mwn I Hoor vakarbeiders ONGESCHOOLDEN EU VAKARBEIDERS IN ALLE BEROEPEN werkgelegenheid ADVIESBUREAU AMSTERDAM N. C.V. KAS 1929 Officieele Publicatie Een Spaarbrief van de een niterst eoliede belegging kwam in 1944 ter verdeeling Voor een volgestorte spaarbrief van 500.— 1000.— 2500.— betaalde men bü toetreding 390.— 780.— 1950 üitkeering kas 1929: hoogste 878.60 1757.20 4393.— laagste 651.11 1302.22 3255.55 Looptijd 14 jaar. Storting vanaf 3.- per maand Nadere inl., mede omtrent een vertegenw., verstrekt de N.C.V. Spaarverz., Zeestr. 88, 's-Hage. Vee in beslag genomen De marechaussee heeft twee koeien, welke zonder vervoerbewijs werden ver voerd, in beslag genomen. Tegen den eigenaar S. werd proces-verbaal opge maakt. Bij den -heer Sch. werd beslag ■gelegd op twee verkens. BURGERLIJKE STAND. Geboren: Afra D. M. d. v. A. Klaasse en E. Schou ten; Bernardus J. M., z. v. B. H. M. Kuil man en M. Lute; Hermanus J.,z v. E. Veldt en A. Zomerdijk; Dominicus M„ z. v. P. Duyn en A. Greuter; Willibrordus G. A. J., z. v. J. Brakenhoff en J. J. Veldt; Petrus C. J. z. v. J. P. Beentjes en M. Twisk; Rinsje, d. v. P. van der Houw en S. Tromp. Overleden: P. Gooijer, 74 j., "echtg. v. Antje de Graaf; Swart Nieske, 73 j. echtg. v. Jan Greve. BEVERWIJK invalide gedupeerd Het dievengilde, heeft het thans niet langer alleen voorzien op rijwielen met luchtbanden, maar blijkt nu ook zijn keuze te bepalen op fietsen met massieve banden, in de wandeling anti-plofbanden geheten. Een dergelijke ervaring deed' de heer H. Sch. op, wiens met massieve ban den uitgerust karretje werd ontvreemd bij het kantoor van Sociale Zaken aan de Zeestraat. Temeer daaróm is de heer Sch. zwaar gedupeerd, aangezien hij invalide is en het bezit van een rijwiel beslist niet kan ontberen. In verband daarmede word.: een dringend beroep gedaan op den da der van deze diefstal, om althans in dit geval een menslievend standpunt in te nemen en den benadeelden invalide weer in het bezit te stellen van zijn karretje. De gedupeerde woont aan de M. van Heemskerckstraat 181. Dolf Schalkwijk BERGEN Tengevolge van een hartaandoening overleed Maandag, op ongeveer 60-jarige leeftijd, in de Paul Krug.erstraat te Alk maar, de heer Dolf Schalkwijk, directeur van de busdienstonderneming Alkmaar Bergen. Voor de ontwikkeling van deze dienst heeft de heer Schalkwijk een grote krachtsontwikkeling ontplooid, waardoor zijn onderneming tot een van de beste in den lande kon worden gerekend. Hij was vol plannen om na de oorlog de dienst weer geheel op poten te zetten. In het gemeen schapsleven te Bergen nam hij in Bergens mannenkoor en in Bergens Gemengd koor een vooraanstaande "plaats in. Steeds stelde hij een van zijn mooie bussen voor deze vereniging beschikbaar om wedstrij den te bezoeken. Ook voor de schoolfees ten was dit trouwens het geval In den heer Schalkwijk verliest Bergen wederoin een van zijn vooraanstaande personen. Meester Otten In Bergen heeft men met grote deel neming kennis genomen van het feit, dat meester Otten op 76-jarige leeftijd te Den Haag het slachtoffer is geworden van het bombardement in de Bezuidenhout. Jaren was meester Otten, die school hoofd in Hoorn was geweest, in Bergen een bekende figuur, die vooral in de bil- lardclub zeer gezien was. De derde Mei 1940 verhuisde hij terwille van zijn doch ter, naar Rotterdam, waar hij het bom bardement in 1940 medemaakte en daar na, terwille van meerdere veiligheid, naar Den Haag verhuisde. Weinig heeft hij kunnen bevroeden, dat hij daar toch ten slotte het slachtoffer van een bombarde ment zou worden. Centrale Keuken HE1LOO Na veel moeilijkheden te hebben over wonnen op het gebied van aankoop en vervoer van diverse levensmiddelen, draait de Centrale Keuken thans weer op volle toeren. Hoewel enkelen menen, dat het menu niet altijd even afwisselend is, kun nen wij niet anders zeggen dan: het eten is zeer goed. Men moet niet vergeten, dat in deze tijd van levensmiddelenschaarste het menu niet veel variaties kan bieden, het geen overigens ook niet de opzet is van een centrale keuken; het gaat in hoofd zaak om goed en warm voedsel. Voor de huisvrouw, voor wie het koken bij het gebrek aan gas/electriciteit of kolen een probleem is geworden hetgeen het dik wijls ook is voor de leiding der centrale keukens is een goed functionnerende centrale- keuken een uitkomst. Men bedenke, dat een warm maal be reiden voor 4000 a 5000 personen nóg meer eisen stelt dan het bereiden van een portie eten voor een gezin van vier personen, en dit is dikwijls ook lang niet gemakkelijk. Burgerlijke Stand Geboren: Johanna G. T„ d. v. P. A. de Wit en G. W. Apeldoorn; Margaretha M., d. v. C. T. Vreeker en M. A. Bouman; Alijda M., d. v. P. A. v. Dam en A. E. Brouwer; Maria J. J., d. v. P. A. Vink en J. M. C. v. Pelt. Ondertrouwd: Pieter J. v. d. Velden en Anna P. Bruijne. Overleden: Anna M. de Graaff, 67 j., wed. v. G. de Groot: Antje de Boer, 88 j., wed. v. J. v. d. Maaten. BEVERWIJK Oogstopbrengst in de Zuidwijker- meerpolder Nu bij de landbouwers in de Zuid- wijkerméerpolder het dorsen, althans de eerste ronde, achter de rug is, hebben wij geïnformeerd naar de opbrengst van de belangrijkste producten, n.l. aardappelen, tarwe en erwten. De algemene opinie was, dat de tarwe over het algemeen goed' is geweest, al loopt de opbrengst tamelijk uiteen. Deze •varieert zo ongeveer van 45 tot 55 H.L. per H.A., wat voor het overgrote deel is toe te schrijven aan de kwaliteit van de grond. Ook de hoedanigheid van dit, voor de voedselvoorziening zo voorname artikel is uitstekend. Wat de aardappelen aan gaat, was men niet zo tevreden: hiervan had de oogst beduidend groter kunnen zijn. De langdurige droogte heeft hiertoe veel bijgedragen, maar de kwaliteit was best. Zeker 80 pet. van de totale opbrengst is direct aan de consumenten afgeleverd en over het geheel voor zeer redelijke prij zen. Ook de erwten zijn niet tegengevallen, maar hiervan hep de kwaliteit zeer uit een door verschillende omstandigheden waartegenover de meest bekwame boer machteloos staat. Bieten, suiker- zowel als voederbieten waren uitstekend en Vooral op de eerste is een ware „run" ge houden. Op onze vraag naar de zienswijze van de landbouwers over de houding van het publiek bij het uitdelen van tarwe e.d. bij het dorsen, waren de meningen zeer ver deeld. De algemene overtuiging is echter, dat, al zou alles worden weggegeven, het bij het merendeel nog niet goed is. De beste oplossing lijkt ons die, zo als de boe ren, ressorterende onder het in de ge meente Assendelft gelegen deel van de polder toepassen. Deze dragen n.l. een zeker percentage af aan het daar be staande noodcomité, d'at dan voor een zo goed mogelijke verdeling zorgt. Gevonden voorwerpen Op het bureau van politie zijn inlich tingen te bekomen omtrent de volgende gevonden voorwerpen-: Een bruine porte feuille met inhoud, gebreide kinderwant, 3 portemonnaie's met inhoud, een rubber met zeildoek omkleed zadeldek, donker blauwe gebreide wollen muts, zwarte vul penhouder. GROOTEBROEK Centrale Keuken Dezer dagen hebben wij eens een kijkje genomen in de centrale keuken te Hoog- karspel, die ook voor onze gemeente het eten lévert en bij een rondgang door de hiervoor in gebruik genomen kaasfabriek, hebben wij mogen constateren, dat alles goed marcheert. Er wordt vijf dagen per week een stevige stamppot en twee dagen een portie behoorlijke soep verstrekt, zo dat dit de toets der vergelijking met andere keukens nog wel kan doorstaan. De leiding ziet zich echter genoodzaakt om buiten de bonnen ook een bepaalde hoeveelheid aardappelen te vragen, wil men, dat voor 1400 tot 1500 mensen het gehele zaakje reilt en zeilt. De geruchten, als zou zeer veel e'ten aan niet-ingezete- nen worden verstrekt, zijn inderdaad on juist. Eerst dan wordt eten verstrekt, als alle deelnemers hun portie hebben ge had en zij, die een dubbele portie wen sen, ook zijn bevredigd. HOOGKARSPEL Veiling „De Eendracht" De veiling „De Eendracht" alhier hield dezer dagen haar ledenvergadering in café „De Landbouw". Deze vergadering die door een klein ge tal leden was bezocht, werd gepresideerd door den voorzitter, den heer C. Reus. De secretaris, de heer P. Schoen, las het jaar verslag, waaraan we ontlenen, dat de prij zen voor sommige producten onvoldoende waren. Het ledental is met 12 toegeno men. De obligatieschuld is geheel afge lost. Enkele jubilea van bestuursleden werden nog herdacht. De heer D. Brander, lid dei- fin. com missie bracht verslag uit van het nazien der boeken. De balans en exploitatiereke ning over 1944 werd goedgekeurd. De begroting over 1945 werd tamelijk uitvoerig besproken, maar uiteindelijk zonder stemming aangenomen. De heren C. Reus, S. Buijsman en K. Bakker wer den herkozen. De heer A. Bakker Kz. te Wervershoof werd als lid der financiële commissie benoemd. De heer A. Schermer feliciteerde den voorzitter met zijn herbe noeming. Volgde sluiting. HOOGKARSPEL Het veel voorkomende euvel Verschillende keren hebben hier. dief stallen plaats tot schade en ongerief van vele ingezetenen. Bij den een worden aardappelen uit de kuil gestolen, bij den ander hout van een schoeiing weggehaald bij weer een ander uien, eet- en pootaard- appelen uit de schuur gestolen en dit gaat maar steeds door. Hoewel door de politie wel moeite wordt gedaan om de daders in handen te krijgen, is dit haar nog steeds niet gelukt. Kind overreden Een driejarig kind van den verzeke ringsagent K. B. werd door een passeren de auto overeden en gedood'. LANGEDIJK Burgerlijke Stand Geboren: Helena G., d. v. J. Vroegop en G. H. Bruin. Getrouwd: H. Rootjes en J. Twisker. Overleden: Wilhelmina Klerk, 60 j„ wed. v. D. Man; Jan Spaans, 15 j., z. v. C. Spaans en G. Koeman. TEXEL Geboren: Hendricus L„ z. v. H. J. Dijt en J. Th. Elfering; Aaltje H., d. v. A. Eenhoorn en A. Jurjens: Duije G. J., z. v. T. Zeldenrust en M. Bakker: Piet, z. v. J. v. Leeuwen en A. Rozing; Maartje, d. v. J. Meedendorp en J. Bakker; Paulus, z. v. C. Kuip én M. M. Huisman; Nicolaas C. J., z. v. J. A. Bakker en C. Slot. Overleden: Hendricus L. Dijt, 2 d.: Jacoba Helm, 83 j„ wed. v. J. de Ruijter; Cornells Vlas, 75 j., geh. m. K. Boon; Wilhelmus A. Dekker, 15 j.Naantje Ellen, 77 j„ wed. v. C. Daalder. Heeft de dokter „kalk met D" voorgeschre ven? Neem dan het gemakkelijk opneem bare DAGRAVIT. Kalk, phosphor èn Vi tamine D.de Ideale combinatie voor toe komstige moeders en groeiende kinderen! Bij Apothekers en erkende Drogisten D A de Graaf t Handel industrie DAGRA C V.. PostD 605 A dam-C GEVONDEN VOORWERPEN: een pr. sokken; een portemonnaie: een étui; een kinderwantje; een sleuteltje; een muts; een ceintuur; een rozenkrans; een paar kinderslofjes; een metalen ring. Inlevering zeepbonnen. De secr.-gen. van het dept. van H„ N. en S. maakt bekend, dat detaillisten in de prov. Noord-Holland, Zuid-Holland en Utrecht de nog in hun bezit zijnde bonnen en rantsoenbonnen voor eenheidstoiletzeep, eereidszeep, scheerzeep, waspoeder en zeepvervangende wasmiddelen in een veel voud van tien rantsoenen vóór 7 April 1945 bij de plaatselijke distributiediensten dienen in te leveren ter verkrijging van toewijzingen met afgeknipte linkerboven hoek. Zij moeten d-ze toewijzingen teza men met de restantbonnen bewaren ter verantwoording van htm voorraad. Geen rantsoenbonnen voor zeepartikelen meer. 's GRAVENHAGE, 28 Mrt. De secre taris-generaal van het departement van Handel, Nijverheid en Scheepvaart maakt bekend, dat, in verband met het stopzet ten van de productie van eenheidstoilet zeep, eenheidszeep, scheerzeep, waspoeder en zeepvervangende wasmiddelen dcor de distributiediensten in de provincies Noord- Holland, Zuid-Holland en Utrecht geen rantsoenbonnen vool- deze artikelen meer zullen worden uitgereikt aan kappers, me dische studenten, werkzaam in de anato mie, vroedvrouwen, verloskundigen, gedi plomeerde bakers enz., wijkverpleegsters, personen, werkzaam in de genees- en ver bandmiddelenindustrie, enz., practiserende artsen, tandartsen, tandheelkundigen en veeartsen. Eveneens zullen geen toewijzingen voor deze artikelen meer worden verstrekt aan instellingen. Suikerbieten. 's-GRAVENHAGE, 29 Mrt. De secre taris-generaal van het departement van Landbouw en Visserij maakt bekend, dat in de provincies Noord-Holland. Zuid-Hol land en Utrecht op de vóór-ingeleverde bonnen A 381, B 381 en 337 van de derde noodkaart, elk recht gevendë op het kopen van 3 kg. suikerbieten, slechts tot Zondag 8 April a.s. aan het publiek mag' worden afgelevei'd. Na die datum zal op deze bonnen niet meer worden afgeleverd. f De Gewestelijke Arbeidsbureau's GRONINGEN en MEPPEL zoeken voor tewerkstelling in hun rayon Betaling geschiedt volgens tarief. Kost en huis vesting zijn kosteloos. Voor werkwilligen be staat de mogelijkheid tot 15 kilo aardappelen wekelijks aan hun families te sturen. Aanmel dingen kunnen gebeuren bij de aanmeldings- bureau's STADHOUDERSKADE 6 en HOTEL KRASNAPOLSKY. AMSTERDAM, alsmede bij de GEWESTELIJKE ARBEIDSBUREAU'S te Amsterdam, Haarlem en Alkmaar, dagelijks van 912 en van 24 uur. in alle beroepen bestaat er tegen tariefloon met kosteloze verzorging en onderkomen in Nederland. Werkwilligen ontvangen nadere inlichtin gen bij het Stadhouderskade 6 en bij het bijkantoor Krasnapolsky, dagelijks van 912 uur en van 2 4 uur.

Dagblad voor Noord-Holland : Alkmaarsche editie | 1945 | | pagina 3