WIERINGERMEERNIEUWS AAiJFrTn!l?^KJE VAN HET KRINGBESTUUR. EEN DAG BELANGRIJKE Overdracht van de Chr. Nat. School te Wieringerwerf. Met de onderwaterzetting van de polder gingen de zeven schoolgebouwen in de Wieringermeer geheel ten onder. Herhaalde malen heb ben wij in deze kolommen de moeilijkheden van het onderwijs in de polder naar voren gebracht. Deze moei- iijkheden troffen niet alleen de kinderen, maar zeker het personeel en ook de ouders. Maandag 7 Juli j.1. mocht daarom zeker een belang rijke dag voor het onderwijs genoemd worden. Deze dag n.1. vond de of ficiële overdracht plaats van de door de Commissie We deropbouw Wieringermeer te W.werf'herbouwde school der Chr. Nat. Schoolvereen. Deze eerste, in de reeks te herbouwen scholen ziet er weer keurig uit en sedert enige tijd werd daarvan reeds een voorlopig gebruik gemaakt door zowel de Chr. School als de Wieringermeer- gchooL In een der eenvoudig, doch doelmatig en modern inge richte lokalen waren Maan dagmiddag tal' van autori teiten en genodigden verza meld toen de Voorzitter der Commissie Wederopbouw Wieringermeer, de heer Ir. C. Krijn, na een korte toe spraak, waarin hij na de moeilijkheden geschetst te hebben waarvoor de Com missie zich na de droogma- ling gesteld zag, dank bracht aan de heer Ir. C. Keesman, Hoofd van het Bouwbureau de gemeente-architect, de heer W. Postema, de aanne mer de heer Willekes uit Harlingen en alle arbeiders die hun krachten aan dit werk hebben gegeven. Met de overhandiging van de sleutel van het gebouw aan de Burgemeester ging de nieuwe school over aan het gemeentebestuur. De heer Loggers, thans „in het jasje van Burge meester gestoken" brengt de dank van het gemeentebe stuur over aan de Commis sie Wederopbouw Wieringer meer voor de voortvarende wijze waarop de scholen bouw ter hand is genomen. Het spijt. spr. evenwel, dat met de sleutel ook de reke ning nog niet is gepresen teerd, daar de vergoeding van oorlogsschade nog niet is geregeld. Hij spreekt de hoop uit dat de rekening later geen schaduw zal wer pen op de vreugde van deze dag. De school, die thans de eerste is heeft een korte doch fel bewogen geschiedenis aldus spr. Toen in 1942 de fundamenten juist gereed waren vaardigde de bezetter een algemeen bouw- verbod uit voor die werken, i die niet binnen 14 dagen voltooid konden worden. De aannemer deed zijn best, het gemeentebestuur hield gedurende 10 weken zijn oo- gen afgewend enhet gebouw kwam klaar. De Burgemeester eindigt met de hoop uit te spreken, dat de kinderen in deze school goede lidmaten mo gen worden van de volksge meenschap en in eer en deugd mogen opgroeien tot leden der natie. Met een ge lukwens aan het schoolbe stuur, hoofden en onderwij zers overhandigt de Burge meester vervolgens de sleu tel aan de heer Hoogendoorn. Voorz. der Chr. Nat. School- Ver., die na een dankbetui ging aan de verschillende autoriteiten wordt gevolgd door de heer Feringa, In specteur van het L. O. te Alkmaar, die er zijn vreugde over uitspreekt dat de laatst- gebouwde school na de ver nieling het eerst hersteld is. De heer Addens, als plv. Voorz. der Stichting Wierin- germeerscholen laat zijn gelukwensen vergezeld gaan van woorden van dank voor de in het gebouw geboden gastvrijheid voor personeel en leerlingen der Wieringer- meerschool. De door Hotel Smit geser veerde thee kwam de dors tige kelen ten goede. Tot slot van de plechtig heid zien we de sleutel nog maals verhuizen van de Voorz. naar het hoofd der school de heer Muylwijk, welke op zijn beurt, na zijn dank en waardering te heb ben uitgesproken, waarbij hij speciaal wees op de moei lijkheden van zijn collega's de sleutel der achterdeur doet verhuizen naar het hoofd der Wieringermeer- school, de heer Hol!. Deze laatste in de rij van sprekers dankt op zijn beurt voor de prettige samenwer king en spreekt daarbij de hoop uit, dat ook hij spoe dig over de sleutel van een „voor"-deur zal mogen be schikken. De eenvoudige plechtigheid was hiermede teneinde. Binnenkort zullen nog enkele schoolgebouwen ge reed komen, zodat steeds verder wordt gewerkt aan het algeheel herstel van het zeer vele dat op dit terrein door het water werd vernield. KATHOLIEKE ARBEIDERS VERGADERDEN. J.1. Zaterdag werd in Ho tel Smit een vergadering gehouden van de K. A. B. in combinatie met de R. K. Landarbeidersbond St. Deus Dedit, o.l.v. dë heer Koop uit Wieringerwerf, voorz. van de K. A. B. Als eerste spreker trad op de heer Pannebakker van de Landarb. bond, die een korte uiteenzetting gaf van het looncontract. Het loon voor vaste en losse arbeiders is goedgekeurd door het College van Rijksbemiddelaars. Ten- aanzien van de tariefionen is evenwel nog geen beslis sing genomen. Naar aanleiding van een voorstel van de heer Hof- meijer werd de heer Adriaan- se benoemd tot plv. lid van de Stichting van de Landb. De Geestelijk Adviseur sprak een opwekkend woord voor de arbeidersbeweging. De heer v. Jaarsveld sprak namens de K. A. B. over het vormingswerk der afdelings besturen en l'eden, het ad viesbureau dat in geval van moeilijkheden met sociale maatregelen gratis adviezen verleent en over de mogelijk heid van een aanvullings- ziekenhuisverplegingsfohds. Van de gelegenheid tot het stellen van vragen werd door enkele leden gebruik gemaakt. OFFICIËLE OPENING HOTEL SMIT. Gister, Vrijdagavond vond de officiële ingebruikneming van het bijna geheel geres taureerde Hotel Smit plaats in een druk bezochte re ceptie. In ons volgend num mer zullen wij hierop nader terugkomen. Kerkdiensten W.-meer. ZONDAG 13 JULL NED. HERV. GEM. Slootd. 1.30 Ds. Germans. M.meer 10.30 Ds. Germans. W.werf 2 uur Ds. Vink Doopsbediening. Abbekerk 10 u. Ds. J. Vink. Doopsbediening. M.blik 10 u. Ds. v.d. Neut. Abbekerk 2 u. Ds. v*.d. Neut. Opperd. 2.30 ds. Kloosterman Oostw. 9.30 Ds. Kloosterman GEREF. KERK. Slootdorp 9 uur Leesdienst. Slootd. 7 uur Ds. Winia van Kolhorn. M.meer 9 u. Ds. v.d. Wielen. M.meer 2 u. Ds. v.d. Wielen. H. A. W.werf 10 u. Leesdienst. W.werf 7 uur Ds. J. H. Post. Voorber. H. A CHR. GEREF. EVANG. Slootdorp 7 uur in de Nood schoot te Slootdorp Evange lisatie-Samenkomst de hr. G. Visser. MIDDENMEER. Nu de oogsttijd weer na dert hebben wij eens een kijkje genomen aan de Ha venstraat te Middenmeer. waar over enkele maanden weer de boerenwagens en auto's zullen aanrollen, in grote stroom geladen met bieten, vlas, aardappelen graan enz. ter verlading in de voor de laadplaats te meren binnenschepen. Afgelopen jaar was de toe stand hier verre van gunstig, aangezien niet alleen het laden, maar ook het lossen van bouwmaterialen op deze kade moest gebeuren. De hiervoor beschikbare ruimte is ten enen male on voldoende en zo kon het vo- vorige seizoen de kade de regelmatige aanvoer niet verwerken. Afladers moesten met col lega-afladers regelingen treffen, teneinde elkander niet in de wielen te rijden. Deze toestand kan gemak kelijk opgelost worden, door de bestaande kade eenvoudig door te trekken tot het ein de van de Havenstraat. Dit brengt natuurlijk kos ten met zich mede, maar de voordelen van uitbreiding zullen ruimschoots op kun nen wegen tegen de te ma- ken onkosten. De afzet van onze agrari sche producten dient vlot te verlopen en in het drukke seizoen zal uitbreiding van de Havenkade de afvoer doen versnellen. De bevoegde instanties die nen dit zo spoedig mogelijk onder de ogen te zien, opdat het handelscentrum van onze polder kan beschikken over een uitgebreid complex. EEN WEDEROPBOUW- TOURNOOI. De voetbal rolt weer Op initiatief van W.A.C. en in samenwerking met de Culturele Commissie voor de Wederopbouwkampen in on ze polder, werd j.1. Maandag avond een aanvang gemaakt met een vriendschappelijk voetbaltournooi tussen de arbeiders uit de verschillen de arbeiderskampen en een tweetal combinaties van W.A.C. Deze eerste wedstrijd werd gespeeld op het Fl'evo-terrein te Wieringerwerf tussen het kamp Medemblik en W.A.C. I en eindigde na een zeer levendig spel in een 20 overwinning door W.A.C. De Rentmeester verrichtte de aftrap. Dinsdagavond traden de Terp en W.A.C. II tegen el kaar in het veld op hetzelf de terrein. In verband met de plasregens werd de strijd halverwege gestaakt met 21 in het voordeel van de Terp. De laatste loodjes. De actie van de V.V.V. Wieringermeer voor de inzameling van gelden voor een uitgebreide stand van Wieringermeerpro- ducten op de Najaarsbeurs nadert zijn einde. Van verschillende zijden werden belangrijke bijdra gen gestort. Zo werd b.v. door tal van pachters een bedrag van f 1.per H.A beschikbaar gesteld. Wij behoeven hier niet nader in te gaan op het nut van een ruime bekendheid van onze W.-meer-producten, daar leder er voldoende van overtuigd is, dat in een tijd, waarin het aanbod groot en de vraag klein is, een klinkende naam ya^onze producten be slissend zal zijn voor vol doende afzet. a.s. Woensdag zal de actie worden besloten met een intekening voor de beursbezoekers. Men late zich niet onbetuigd. Nog een zetje en de stand is financiëel mogelijk. PRINS BERNHARD FONDS De op Maandag 30 Juni j.1. in de drie dorpen gehou den collecte ten behoeve van dit fonds heeft f 131.80 op gebracht. GEMENGD GEWAS. h Teneinde nu te kunnen r>P7P tttppv ie - beoordelen of het gewas een tPiPr SL w aan leïre Semiddelde opbrengst zal teler \an Haver en of Ge- leveren of meer of minder dient men in dat rayon con tact te zoeken met de andere telers van haver of gemengd gewas. mengd gewas een kennisge ving verzonden, dat zijn per ceel of percelen aangeslagen is of zijn voor een gemiddel de opbrengst in het rayon waarin het of de perceel (en) gelegen is (zijn.) De Wieringermeer is in twee rayons verdeeld, t.w. de sectie's A, E, F, L en J met uitzondering van de Oosterterpweg in een rayon en het overige gedeelte v.d.' W.-meer in een ander rayon. Indien men meent, dat het gewas beneden het ge middelde zal liggen in het rayon, dan dient men binnen 10 dagen na ontvangst van de kennisgeving 'fn beroep te komen. (Zie toelichting op de ontvangen kennisge ving). Voor e.t. verdere toelich ting wordt verwezen naar het kantoor van de P.B.H. Wieringermeer. 'Het verstrekken van drinken In aansluiting op onze vorige mededeling, betref fende bijv. gedetineerden, waar werd gemeld dat het ten strengste verboden is om brood, tabak of iets der gelijks aan hen te verstrek ken, delen wij nog mede dat wel is erkend dat het nood zakelijk is om aan ten één Liter warm drinken per per- so n per dag te verstrekken. EERSTE STEENLEGGING TE MIDDENMEER. Belangrijke dag vooi de Z.W.M. Toespraak van Minister Mansholt Zoals bekend besloot de algemene ledenvergadering van de Coöp. Zaaizaad- en Pootgoedtelersver. „Wierin germeer" G. A. het vorig jaar tot het bouwen van een nieuw zaadpakhuis, alsmede van een koelhuis. Hedenmiddag te 4 uur zal van deze beide gebouwen waarvan het zaadpakhuis een oppervlakte van 1200 M2 zal verkrijgen, de eerste steenlegging plaats vinden. De Ere-Voorz., de heer A. Langereis zal deze plech tigheid verrichten voor het zaadpakhuis, terwijl de zoon Albert van de Directeur, de heer Kroeze de eerste steen zal leggen van het koelhuis. Daarbij zal Zijne Excellen tie S. L. Mansholt, als oud voorzitter der Z.W.M. een toespraak houden. HIER EN DAAR REGENBUIEN De mededeling van de Bilt, inzake de te verwachten re genbuitjes, welke Woensdag j.1. hier en daar op Neer- land's bodem zouden neer dalen, blijkt achteraf wel een weinig aan de tè voor zichtige kant geweest te zijn. „Hier en daar stortbuien" zou beter op zijn plaats ge weest zijn. Onder „hier en daar" dan speciaal te ver staan de Wieringermeer en omgeving, waar Woensdag middag en -avond en gedu rende de daarop volgende nacht regenbuitjes neerkwa men, welke meer op wolk breuken geleken. Voor de bewoners van noodwoningen met lekkende daken was dit het sein tot groot alarm en tot het aan treden van de huisgenoten met alle beschikbare potten en pannen om deze onder de diverse drup-l'ek-straaltjes te plaatsen. Gelukkig voor deze men sen dat. emaille thans vrij van distributie is. EEN SCHOOLREISJE. Vorige week Donderdag maakten de leerlingen der Chr. Nationale School te Wieringerwerf (hoofd de heer Muylwijk) haar eerste uitstapje na de inundatie. De reis werd gemaakt met de hier welbekende bus van Koningsbruggen uit Den Helder.Het eerste doel betrof het Paléstina-diorama te Haarlem, waarna de reis verder ging naar Zandvoort. Hier werd naar hartelust pootje gebaad. Op de terugreis werd de ruïne van Brederode te Sant poort. bezocht. Een boot tochtje door de havens van IJmuiden, waar de beroemde sluizen werden bezichtigd viel eveneens in de smaak. De speeltuin in Bergen Binnen was de laatste ver rassing van deze prettige reis, die begunstigd werd door ideaal zomerweer. Te ongeveer 9 uur 's avonds kwam het gezelschap met glunderende gezichten in Wieringerwerf aam Premiekeuring te Slootdorp. De 3-jarigen (vervolg). Dora van de Schutter is een goed zwaar paard, maar niet geheelc or- rect. Tado, een dochter van Avenir is een goed soortig prima paard, In deze rubriek ontvingen ook nog premies Diana, A. vd, Heijden f 10.-; Nora, G. de Ruiter f 10.- alsmede een gelijknamig paard van M. Blaauboer, Burger- brug f 10.- De groep „kleine maat" van1 deze rubriek was niet groot en aanmerkelijk minder in Icwa liteit. Greta, K. Kaan 25.- Cora, W, A, Blijdorp, f 15.- Na de middagpauze, waar van velen gebruik maakten om hun dorst in Hotel Smit te lessen, kwamen de 47- jarige merriën in de beide keuringsbanen. In de grote maat werd aan 16 merriën een premie toe gekend, met aan de kop een prima beest van A Moors, een vos genaamd Lucia, dochter van de bekende hengst Haus van Kruinin- gen, welke f 60.ontving. Wij noemen verder Clara van Cultura, J. W. Lammers f 45.Mirza van Prinses Margriethoeve, T. Mulder f 40.Agaat R. L. Waiboer f 30 een merrie van Onder- dijk f 25 Cazina, J. Brak f 25 Grietje, A P. de Milli- ano f 20 kma, W. de Feij- ter f 20 Corrie, E. Bruins f 15 Irène, Jb. Geerlings f 15.—. De groep „kleine maat" werd geopend met een beste dochter van Bentus van Dragon, Alida van Wierin germeer, eig. A. v.d. Heyden f 50.gevolgd door Em ma, W. de Feyter f 45. een beste merrie, die even wel niet te vlot van voren is. Het feit dat Ada van de Oosterterp oorspronkelijk vooraan staande de derde plaats f 40.kreeg, vindt zijn oorzaak in een weinig zondigen in de voorbenen holle knieën. Overigens van boven een best paard, eig. A. J. van Strien. Van de geprimeerde paar den in deze groep noemen wij verder Nerva, Jb. Geerlings f 35 Bolina, E. Bruins f 30; Erna, A. Spaans f 25 Julia, Jb. Waiboer f 25 Nora Maxet- te, T. Mulder f 20 Margriet1 van Kluko, A. v.d. Heyden i f 20.—. f 15.- premie ontvingen j Hendrika van A. P. de Mil- lianoGerda van H. de Graaf Jz. en Adi van Jb. Geerlings. f 10.premie werd toege kend aan Olga, K. J. Kaan Willy, J. Meijaard Flora E. Bruins en Frijda van Jb. Geerlings. Acht jaar en ouder. Deze rubriek bevatte een aantal thans nog prima paarden. Martha v. d. Hoek, eig. A. J. van Strien, verwierf in de grote maat de eerste plaats met f 3 5.Een prima paard uit de beroemde stal van Wed. Granneman. Deze dochter van Martin van Luntershoek werd ge volgd door Alma van Staats- landbouwbedrijven, f 10. waarmede deze merrie wel heel best bedeeld werd. Her- mina, eig. G. Schuiringa was te mager en kreeg als num mer drie f 10. De groep „kleine maat" werd geopend door een trio van heel beste paarden, waaraan niet te zien was dat zij reeds een lange staat van dienst hebben. Mirza, A. vd.. Heyden f 15 Bironne van Radboudhoeve. A. Hermus f15 Amalia, A. Moors f 15. SUCCESSEN VOOR „NIEUW LEVEN." Het Kath. koor „Nieuw Leven" behaalde Zondag j.1. bij het bondsconcours met 350 punten een eerste prijs in de Ere-afdeling. Het uit de dames-leden van „Nieuw- Leven" bestaande koor debu teerde in de Ere-afdeling en behaalde bij haar eerste op treden reeds een eerste prijs met 334 punten. Voor de vereniging „Nieuw Leven" en haar talentvolle directeur R. Moeskops Sr. een succesvolle dag. Bekendmaking. Wegens afwezigheid van de burgemeester zal wethou der H. A. Giesen, Meerlaan 11, Medemblik, van 12 tot 24 Juli 1947 als loco-burge meester van Wieringermeer fungeren. SCHAPEN SCHEREN VOOR 20 JULI 1947. Op grond van artikel 10 van de Schapenverordening 1943, legt het Bedrijfschap voor Vee en Vlees' aan een ieder, die schapen voorha-n den heeft de verplichting op zijn overjarige schapen, d.w.x. alle vóór 1947 geboren scha pen, vóór of uiterlijk op 19 Juli a.s. te scheren. De ver kregen wol moet ter beschik king worden gehouden van de Nederlandse Wolfederatie. In verband met artikel 2 van de Schapenverordening 1943 betekent het boven staande tevens, dat het voor handen of in voorraad heb ben van ongeschoren over jarige schapen met ingang van 20 Juli a.s. verboden zal zij EL Medemblik. VOETBALTOURNOOI. De traditie van een jaar lijks samentreffen van de voetbalclubs der 3 Provin ciale Ziekenhuizen in deze gemeente, welke nu reeds een tientaljaren gehand haafd wordt, is wel van zeer goede soort, want deze met veel enthousiasme voorbe reide sportdagen vormen voor veel verpleegden hoog tepunten in hun dikwijls zo eng begrensd leventje. Dit jaar viel „Sparta" de eer te beurt als gastvrouw op te mogen treden en zo riep Voorz. Van Stigt Zater dagmorgen j.1. onder welis waar niet veel goeds belo vende weersomstandigheden een woord van welkom toe aan de verenigingen „O.V.A", Bakkum, „Viribus Unitis", Santpoort en „Stabilitus", Heilo. De laatste vereniging, welke de St. Willebrordus- Stichting aldaar vertegen woordigde, nam dit jaar voor het eerst ook aan het tour- nooi deel. Het ochtenrprogramma bracht na de wedstrijd Sant poortBakkum, welke in een 43 overwinning voor de Bakkumers eindigde, de ontmoeting „Sparta"Heilo. De thuisclub dolf hierbij het onderspit met 14. Het weer was intussen wat opgeklaard en nu en dan doorbrekende zon verleven digde de kleuren van de vele op de frisse wind wapperen de vlaggen rond het terrein, toen de middagwedstrijden aanvingen. Ook tegen Sant poort bleef „Sparta" in de minderheid (01), zodat ln de finale Bakkum en Heilo de strijd aanbonden. Deze enthousiast gespeel de ontmoeting bracht een 21 overwinning voor de Heiloërs. Volledige uitslag le pr. „Stabilitus", 2e pr. „O.V.A.". 3e pr. „Viribus Unitis", 4e pr. „Sparta." Onder de aanwezigen merkten wij o.m. op Burg. Peters, dr. Teenstra, Eerste Geneesh.-Directeur van het Prov. Ziekenhuis te Bakkum, dr. Hirschfeld, Eerste Gen.- heer-Dir. v.h. Prov. Zieken huis alhier met de afdelings geneesheer dr. Haxe. Tijdens een in de recréa- tiezaal van het Ziekenhuis gebruikt gezamenlijk diner sprak dr. Hirschfild harte lijke woorden aan het adres der deelnemende vereni gingen en reikte de prijzen uit. De Voorz. van „Sparta" de heer van Stigt, bracht in zijn sluitingswoord dank aan Directie en medewerkenden. BURGERLIJKE STAND. Tijdvak 28 Juni4 Juli. Geboren Jozef Maria, z.v. N. A. Hoogendijk en J. J. de Vries Maria Albertine, d.v. Joh. Botman en A. M. A. I. Marter. Ondertrouwd A. C. Zwart en A. C. Bood. Getrouwd geen. Overleden Pietertje Hink, oud een en zeven jaar, wed. van Dirk van der Gragt.

Flevo-bode: nieuwsblad voor Wieringen-Wieringermeer | 1947 | | pagina 3