WIERINGER NIEUWS BURGEMEESTER KOLFF VLAS KOPEN. WAARHEEN? IÏTRÏI FIIM was 1 voor sommigen nog JUIilLLUlll moeilijk genoeg om de uitgang aan Zee. De schoenen en kou sen waren gauw uit en daar na was het pootje-baaien en zandgraven naar hartelust. Dat alles bracht honger met Wielerbaan Wieringen. I Officiële bekendmaking Donderdag 10 Juli zal dan de dag zijn dat onze burge-' meester zijn 25-jarig ambts-| jubileum herdenkt. Al was de tijd van voorbe reiding kort. toch hoopt de Commissie uit de Raad dat het opgestelde programma vlot afgewerkt zal worden. Zeker zullen de vlaggen, die door de gehele burgerij uitge stoken worden, een feestelijk aanzien geven en we hopen dat het zonnetje alle luister zal bijzetten. De programmapunten laten we hier nogmaals volgen. 's Morgens 10 uur buiten gewone Raadszitting in de foyer van Cinema de Haan, zich mee. Maar hier was op i gerekend. De bus werd weer opgezocht en vervolgens naar het klimduin bij Duinvermaak gereden. De speeltuin hrer werd niet vergeten, maar ten slotte was de jeugd niet zo vermoeid, of er moest toch ook nog geklommen worden tot boven aan het hoge duin.l De fonteinen van het water leidingbedrijf oogstten veel be wondering. Maar toen was het toch huis toe Via Schoorl, Camperduin, Petten (in wording) werd tenslotte waar burgemeester Kolff ^a. ^rel^t^Tech^toX; geschenk burgerij h£et zal worden uitgereikt. Daarbij zullen ook officiële personen uit de omtrek, de oud-Wet houders en Raadsleden. Ge meente-functionarissen enz. te genwoordig zijn. Van 3-5 uur is in de foyer van Cinema de Haan gelegen heid voor de burgerij, bestu ren van verenigingen enz., ge legenheid tot felicitatie. Des avonds half acht zullen de verenigingen zich opstellen op het terrein van Mw. de Wed. Bruul te H.Hoef en zul len dan met hun vaandels te 8 uur defileren voor de Jubi laris. familie en genodigden op het Succes-terrein, Schoolreisje O.L.S. H.Hoef Vorige Dinsdag maakten de hoogste klassen der OL School van Hippo hun schoolreis. Ondanks het verlate ver trek zat de stemming er met een goed in en dat is zo ge bleven tot hét" eind toe. Want de jeugd heeft genoten Na een verversing in Alk maar gebruikt te hebben, werd de reis voortgezet naarj Amsterdam. De grote boten op het Y verwekten menig oh De Willem Barentz, hoe verroest hij er ook uit zag, was bij iedereen bekend en werd goed bekeken. De namen der grote passa giers- en vrachtboten werden door verschillende kinderen ge noteerdbij de autonum mers, Het Indisch Museum viel zeer in de smaak, jammer dat het bezoek daar zo kort kon duren, daar we om 2 uur op Schiphol moesten zijn. Daar genoot weer ieder, en van een Dakota en Skymasterl wisten velen wat te vertellen. De rondleiding was prima. Het opstijgen en dalen werd van heel wat machines waar genomen, Daarna nog naar de speeltuin Duinvermaak in Ber gen, een aangename afwisse jaar. We zouden niet treuren Moest het nóg gebeuren Personeel .O L. S. weer voltallig. Naar we vernemen, heeft de Heer H, C. Blom te Eefde (Gld.) zijn benoeming tot on derwijzer aan de OLS te Oos- terland aangnomen, zodat bij de aanvang van de nieuwe cursus de school eindelijk weer! volledig zal kunnen function- neren, KAMPIOENSRITTEN TE WIERINGEN Op Zaterdag 5 Juli j.1. werd de tweede kampioensrit verre den voor het Kampioenschap „Noord Holland Noord voor ce motorrijders van de KNMV- G roepen in Noord Holland. Voor deze puzzle-nt, over een afstand van 126 Km was veel belangstelling, waarover de voorzitter, de Heer A. J. Kuiper van de KNMV-groep Wieringen, zich zeer tevreden toonde Het aantal deelnemers was 40, waarvan 111 deelnemers ui', de eigen groep. Tevc-ns was het de Voorzit ter een groot genoeegeu de eerste prijs te mogen uitrei ken aan zijn clubgenoot L, Bood die met 4 strafpunien de rit uitgereden had. 2e prijs, Slo ver, Den Helder 3e pr. Ple vier, Oterleek 4e Zwaan, Schagen 5e Hofijzer, Wierin gen 6e de kleine man, Glas, Heiloo 7e Waker, Alkmaar, Na de prijsuitreiking bracht de Voorrzitter dank aan de deelnemers en wekte op^. tot deelname aan de volgende wedstrijd. SUCCES-NIEUWS BKC 4 - Succes 5 2-3 Ook in zijn laatste uitwed strijd (De wedstrijd tegen Ktl1, ecu dciujjeuaiue aiwisse- r-, -o-- ling na het voor de ledematen J leVO zal^.een, doorgang zo rustige programma, Tenslotte huistoe, en om ongeveer half tien kwam d< meer vinden) wist het vijfdt zijn ongeslagen record te be houden. Al was de overwin- oning ditmaal niet groot, de( opgewonden schare te li.-floer pUntjes zijn toch weer binnen en de spelers van het vijfde kunnen wel op een zeer suc cesvol seizoen terugzien. Laat ons afspreken: tot het volgend seizoen, heren OOSTERLAND Schoolreisje O. L. S. Donderdag 3 Juli was de grote dag voor de laagste klas- J sen van de OLS te Oosterland Het was mooi weer, een be langrijke actor voor het sla gen van een schoolreisje. De tocht ging eerst naar Alkmaar (Hertenkamp) en vandaar naar de speeltuin „De Bedriegertjes" waar volop genoten werd van de aanwe zige speelwerktuigen. Vooral de glijbaan vond veel aftrek. De lachspiegels verwekten gro De gehouden wielerwed strijden achter motoren is j.1. Zondag een groot succes geworden, onze plaatsgenoot Detme Klink heeft hier ge toond dat hij bij de goede middelklasse nog terdege meetelt. Dit hebben Remkes, de Èest, de Beer en anderen Zondag ondervonden. Een voordeel voor Klink was het dat hij voor eigen publiek mocht rijden, dat ondanks de slechte vooruitzichten ten aanzien van het wee-r behoor lijk was opgekomen voor deze wedstrijden is het ech ter te weinig. De Motorwed strijden hadden een bijzon der spannend verloop, het gehele publiek was vol enthousiasme en keerden al len tevreden huiswaartg Jammer was dat het bjjpÉf* gramma, de omnium der amateurs zoo slecht bezet was en daardoor een mis lukking werd. Bij informatie bleek ons dat door een drie tal wegwedstrijden te Alk maar, Haarlem en Roosen daal, de directie niet kon slagen in het engageren van Amateurs omdat deze reeds elders hadden ingeschreven. Men verzekerde ons echter dat dit een volgende maal niet meer zal voorvallen. Uitslagen als volgt le serie Achter motoren over 25 K.M. le D. Klink 2de B. Remkes, 3e Schellin gerhout, tijd van de 2e 22.25 2de serie Achter motoren over 25 K.M. le de Beer, 2e C. de Best, 3e Dietvorst, tijd van de 2e 22.30 Finale achter motoren om 4e, 5e en 6e plaats over 20 K.M. 4e C. de Best, 5e Schellingerhout, 6e Dietvorst tijd 10 m. 30 sec. Finale achter motoren om le, 2e en 3e plaats over 25 K.M. 125 ronden le D. Klink 2e de Beer, 3e B. Remkes. tijd 20 m. 15 sec. Uitslag Omnium Amateurs. Sprint over 3 ronden le Fafeje, 2e Middelink, 3e v.d. Veer. Uitslag Omnium totaal le Fafejeé 9pt. 2e v. Veer 5 pt. 3e Middelink 4 pt. Achtervolging le Fafejeé 2e v.d. Veer ;3e Middelink. DOOPSGEZ. GEMEENTE. Donderdag 10 Juli 's middags 2 uur Zusterkring Den Oever. Donderdag 10 Juli 's avonds 8 uur Jongerenkring H.hoef. Lezing door Ds. A. P. Gouds bloem. Laatste bijeenkomst voor de vacantie. Komt allen! Vrijdag 11 Juli 's avonds 8 uur Zusterkring H.-hoef. Wie zal de komende oogst binnenhalen De vraag, wie de komende! oogst zal binnenhalen, vormt| het onderwerp van een radiovoordracht, die de Heer J. K. Melse, Hoofdinspecteur van het Bureau Oogstvoor- ziening. Vrijdag 11 Juli a.s. te 19.30 uur over de zender Hilversum II zal houden. PPSte- Gemeente Wieringen. SLUITING GEMEENTE - BUREAUX. In verband met de viering van het zilveren ambtsjubi leum van de Burgemeester zullen alle gemeente-kanto ren op Donderdag 10 Juli a.s. de gehele dag GESLOTEN zijn. VERBALISEERD. Verleden week werden in Den Oever verschillende vis sers, die hun schepen in de haven hadden gemeerd zon der ankerlichten te voeren door de zeepolitie verbali- seerd. Schippers en vissers, tracht ongelukken en verdere ver balen te voorkomen door des avonds tijdig de voorgeschre ven verlichting te ontsteken. DEN OEVER. De gelegenheid tot het zoe ken van vermaak en ont spanning is te Den Oever gedurende enige tijd uitge breid met een eens per veer tien dagen gehouden film voorstelling. Deze voorstel lingen zullen worden ver zorgd door de reizende bios cooponderneming Kok en Co te Edam. Wij waren reeds enige malen in de gelegen heid een door deze onderne ming gegeven voorstelling bij te wonen en kunnen hier over niets dan onze lof uit spreken. Zowel beeld en ge luid als het peil der vertoon de filmen kunnen elke toets der kritiek doorstaan. Voor de komende weken staan op het programma .Jeugdidylle", met deanne Durbin „Het boek der Wil dernis", met Sabu, een film met Stan Laurel en Hardy. enz. De voorstellingen worden gegeven in zaal „Wiron" van D. Lont. DE HEER ANNES NIET SCHULDIG BEVONDEN. Het Tribunaal te Alkmaar achtte de beschuldiging in de aanklacht tegen C. Annes niet bewezen en verklaarde deze als vervallen. VAKSCHOOL VOOR MEISJES. Voor het diploma hulp in de huishouding aan de vakschool' voor meisjes te Den Helder slaagden de da mes G. van Arendonk, H. Westerbeke en M. de Wit. alhier. Vischafslag Den Oever. In de periode van 30 Juni tot 5 Juli 1947 werden op de Oeverse afslag de volgendej hoeveelheden vis aangevoerd: Bot 2775 Kg aal 10177 Kg snoekbaars 407 Kg; baars 875 Kg; schol 11994 Kg; tong 5341 Kg; tarbot 1728 Kg; kabel jauw 380 Kg; ponen 350 Kg; schar 993 Kg; wijting 657 Kg; pieterman 42 Kg.; hosmakreel 151 Kg; puf 12840 Kg. ONGS WIERINGER HOEKJE. Het is al weer een tijd leden dat ik de pen opnam. Dat komt deur mien vakang- sie. Een week binne we naar de donkere duine weest. Het weer was op de heenreis aardig goed, maar oweetje dat we'r ware, toe was 't niet mooi meer. Regen en wiend. We hadde de kampeert-ent mee, dat vong Kee zo mooi maar op het lest lag der in der tent net zoveul water as dir buten. Volgens advies van Kee kon dit niet lang dure. Mistetijd bin ik het niet met Kee iens, maa-r wat moet je as je an het korste endje trek. Dat is altijd nog zo in de wereld weest, wie niks het kriegt niks. Ik was nou bij die menske die niks hewwe want de ouwerdoms- pensioen is nog niet uutbe- taald en den moet je je maar behelpe. Ik. zeg teugen Kee, dut is de eerste en de leste dag dat ik hier weest ben. Wij weer met de bus mee. Ongerweg alle menske zaten met grote oge naar Keetje te kieken, die zat dir een wittebroodje' overlangs deur te snijden echt zon kampeergeest zit e»r in dat mens. Ik stoote der al de res an te beduiden dat ze dat niet doen most maar zie had dir gien erg in en wier nog kwaad. Ik was blijd dat we der waren. En wat een mooi weer was het toe, het zontje skeen al weer. Kee kreeg een reine inval en stelde voer de tent op het bleekveldje bij tangte Ger- ritje op Gest neer te zetten. Nou dir hewwe we een week staan en genoten dat was bar. Wat ken je toch zonne- bade op die berge zangd, dat is toch verlegen. Van Kee moet ik nou uut- skoije want die wil ok er es in de krangt skrive zei ze. Ik zal' dat in ieder geval nog vertelle dat Kee in de vakancie zo'n 20 pongd ach- teruut gaan is, maar der hangde binne leniger dat I merk ik alle dage, want ze het een nieuwe matte klop per van de Noever haald en die het nag weinig rust had. Niet dat ik bang voer de»r I bin helegaar niet maar ik hew der zelf ook wel weer aardigheid in. Are keer skrieft Kee een cepitteltje. BRAM. Vervolg Premiekeuring. VEULENS In de rubriek „Hengstveu lens" geboren vóór 15 April werd een premie van f 5.-j toegekend aan „Dragon van het Lotmeer" een zoon van Kluko van Melo, eig. K. Schenk, Anna Paulowna, en aan Walter van Terpweg, eig. A vd Heijden, Slootdorp. Bij de jongere hengstveu lens verwierf een best, ietwat onevenredig veulen van E. Buijsse, f 10.-, terwijl Turbain van de Oudelanderweg, eig. R. C; Vermunt f 5.- premie ont ving. Bij de oudere Merrieveulens verwierven premies Liontine vd Ulkesluis f 10.-, eig. K_ J. Kaan Roza vd La ge Kwel f 7.50, eig. A. P. de Milliano Marijke f 5.- eig. Jb. Geerligs Jz. Liona van Petrushof f 2.50, eig. P_ de Caluwé en Fien'jw van 't IJsel meer f 2,50, eig. J. de Schut ter. Van de jongere merrieveu lens noemen wij Elsa, een prima dochter van Nico van Elsa f 10.-, eig. A. P.. A. Hermus, Middenmeer Betsy f 7,50, eig. K. Schenic Anna Paulowna; Dintje f 5.-, eig. R. C. Vermunt, Midden- meer Jacomina f 5.-, eig, Jb. Geerligs, terwijl een tweetal veulens van de Schutter en Onderdijk ieder f 2.50 ontvin- ben. De 1-jarigen. In vergelijking tot de keu ring welke daags te voren te Hoofddorp gehouden was, van deze rubriek te Mftldenmeer van minder kwaliteit. Premies werden toegekend: Margo f 25.- eig. A. vd Heij den Julta f 20.- eig. idem. Carmencite f 15.- eig. R. L Waiboer Agnes f 15.- eig. E. Bruins Paula f 10.- eig, A. vd Heijden Elvira eig. J. Heuvel Julia, E. Bruins en Elza, eig. Adr, Spaans kregen iedeT f 5.- De 2-Jarigen De twenters konden glans rijk een vergelijking met Hoofddorp' doorstaan. In de „grote maat" werd f 25.- toegekend aan een paard waar muziek in zit, /iet prima bloed, n.1. Alida vd Volhar ding, eig. Jb. Geerligs te An na Paulowna Alba, K. Schenu: f 20 Jolanda, W, de Feij- ter f 20 Jo, de Millano f 10; Nellit', P. K. Francis f 5.-; Rina, E. Bruins f 5- In de „kleine maat" werd f 25.- toegekend aan Emma, eig. Adr. Spaans, een dochter van Lion van Kramershoeve, waar toekomst in zit. Madam, J. Meijaard f 20.- Julia, Jb, Geerligs f 20.- Comtesse vd Meer, R. C. Vei> munt f 10.- Margriet, Jb. Geerligs f 5.- en Zita, K. Schenk f 5,- Be 3-Jarigen. Lang werd geaarzeld of Ta- do vd. Lage Kwel, eig. de Mil lano, in de rubriek 3-jarigen, grote maafy bovenaan zou komen of de kleurlingdochter van Lion Dora van 't IJsel- meer, eig. J. de Schutter. Ten slotte gaf de Jury aan Dora de eerste plaats met f 35.- premie. Tado als nummer twee kreeg eveneens f 35.- Pau- lina van Cultura, J. W. Lam- mers, aanvankelijk als num mer drie, zag zich passeren door Ida, een dochter van Kluko, eig. JStaatslandbouwbe- drijven. Ida ontving f 20.- Pau lina f 15.- Slot volgt. te hilariteit en in de doolhof Z1ê le zijn. In verband met het 25-jarig •iJ:ïs;nblileum van onze Bur gemeester op Donderdag 10 Ju- i a vindt des avonds om uur op het Voetbalteirein een défilé plaats. Alle spelers worden ver zocht om op die dag des nam. 7 uur in clubcostuum op het terrein achter de Wed. Jb. Bruul, vanwaar de start plaats vinden, aanwe Wij willen 100 a 200 H.A. Condities betaling 50% direct en rest bij verladen in Aug. WIJ KOMEN HEDEN WOENSDAG IN DE W.-MEER. (Onverwijld vertrouwd aankoper gevraagd.) EELMAN, Adres Hotel Commerce, Den Haag. 11 Juli Officiële opening van Hotel Smit. Donderdagavond Bal in Concordia, H.-hoef. Natuurlijk was de rusteloze Dick de eerste, die het tempeldak beklom. Met behulp van de stevige matrozen- rug van Mack kon hij zich gemakkelijk op het slechts zwak glooiende dak hijsen. In het midden van dit dak stond, zoals jullie je misschien nog herinnert, een soort koepel met een zogenaamd terrasdak. Naar deze koepel was het, dat Dick zo vlug mogelijk toerende, omdat daarin allerlei grotere en kleinere openingen voorkwamen. Ook de andere hadden zich inmiddels op het dak ge werkt en voegden zich bij Dick. Nu, hier behoefden zij niet lang te zoeken, want al direct vond Dick een groot venster, waardoor zij zonder moeite in de tempel konden komen. Na veel tasten vonden de mannen in de koepel een wankel trapje naar beneden en triomfantelijk kon hij even later fluisteren Wij zijn binnen In de tempel ruimte zelf was het| ondoordringbaar donker en het enige, wat men doen kon was onderzoeken, of er Chine zen in de tempel waren. Indien dat niet het geval' was, kon tenminste van de zaklantaarn gebruik worden ge maakt. Toen gaf Dick een gesmoorde gil

Flevo-bode: nieuwsblad voor Wieringen-Wieringermeer | 1947 | | pagina 2