HET VOETBALPROGRAMMA. STAD EN OMGEVING Klompendistributie. Films van deze week. Heiloo. Nieuwe Niedorp. Noordscharwoude. Oudkarspel St. Pancras. Zaidschatwoude. Heer-Hugowaard. Beemster. PUZZLE VITESSE I-ADO I Kampioens- en Bekerwedstrijden vragen Uw aandacht. Alkmaar opent het drafseizoen De Secretaris-Generaal van het De partement van Handel, Nijverheid en Scheepvaart deelde bij brief van 7 Fe bruari 1944 den Burgemeesters mede, dat hij het noodzakelijk acht, in ver band met de geringe hoeveelheid klompen, welke aan den kleinhandel kan worden toegewezen, dat vun over heidswege maatregelen worden getrof fen om het beschikbare quantum zoo goed mogelijk over de daarvoor het meest in aanmerking komende verbrui kers te verdeelen. Hierin heeft de Burgemeester van Alkmaar aanleiding gevonden een „Ver ordening, regelende de aflevering van klompen door den kleinhandel in de gemeente Alkmaar" in het leven te foepen. Deze verordening, die op J3 Maart a.s, in werking zal treden, be helst in het kort het volgende: Klein handelaren in klompen zullen van 13 Maart a.s. af deze slechts af mogen le veren tegen in ontvangstname van een bon, afgegeven door het gemeentelijk bureau voor sociale zaken. De klein handelaren zijn verplicht den afnemer, ook indien hij niet tot hun vaste klan ten behoort, op een bon klompen af te leveren, voor zoover zij de verlang de soort en maat voorradig hebben. Binnen drie dagen na het inwerking treden der verordening moeten de kleinhandelaren zich schriftelijk aan melden bij het gemeentelijk bureau voor sociale zaken, onder bijvoeging van een opgave van de op dat tijdstip bij hen in voorraad zijnde paren klompen, gespecificeerd naar soort en maat (in centimeters). Bij vestiging in de gemeente moet deze aangifte bin nen drie dagen na het tijdstip der ves tiging geschieden. Verder moeten klein handelaren van de ontvangst van een partij klompen onmiddellijk mededee- fing doen aan het bureau voornoemd, weder gespecificeerd naar soort en naar maat, terwijl zij voorts verplicht zijn wekelijks de bij hen in de vooraf gaande week ingeleverde klompenbon nen bij dat bureau in te leveren en wel vóór des Dinsdag 15 uur. De kleinhan delaren zijn tenslotte verplicht contro le door of. vanwege het gemeentelijk bureau voor sociale zaken op hun voor raad klompen te gedoogen en daarbij inzage der op hun handel in klompen betrekking hebbende boeken en be scheiden te verleenen. Overtreding van de voorschriften der verordening is strafbaar ingevolge het bepaalde in het derde lid van artikel 1 van het Eco nomisch Sanctiebesluit 1941. Het spreekt vanzelf, dat in verband met de geringe hoeveelheden klompen waarover de kleinhandelaren de beschikking heb ben, niet veel klompenbonnen kunnen worden uitgereikt. In deze wordt dan ook een beroep op de werkgevers ge daan om voor hun personeel de op het aanvraagformulier voorkomende werk geversverklaring, niet in te vullen, als de gevraagde klompen niet dringend noodig zijn. Het is van het grootste be lang, ook voor de aanvragers van klompen zelf, om de maat van klom- HET PLEEGKIND. Theater Harmonie. Een groep, kinderen uit Hamburg gaat vier weken naar een vacantie- oord in de bergen. Daaronder bevindt zich het zoontje van een vroegeren kellner die getrouwd is met de dochter van 'n brommerigen, gepensionpeerden stationschef. Haar vader, die verwacht had, dat zij minstens een hoofdconduc teur zou huwen, heeft haar het huis ontzegd en thans probeert men den kleinzoon bij zijn grootvader als va- cantiekind binnen te smokkelen in de hoop, dat hij zich op deze wijze aan den knaap zal hechten. Dat gelukt maar al te goed, maar onderweg heeft het kleinzoontje zijn naamkaartje met een anderen jongen verruild en zoo komt de grootvader niet te weten wie zijn jeugdige gast is, totdat de jongen, waaraan hij zich in enkele weken zeer gehecht heeft, een ongeluk in de bergen krijgt en alles natuurlijk een passend en gelukkig slot krijgt. Hans Moser is de brommerige sta tionschef en hij bewijst in deze aardi ge film, dat humoristische scènes heel best met gevoelige tooneeltjes kunnen samengaan mits een goed acteur zich voor overdrijving weet te hoeden. Vooraf het gebruikelijke nieuws en een gekleurde teekenfilm van vóór- oorlogsche kwaliteit. Tj. N. Adema. JEUGD. Victoria-Theater Deze sterke speelfilm, vol spanning, die bij voortduring boeit en de kwali teiten der filmartisten, Kristina Söder- baum, Eugen Klöpfer, Werner Hinz en Hermann Braun, zoo goed doet uitko men, is geprolongeerd en zij, die de film nog niet zagen, vinden dus gele genheid „Jeugd" te gaan zien. Zij zul len de film zeker waardeeren. Een goed voorprogramma met o.a. interes- santé journaals gaat aan het hoofd nummer vooraf, IK PAS WEL OP JE VROUW. Cinema-Theater, Een der grootste succesfilms van Heinz Rühmann, n.l. „Ik pas wel op je vrouw" is in Alkmaar terug. De dolkomische avonturen van Peter Trost, die op speciaal verzoek van zijn vriend, op zich neemt op diens vrouw te passen, zullen ook nu weer elkeen op kostelijke wijze amuseeren. Tal van merkwaardige vondsten op komisch gebied trekken de aandacht en Lil Adi- na speelt de rol van het vrouwtje vol temperament, waarop gepast moet worden, op schitterende wijze, terwijl Heinz Rühmann één van zijn beste rol- Jgfl Sp^filt Ned. Nieuws en uitgebreid Ufa-jour- naal vragen de aandacht in het voor programma. EEN LEVEN VOL MUZIEK. Alkm. Bioscoop-Theater, Een vroolijke film, waarin de popu laire liedjes en melodieën van Walter Kollo dè hoofdschotel vormen. De com ponist P. P. MüUer, een uitstekende rol van Willy Fritsch, componeert vele popuirire liederen, doch krijgt er wei nig geld voor en heeft overal schulden. Maar dan brengt een succes-operette, door MüUer gecomponeerd, veel geld op en het leven van de fam. Müller wordt steeds beter. Tengevolge van een eigen theater-exploitatie met de koriste Marion gaat de zaak weer geheel achteruit. Maar als Müller dan volko men verslagen neeVzit, komt zijn vrouw Liesbeth en een nieuw leven begint met tot slot een zeer aantrekkelijke Pinksterverrassing. Naast Willy Fritsch moet in deze Terra-film der Ufa, Adelheid Seeck genoemd als Liesbeth. Ook Anja Elkoff en Grete Weiser zal men met genoe. g?n zien. --I goed programma gaat aan het i 'a's hoofdnummer vooraf. G. C. van Gulik. pen (in centimeters) en het nummer van schoenen precies op te geven. Aanvraagformulieren zullen eenmaal per week op een bepaald uur en in be perkte mate worden afgegeven. De af te geven klompenbonnen zullen een geldigheidsduur hebben van twee we ken. In zeer bijzondere gevallen zal de geldigheidsduur verlengd kunnen wor den, bijvoorbeeld in het geval, dat geen klompen voorradig waren. Is een bij zonder geval niet aanwezig, dan zal een nieuwe aanvrage moeten geschie den. Wie nu komen voor verstrekking van klompen in aanmerking? In de eerste plaats zij, die uit hoofde van hun be roep aangewezen zijn op het dragen van klompen zooals land- en tuin bouwers enz. Voorts ook zij, die niet of niet meer over werkschoenen be schikken en voorshands daarvoor ook niet in aanmerking komen. Verder vrouwelijke arbeidskrachten als zij, die op een waschinrinchting, in het land- of tuinbouwbedrijf enz. werkzaam zijn. Werksters en dienstboden zullen in het algemeen niet voor verstrekking van klompen in aanmerking komen. Thans heeft n.l. het aantal aanvragen om klompen voor schoolkinderen een schrikbarenden omvang aangenomen. De bestaande «regeling, namelijk, dat het hoofd der school opgeeft welke kinderen naar zijn meening het eerst voor verstrekking van klompen in aanmerking komen, voldoet in het al gemeen wel. De bestaande regeling zal dan ook worden voortgezet, met dien verstande, dat in den vervolge ook de leerlingen van de in de gemeente Alkmaar gevestigde, van gemeentewe ge gesubsidieerde, kleuterscholen hier in zullen worden betrokken. Voor deze kinderen zal edrhalve geen aanvraag voor een klompenbon kunnen worden gedaan; wel echter voor de kinderen, die nog geen school bezoeken of een perticuliere kleuterschool. Zij, die voor de verstrekking van een klompenbon in aanmerking komen, zullen dezen bon op een nader te be palen tijdstip kunnen afhalen. Buiten deze distributieregeling om heeft de Burgemeester het gewenscht geoordeeld voort te gaan met het ver strekken van gerepareerde klompen. Deze gerepareerde klompen kan men als tot dusverre in het algemeen al leen dan bekomen als een paar oude, nog te herstellen klompen worden in geleverd. Worden lage klompen inge leverd, dan komt men in de eerste plaats oók voor lage gerepareerde klompen in aanmerking, waarmede echter niet is gezegd, dat men bij in levering van een paar hooge klompen ook geen genoegen zal moeten nemen met lagt klompen (z.g. tripklompen). De aandacht wordt er op gevestigd, dat in den vervolge niet meer als tot dusver met kleine klompen genoegen zal kunnen worden genomen als men een groote maat behoeft. De regeling voor de schoolgaande jeugd als hier boven vermeld, geldt alleen nieuwe klompen. Voor het bekomen van gere pareerde klompen kunnen deze en ook leerlingen van andere onderwijsinrich tingen zich als tot. dusverre ten Stad- huize vervoegen op den daarvoor vast- gestelden dag en tijd. Ook voor hen geldt, dat in dat geval oude nog te re- pareeren klompen moeten worden in geleverd. Men zie voor een en ander de heden opgenomen advertentie. WIJZIGING UITBREIDINGSPLAN ALKMAARSCHE HOUT EN OMGEVING. De burgemeester heeft het bezwaar schrift van den heer H. C. J. van Os, tegen de voorgenomen uitbreiding van de algemeene begraafplaats, ongegrond verklaard en besloten aan L. Jongsma en 25 anderen te berichten, dat met hunne bezwaren bij de vaststelling van het uitbreidingsplan rekening zal wor den gehouden. heffing van rechten wegens inenting. De burgemeester heeft een verordening tot wijziging van de verordening op de heffing en invordering van rechten we gens inenting tegen typhus en paratyphus vastgesteld. PLAATSELIJKE BELASTING. De burgemeester heeft een verorde ning op het heffen van een plaatselij ke belasting vastgesteld, op de gebouw de eigendommen, die berekend wordt naar de' belastbare opbrengst van het perceel en Tl« bedraagt. KINDERTOESLAG. De burgemeester heeft in verband met de circulaire van den Secretaris, Generaal van het Departement van Binnenlandsqhe Zaken, een verordening tot wijziging van de Verordening in, richting gemeente-politie 1941, vast gesteld. Bij wijze van tijdelijken maatregel wordt het minimum van den in het derde lid bedoelden kinderbijslag, te re kenen van 1 November 1942 af, verhoogd tot 150 per jaar, terwijl met ingang van denzelfden datum de bijslag van het eerste kind wordt bepaald op 90 per kind per jaar. VOORSTELLING „SOUBRETTE". Met zeer groot succes is gisteravond in het Gulden Vlies weer een opvoe ring gegeven door het gezelschap Cees Laseur van Jacques Deval's comedie: Soubrette. Het talrijke pu bliek heeft zich buitengewoon geamu seerd en vooral aan het slot de artis- ten en dan speciaal Mary Dressel- huys, de vertolkster der hoofdrol langdurig toegejuicht, WINTERHULPCOLLECTE. De laatste lijstcollecte, tevens de laatste W. H. N, collecte van dit seizoen wordt gehouden van 15-22 Maart a.s Lijsten en bussen kunnen worden afge haald op Maandag 13 Maart a.s. tus- 3chen 25 uur aan het kantoor Doelen straat 30 A, Alkmaar BONKAARTEN VERKOCHT. Het nader onderzoek heeft uitgewezen, dat mej. M., die gister wegens het ver- koopen van bonkaarten door de politie is aangehouden en die Zich bij de firma Krom schuldig had gemaakt aan diefstal van linnengoed, bonkaarten heeft ver kocht aan den Amsterdammer B„ die door de politie werd opgehaald en, na bekentenis, op vrije voeten is gesteld. Voorts had zij een bonkaart verkocht aan den veehouder de B. te Alkmaar en aan R. te Alkmaar, die deze kaart weer had verkocht. Ook tegen hen is procesverbaal opge maakt. DIERENBESCHERMING. In de omgeving van de Rembrandt straat zwervend aangetroffen een zwart hondje met bruinen kop. De eigenaar wordt verzocht zich te melden bij den heer C. Verwer, inspecteur Dierenbe scherming, Baanstraat, Alkmaar. Voor het te stichten Dierenasyl ont vangen van mevb. N. 2.50; mevr P. 2.50, APPELEN TE DUUR GEKOCHT EN VERKOCHT. De politie heeft procesvèrbaal opge maakt tegen den groentenboer S. uit de Langedijk, die appelen té duur gekocht en verkocht had. HERDENKINGSAVOND NED. HERV. KERKKOOR. Op Woensdag 22 Maart zal het Ned Herv. Kerkkoor alhier een herden kingsconcert geven. Dit belooft iets bijzonders te worden aangezien vele bekende musici daar aan hun medewerking zullen ver leenen. Onder leiding van den dirigent, den beer Njco Snel. zullen diverse werken worden uitgevoerd van Bach, Swee- linck, Mozart, César Franck, enz. Medewerking wordt o.a. verleend door een quintet van het concertge- gebouworkest, benevens door de heeren Feike Asma (orgel) en J. Couvee (vleugel). Een zoo groot opgezet programma als thans wordt uitgevoerd is tot dusver als ktrkconcert in Alkmaar nog niet gebracht. BESLUITEN BURGEMEESTER. De Burgemeester van Alkmaar heeft met intrekking van het Raadsbesluit van 30 Maart 1933, nr. 14, vastgesteld een verordening, houdende bepalingen voor particuliere geldschictbanken, a,s bedoeld in artikel 15 der Geldschieters- wet, zoomede voor de uitoefening van het beroep van agent voor een gela- schletbank. Voorts heeft de Burgemeester vast gesteld een verordening, regelende de aflevering van klompen door den kleinhandel, in deze gemeente en de leiding van de klompendistributie op gedragen aan den Directeur van het gemeentelijk bureau voor sociale zaken (Doelenstraat nr, 28). Men lette op de daarop betrekking hebbende advertentie ZONDAGSDIENST APOTHEKEN. Op Zondag 12 Maart is de apotheek van Mevr. de Wed. C. M. B. W^nna, Mient 11, geopend, welke in de week van 11 t.e.m. 17 Maart tevens den nacht dienst zal waarnemen, De andere apotheken zijn s avonds na 7 uur gesloten. agenda. Bioscopen. lederen avond 7-30 uur voorstelling. Zondags doorl. van 2 uur af. Woensdag 8,30 uur Matinée. Harmonie-Theater: Zondag de «lm Be vrijding (18 jaar) andere avonden. Het Pleegkind (rom.l, U jaar. Victoria-Theater: Jeugd (rom.) -18 jaar pas wel op je vrouw AlkS^Bioscoop^Theater: Een leven vol muziek (hum.) 18 jaar. Zondag 12 Maart, l 45 uur Draverijen Gem, Sportparlc. l' uur Gulden Vlies, opv. v Vliegersvrou wen door Het Alkm. Toneel. nagekomen predikbeurten. ALKMAAR, Geref. Kerk, v.m 10 uur ds, J. Wolven Jr., van Ambt Vollenhove, Voorber. H. A.; n.m, 4 uur dezelfde, col lecte Theol. HoogeschooV HEILOO, Geref. Kerk, v.m. 10 uur Jg. C. van Meijenfeldt; n.m. 3 uur dezelfde, Zondag 46, coll. Theolog. Hoogeschool. HEILOO (verb, opg.) Ned. Herv. Kerk, 10 uur de heer Kleyn van Amsterdam. GRAFT, geen dienst. OUDORP, geen dienst. DE RIJP, 10 uur ds. Kastein. BROEK OP LANGENPIJK, 10 en 3 uur ds. Koole. Doopsgez. Gem., 10 uur ds. De Groot, van Alkmaar. Geref Kerk, 10 uur leesdienst; 4.45 uur ds. Rlgters. Geref. Kerk 10 en 3 uur leesdienst. ZUID-SCH AR WOUD E geen dienst. DIRKSHORN, geen dienst. Geref, Kerk, 9.30 en 2.30 uur ds. Greving. NIEUWE-NIEDORP, Doopsgez. Gem., 10 uur da. Rothfusz. WARMENHUIZEN, Geref. Kerk, 5 uur ds. Greving (in Ons Huis). NOORD-SCHARWOTTDE, Geref. Kerk, 10 en 4 uur ds. Van Arkel. Coöperatieve Boerenleenbank. De al gemeene vergadering van de Boerenleen bank werd 9 Maart gehouden in het lo kaal van den heer Bouwstra, onder lei ding- van den heer F. N. Spaan. De reke ning sloot met een ontvangst en uitgaaf van f 1283.608.41. De balans met een totaal van f893,140.42. Het aantal dagboekposten bedroeg 2795, aantal leden 193, aantal spaarders 571. De bestuursverkiezing gaf tot uitslag, dat de heer Jb. Wagenaar met groote meerderheid van stemmen herko zen werd, evenals de heer M, Zeègers voor den Raad van Toezicht. De ver schillende rentetarieven werden in de vergadering gebracht en zonder op- of aanmerking goedgevonden. De verhooging van de vergoeding voor de bestuursleden en van den Raad van Toezicht vond algemeenen bijval; door den heer Groen werd voorgesteld om deze op f 100 te brengen voor de leden. Door het bestuur zal dit verder worden uitgewerkt. Door den voorzitter werd ter sprake ge bracht het feit, dat de bank haar 40-ja- rig bestaan viert; het bestuur kon echter geen feestelijk cachet aan dezen avond geven, gezien de tijdsomstandigheden. Door den voorzitter werd het werken en streven der boerenleenbanken nu uiteen gezet. In Duitschland ligt de bakermat der boerenleenbanken en de vlucht, die deze hebben genomen is enorm. In Ne derland werd de eerste bank opgericht ln 1898 en al spoedig bleek dit een verbe tering voor de boeren te zijn; de boeren leenbank toch werkte niet voor winst, doch was een leenbank. Thans *is onze bank een van de 740 bij den Centr. aan gesloten banken, heeft in de crisisjaren ve le moeilijkheden doorleefd, doch dank zij den gevormden res. zijn alle slagen op gevangen. Het schoolsparen is ook ter hand genomen en voldoet heel goed, al geeft dit ook meer administratie, de vol doening is er. Hierna sluiting. MEDEDEELINGEN PLAATSELIJKE DISTRIBUTIEDIENST. ALKMAAR, Na-uitreiking nieuwe distributie- stamkaarten. ZU die om welke reden dan ook, nog niet' in het bezit zün van een nieuwe distributïestamkaart en inlegvel, worden in de gelegenheid gesteld deze ln ont vangst te nemen in het lokaal Ridder straat op de navolgende dagen. Zij wier naam begint met de letter M t.m, Q op Woensdag 15 Maart a.s. en wel op de volgende uren: Van Maanen t.m. MeUer 9—10 uur MeUerink t.m. Münders 10—11.10 uur; N 10,10—12 uur; O 1—1.50 uur; Paardekooper —Van der Pol 1.50—3 uur; Polak t.m. Quax 3—4 uur. 2y, die in het bezit zftn van een oproe- plngskaart moeten deze medenemen. Verdere bekendmaking volgt. H.S.V.-nieuws. - Morgen ontvangt H.S.V, I het pittige Oudorp I voor het spelen van de eerste ronde der Gol den Krulswedstrijden. Dit wordt een spannende partij, want beide ploegen zijn op een goede plaats in de compe titie geëindigd. H.S.V. I stond nr. 2 in afd. 1 F met 13 gesp. wedstrijden en 18 pt., terwijl Oudorp in afd. I E even eens 18 pt behaalde uit 12 wedstrijden. H.S.V. komt met haar oude opstelling uit, n.l. J. Dekker; B, Kraakman en J Biersteker; Th. Zoon, P. Keeman, Th Groefsema; G. Bolter, B. Groefsema, W. v. d. Berg, J. Schut en J. Schuit. H.S.V, II speelt voor hetzelfde klei nood tegen Schoorl II te Schoorl. Dit" is een zware opgaaf, maar aan een ge lijk spel hebben de reserves reeds ge noeg om in de volgende ronde te komen. Volledigheidshalve laten we den stand van H.S.V. II in de competitie hier eens volgen: H.S.V. II 9 gesp. met 12 pt.; S.V.W. II 7 gesp. met 9 pnt.; Vitesse III 8 gesp. 8 pnt, en Alcmaria VI 6 gesp. en I pt. H.S.V. a speelt voor de competit'e morgen te Oudorp tegen Kolping Boys a. Men zie overigens het H.S.V,-kastje tegenover de R. K, ^Kerk, Angob. De afdeeling van den „Angob" geeft weer een mooien avond. Onze oud-plaatsgenoote mej.- Nelly Menagé Challa komt voordragen en als spreker komt Wim Rijsdorp, de bonds- secretaris van den „Angob". Zondagmorgen ls er een cursusver' gadering, waar Wim Rijsdorp spreekt over het alcoholvraagstuk. Ook wordt er een winkelraamtentoonstelling ge houden, n.l. een week ln Winkel en een week te Nieuwe-Niedorp. Hieraan is een publieksprijs verbonden, want wie een korte toelichting kan geven op de spreuk „Geheelonthouding bevor dert de sociale welvaart" kan per dorp een mooi boek winnen. Het gaat bij lo ting, dus ieder heeft de kans. LSVV-nieuws. - Noord-Scharwoude 2 30 uur: LSVV I—Atlas I; Noord- Scharwoude 12.30 uur LSVV 2DTS 2. Programs DTS. - Het programma voor Zondag a.s. luidt: Sint Pancras 2 uur en niet half drie, Vrone I—DTS I; Noord-Scharwoude 12.30 uur: LSVV 2 DTS 2; Koedijk .2.30 uur; Koedijk 2- DTS 4; Tuitienhorn 2 uur: Holl. T a DTS a; Oudkarspel 2.30 uur: DT3 c- Con Zelo a. Boomen rooien. - Men Is ter hoogte van café „De Witte Roos" sinds eenige dagen bezig met het rooien van boo men. Een vijftal van de daar staande booge forsche boomen is reeds ver dwenen. Ons dorp, dat toch al hiet rijk aan boomen is, wordt door deze ra dicale opruiming allerminst verfraaid. De „eigen teelt" brandde wel, - De „eigen teelt" tabak heeft meestal de onaangename gewoonte om veel uit te dooven. De opkomst van de eigen teelt-tabak wordt zelfs als de hoofdoor zaak aangewezen voor het niet zoo ruim in voorraad zijn van lucifers. De wielrijder, die Vrijdagmorgen door ons dorp reed en zijn pijpje in z'n zak had gestoken, beschikte zeer waarschijnlijk over betere tabak, want op een zeker oogenblik begon zijn jas te branden. Voordat het vuur gedoofd kon worden, vzas er al een flink gat in de jas ge brand. Dat zal punten kosten Gemeente-avond Ned. Herv. Kerk. - In het Ned. Herv. Kerkgebouw werd Donderdagavond een gemeente-avond gehouden, waarvoor een vrij goede be langstelling bestond. Zendeling De Neeff, die gedurende 16 jaren op Nieuw-Guinea werkzaam is geweest, heeft een' zeer interessante inleiding gehouden over zijn werk onder de Pa poea's, welke rede met groote aan dacht werd gevolgd. Verder verleende het Ned. Herv. Kerkkoor medewerking. Mej. Tr. Tuyn speelde eenige orgelsoli. De aanwezigen hebben het gebodene zeer op prijs gesteld. Het was een uit stekend geslaagde avond. Jeugdkoor. - Alhier is een onderaf- deeling van de gem. zangvereenlging „Ons Genoegen" opgericht en wel van kinderen van 7 tot 14 jaar. De leiding hiervan heeft de heer Schut, hoofd der o. 1. school te Heer Hugowaard-Noord, op zich genomen. Momenteel zijn reeds 62 kinderen toegetreden, terwijl nog meerderen worden verwacht. „De Lilliputters" op de planken. - Dinsdagmiddag heeft het Cabaretgezel schap „De Lilliputters", ter gelegen heid van den verjaardag van het hoofd der school, den heer Weder, een uit voering gegeven in het versierde schoollokaal Rijperweg, die klonk als 'n klok. Het geheel stond onder leiding van den heer Bregman. Zang, tooneel, muziek en poppenkast vermeldde het programma. Een spontaan gezongen „Welkomstlied" was de inleiding voor dezen „kleinkunst-middag". Na het aanbieden van een cadeau aan den ju bilaris door Cobi Schagen en Cees Hemmer nam de non-stop-revue een aanvang. „Het lied der nare sommen" werd door alle artisten gezongen. De begeleiding op de piano door Alie Prikken was een machtige steun voor het ensemble. Jan Muntjewerf ontpop te zich als een ambitieus mondorgel- solist, waarna Noortje van Welsenes en Ati ten Hope het publiek vermaak te met het tooneelstuk „De onhandige keukenmeid". Nu was het Jan Porte die na zijn optreden aan de piano lui de werd toegejuicht. Jaap van Splun- ter en Henk Bruinis zongen en acteer den in de beroemde voordracht „Twee onafscheidelijke vrienden". De twee vrienden waren nog niet verdwenen of een vriendin van Strauss verscheen, en ter eere van den grooten componist speelde Anneke van der Kuur „Aan den schoonen blauwen Donau". Maar een mensch leeft niet van muziek al leen dachten Cees Hemmer en Trien tje Bakker. Die wisten in een mini mum van tijd een bord pannekoeken te verorberen. Toen betrad de popu laire „radio-accordeonnist" Han de Graaf het podium. Met bravour wer- de de melodieën door hem ten gehoore gebracht. Twee kijvende buurvrouwen, Gerie de Vries en Grietje Boomsma kregen hevige ruzie over den hond en de kat, maar het liep met een sisser af. Beppie Zijp bracht het publiek weer in de blijde stemming na die na re ruzie met een mooi pianonummer tje. Alie Prikken toonde dat ze iets anders kan dan enkel begeleiden, ook zij wist de stemming er in te brengen met haar pianospel. Janni Beunders en Anti de Vries voerden een hand schoenendrama op met een tusschen- ruimte van 14 dagen. Nu was de beurt aan de poppenkast en in den tijd, dat de spelers hun poppenkast in orde maakten, speelde Han de Graaf de nieuwste schlagers op zijn harmonica. Het scherm ging op en het snel van .Tan Klaassen ging beginnen. Jammer dat het zoo kort duurde, want trots al zijn boevenstreken heeft Jan Klaassen voor allen een groote aantrekkings kracht. Maar de artist pp achter de schermen, Chris van Welsenes en Henk Tol, hebben beloofd om den vol genden keer met een uitgebreider Jan Klaassen-programma te komen. Aud. Tol. Wnd hoofdred Tj N Adema, Alkmaar tevens afd. buitenland: politiek redac teur H. J J Marinus. A'dam (BAMAV, chef van dienst Jac. Broersen te Hoorn tevens afd binnenland: kunst, letteren en wetenschappen H P van den Aard weg te Alkmaar: sport J. Werkman te Alkmaar Prov. nieuws: D. A. Klomp te Alkmaar. Verantw voor de adv -rubriek W. Ra getlte te Koog aan de Zaan: voor de plaatselijke adv.: T, Bus, Alkmaar, 8CHERMERHORN. Geboren: Johan, z. v. P. Burges en S. de Boer. Cornelia D„ z. v. C. D. Mlchielen en A. J. Zijlmans. Jacobus S., z. v. G. Borsjes en G. W. Noord. Ingekomen: L. Beider en gezin van Numansdorp. Vertrokken: J. Blokker, wed C. v. d. Meer naar Hilversum. G. Worp naar Zwaag. G. Seijts naar Ursem. M. C. Timmer naar Ursem. A. v. d. Streek naar Zuid- en Noordschermer. ONZE EEKSTE MAART-OPGAVE. Welke plaatsnamen? De te vormen namen waren: 1. Go- redijk, 2. Deventer, 3. Viaardingen, 4. Naarden, 5. Hoorn, 6. Leeuwarden, 7. Heelsum, 8. Enkhuizen, 9. Benning- broek, 19. Breukelen. De toegevoegde letters zijn: g, d, v, n, o, a, e. e, b, r, waaruit gevormd kan worden den naam: Bodegraven. Hoogstgepiaatsten per 1 Maart: Mej. A. v. Nienes 169 p., J. H. M. Kootker 160 p., C. J. Hoeben 148 p., Mevr. v. d. Pol Masée 141 p;, Mej. Pastoor en G. v. Musscher, 139 p., Mevr. Eêcen—Boyehga 133 p., Mej. M. Siezen en P. Meyer 128 p., A. A. Ide- ma 126 p., J. D. Buis 106 p., C. Ema nuel 97 p., P. Groenwoudt 96 p., J. Kuipers en H. Schiphorst 88 p., K. Zwiep 71 p., Mej. Visser 56 p., Mej. L. v. Ossenbruggen 51 p., Mevr. Has- sels 50 p., Mej. Barsingerhorn 40 p., P. Oolders 35 p. en verschillende met minder dan 30 p. Om voor den Maartprijs in aanmer king te kunnen komen moet men min stens 3 goede Maariopl. Inzenden. Wie in twee opeenvolgende maanden geen opl. inzendt, wordt van de lijst afge voerd, ONZE NIEUWE OPGAVE. (No. 2 der Maart-serie). Het kleinste aantal. Een vierkant doosje zonder deksel kan precies 9 vlerkante blokjes bevat ten. Er zijn er echter maar 8 in, ge nummerd van 1 tot 8. Ze liggen in deze volgorde: 7 5 6 8 2 1 4 3 In 't kleinst mogelijke aantal ver schuivingen moéten nu de blokjes komen te liggen in deze volgorde: 12 3 4 5 8 7 8 Zooals ieder zal inzien komen voor de eerste verschuiving alleen in aan merking 3 naar rechts of 1 naar be neden. Men behoeft alleen aan te geven welke blokjes men achtereenvolgens verplaatst en in hoeveel zetten men het gewenschte resultaat bereikt heeft. Oplossingen (2 p.) inzenden tot uiter lijk 17 Maart aan het Bureau dezer Editie, onder motto: Puzzle-Rubriek. <2Un ficurigt fifeciing Rtrfitnl men gauw, vaste etiénten van „5e (pauw." Verdr. Oord boek Hekelstr, tel. 2439, ALKMAAR. BEZOEKT MORGEN DEN KAMPIOENSWEDSTRIJD: Terrein: Vitesse te Castricum. De belangrijkste wedstrijd in de om geving. Om het kampioenschap van Neder- zland! Vijf clubs zullen de korte, maar zware competitie om den hoogsten titel 6pelen en de vraag is thans: wie van deze vijf zal straks de sterkste blijken te zijn? O ja, we weten het wel: men gunt de Volewijekers den titel, al ware het alleen maar omdat deze Amsterdam- sche club zoo'n prachtig korte historie heeft, omdat deze club het voorbeeld is van een goed geleide vereeniging, waar de leden werkelijk alles voor hun club over hebben. We hebben zoo'n Idee, dat er heel wat clubbe stuurderen zijn, die jaloersch zijn op de Volewijekers..., Maar zijn de Volewijekers de sterksten? Zou een Heracles niet even sterk kunnen zijn? Zou VUC werkelijk kansloos zijn? Zou de a.s. kampioen in het Zuiden dan heusch. niets in de melk te brok kelen hebben. En zou Heerenveen al bij voorbaat gedoemd zijn om onder aan te komen? Wij weten liet niet, maar we meenen, dat de strijd dit jaar zeer hevig zal zijn en dat op hét oogenblik geen positief zwakke en geen .positief sterke club aan is aan te wijzen. En let nu eens op. Heerenveen opent de serie met een thuiswedstrijd tegen VUC. De Hagenaars zullen vermoede lijk al heel blij zijn met een gelijk spel. doch we vreezen, dat zelfs dat gelijke spel niet behaald zal worden. M.a.w. we houden het op de Friezen. Dap is er HeraclesVolewijekers. Hier durven we geen voorspelling te doen, omdat beide clubs van ongeveer gelijke kracht zijn. Vermoedelijk zal de techniek op den achtergrond staan en zal enthousiasme het grootste wapen zijn. KFC of OSV? Klassekampioenschappen! Een aantal zeer belangrijke wedstrijden is op komst. Of liever, ze zijn al aangevangen. Dat zijn de ontmoetingen tusschen de kam pioenclubs van de twee laatste seizoe nen. En men weet waar het om gaat: er is een kansje om te prmoveeren. En zoo hebben we in onze tweede klasse A de strijd tusschen OSV en KFC. Wie van deze twee zal de gelukkige zijn, om met de kampioene van 2B te mogen vechten om een plaatsje ln de eerste klasse? Ons dunkt, dat de Koogers dit jaar iets sterker zijn da a OSV en dat dus de Koogsche club een goede kans maakt Maar gemakkelijk zal het niet zijn, om in Oostzaan te winnen. Men kan in elk geval rekenen op een spannende ont moeting van begin tot het einde. Helder is er bijna. Reeds werd HFC geklopt met 5—1 en dat beteekent, dat de Haai lemmers alleen nog een kans zouden maken, als zij een nog grootere zege op Helder behaalden. En dat ge looft natuurlijk niemand. Want men be denke wel, dat bij een gelijk aantal wedstrijdpunten het doelgemiddelde beslist. Vandaar, dat het noodzakelijk is, om een zoo groot mogelijke over winning te boeken. Tenslotte Vitesse '22 tegen ADO '20. De twee kampioenen van 4C. Het is be grijpelijk dat de jongste kampioen de beste kansen heeft voor het algemeen kampioenschap en zoo is ook hier ADO favoriet. Maar het krachtverschil lijkt ons toch wel zeer klein, zoodat een verrassing zeker niet onmogelijk ls. De stTjjd in het Zuiden. Er is een klein kansje, dat in het Zuiden morgen de kampioene ook be kend wordt, maar dat kan alleen, als een der twee eandidaten een veer laat. Die mogelijkheid bestaat natuurlijk. PSV moet namelijk naar Willem II, dat weliswaar zelf geen kane meer heeft, doch zich zeker tot het uiterste zal geven. Longa speelt thuis tegen Roer mond en wint. Men ziet dus, dat als PSV gelijk speelt, Longa kampioen is. Of het echter zoover zal komen? We vermoeden, dat een beslissingswedstrijd hier noodzakelijk zal worden. In de 4e klasse A speelt LSVV thuis tegen Atlas. Beide clubs hebben geen kans meer op de eerste plaats, zoodat een gemoedelijk partijtje gespeeld kan worden. We houden het op de thuis club. Het is jammer, dat Texel en Wierin- gerwaard niet spelen, want zeer waar schijnlijk zou dan ook hier de beslis sing gevallen zijn. Integenstelling met wat we de vorige week schreven, moge hier even de situatie uiteen gezet wor den. Texel kan hoogstens 2z punten be halen als het den laatsten «wedstrijd tegen Atlas wint. Wieringerwaard ech ter kan 23 punten veroveren, als het den laatsten wedstrijd tegen Vrone wint. En met deze laatste mogelijkheid moeten we terdege rekening houden. Echter, dit is nog even toekomst muziek. Voorloopig zijn de bekerwedstrijden aan de beurt. We gaan bekeren! Veel zullen we over de voorwedstrij den van de bekerwedstrijden hier niet zeggen. Het zij genoeg, te verwijzen naar het programma en dan merkt men tevens, dat er verschillende interessan te ontmoetingen op het programma staan. We noemen biivoorbee'd DWV— VSV. de KennemersHVC, Alkm. Boys- Bi. Wit (in het Olymoisch stadion). N.- NiedorpHRC. enz. De groepsindeeling hebben we reeds gepubliceerd Rest ons dus hier nog. even te vermelden, dat uit de groepen bestaande uit le en 2e klassers de twee hoogstgepiaatsten, in de groepen, bestaande uit de 3e en 4e klassers de bovenste gerPaatst wordt in de eigenlijke bekerronde. DRAFSEIZOEN GEOPEND. De paardensport viert de laatste paar jaren hoogtij en Alkmaar spe ciaal mag hier met eere genoemd* worden. Immers, de Alkmaarsche baan is na Duindigt wel de meest ac tieve en de belangstelling in de kaas stad voor de courses is wel buiten gewoon groot. Dat laatste is niet te verwonde ren. De kleine Alkmaarsche baan stelt aparte eischen aan paard en rijder en dat is oorzaak, dat op deze baan elke kee. weer verrassingen te noteeren zijn. En dat komt de toto ten goede! En in direct verband daarmee staat de publieke belangstelling. Verrassende uitslagen maken de courses aantrekkelijk. Het sportcomité „Vooruit", dat de courses organiseert, komt direct met een flink programma van vijf nummers voor den dag, waarvoor de inschrij ving ruim voldoende is. Elf paarden staan in den Openings- prijs, waarin Fioletta op 2040 m, ge zien der getoonden tijd van 1.34 een goede kans moet hebben, maar Fan tast, Elona en Edeldame op 2000 m. zullen zich ook niet onbetuigd laten. In aanmerking dient genomen dat er in het begin van het seizoen omtrent de capaciteiten nog weinig met zeker heid is te zeggen. In den Voorspoedprijs staan 7 zeer goede paarden, waarvan Douglas H, IJ Kennel en Captain Norton sterk de aandacht trekken. Veertien paarden vindt men in den Vooruitprijs met Welkom, Freddy Scott en Don Brewer als goede eandidaten. 'Elf paarden staan, ingeschreven in het nummer voor Amateurrijders: de Excelsiorprijs. Het bekende paard Xa- verius verdient weer de attentie. Het populaire kortebaannummer met 23 inschrijvingen besluit weer het pro gramma. Het sportcomité heeft op al le mogelijke manieren getracht het verblijf op het terrein en de werk zaamheden van den totalisator voor het publiek zoo gunstig mogelijk te doen zijn. Wij twijfelen niet of het wordt een succesvolle openingsdag. KAMPIOENSCHAP VAN NEDERLAND. Heeren veenVUC Heracies-De Volewijekers EERSTE KLASSE. Distriet IV. Willem II—PSV (2.30 e.) Eindhoven Spekholeerheide Longa-Roermond (2.30 u.) DISTRICT L Tweede klasse A. OSV—KFC (kamp) Derde klaase B. HFCHelder (kamp.) Vierde klasse A. LSVV—Atlas Vierde ktaase C. Vitesse '22-ADO '20 kamp. Bekerwedstrijden Distriet I Ai DWVVSV De KennemersHVC C: Alkm. BoysBlauw-Wii ZFCVolendam G: Watervogels—BKC N -NiedorpHF.C Schagen—Texel H: Vrone—DTS SijbekarspelSucces J: QSC—CSV Uitgeest—USVU K: ZeevogelsDEM BeverwijkGVO „De Noordholla idsehe". Gouden Kruiswedstrüden QQ. Alkmaar 1Alkm. B. 3 RR. HSV1—Oudorp I SS. Schoorl 2—HSV 2 TT. Hugo B 1Kolp B UU. avw 2Limmen 1 vv. Petten 1—SVW 1 WW. Uitgeest 2Vitesse 2 m. VZV 1—N.-Niedorp 2 JJJ. Winkel 1Schagen 2 KKK. VIOS 1-Dirksho.r, LLL. Vrone 2Winkel 2 MMM. LSVV 2—DTS 2 GGG. Schagen SVTOS uuu. W.Waard 2Geel Zw 1 VVV. Succes 2Koegras 1 WWW. BKC 2—Helder 3 Competitie. IE. Waterv. 2Alcm. V 4 SB. 1 Strandv. 1—RKDVO f SE. I Limmen 2Alkm. B. 4 SI. Andijk 3—WW 2 SM. Vitesse 3Alm. V. 6 SN. Koedijk 2—DTS 4 so. '5 Geel Zw. 2—Winkel 3 SR. Helder 5—HRC 4 Tex. Afd. Texel 2—Cocksdorp 1

Dagblad voor Noord-Holland : Alkmaarsche editie | 1944 | | pagina 2