wieringermeer "vergadering H. H. LANDBOUWERS' sloot werk Heeren Landbouwers aankoop-machtigingen SysaI - Bindertwine HOUTEN EMMERS WIERINGERMEERBEWONERS j. varkevisser, Zij die reeds we/tr keerden Loop der bevolking oves de maand Maart. Ingekomen personen K, van Til, Wierweg C 11, komende uit Hoogwoud K, v. Wieren, Nieuwesl.-weg A 17 komende uit Opperdoes; J, P. A. Bosman, Ülkeweg A 39 komende uit Zijpe. M. C. Timmers, Noorderkwelweg J 62 komende uit Medemblik; G, P. Branderhorst, Slootweg E 27 komende uit Wieringen; S, Sipma, Klieverweg E 88 komende uit Wieringen L, Vellinga, Wierweg E 24 komende uit Dantumadeel Oosterling, Klieverweg E 87 komende uit Oostdongeradeel; H. Vogelang, Alkm.weg D 48 komende uit Leeuwarderadeel; H. Louwes, Ir. Smedingplein, komende uit Medemblik G. Zwart, Brugstraat 3 komen de uit Barsingerhorn Tj, Leistra, haven Middenmeer komende uit Barsingerhorn M, Dijksma, Molenweg B 68 komende uit Zijpe G. Kreisel, Molenweg B 68 komende uit Zijpe M, van Dompselaar, Alkm.weg D 48 komende uit Schoorl J. Provoost, Wierweg E 12 komende uit Winkel J. Varkevisser, Brugstraat 11 womende uit Abbekerk G, J. van Dijk, Nieuwesl.-weg O 17 komende uit Sassenheim; J, van Oevelen, Slootweg E 18 komende uit Winkel H. Woudstra, Kader weg ko mende uit Winkel K. Stienstra, Waardweg B g komende uit Texel G, van Rossum, Molenweg A 71 komende uit Zijpe D. de Zwart, Schelpenbolweg F 28 komende uit Wieringen; J. J, Jansens, Oosterkwelweg M 1 komende uit iSt, Jansteen; A, de Feijter, Noorderkwelweg J 62, komende uit Waterland kerkje Sj. Brattinga, Ulkeweg B 53 komende uit Barsingerhorn J, H, Wilhelm, Oosterterpweg K 14 komende uit St, Maarten; W. v.d. Veen, Verbindingsweg J 87 komende uit Hoogwoud; Tj, Kooistra, Slootweg E 2 komende uit Wieringen C, Gutker, Hippolytush.-weg E 94 komende uit Schagen K. van Dijke, Sportweg 3 ko mende uit Barsingerhorn P. van der Meulen, Nieuweslui zervaart komende uit Barradeel; W, Wiegman,- Schagerweg B 98 komende uit W,-Waard; H, Luinenburg, Wierweg E 26 komende uit Enkhuizen A. Maris, Nieuwesl.-weg B 22 komende uit Barsingerhorn F. J, Stam, Oosterkwelweg L 28 komende uit Medemblik; Tj. Loots, Schagerweg B 88 komende uit Hoogwoud J. Greijdanus, Molenweg A 57 komende uit Anna-Paulowna A, Hoogendoorn, Ulkeweg A 31 komende uit Wieringerwaard J. de Haan, Molenweg B 76 komende uit Ooststellingwerf; J. de Ruijter, Sportweg 3 ko mende uit Winkel Th, de Blok, Molenweg B 62 komende uit Beemster G, Heres, Waardweg A 6 ko mende uit Hoogwoud >C. Donkersloot, Nieuwesluizer- vaart komende uit ooltgensplaat J, van Putten, Nieuwesl.vaart komende uit Ooltgensplaat W. Vermaat, Nieuwesl.-vaart komende uit Ooltgensplaat P, Anema, Wierweg E 13 ko mende uitt Wonseradeel J, van Schaik, Molenweg A 72 komende uit Schagen J. Gravermakerj Oudelander- weg D 46 komende uit Bergen; A, B, Westmeijer, Ouderlandet weg D 46 komende uit Bergen; H. van Dijk, Waardweg A 7 komende uit Eenrum J. Paarlberg, Medembl.weg G 81 komende uit Anna Paulowna; G, Quinten, Sportweg 3 ko mende uit Haarlemmermeer P, A, van den Doel, Groetweg C 4 komende uit Nieuwe Tonge; J, Evers, Wierweg E 12, ko mende uit Bergen L. -Bouthoorn, Oudel.-weg D 49 komende uit HaaiC-meer M, van Sliedrecht, Ulkeweg A 28 komende uit -W.-Waard; J. Schrale, Wierweg -E_ 2Jez»ó" mende uit Sneek .jm> O. A. F. van Campen, Ooste-;- terpweg M 5 komende uit St. Jansteen J. Blom, Ulkeweg A 2d ko mende uit Zijpe N. J. Blom, Ulkeweg A 20 ko mende uit Zijpe J, Hoogschagen, Kooltuinenweg A 41 komende uit Zijpe J, Vaandrager, Zuiderdijkweg M 34 komende uit Rhoon B. Versluis, Ulkeweg A 28 komende uit Winkel P. van Hoorn, Hippolytush.weg E 94 komende uit Texel J, C, Th. de Schutter, Ooster- middenmeerweg M 24 komen de uit Oudenbosch G. Boels, Schelpenbolweg E 37 komende uit Zuid- en Noord- Schermer H. Donker, Waardweg A 6 komende uit Diever H. Werkman, Waardweg A 3 komende uit Midwolda H, Meijer, Waardweg A 3 komende uit Appingadam J. G, te Braake, Oosterkwel weg L 28 komende uit Me demblik, COLORADOKEVER- BF.STRIJDING 1916. Het komt den Planfceii- ziektenkundigen Dienst ge_ wenscht voor enkele nadere regelingen betreffende de bestrijding van den Colora dokever bekend te maken. Mede op verzoek van ver schillende organisaties op land- en tuinbouwkundig gebied, alsmede van de in gestelde commissies ter re geling van de Coloradokever- bestrijding zullen in de provincies Noord-Holland, Zuid-Holland, Zeeland en Noord-Brabant alle aardap, pelperceelen eenige malen verplicht bespoten moeten worden met een oplossing van Calciumarsenaat, ter sterkte van 0.5 en paar een hoeveelheid van onge veer 800 1. per ha. Deze ver plichte bespuitingen zullen in nader bekend te maken perioden uitgevoerd moeten worden. Deze verplichting zal t.z.t. door de Burgemees ters ter openbare kennis worden gebracht. Opgemerkt dient te 'wer den, dat het aanwezig zijn van Coloradokevers strafbaar gesteld kan worden. Het benoodigde Calcium arsenaat zal door belangheb benden bij den handel aan gekocht moeten worden. Dit middel is in voldoende hoe veelheden in ons land aan wezig. De positie van de spuit - werktuigen is ondanks alle aangewende pogingen nog zeer onbevredigend. Bij het aanbreken van het bestrij- dingsseizoen zal een behoor lijk quantum van de dooi de Saval Apparatenfabriek gefabriceerde lagedruk_rug. spuiten beschikbaar zijn en naar wij hopen tevens een klein aantal h.t.1. gefabri ceerde paardesproeimachines. Bijenleven. Door de ontzegeling van honing in de raten of door toediening van voedsel is het resultaat een grootere voedselopname van de jon ge bijen waardoor ook de moer extra gevoerd wordt en dit leidt weer tot een ver hoogde eierenproductie. Toch gaat die ontwikkeling in het voorjaar heel langzaam en dit laat zich gemakkelijk verklaren. De oude bijen die de vorige herfst geboren werden moeten moer en- broed voeren en zijn daar grootendeels ongeschikt voor. jpoor het geweldige aanpas singsvermogen waarover een bij beschikt, ontwikkelt de voedselsapklier weer zooda nig dat ze dat werk weer gebrekkig kunnen doen. Zoo. dra jonge bijen geboren worden en de leeftijd van 4 dagen bereikt hebben, gaat dat beter maar zij zijn dan nog klein in aantal Thans komen er alle dagen tien tallen uitde eiproductie stijgt dan ook snel, en deze kan, vooral met mooi weer en goede stuifmeeldracht. per etmaal 500700 bedra gen,. oploopende in Mei tot- de topprestatie van 2000 a 3000 per etmaal dus 1"-- a 2 per minuut. Waarnemingen zijn gedaan waaruit bleek dat zeer vruchtbare koning innen het tot 5 eieren per minuut konden brengen. 7200 eieren per 24 uur is natuurlijk een uitzondering en dit komt in ons land niet voor. Wij vermelden dit evei om een beeld te geven van den arbeid der moer. Nog even een vergelijking. Wij nemen in gedachte de eipro ductie van een moer van 2000 (d.i. geen uitvlieger maar een goede moer), rang schikken deze eitjes en ko men dan tot een lengte van 3 m. Goede moeren laten wij niet ouder worden dan 2 a 3 jaar, de vruchtbaarheid •begint dan snel te vermin deren. (Wordt vervolgd). J. PARTIJ V. d. ARBEID Woensdag 17 Apnl '46 des avonds 8 uur in het lo kaal van den Heer M. Engel. Hippolytushoef. AGENDA 1. Opening. Bespreking richt lijnen van de Partij van den Arbeid. 2. Inschrijving nieuwe leden. Daarna in huishoudelijke vergadering bijeen. 3. Ingekomen stukken. 4. Bespreking bestuursver kiezing. 5. Rondvraag, fi. Sluiting. Candidaatleden bezoekt deze vergadering. Het Vootrl. Bestuur. TE HUUR een perceel Tuingrond VU Snees a. d. Slingerweg. Te bevragen bij P. LONT, Zandburen H.-hoel'. SCHAGEN. Marlctoverzicht. Voor de Centrale werden aangevoerd 38 koeien, 4 stie ren, 7 pinken, 344 nucht. kalveren en 50 varkens. Van een vlugge levendige handel is nog geen sprake in het gebruiksvee. Het weer speelt hierin een belangrijke rol. De handel was kalm. Er wa ren welbekende vetweiders, maar het vlotte nog niet best. Voor een knappe magere koe werdt dan ook slechts zeer weinig meer betaald, dan voor de leveringswaarde. De vraag naar een goed ge_ bruikspaard is nog voldoende groot. De handel is dan ook nog niet minder. De aan voer was iets minder, omdat 't andwerk thans in voile gang is. Rijtuig- en werk paarden liepen van f 1200 tot 1700. 2-jarige paarden van f 700 tot 900 3-jarige van f 1000 tot 1400. Hitten van f 300 tot 1100. Veulens zijn niet zoo goed te verkoo. pen. Naar verhouding tot de oudere paarden zijn de prijzen niet hoog. Op de wol., markt gaat het nog niet naar wensch. Handel zeer stug zooals overal. Schapen met 2 lammeren liepen tot i 100.Oyerhouders f 30 tot 50. Voor landbouwherstel werden 87 stuks drachtige koebeesten aangevoerd be stemd voor Utrecht. De ver zorgers hiervoor waren de fa's Roos te Wijdenes en de heeren Heerwaarden, v. d, Beig en Zwiers te Hoorn. Ruim 1200 koeien hebben deze heeren verwerkt. Van daag was het de laatste af levering. De handel in bok ken en geiten was slecht. Hoogste noteering f 40. Jonge geitjes f 2.50. Konijnen en kippen voor de sacht vast gestelde prijzen. Fokkonij- nen f 20. Jonge kippen f 22. Wij vragen nog en straks BIETEN OM SCHOON TE HOUDEN. Wij beschikken over flinke landarbeiders. Vraagt eens inlichtingen bij C. J. DE VALOIS, Ged. Achterom 28, Medem blik. Persoonlijk te spreken 's avonds na 6 uur. Vanaf heden kunnen de voor bij ons ingeleverd worden. Levering franco boerderij. Beleefd aanbevelend A. H. van WIJCK, Zadelmakerij Kolhorn 2 gulden per stuk. NIC. KUIPER, Koningstraat 14, H„hoef. Gaat ge U weer in den Polder vestigen Zendt ons dan s.v.p even een berichtje en VARKEVISSER's LEVENS. MIDDELENBEDRIJF staat weer voor U klaar. Beleefd aanbevelend, TELEFOON No. 11 MIDDENMEER, BRUGSTRAAT li,

Flevo-bode: nieuwsblad voor Wieringen-Wieringermeer | 1946 | | pagina 3