WIERINGER NIEUWS SI* -.--N KUB l :llt i 4 li WAARHEEN? ALGEMENE VERGADERING DER v.v. SUCCES. Op Vrijdag 12 Sept. hield bovengenoemde vereeniging in café Concordia opnieuw een algemene vergadering. Als enigst punt vermeldde de agenda een eventuele verandering van het club gebouw. Op een vraag uit de vergadering hoe deze kwestie is ontstaan gaf de Heer Duijnker een uitvoerige uit eenzetting, waarna tot stem ming werd overgegaan, Met een meerderheid van slechts vier stemmen werd besloten van clublokaal te verande ren. De daarna gehouden stemming, waarin men een nieuw clubgebouw kon aan wijzen, had tot uitsiag dat Hotel de Haan thans ais zodanig werd uitverkoren. De Heer N. Halfweeg vond hierin aanleiding om zijn functie als lid van de elf talcommissie beschikbaar te stellen, in welke vacature werd voorzien door benoe ming van de Heer P. Hovius. Hierna sluiting. Verloting ten bate van de Kleuterschool Zaterdagavond werd in Hotel „Wiron" de trekking der ver loting ten bate van de Kleu terschool gehouden, In het be gin van de avond maakte de Harmonie „Apollo" een mars^ door Den Oever, waarna in de' trekkingszaal nog enkele num-l mers ten gehore werden ge bracht. Het hierna gehouden bal, verzorgd door de JoCoDiCo s, werd zeer druk bezocht. Tijdens het bal werden de resterende loten met behulp van het rad van avontuur ver kocht. Als hoogtepunt volgde tegen twaalf uur de trekking. De hoofdprijzen vielen op de nrs. 2305, een Philips-Radio- toestel 2361 een Stofzuiger Verdere prijzen vielen op 1714, 1144, 583, 2612, 1076, 2512, 2487, 1056, 2667, 2115, 1727, 909, 2799, 2940, 1143, 342 855,, 2495, 970, 684, 2944, 2036 548, 2137, 1090, 155, 504, 1407 1747, 316, 146, 2720, 368, 917 282, 104, 327, 2062, 209, 1446 2943, 9, 1891, 1901, 528, 422 32, 2007, 1186, 443, 618, 1087 1099, 169, 674, 372, 842, 2316 207, 2475, 294, 2662, 2789, 1079 51, 1841, 1888, 2068, 2818, 2675 2099, 2183, 2318, 1569, 172, 1249 1259, 2097, 2477. Tenslotte werd door de hr. Steeman, namens hel bestuur van de Kleuterschool, hartelijk dank gebracht aan allen die er aan hebben medegewerkt om de verloting te doen slagen. De prijzen kunnen worden afgehaald dagelijks van 1.30 u. tot 3,30 u, aan de Kleuter school. Daar er aan bederf on derhevige artikelen bij zijn, worden de winnaars verzocht zo spoedig mogelijk te komen. Prijzen, die binnen veertien dagen na de trekking niet zijn afgehaald, vervallen aan de Kleuterschool, TONEGIDO-NIEUWS Zondag j.1. speelde Ton. II dames tegen Slootdorp I. In een goed gespeelde wed strijd wist Ton. 2 met 4-0 te winnen hoewel Slootdorp goed partij gaf. Daarna kwamen Ton. 1 da mes - Olympia 1 in het veld. Ook deze wedstrijd werd door Ton. gewonnen en wel met 4-0. Olympia was met enige invallers, maar deze kleintjes speelden heel goed, terwijl ze met schieten niet erg ge lukkig waren en Baukje Veen- stra in topvorm tegenover zich hadden. Als laatste wedstrijd Ton. 1| heren - Slootdorp 1 heren. Ton. i was over alle Unies; sterker en won dan ook met 12-2. Jammer was het dat Ho-; man van Slootdorp uitviel wegens een verzwikte enkel. Hierdoor verzwakte het S.elf tal, hoewel Homan door Bijs- terveld na de rust goed werd vervangen. Er was veel publiek en het! was behoudens enige regen,' een mooie sportmiddag. Afscheid Ds, M. Schenkeveld. Ds. M. Schenkeveld, Geref., Pred. te Wieringen, welke het beroep aannam naar Rheden-de Steeg, is voornemens om Zon dag 5 October a.s. zijn af scheid te preken. Uit De Oude Doos. (Vervolg.) Succes - Nieuws. Succes I verliest haai eerste wedstrijd. Succes I heeft in zijn eer ste competitiewedstrijd de winst niet thuis kunnen houden en door een 10 nederlaag nederlaag de pun ten aan V.V.Z. moeten laten. En laten we er direct aan toevoegen volkomen ver diend. Het bezoekende team vormde een beter geheel dan het Succes-elftal, waar het speciaal in de voorhoede ge ducht rrammelde. Slikkerde verdedigde zijn doel uitste kend. Jammer dat de na de rust een door hem gemaakte fout to het enige doelpunt van de wedstrijd leidde. C. Lont was de beste van de 2 backs. De halfline voldeed verdedigend wel, doch schoot in haar aanvallende taak beslist te kort. Speciaal het aangeven van de bal was slecht verzorgcf'-. De voorhoe de is en blijft het zorgen kind en is in deze samen stelling beslist niet voor haar taak berekend. V.V.Z. vorm de een goede en homogene ploeg, waarin de spil en kee per de meest opvallende spelers waren. Het begin van de wedstrijd deed aan vankelijk het beste verwach ten. Er werd van beide zij den flink aangepakt en er waren momentenvan werke lijk behoorlijk voetbal. De invallende regen begon ech ter haar invloed op de wed strijd te doen gelden en voor verschillende spelers bleek de gladde bal een moeilijk te verteren pil. Ook V.V.Z. raakte een beetje uit zijn spel en vrijwel tot het einde viel er niet veel meer te genieten. Een geregeld aanvallend V.V.Z. tegen een I~. Hoef. Woensdag 17 Sept, a.s. des' avonds 8 uur bijeenkomst. Visafslag Den Oever. In 1515 gaf de graaf, later In de week van 8 tot en tevens keizer van Duitsland met 13 Sept werden op de1 ®n komng Van Spanje Karei r i"- - c - i V vpro'nnmriD' Hp Hnir r.P atslag te Den Uever de onder staande hoeveelheden vis aan gebrach,'C Bot 4720 Kg. paling 38223 Kg. snoekbaars 3361 Kg witvis 1202 Kg schol 17735 Kg schar 864 Kg tong 1672 Kg; atrbot 343 Kg wijting 133 Kg poon 32 Kg kabeljauw 11 Kg rog 31 Kg pieterman 11 Kg garnalen 2901 Kg puf 10725 Kg. Postduivenveren. Luchtpost Zondag j.1. werd door leden van „De Luchtpost" met 29 duiven meegevlogen in wedvlucht op Vilvoorde. De lossing vond plaats om V vergunning de dijk te verleggen, echter met de eis van beter toezicht. Voortaan zouden de schepenen acht heemraden benoemen, uit elk der bannen Hippolytus- hoef, Oosterland, Westerland en Stroe twee, die samen met de schout de dijk zouden «keuren en schouwen en boe ten konden opleggen, tot een maximum van 42 stui vers. Het getal dezer heem raden is later tot zes vermin- d,.^ierd Stroe en Westerland ferloren er een. In 1540 gaf Karei V aan enige poorters van Amster- s.d.:g afstand voor Wieringen was 227 j om de landen aan het zuideinde Km. Winnaar werd H. de Groo-I van Wieringen, die dertig te, die zijn eerste vogel con Jaal" ,voren overstroomd s'a.eerde om 11,19.15° De' en verlaten waren, opnieuw snelheid van deze duif was ?e bedijken Over de bedtj net meier per minuut. j kmg mochten ZIJ zelf dljk- De verdere uitslagen luider. Paaf en heemraden aanstel- K de Groote 1 5 7 6 9 len> waaraan later nog werd en 11 i N. He, loot 2' 4,'6, 12 toegevoegd, dat het nieuwe D. IJpma 3 C. Pathuis 10,131 land tlen \far, lan® vrij zou j zij 11 van alle lasten. De aar- POLITIE. Verloren een ge-1 da ™or de kade mocht ge brand koperen broche en een haald worden uit de daar- doosje inh, 3 schoenenbonnen en rantsoenbonnen, Inl. bij den Gem.-Bode. 1 OCT. WAARHEEN 1 OCT. WAARHEEN krampachtig verdedigend Succes, dat het zelden tot een behoorlijke aanval wist te brengen. Een plotselinge opleving van Succes bracht het V.V.Z.-doel nog even in gevaar toen Bos na flink doorzetten de paal op zijn weg vona. Kort voor het einde wist S. nog een corner te forceren, welke echter niet. tot verder resultaat leidde. Rest ons nog te ver melden, dat de wedstrijd in de beste verstandhouding werd gespeeld, terwijl scheidsrechter Smit een pluim verdient voor zijn correcte leiding. Het. 2e elftal debuteerde uitstekend door Schagen 2 op eigen terrein, verdiend met 5—3 te kloppen. De B.ie verrichtte in deze wedstrijd met 3 doelpunten de hat trick, waaronder een juweel van een doelpunt. Zwanink en C. Rotgans zorgden voor de andere doelpunten. Succes 3 ging met 41 te gen Kaagvogels 2 ten onder. Er gebeurde in deze wed strijd dingen, die op een voetbalveld niet mogen voor komen. Succes 5 trok met 9 man naar Den Oever en zag niet temin kans om Wiron III met 21 te verslaan. Wan neer er geen gegronde rede nen bestaan om het wegblij - ven te verontschuldigen, dan zal het wel het beste zijn om direct het mes er maar in te zetten. Succes A behaalde tegen Wii'on A een gelijk spel 11. wat ons eerlijk gezegd, niet tegenvalt. Succes b kon het tegen H.R.C. c lang niet bolwerken en moest met liefst 90 de vlag strijken. Donderdag 18 Sept. spreekt Dr. Swellengrebel in de Kapel te Den Oever. 18 Sept. Verg. Band Nederland Indië bij S. Kaan. Postduiven aangevlogen. Bij H. de Groote, Gasthuis! weg 22, Den Oever, zijn ver leden week vier postduiven' aangevlogen met resp. de vol gende ringnummers Holland Holland 46-215328 Holland- 46-244351 Holland 46-292324 47-273416. De eigenaars worden ver zocht zich met de opvanger in verbinding te stellen. Postduiven, die op Wierin gen bij niet-leden van de post duivenverenigjng binnenkomen,' kunnen worden opgegeven bij één der onderstaande W. Pathuis, Poelweg 14, De Haukes N. Helsloot, Belt straat, H.-Hoef en H. de Groote, Den Oever. Ook kunnen de opvangers zich in verbinding stellen met de administrateur van de bond, de Heer M. de Roode, Jaers- veldstraat 62a, Rotterdam Z. Voetbal - uitslagen. De verdere uitslagen in 3e klas C. luidden B. K. C.—D.C.G. 3—2 V.V.A.De Meteoor 12' D.E.C.— Swift 0—2 K.V.V. Zandvoortm. 1l In 3A wonnen Helder en D.T.S. met resp. 42 en 2—1 van D.E.M. en G.V.O. H.R.C. won met 43 van Kinhei m. Wiron - Nieuws. In 3 G won Wiron I uit tegen Oosterend I met 5—0. Wiron II klopte Oosterend 2 met liefst 7—0. Een goede start van de Oeversen. buiten liggende slikken en aanwassen, die echter eigen dom bleven van de vorsten en later van de £>taten van Holland. In 1541 ontstond er een conflict, tussen de ingezete nen van Den Oever en het dijksbestuur, ten gevolge van het gebruik, dat de eigenaars van huizen, die op de dijk stonden, hun dijkgedeelte zelf moesten onderhouden Dat gaf moeilijkheden bij verhoging of verbreding van de dijk. De Commissarissen der Dijkage van Westfries land hebben toen als scheidsrechters het geschil bijgelegd in dier voege, dat de huiseigenaars de dijk zou den blijven onderhouden zoals zij gewoon waren maar dat deze versterkt zou wor den, door er aan de buiten zijde een nieuwe dijk tegen aan te brengen, die ten las te van het gemene land kwam. Om het eiland, buiten zijn oudste dijken, werd al vroeg hier en daar een polder(tje) aan het oude land gehecht. Aan de Noordwestzijde b.v. ligt de zgn. „Normerven", een reeds in het begin der 15e eeuw door graaf Willem VI van Holland in een brief genoemd „buitenland" (dus land buiten de dijken). Hij gebood in deze brief, de Wie- ringers dit stuk land, toen Noordkoog of Noordkaag genaamd, te bedijken. Blijk baar is dit niet gebeurd, want in een brief van enkele jaren later, van 3 Dec. 1410, vergeeft dezelfde graaf aan de Wieringers hun ongehoor zaamheid, schenkt hun daar voor verbeurde boeten kwijt, en belooft, dat niemand van zijnentwege ooit meer zal gebieden deze Noordkoog te HET KINDERHOEKJE. IN DE VACANTIE. Theo was bij Oom Jan gelogeerd. Wat was het daar fijn Oom woonde dicht bij een groot bos en bij een zandberg. En nu begrijpen jullie natuurlijk meteen, waarom Theo het daar zo heerlijk vond. Elke morgen en elke middag mocht hij mee naar het bos, dan ging- hij zand scheppen, kuilen en dammen maken en eens lekker hollen en spelen met zijn neefje Frits. Theo ge noot, hij vond het er zó fijn, hij zou daar altijd wel willen blijven. Op een dag waren de jongens weer aan het zand scheppen. Theo ging zo iets moois maken. Frits mocht er lekker nog niets van weten. Daar zag hij Frits bij zijn plek graven. „Vooruit jö, maak dat je weg komt, dat is mijn plek. Afblijven!" „Ik mag hier nèt zo goed scheppen als jij," riep de andere jongen terug. „Niet waar, dat is van mij," riep Theo boos. „Nee van mij," riep Frits. Toen kwam Oom er gelukkig bij. „Och, och, ruzie hier dat hoeft toch niet," zei hij. Het is hier groot ge noeg. Jullie kunnen overal scheppen. Kijk, ga jij hier, naast de plek van Theo. En weet je wat, ik zal straks zeggen, wie van jullie het mooist gedaan heeft." De jongens aan het werk en ze deden hun best. Toen het af was, kon oom écht niet zeggen, wie de eerste prijs verdient had, Theo met zijn boot of Frits met zijn auto. Daarom kregen ze allebei een grote ijswafel van hem. Even later zaten de jongens, de één in de boot, de ander in de auto hun ijs op te eten. „Toch aardig van Oom Jan," zei Theo tegen Frits, „want ik vind jouw auto véél mooier dan mijn bootM" „En ik vind jouw boot veel mooier," zei Frits. „Ruilen vroeg Theo. Dat vond Frits best. Eh oom moest eigenlijk eventjes lachen, toen hij de jongens daar, zö zag zitten, want wat hadden ze ruzie gehad en, wat zaten ze nu zoetO, die jongens VERTELFEE. Flevo - Nieuws. Flevo 1 bracht het tegen B.K.C. 2 niet tot een over winning en verloor met 1—5. Flevo III verloor van Z.A.P. V met 2—4. Flevo II won Zaterdagmid dag met 7—2 van D.T.S. 4. Te koop of ruilen 1 verse en 1 tijd koe. B. H. KRAAN, Beltstraat, H.-hoef. Degene die Winteraardappelen wil hebben, bestelle vóór 21 SEPT. bij C. ROOS, Pol der W. Nieuwland, Wierin gen. Telef. 36 Den Oever. TE KOOP prima consumptie AARDAPPELEN (Eigenheimers) bij N. KOOL. Akkerweg 14, Oosterland Wieringen. 1 OCT. WAARHEEN bedijken. Eerst in 1849 is een groot deel van deze Normer ven (ven - weiland Nor merven - weiland van of bij Normer, een buurtvlak bij deze nieuwe polder, thans Buitenveld genaamd) op- i nieuw bedijkt, en als het Buitenveld aan Wieringen j toegevoegd. De zeewering! werd echter in 1862'63 weer vernield de dijk werd door een zgn. „zomerdijk" vervangen. TE KOOP JONGE- EN OVERJARIGE HENNEN a f 5.per stuk. KUIPERS, Zonnehoek, H.-hoef. ADVERTEREN DOET VERKOPEN. ,DE TEMPEL VAN KWUNGH O." V\ -■ Umm -1 Aan het einde van de dag bereikte men de donkere rotsen, vermoeid maar hoopvol. De natuur werd er hier niet vriendelijker op. Behalve de iets koelere zeewind, die wat meer koelte bracht, werd alles nog grimmiger dan het al geweest was. Plantengroei ontbrak geheel, zodat ook deze vorm van voedsel van het menu verdween. Diepe ravijnen, kantige rotspieken het waren de laad- ste loodjes, die de zeven uitgeputte mannen wel heel zwaar vielen. Opnieuw krijsten de lugubere aasvogels boven hun hoofden, maar ondanks dit alles was het moreel van de troep nu niet meer stuk te krijgen. Als ze maar eenmaal dit achter de rug hadden, dan was het leed geleden Van de Chinezen had men onderweg geen spoor meer gezien de tempel lag reeds zover achter hen en andere zorgen kwelden hen zo hevig, dat de gedachte aan de gele vijanden niet meer in hen opkwam. Toen gilde op een ochtend Dick, die steeds weer in de voorhoede te vinden was Ons schip En daar lag inderdaad hun jacht nog rustig voor de kust

Flevo-bode: nieuwsblad voor Wieringen-Wieringermeer | 1947 | | pagina 2