WIERINGERMEER NIEUWS DISTRIBUTIEDIENST SCHAGEN. VERMIST BRUIN DEKZEIL F0RDS0N TRACTOR ER KAN NOG WEL VLUG GEBOUWD WORDEN. Bij de vele en velerlei klachten, veelal gegrond soms wel eens onverdiend over de lange tijdsduur van diverse opbouwwerken, steekt zeer zeker wel bijzonder gunstig af de bouw der nieu we graandrogerij der C.A.V. te Slootdorp. De fa. A. King- ma te Leeuwarden is voor c.a. 4 weken met dit grote bouwwerk begonnen en j.L Woensdag reeds consta teerden we dat het grote complex onder de kap staat: waarvoor dan ook de Mei boom in top stond. Hulde aan deze voortvarende Aan nemers Mij. Moge dit voor beeld in de Meer alom na volging vinden. SCHOOLREISJE De le, 2e en 3e klasse der Chr, School te Middenmeer maakte Maandag o.I, van haar Hoofd de Heer Roolvink en Mej. Homberg, een reisje naar Bergen en Schoorl, Het vertrek vond om half tien 's morgens plaats per auto van Van Wieren, Allereest werd in Schoorl de speeltuin met de bedrie gertjes bezocht. In de duinen genoten de jongens en meisjes naar har telust. Voor de baadlustigen was er gelegenheid in Bergen aan Zee. T. erschillende tractaties, waar Onder vooral limonade niet ver geten mag worden, maaKte het uitstapje medg tot een waar genoegen. Om half negen 's avonds keer den de jongelui in vrolijke stemming in onze polder te- rug, 'n uitgebreid verhaal familieleden. - doende aan ouders en overige Zoon reisje en dan nog verder van huis, smaakt naar meer. KATH. KERK TE M.MEER Zondagmorgen a.s. zal om half tien door Pastoor J. Lan- gedijk een plechtig gezongen ^Hoogmis worden opgedragen in dé noodkerk te Middenmeer, fclke daarmede officieel in ge ruik genomen zal worden. I Het noodkerkje, dat verrees Faast de overblijfselen van het fraaie kerkje, dat geheel ver woest werd, stond voorheen op het Kamp Vredestein te ^Egmond-Binnen en werd on der leiding van architect P, Vlaming te Middenmeer op gebouwd. --»• De boekenactie een succes De actie tot inzamelen van boeken voor de militairen in de 'overzeese gebiedsdelen, onder auspiciën van het plaatselijk N.I.W.I.N,-Comité Wieringer- meer, blijkt een succes te zijn 'geworden. Enige jeugdorgani saties hebben hun poldtrdeel reeds huis aan huis bezocht, terwijl de nog niet bezochte delen in de loop van de vol gende twee weken een bezoek zullen ontvangen van de ijve rige boekeninzamelaars en vooral niet te vergeten de ac tieve inzamelaarsters. Naar wij vernemen, werden oen groot aantal boeken ge schonken, welke bij uitstek geschikt zijn voor „de jongens overzeeg' Aan het eind van Juli zul len de bbeken van de ver schillende verzamelplaatsen naar een centraal punt worden gebracht om verzonden te worden KRINGNIEUWS. Oppervlakte te roien aardappelen in colonneverband Het Kringbestuur van de Stichting vd Landbouw, Kring Wieringermeer heeft voorlopig besloten, teneinde de beschik bare arbeidskrachten zo zui ver mogelijk te verdelen, dat met ingang van a.s. Maandag op ieder bedrijf waar poot- aardappelen gerooid moeten worden in colooneverband, niet méér gerooid mag worden dan dan 3 ha en 8 pCt, van de totale oppervlakte bouwland in klasse A. Hier moet en zal stipt de hand aan gehou den worden. Mocht het echter in de practijk blijken dat andere maatregelen genomen moeten EEN SLECHT VOORBEELD Maar al te zeer is bekend, dat de boeren jaarlijks een zware slag hebben te leveren tegen het onkruid. In ver band hiermede, maait men uit zichzelf, reeds de wegber men, althans, voorzover de talloze boomstronken die na het afzagen der beplanting, dit. toelaten. Groot is evenwel de schrik der boeren als zij in het dorp Wieringerwerf binnenko mend op de onbebouwde gronden naar de los- en laadplaats en elders het on kruid in zijn meest grillige gedaante aantreft. De overheid dient hier wel spoedig maaiend te doen optreden, daar het slordige onderhoud van deze terreinen voor „de Maaier" op het Ir. Smedingplein wel een voor werp van aanhoudende er gernis moet zijn. Het „bouwt voort", op deszel'fs voetstuk geldt niet voor het onkruid DE EERSTE COMBINE. Donderdagmiddag woon den wij de ingebruikstelling bij van de eerste Combine, een Allischalmers, aange kocht door de pachters Kooi en Punter a. d. Schelpenbol- weg, geleverd door de Firma Bosker en Leeuwenkamp te Slootdorp. De machine, wel ke uitgerust is met een 21 p.k. motor maait het graan, dorst dit over de volle breed te van het snijvlak en schoont het zaad dat opge vangen wordt in zakken welke aan het- eind van de kavel worden gelost. Voor de gehele bediening van de machine met trekker is slechts 2 man nodig. Naar wij vernemen be draagt de kostprijs slechts f 4750. In totaal werden reeds 12 van deze machines besteld. Muziek te W.-werf. Over het Ir. Smedingplein te Wieringerwerf klonk Woensdagavond muziek, goe de muziek De Koninklijke Militaire Kapel gaf, met het herstelde Domeinkantoor als achter grond, een concert onder leiding van de kapelmeester le luitenant Rokus van Ie peren. Een heerlijke zomeravond, een prima orkest, een vaar dige dirigent, welgekozen nummers en een aandachtig gehoor maakten deze open luchtuitvoering tot een bij zonder fraai geheel. Behalve de talrijke mili tairen, voor wie het concert in de eerste plaats bestemd was, hadden talrijken gehoor gegeven aan de in allerijl nog Woensdagmiddag rond gezonden uitnodiging. We merkten op, namens het ge meentebestuur, wethouder H. Smid, pastoor Langendijki en diens kapelaan J. Dekker, de rentmeester Ir. A. Ovinge, alsmede Mr. Th. Vosters, terwijl verschillende be stuursleden van de Stichting van de Landbouw mede aan wezig waren. Een Cadi-can- tine-wagen verzorgde de dorstige kelen van de mili tairen, welke na hun eerste dag oogstarbeid, dit open luchtconcert ten zeerste waardeerden. Op de treden van het Do meinkantoor en rond het uit zestig personen bestaande orkest, had de jeugd plaats genomen, welke niet uitge keken kon raken op de vele en verscheidene muziekin strumenten. Toen wij die avond naar huis reden viel' ons oog op de restanten van de ver plaatsbare muziektent en we dachten terug aan de glorietijd van ons eigen mu ziekcorps, de Wieringermeer- fanfare. j Kerkdiensten W.-meer. ZONDAG 20 JULI. NED. HERV. GEM. Slootd. 1.30 uur dhr. Blijenburg. M.-meer 10.30 uur dhr. Blijenburg. W.werf 2 u. Ds. Germans. GEREF. KERK. M.meer 9 uur Leesdienst. M.-meer 2 u. Ds. H. Sweepe van Opperdoes. Slootdorp 9 uur Leesdienst Slootdorp 15 uur Leesdienst. W.werf 10 uur H.A. d.. Post. W.werf 4 uur Ds. Pos R. K. KERK, W.-meer. M.-meer 9.30 uur plechtig gezongen Hoogmis, op te dragen door Pastoor J. Langendijk. Slootdorp half acht en 10 u. W.werf 7even uur en half 10. Oude Zeug zeven uur. CHR. GER. EVANGELISATIE Zondag, in de houten school a.d. Kerkstraat des avonds 7 uur, dhr. Visser. worden, dan zullen wij dit da-! delijlc mededelen,. Tevens laat het beduur weten, dat voorlopig beslolen is dat het roien van pootaard-l appelen de eerste paar weken i als urgent aangemerkt moeten worden. Dit houdt dus in dat in de eerste paar weken zo weinig mogelijk arbeiders- j colonnes in het vlas o.i.d, ge-j plaatst kunnen worden. Medemblik. CONSUMENTENCREDIET. Voor het verkrijgen van een Consumentencrediet II zijn bij de districtsraad voor het Consumentencrediet der gemeente Medemblik 116 aanvraagformulieren inge leverd. Turnfeesten „O. S. S." De met hooggespannen verwachtingen en onder de hevige regens der laatste dagen met angst en vreze tegemoetgeziene jubileum feesten van onze plaatselijke gymnastiekvereniging zijn de slechte weerberichten ten spijt buitengewoon ge slaagd en geworden tot een grootse manifestatie van hetgeen West-Friesland op turngebied vermag. Onder de bekwame leiding van de heer van Rijswijk en met medewerking van tal van juryleden, tellers en t-elsters en al die ongenoemde ande ren, die transpirerend sjouw den en draafden en overal tegelijk moesten zijn, had den de vele oefeningen en wedstrijden een vlot verloop. Zaterdag Om 3 uur werden voor leden en adspiranten van j een groot aantal' verenigin gen de vaardigheidsproeven gymnastiek afgenomen. Het publiek, dat voor een belang rijk deel uit de Medemblik- I ker jeugd bestond en nog i gratis toegang tot het ter-1 rein had (een sympathiek gebaar van „O.S.S." amu seerde zich kostelijk. Na afloop hiervan maak ten de 600 deelnemers een grote rondgang door Me- demblik, daarbij begeleid j door de verenigde muziek- corpsen van Medemblik en1 Opperdoes met haar tam- i boers, en West-Frisia uit Twisk. Men defileerde voor- bij het Stadhuis voor de al- daar ter officiële ontvangst bijeengekomen autoriteiten w.o. Burg. Peters, de beide wethouders, verschillende gemeenteraadsleden en offi- j cials van de Turnkring West- Friesland. Om 7 uur begonnen de wedstrijden Vrije oefeningen Dames en Heren, waarvan de uitslagen luiden Dames le pr. U.D.I.W.V.O. Hoorn en Wilskracht, Wij de- nes 2e pr. T.O.G., Hoorn V.E.K. W.I.K., Enkhuizen Kr. en Vr. Spanbroek, Adolf Spiess, Venhuizen, O.S.S. Medemblik3e pr. Steeds Voorwaarts, Abbekerk, O.S.S. Blokker, U.D.I.N.E.A., Hens broek, Turnlust, Andijk T.S.V., Twisk, N.E.A., Schel- j linkhout, De Spartaan, Oost- woud. Heren 1 3e pr. T.S.V. I Twisk. De wedstrijden, gedeelte lijk bij kunstlicht gehouden werden afgewisseld door het optreden van het Heren- Keurcorps v. d. Zaanse Turn kring en het Dames-Keur corps v.d. Turnkring West- Friesland. Het toestelturnen van deze beide ploegen dwong terecht een ieders bewondering af. Zondag Uitslag, le pr. De Spart- taan, Oostwoud 2e pr. W.I. K., Hansweert3e pr. T.S.V. Twisk. Een eervolle vermel ding verwierven U.D.I.W.V.O. Hoorn en O.K.K., Aartswoud, terwijl een door d'e Jury in gelaste aanmoedigingsprijs ten deel viel aan de vereni ging met de oudere dames Horna, Hoorn. De wedstrijden voor adspi ranten jongens brachten O.S.S., Medemblik en W.I.K.. Hauwert op de le plaats en N.E.A., Schellinkhout op de 3e. Bij de adsp. Meisjes was de uitslag le pr. O.D.I.S. Bovenkarspel en V.E.K. W. L. K, Enkhuizen 2de De Spartaan, Oostwoud, A- dolf Spiess, Venhuizen, Turn lust, Grootebroek, Turnlust. Andijk, Wilskracht, Wijdenes en U.EJ.I.W.V.O., Hoorn 3de pr. N.E.A., Schellinkhout O.K.K., Abbekerk, O.S.S. Medemblik en Kracht en Vriendschap, Spanbroek. Het middagprogramma werd ingezet met een mars wedstrijd, waarin U.D.I.W. V.O. Hoorn le werd en de 2e, 3e en 4e prijs resp. wer den behaald door Kracht en Vriendscwip. Spanbroek V.E.K. W.I.K., Enkhuizen met O.K.K., Aartswoud en T.O.G., Hoorn. Om half drie brachten alle verenigingen met 1200 deel nemers op het terrein hun Vaandelgroet, terwijl „Cres cendo" het aloude Turnlied speelde. Na de overdracht van de Kringvlag, welke voor dit jaar werd toevertrouwd aan Medemblik, volgde een aan trekkelijk programma, waar in de verschillende prijswin nende verenigingen nog eens optraden en algemene vrije oefeningen voor dames en meisjes, heren en jongens werden gegeven. De demon straties van het Zaanse en West-Friese Keurcorps vorm den ook nu weer een der hoogtepunten en werden met grote belangstelling ga degeslagen en de opmerking van een mannetje in de buurt van onze verslaggever „suks sien je in 'n sirkus gieniens" was tekenend voor de prestaties van deze dames en heren. De Gemengde Estafette had een spannend verloop en deed V.E.K., Enkhuizen de eerste plaats bezetten met i een tijd van 1 min. 52.2 sec. 2e werd O.S.S., Medemblik in 1 min. 53.6 sec. 3e U.D.I.N. E.A., Hensbroek in 1 min. 55.4 sec. en 4e Turnlust, An-, dijk in 1 min. 56 sec. Met het bekendmaken der j uitslagen en een kort woord j sloot de hr. van Rijswijk de- ze zeer geslaagde turndagen 's Avonds recepriëerde het 40-jarige O.S.S. en werden de verdiensten van de ver- j eniging door een rij van sprekers in alle toonaarden j bezongen. Achtereenvolgens j voerden het woord de hh Van Rijswijk namens K.N. j G.V. en de Turnkring West- I Friesland, Geusebroek voor Voetbalv. M.F.C.. de voorz van U.D.I.W.V.O., Hoorn Poggeman voor Harddraverij I veren. „Prins Hendrik", Kay namens de Twisker Sportver. i Gl'astra voor Harmonie „Crescendo" en Toneelver „Hierna Beter", de vcorz. van T.O.G., Hoorn en Burg. Pe ters namens de Gemeente Medemblik. Voorz. de Boer beantwoord de de sprekers op de hem eigen sympathieke wijze. „O.S.S." kan op twee prachtige en buitengewoon geslaagde feestdagen terug zien en stevent vol goede moed op het gouden feest af. COMMISSIE NOODVOORV OUDEN VAN DAGEN. Als leden van bovenge noemde Commissie, ingesteld bij de Wet-Noodvoorziening Ouden van Dagen, ontworpen door Minister Drees, werden voordeze gemeente benoemd Mevr. de Wed. S. Schoutsen en de hh. P. Groene woud R. Huls, H. v. d. Wetering. Bals, de Valois en J. Geuse broek Sr. BESTRIJDING COLORADOKEVER. De Burgemeester van Wieringermeer brengt ter alge mene kennis, dat het gewas op alle met aardappelen beteelae percelen in de periode van 24 Juli tot en met 2 Augustus 1947 voor de derde maal moet worden bespo ten met water, waaraan op 100 liter 500 gram. calcium- arsenaat is toegevoegd. Deze bespuiting moet zodanig worden uitgevoerd, dat le. een hoeveelheid, overeenkomende- met ongeveer 800 liter per hectare gelijkmatig over het gewas wordt verdeeld 2e. dat alle bladeren van de aardappelplanten met de vloeistof worden bevochtigd 3edat op zodanig uur en bij zodanige weersgesteldheid gespoten wordt, dat het gewas nog dezelfde dag kan opdrogen. De politie heeft opdracht toe te zien op de naleving van dit voorschrift. Tegen nalatigheid zal procesverbaal worden opgemaakt. Lutjekolhorn, 16 Juli 1947. De burgemeester voornoemd. H. A. GIESEN, Loco. UITREIKING INSCHRIJVINGSBEWIJZEN VOOR RIJWIELBANDEN. ALLE PERSONEN, die in 't bezit zijn van 'n rijwiel en NA 1 JANUARI 1945 nog NOOIT een bandenbon hebben ontvangen, kunnen op onderstaande dagen een aanvraag formulier afhalen tegen overlegging van de stamkaart. Precies 14 dagen na het afhalen moeten de formulieren volledig ingevuld worden ingeleverd, ook weer tegen overlegging van de stamkaart. Bij accoordbevinding wordt het inschrijvingsbewijs voor banden onmiddellijk aan betrokkene uitgereikt. MIDDENMEER Maandag 21 Juli Letters A t/m D 912 uur Maandag 4 Augustus. Dinsdag 22 Juli Letters E t/m O 9 12 uur Dinsdag 5 Augustus. Woensdag 23 Juli letters P t/m Z 912 uur Woensdag 6 Augustus. Veren, voor Bedrijfsvoorlichting in de W.meer. Mededeling No. 249. VOORSTEL RAYONVERDELING BIETENZAADTEELT. Sinds geruime tijd wordt i ste werkzaamheden achter zowel van de zijde der land- de rug waren, en ook door- en tuinbouwers alsmede van dat voor het jaar 1948 reeds de zijde der handelaren sterk I weer contracten werden af- de behoefte gevoeld om te j gesloten, werd besloten de komen tot een teeltafbake- zeer noodzakelijke vergade- ning van suiker en voeder-«ring hierover te houden, bieten voor de zaadteelt. Op deze vergadering wa- Zoals alle lezers bekend j ren uitgenodigd de land- en zal zijn, bestaat er in de tuinbouwers der verschill'en- Wieringermeer een afbake- I de landbouworganisaties. ning voor de teelt van spi nazie, kroten, koolsoorten rapen w.o. meirapen en stop pelknollen, alsmede wortelen en uien. Door de Directeur van het N.A.K. werd aan de Voor lichtingsdienst gevraagd medewerking te willen verle nen om eveneens te komen tot een afbakening van voe der en suikerbieten voor de zaadteelt. Zoals bekend is, mogen in de Wieringermeer kroten worden verbouwd in de sec ties D, F, J, L en M. Al spoedig kwam op deze vergadering tot uiting dat het gebied voor kroten (vooral de ronde) veel te groot moet worden geacht. Bezwaren bij de verbouw der ronde kroten waren vooral het omwaaien. Daarom werd besloten om Om aan dit verzoek onze het N.A.K. voor te stellen dit medewerking te kunnen ver-1 gebied zoveel mogelijk te lenen, werd in de eerste verkleinen. Om bij het in- plaats besloten een vergade- voeren van een teeltafbake- ring hierover te houden met ning het ieder zoveel moge- TE KOOP bij G. P. BRANDERHORST te SLOOTDORP grote partij prachtige KOOLRAPENPLANTEN (consumptie) a f 1.per 100 stuks EN TWEE BESTE WAAK HONDEN van 6 m. oud. verschillende land- en tuin bouwers. Door de strenge winter met zijn practisch onbegaan bare wegen, waren alleen de tuinders welke in de onmid dellijke omgeving van Wie ringerwerf woonden verte genwoordigd. Op deze verga dering bleek reeds spoedig de grote behoefte voor een goede teeltafbakening. Daar de tijd' al' vorderde waardoor de zeer drukke voor j aarswerkzaamheden voor de deur stonden, als mede doordat reeds verschil lende contracten waren af gesloten, werd besloten aan het N A.K. voor te stellen om dit jaar wat betreft, de bietenzaadteelt zoveel moge lijk onderling overleg te plegen. Dit onderlinge overleg is door ons in enkele gevallen bemiddelend op te treden uitstekend geslaagd. Daar zo langzamerhand de druk- uit schuur Schelpenbolweg F 35, omstreeks 8 Juli j.1. 5x6 Meter, aan een zijde gesmeerd. Goede beloning voor op sporing van dief en voor terugbezorging van zeil. C. RIJK. lijk naar den zin te maken is geen eenvoudig werk, be zwaren hiertegen zullen er ook wel zeer zeker blijven. Er is op deze vergadering gestreefd dit toch zo goed koop mogelijk uit te voeren tevens werd er besloten de afbakening zo eenvoudig mogelijk te maken, dit kon worden verkregen door de gebieden te verdelen in ge hele secties. Het voorstel' overeengeko men op deze vergadering hetwelk de N.A.K. is over gelegd luid als volgt Suikerbieten in de secties A, B, en C. Voederbieten in de secties E, G, H en K. Mocht er e.v.t. een gebied nu afgebakend voor kroten worden vrijgegeven, dan is ons voorstel het Noordelijk gedeelte daarvan bij de voe derbieten te trekken en het Zuidelijk gedeelte bij de sui kerbieten. Dit punt zal dan echter eerst nog in bespre king worden gebracht. E. C. TIMMER. Ter overn. aangeboden een v"VAv" luchtbanden niet' aftapas. Te bevragen !H T Hotel „HET WITTE HUIS", Medemblik Tel. 27.

Flevo-bode: nieuwsblad voor Wieringen-Wieringermeer | 1947 | | pagina 3