WIERINGER NIEUWS TANDARTS BAKEMA MEDEM8LIK. KAMER PLANTEN MUZIEK - UITVOERING „WIRON SYMPHONIE" WIERINGEN OP WOENSDAG 30 APRIL 1947 UITGESTELD, WAARHEEN? Programma Den Oever. Bond v. PI. Vrouwen Zaterdag 3 Mei 's Morgens om 7.30 uur een herdenkingszangdienst met medewerking van de Ghr. Zang vereniging De Lofstem, in de Kapel. Bij uitgang collecte voor Ereschuld en Dankbaarheid Programma in de Kapel aanwezig. Om 3.15 uur nam. vertrekt een deputatie uit alle diverse verenigingen, die namens die verenigingen een krans zal leggen bij het te onthullen mo nument. Maandag: BEVRIJDINGSDAG Van 9-10 uur Marsch door v,Apollo" 10 uur Tractatie kinderen Kleuterschool, 10.30 uur ilnterkerkelijke dankdienst in de Kapel, 13 uur Marsch Apollo naar Oosterland, waar de kinderen zullen worden afgehaald. Daarna vertrek voetbalveld, waar van 2-4 uur kinderspelen worden gehouden voor alle kinderen van 6-14 jaar. Aanmelding bij Hoofden v. scholen. 4.30-6 uur Voetbalmatch. Entrée 25 cent, 8 uur Concert met mede werking van alle verenigingen van Den Oever op het plein van de O.L.S. VERBETERING DER VISSERIJ. Men zal, zoals Drs. A. G. U. Hildebrandt, chef van de afd. Visserij van het L.E.I., onlangs in een bijeenkomst van de D.E.T.V. meedeelde, aan het^ landbouwkundig instituut een afd. visserij gaan verbinden, welke afde ling gegevens zal verzamelen ter samenstelling van rap porten, waardoor men een inzicht hoopt te verkrijgen van de wijze waarop in de visserij een verbetering zal kunnen worden gebracht. Deze gegevens zullen echter van de vissers moeten ko men. Om dit te bereiken zal worden overgegaan tot de instelling van een zogenaam de bedrijfsboekhouding. Aan een bepaald aantal vissers in Den Oever zal een twaalftal voldoende zijn zal staten worden uitgereikt waarop men de benodigde gegevens regelmatig kan ver strekken. Deze gegevens zul len echter elke veertien da gen door den Heer Hoersma, Rij kslandbouwconsulent, worden opgehaald. Voor de vissers brengt het weinig moeite mee en het instituut zal er uit kunnen afleiden wat er moet gebeuren om de toestand te verbeteren. Te vens zal een begin worden gemaakt met bedrijfstech- nische voorlichting aan de vissers. Met enige moeite werd een twaalftal vissers bereid ge vonden aan de bedrijfsboek houding mee te werken, echter niet alvorens was ver klaard dat de gegevens strikt vertrouwelijk werden ver strekt. en aan geen andere instantie dan het visserij- instituut onder ogen zouden komen. Visafslag Den Oever. In de periode van 2! April werden op de Oevc afslag de volgende hoeveel heden vis aangevoerd Bot 4203 Kg. Schar C31 Kg. Tarbot 201 Kg. Garna len 11233 Kg.; Kabeljauw 400 Kg.; Schol 4386 Kg. Wijting 322 Kg.; Rog 23 Kg.; Spiering 27 Kg Zalm 4 Kg. Aal 1422 Kg.; Puf 13720 Kg. Afd. Wieringen. Algemene vergadering op Maandagavond j.1. in de foyei van Cinema de Haan, Na het welkom van Mevr. Kolff aan de pl.m, 60 opgeko- menen, leest Mw. de Groot de notulen en het jaarverslag, welke onder dankzegging wor den goedgekeurd. Evenzo de rekening en verantwoording van Mevr, Cornelissen, welke rekening sloot met een batig saldo. Wordt besloten op 14 Juni a.s, de lezing van Sis Heijster voor de Afd. Anna Paulowna bij te wonen. Voor de verslagen van de Algemene Vergadering en ook de vergadering te Alkmaar uitgebracht door de dames Mw. de Jong-Asjes en Mw. Stadig-Kooij betuigt Voorzit ster hartelijk dank Volgt bespreking zomerreis Het bestuur stelt twee ob jecten voor namelijk naar net a.s. congres in de Apollohal te Amsterdam of naar de Landbouwtentoonstelling op Houtrust te Den Haag De meeste dames gaven zich op_voor het Congres. Na de pauze hield de heer Boon een interesante boekbe spreking over „Hollans Glorie' waarvoor presidente hem na afloop hartelijk dank bracht, Hierna sluiting. VERGADERING E.V.C. Zaterdagavond belegde de EVC in Café Moeijes te Den Oever een vergadering voor vissersknechts en kleine zelf standigen, 'Spreker was hoofd bestuurder Daane, Voorzitter Lukkien sprak zijn leedwezen uit over de ge ringe opkomst. Daarna kreeg de Heer Daane het woord. Spra begon zijn uiteenzet ting met het memoreren van de toestand vóór de oorlog, toen de visserij slechts een schamel stuk brood opleverde. Thans gaat men Alweer snel naar dezelfde toestanden te rug. De prijzen der vis zijn zo laag, dat deelvisserij, on danks behoorlijke vangsten, niet meer lonend is. Toch moet de consument nog flin ke bedragen neertellen voor de vis, waar de visser zo goed als niets voor ontvangt. De overmatig grote winsten ver dwijnen in de tussenhandel. Hier moet de Regering in grijpen. Op verschillende plaat sen moet men, zoals in IJmui- den reeds het geval is, visbak kerijen oprichten. De vis wordt tegen een lonende prijs afgenomen, gebakken en in dis tributie gebracht. Dan heeft de tussenhandel geen kans ab- noimaal hoge winsten te ma ken. Verder moest er bereikt worden dat er voor de vis sersknechts, die thans uitslui tend op deel vissen, een ga rantieicon wordt verkregen. Om dit te bereiken moet men zich organiseren, Bij een ga- 1 icon heeft men het voor dat men onder de soci ale v, ctgeving valt en bij ziek te of ongeval uitkering ont vangt. In Scheveningen is thans bereikt, dat de knechts een ga!antieloon van 30 gulden per week ontvangen. Tevens is de uitkering bij ongeval met pCi. verhoogd. Dat moet •r de belanghebbenden op e;c plaatsen ook bewerk- igd wordfen. Nadat de Heer Daane de aanwezigen in de gelegenheid had gesteld vragen te stellen, waarvan ruimschoots gebruik werd gemaakt, werd deze, on- dr.nks geringe opkomst toch geanimeerde vergadering door voorzitter gesloten. NED' HERV. KERK. Vrijdag a.s. 3 uur bijeen komst van dames die mee willen doen om met Pinkste ren in de kerk te zingen. Gaarne opgave voor Don derdagmiddag aan de pasto rie telef. 114. DOOPSGEZ. GEM. Donderdag" 1 Mei, 's midd. 2 uur Zusterkring Den Oever. Vrijdag 2 Mei 's avonds 8 u. Jongerenkring. Belangrijke agenda. Vrijdag 2 Mei 's avonds 8 u. Repetitie Kerkkoor in de pastorie. Allen present Bekendmakingen. Gemeente Wieringen. Sluiting Gemeente - Bureaux, Alle gemeente-bureaux zul len op 30 April a.s. (ver jaardag H. K. H. Prinses Juliana) gedurende de na middag en op 5' Mei a.s. (bevrijdingsdag) de gehele dag, voor het publiek GE SLOTEN zijn. hernieuwde oproeping Wielerbaan Wieringen. Zondagmiddag heerstë^er weer een gezellige drukte in en op de "WiArbaan. Wie ringen opende het seizoen met de eerste baanwedstrijd in den lande, met een keur uit de sterkste Amateurren ners. E-r werd veel strijd, ge geven, heftige strijd zelfs hetgeen tot een drietal val partijen aanleiding gaf maar het talrijke publiek heeft toch van de wedstrijden ten volle genoten. In ons vol gend nummer geven we een volledig wedstrijdverslag. Opbrengst Emmabloemcollecte. Hippolytushoef iElly Lont en Janette Smit f38.50 Dina Oden f 23.35 M. Bakker f 25.85; A, de Graaf f 14.30 Truus de Boer f 32.64 Nelly Kleijs f 33.50 Janny Hof f 2 20 Corrie Leen f 20.20 M*. Glim f 36.45 N.N. f 37.32 Janny Reijs f 5.65 Maaike de Jong f 5.02 Jets ke vd Velde f 9.52 Rie d Haan f 9.16; J. Mulder f 5.56 Den Oever T. Huitema f 7.09 P, Kraak f 11.95 Greta Bakker f 14.07 Janny Visser f 24.58 Nelly Lont f 11.78 Oosterland 2 Bussen zonder namen f 29.40. Westerland Gerie Bais en Janneke Haaks- ma f 8.42 Trienie Steigstra en Trijnie Kat f 18,66 Gerrie Veeter en Titia Bolhuis f 26.85 Corrie 't Hart en Rietje Luijt f 11.75; totaal f 463.77 Af onkosten bloempjes enz. f 51.36; netto opbr. f 412.41 Het bestuur der afd. van Het Witte Kruis dankt langs deze weg recht hartelijk de collectrices en allen die aan, het welslagen dezer collecte meewrkten. Zaterdag a.s. 3 Mei organi seert de N.V, afd. Wieringen! haar derde cursusavond. Als spreker komt de Heer Dr. C. van Emde-Boas uit A'dam, bij vele van U wel bekend, die een zeer actueel onderwerp voor ons zal behandelen. We wekken de lezers op de ze belangrijke vergadering te beozeken en verwijzen naar de advertentie in dit blad. POLITIE. Verloren een bruin windjack, een heren hoed en een portemonnaie inh. f 1-, Gev. een portemonnaie inh. f 1.- en een distributiebon. Inl. bij den Gem.-Bode Degenen, die zich willen belasten met het wekelijks ophalen van huisvuil te DEN OEVER kunnen zich daartoe, uitsluitend schrifte lijk, aanmelden bij den Bur gemeester, raadhuis Hippo lytushoef. De vergoeding daarvoor bedraagt, thans f 500.— per jaar. Succes Heider 12. De big-match tussen Suc- ses I en Helder is zowel wat de uitslag als wat het ver toonde spel betreft op een grote teleurstelling uitgelo-, pen en het vrij talrijk opge komen publiek heeft niet veel moois te zien gekregen. Bovendien werd er van weerszijden wel eens wat overdreven fors ingegrepen, waartegen de scheidsrechter niet voldoende optrad. Een droog, hard terrein en de lichte bal stelden aan de spelers de hoogste technische eien. De meeste spelers scho ten wat dit betreft wel iets in capaciteiten te kort en van overleg in het opbouwen van een aanval kwam niet veel terecht. 'Het was te veel„weg is weg." Voor de rust had Succes een licht veldoverwicht. Het ^as ech ter Helder dat door zijn rechtsbuiten de leiding nam. Van Goor bracht, de partijen weer op gelijke voet. Na de rust trad Helder di rect aanvallend op. Na een aanval op 't S.-doel veroor zaakte Lont, overigens geheel onopzettelijk, hands in het beruchte gebied^ waarvoor de scheidsrechter aan Helder een penalty toekende. Een veel te zware straf De hard ingeschoten bal belandde echter tegen de lat en de S.-defensie wist verder on heil te voorkomen. Helder bleef echter in de aanval en zo nu en dan toonden de gasten meer overleg in hun spel. Ongeveer een kwartier voor het einde gelukte het Helder de leiding te nemen (2—1), in welke stand geen verandering meer kwam. Een gelijk spel had de verhouding beter weergegeven. Succes 2 behield zijn kans op de bovenste plaats door een nuttige overwinning op Wieringerwaard 2 (31). Het 4e elftal verloor met 4i van Flevo 2. Dit leek meer op een parodie op voet bal. De training voor deze spelers zou geen overdadige luxe betekenen. De oudjes van het 5e deden het beter en lapten Z.A.P. 5 met 100 aan hun laars. Het enthousiasme van de veteranen zou menig jonge- i re speler beschaamd doen! staan. De adspiranten A wonnen met 30 van Watervogels A. Flink gedaan boys, nog even volhouden. We rekenen op jullie kampioenschap hoor De B.-tjes komen nog even te kort en verloren met 30 van Helder C. Alle begin is moeilijk jongens. Volhouden maar en trainen. TONEGIDO - NIEUWS. Zo is dan de grote strijd gestreden en is Ton. I dames door een 30 nederlaag te gen U.W. uitgeschakeld voor het kampioenschap. U.W. I was veel sterker en had een goede balcontróle. R. v. Veen hield Burger weer goed in bedwang. Driemaal wist Burger aan haar bewaking- te ontsnappen met gevolg 3 doelpunten. Dames II speelde gelijk 2—2 tegen U.W. II. Anny Post maakte weer de beide doelpunten dit wordt in de toekomst een uitstekende kracht. Ton. II heren speelde ge lijk tegen B.G.V. I 11. A. Oldersma was hier de maker van het doelpunt. Heren I nam geen halve maatregelen maar klopte Bloemendaal met 122, on danks eerffge invallers. Barelds nam 3 doelpunten voor zijn rekening, Wieringh 7, de Vries I en v. Klinken I. Alle spelers waren in pracht vorm. Nu nog tegen Zaamdam en wordt deze gewonnen dan zijn Heren I kampioen. DEN OEVER V.V. WIRON Zondagmidaag ontving Wi- ron de adelborstenclub Ran- gers 1 uit Den Helder. De Wironspelers en suppor ters hadden reeds lang tevo ren een zwaar hoofd in deze ontmoeting gehad en uit het feit dat de gasten met beide punten naar huis gingen zou men kunnen afleiden dat hier voor •inderdaad reden was.j Toch hebben degenen, die de beide clubs hebben zien spe len, niet de indruk gekregen, dat Rangers, zoals velen- be weren, „een klasse sterker' J zou zijn dan Wiron, Wel was in de eerste helft van de wedstrijd het Rangersover-1 wicht duidelijk zichtbaar, doch de beide in deze periode kort na elitaar gemaakte doelpun ten werden de gasten door zwak verdedigen als het wa re op een presenteerblaadje aangeboden. Met een weinig activiteit had men beide doelpunten ze ker kunnen voorkomen. In deze stand kwam tenslotte de rust. Na de thee bood het veld een geheel andere aanblik Wiron was nu overwegend in vde aanval en verscheidene malen ontstonden voor het Rangers-doe! kritieke situa ties. Slechts aan een grote dosis geluk hadden ze het te danken dat hun heiligdom niet verschillende malen werd door booord. Met man en macht'poog den de gasten de verkregen voorsprong te corisolderen, wat tenslotte? tengevolge had, dal bij elke aanval van Wi ron, die ook maar een schijn van kans zou kunnen opleve ren, de bal zo ver mogelijk over de zijlijn werd geirapt. Zo was de stand nog steeds 2-0 toen de scheidsrechter Duin, die prima leidde, voor de laatste maal floot Voor hen die in de Wierin- germeer wonen of werken bestaat voorlopig gelegenheid tot avond - behandeling op eiken Donderdag van 78 uur n.m. vanaf heden weer in mooi sortiment VERKRIJGBAAR OP DE KWEKERIJ. J. KRUIT, Tel. 67, W.werf. Na 5.30 uur Tel. 104, H.hoef. Biedt zich aan NET MEISJE, v. d. en n. of vootr hei'e dagen. Te bevr. bij A. DE WIT, Stroe 7a, Wieringén. TE KOOP best Engels RIJZADEL tevens een klei ne hoeveelheid POOTAARD- APELEN (Noordeling) bij H. Luinenbu-rg, Wierweg, Slootdorp, Telef. 112. wegens omstandigheden tot nader bekendmaking Reeds verkochte kaarten kunnen worden teruggehaald. ,D E TEMPEL VAN K W U N G H O.' 30 AprilContact-Avond in Hotel Smit, Middenmeer. 30 April 3 uur demonstratie met TillMarter Roterende Worm op het land Oostwaardhoeve, Nieuwe- sluizerweg, W.-meer. 1 MeiFeestavond Partij v. d. Arbeid in Cinema de Haan. 1 MeiVerg. C.P.N. (De waarheid) in Concordia. 2 MeiVerg. georganiseert door Comité van Voorlichting Geref. Kerken in Ned. Herv. Kerk te M.meer. 3 MeiBijeenkomst Ned. Veren, tot Afseh. van Alcohol.h. Dranken in Eigen Gebouw. H.-hoef. 3 MeiVerg. van melkveehouders in Hotel Smit, Ook zonder dat de mannen de Chinese letters van het briefje konden ontcijferen was de bedoeling ervan ont stellend duidelijk „Keer terug als je leven je lief is" Dieck keek zijn kameraden eens aan. Niemand sprak een woord slechts een kort gebaar gaf te kennen, dat ze verder wilden gaan, wat er ook gebeurde En zo trokken de mannen vermoeid en een beetje moedeloos voort door het woeste gebied. Het terrein werd langzamerhand weer heuvelachtig. Op elke top keek Dick verlangend in de verte, of er nog niets van de tem pel van Kwungho te ontwaren viel Plotseling klinkt achter een heuvel' voor hen uit een luid gekraak over de top komt een monsterachtige kop een gewelidg lichaam volgtvoer de ontzette mannen duikt een kolossaal gevleugeld beest op, dat met zijn logge poten snel óp hem afstormt, In zijn vaart ontworteld het monster de in de weg staande bomen als of het rietstengels zijn.... Begerig likt het zijn afzich telijke muil. Even staan de mannen versteend van schrik. Is dat alles slechts een boze nachtmerrie of is dit rauwe werke lijkheid Kapitein Travers is de eerste, die zijn tegen woordigheid van geest, terugkrijgt. Hij schreeuwt: „Genadige hemelredt je de bomen in

Flevo-bode: nieuwsblad voor Wieringen-Wieringermeer | 1947 | | pagina 2