WIERINGERMEER NIEUWS HET HOEKJE VAN HET KRINGBESTUUR. NIEUWE BONNEN. Het begin is er. Zal de V.V V. slagen Een daad Zoo kunnen we het besluit van onzen ge meenteraad om een subsidie van zevenhonderd en vijftig guldens aan de V.V.V. te ve-rleenen zeer zeker noemen. Met genoegen hebben wij mogen constateeren dat on ze vroede vaderen van het groote belang van een ge zonde V.V.V. in onzen polder overtuigd zijn. Een goed voorbeeld, dat navolging verdient. Verdient niet alleen, maar. ook dringend behoeft Van wien die navolging moet komen is duidelijk. Oi men nu boer, middenstan der, arbeider of ambtenaar is, allen hebben wij e-r be lang bij, dat voor de Wierin- germeer een actieve V.V.V, werkt. Nog staat deze in haar kinderschoenen, en met ern stig gebrek aan middelen om deze te ontgroeien, doch dit behoort niet lang meer te duren. Zeven jaren is het reeds geleden, dat een propagan daboekje over onzen, den eersten Zuiderzeepolder het licht zag. In dit ernstig hi aat, dient op korten termijn te worden voorzien. Naar ons ter oore kwam is dit ook een der eerste pro grammapunten. Het is kost baar doch slechts het begin. De mogelijkheden voer onze V.V.V. zijn ongelimi teerd. Voorwaarde is echter, dat er middelen komen. Veel geld zal er noodig zijn alvo rens de eerste resultaten merkbaar zijn, doch hier geldt zeker „De Cost gaet voor de baet. uit." Het zal een dure plicht zijn voor de V.V.V. om de Wieaïn- germeer aantrekkelijk te ma ken voor hen die daarbuiten wonen. Wij denken daarbij niet alleen aan binnen- of bui- tenlandsche toeristen. Waarom kan Medemblik j aarlij ks kortebaandraverij - en houden met veel succes en geschiedt dit op meerde re plaatsen in onze omge ving Waarom kan Hoorn motor wedstrijden organiseeren Waarom zijn elders in on ze omgeving andere sport wedstrijden, muziek- en zangconcoursen, concours- hippique enz. mogelijk En waarom kan in kleinere plaatsen in onze omgeving meer gebeuren dan hier Omdat er een flinke orga nisatie achter staat. Zoo'n organisatie kan onze V.V.V. worden. Daardoor be hoeft de Wieringermeer niet naar het Oude land, maar mogelijk komt het Oude naar het Nieuwe. Poldergenooten laat U niet langer overvleugelen, doch kent U zelf. De raad ging U voor. Volgt gij ook Mar ja. BEVORDERINGEN BIJ HET HEEMRAADSCHAP. In de jongste vergadering van het College van Dijk graaf en Heemraden werd de adjunct-opzichter, de heer C. Wijker bevorderd tot Op zichter in vasten dienst. De Opzichter, de heer C. P. Hoed, thans in militairen dienst werd eveneens in vas ten dienst benoemd. DE WEDEROPBOUW TE MIDDENMEER. Wij hebben weer eens een wandeling gemaakt door Middenmeer, teneinde onze lezers, die buiten -den polder hunkeren naar dit dorp te rug te keeren, op de hoogte te houden van den stand van zaken. Allereerst hebben we een kijkje genomen bij de in aan bouw zijnde Ch-r. School aan de Breestraat. De muren zijn daar reeds tot dakhoogte opgetrokken en het gebouw begint lang zaam maar zeker zijn ouden vorm te herkrijgen. Van de uitbreiding tot 5 lokalen kan men zich reeds een beeld vormeft. Aan de Havenstraat is men bezig met het gereed maken der vloeren van de aldaar op te bouwen arbei derswoningen en veel mate riaal' is reeds voor den ver dien bouw aangevoerd. Het pand -van de Z.W.M., aan de Kanaalkade heeft zijn fundeeringen dezer dagen gekregen, met den opbouw zal spoedig een begin ge maakt kunnen worden. De kolenloods van den heer Vos, gelegen achter het pand van de Z.W.M. is ook onder handen genomen en ook daar klinkt. het geklop van hamer en troffel. De fa. J. Kingma heeft zijn werkplaats woning on- er de kap. Wanneer de di verse panden aan de Haven kade gereed zijn krijgt de Westfriesche vaart door de brug, het aspect van de Zaan, door fabriekspanden aan weerszijden. Hotel Smit zal over enkele weken ook zijn restaurant en voorzalen in gebruik kunnen nemen, zoodat aan de groote vraag naar vergaderruimte volledig kan worden beant woord. Tenslotte zal' dokter Hoog kamer ook binnen niet al te langen tijd weer naar Mid denmeer kunnen terugkeeren. daar zijn woning naast de B. L. Bank, zoo goed als ge reed is, hoewel de afwerking de meeste tijd vraagt. Er heerscht in en om het dorp een levendige drukte, daar de laadwal veelvuldig gebruikt wordt voor het la den en lossen van diverse schepen, en aan de graan- pakhuizen de aflevering van zaaizaden met auto's en paard en wagen in vollen gang is. STIERENKEURING In de rubriek één-jarige stieren werd voorts goedge keurd voor NÏRS „Bart" van Hauskeshoef, eigenaar Gebr. Montsma, Siootdorp. BURGERLIJKE STAND Tijdvak 12 tm. 29 Maart '47. Geboren Pieter, zoon van U. J. Kikstra en B. Bokma Jakob Jan, zoon van P. den Engelsen en I. Bloemhof Robertus Christiaan, zoon van L. J. Munter en A. L. Kloosterhof. OndertrouwdTheodorus Jacobus Lampe, oud 27 jaar, ijzerwalser, wonende te Am sterdam en Maatje Johanna Cathalina Kesselaar, oud 21 jaar, kantoorbediende, wo nende alhier. Gehuwd Klaas Schurer, oud 29 jaar, landbouwer, wo nende te Winkel en Marie Miedema, oud 20 jaar, zon- i der beroep, wonende alhier Theodorus Jacobus Lampe en Maatje Johanna Catha lina Kesselaar. Overleden Maarten Groe nenboom, oud 43 jaar, land bouwer, wonende alhier. PREDIKBEURTEN W.-mecr. ZONDAG le Paaschdag. NED. HERV. GEM. M.blik 10 u. ds. v. d. Neut. Twisk 2 uur Ds. v.d. Neut. K.' Abbekerk 10 u. Ds. Vink. Oostw. 10 u. cand. Boekee. Opperd. 9.30 Ds. Kioosterm. Slootd. 1.30 Ds. Germans. M.meer 10.30 Ds. Germans. W,werf 2 uur Ds. J. Vink. GEREF. KERK Siootdorp 9.15 u. Ds. Goede. Siootdorp 2.30 uur Dienst. M.meer 9 uu-r Cand. Post. M.meer 2.30 Bev. en Intr. Ds. v. d. Wielen. W.werf 9 u. Ds. v.d. Wielen. W.werf 7 uur Cand. Post. MAANDAG 2e Paaschdag. NED. HERV. GEM: M.meer 10.30 u. Ds. J. Viry EEN MOOI SUCCES De Heer H. J. Hakvoort te' Siootdorp behaalde met zijn! koudbl. hengst „Eduard van; op de Centr. Keuring tel HET KINDERHOEKJE. DE PAASHAAS. Wim had het zo druk Ge- 's Hertogenbosch de le premie; weldig 1 Het was Zaterdag- Het bekroonde exemplaar is! middag en morgen was het een fokproduct van de W ringermeer, stal D. Knibbe stamt af van het allerbeste - Pasen. Wim mocht de tuin en het grint aanharken, hij deed goed zijn best, alles bloed, namelijk „Claron x „Dra1 moest er toch net uitzien met gon" en „Frans" x „Solon' De, de twee Zondagen. En Oom vakpers uitte zich over dit en Tante kwamen vandaag paard bijzonder gunstig en' logeren, dat vond Wim fijn. noemde Eduard van K een' hij had altijd pret met. Oom paard met veel macht, best ty-j Henk en van Tante Lies hield, pe, mooie lijnen in voor. en' hij ook Veel. Wim keek eens achterbouw, zéér gaaf, extra I rond, hij schoot al aardig op, gang, kortom een hengst welke! alleen dat stukje onder de voor de toekomst zéér veel| bomen, daar achter in de perspectief biedt. In alle diensten extra coll'ec' te voor Herv. Kerkewerk. M.blik 10 u. Ds. v.d. Neut. j Opperd. 2 u. ds. Kioosterm. j Midw. 10.15 u. ds. Kioosterm. GEREF .KERK. Slootd. 9.30 u. Ds. Goede. M.mee-r 9 u. Ds. v.d. Wielen. W.werf geen opgaaf. f JAARVERGADERING r „HET WITTE KRUIS" IN HOTEL SMIT. Na een kort welkomst woord van den Voorz. den Heer Woldering las de secr. I tuin, moest hij nog doen. Hij harkte ijverig door, maar daar m dathoekje bewoog iets, wat zou dat zijn Voor- zich tig deed Wim wat takjes op zij, nee maar het was een groot konijn. „Wat doe je daar vroeg Wim. „Nou," antwoordde het konijn, „ik zit wat uit te ras- Intrede Cand. J. H. Pot. Cand. J. H. Pot, beroepen pred. bij de Ger. Kerk te W.werf is voornemens Zon dag 20 April zijn intrede te de Heer Harshagen de notu- ten, zie je. Ik heb al zoveel eieren beschilderd, ik ben er len welke goedgekeurd wTer- den. Het jaarverslag werd door Secr. uitgebracht ovepj Qaa£> een periode van 1942—1946. Spr. deed in zijn uitgebreid verslag uitkomen de toestand optreden te Urk. Ds. W. Doorenbos WOONWAGENS EN WOONSCHEPEN. In het belang van bewo ners yan woonschepen en woonwagens vestigen wij e-r de aandacht op, dat zij aan verschillende wettelijke voorschriften moeten vol doen. 1. Ingevolge de Wet op de woonwagens en woon schepen in het bezit moeten zijn van een vergunning voor het gebruik daarvan. Zoodanige vergunning kan eiken dag tusschen 9 en 12 uur worden aangevraagd op het raadhuis te Medemblik of te Schagen op een vastge steld formulier, dat persoon lijk docr den aanvrager moet worden ingediend. Het trouwboekje dient daarbij te worden overge legd. Tevens dient men na te gaan of de woonwagen is voorzien van een schouw- nummer, bijv. Amsterdam 300. 2. Ingevolge de Keur van het Heemraadschap of het Reglement 'Vaarwateren Noordholland, vtforzoover het woonschepen betreft, in het bezit moeten zijn van een ve-rgunning voor het hebben van een ligplaats in een dei- vaarwateren van de W.meer. Zoodanige vergunning kan schriftelijk worden aange vraagd ter secretarie van het Heemraadschap de Wie ringermeer, Ir. Smedingpl. 1 te Wieringerwerf. Indien na dit bericht mocht blijken dat bewoners van woonschepen en woon wagens niet de vereischte vergunningen hebben aan gevraagd zal onherroepelijk proces-verbaal worden opge maakt, aldus deelt de Politie ons mede. TURNKRING. Door het Bestuur van den Turnkring „Hollandsch Noor derkwartier" zijn de volgen de Kringdagen vastgesteld 13 April Paaschwedstrij- den te Anna Paulowna in zaal Slikker. Deelname maximaal 2 nummers per Vereeniging. Maximum tijd per nummer 5 minuten. 11 Mei Adspirantendag in het Gymnastieklokaal' te Oudesluis. 18 Mei Voorj aars wed strijden met Eere-avond te Barsingerhorn. 20 Juli Openluchtdag te Den Helder. Hoewel er deze week ver schillende moeilijkheden vie len te overwinnen in de ar beidsvoorziening kunnen wij thans mededeelen, dat deze voor de periode Maart Ap-ril zeer waarschijnlijk gunstiger is. Het staat nu tenminste vast, dat er een flink aan tal Friesche arbeiders Dins dag na Paschen in den Pol der komen. Na aankomst van deze Friesche arbeiders zullen wij nog enkele Heldersche en Alkmaarders verschuiven naar de Randen van den Polder. Dit in verband met de vervoerskosten. Dan attendeert het Kringbestuur er de landbouwers nog op, de kaarten, welke hen via hun arbeiders door het ar beidsbureau zijn verstrekt, per omgaande ingevuld aan het Arbeidsbureau in te zen den, daar men anders met de bemiddeling van de ar beiders voor de volgendg periodes, moeilijkheden krijgt. Dan rekent het kringbet stuur er op, dat de groeps- vertegenwoordigers, nadat het hun bekend is, hoeveel Friesche arbeiders hun groe pen krijgen dan dadelijk de logiesbonnen hiervoor moeten aanvragen bij den dienst Wederopbouw te Wierin'gerwerf, ter atten tie van den Heer de Graaff. Namens het Kringbestuur, STOMPEDISSEL, Secr. moe van geworden. Ik houd er mee op, ik ga naar huis, en weg was het beest. „Wat een rare", dacht Wim. En wat was dat? O, een plankje met wel 10 kleine vóór en na de inmidTtièi P0^8 vert, allemaal verschillene kleuren, èn een klein waarbij de vele moeilijkheden verf kwast je. Wat enig, zou het van dat konijn zijn? gChet Maar dat beest was êeen. konijn, Wim wist ineens gemis aan contact daardoor het was «atuuïüjk de Paashaas. Nu begreep hij alles, ontstaan. De finantieele po- niaar het was jammer, dat hij niet wist, waar die Paas- sitie is ook daardoor bijzon- haas woonde, hij kon'nu die verf niet terugbrengen. „Ik atigenfèerften naar huis nemen." Wim pakte de dingen en liep er heel voorzichtig mee naar moeder. werden gememoreerd houden. Als bevestiger zal ren4e de inundatie en het I Zusterafdeelingen onze le den. Thans moet de afdee- ling, mede doc-r het totaal' verloren gegane materiaal, opnieuw worden opgebouwd. Hij eene door Zuster Schou ten gehouden inzameling van gelden voor eventueeïe j aankoop auto voor de wijkverpleegster en aan koop materialen werd circa f 7000.bijeengebracht, het geen tot voldoening stemde. Een auto kon worden aan gekocht. De overeenkomst met het W. Gele Kruis werd opgezegd, hetgeen zich op loste in goede harmonie. Gehoopt wordt dat allen die voorheen tot het W. Gele Kruis behoorden bij hei Witte Kruis zullen toetreden. Voorz. bracht dank voor het jaarverslag. Bestuursverkiezing-. Het ge- heele bestuur trad èn bloc af. Met groote meerderheid wer den de huidige bestuursleden herbenoemd, n.1. de heeren J. A. Woldering, A. Biesheu vel, L Harshagen en E. C. Lindenberg. Benoemd weid den de heeren P. Boer, C. v. Spiunter en U. Joustra. Bestuursmededeeling. Voorz. deelt mede dat de jaarcontributie is gebracht op f 4.—. Zij die nog geëva- cuëerd zijn, werden er aan herinnerd dat slechts hulp^i wordt verleend door de afd. waar men zich bevindt op vertoon der laatste kwitan tie. Bij velen is dit de kwi tantie 1944. De contributie 1946 en 1947 zal spoedig wor den geïnd. Er is een materiaalfonds gesticht. Het adres van Zus ter Schouten is thans Kruis straat 8, Siootdorp. Tel. 3. Geldig- van 3—19 April. Bonkaarten KA, KB, KC 703 Strook No. 3. 67—6 Alg. 750 gram suiker, boterhamstrooisel, choco lade of suikerwerk of 1500 gram jam, stroop, enz. 67—7 Alg. 1 ei. 67E Res. en 67L Res. 100 gr. zuidvruchten. Bonkaarten KD, KE 703. Strook No. 3. 68—3, 68—4, 68—5 Alg. 250 gram suiker, boterham strooisel, chocolade of sui kerwerk of 500 gram jam, stroop, enz. 68—6 Alg. 1 ei. 68T Res. 100.gr. Zuidvr. TOESLAGKAARTEN. 67—4 Suiker 250 gr. suiker, boterhamstrooiel, choc. of suikerwerk of 500 gr. jam, stroop enz. Tabak en Versnaperingen. 67_i Tabak 3 r. tab. art. 672 Tabak 2 r. tab. art. 67—3 Tabak 2 r. tab. art. 67—1 Versn. 200 gram choc. of suikerwerk, suiker, bo terhamstrooisel enz. of 400 gram jam, stroop, enz. 673 Versn. 100 gram choc. of suikerwerk, suiker, bo terhamstrooisel enz. of 200 gram jam, stroop enz. In de keuken stond een grote schaal met eieren. Zq waren al gekookt, zei moeder tegen hem en hij mocht ze netjes kleuren. Dat was leuk, nu kon hij mooi de verfi van de Paashaas gebruiken. En 's avonds had Wim alle eieren klaar, prachtig waren ze geworden met ballen, strepen, ringen, sterren en andere figuren. Wim had' er dan ook goed zijn best. op gedaan, en heel voorzichtig gekleurd, zonder vlekken te maken. Het was een enig gezicht, al die mooi geverfde eieren op de schaal te zien liggen. Oom en Tante vonden ze ook prachtig en het aardigste was, dat met de verf van de Paashaas gebeurd was. „Maar ik zet de verf in het kwastje weer in de tuin, zei Wim, de haas zal nu wel uitgerust zijn, dan kan hij alles komen halen als hij weer aan het werk wil." En Wim bracht de dingen op de plaats waar hij ze gevonden had. Toen hij de volgende morgen wakker werd, lag er een prachtig groot chocolade paasei op zijn tafeltje. „Wat mooi, vast van Oom en Tante," dacht Wim. Of zou de Paashaas het er neergelegd hebben Wat den ken jullie er van VERTELFEE. WIERINGEN. De prijs is v.d. visch af. Eén en al bedrijvigheid heerschte er Donderdag in de Oeversche Visschershaven. Texelaars, Urkers, schepen uit Den Helder en Wierin- gers voeren binnen om hun kostelijke buit te lossen. Kos telijk, maar niet kostbaar. De prijzen des visch zijn tot een minimum teruggeloopen. „De vangsten zijn behoor lijk, maar de opbrengst is schandelijk laag. In Den Helder krijgt men er heel'e- rnaal niets voor, vandaar de ioeloop naar Wieringen." „Is de groote aanvoer oor zaak van de lage prijs Op de vraag of het aanbod thans de vraag overtreft kunnen we geen recht- streeksch antwoord geven, maar als de prijs zich niet herstelt zijn de vooruitzich ten weinig gunstig. Mogelijk dat de animo van de kooplieden vlak voor de feestdagen niet bijster groot was. Een Texelaar liep zoo ge haast binnen, dat hij uit de koers raakte en 'n meerpaal •ramde, die afbrak. DE AYRO-BRIDGE DRIVE. Op deze drive (200 deelne mers) Donderdag j.1. te Alk maar gehouden, nam de Wieringer bridgeclub met 17 paren deel. De Heeren Kraan— Blaauboer (le prijs), en Kooij—de Haan (2e prijs) verwierven het- fraaie Avro- Bridge-diploma. Onze complimenten HEEFT W.A.C. NOG EEN KANS W.A.C. won de Woensdag j.1 te Middenmeer gespeelden wedstrijd tegen Wederopbouw Den Helder met 51. Een fraai resultaat) waarmede* een kans op het kampioen schap West behouden bleef. Medemblik. Bey. Nieuwe Lidmaten> „Ik ben de goede Herder en Ik ken de mijnen en word van de mijnen gekend (Joh. 1019). Deze woorden had Ds. v. d. Neut tot tekst ge kozen, toen in de kerkdienst van „Palmzondag" twaalf jonge mensen openbare be lijdenis des geloofs aflegden. De goede Herder staat hier in het middelpuntniet de schapen. De schapen worden door Hem gekend en zij vol gen Zijn stem. Zo stonden twaalf jongeren, die door, Hem gekend worden temid den van de gemeente. Zij beloofden den goeden Herder te zullen volgen. Niet hun persoon of belofte stond in het middelpunt, alleen de goede Herder, die ondanks het feit dat de belofte dage lijks gebroken zal worden, hen toch wil verzorgen en het teken en zegel daar van geeft in het Avondmaal en de doop, die aan drie hunner werd bediend. Een grote dankbaarheid mag in de gemeente, die in grote getale was opgekomen, heersen. Na het jawoord op de ge stelde belijdenisvragen, zong de gemeente de jonge leden staande toe Gez. 263 1 en 5. In zijn slottoespraak wees dominee v. d. Neut nog op de trouw,. „Ik hoop dat gij over tien, twintig of vijftig jaar zult kunnen zeggen „Ik heb van deze stap geen be rouw gehad." De Here zij met U, alle de dagen uws levens" zo besloot zijne eer waarde. FLEVO NIEUWS. 2e Paaschdag ontvangt Flevo 1 Winkel 3. Aanvang der wedstrijd 12 uur. Het 2e en 3e elftal is vrij. Adspiran ten gaan vermoedelijk uit naar Oudesluis.

Flevo-bode: nieuwsblad voor Wieringen-Wieringermeer | 1947 | | pagina 3