WIERINGER NIEUWS SPORT en SPEL. Raad Wieringen. Uitbreiding van het aantal vergunningen ten male verworpen. Op verzoek van drie leden van den tijdelijken raad t.w. de Hee- ven S. v. d. Schalie Sr., R. Kat en li. Wilms was tegen Maandagmid dag j.1. 3 uur een raadsvergadering belegd waarbij als eenig punt op oe agenda opnieuw de kwestie dei* uitbreiding van het aantal ver gunningen aan de orde. werd ge steld. Alle leden waren aanwezig. De Voorzitter opent met een wel komstwoord. De Heer Boon vraagt of B. en W. de Kroon reeds in kennis heb ben gesteld van het besluit van den Raad dat zich tegen uitbrei ding van het aantal drankvergun ningen verzet. f.vj De voorzitter antwoordt beves tigend. De Heer Boon vindt deze verga dering dan overbodig omdat de verwerping' van het voorstel van B. en W. ter vorige vergadering een voldongen feit is. De Voorzitter zegt dat bij tele gram gepoogd is het eerder gedane verzoek om uitbreiding ongedaan te maken, Of dit van invloed zal zijn op de beslissing is spi\ niet bekend. Een en ander moest vóór 1 Jan. 1946 afgewikkeld zijn. De Heer Boon meent dat deze vergadering dan weinig-, zin heeft. In de vorige vergadering is na een zakelijk objectieve beschou wing een principieel besluit geno men. Spr. betreurt het dat enkele raadsleden zich door een actie" van betrokkene hebben laten .beïnvloe den om ten 2e maal een uitspraak uit te lokken. Het persoonlijk ele ment kan nu niet buiten de dis cussie's blijven. Bij onze installatie, aldus spr. hebben we plechtig beloofd de belangen der gemeente zonder aanzien des persoons r <te zullen dienen, nu raken we in belangen- politiek verzeildr <?nrrzal, nét als vroeger het algemeen belang moe ten plaats maken voor het per soonlijk belang. Sr. vindt dit een blamage voor den Raad. In de vorige vergadering was men het er over eens dat de ver wildering van de jeugd ,mopst wor den beteugeld. De stemming was toen zuiver en zonder aanzien des persoons. Nu zijn enkele raadsleden be werkt om hun oordeel te herzien, maar in de situatie is sinds de 28e Dec. geen verandering gekomen. Men kan toch moeilij k aannemen dat door het verleenen.!; van een 14e vergunning het drankverbruik zal afnemen. Wij moeten dit alles zien uit een oogpunt van algemeen belang. Spr. wenscht duidelijk* taal te spreken, geen diplomatieke geheimtaal. We leven weer in een vrij land waar men voor zijn mee ning kan uitkomen en waar moet heen zooals spr. is overkomen, walteer aandrang wordt uitgeoe fend ^eze vergadering- maar niet bij u Wonen „Dat zou weer een stem s^elen Spr. vermö^j. medelijden met den betrokken ^houder die zich op het nippertje\_ zekere ver- gunning zag ontgflT flQch djt is geen reden om l«S,.esluit te herroepen. De Raad zag het als meen belang, ook als factJ jeugdbescherming het aantal gunningen niet te verhoogen. La* ons de ernst van dit besluit be seffen en er geen c.omedie van maken, zoo blijft men aan den gang, straks verzoekt men het besluit van vandaag weer te her roepen. Spr. acht het. besluit nog steeds van kracht, er is z.i. geen enkele tweede I rede om daarin verandering te brengen en acht dit bovendien in strijd met de waardigheid van den Raad. De Heer Niemeijer schetst ver volgens dat de Overheid, dus ook de gemeente, een positieve taak heeft to.v. de opvoeding van de bevolking, in het bijzonder van de jeugd. Dit legt ons verantwoorde lijkheid op aldus spr. Helaas we ten vele menschen dit niet. Indien men verantwoordelijkheid heeft moet men in de politiek partij kunnen kiezen, zelfstandig beslis sen. Een neutraal standpunt is niet mogelijk; men dient öf de op bouw, óf de ontbinding. Zeker kan men met soepelheid optreden doch men moet niet in het kwade berusten. De genotzucht op Wieringen heeft veel te groote vormen aan genomen. Het. gemeentebestuur moet deze uitwas tegengaan. Spr. verlangt een jeugd waar iets van uitgaat, die sociaal meeleven toont, oog heeft, voor geestelijke waarden en verantwoordelij kheidsgevoel bint. Laten de kerken wakker wor den en de jeugd in kerk en Chr. jeugdorganisaties iets beters mee geven op den levensweg. Spr. doet andermaal een ernstig beroep op den Raad de belangen van de jeugd te doen voorgaan boven die van een enkelen caféexploitant. De Heer Kat zet uiteen waarom deze vergadering is aangevraagd. Het gaat er niet. om iemand te bevoor- of benadeelen. Maas* in de vorige vergadering is de zaak niet voldoende toegelicht. De Heeren Boon en Niemeijer ,.Dan had U er naar moeten vra gen." De Heer Kat„Later bleek dat alles in verband stond met het sport- en muziekpark. Dat is een plaatselijk belang. Zonder vergun ning kan van de vergrooting eener Inrichting niets komen. De Heeren Eingel,.en Niemeijer: „Dat is lieelemaal niet zeker." De Heer Kat zegt dat de Voor zitter niet duidelijk is geweset. De heer EngelEr behoefde geen naam genoemd te worden het ging om het principe. De Heer Kat meent dat één vergunning1 meer of minder aan een verwildering niets toe of af zal doen. De Heer Beeker zegt dat meer dere raadsleden in de veronder stelling waren, dat het aantal ver gunningen hetzelfde bleef en kan zich begrijpen dat ze overvallen zijn. De Heer van der Schalie en an deren Neen, dat is niet juist De voorzitter zegt dat wel dege lijk sprake was van verhooging met 1 vergunning. Duidelijk is naar voren gebracht dat B. en W. het aantal van 13 op 14 wilden zien gebracht. In verband, daar mede was een nieuwe verordening noodig. Inderdaad is, zoolang de Kroon nog niet beslist had op d< zaak vooruit geloopen. De Heer Niemeijer „We wisten heel goed waar het om ging en wat is er sindsdien veranderd Nu gaat de vriendjespolitiek voor het gemeentebelang. Men dient het belang door stand te houden en de concequenties van een eens genomen besluit te aanvaarden. Nu maken we ons belachelijk en slaan een allesbehalve fraai fi guur." De Heer v. d. Schalie zegt dat ■jt verkeerd begrepen is. Het gaat rmfeet belang van een sport- en üè'-Paik. is toclvr Nïemeijer „Maar dat berusten 'te Sek' sport te doen de jenevertlesch. WAARHEEN? 9 JanuariBeurs te Winkel. Aanvang 10 uur. 9 JanuariLedenvergadering A..R. Kiesvereen. des. nan café Bijlsma te Winkel. uur ln 11 Januari8 uur Cinema de Haan. Film 't Zit ini de lucht. 12 Januari3 uur GLnena de Haan Film 13 Januari3 en 8 uur Cinema de Haan. Film 't. ,!it in de lucht. 14 en 15 Jan S uur Cinema de Haan Film 17 Januari Feestrevue„Werkend Nederland Treedt aan Cinema de Haan. Aanvang 8 uur. Sport en jenever zijn vijanden. Dat is geen argument. Het gaat hier om jeugdbescherming. Sport om de sport, maar geen jenever er bij halen. Ik ben vóór sport en mu ziek maar, zonder drank." U, mijnheer v. d. Schalie als socialist moest vóór de drankbe strijding zijn, dat is ook het be lang van de arbeidende klasse. U moest voorstander zijn van een drankvrije samenleving. Toont U een man en laat U niet ompraten, Weest principiëel." De Heer J. Tijsen „Laten we er ove-r stemmen. Dan is 't voor elkaar. Er is eenÉenisverstand ge weest. De Heer Niemeijer Neen, men moet daar wel degelijk over pra ten. Men moet de argumenten kunnen aanhoote^ 't Zijn hier groote menschófl^ De Heer J. Tijsen Jz. „In eerst weet men wel eens niet welke kant men op moet." De heer Niemeijer„Daarmede geeft men zich zelf een brevet van onvermogen als raadslid. Hier past geen vriendjespolitiek." (Protesten van verschillende zijden). De Heer N. Tijsen zegt vervol gens waarom hij de vorige maal de voorstel van B. en W. onder steunde. In Den Oever is er groot gebrek aan een flinke localiteit. Apollo> b.v. moet wel 4 of 5 maal een uitvoering geven om aan alle leden plaats te kunnen bieden. Als er een groote zaal komt is dat een belang voor Den Oever. Het drankmisbruik zal wel losloopen. dit is niet van blij venden aard. Dergelijke uitspattingen van de jeugd moet. men niet te ernstig nemen en zij hebben niet direct ernstige gevolgen. In spr.'s jeugd was het precies zoo. Het komt niet door de vergun ning wanneer men zich te buiten gaat. Het jenevergebruik is zeer gering. Meestal wordt bier ge dronken. De Heer Boon vraagt waarom dan een vergunning noodig is. De Heer N Tijsen zegt dat het bedrijf zonder vergunning niet rendabel is. De Voorzitter acht de zaak nu voldoende besproken en laat tot stemming overgaan. De Heeren Bontkes, Eingel, van Kalsbeek, Niemeijer, Poel, Lont en Boon verklaren zich daarop tegen uitbreiding van de vergun ningen. De Heeren Wilms, van der Schalie, Kat, Beeker, N. Tijsen en J. Tijsen vóór uitbreiding, zoodat het voorstel andermaal, thans met 7 tegen 6 stemmen werd verwor pen. In tegenstelling met de vorige maal stemden de Heeren Kat en v. d. Schalie nu vóór en de Heer Poel tegen. Hierna Sluiting. Officiëele Bekendmaking. REKENING PRO CIVITATE. De goedgekeurde rekening van inkomsten en uitgaven van boven genoemde stichting over het jaar 1945, ligt voor een ieder ter inzage op de gemeentesecretarie van Wie ringen gedurende de termijn van 8 Januari tot en met 7 Februari 1946. Stichting Pro Civitate, VAN DUIN. OUDERAVOND CH. NAT. SCHOOL TE DEN OEVER. Donderdagavond hield de Chr. Nat. School, na een onderbreking van vijf jaar, wederom haar jaar lij ksche Ouderavond. De Voorzit ter, de weleerw. Heer O. Deen, opende de avond en heette de vele aanwezigen van harte welkom. Ouders en onderwijzers hebben, tengevolge van de demoraliseeren- de werking der achter ons liggen de oorlogsjaren, heden een dubbel verantwoordelijke en moeilijke taak, maar aan de hand van de Schrift weten wij ook dat wij geloof en liefde deze moeilijkheden kunnen overwinnen. Hierna verkreeg de Heer Gerrit sen het woord, onderwijzer aan de school. Hij sprak een gloedvolle rede uit, naar aanleiding van het bekende Bijbelwoord Laat de kinderkens tot Mij komen Na de pauze, waarin gelegenheid was tot het bezichtigen van het werk der leerlingen, was het woord aan den -Heer S. de Vries, hoofd der School. Deze gaf les, waarbij de vergadering fungeerde als klas. Tot slot werd er afscheid geno men van den Heer Gerritsen, we gens vertrek naar Hilversum. Har telijke woorden werden er gespro ken en een boekwerk als aanden ken aangeboden, in [Ver over tijd werd deze gezelli- I tea. leerzame ouderavond geslo- UITVOERING MUZIEKVEREEN. APOLLO TE DEN OEVER. Voor een uitverkohte zaal sprak de nieuw gekozen Voorzitter, de Heer Jac. Bakker, alle aanwezigen een hartelijk welkom toe. Voor het eerst na de bevrijding is het Apollo weer mogelijk haar dona teurs te vergasten op muziek en tooneel en daarom bracht de Voorzitter zijn dank aan den Di- lecteur, den Heer v. Glabbeek, voor het samenstellen der revue, welke in krijgsgevangenkampen in elkaar was gezet Het eerst kwam Apollo voor het voetlicht en bracht op schitteren de wijze vijf nummers ten gehoo- re, waarvan vooraf het vierde uummer „Silvio Peilico", ouverture van G. Wettge, uitblonk. De hobo solo in dit nummer werd gespeeld door J. Bakker en werd schoon ver tolkt. Alle hulde voor dirigent en muzikanten Na de pauze was de beurt aan de operette-revue „Spring Song." Bij het opengaan van het doek werden we verplaatst in een reis bureau, waar diverse personen een BRIDGE NIEUWS. Op het Nieuwjaars bridge-pro- bleem van de Wieringer bridge club zijn 42 inzendingen binnen gekomen waarvan 31 een goede op lossing vermelden. Na loting vielen de prijzen ten deel aan Tonny Rooze en P. D. Spaander, beiden te Hippolytus hoef die hun verrassing op Don derdag a.s. kunnen afhalen bij den Heer H. v. d. Velde, Nieuwstr. 16 te H.-hoef. Eén der goede oplossingen laten wij hieronder volgen 1. Rt. A., H., 4, 2 2. Mrt. B, A, 2, 5 3. Sch. B., 5, 2, 8 4. KI. A, 8, 7, 4 5. KI. H, 10, Hrt. 7, KI. 5 6. Hrt. PI, 10, 9, 4 7. KI. 2, B, Sch. 4, KL 6 8. Rt. 5, Rt. B., Sch. 3, Rt 7 9. KL 3, Vr., Sch. 7, Kl. 9. 10. Rt. 6, Rt. 10, Sch. 6, Rt. Vr. 11. Hrt. 6, Vr., Sch. 10, Hrt. 3. 12. Rt. 8, 9, Sch. A., Sch. 9 13^ Hrt. 8, Sch. Vr., Sch. H., Rt. 3. Aan het contract, 6 schoppen kan dus worden voldaan. Indien na de eerste 2 slagen méér dan 1 x troef wordt gespeeld (theoretisch méér verantwoord) leidt dat on herroepelijk tot down. Uitslagen competitiewedstrijden Beh. Punten Algem. A. lijn op3-l'46 kl. mt.. reisje kwamen besproken. Dit ging gepaard met de noodige humor, zooals in een revue nu eenmaal past. Aan het einde van het eerste bedrijf verplaatste het spel zich aan boord van een boot, die de reizigers naar de plaats van be stemming bracht. Het tweede -be drijf bracht ons in het hotel van Henry, in de bergen van Tirol, waar, op het eind van dit bedrijf, een schitterend tuinfeest werd gegeven. Het laatste bedrijf geeft de ontknooping van de situatie in het hotel van Henry. Om alles uitvoerig te vertellen, zou te veel plaatsruimte vergen en is ook niet noodig, omdat iedereen deze revue zelf moet zien. Het was alles een lust voor oog en oor. Namen van medewerkenden wil len we niet noemen, alleen maken we een uitzondering voor den heer Jan Bruul, die de decors en ver lichting verzorgd heeft. Dit werk was af Allen hebben hun uiterste best gedaan om deze operette-revue te doen slagen. De dankwoorden van den directeur aan het einde van de voorstelling, waren dan ook zeker op hun plaats. Verschillende opvoeringen zul len nog plaats vinden, zoodat ie der in de gelegenheid zal zijn om zelf een kijkje te gaan nemen. Hulde aan Apollo en haar dirigent AUTO - ONGEVAL. De Heer H. alhier reed Vrijdag j.1. als gevolg van het springen van een voorband met. zijn auto tegen de langs de berm staande mist- paaltjes. waardoor veel materieele schade ontstond. De inzittenden bleven onge deerd. POLITIE. Gevonden en lederkaart. Inl. Gem.-bode H.-hoef. een textiel- en 1 Kraan-Blaauboer 38 289 2 Kuiper-v.d. Velde 34 272 Klomp-Montulet 30 256 4 Kooij-de Haan 31 247 5 Smit-Jongkind 3IV2 245 6 Nieuwbuurt-Hof 32'/a 245 7 Garrelts-Deijkers 33'/a 241 8 Mooij-Deijkers 21 221 SUCCES-NIEUWS. Door den N.V.B. werden alle voetbalwedstrijden afgelast, zoo- B. lijn 1 Smit-Spaander 2 Takes-Keijzer 3 Rijkers-Ehgel 4 Russelm.-Molenk. 5 Koopmans-Davids 6 Ruijs-Wit 'wedstr. minder) 19 23l/s 19 I8V2 14V2 19 177',2 172 162 144'/2 141V* 1161 Geacht bestuur van de „Bridge-club Wieringen." U heeft mij zeer verplicht, Met uw problematische attentie, Maar, ik zag al spoedig licht, Of ik „right" ben of verkeerd, Ik heb er weer wat van geleerd, Ik wacht, vol verwachting, Ook al wordt het niks, Gelukkig Nieuwjaar en mijn Hoogachting X. dat j.1. Zondag niet is gespeeld. TONEGIDO - NIEUWS. Zondag j.1. speelde Tonegido da mes I tegen Dokev-dames I van Anna Paulowna. Het terrein was in prima staat. Over de wedstrijd het volgende Als scheidsrechter Steigstra, wel ke goed voldeed, laat opstellen blijkt Tonegido met 3 invallers en Dokev met 8 spelers te zijn. On danks dezen handicap is Dokev van de aanvang, af overwegend sterker en weet, ondanks den sterken tegenwind, na ong. 10 minuten spelen door mej. Fie de Schipper de leiding te nemen. Rust 0—1. Na de rust speelde Dokev met de wind in de rug, doch nu waren ook de Tonegido-dames wat beter ingespeeld, wat echter niet be lette, dat na mooi samenspel, mej. Fie de Schipper voor de tweede maal onhoudbaar doelpunte. Eind stand 02. Zooals reeds geschreven, Dokev speelde een mooie partij ondanks onvoltalligheid. Mej. Tr. Kooij in het Tonegido-do el weerde zich schitterend en heeft haar elftal voc-r een grootere nederlaag be hoed. Vooral de manier waarop zij kort voor 't einde een zeker schijnend doelpunt wist te voor komen door zich kordaat in de hoek op de bal te werpen was geweldig. Dit moet ons echter nog van het hart. Iedere speler krijgt op tijd b83-r aanzegging om uit te ko men in een wedstrijd maai' dan komen ook. Het is in het belang van de vereeniging welks bestuur moeite nog kosten spaart om al les in de puntjes in orde te heb ben. Ook voor het publiek, er was voor deze wedstrijd flinke belang stelling. Naar wij vernemen overweegt het bestuur strenge maatregelen te nemen in vorm van schorsing e.d. Het is dan ook o.i. zeker toe te juichen en zeer zeker in 't belang en bloei der vereeniging. I Lvar

Flevo-bode: nieuwsblad voor Wieringen-Wieringermeer | 1946 | | pagina 2