WIERINGER NIEUWS WAARHEEN? VEREN. VOOR VREEM DELINGENVERKEER TE WIERINGEN OPGERICHT. Donderdagavond vergader de de Wieringer Middenstand in Hotel Kaan te H.-hoef teneinde te komen tot de op-richting van een V.V.V. Van Den Oever waren een 12-tai' middenstanders aan wezig. Alle'aanwezigen ver klaarden zich eenstemmig voor het plan een vereniging op te richten. Als voorl. bestuur werden gekozende heerenO. J. Bosker, voorz., de Vries (Jeugdherberg), sec»r., V. Koorn J.Vz., penn., H. Berg- horst en H. Houwing, be stuursleden. Als propagandamiddel voor het Vreemdelingenverkeer naar Wieringen zal de Ver eniging een gids uit gaan geven in een oplaag van 5000 ex., waarvan 2000 ex. op Wieringen zullen wo-rden1 geplaatst en de resterende 3000 over de verschillende boekwinkels in Nederland zullen worden verdeeld. Verder zullen de hotelhou ders in verband met het nij pend gebrek aan hotelruimte pogingen in „het werk stellen om bij het gedeelte van de burgerijdat hiervoor aanmerking komt, en er toe genegen is, eventuël het overschot aan bezoekers over te brengen. Inwoners van Wieringen die hieraan kunnen en wil len meewerken worden ver zocht dit aan het bestuur kenbaar te maken. Als contributie werd vast gesteld voor Hotels tot en met 5 kamers f 10.en voor elke kamer meer f 2.50 voor andere middenstanders f 5. en voor particulieren f 2.50. De leden zullen onder de op de vergadering niet aan wezige belanghebbenden zo veel mogelijk propaganda maken en ook de gemak zuchtige en twijfelaars trachten te overtuigen van het nut lid te zijn van een V.V.V. Het is toch aan geen twij fel onderhevig dat een voor uitstrevend middenstander lid moet zijn van deze ver eniging en op de volgende vergadering die zal worden gehouden op Woensdag 28 Mei verwachten we dan ook een belangrijk groter aantal belanghebbenden dan op deze vergadering het ge val' was. Ook particulieren zullen er goed aan doen de ze vergadering bij te wonen. Iedereen werke mee Aan de Wieringer V.V.V. De privé-verpleegster De dames en heren van het Ruilverkavelingsbureau U Arnhem gavan Donderdag j in Cinema de Haan een goe de opvoering van ,,De privé- verpleegster." De Heer Ir. Hassels sprak een welkomstwoord en hield een korte inleiding. De zaal was matig bezet. Het gezelschap wist de wei nige aanwezigen echter bijzon der te bc.eien. De priva verpleegster, een'| prettige verschijning - haai typisch Oost-Ned. uitspraaaj deed ons eerst wat vreemd! aan - en haar chef, de oude zeerob, gaven wel het sterk ste spel. De verhandeling was mede door de vlotte dia- loóg, bijzonder aardig en hoe wel niet zeer gecompliceerd,1 toch verrassend en onderaou-j dend. Natuurlijk draaide alles om ,,de verpleegster1", die niet j ..gekoppeld" wilde worden en; aus tenslotte naar eigen keu ze handelde, een keuze waar-J mede allen die toevallig" in| het complot zaten, zich goed konden verenigen, 't Was een gezellig stuk, vlot vertolkt. Een goede op-, voering van deze amateurs JAARVERGADERING WITTE KRUIS. Onder voorzitterschap van de Heer D. Minnes, verga derde Maandagavond het Witte Kruis in Café Tijsen te H.-hoef. Van de 1496 lederi waren slechts 19 personen aanwezig. In zijn openingswoord spreekt Voorz. woorden van dank uit aan de heren Tijsen en Bakker voor de belang rijke p-restatie's verricht bij het, na de inundatie der W.- meer, bovenhalen der zieken auto. Voor de assistentie ver leend door de afd. Schagen v.h. Rode Kruis, door een auto beschikbaar te stellen voor deze afd. bracht spr. eveneens vriendelijk dank. De Heer J. C. de Haan leest de notulen welke on veranderd wo-rden vastge steld. Het jaarverslag- van secretaris de Haan bevatte de navolgende bijzonderhe den. In Den Oever en om streken werd wijkverpleging verricht in 170 gezinnen met 2799 bezoeken. Voor T.B.C.- bestrijding 9 gezinnen met 102 bezoeken. Kinderhygeëne 296 gezinnen en 456 bezoeken waarvan 46 propagandistisch Consultatie Bureau 352 con sulten en 31 nieuwe inschrij vingen, terwijl 101 keer zit ting gehouden werd. Voor H.-hoef eh omstreken werden door wijkverpleging 74 gezinnen bezocht met 1227 bezoeken. T.B.C.-bestrij ding 19 gezinnen met 21 be zoeken, kinderhygeëne 47 gezinnen met 37 controlebe zoeken en 14 propaganda- bezoeken. 102 keer consulta tiebureau gehouden met 903 consulten en 100 nieuwe in schrijvingen. Er werden 3 patiënten uit gezonden naar een sanato rium. Jaarverslag- penningmeester. Er was een nadelig saldo van f 770.43. De commissie belast met het nazien der boeken en bescheiden rapporteert bij monde van de Heer J. C. de Vries, alles in goede orde te hebben bevonden. Besloten werd de afd. W.- meer schriftelijk in kennis te stellen dat het W. Kruis afd. Wieringen weer beschikt over een eigen ziekenauto. De begroting geeft in ont vangsten een bedrag van f 8735.50, in uitgaven f 9032.40 nad. saldo f 296.90. Goedgek. Het bestuur hoopt dat op sommige posten nog iets zal kunnen worden bezuinigd. In principe werd besloten om in de herfstvergadering t.e komen met een voorstel' tot verhoging der jaarcon tributie. Sommigen dringen aan op '^ndr herstel van. het Kruis-gebouw. TTG' bestuur wil om extra uitgaven te omzeilen nog even afwachten. Bestuursverkiezing. Aftr. de hh L. C. Kolff, J. C. de Haan en D. Lont. laatstge noemde bedankt tevens. Herbenoemd we-rd de heer •T ,C. de Haan en gekozen werden de h.h. J. T. de Jong en D. Engel. Allen aanvaar den deze benoeming. Rondvraag. Mw. Wiegman- Lont klaagt over het stuk en sterk vervuild terugbezorgen van het magazijnmateriaal. Het bestuur, zal middelen beramen _om hieraan een einde te maken door in deze streng op te treden. Voorz. brengt bij zijn slui- ting dank aan de dames welke zich ijverig voor de Emmabloemcollecte hebben ingezet en aan het scheiden de bestuurslid de heer Lont. DISTRIBUTIENIEUWS. Deze week zal voor alle leeftijdsgroepen een bon voor een ei worden aangewezen. Kerkdiensten Wieringen Donderdag Hemehaar-sdag. NED. HERV. KERK Den Oever 7V-> u. de hr. v. d. Berg. H.-hoef 7Vs uur Ds. v.d. Winden. Vrijdag a.s. 3 uur precies bijeenkomst Zangclubje voor. Pinkster. Willen alle deel neemsters zich hiervoor vrij houden en graag precies op tijd zijn. VC.J.B. Vrijdag V.C.J.B. Aller opkomst gewenst. DOOPSGEZ. GEM. H.-hoef 's av. 7'Za u. Ds. A. P. Goudsbloi Wijdingsstonde. (Duur ±3/4 uur.)* Vrijdag 16 Mei 's av. 7.3ü\n Repetitie Kerkkoor. 8 uur Zusterkring. EVANGELISATIE: H.-hoef 10 uur UIT DE OUDE DOOS. ONGS WIERINGER HOEKJE. In de Verenigde Staten van Noord-Amerika gijn zij, die afstammelingen zijn der eerste blanke bewoners dier landen, op dat feit zeer trots. Misschien delen de Wierin- gers in deze gevoelens, maar dan in betrekking tot hun eigen voormalig eiland. Wel nu, dan zullen veleia ons dankbaar zijn voor onze onderzoekingen. Helaas beginnen de be waard gebleven huwelijks- en doopsregisters van Wie ringen echter eerst bij het jaar 1714 wat betreft de Nederlands - Hervormden, terwijl deze registers der Doopsgezinden nog tien jaar dhr Vd TTnrqf I later aanvangen. Bij de Hervormden begin nende, zal ik een vier en twintigtal thans nog' beken de namen, die zich al' tussen 1715 en 1725 vertonen, de revue laten passeren en dat wel in alphabet-ische volg orde. Bakker. Omstreeks 1700 woonde aan Den Oever Jan Bakker, wiens zoon Cornelis in 1715 trouwde met Neeltie Jacobs van Hippo, terwijl zijn zoon Evert met diens vrouw Neeltje Sijlzamen in 1717 aan Den Oever woonde. Een ander van die naam was Jacob Claesz. Bakker, die op 9 October 1715 op 66-jarige leeftijd ziek in de Hervorm de kerk werd gebracht en op zijn belijdenis gedoopt waarna hij stierf. Breedt. Deze familie is af komstig van Stroe. In 1718 trouwde Louris Aerjansz Breedt aldaar met Trijntje Den Oever 10'uur dhr. O. Deen. CHR. GEREF. KERK Gebouw Land in Zicht Den Oever 10 uur de hr. G. Visser. Openbare les gymnastiek De gymnasten kwamen na lange tijd weer eens voor het voetlicht en oogstten Don derdag j.1. in Concordia met hun openbare les veel bijval. Om 7 uur werd reeds be gonnen met de kleintjes, wier verrichtingen aandachtig door trotse moeders en vaders wer den gevolgd, 't Was alleraar digst. Alle groepen demonstreer den daarna. Brug-, paard-, evenwichtsboom- en vrije oefe ningen etc. wisselden elkaar in snel tempo af en het vrij talrijk publiek kreeg veel te genieten. Vooral de Dames 1 gaven prima werk te zien. Alles liep op Mien Kee is een doerak, dat ben ik deuze week nag eres an de weet kommen. Ik I ben woest op er weest Ze houdt er teugenwoordig ok nieuwe idéé op na. Ik hew het wel es eerder in de i gate had, an mien tabakdoos,1 want stadig an minderde i die. Ik zei d'r nooit wat van, l j want zoti verjongingskuur beurt ok niet altijd. Van de week stong mien sjekdoos in 't tafelkaske en' I ik op de loer in de kas Dir kwam ze met kleine Gerritje, dat wurm is mis- schien amper negentien jaar. en loopt nou al zo hard ach- ter de jongens dat het meer as bar is. En jawel hoor-, kaske open en elk een sjek- j je droie. en'k Zag het eerst niet zo erg goed deur het sleutelgat, maar dat ik ze later betrapte leke 't wel segare Dir in iens begint die sige- ret van Kee toch te brang- den, te brangden menske! Toe vanzelf skrewe moord en b-rangd. Ik uut de kas en 'k bekeek de sigeret erres en wat denk je dat ik zag Mien smeulende tabakskaart. Die hew ik altijd in de doos, en Kee in de verrukking van dat nieuwerwesse van zelf niet zien, dat ze de kaart er bij in droit had. Ik ben nou mien kaart kwiet deur,die meniere van Kee, ik hew er over de knie had dat beloof ik je, net zö lang dat mien knie in me kaar zakte Kee is evengoed wel een goeie gezellige sloof en we binne van de week op de fietsewagen naar de Noever gaan te gast naar ongse ex- buurvrouw. Een best mens hoor Dir hew ik me toch zo an mien vrouw ergert. Ze het aldeur om de Rambelaars zitten te zeuren om de pittig ge dangsmuziek, en op lest het buurvrouw der maar toegeven Ik zal dir de are week wel meer van vertéllen. BRAM. Wordt Wiron kampioen? Succes De Meer 1-1. „„V.II. a 4 rolletjes enj jacobsdocMer Soppes uit opvallend goed was de orde. 0eTCr en de afwerking, waarvoor jan Dekker woon_ aan de nieuwe leidster, Mvr.i innn rrirvr>r> Noordijk-Lindenberg, die de de omstreeks 1700 in Hippp. vereniging nog slechts enkele maanden onder zich heeft, een compliment niet ma'g worden onthouden. Met enkele liedjes met guitaarbegeleiding van Kees Jongkind, zorgden Annie en Kees Jongkind met voor een vrolijke afwisseling. De gym is met deze open bare les goed voor de dag gekomen. "Wij vernamen dat de toe loop van derheid van jonge kinderen, zeer groot is. Verheugend dat men meer en meer inziet dat de licha melijke opvoeding zeer be langrijk is. Van de jeugd moet het komen en we voorzien dan ook een grote bloei periode van de Wieringer gymnastiekvereniging. Zijn zoon Maarten trouwde in 1722 met Bregt Jans uit Den Oever. Er was echter ook een Rooms-Katholieke familie van deze naam. Genoemd worden in 1710 hiervan Hen drik Dekker en zijn vrouw Marrijtje Sprong. Gorter. Hendrik Gorter woonde omstreeks 1700 in Hippo. Zijn zoon Zijmon trouwde in 1719 met Geertje Jansd. Metselaar uit Wester- jansa. mewcictcu uio nieuwe leden, mzon lan(. m dezelfde tijd woonde Medemblik. Aan Mej. M. A. C. Sehou- ten, wonende te Wervershoof, is eervol ontslag verleend als losse kracht bij de distribu- tiedienst te Medemblik. Met ingang van 12 Mei 1947 is aan de heer G. B. M. van Dungen, wonende te Opperdoes, eervol ontslag verleend als leider van de uitreikingsploeg bij de distri- I van deze naam. Tjaert 'Jacobsz. Gorter met zijn vrouw Trijntje Evers te Den Oever. Halfweeg. Deze familie is afkomstig uit Den Oever waar omstreeks 1700 Pieter Halfweeg woonde, wiens zoon Cornelis in 1722 trouwde met Trijntje Poulis uit dezelfde plaats. Hollander. Jan Jansz. Hol lander en zijn vrouw Trijn tje Wiggers woonden in 1717 in de Kleine Elft te Hippo. Hellingman. Albertus Hel lingman geb. 1651, kwam op 4 Nov. 1677 als predikant te Oosterland en overleed daar op 9 Nov. 1713. Hij werd be graven in de kerk, waar hij zo lang gepredikt had. Zijn grafsteen moet daar nog aanwezig zijn. Hij is de stam vader der Wieringer familie Zijn zoon Wiron 1 Rangers 1 42. Zondagmiddag zag Wiron kans de gevreesde „Rangers" in eigen huis met 42 te verslaan en de beide punten mee naar Wieringen te ne men. Het was een zeer span nende match met voor beide doelen vele gevaarlijke mo menten en de vele supporters hebben ten volle kunnen ge nieten. De Wiron-verdediging was ongenaakbaar en behal ve het doelpunt, gescoord uit een penalty, wist Ran gers onze keper slechts één maal te passeren. De goals voor Wiron werden gemaakt door Holst, v. Eekelen en Komduur. Het was een har de wedstrijd, waarin reeds voor de rust twee der Wiron spelers zich wegens blessu res moesten laten vervangen. Vermoeid, uiterst gelukkig en voldaan keerden de spe lers, vergezeld door de grote schate supporters die mee naar Den Helder waren ge trokken, naar Den Oever terug. Voor Wiron was het in deze competitie de laat ste wedstrijd en het zal nu van de uitslagen der andere clubs afhangen of er een kans blijft bestaan om kam pioen te worden. met Maertje Dirks woonde in 1715 aan Den Oever, een andere zoon, Johannes Hel lingman woonde met zijn vrouw Neeltje Pasmoi in 1715 te Oosterland. Kaan. Een zeevaarders familie uit Den Oever, waar van in 1721 Jacob Reijersz. Kaen en zijn vrouw Maertje Pietersd. Kleyn aldaar woon den. butiedienst te Medemblik. Albertus Hellingman, gehuwd ,D E TEMPEL GEVRAAGD EEN MEISJE voor de morgenuren. Js. BOSKER, Parklaan 27, H.-hoef Ook bij de latste thuis wedstrijd in deze competitie is Succes er niet in geslaagd de volle buit, i.c. 2 punten, in de wacht te slepen. De thuisclub probeerde het nu weer eens met een nieuwe opstelling. Voor de rust vol deed deze goed, na de rust toonden meerdere spelers, door gebrek aan uithoudings vermogen, een opvallend tempogebrek, waardoor de wedstrijd na de rust voor de kijkers minder aantrekkelijk werd. In de eerste helft werd er zeer behoorlijk gespeeld. In het benutten van kansen waren de S. voorwaartsen ook nu weer niet sterk, an ders had de stand met de rust zeker niet 10 voor De Meer behoeven te zijn. Na de rust speelde De Meer beter voetbal dan Suc ces. Speciaal in het koppen waren de Amsterdammers de Wieringers de baas. Toen Schmitt op ongeoorloofde wijze ten val werd gebracht kreeg Succes een strafschop toegewezen, die de gelijkma ker bracht. Kort voor het einde gaf Doves nog een fraaie voorzet, die Succes de volle whist had kunnen op leveren. Helaas was er nie mand om deze kans uit te buiten. Door de nederlaag van Ahrends tegen Helder heeft ook dit elftal de competitie beëindigd met 10 punten, hetzelfde aantal dat Succes nu bezit. S. moet echter nog 1 wedstrijd spelen. Om dus een beslissingswedstrijd te voorkomen zal deze wedstrijd uit tegen Bloemendaal, ten minste 1 punt bemachtigd moeten worden. Misschien is dit voor de 1'aksen een aansporing om deze week de training extra te bezoeken. Dit is geen overbodige lux? Verdere uitslagen Z. D. H. Succes 3 4—0 Succes 4 J.V.C. 2 24 Wiron 3 Succes 5 17 Schagen cSucces b 2—2 VAN KWUNGHO." Hemelvaartsdag Bal in Concordia Hippolytushoef. Hemelvaartsdag Cinema de Haan Film „De Geveltoerist." 17 MeiVerg. Chr. Hist-, Unie, W.meer in Hotel Smit te Middenmeer. Langzaam en moeilijk trekt het ondier zich op naar de tak, waarop Dick zit. Uit de keel van het monster komt een begerig gegrom, zijn gespleten tong flits on rustig tussen de geweldige kaken. Nog minder dan een meter is de afstandDan als een plotselinge inval trekt Dick zijn revolver En als het monster zijn lekkende muil in een uiterste inspanning in de richting van zijn prooi uitstrekt, schiet Diek er met vaste hand zijn wapen in leeg. Even staat het gevaarte roerloos, alsof het zich ver baast over dit plotselinge geluid. Maar dan stoot het een schrille schreeuw uit, terwijl zijn adem als stoom uit zijn neusgaten spuit. Het beest zwaait op zijn achter poten door de leegte en valt met een doffe bons op de grond. Zwart bloed stroomt uit zijn muil. De mannen laten zich uit de bomen glijden. Maar Dick is het eerst bij het nog stuiptrekkend; monster. Luid klinkt zijn triomfantelijke kreet de overigen tegemoet.

Flevo-bode: nieuwsblad voor Wieringen-Wieringermeer | 1947 | | pagina 2