ALKMAAR Groot Yorkshire varkens- stamboek in N.-H. Het N.H. Gr. Y. Varkensstamboek heeft haar algemene vergadering te Alkmaar gehouden. De voorzitter de heer J. B. v. Kampen te Spierdijk opent de vergadering en herdenkt op treffende wijze het plotse ling heengaan van den secretaris den heer J. Sijp, welke voor de vereniging een grote stuwkracht is geweest. Zijn nage dachtenis' zal in ere blijven. Aan de vergadering wordt o.a. medege deeld, dat de prijs waarvoor jonge beren door de vereniging zullen worden overge nomen bepaald is op ƒ6.per kg. met een maximum van 500; de heer W. Pij per te Alkmaar is benoemd tot adj.-insp. en het jaarverslag voorlopig niet kan wor den gedrukt. Het ledental is gestegen per 31 Dec. 1944 tot 2367. Aan het jaarverslag ontlenen wij het volgende: het aantal gesubsidieerde beren houders 37 bedraagt en er aan deze per sonen een jonge beer Is verstrekt op be paalde voorwaarden. Ingeschreven werden 1176 zeugen, 93 beren en 6883 biggen, af gegeven werden 531 afstammingsbewijzen. Het percentage premiewaardige tomen biggen opgefokt in de selectiemesterij te Hoorn 55,9 pet. bedraagt en er in 1944 19 zeugen sterzeug zijn geworden. Tot secretaris-penningmeester wordt bij acclamatie benoemd de inspecteur van het stamboek den heer C. Roeper te Alkmaar. Bij monde van den heer P. Swaag te Ber gen wordt de rekening 1944 sluitende op een bedrag van ƒ43.047.62 en de begroting 1945 sluitende op een bedrag van 37.600 met een nadelig saldo van ƒ3.000 voorge steld deze goed te keuren, waartoe wordt besloten. De voorzitter spreekt de wens uit, dat de fokkers er voor dienen te zorgen om een voldoend aantal jonge beren op te fokken, dit in verband met een op de be groting staand bedrag van ƒ20.000 voor aankoop beren. Tot bestuurslid wordt benoemd de heer J. de Jonge Wz. N.-Beemster, terwijl tot leden van de fin.-commissie rekening 1945 en begroting 1946 bij acclamatie de heren N. Vis te Alkmaar: K. Wagenaar, Gr. Schermer; K. S. Winkel, Abbekerk; tot plaatsvervangers de heren D. Schoen te Benningbroek en J. Willenborg te Spier dijk worden gekozen. De voorzitter sluit hierna de vergadering en spreekt de wens uit het volgende jaar de vergadering te kunnen houden in vrede. De veevordering Voor de levering aan de Centrale werden Maandag op de Alkmaarse markt 98 run deren, 6 pinken, 15 schapen en 200 nuch tere kalveren aangevoerd. Voor de taxatie waren 35 runderen aanwezig, die aan hou ders van toewijzingsbewijzen, tegen de door de taxatie-commmisie vastgestelde prijzen, werden toegewezen. Aangehouden De politie heeft een drietal jongens aan gehouden, die bezig waren met het stelen van een zak gerst van een rijdende vracht auto bij de Friesebrug. Voorts werd aangehouden een zekere K. de G„ wonende aan de Stationsstraat, zijnde de voortvluchtige derde verdachte van de diefstal van 5 zakken meel in een perceel aan het Kennemerpark. Een paar opgeschoten jongens, die in braken in een werkplaats van de Ned. Spoorwegen, werden door den dienstdoen- den wacht gesnapt en opgesloten. De poli tie, die gewaarschuwd werd, zag zich ge noodzaakt, bij hun overbrenging naar het bureau, omdat zij wilden vluchten, van de vuurwapenen gebruik te maken, zodat zij opnieuw konden worden gegrepen en naar het bureau gebracht. Een eigenaardige fokker Mijn vriend de veehouder, een erkend fokker, voelt veel voor de koe van de ar men en heeft daarom het voorzitterschap" van de geitenfokvereniging in zijn streek op zich genomen. Dank zij zijn ijver heb ben vele gezinnen de beschikking gekre gen over een goede melkgeit, zodat die gezinnen dagelijks over een paar liter melk beschikken. Onze fokker is daar niet weinig trots op, houdt op zijn boerderij ook enige geiten en een prima bok, om het materiaal van de leden van zijn ver eniging op zo hoog mogelijk peil te bren gen. In de laatste bestuursvergadering, waar in met vreugde werd vastgesteld, dat het .ledental zeer toeneemt, vernam onze fok ker, in zijn kwaliteit van voorzitter, dat een medebestuurslid, vader van een groot gezin, zijn melkgeit had verloren. Begrij pend wat dit voor dit grote gezin van zelf- verzorgers betekende, stelde hij een van zijn goede geiten voor een civielen prijs beschikbaar. Groot was echter zijn verwondering toen zijn vrouw de volgende dag opmerkte, dat iemand met de geit de boerderij voor bij trok. Zijn verwondering steeg tot ver ontwaardiging, toen na onderzoek bleek, dat zijn medebestuurder, dién hij,, terwille van zijn gezin zo billijk had geholpen, zich terwille van het geld had laten verleiden, de geit met een winst van ƒ400 van de hand te doen en dat nog wel aan een niet lid van de vereniging. Zijn verontwaardi ging werd later gelukkig getemperd, toen het hem gelukte den nieuwen eigenaar lid van de fokvereniging te maken, maar hij bleef op. zijn standpunt staan, dat hij in de eerstvolgende bestuursvergadering zijn ontrouw medebestuurslid tot aftreden zal dwingen. Burgerlijke Stand Geboren: Metje M., d. v. H. Th. Klaas- sen en G. Schakelaar; Gerard, z. v. R. Koster en J. E. Bieman; Adriana C. J., d. v. N. Th. de Wit en A. D. Roosje; Petrus A. J„ z. v. J. N. Buur en G. M. Bot; Bernardus J., z. v. W. Zoon en W. Bergen; Alida D., d. v. Emanuel S. Koop en C. Molenaar; Leonardus M., z. v. J. A. Kaandorp en D. v. Waning' Rudolphus H., z. v. E. W. J. Scheltinga en J. L. Poelgeest; Lambertus, z. v. L. Kollof en C. J. Schouten; Catharina M., d. v. P. J. Fernée en A. de Groot; Lamberuts N., z. v. A. Baars en D. v. Es; Francesco J. L„ z. v. J. H. A,. Winnubst en L. M. Bonarius; Jannetje, d. v. J. B. M. .Pure- veen en J. Slenters. Ondertrouwd: Jan Blom en Maartje Korstman; Hugo W. Schut en Johanna A. Vossenaar; Simon Wagemaker en Aaltje Brink. GehuwdLeonardus Verhagen en Maria C. A. Habiecht. Overleden: Hendrik de Boer,, geh. m. G. Ruijgh, 79 j.; Cornells Groen, geh. m. T. Bruin, 71 j.; Grietje Kokkes, 89 j.; Antonius J. Sman, 7 m.; Trijntje IJfs, wed. v. J. Hoogland, 80 j. ENKHUIZEN Burgemeester Broere vertrekt Met ingang van de datum, waarop zijn opvolger in dienst treedt, is burgemeester Broere benoemd tot administrateur, hoofd der afdeling financiën van de Provinciale Griffie te Haarlem. De heer Broere 'kwam naar Enkhuizen als waarnemend burgemeester op 14 Juli 1942. Op 28 Mei 1943 werd hij tot burge meester benoemd. Hij is geen lid van een politieke partij. Enkhuizen zorgt voor Amsterdamse babies Ruim honüerdtwintig Amsterdamse ba- bies, die per schip onderweg waren naar Friesland, zijn hier tijdens een oponthoud door de bevolking liefderijk opgenomen. Voor den duur van de oorlog zullen de kindertjes nu te Enkhuizen blijven. De leidster van het convooi, mevrouw Wijsmuller, heeft een betuiging van innige dank tot de bevolking gericht. Bevolking Ingekomen: Feite F. Hoekema, Kaas markt 11, van Enschede; Willem ter Haar, Kuipersdijk 94, van Amsterdam; Wilhelmina D. Baas, Paktuinen 91, van Bovenkarspel; Anna A. Meijer, Kuipers dijk 18, van Amsterdam; Helena C. van Veen Karnemélksluis 13, van Zwaag. Vertrokken: Geen. Burgerlijke Stand Geboren: Annie, d. v. Jacob Masereeuw en v. Elisabeth Ramkema; Dieuwertje, d. v. Hendrik Jan van Dolfcen en v. Aaltje Boeder; Grietje, d. v. Willem Swier en v. Helena van Weelden; Quirijn, z. v. Lam bertus Hendrik v. Dijk en v. Janna Lan- gedijk; Freddy Jozef Maria, z. v. Gerar- dus Wilhelmus Slok en v. Catharina Maria van der Vegt; Frederik Jan z. v. Theunis Kwast en v. Elisabeth Frederika Roosen daal; Christina, d. v. Jan Smit en v. Dieuwertje Dikkers; Augustinus Antho- nius Maria, z. v. Domimcus Jacobus Han sen en v. Cecilia Flapper; Cornells, z. v. Cornells Bakker en v. Aafje Tool; Tilly Elly. Edith, d. v. Fieter Mastenbroek en v. Wilhelmina van Weelden, Ondertrouwd: Gijsbertus Cornells Boo- gerd en Aafje Elisabeth Bijl. Overleden: Nicolaas Groot, 50 j„ echt genoot v. Hendriks Spoelsira; Miciel Bak huizen, 71 j.; Jacob Masereeuw, 59 j., echtgenoot v. Geertje Metselaar; Elisa beth Franz, 76 j., weduwe v. Bieuwert Klouwers; Adriana Geertmiüa Cornelia Nobbe 70 j., weduwe v. T. Roos; Imrna- gonda Buis, 68 j., echtgenoot van Broer Buis; Jan Mantel, 5 j., z. v. Cornells en v. Jeltje Slot. HOORN De jonge spinazie is er De omstandigheden hebben er toe mee gewerkt, dat de kasproducten dit voorjaar bijzonder vroeg zijn en hiervan vormt de spinazie een veelbelovend begin. Begin van deze week signaleerden wij een kar, be laden met deze jonge groente, in de stad en er zijn gezinnen, waar men de maaltijd reeds met deze primeur kon opluisteren. Wanneer het voorjaar geen kentering ten ongunste gaat vertonen, zullen trouwens ook de producten van de koude grond voorlijk zijn. De bessenbomen botten al uit, terwijl in de fruitstreek rond' Hoorn een teer groen waas zich reeds op schuch tere wijze over d,e boomgaarden spreidt. Als nu de beruchte nachtvorsten, die vooral in April zoveel onheil kunnen aan richten, maar uitblijven! MEDEMBLIK Medemblik ontboomd Na de hout-distributie alhier, waardoor vele bomen zijn verdwenen, heaft van ge meentewege een' bomenverkoop plaats ge had. Medemblik ziet er thans al zeer ar melijk uit. Langs de Ooster- en Westerha ven, Oudehaven en langs het Gedempt Achterom, Ooster- en Westersingel en langs ons mooie sportpark, zijn thans alle bomen geveld. Voor de helft' zijn de bo men langs de Breedstraat slachtoffer ge worden. Gelukkig werden de bomen langs de Nieuwstraat tot nog toe gespaard. 50-jarige echtvereniging Het echtpaar K. BosSpijker heeft zijn 59-jarig huwelijk in stilte herdacht. Na tuurlijk heeft men in de huiselijke kring er van gemaakt, wat er van te maken was en het zeldzame feit met de familie in dankbaarheid gevierd. ZAANDAM Mooi succes Dat onze plaatsgenoot de heer J. Kraaier Jr. de bekende kanoer en her haald kampioen van Nederland, niet al leen in de sport uitblinkt, maar ook op ander terrein tot zeer hoge prestaties in staat is, bewees hij dezer dagen. In de prijsvraag, uitgeschreven door de Verbonden Nederlandse Watersport Ver enigingen CV.N.W.V.) voor een ontwerp van een Zuiderzee-zeilkruiser, werd het ontwerp van den heer Kraaier met een le prijs bekroond. Deze prestatie heeft des te meer be tekenis als men weet, dat vele bekende jachtontwerpers in deze prijsvraag mede dongen. ZAANDIJK Burgerlijke Sfand Geboren: Sietske, d. v. S. Dijkstra en D. Kootstra, Wilhelmina Hendrika, d. v. J. de Vries en H. Metselaar; Theodoria Maria, d. v. N. Brakenhoff en A. Schoone; Margaretha, d. v. A. v. Dijk en G. Strij- kert; Catharina, d. v. H. Brussel en C. C. P. Meijer; Otto, z. v. A. Gnodde en R. v. d. Werff. Ondertrouwd: D. Lubbes en I, de Vries. Getrouwd: R. J. Bakker en C. E. Ver- zijlenberg; D. Lubbes en I. de Vries. Overleden: J. de Boer, wed, van J. Kraaij, 69 jaar; Willem Wezel, 81 jaar; H. van Draanen, 1 jaar; Tr. Kreijn, 75 jaar; Pieter Havik, 66 jaar; J. de Vries, 73 jaar; J. Burghart, 92 jaar; M. Koe man, wed. van J. de Vries, 73 jaar. Centrale Keuken De „Centrale Keuken" blijft nog steeds een grote aftrek behouden. Het verloop van de laatste weken was als volgt; 1925 Febr. 2575 kaarten, 23 Febr. 4 Maart 2595, 5—11 Maart 2463, 12—18 Maart 2310 en in de week van 19—25 Maart 2289 kaarten. OOSTZAAN Vechtpartij met veedieven Twee zoons van den veehouder D. T. bespeurden dat dieven het op hun vee hadden voorzien. Een vechtpartij ont stond, waarbij een der dieven, een Zaan dammer, werd gedood en de ander zwaar gewond. De politie heeft de zaak in onder zoek, teneinde uit te maken in hoeverre het hier zelfverdediging betreft. KOOG A AN DE ZAAN Burgerlijke Stand Geberen: Jacob, z. v. J. Dekker en M. Bunschoten; Frederik Gerrit, z. v. F. G. Honig en N. Abbing; Hendrina Aleida Gerarde Maria. d. v. N. J. Hooijschuur en M. T. E. Publichuizen; Eva, d, v. S. Jan- neman en C. Groot; Johannes, z. v. J. Mackor en M. Bruggema-n: Bram, z. v. H. S. A. Lutje en A, E. Ridder; Jacoba, d. v. S. Prins en J. van der Weide; Olga Maria, v. J. J. van der Huijsen en P. Gobielje; Herman Heertje, z. v. L. Vorst en E. Rep; Arthur Dick, z. v. J, N. L. Kaijser en M. C. Tack; Grietje, d. v. A. Quarre en T. Kalsbeek; Jenny, d. v. J. Wezel en G. Steennis; Gustaaf Christaian Erik, z. v. A. Braams en G. C. A. Smit; Jacobus Gerardus, z. v. J. Rietveld en E. G. Ouderman. Ondertrouwd: L. Koene en A. Eakker; T. Rietveld en M. Oord. Getrouwd: L. Koene en A.. Bakker; A. Comans en Th. J. Span; T. Rietveld en M. Oord. Overleden; H. B. Lange, 67 jaar; A. Smid, echtg. v. L, J. van Dartelen, 68 jaar; A. Kaat, wed. v. H. Mazereeuw, 68 jaar; H. Lange, 80 jaar; A. M. Tel 4 jaar; T. Root 7 mnd.: Otto Verkerk 8 jaar; T. Woudenberg, wed. v. J. van Nek, 72 jaar; M. C. den Beems van Zaandijk, 83 jaar. WESTZAAN Gewijde bijeenkomst Zondagmiddag vond in de Grote Kerk een Gewijde Bijeenkomst plaats, waarvoor zeer veel belangstelling bleek te bestaan. Door ds. E. P. Borgman werd de ,.Mat- theus Passie" behandeld, waarbij onder muzikale leiding van den heer Hein Grae- fing gedeelten uit de „Mattheus Passion" van Joh. Seb. Bach werden vertolkt. Solistische medewerking werd hierbij ver leend door Emmy Mullervan Eugen, so praan, Dora GraefingKoelman, alt. Piet de Jager, tenor en Nico Evers, bas. Hoe wel het niet in onze bedoeling ligt In bijzonderheden te treden, willen we toch een uitzondering maken voor de aria „Uit liefde wil mijn Heiland sterven", zeer fraai gezongen door de sopraan en buitengewoon muzikaal begeleid door Jo v. Veen, fluit. Dit vormde zeker het hoogtepunt van deze middag, Hopenlijk zullen in de toekomst meer dere van dergelijke muzikale Gewijde Bijeenkomsten in de Grote Kerk worden gehouden. Gevonden GEVONDEN. Een klein roodbruin kinderschoentje aan de Vaartdijk. Inlich tingen J. J. Allanstraat 398, alhier: KROMMEME Burgerlijke Stand" Geboren: Simon Adrianus, z. van Adri- anus Leering en Geertruda Petra; Anna Maria, d. van Wilhelmus Ludovicus van Gemert en Petronella Theresia van Ruth; Wiilhelmina Clara. Duifje, d. van Nico laas van Hoogstraten en Duifje Karstens; Johannes Andreas, z. van Johannes Schavemaker en Adriana Margaretha Cornelia Peeters; Corpelis. z. van Corne lls Metzelaar en Anna Wulp; Cornells Anthonius, z. van Nicolaas Koning en Emma Gaal. Overleden: Cornelia Jongeneel, 59 j„ echtg. van Gerard Kaper. HELDER Uit Politierapport Door een drietal personen, resp. wonend in de Javastraat, Gravenstraat en Beu kenkampstraat, werd aangifte gedaan van diefstal van hun rijwiel. Een bewoner van de Krugerstraat deed aangifte van ontvreemding van een luid spreker, boeken en serviesgoed. Een bewoner van de Anjelierstraat werd aangehouden als verdacht van fraudu leuze slachting. Door een bewoner van de Jan Verfaille- weg werd aangifte gedaan van diefstal van 8 hanen. Door een bewoner van de Havikstraat werd aangifte gedaan van 'diefstal van een overjas. Een bewoner van St. Maarten deed aan gifte van ontvreemding van een electro motor uit een perceel in de Vijzelstraat. Er werd aangifte gedaan door een be woner van de Van Galenstraat, dat van een perceel in de Gravenstraat alle ruiten door de jeugd zijn vernield. Door een bewoner van de Ceramstraat werd aangifte gedaan van ontvreemding van een complete installatie tot het op wekken van electrische energie. Burgerlijke Stand Bevallen: A. W. C. Kulk—Kroos, d. en z.; M. H. HamersWeitering, z.; N. W, J. van DijkDekker, d.; E. K. Paans Wessel, z. Overleden; Wilhelmina Christina ten Berg, 5 weken. Ondertrouwd: H, Webeling en T, J. Brouwer. Gehuwd: J. Th. Zwanenburg en R. Gort en J. van Drongelen en A. van der Werff. SCHAGEN Marktbericht van Donderdag 15 Maart. 1 stier centrale; 66 geldekoeien (vette) centrale; 29 kalfkoeien 259659; 13 pin ken centrale; 4 pinken tax. 175269; 283 nuohtere kalveren centrale; 7 schapen (vette) centrale; 2 varkens (vette) per K.g. centrale; 24 konijnen 1.per Kg.; 3 kippen 9.99 p. Kg. Voor de centrale werden aangevoerd 66 'koeien, 1 stier, 13 pinken 283 nuchtere kalveren. 7 schapen en 2 varkens. Van de taxatiamafkt 20 koeien 250ƒ650 en 4 pinken 175ƒ260. Er waren aardige koeien bij. De aanvoer was 36 stuks waar van overgenomen zijn 20 koeien en 4 pin ken. De rest naar de centrale. Aankoop- vergunningen waren ruimschoots ver strekt. Er was wel ambitie voor. Op de ko nijnen en kippenmarkt was het een stugge handel. Veel bezoek, dat gaf nogal ver tier. van Donderdag 22 Maart 1945. 1 stier centrale; 47 geldekoeien (vette) centrale; 23 kalfkoeien 280600: 14 pin ken centrale; 6 pinken 150225 311 nuoh tere kalveren centrale; 2 schapen (vette) centrale; 42 konijnen 1.p. Kg.; 12 kippen 0.90 p. Kk. Voor de centrale werden aangevoerd: 47 koeien, 1 stier, 14 pinken, 311 nuchtere kalveren en 2 vette schapen. Voor de taxatie aangevoerd 24 koeien en 10 pin ken waarna, zijn overgenomen 23 koeien 280600 'en 6 pinken 150ƒ225. Er war ren nogal kwaliteit koeien bij. Aankoop vergunningen waren weer flinke aanetal- len uitgegeven. Er schijnt weer een ver andering a.g. de taxatiemarkt in de lucht te hangen? De handel in kippen en konij nen niet beter bij de vorige week. De aan voer blijft steeds klein na die inbeslag name. Veel bezoek met zo'n mooi'e dag weer. CASTRICUM Diefstallen Bij verschillende inwoners van Bakkum zijn kippen ontvreemd, terwijl bij den heer G. B. M. konijnen zijn verdwenen. Politie heeft de zaak in onderzoek. Openstelling postkantoren De uren van openstelling van het plaat selijk postkantoor zijn. voor den postdienst van 8.30—12.30 en 14—16 uur. Benoemd In de vergadering van het R.K. .kerk en armbestuur is de heer G. Louter b- •- kozen als armmeester, en in de vacature, ontstaan door het overlijden van d'en heer Joh. Weda is benoemd de heer H. Heere mans. Hoofdredacteur: H. M. C. Schroder, A'dam, afwezig. Rayonredacteuren: J. Groot, Enkhuizen; J Broersen, Hoorn; A. van Kampen. Den Helder: M. Kuiper, Scha ken en La.ngedi.il-; D. Klomp, Alkmaar; W. Harwijnen, Koog a.d. Zaan; J. Belterman, Beverwijk; H. P. v. d. Aardweg. Prov red. Verantw. voor de advertenties W. Ra- getlie, Koog a. d. Zaan, Drukker N.V. „De Arbeiderspers". Am sterdam. K 113

Dagblad voor Noord-Holland : Alkmaarsche editie | 1945 | | pagina 2