Provinciaal-Nieuws ALKMAAR Dat blijft maar doorgaan Herhaaldelijk moesten wij melding ma ken van de laaghartigste diefstallen, die denkbaar zijn, n.l. berovingen van zwoe gende trekkers, die in de St. Adelbertus- school 's nachts bij honderden verblij-, ven. om de volgende dag weer verder te tr slckcn Donderdagmorgen moest een 22-jarig meisje uit Haarlem, dat daar onderdak voor de nacht had bekomen, tot de droe vige ontdekking komen, dat een onver laat haar rijwiel had gestolen. Een andere laaghartige diefstal werd Woensdag ten nadele van de invaliede mejuffrouw Struik gepleegd. Deze vrouw kan zich alleen met behulD van haar in validen-fiets op straat bewegen en moest tot de ontzettende ontdekking komen, dat haar fiets gestolen was. Zij is door deze diefstal zeer zwaar gedupeerd. Wanneer de dief nog een grijntje menselijkheid be zit, dan zorgt hij er voor, dat zij weer in het bezit van dit voor haar onmisbare voertuig komt. Inbraak In de nacht van Woensdag op Donder dag is er wederom ingebroken in het ge bouw van de Alkmaarse Exportveiling. Roekeloos rijden Door een 10-jarigen, roekeloos fietsen den jongen werd Woensdag op de Laat een 74-jarige bewoner van huize Wester- licht dei-mate aangereden, dat de man een ernstige wonde aan zijn achterhoofd bekwam. De jongen is .op het politiebu reau ernstig onderhouden. 50 jaar op notariskantoor Dezer dagen herdacht de heer P. Kui per de dag, waarop hij voor 50 jaar als jongmaatje het notariskantoor van nota ris C. de Lange, thans het kantoor van de notarissen mr. dr. C. J. de Lange en mr. M. C. Roos. betrad. Drie-jaar werkte hij onder notaris C. de Lange, 30 jaar op het kantoor van mr. A. P. H. de Lange en nu reeds 17 jaar op het huidige kan toor. Legio zijn het aantal akten, dat op dn kantoor met zijn handtekening als getuige zijn gepasseerd. Aangezien hij reeds op 13-jarige leeftijd het kantoor betrad, is het niet uitgesloten of deze functionaris, die nog over een grote vitaliteit beschikt en zijn arbeid nog met plezier verricht, zal hier nog zijn diamanten jubileum be leven. Des morgens werd hij op- het keurig met bloemen versierde kantoor allereerst toegesproken door mr. dr. C. J. de Lange, die van zijn grote waardering getuigde voor de nauwgezetheid waarmede de jubi laris de drie geslachten De Langes had gediend. Spr. deed zijn gelukwensen ver gezeld gaan van een dikke enveloppe met inhoud. Ook notaris Roos sprak de jubi laris op buitengewoon weelderende wijze toe, terwijl de heer Kuiper van het per soneel, dat hem enige fraaie etsen ver eerde, veel hartelijkheid en waardering mocht ondervinden. Hierna haalde de jubilaris enige aardige anecdoten op uit de praktijk, die zeer typerend waren voor het Alkmaarse leven. Rijwieldiefstallen In de nacht van Donderdag op' Vrijdag werd in de N. Adelbertusschool, ten na dele van een trekker, wederom een rijwiel gestolen, terwijl Donderdagavond in de Langestraat een rijwiel Werd ontvreemd. Dood in bed gevonden De buren van den 68-jarigen koopman T. Z„ wonende aan de Keyzerstraat. kre gen Vrijdagmorgen aan diens woning geen gehoor. De politie, die gewaar schuwd was, vond den alleenwonenden man dood in bed. Boeren waken Woensdagmorgen werden door boeren, wonende aan de Westdijk, onder Alk maar, een tweetal personen aan het politiebureau gebracht, die daar op roof waren uitgetrokken. De heer B„ wiens aardappelenkuil de vorige week gelicht werd, waarvan wij in ons nummer van de 17e melding maak ten," deelt ons mede, dat hij de gesnapte twee daders slechts bars heeft aangespro ken om de namen van de andere daders te weten te komen. Later bleek hem, «dat ook deze mensen slechts door honger ge dreven tot hun verkeerde daad waren gekomen en heeft hij hen nog aardappe len verstrekt, hoewel de gfelichte kuil slechts pootaardappelen bevatte, die niet in de consumptie kunnen worden ge bracht, maar nodig zijn om de nieuwe oogst te verzekeren. 25 jaar jubileum 1 Maart a.s. herdenkt de heer D. Schoen de dag waarop hij voor 25 jaar als stof feerder in dienst trad bij de stoffeerderij N. Masee en Zn. te Alkmaar. Deze zaak behoort tot de oudste op dit gebied in Alkmaar, bestaat reeds 116 jaar en wordt reeds 41 jaar door den heer N. Masee ge ëxploiteerd, wiens zoon de zaak voortzet. Gezien de goede verhouding die hier tussen werkgever en werknemer heerst, zal het den heer Schoen op 1 Maart stel lig niet aan waardering ontbreken. Overval Donderdagmorgen oon half zeven ver voegden zich enige van vuurwapenen voorziene personen bij den heer S. Heiloo. Onder bedreiging wisten zij hier 18 Goudse kazen, 20 pond boter, 40 pond jam en 2 balen suiker te roven. Burgerlijke Stand Geboren: Erna B. M. d. v. J. F. Düster en A. Voorthuijsen; Anna J. B. d. v. St. H. Stegers en G. Sinnige; Jacobus J„ z. v. E. J. van den Aakster en C. Schuijt; Swerus E., z. v. J. H. Ooersen en M. C. Meijer; Arnoldus G. z. v. C. Prins en G. Zandbergen; Tetje, d. v. KI. Wouda en A. de Boer. Overleden; Johannes G. van der Wissel, geh. m. N. Ternaat, oud 65 j.; Jan Kuiper, wedr. v. A. Prins, oud 72 j.; Agatha Tiebie geh. m. A. L. H. Dingerdis, oud 69 j.; Reinerus H. A. Renckens. wedr. v. A. M. Lippits, oud 83 j.; Joseph Bek, wedr. v. N. de Moei, oud 79 j.; Frederik H. Maschhaupt, geh. m. Jvr. F. R. G. H. v. Spengler, oud 69 j.; Cornelia Zindel, geh. m. J. Muelink, oud 71 j.; Theodorus IJpe- laan, wedr. v. N. Vreeker, oud 77 j.; Abra ham Schoonewil, geh. m. A. Heijn. oud 82 j.; Cornelis A. J. de Groot, geh. m. G. la Heij, oud 63 j.Dirk Grootjes, geh. m. M. Bakker, oud 71 jaar. Geboren: Wilhelmina J., d. va. Jacob Bellis en L. M. Kootje: Gerardus A., z. v. Jacob Schouten en E. M. Jonker; Geer- truda C., d. v. Cornelis S. Halma en C. Madder; Johannes C. A., z. v. Johannes C. Lokkerbol en A. G, J. v. Dalen; Lam- proza, d. v. Gerardus H. Leen en A. E. G. Hollaar; Inge M„ d. ov. Herman J van Dieren en S. Stam; Johannes C. J., z. v. Johannes J. Zandbergen en S. Lutgerink. Ondertrouwd: Cornelis Jansen en Pe- tronella A. Bak; Bernardus H. Schot en Aagje Kluft. OVERLEDEN: Ai-end W. Gonlag, wedr. v. Anna G. Horst, 78 j.; Hermanus v. d. Hulst, wedr. v. J. Hagens, oud 45 j.; Hen- ricus G. Bakker, gehuwd m. A. Spaans, oud 56 j.; Jan Kuiper, wedr. v. A. Prins, 72 j. De veelevering Maandag leverde de veemarkt te Alk maar een druk beeld. Voor de levering aan de centrale waren ruim 150 runderen aangevoerd, 39 nuchtere kalveren en 4 graskalveren. „Als de burgers nu deze week weer geen stukje vlees krijgen", aldus een boer, „dan begrijp ik er helemaal niets meer van." „De vorige week was er niet zo veel", aldus een ander, „maar toch wel zo veel, dat er meer was dan gewoonlijk, toen op de bonnen nog vlees verstrekt werd." „Man", aldus weer een ander, „het vlees gaat naar de grote steden. Denk er om, dat het daar meer nodig is, dan in de kleine, die omgeven zijn door landbouw bedrijven." „Maar in Rotterdam, den Haag en Am sterdam", zo luidde de repliek, „hebben de mensen op de bonnen ook al in geen drie weken een stukje vlees gezien." „Op de ziekenbonnen is toch nog gere geld vlees verstrekt", zo merkte een sla ger op. „Je zoudt ons toch niet willen wijs ma ken, dat daarvoor al de koeien nodig wa ren, die wijhebben geleverd", 'repliceer de de bo.er nijdig. „tr bent van de courant", zo vervolgde hij, „zegt u nu eens waar het vlees blijft." „Ais de secretaris-generaal dr. Hirsch- feldt een discussie daarover overbodig acht, dan ben ik,r„ aldus mijn antwoord, ,vau mening, dat het discusiëren daarover door lieden die er stellig minder van we ten, geen nut kan hébben." ENKHUIZEN Veertig jaar bode Deze maand was het veertig jaar ge leden, dat het bekende onderlinge onder steuningsfonds „Helpt Elkander" werd op gericht. Door de tijdsomstandigheden kon van een enigszins feestelijke herdenking niets komen. De bode van het fonds, de heer J. Bou- man, is als zodanig sinds de oprichting in functie geweest, waarbij als bijzonder heid mag worden aangemerkt, dat hij nimmer wegens ziekte zijn werk tijdelijk aan een ander moest overdragen. Overdracht zaak Naar we vernemen, is de melkzaak van de Wed. Roos aan de Kamemelksluis verkocht aan den heer Jaring. DEN HELDER In memoriam Rein Boogaard Niet zonder ontroering zal, vooral door de Helderse arbeiders, kennis worden ge nomen van het heengaan van Rein Boogaard. De vorige week Maandag heeft een kleine schare van vrienden hem naar zijn laatste rustplaats gebracht, op de Algemene begraafplaats te Huisduinen Rein Boogaard was een man uit het volk en een man vóór het volk. Gegrepen door de sociale nood van vele arbeiders, zette hij reeds op jeugdige leeftijd zijn schouders onder de strijd voor de rech ten van dat volk. Rein Boogaard zocht in de strijd, dien hij voerde voor de maat schappelijke verbetering van zijn kame raden nooit zijn eigen belang. Hij was een gevoelig mens, een eerlijke kerel, die bij alles wat hij deed alleen maar het be lang van de groep op het oog had, waar voor hij zijn leven had ingezet. Boogaard verborg, achter zijn „grote mond" een warm kloppend hart. Als voor zitter van de afd. Den Helder van de Transportarbeidersbond had hij het dage lijks contact met honderden mensen, voor wie de strijd om het bestaan een voort durende zorg was. Bij Rein Boogaard konden deze mensen terecht met hun nood. Hij bepleitte hun belangen. Hij stond voor ze op de bres. 'Ze konden op hem rekenen. Hij brak een lans voor ze op openbare 'vergaderingen en later in de gemeenteraad, waarin hij jaren lang als afgevaardigde van de S.D.A.P. zitting had ZAANDAM Centrale Keuken De leiding van de Centrale Keuken staat telkens voor nieuwe problemen. Eerstens is er de stagnatie in de water voorziening, welke in de middaguren ge woonlijk wordt stopgezet. Om deze moei lijkheid te ondervangen, zijn twee grote reservoirs op het dak geplaatst, welke voor een flinke watervoorraad kunnen zorgen en zo het bedrijf voortgang kun nen doen vinden. Verder is er de rantsoenering der elec- triciteit, waardoor op Maandag in het ge heel geen stroom wordt geleverd. Ver schillende apparaten geraken daardoor buiten gebruik en men besloot daarom op Maandag de bekende pap te verstrek ken, welk menu nog het minst van de stroomstagnatie heeft te lijden. Het is der leiding overigens niet doen lijk, van tevoren de menu's nog bekend te maken, want er hangt te veel van de omstandigheden af. Zij doet intussen haar uiterste best, om de gang van zaken te bevorderen en de steeds opduikende moeilijkheden op te lossen, opdat de bur gerij zo weinig mogelijk hinder van een en ander ondervindt. Intussen moesten ook de uitreikings uren opnieuw worden gewijzigd en deze zijn thans als volgt: 8.3010 uur: bakkerij Bouman, Zuid- dijk, Gebouw Leger des Heils, Reinigings dienst en Haven. 9.3011 uur: Loods Zwardemaker, Slachthuis. R.K. School 't Kalf. 13—14.30 uur: Gebouw Christelijke. Be langen, Cantine Gasfabriek. Slagerij Koe man, J. A. Laanstraat en Vlielandstraat. 1718 uur: Garage Sip, R.K. Volks bond en gebouw Blekerstraat. De deelname aan de menu's is in de periode 26 Febr.3 Maart stationair ge bleven en bedraagt alzo circa 26.000 por ties. Het wekelijks lijstje groeit In de afgelopen week werd o.a. inge broken aan de Ged. Gracht, waarbij enige autowielen en banden werden ont vreemd. Bij een bakker aan de Savornin Loh- mannstraat werden niet minder dan twee honderd broden weggehaald, terwijl uit een woning aan de Bloemgracht een be drag van 500 verdween benevens enige pakjes margarine. Ten nadele van de Firma Bruynzeel zijn 3 a 4 ton fabriekskolen gestolen, ter wijl uit een woning aan de Golofkin straat een vloerkleed, enige karpetten en een partij linnen- en ondergoed verdwe nen. Uit een winkel aan de Rosmolenstraat werd een gedeelte van de voorraad inge palmd en van een werf aan de Zuiddijk verdwenen spoorloos tien vaten bitumen, En zo gaat het iedere dag maar nistig verder, totdat er niets meer te stelen valt. De voedselnood Dezer dagen staken de besturen van de Zaanse Volkstuinverenigingen de hoof den bij elkaar, teneinde te overwegen op welke wijze aan de voedselbehoefte voor het a.s. seizoen het hoofd geboden kan worden. Niet alleen zitten de volkstuinder zelf met verschillende moeilijkheden, voor namelijk wat betreft het pootgoed, doch vooral dient ernstig onder het oog te wor den gezien, in hoeverre door „zelfhelp" de Zaanstreek zich in de a.s. zomer en herfst van groenten e.d. kan voorzien. Hierin zou tegemoet gekomen kunnen worden door de beschikbaarstelling van tuingrond. Staande de vergadering werd dan ook besloten, alle mogelijkheden op korte termijn te onderzoeken, om, zodra een concreet plan voorgelegd kan worden, een en ander met de Zaanse Nood-Orga nisaties ter uitwerking te_bespreken. Ten einde enig overzicht te verkrijgen van de behoefte, is het nodzakelijk de inschrij ving van adspirant-tuinders te openen. Zij, die dus voor een tuin in aanmerking wensen te komen, worden -Verzocht dit schriftelijk te willen kenbaar maken. De opgaven móeten binnen twee dagen schriftelijk zijn ingediend, waartoe ge? legenheid bestaat bij de kantoren van dit blad te Zaandam. Koog aan de Zaan en Wormerveer. Inlichtingen kunnen daar niet verstrekt worden, zodat alleen met het inleveren „van naam en volledig woonadres volstaan kan worden. Ook kan nog geen enkele toezegging gedaan wor den. Het ligt in de bedoeling deze aange legenheid centraal-Zaans te bekijken en de registratie zodanig te doen geschieden, dat niemand over meer dan één tuin in de Zaanstreek beschikken kan. Het Voorlopig Comité: J. J. DINKELBERG, Koog a.d. Zaan. IJ. MAIJ, Zaandam. S. H. ROEDEMA, Wormerveer. De vrijbank uitverkocht Aan het gemeentelijk abattoir zal voor lopig geen vlees meer over de vrijbank worden beschikbaar gesteld, daar de even tueel disponibele hoeveelheden thans aan de Centrale Keuken worden afgestaan, wat de menu's in hoge mate ten goede komt. Geboren: Hendrik J., z. v. A. T. v. d. Akker; Janna E., d. v. J. Kraaij en T. KraaijCornelis, z. v. J. Schuerman en L. Sijbrants; Thomas K. C„ z. v. C. Stom en E. Louwerse; Anna A., d. v. D. Ver dwaald en N. Bakker; Hendrika M., d. v. H. de Vries en A. Vis; Renee, z. v. J. J. Anspach en M. Huijsman; Atzo, z. v. B. Wester en A. v. d. Veen; Joannes, z. v. D. A. Strengman en A. W. Frowijn; Trijntje J.. d. v. J. Geugjes en J. H. Prins; Hendrik W., z. v. J. Zwolsman en E. J. Hart; Johannes, z. v. M. F. Veltmeijer en A. Schilp: Peter, z. v. R. Bennink en A. Melk; Nelly, d. v. D. Hellenberg en C. A. L. den Brok; Gerrit J.. z. v. J. Beekhoven en M. Groot; Lieuwe, z. v. L. Driesten en C. Heijn; Martinus B. z. V. B. Bos en D. Ladenius; Neeltie, z. v. P. N. Scholtz en T. Wouda; Peteï', z. v. C. de Vries en A. G. Kat; Jan W., z. v. G. den Nederlanden en W. Roozeboom; Peter G. J.. z. v. J. H. Hoom en J. A. de Haan; Frits, z. v. F. van Oostveen en G. Bakker; Elisabeth A., d. v. J. Kerkhoven en E. T. van Halderen; Cornelis M., z. v. C. A. v. d. Laan en A. A. de Koning; Jan G„ z. v. S. Jongh en A. Hoom; Ulco G.. z. v. T. van Veen en H. G. L. Meiier: Nelly J.. d. v. H. Eng- berts en J. Gorthuis; Fetsy G.. d. v. J. Dekker en E. Haringa; Tineke, d. v. J. Inja en G. Karskens: Bernardus A„ z. v. F. J. van Houts en A. M. M. de Graaf; Anna M„ d. v. H. E. BoLhoeve en W. van 't Hof; Cornelis Q.. z. v. A. R J. H. van •Bergen en J. M. M. v. d. Werff; Tineke, d. v. A. P. Krook en J. C. Boomkamp; Elly, d. v. H. Kool en F. Does: Susanna J„ d. v. J. ten Pierick en S. J. Maas; Margaretha S„ d. v. A. Kwint en J. W. Keeser; Irene J., d. v. R. de Gooijer en T. de Vries; Anna C.. d. v. C. v. d. Berg en C. M. Betjes; Henderine Simone. d. v. J. Bakhuijzen en K. J. van Tongeren: Mar griet, d. v. J. Stolp en L. H. de Ruiter; Johanna, d. v. P. J. Langen en E. van Rooi jen: Magdalena P.. d. v. M. Onos en M. Kooyman: Robby, z. v„ C. J. van der Meer en H. J. 'C. Voortjes; Hilbert, z. v. J. H. Bühurs en E. J. de Wit; Jöhan. z. v. G. Jurriaans en A. Berger; Teunis A., z. v. D. Baas en A. G. Sint; Willem F., z. v. B. van Geelen en M. de Boer: Maria, d. v. A. de Vries en M. de Winter; Ma rian, d. v. C. J. Wezerijn en G. Kalf; Joseph H. P., z. v. F. J. Geisihk en J. M. Beumer. Ondertrouwd: J. G. Bicker en W. E- Burgers; H. de Graaf en M. A. Renes; A. J. W. Benjamins en A. Otten: S. van 't Hof en E. J. Schot; K. Rep en M. E. A. Vemimmen. Gehuwd: E. G. M. Boussen en F. On rust; M. Rüizeveld en S. M. van Essen; J. A. Verveen en M. Kwast; O. Zaagsma en G. R. Beekhoven. Overleden: Frederik Jacobs, 57 „j., on- geh.; Thomas G. Jukkenekke, 73 j„ geh. m. F. G. Timrott; Wilhelmina Doets, 80 j., wed. v. D. Kelder; Jan Groot, 68 j„ wedn. v. M. C. Finke; Johannes Maas. 71 j., geh. m. A. M. Kerkhoven; Maart je Kolk, 83 j.. wed. v. J. Jongens; Huigje Spits, 74 j., ongeh.; Jacobus, P. Jongbloed, 65 j., geh. m. C. M. Vriend; Johannes Willemse, 77 j., wedn. v. G. W. J. F. Klaasman; Cornelis Timmer, 75 J., oingeh.; Agatha Bos. 84 j., wed. v. N. Stor; Frederica G. Timrott. 81 j„ wed. v. T. G. Jukkenekke; Hetty, 12 d.. d. v. J. Hordijk en M. R. M. ElswijkCornelis F.. 17 j.. z. v. P. Kater en C. A. Kooij; Cornelis Mans, 68 j„ geh. m. D. Koning: Johannes J. Ruijs,. 89 j., wedn. v. J. M. Abel; Dirk F. Hartland, 31 j., ongeh.; Ida C. Basie, 77 j., geh. m. J. Bruin; Marianne. 21 j„ d. v. K. C. van Leeuwen en M. IJdenberg; Hendrika J., 4 w.. d. v. H. J. Breevaart en G. Hoog moed: Guurtje Jongewaard, 64 i., ongeh.; Derkien Geerink, 76 j., wed. v. N. Falken- burg; Johan K. van Bom. 47 j.. geh. m. G. Veenman; Cornelis- v. d. Wulp, 77 j., geh. m. E. Evers; Cornelis Kaaijk. 81 j., wedn. v. H. Mol; Willem N., 18 d„ z. v. N. W. van Santen en M. A. Borst; Hem- drik Smit. 79 j., geh. m. A. Groot; Geer- truida Teeken. .27 j., geh. m. B. H. van Louvesijn; Grietje Dekker. 39 j.. geh. m. K. Spaan; Aagje Kuit, 78 j„ ongeh. Fran- eiscus D. Willemse, 46 j.. geh. m. C. E. Verburg; Hiltje Busser, 86 j.. wed. v. W. de Wolde; Andries Bergman, 87 j„ geh. m. W. van 't Veer; Josepha A. G., 2 d., d. v. G. J. M. 'Emsting en M. C. Klink hamer; Antje Jongewaard. 66 j.. ongeh.; Johannes Verkaik, 62 j., geh. m. J. Zwart; Jacob Lof. 53 j„ ongeh.: Cornelis Schud- deboom. 32 j.: Jantje Goes. 66 j., wed. v. C. Modder; Anna C. Oorthuizen. 91 j„ wed. v. L. Alders; Eldert de Boer. 82 j., wedn. v. D. Bakker; Jan Klokkemeijer, 70 j„ wedn. v. M. Teer; Franz J. Ter- brack. 87 j„ wedn. v. C. M. Diekmann; Otto Verkerk, 8 j., z. v. O. Verkerk en W, J. v. Beekum. Hoofdredacteur: H. M. C. Schroder, A'dam. Rayonredacteuren: J. Groot, Enkhuizen: J. Broersen, Hoorn; A. van - Kampen, Den Helder; M. Kuiper, Scha- gen en Langedijk; D. Klomp, Alk maar; W. Harwijnen, Koog a.d. Zaan;i J Belterman, Beverwijk. Chef Prov. Red.: H P. v. d. Aardweg.. Verahtw. voor de advertenties* W. Ragetlie, Koog a.d. Zaan. Drukker: N.V. „De -Arbeiderspers", Amsterdam. K 113

Dagblad voor Noord-Holland : Alkmaarsche editie | 1945 | | pagina 2