voor de Statistiek. Het C.B.S. wordt in de komende weken overgebracht naar Leidschendam. In verband hiermede zullen voorloopig geen bezoeken kunnen worden afgewacht. Men wordt verzocht het telefonisch verkeer tot gevallen van dringende noodzaak te beperken. Hiervoor gelden de volgende telefoonnummers te 's-Gravenhage: 1. Directeur afd. Handels- en Verkeerrata- tistiek, afd. Statistiek der Overheidsfinan ciën, afd. Alg. Secretariaat en afd. Comptabiliteit 720055. 2. Adjunct-directeur en afd. Economische en Sociale Statistiek 392290, met uitzondering van de volgende onderdeelen: a overheidspersoneel, prij zen. werkloosheid en arbeidsbemiddeling 336458b. loonstatistiek 117487 en 11368; 3. afd. bevolkingsstatistiek 336458. De overige afdeelingen zijn voorloopig niet telefonisch bereikbaar. Dringende boodschappen voor deze afdeelingen kun nen worden aangenomen op het eerstge noemde telefoonnummer 720055, Het post adres van het Centraal Bureau voor de Statistiek is: Centraal Bureau voor de Statistiek. 's-Gravenhage. Aan alle berichtgevers wordt verzocht gewoon door te gaan met de inzending hunner gegevens. De bibliotheek Is tot nader aankondiging voor uitleening en bezoek gesloten. De Nederlandsche Stichting voor Sta tistiek kan telefonisch worden bereikt onder nos. 723655 en 723643 en kan worden bezocht op Bezuidenhoutscheweg 1113 (le verdieping) 's-Gravenhage. Prllsregeling rundvee. In aansluiting aan het midden Januari j.l. in de dagbladen verschenen bët^cht onder het opschrift „Maatregelen tegen te hooge rundveeprijzen", wordt bekend gemaakt, dat de aangekondigde maatre gelen thans ln een vergevorderd stadium verkeeren. Het Bedrijfschan- voor Vee en Vleesch. heeft een regeling ontworpen, welke hierop neerkomt, dat de handel in gebru1k9vee zal worden verboden. Ge legenheid zal evenwel geboden worden om gebruiksvee af te zetten in het raam van de verolichte veelevering op de door het Bedrijfschap In te stellen markten Het daar aangevoerde vee zal door waar- deeringscommlssles worden getaxeerd en worden toegewezen aan die veehouders die over een aankoopvergunning beschik ken. Medegedeeld kan worden, dat de prijzen, waarvoor het vee getaxeerd zal worden, belangrijk lager zullen zijn dan die, welke thans voor gebruiksvee wor den besteed. Vraagt voortaan MOLENAAR'S KINDERBLOEM ter vervanging van Molenaar's Kinder* meel, waarvan wij de productie tijdelijk moesten stopzetten. Molenaar'» Kinder» bloem is een aeec goed voedsel voog baby's en kinderen - licht verteerbaar voedzaam en smakelük Uitsluitend ver» krtjgbaar op de rtjstbonbene» vens op de be» schuitbon (1 pak is 3 beschuit- bonnen). In Amsterdam zingen de klokken van den historische* Westertoren en her inneren den hoofdstede* ling aan oade tradities, die dagelijks voort leven. Is ook ons kopje troost niet zoo'n tradi tie? Daarom is het zoo verheagead, dat Niemeijer ons ook daar mee helpt met zgB heerlijk surrogaat 'KT PALM De Heers Chocolade- en Biscuitfabrieken is weer schoon! Hoe méér U haar dit Jaar met daden zult beschrijven, hoe lichter de lel en Uw toekomst wordt. Moge Uw eerste daad zijninlich tingen vragen (op onderstaanden bon) hóé U gelukkiger en vrijer kunt leven, in staat tot steeds grooter en belangrijker werk. Vul den bon In I PYSCH0L0GISCHE CURSUSSEN Koninginneweg 182, Amsterdam Stuur dezen BON (met 15 cis. postzegels) aan bovenstaand adres. Naam Str. No. Pleats 'tin U ontvangt interessant* brochure M I

Dagblad voor Noord-Holland : Alkmaarsche editie | 1944 | | pagina 3