WIERINGER NIEUWS ONBEDRUKTE PAPIEREN ZAKKEN VERKRIJGBAAR WAARHEEN? RAAD WIERINGEN. Installatie van den tijdelijken raad. De Heeren J. Beeker en F. Bontkes tot Wetli. verkozen. Coalitie V.D. S.D.A.P. In principe besloten tot Stich ting eener U.L.O.-school. Geen losloopende honden meer. Woensdagmiddag is de tijdelij SPORT en SPEL. UITSLAG BRIDGE-WEDSTRIJD. De uitslag van de op 27 Nov. j.1. gehouden bridge-wedstrijden J is als volgt A. lijn. 1. Kuipersvan dar Vel de 43 p. 2. Blaauboer—Kraan 33l/> p. 3. Kooijde Haan 31 p. 4. KlompMontulet 29Va p. 5. ke gemeenteraad van Wieringen Mooije Deijkers 29'/2 p. 6. Nieuw geïnstalleerd. De nieuwbenoem- den legden in handen van den Voorzitter, Burgemeester Kolff, de vereischte verklaringen af, waarna de voorzitter een overzicht gaf van de belangrijke gebeurte nissen in bezettingstijd, waarbij hij o.m. 23 gevallen Wieringers me moreerde. Vóór dat tot de Wethoudersver- kiezingen werd overgegaan ver klaarde de woordvoerders der j V. D. en S.D.A.P.-fractie, de Hee~' ren J. Lont Cz. en F. Bontkes dat beide groepen over de te volgen gedragslijn overeenstemming had den bereikt en elkanders candi- datuur zouden steunen. De Heer Niemeijer keurde deze houding ten sterkste af, verkla rende dat men hiermede i. d. oude fout der partij-politiek was ver vallen hetgeen niet strookte met de bedoeling van den tijdelijken gemeenteraad, die meer als een vertrouwenscollege van de burge rij moest worden gezien. Na repliek werden daarop de Heeren J. Beeker en F. Bontkes met algemeene (12) stemmen tot wethouder gekozen, die beiden hun benoeming aanvaardden. Aan den Heer Volger, als on derwijzer aan de O.L.Sch. te Hip- polytushoef en Mej. E. M. Mulder als onderwijzeres aan de Sch. voor Den Oever 3 u. R. K H.-hoef Zo Hoogmis 9.: buurtHof 29 p. 7. Jongkind Smit 28'A p. 8. GarreltsDek ker 28 p. B. lijn. 1. WitRuijs 42Va p. 2. TakesKeijzer 38"2 p. 3. Smit Spaander 337* p. 4. dames rencongrega Jongkindv. d. Velde 32 p. 5. KoopmansDam 30 p. 6. Engel Rijkers 29Vs p. 7. Molenkamp Russelma 24 p. 8. DovesSlikker 22 punten. SUCCES NIEUWS. Uitslagen van Zondag 25 Nov. '45. Succes 1 H.R.C. 1 4—2 Succes 3 Oosterend 1 32 Z.A.P. 4 Succes 5 03 Programma voor 2 Dec. 1945 Schagen 1 Succes 1 2.30 uur. Kaagvogels 1 Succes 2 2.30 u. Succes 3 Wiron 1 3 uur. Succes 4Wiron 2 1 uur. Succes 5—Watervogels 3 10 uur. Succes AHelder a 12 uur. De spelers van het le en 2e elf tal zullen a.s. Zondag een zware opgave hebben. Beide hebben te genstanders van formaat te be strijden. Wanneer echter goed aangepakt wordt zooals in de laat ste wedstrijden, dan zit in beidel wedstrijden wel een gelijk spel. I Grood luck, Successers. Supporters voor Schagen kun- j nen zich opgeven bij de volgende adressenP. Idema te Wester- Kerkdiensten Wieringen. ZONDAG 2 DECEMBER. NED. HERV. GEM. Den Oever, Kapel, 10.30 u. de hr. v. d Berg. W.-iand 2.30 u. de hr. v. d. Berg. Vrijdag' 7 Dec. Groote Kerk St. Nic. feest V.C.J.B. EVANGELISATIE. H.-hoef 10 u. cd. L. Doorn. H.-hoef 8 uur Jeugdavond. Den Oever 3 u. cd. L. Doorn. GEREF. KERK. H.-hoef 10 u. Ds. M. Schenkeveld. H.-hoef 2.30 u. Ds. Schenkeveld. Den Oever 10 u. Ds. Schaafsma. I Ds. Schenkeveld. K, HIPPO. Vroegmis 7.15 1 Lof 2.30 Hee- uur. In de week cïWS^Vlis 7.45 uur Vrijdag en Zaterdag gezongen H. Mis om 7.30 uu»r. N. V. H. - NIEUWS. Als ze in het Waaggebouw niet meer kunnen zien, dan ligt dat toch niet aan de Wieringers Wat een lampen Het lijkt wel een tentoonstelling Je kan er de ontwik kelingsgang der lamp door de eeuwen bestudecren. En de dappere Padvinders hebben ook een rijke oogst binnengehaald aan hamers, spijkers enz., vooral in Den Oever, Westerland en De Haukes. Allen milde gevers hartelijk dank. Heerlijk is dat we zoo kunnen helpen Zoo gauw mogelijk gaat nu alles naar het Zuiden. Dus als U nog wat te geven hebtglas, lampen, spijkers, hamers enz. Och toe, brengt U het dan even naar het Waaggebouwtje of voer Den Oever bij Mevr. Bakker- v. Dijk aan den Gesterweg. God zal het U loonen Paedagogische Rubriek. deren te heersen. Het jonge schep seltje weet al heel gauw, dat de hond en de kat nog meer onder dus geschikt zijn, niets te vertellen (Vervolg.) Gezin en school moeten Dinsdag Lof 7 uur. Jongemannen- ^hans samenwerken om den jon- hebben, en dat is een van de re- congregatie 7.20 uur; Vrijdag: gen mens geschikt te maken voor clenen, waarom dat zulke gelief- zijn plaats in de maatschappij. 3.15 uur Edelwacht 7.30 Lof. ZaterdagFeest van O.L. Vr. j de speelkameraden zijn. Doch ook De school begint echter eerstzal het zich willen onttrekken aan Onbevl. Ontv. 's Avonds 7.30 aan ^et einde van het zesde le-1 het overwicht der volwassenen, Plechtig Lof met preek. Nadere bijzonderheden in het Parochieblad. POLITIE. Verloren een grijs leeren want, een groen gestippelde das, een dameswant, een bril in étui, en een portemonnaie inh. eenig geld. Inl. Gem.-bode H.-hoef. Gevonden 1 Rijwielbuitenband en een halve jasbescherrmer. Inlichtingen Bureau Mare chaussee te H.-hoef. vensjaar een rol te spelen in het aan dat van vader en moeder, leven van het kind. De eerste! En ^ier kb veel goeds, een vorming van zijn karakter en zijn' gevaar in. Het goede er van is, dat geest begint dus niet daar, doch tengevolge heeft, dat het kind in de schoot van het gezin. De de dingen zélf zal willen doen, moeder is de bron zijner eerste presteren, en, daar moet geestelijke ontwikkeling. Zij is toch heen. Men lette er maar het, die in die grote, onbekendeeens op, hoe graag een kind wil wereld in elk opzicht zijn eerste helpen aan het werk van volwas- wankele schreden leidt. Als het senen, hoe trots het is, als het kind op school komt, is het reeds geen maagdelijke grond meer er is iets in gezaaid enopgeko men. Hier rust op de moeder, want de vader heeft gewoonlijk aan deze eerste opvoeding een veel geringer aandeel, een schone, doch tevens een hoogst verant woordelijke taak. Op zeer jeugdige leeftijd, als het bij j nog zeer hulpbehoevend is, ont- ZOUT VOOR HUISSLACHTING. Zelfverzorgers ontvangen huisslachting 10 kg. zout, of, in- j dekt het kind, dat het een eigen V. G. L. O. te H.-hoef werd opland en Herm. Pennekamp hun verzoek eervol ontslag ver leend. In principe werd besloten tot stichting eener U.L.O.-school. Nadat de Heer J. Boon tevoren tot voorzichtigheid had aange maand en de aandacht op de ve le moeilijkheden had gevestigd. De politieverordening werd weer in die zin gewijzigd dat. het voort aan het geheele jaar verboden is honden onbeheerd té laten loopen. Mevr. A. M. Koorn-Berkemeier werd gekozen tot lid van de Com missie van Schooltoezicht. In de rondvraag kwamen cle spoorlijn, de autobusta*rieven, de straatverlichting (aan verzoeken tot uitbreiding kan voorloopig niet worden voldaan), de volkshuisves ting (verdeeling der vrijkomende woonruimte, etc. ter sprake. Wegens plaatsgebrek konden wij ditmaal geen uitvoerig verslag plaatsen, dit zal in ons volgende nummer worden opgenomen. BURGELIJKE STAND der gemeente Wieringen (vanaf 22 t.m. 28 Nov. 1945) Geboren Uilke, z.v. G. van dei- Schaaf en A. Keijzer Willem, zoon van J. Jager en van H. Hen driks Simon, zoon van L. Plat- scorre en van A. Pruimboom. Odertjrouwd Geen. Getrouwd P. Raven en J. van der Kaap. Overleden P. Bais, oud 77 ja ren, weduwnaar van Tr. Mulder. te dien een zeug wordt geslacht kg. Bij huisslachting van H.-hoef. Succes houdt heden Vrijdag 30 j schaap of lam is dit 5 kg. Nov. een balavond met attracties in Concordia onder leiding- va dej Succesband. Deze avond is alleen! toegankelijk voor leden en dona-! teurs met hunne dames. Aanvang 7.30 uur. Leden gevraagd voor het op- riclïten van een Succes-Ontspan- ningsafdeeling. Opgave voor deel name bij Th. van Liempt p.a. J. Glim, Koningstraat 28 te Hippo. INHALEN VACANTIEDAGEN. De Minister van Sociale Zaken heeft goedgevonden dat arbeiders in fabrieken of werkplaatsen die op Maandag 24 en 31 December 1945 verzuimen mogen dit ver zuim, maximum gesteld op 8V2 uur per dag dus totaal 17 uur, inhalen door in het tijdvak 3 Dec. 1945 t.m. 15 Januari 1946 dagelijks (behalve Zaterdags) Iets langer te werken, mits niet in nachtarbeid en indien de werk- duur per dag niet meer dan 9'/2 uur bedraagt. Indien de ondernemer hiertoe besluit, moet hij daarvan mede- deeling doen aan den Heer Dis trictshoofd van de Arbeidsinspec tie. terwijl de gebruikelijke voor schriften betreffende het opma ken en ophangen van Arbeidslijs ten en het toekennen van rusttij den, van toepassing zijn. a f 0.75 per Kg. thuis be zorgd. Schriftelijk aan te vragen b. d. C'omm. Rechts herstel en Beheer, Zandbu- ren 35, Hippolytushoef. 15 persoonlijkheid bezit, en tegelij een kertijd gevoelt het zich zwak en afhankelijk. Al die grote mensen, die het omringen, vader, moeder, grootvader, grootmoeder, ooms en tantes, zijn sterker en knapper en kunnen en mogen dingen doen, die hetzelf niet kan en niet mag. Dit geeft vanzelfsprekend een ge voel van ondergeschiktheid en van minder waardigheid. meent, er werkelijk iets in tot stand te hebben gebracht. Het gevaar is, dat de jeugdige, kleine mens ontsnapt aan de tucht der ouders, ja het zelfs, zoals men dat noemt, „op de kop gaat zitten." En dit is nu juist een grote kunst in de opvoeding een gul den middenweg te vinden tussen en gebruik te maken van het min derwaardigheidsgevoel enerzijds en de geldingsdrang anderzijds. In de prille jeugd ontstaan reeds beide gevoelens, dus, men meet er spoedig bij zijn Hier ligt de grote taak voor de moeder, de voorbereidster voer de latere op voeding, waaraan de school deel neemt. Zij kan een deel van die taak overdragen aan de kleuter school, maar men overschatte de invloed dier inrichting niet. Het intieme verband zoals dat bestaat Maar, in ieder mens, ook het tassen moeder en kind, ontbreekt kleinste, leeft in meerdere of mindere mate een neiging om zich te doen gelden, zelfs om over an- 1 December Bal in Concordia, uur Cinema de Haan, film „Netchevo." Bal in „Concordia" Bal in „Centrum" H.-hoef. 8 en 3 uur Cinema de Haan Film Netchewo. Winkel 10 uur Beurs. Vergadering H. M. v. Landb. afd. W.-meer. 1 in café Laan, Winkel. Aanvang half twee. 31 Dec. 1945 Vergadering E.V.C., afd. Wieringen, bij S. Scheltus. Slechts adverteerders kunnen voortaan op vermelding th deze rubriek aanspraak maken. 2 December 5 December 5 December Vereeniging voor Bedrijfsvoorlichting in de W.-meer. ue vraag aan de orde „Welke trek ker geniet onder de gegeven omstan tractoren digheden de voorkeur Voor we den hierop verder ingaan, kan worden opgemerkt, dat de landbouwtrekkers in twee hoofdgroepen kunnen worden gesplitst, n.I. wieltrekkers en rups trekkers, welke dan weer zijn onder te verdeelen in lichte, middelzware en zware, terwijl daarnaast in iedere klasse zoowel petroleum- als diesel motoren kunnen zijn ingebouwd. De kwestie wiel- of rupstrekker hangt nauw samen met de bedrijfsgrootte en zwaarteklasse van den grond, en komt nog wel eens aan de orde. We willen ons eerst bezig houden met de categorie wieltrekkers. Het is zonder meer duidelijk, dat op de eerder gestelde vraag niet eenvoudig door een leek een definitief ant woord is te geven. Van iedere trek ker die op de markt verschijnt en eer. product is van een fabriek.met werelareputatie, kan worden aange nomen, dat deze, mits oordeelkundig kundig gebruikt, zijn bezitter jaren lang van dienst kan zijn, Dit neemt echter niet weg, dat de eene trekker voordeelen kan hebben of van be paalde eigenschappen is voorzien, die een andere, overigens evengoede trekker mist. Zoo is het mogelijk een lijst van gewaardeerde eigenschap pen op te stellen en kan aan de hand daarvan worden nagegaan wel ke trekker het grootste aantal gun stige eigenschappen in zich vereenigd heeft. Door ons is nog nooit een Mededeeling No. 258. Opmerking over en mechanisatie' landbouw. door E. OOSTERHOFF. Aangezien de mechanisatie in den landbouw steeds verder wordt door gevoerd en voornamelijk de mecha nische tractie veel veld wint, lijkt het ons gewenscht hieraan eenige aandacht te schenken. Niet alleen in Engeland en Frank rijk, doch ook in ons land zal veel nieuw materiaal worden ingevoerd. Alhoewel de mechanisatie in de Wieringermeer reeds vrij ver was doorgevoerd, laat het zich aanzien, wanneer de voorteekenen niet be driegen, dat, straks op vele akker bouwbedrijven een „iron horse" zijn diensten zal verrichten. Of door al degenen, die een trekker hebben aan gevraagd, voornamelijk wat betreft de kleinere zandbedrijven, hier over vooraf een rentabiliteitsbereke- ning is opgesteld, meenen we te moe ten betwijfelen, en lijkt ons in die gevallen ook de aanschaffing in verband met de huidige aankoop prijzen en hooge brandstofkosten soms wel éenigszins een waagstuk. Het wil ons voorkomen, dat de koop lust der oorlogsjaren hier nog eenigs- z'ds in tot uiting komt. Voor de pachters, die in het bezit van een aankoopvergunning wor- claar. (Wordt vervolgd.) BLIEK NIET MEER VOOR CONSUMPTIE. Ieder herinnert zich hoe vorig jaar het artikel zeebliek, dat hier bij duizenden kilo's werd aange voerd, ondanks de minderwaardi ge kwaliteit door den hongeren den menscli met graagte, hetzij gerookt, gezouten of gebakken, misschien zelfs wel gekookt, werd gegeten. Thans mag bliek niet meer voer menschelijk gebruik worden be schikbaar gesteld en alleen wor den .afgeleverd aan vervoerders voor vischmeelfabrieken of aan handelaren in puf en nest. SLAOLIE Ieder persoon ontvangt om streeks Kerstmis 2 d. L., dit is ongeveer 180 gram, slaolie boven het normale vetrantsoen. Vóór-inlevering van bonnen kah uiterlijk t.m. 2 December geschie den bij de detaillisten die ook voorheen de olie verkochten. Aangewezen zijn de bonnummers 328 en 422. DE EERSTE HAZEN. Door de jachtopzieners de Win ter en Van dor Sluis werden reeds enkele hazen in den polder gesig naleerd. den gesteld, kont vanzelfsprekend trekker ontmoet die de door genoemde gunstige eigenschaopen alle bezit, terwijl het toch mogelijk moet zijn iets van dien aard te <:on- strueeren. De vraag is daarbij van zelfsprekend of ook anderen aan gaande deze eigenschappen dezelfde meening zijn toegedaan, i Wordt vervolgd.

Flevo-bode: nieuwsblad voor Wieringen-Wieringermeer | 1945 | | pagina 2