WIERINGER NIEUWS OORLOGSGRAVEN. NOODWET OUDERDOMSVOORZIENING. WAARHEEN? Vergadering Voetbalveren. Wiron. De Voetbalvereniging- Wi ron hield haar alg. leden vergadering, onde-r voorzit terschap van de heer Groo- temaat, in „De Lunchroom" te Den Oever. Voorzitter kon een veertigtal aanwezi gen welkom heten. Aan de heer P. van der Herik werd, voor met de agenda een aanvang werd gemaakt, namens de vereni ging een vulpen aangeboden, voor de vele bewezen dien sten als terreinknecht tij dens de wedstrijden. Daarna volgde het jaar verslag van de secretaris. Men mag tevreden zijn met de in het afgelopen seizoen bereikte resultaten. Wel is Wiron geen kampioen ge worden doch getracht zal' worden dat in het a.s. sei zoen te verwezenlijken. Uit het verslag van de penningmeester tekenen wij het volgende aan Ontvangsten vanaf Sept. '46 f 3530,22 Uitgaven sedert Sept. '46 f 4016,73 Nadelig saldo f 486.51 Saldo in Sept. '46 f 493.02 De vereniging heeft voorts nog een schuld van f 1500—. De financiële toestand is echter niet zo kritiek als het lijkt. De bezittingen van de vereniging zijn in het afge lopen seizoen sterk vermeer derd. Thans komt de bestuurs verkiezing aan de orde. Af tredend zijn de heren Groo- temaat, Vosse, Tijsen en Moeijes, die allen worden herkozen. In de elftalcommissie wor den gekozen de heren J. He geman, J. Bakker Kzn., D. Tijsen, J. Bakker en P. v.d. Herik. RONDVRAAG. Van der Herik is er op tegen dat tijdens de wed strijden in de rust alle be stuursleden en de voltallige elftalcommissie zich met de spelers in de kleedkamers begeven. Daarvoor is de ruimte veel te klein. Voorz. zegt toe dat het in het vervolg zoveel mogelijk zal worden voorkomen. Verder wil v.d. Herik hei publiek vóór de aanvang der wedstrijden on tijdens de rust van het terrein waarop moet worden ge speeld, verwijderd laten houden. Momenteel is het zo dat, zodra de spelers het terrein de rug toekeren, de supporters het veld opstro- men om een partijtje met de bal te gaan trappen. Dat is ongewenst. Ook hier zal verandering in worden gebracht. De se cretaris stelt voor om de aanvoerders te verplichten de bal in de rust mede naar de kleedkamers te nemen. Hiertoe wordt besloten. Het voorstel van Holst om met September voor alle elftallen een wedstrijd te organiseren, wordt om fi nanciële redenen verworpen. Holst wil verder de hand balclub aan haar lot over laten. Het levert voor de voetbalvereniging' toch niets op. Ook dit voorstel wordt niet aangenomen. De hancl- balclub kan zich zelf bedrui pen en het levert in zoverre waarschijnlijk voordeel op dat het getal donateurs gro ter is geworden. Het voorstel om de ter reinknecht te honoreren wordt niet aangenomen om dat deze daar zelf togen is. Hij werkt uitsluitend in het belang van de vereniging en zou alleen gaarne zien dat de leden die er tijd voor kunnen vinden, hem zo nu en dan eens bijstonden in zijn werkzaamheden. Holst wijst verder op de noodzaak van het plaatsen van toiletten ten gerieve van de damesleden en suppor ters. Hieraan zal door het be stuur de aandacht wórden besteed. De Vries vraagt waarom hij zonder opgaaf van rede nen als terreinknecht is ontslagen. Voorzitter antwoordt dat hij niet is ontslagen doch dat men naast hem een tweede heeft aangesteld, daar zijn ^werkzaamheden niet toelaten dat hij op elk gewenst tijdstip op het ter rein aanwezig kan zijn. Van Kley zou gaarne ver nemen welk bedrag aan reisgeld de spelers en sup porters moeten betalen bij de uitwedstrijden. Voorzitter deelt mede dat de spelers tot nu toe gratis zijn vervoerd. De kosten voor een bus komen echter ge middeld op f 30.en dat kan de kas in het vervolg niet meer dragen. Daarom is besloten dat de spelers in de toekomst der uitwedstrijd 50 ct. per persoon in de reiskosten moeten bijdragen. Tegen deze regeling wor den van vele kanten bezwa ren ingebracht. Als er be zuinigd moet worden dan zijn er nog wel andere De kassier, die momenteel per wedstrijd 5 gulden ont vangt is niet onmisbaar. Hiervoor kan men iemand van de vereniging aanstellen die het gratis kan doen. Hiertoe wordt besloten. De spelers zullen dan gratis worden vervoerd doch in de bus ^al een collecte worden gehouden waarin ieder naar wens kan bijdragen. Tenslotte richt de Voorz. zich met een kort dankwoord tot de bestuursleden voor de prettige samenwerking in het afgelopen seizoen en spreekt zijn vertrouwen uit dat ook in het a.s. seizoen deze prettige geest zal heer sen. Hierna sluiting. DEN OEVER. PROEFVAART W.R. 7. De vorige week maakte de W.. R. 7. voorheen voorpos tenboot K 7, haar eerste tocht naar de Noordzee. Naar de eigenaar, dc heer S. Tij sen te Den Oever, ons me dedeelde verliep de proef vaart uitstekend en voldoet het vaartuig aan alle eisen. De VV.R. 7 werd in 1944 voor de bezetters gebouwd met het doel om als voor postenboot dienst te doen. Wel werd er bij de bouw reeds rekening mede gehou den dat het schip na de oorlog als visserschuit zou moeten worden gebruikt'. Het werd door de Duitsers wegens gebrek aan tijd ech ter nimmer afgebouwd en is niet in de vaart geweest. Na de bevrijding werd het als oorlogsbuit in beslag ge nomen en later aangekocht door de heer Tijsen. Het is uiteraard zeer zee waardig en als Noordzee- vaartuig bijzonder geschikt. Meerdere schepen van het zelfde type zijn o.a. te IJmui- den reeds in gebruik en vol doen uitstekend. Hier volgen tenslotte nog enige technische bijzonder heden. De lengte van het vaartuig bedraagt 24 meter, de breedte 6.40 m. en de diepgang 2.90 m. Het is hier mede het grootste vissers vaartuig in de Oeverse ha ven. In het schip werd een bollnes - motor gebouwd waarmede een snelheid van i 8 mijlen kan worden bereikt. Wij wensen de heer Tij sen een goede vangst met deze voor de Oeverse vis sersvloot zo mooie aanwinst. Wieringen krijgt industrie. Visdrogerij komt op Vatrop. Reeds eerder wezen wij er op dat het als een tekortko ming moet worden gezien dat Wieringen, waar jaarlijks grote kwantums vis worden aangevoerd niet over eigen visverwerkende industrieën beschikt. In andere vissers plaatsen treft men deze wel aan, zouterijen, rokerijen, etc. waarin velen werk vinden en waar de extra verdiensten op het aldus bewerkte zee banket in de eigen plaats blijven. Riebo's visconserven- fabriek heeft te Den Oever eenmaal de eerste stoot ge geven. De tijdsomstandig-i heden (oorlog), hebben he-" laas niet meegewerkt èen* goede basis te leggen waar-' op kon worden voortgebouwd. De mislukte plannen van de Vissersvereniging voor de oprichting van een ga-ma len- en visdrogerij getuigden al evenmin van doorzettings vermogen. Niemand schijnt het goed aan te durven de koe eens bij de horens te vatten en tot daden te ko men. De koopman ook van buiten Wieringen gaat met de vis strijken en industrie ën in andere plaatsen worden mede hierdoor in stand ge houden. De Wieringers staan er naast. Anderen zien er wel wat in. Dat anderen hier wel toe komstmogelijkheden zien moge blijken uit het feit dat de firma J. C. v. d. Sande te Breskens thans op Wie ringen een vis- en garnalen- drogerij zal oprichten. In de oorlog is haar be drijf te Breskens door oor logsgeweld verloren gegaan en zij heeft toestemming verkregen de inrichting voor herstelbouw in Wieringen te herbouwen. Naar wij vernamen zijn de besprekingen met het ge meentebestuur over de plaats van oprichting (i.v.m. het uitbreidingsplan) reeds lang gaande. O.a. werden genoemd een terrein op de Noorder haven en nabij de betonweg, alsmede het voor industrie terrein aangewezen gedeelte achter de Dijkstraat. Om verschillende redenen heeft de firma van de San- de er thans de voorkeur aan j gegeven de inrichting buiten I de bebouwde kom van Den Oever te plaatsen. Zij zal nu worden opgericht op Va- j trop, waar aan de Oostzijde van de Vatrcpperweg achter j de bebouwing aldaar een terrein is aangekocht. Men I ondervindt daar ook met de afvoer van afvalwater wei-1 nig moeilijkheden. Vatrop zal dus een primeur genieten de eerste Wieringer indus- j trie, indien althans de plan- nen van de ondernemende 1 firma, genade kunnen vin- den in de ogen van het Ge meentebestuur, ontwerper 1 uitbreidingsplan en andere I colleges. De bezoekers van het kerkhof Zandburen en zij die oorlogsgraven geadop teerd hebben, zullen wellicht gemerkt hebben, dat de gra ven geopend zijn geweest. De Engelse opgravingsdienst heeft namelijk getracht en kele onbekae gevallenen te identificeren. Aangezien de ze groep nog eens terug zal komen om zijn werk te vol tooien en enkele graven eventueel anders te rang schikken, is het gewenst dat de adopterenden nog even wachten met het verzorgen van hun geadopteerde gra ven. Ds. J. v.d. Winden. Sport en Spel. Succes - Nieuws. De op Zondag door Suc ces 1 en 2 gespeelde oefen wedstrijden tegen Gorredijk 1 en 2 hebben helaas niet geheel aan het gestelde doe1 beantwoord, want de door de Friezen geboden tegen stand. was te zwak om de juiste kracht van de Succes- sers te kunnen beoordelen Speciaal tussen de reserves bestond een te groot krachts verschil en dat Succes 2 maar met 40 won, ondanks het feit, dat zij de hele wed strijd sterker waren, kwam het meest voort uit het zwakke schieten van de S.-voorwaartsen. De strijd tussen de le elftallen was wat minder eenzijdig en de Gorredijkers wisten het S.-heiligdom nog wel eens te belagen, zonder Slikker bepaald te veront rusten. Wat dat betreft kreeg de G.-keper meer gelegen heid om zijn talenten te to nen en meermalen wist hij zijn doel, door goed ingrij pen, voor doorboring te bewaren. Met de rust was de stand 21, waaraan Suc ces in de tweede helft nog 2 doelpunten wist toe te voegen. Speciaal het eerste en laatste doelpunt waren van uitstekende kwaliteit. Ofschoon de juiste samen stelling van het le elftal m.i. nog niet gevonden is wordt op het ogenblik over een zodanige kern van goe de spelers beschikt, dat er toch zeker een elftal gevormd kan worden, dat in de 3e klasse behoorlijk van- zich af kan bijten. Aan de spe lers dit te bewijzen. Niemand verzuime de training bij te wonen. Officiële bekendmaking gemeente Wieringen. De aanvraagformulieren voor de Ouderdomsvoorziening zijn vanaf Vrijdag a.s. 29 Augustus te verkrijgen voor de personen die woonachtig zijn in HIPPOLYTUSHOEF Belt, Belterlaan, Koningsweg, Mekkenstuinweg en Nor- merweg bij de Heer D. ODEN, Mekkenstuinweg 8 Beltstraat, Elft en Elftstraat bij MEVR. BOERSEN, Kerk plein 8 Gemenelandsweg t./m 16a, Heldersestraat, v. Hengel- straat, Kremersweg, Nieuwstraat, Noordburenweg, Park laan, v. Pommerenstraat, Vermaningssteeg en Zandburen bij de Heer H. LUKKEEN, Kremersweg 14 Hoofdstraat, Kerfhofsteeg, Kerkplein, Klieftstraat, Koningstraat, Kogerweg en Slingerweg bij MEVR. v. d. ZWAAG, Kerkplein 22 DEN OEVER Gesterweg, Hofstraat, Molgerdijk en Zwinstraat, bij de Heer R. HULSEBOS, MolgerdijkBeursdijk, Bloem- steeg, Dijkstraat, Gasthuisweg, Havenstraat, Hofman haven, Kerksteeg, Noorderweg, Oeverdijk, Spuitsteeg, Voorstraat, Zeestraat bij de Heer A. SLAGBOOM, Dijk straat 6 WESTERLAND Hollebalgweg, Koningsweg, Westerlanderlaan, Wester- landerweg tot Westerlanderlaan bij de Heer M. MAST, Koningsweg n.w. Poelweg en Haukes bij de Heer R. KAT, Poelweg 13a Dam, Damsterpad, Lagepad, Noorderbuurt, Waterweg, Westerlanderweg vanaf Westerlanderlaan bij de Heer P. OTTENS Ozn., Westerlanderweg 28. OOSTERLAND Akkerweg, Gemenelandsweg vanaf Wed. M. Bakker, Kerkweg, Kleitelweg, Oosterweg en Schoolpad bij de Heer J. BOON, Hoofd der School Stroeërweg en Noordstroeërweg bij de Heer J. KLAVER, Noord-Stroeërweg la. POLDER Burgerweg en Polderweg bij de Heer J. MULDER Bur- gerweg 1. VATROP Vatrop bij de Heer E. HALFWEEG, Vatrop 8 OOSTER- EN WESTERKLIEF Oosterklief, Varkensgrasweg en Westerklief bij de Heer R. MAST Oosterklief 24. Alle personen, die op 1 October 1947 65 jaar of ouder zijn kunnen een formulier aanvragen en invullen. Bij de gehuwden moet de man 65 jaar of ouder zijn, wil het echtpaar voor uitkering in aanmerking komen. Op de adressen, waar de formulieren worden afgehaald kan men zo nodig vragen behulpzaam te zijn bij de in vulling daarvan. Men kan het formulier echter ook door een ander laten invullen. De Heer J. Kaayk, Hoofd Bureau v. Steunverlening stelt zich daarvoor beschikbaar. De ingevulde formulieren moeten beslist vóór 8 September a-s. zijn ingeleverd. POLITIE. Verf. een vulpen houder. Gev. een bankbiljet!, enige zilverbonnen en een por! teraonnaie inh. en snoepkaart, Inl. bij de Gem-Bode, Degene, die mijn GRONDBOOR heeft geleend, wordt drin gend verzocht deze terug te bezorgen. J. C. DE VRIES, Aann. Hoofdstr. H.-hoef. Tonegido - Nieuws. Tonegido I speelde Zon dag j.1. in Heilo een vriend schappelijke wedstrijd tegen de Kampioen van Noordhol land van dit jaar, V-rone I. Doordat er enige leden afwezig waren, moesten 5 speelsters van het tweede elftal invallen. Het was een zeer goed gespeelde wed strijd, doch tegen het ster ke Vrone kon Tonegido het met zijn invallers niet bol werken en moest met een 40 nederlaag huiswaarts keren. Dames, dit is een goede oefenwedstrijd ge weest. Volgende week in Amsterdam verwachtten we tegen Unitas minstens een gelijk spel, of worden de punten mee naar Wieringen genomen Ook het herenelftal speelt Zondag a.s. te Amsterdam voor de Zilveren bal. Het vertrek is om 7 uur van Hippo en 7.15 uur van De Haukes. - msm ,D E TEMPEL VAN KWUNGHO.' Zaterdag 30 Augustus Slotbal in Café van Houten. 27 Aug. Verg. Chr. Gem. Zangv. te Slootdorp. Met de Florafeesten Bal en Bioscoopvoorstelling in zaal Wiron, Den Oever. 28 Aug. Verg. Midd. Veren. Wieringen in Hotel S. Kaan. In het uitgerookte hol was inderdaad niemand meer te bekennen. En dus volgde een haastige inspectie naar eventuele zichtbare of verborgen deuren. Echter „Er is niemand, „schreeuwde Dick", als die verdraaide rook maar optrok dan konden we eens zien of er een deur was. Halloooookapitein Fraser, waar bent U Hallooooo Er kwam een antwoord maar niet van kapitein Fra ser alleen. Van achter een wand, welke door de rook nog' bijna onzichtbaar was, klonk een luid geroep ons tege moet. En tegelijker tijd viel Dicks blik op een bos sleu tels, welke achteloos op de tafel lag Lr minder dan geen tijd was de opgewonden Dick met .zijn zakdoek voor zijn neus, naar de plaats gerend en had hij een sleutelgat gevonden. De zware ijzeren deur zwaaide knersend open en„Vaderwe hebben je gevonden „Mr. Pendleton en zijn vriend staarden na tuurlijk, totaal onthutst over die plotselinge bevrijding, naar hun overige redders. Doch spoedig was het een over en weer vragen en vertellen waaraan geen einde scheen te komen. Tot Mack bezorgd opmerkte „we zijn nog niet thuis

Flevo-bode: nieuwsblad voor Wieringen-Wieringermeer | 1947 | | pagina 2