WIERINGERMEER NIEUWS UIT DE RAADSVERGADERING. Kerkdiensten W.-meer HET VRIJE WOORD! CONTRACTTEELT 1948. LANDBOUW- CURSIJSSEN. w°Lt„thrt p^£rkt Op de vragen van de Heer Stoel betreffende de woning bouw antwoordden B. en W. het volgende 1. binnen het raam van het mogelijke zijn wij bereid, alles te doen wat. het tempo van de woningbouw ten goede kan komen, mits dit niet gaat ten koSte van het tempo van de wederopbouw Van de in de gemeente nood zakelijke bedrijfsgebouwen 2. met betrekking tot. de herbouw van de panden van de stichting bouwbureau „De Wieringermeer" zij opge merkt, dat de plannen daar toe reeds in 1946 gereed wa-. rèn. De mogelij kheid vanuit voering was aanvankelijk in de eerste plaats afhankelijk van de materiaalpositie. De ze liet in 1946-niet. toe aan de stichting vergunning - te verlenen voor de herbouw van meer dan 95 woningen. In dit verband zij opge merkt, dat een groot deel van de voor de Wieringer meer beschikbare materialen moet worden aangewend voor het herstel en de we deropbouw van noodzakelijke bedrijfspanden. Intussen is de materiaal- posi^ie zodanig gewijzigd, dat aan de stichting ook ver gunning kon worden ver leend vóór de herbouw van haar overige verwoestë pan den, waarvoor de plannen in 1946 reeds waren inge diend." Het trage tempo in de herbouw is te wijten aan het aanvankelijke gebrek aan materialen en aan het thans bestaande tekort, aan arbeidskrachten. Voor de in herbouw zijnde woningen te Wieringerwerf zijn de mate rialen in het algemeen wel aanwezig, doch de nodige vaklieden zijn niet in vol doende getale te verkrijgen. Dit vindt naar onze mening- zijn oorzaak in de omstan digheid, dat thans ook in niet door oorlogsgeweld ge troffen gebieden kan worden gebouwd. De daar woonach tige vaklieden hebben der halve geen behoefte aan werk in de getroffen gebie den. In deze situatie kunnen wij geen verandering bren gen. De bouw van nieuwe wo ningen vindt in deze ge meente tot nog toe op slechts bescheiden schaal plaats. In aanbouw zijn slechts een achttal nieuwe woningen in de Kerkstraat te Slootdorp (stichting bouwbureau „de Wieringermeer") 'en een tweetal te Middenmeer. Met betrekking tot het tempo van deze bouw geldt het zelfde als hiervoor ten aan zien van de herbouw is ver meld 3. aan de herbouw of de bouw van de woningen van de stichting bouwbureau „de Wieringermeer" zijn voor de gemeente geen financiële consequenties verbonden 4. deze vraag kan in ver band met vorenstaande on beantwoord blijven 5. de door U genoemde normen.zijn ons niet bekend. Evennihi is het ons dus be kend of ook de stichting bouwbureau „de Wieringer meer" terzake van de her bouw van haar panden aan deze normen gebonden is j 6. cnze ervaringen met de herbouw van de wonin- j DE WONINGBOUW. trent de bouw van woningen en het beheer der woningen in handen heeft. Wat het tempo van de nieuwbouw door een eventu eel op te richten woning bouwvereniging betreft, mer ken wij op, dat er op gere kend, zal dienen te worden, dat met het vervullen van de formaliteiten voor de op richting tijd gemoeid zal zijn, evenals met het ont werp der bouwplannen. Voorts dient gedacht te worden ..aan de financiële consequenties, welke aan het bouwen en beheren van woningwetwoningen voor de gemeente zijn verbonden. Tot dusver heeft det woning bouw geen financiële lasten op de 'gemeente gelegd, naar onze mening dient er naar te worden gestreefd, dat zulks, zolan'g de Wieringer meer niet is afgebouwd, ook niet het geval wordt. Wij menen ons namelijk op het standpunt te mogen stellen, dat de afbouw in financiëel opzicht als een zorg van het rijk moet worden gezien. ZONDAG 21 SEPTEMBER. NED. HERV. GEM. Slootd. 1.30 u. ds. Germans. M.meer 10.30 u. Ds. Germans W.werf 2 uur Ds. Vink. M.-blik 10 u. Ds. v.d. Neut. Opperd. 9.30 Ds. Kloosterm. Opperd. 7 uur Laanb.sch. 2 u. ds. v.d. Neut Oostw. 9.30 Mej. v. Vliet. Midwoud 9.30 uur Ds. Vink GEREF. KERÜK. W.werf 10 uur Ds. Post W.werf 4 uur Ds. Post. M.-meer 9 uur Leesdienst. M.meer 2 uur Ds. Post. Slootd. 9 uur Leesdienst. Slootd. 5 u. Ds. Schenkeveld. GER. KERK Art. K.O. in Cantinekamp Terp W.-werf 11 u. Ds. Blokland van A. Paulowna. W.werf 3 uur Ds. Blokland. SJootdorp CHR. GER. EVANGELISATIE^ riaal r« 1-C on rrn School Kerkstraat 6.30 uur dhr. Visser. EN EEN JUBILEUM Vandaag is het 12Va jaar geleden dat Zuster S'chout- sen haar intrede* deed in de polder. Op 20 Maart 1935 begon zij onder moeilijke omstan digheden haar werk der barmhartigheid. Zij, die déze tijd hebben meegemaakt, weten wat het betekende, toen per fiets en zonder middelen dit uiterst moeilijke werk aan te vatten, maar pionierster in hart en nieren, heeft zij doorgezet en opgebouwd. Met de inundatie ging ook Jxet materiaal der Kruisver eniging ten onder, doch tij dens haar ballingschap, zocht zij de geëvacueerde Wierin- germeergezinnen op om te helpen en om 'geld in te zamelen voor nieuw mate- De helicoptère. Op de vragen van de Heer Breebaart betreffende de helicoptère vliegtuigen ant woordden B. en W. 1. het bestaan van de he- licoptères is ons bekend. Of deze vliegtuigen zodanig technisch zijn te vervolma ken, dat zij voor handel en verkeer en zelfs voor land bouwdoeleinden grote- toe komstmogelijkheden bieden, ve'rmogen wij niet te be oordelen 2. met U zijn wij van me ning, dat de ontwikkeling der helicoptères nauwlettend dient te worden gevolgd, doch om nu reeds landings terreinen in de uitbreidings plannen te projecteren ach ten wji prematuur. Mocht de ontwikkeling zich snel voltrekken, dan is naar ons voorkomt voldoen de landingsmogelijkheid aanwezig of op korte termijn in gereedheid te brengen. Overigens zal bij een volle dige ontwikkeling van deze vorm van luchtverkeer het zwaartepunt meer liggen op de inrichting van parkeer gelegenheid welke uiteraard groter oppervlakte vraagt dan een landingsterrein. Zolang echter zelfs niet. bij benadering is te bepalen of en wanneer aan parkeer en landingsterrein behoefte zal zijn en welke grootte dit ter rein zal moeten hebben, kan daarmede in de-uitbreidings plannen geen rekening wor- den gehouden. Het raadsverslag komt in ons volgend nummer. MUTATIES BIJ WEDEROPBOUW Tot tekenaar werd aange steld de heer L. F. Kaufeld' wonende te Hilversum. De heer C. F. Muller voor dien werkzaam bij het Ar beidsbureau te Wieringer werf werd aangesteld als schrijvereerste klas. Op haar verzoek werd aan Mej. R. Houkes te Medem- blik eervol ontslag verleend als typiste. BURGERLIJKE STAND Tijclvak 9 t.m. 15 Sept. 1947 Geboren Geen. Ondertrouwd Jacobus Hout, oud 49 jaar, landar- TERPHERSTEL NOG WAT. Meneer de Redacteur. In de krant van Woens-1 dag j.1. maakte U melding LOOP van het herstel van de Terp. Ik vraag mij af, of het daarbij in gebruik zijnde materiaal niet beter eerst gebruikt had kunnen wor den voor dringender herstel werkzaamheden in de pol der, n.1. het herstellen van de oprit, welke de verbinding vormt tussen Lambertschaag Abbekerk en de Koggen- randweg. Op enige afstand van deze geheel vernielde oprit be vindt zich bij het viaduct, Wel een andere oprit, doch deze ligVten opzichte van het verkeer zo onhandig, dat gebruik hiervan, door de te scherpe bochten, uiterst moeilijk is. Of hebben de Wederop- bouwautoriteiten deze ver nieling ten gevolge van de onderwaterzetting soms ver geten Geëvacueerde. Sept. 1947. Thans woont zij weer in Slootdorp en heeft ze weer haar magazijn. Op IJ, Zuster Schoutsen zijn we trots. Wij zijn U dankbaar en wij hopen dat het U nog lang gegeven mo ge worden Uw werk in onze polder voort te zetten, BEDRIJFSVOORLICHTING. Mededeling No. 350. DER BEVOLKING Tijdvak 9 t.m. 15 Sept. 1947. Geen groter schond' Voor 't Polderland dan wéér 'n brand gen van de stichting bouw- j beider en Aafke Boerema bureau „de Wieringermeer" 0ud 54 jaar, zonder beroep zijn niet zodanig, dat wij de j beiden wonende alhier, stichting daarom minderGehuwd en Overleden aangewezen achten voor de Geen. bouw van nieuwe woningen.' In elk geval hebben wij niqjt' MEDEMBLTK. de overtuiging, dat de her-, Wat er aan de afslag kwam. bouw'door een andere corpo-| Op de Gemeentelijke Vis- ratie sneller en beter zou' afslag werd in de week van zijn geschied j 8 t.m. 13 Sept. aangevoerd 7. los van het gestelde in 4261 pond Kuilaal f 1.18 vraag 2b zijn wij van me- 2540 pd. Lijnaal f 1.85 679 ning, dat de oprichting van pd. Bot f 0.36 562 p^ Baars een woningbouwvereniging! f 0.11 1582 pd. Snoekbaars in het algemeen aanbeveling' f 0.64 170 pd. grote Blei kan verdienen. Het aantrek-, f 0.12 22 pd. kleine Blei kelijke van een dergelijke' f 0.60 21 pd. Voorn f 0.07 vereniging bestaat voorna-; 8 pd. Snoek f 0.35 2 pd. melijk hierin, dat een uitj Karper f 0.30. belanghebbenden voortge- De vermelde prijzen zijn komen bestuur beslist om-! gemiddelden. WELKOM. Donderdagmiddag kwam het eerste gezin in de her bouwde Meeuwstraat terug. Het was de familie Visser, 13 personen sterk, die na 2','2 jaar in Noordscharwoude geëvacueerd geweest te zijn woning No. 32 betrok. Later op de dag volgden nog meer gezinnen. In to taal zullen deze week 7 wo ningen worden betrokken. WIERIN GERW AARD Onder verwijzing naar een in dit nummer voorkomende 22 naar advertentie kunnen we mee- A. v. cl. Meer van Schager- delen dat de Heer G. A. weg B 102. naar Mtfwoud 11. A^en^;, Struik, Molenweg F 24, Téle-1 B. II. Oosterlaar van Ooster- foon 300 een compagnon- kwelweg L 14, naar Wierin- genB. Louwes, van woon ark Robbevaart naar Bloe- mendaalA. v. d. Giesen van Westerterpweg G 10 naar ZwijndrechtJ. v. d. Vliet, van Hippolytushoever- weg F 7, naar Wieringen O. Scheurwater, van Tussen weg H 28 naar Abbekerk. De commissie voor Zaad teelt in Groningen publi ceerde een lijst van hande laren kwekers, die gerech tigd zijn de achter hun naam vermelde gewassen te contracteren voc-r oogst 1948. Bij, het afsluiten van een contract dient men niet al leen-te denken aan een goed contract, een goede prijs en een goed gewas, maar ook tevens, dat niet iedere con tracterende firma gerechtigd is, de aangeboden gewassen te contracteren. Het is n.1. niet zo, dat ie dereen maar contracten mag afsluiten voor verschillende gewassen. Het bedrijfschap voor zaaizaad en pootgoed is hierin regelend opgetreden. De moeilijkheid die bij deze regeling kan ontstaan is, dat niet iedere teler hiervan vol doende op de hoogte is waardoor zich'- onaange naamheden kunnen voor doen. Om hierin tegemoet te ko men laten we hieronder de lijst van handelaren/kwe kers volgen met naam en plaatsnaam, die gerechtigd zijn voor de oogst 1948 con tracten af te sluiten voor de achter hun naam vermelde gewassen. Met het uitknippen en bewaren van deze lijst weet iedere teler nu waar hij aan toe is en waar hij zich aan houden kan. De Assistent v.d. Fijne Zade^ E. C. TIMMER. Bedrijfschap voor Zaaizaad en Pootgoed. Afdeling Zaaizaad. Lijst van Handelaren./ Kwekers die gerechtigd zijn bepaalde gewassen voor zaadwinning te telen of te doen telen, (oogst 1948). Achter de namen vindt men cijfers corresponderend met de volgende gewassen 1. betekentstoppelknollen Koolrapen Landbouwwortelen Voederkool Engels Raaigras Italiaans Raaigras Westerw. Raaigras Beemdl. bloem. Alle grassen Voederbieten Suikerbieten. Barenburg's Zaadhandel N.V. Arnhem voor de gewas sen 1, 4, 9 en 10 N.V. Gebr. v. d. Berg, Naald wijk 1, 2, 4 en 10 N.V. Beta, Winschoten 1, 2, 3 Digekomen A. Hogendijk. Noorderdijkweg L 63, uit Kollumerland J. Woets en gezin, Oudelanderweg D 58 uit Abbekerk J. P. J. Hop mans en echtg. Medemblik- kerweg K 72, uit Medemblik A. Visser, Brink 51, uit Ede L. E. Kremer en gezin, In dustrieweg 26, uit Wierin gen H. Kooistra en gezin Oosterkwelweg L 35, uit GrootegastM. M. Hof- meijer, Schelpenbolweg F 42 uit Zijpe N.H. W. Koeman. Medemblikkerweg G 81, uit Langedijk M. M. Wester Molenweg B 69, uit Heerhu- gowaard W. Zoutman, a.b. Kanaalweg (Middenmeer), uit Oude Pekela B. Vellin- ga, Wierweg E 24 uit Barsin- gerhorn G. A. Versluis en gez. Waardweg A 10, uit Wie- ringerwaardM. P. Admi raal, Industrieweg 12, uit Beemster J. C. Onderdijk en echtg. Oudelanderweg D 52, uit Winkel. Vertrokken J. Oosten- brug, van Schagerweg B 94 naar Amsterdam G. Olijns- ma, van Kerkstraat 57 Sloot- dorp naar WinkelJ. Hui- zinga-Noordhof, van Schel penbolweg F 30 naar Ten Boer C. Hoffer, van Wester terpweg F 70, naar Haarlem; H. Woudstra, van Dolfijn- weg G 19, naar Groningen A. Doornbos, van Schager weg B 98, naar Amsterdam S. J. Wokke, van Schagerweg G 12, naar La-ren.; A. M. Hauwe-rt, van Westerterweg F 74, naar Den Helder M. Veeman, van Noorderdijkweg 5 6 7 8 en 10 L 62 naar LeeuwarderadeelI 'c' v' Beusekom, P. J- Loh- T. Stam, van Kanaalweg 22 nl '13 Bussem. i. 2 en 7 naar AbbekerkB. koord- - Boertjes Dedemsvaart man en gez. van, Meeuwstr. Z. en N. Schermer Bongaert5, Beegden 2. 3. 4. 5. 6. 7. .8. 9. 10. 11. schap heeft gesloten met de Heer D. de Maagd als Electro technisch installatie Bureau. Ze zijn als zodanig door het P.E.N. erkend. De heer de Maagd heeft diverse di ploma's, is een prima vak man en heeft reeds een 10-jarige ervaring. Naar we vernemen zal de zaak op 29 September a.s haar werkzaamheden aan vangen onder de naam Fa G .A. Struik eh Co. We wenschen de nieuwe firma veel succes. Schager Markt. Degenen dis deel willen 26 Paarden f 300 - f 1100 i Wiermgermeer, worden ver- 3 Veulens f 100 - f 200 10 zocht zich voor 25 Scptem- Stieren Centrale 23 Magere ber as op te ^vcn blj Geldekoeien f 275 - f 400 i J. AALDERS of R. ROOL- 166 Idem Vettê Centrale 14 VINK te Middenmeer. Kalfkoeien f 400 - 600 3 Pinken f 200 - f 300 35 Pin ken Centrale; 5 Graskalveren Centrale 50 Nuchtere Kalve ren Centrale 95 Magere Scha pen f 55 - 70 260 Vette Lam meren Centrale 94 Lamme ren f 28 - 46 5 Bokken en Geiten f 25 - 100 30 Biggen' f 20 - f 40; 10 Konijnen f 1 - f 8; 113 Hennen f 6 - f 10- Te koop gevraagd een éénrijïge Aardappel - lichter door P. LANGEDIJK, L 16, Lambertschaag. Gebr" Boven Siddeburen 1 2 en 1i Bulten's Zaadhandel, Aal ten 1 en 3 Centraal Bureau, Rotter dam 1, 3. 4. 9 en 10 Centraal Zaadbureau, Hoo gteen- 1 Coöp. Centr. Handelsvaar Veghel 1 en 2 Doornbos en Zoon Veen- dam 1, 7 en 10 Fa G. Drenth, Assen 1 J. Eggels, Buggenum 10 B. van Engelen, Vlijmen 1- 3 en 4I Th. J. Geraedts, Swal- men 3 Hand. Ondern. Gezonde Groeikr. Heeswijk 1, 2, 3, 4 Fa. Wed. G. J. ter Haar, Dedemsvaart 1 P. K. Hameï* Minnerts- ga 1 Th. G. Harmelink, Olst 1 D. J. v. d. Have, Kapelle Biezelinge 2, 3, 4, 9, 10, 11 G. A. v. Hoof, Gemert 3 J. Hoosemans-Ooms, Wa genberg 1 N.V. Wed. P. de Jong, Goes 1, 2 en 4 Gebr. de Jong, Goes 4 N.V. J. Joordens, Venlo 1, 2, 3. 4, 5, 6, 7 en 10 W. J. v. Kampen, West einde 51, Voorburg 1 Koning en Vlieger, 1, 3 en 4 P. K. Kooiman, Enkhuizen 1 en 2 G. Kraai Wzn. Vlagtwedde. 4 en 10 J. Krommenhoek, Zwam- merdam 1 en 2 Kwekerij Leeuwenhof. Nieuwe Nièdorp 1 en 2 R. Loenen, Wilp (O.) 1 H. Maesen, Maasbracht 1. 2, 4, 6 en 7 G. v. d. Meent, Scheemda 1 en 7 H. J. v. d. Meent, Scheem da 7 en 10 B. Meijerink, Ommen 1, 5 en 8 N.V. H. Mommersteeg, Vlij men 1, 2, 3, 4, 9 en 10 v.h. Gebr. v. Namen, Dord recht 1, 5 en 7 NederL Heide Mij 9 Gebr. Noorman, Schild- wolde 1 Select, bedr. „Nunhem", Nunhem 3 Gebr. Oudijk, Waddinx- veen 1, 2 en 4 J. Peters - Thijsen, Venlo 1 en 3 P. Pik, Hoorn 1 en 2 N.V. J. L. Robertus, Win schoten 1, 2, 4, 5, 6, 7 en 10 Rood en Co. Loosduinen 1, 2 en 3 Rood en Zn., Bovenkarspel 1, 2, 3 en 4 G. Schonewille, Coevor- den 1 Ch. P. Serrarens, Goes 1, 2, 3, 4 en 10 N.V. Abr. Sluis,- Enkhuizen 1, 2, 3, 4 en 10 N.V. Gebr. Sluis, Enkhui zen 1, 2, 3, 4, 7 en 10 N.V. Sluis en Groot, Enk huizen 1, 2, 3, 4, 6, 7 en 10 L. H. Takens Hzn., Veen- dam 1 J. Timmers, Neerbroek 3 P. v. d. Veld, Lisse 1 N.V. Gebr. Vis, Enkhuizen 1, 2, 7 en 10 A. Visser, Steenwij k 1, 2, 4, 5 en 6 Vreeken's Zaden Dord recht 10 J. G. v. d. Werff, Surhuis- terveen 1 R. Westra, Sexbierum 1, 2; Zaadcentrale, Slochteren 1, 2, 5, 6 en 7 'N.V. A. Zwaan Jr., Enkhui zen, 1 en 2 A. R. Zwaan en Zn., Voor burg 1, 2, 3, 4, 9, 10 en 11 N.V. Zwaan en de Wiljes Scheemda 1, 2, 3, 4, 9 en 10; C. v. Gestel, Diezen 1 W. J. v. d. Lugt, Wijhe 1 Kuhn en Co., Naarden 1 en 11 Goyarts, Roosendaal 10, 11; Ned. Elite Zaadmij, Hille- gom 10 en 11 Landb. Bureau M. Wier- sum„ Groningen 10 en 11 D'i*. R. J: Mansholt, West polder 10 Holl. Zweedsche Zaadmij. A.dam 11 F. Schul, Roosendaal 11 Sauer, Bezuidenhout 7a, Den Haag 11 Z. P. C. Zuidergrachtswal 3, Leeuwarden 11 A. Poortman, Postbus 389; Rotterdam 5 en 7 A. D. Hobbel, Ooltgensplaat 3, 5, 7 en 8 Gebr. Dries, Sappemeer 5 én 7 J. H. v. d. Meent, Heiliger- lee 6 en 7 v. Munster en Co., Gron.. 5 en 7 P. Z. V. B., Groningen 5, 6 en 7 Fa. Nieboer, Siddeburen 5. 6 en 7 A. Wolthuis, Groningen 5; 6 en 7 W. Jager, Winschoten 6 en7; M. Plas, Winschoten 7 Landbouwbelang, Roer mond 1, 2 en 3 J. O. Wassenaar, Menal- dum 2 F. H. Born, Berlikum 2 N.V. Zwaan en Co., Delft 4 P. de Nijs - Siebeling, Roo sendaal 10 Vinkers Zad., Scheemda 7 Firma Wolthuis, Winscho ten 1, 5, 6, 7 en 8 v. d. Oever, 's Hertogen bosch 7 Firma H. Kloosterhuis, Goes Winschoten 7 Busgers, Arnhem 7.

Flevo-bode: nieuwsblad voor Wieringen-Wieringermeer | 1947 | | pagina 3