WIERINGER NIEUWS WAARHEEN? Kerknieuws. De pers meldt het publiek spreekt De laatste weken hebbtn 's Rijksoelastingdiensten via Tante Pos een lawine van aanmaningen en zelfs herinne ringen alleen maar voor de in vullin/g, van aangiftebiljetten over onze hoofden uitgestort. Ja, belasting betalen be hoort nu eenmaal niet tot de aangenaamste der Nederlands Staatsburgerlijke pichten men heeft er kortweg gezegd, een broertje aan dood Merkwaar dig. De doorsneemens immers hangt helemaal niet aan geld want voor andere dingen springt men er heus niet zo zuinig mee om. Een tientje of f 15.- voor rokerij, is voor menigeen de gewoonste zaak van de we reld. ,.Och ja, een mens moet wat „hebben. Van je rokerskaart „alleen kom je er niet en kun „je de brand er niet inhouden. „Als je even een roker bent, „moet je wel zwart bijkopen. Zo gezien wordt het toch hoog tijd dat de sigaretten en de shag van de bon gaan, maar ondanks alle geschrijf daar over, schijnt het nu voorlopig weer van de baan te zijn. De labakshandel is er tegen Wij betreuren dit stand punt ten zeerste want welk een genoegen zou het zijn deze artikelen weer vrij te kunnen kopen, net als de sigaren.... Neen, 't geld zit eigenlijk erg los. Uitgaan is voor velen een tweede natuur geworden en uitgaan kost geld. Overal verdringt men zich voor de fantasie-paleizen, de danszalen puilen uit. was het j.1. weer stille week, d.w.z. „geen bal." Wat was het rustig in onze dorpjes, geen kip op straat. Zon stille week past volkomen in het kader van de actie der Re gering tot spaarzaamheid en., wereldspa^.rdag 30 Octobe is nabij. Enige bezorgdheid rijst intus sen wel voor het gilde der kasteleins, want op de balvrije avonden wordt natuurlijk niets verteerd. We dwalen af lezers, we spraken over belastingen. „Kijk da's nou weggegooid „geld, daar krijg je niks voor Als het nou bij die van Lieftinck bleef 'ydan kon je nog zeggen ,,'t „is voor een góed doel. t „mag je best wat waard zijn in „een geordende maatschappij „als de onze te leven, t Staats huishouden - men maakt het „ons toch zo aangenaam moge „lijk in deze wereld - kos „natuurlijk hopen geld en zi „springen er in Den Haag zui- ,(lnig mee om, „Erger is dat de Gemeente „nu ook nog begint te plukken. „Hondenbelasting, schoolgeld, „een mens zou er wat „krijgen. „Men beweert dat dat school „geld nog gaat naar de ve:- „diensten van de oorlogsjaren „van de Weermacht en zo.... k Heb het gehoord van „iemand ilic op 't Raadhuis ;S „wezen reclameren. Daar „werd ook gezegd dat er gauw „weer een briefje komt van „het afgelopen schooljaar en in „Januari wéér hondenbelas ting." Waar moet het allemaal van daan komen met een gewoon loontje Bij de vissers is het vet allang van de palingprij- zen af. Bij de boeren is het vet van de ketel. 't Schijnt hem in die richtprijzen te zit ten. Bij de middenstand is het NED. HERV. GEMEENTE. Zusterkring Oosterland Don derdagavond 8 uur. Die man, die van het school D00psGFZ GEMEENTE, had ook nog gevraagd Donderd 23 October n.m. aan Ab Veerd.g wanneer ze ^15 uur HuBwelyksinzegening Vrijdag 24 October n.m. 8 uur Repetitie Kerkkoor. Teraardebestelling P. C. L. Poortman. Zaterdagmiddag werd i£ H.-hoef onder zeer grote „terug, „briefjes van nou van 't Raadhuis gingen ^.verhuizen naar de villa, maar „daar was nog niks van be- „Kend, Bij Piet van Dijk was er „een die dacht dat ze eerst de „uitspraak van Obreen wilden „afwachten, die komt Maan- dag voor. Je kunt nooit we ten, misschien komt-ie zo los „en gaat-ie er zelf weer in „wonen. Dat zouem ook raak belangstelling ter aarde be- „wezen." steld de j.1. Woensdag over- „Ze willen Maandag met een leden Technisch ambtenaar „bus van Cor van Tienus naar der Z. Z. werken, d.e heer „Alkmaar, 'k Ben niks nieuws-1 P. C. L. Poortman. Nadat „gierig naar 'm, want ik zie onder leiding van Ds. M. I „hem zowat alle Jagen in de Schenkeveld, thans te Rh-cfr „Meer, lest bij het Staatsbos den—de Steeg in het over- „en nu bij 't ijzerbuigen. Hij volle kerkgebouw der Ger. heeft de batlle-dress aan en1 Kerk een speciale rouwdienst „de oppasser zei dat-ie goed! plaats had, werd het stoffe- op hem past en dat-ie goed1 lijk overschot op de algeme- „oppast." I ne begraafplaats op Zand- ,,'t Zal mij benieuwen wat- buren ter aarde besteld, „ie krijgt." I waarbij personeel der Z.Z.- Van ongelukken gesproken,! werken als drager fungeerde, ze maken er tegenwoordig op! Gnder de talrijke aanwé de weg ook wat van. 'k Heb zigen merkten we op o.a. er deze week nog niets van! D\ F. V. d. Wal, Hoofd Dienst gehoord, maar ze klappen an-1 der Z.Z.werken te Den Haag ders raar op mekaar in 't en dienS staf, B. en W. Van laatst. Wieringen, alsmede vrijwel „Ze moesten een beetje be- de gehele Gemeente Raad, ter uitkijken en wat kalmer waarvan de overledene tot aan doen." I voor kort lid was, enige pre ken lijfspreuk die ik de dikanten, onderscheiden Veiligheidsraad, en zoveel an- ambtenaren der Z.Z.werken, dere grote en kleine raadjes' aannemers, deputaten Ker- gaarne in overweging wil gevenkeraad Ger. Kerk, A. R. Kies- Met Latijnse groet, I vereniging, Chr. Nat. School- x vereniging en anderen. Op toraTqa i iSj de dodenakker werd aller- iü|BAb oALULlN. eerst het woord gevoerd door Ir. F. v.d. Wal, welke als chef de overleden techn. ambtenaar prees voor de in diens ruim 20-jarige dienst tijd verrichte nuttige arbeid met buitengewone zin voor netheid als correct ambte naar en goed mens. Spr. prees het hoge plichtsgevoel van de ontslapene en bracht voorts dank voor de betoon de vaderlandsliefde. Ook in onze kring, aldus de heer v. d. Wal, werd de ont slapene hoog gewaardeerd. De Eerw. Heer O. Deen sprak als vriend en namens de Chr. Nat. Schoolvereni ging over het grote gemis ontstaan door het verschei den van het altijd ijverige bestuurslid, terwijl de heer S. de Vries, oud-schoolhoofd bij de Chr. Nat. School te Den Oever de ijver van de overledene prees. Opzichter de Jong bracht namens het personeel dank voor de aangename voortgang met de verscheiden chef. Ds. J. H. Post, Ger. Pred. te. W.werf en consulent voor Wieringen, stelde dit sterven tot voorbeeld voor allen, greep terug op de aloude Bijbel, die de overledene zo veel steun en kracht had gegeven. Spr. besloot met het laten zingen van Ps. 68 10 „Gelooft zij God met diepst ontzag." Een zwager van de over ledene bracht daarop namens de familie vriendelijk dank aan allen voor de betoonde belangstelling zowel thans als tijdens de ziekte, waar mede deze plechtigheid werd besloten. DEN OEVER. Contactavond NACO-personeel Vrijdagavond werd in Hotel tnszaien puuuu ,Wi™n teJDen °®V8' C°n' Op Wieringen was het Zon- 'act-avond voor het NACO-per soneel gehouden. Het programma werd gevuld met het optreden van het pas enkele maanden geleden opge richte NOC-amusementsorkest, een hersengymnastiekwedstrijd tussen afdelingen van het per soneel uit Schagen en een combinatie uit Anna Paulowna en Den Oever, terwijl ten slotte enkele smalfilmpjes wer den vertoond. Het NOC-amusementsorkest opende het programma, nadat de Heer Rijswijk, bedrijfslei der der NACO„ met enkele woorden de avond had inge leid, en de gasten uit Fries land hartelijk welkom had ge heten. Na het eerste muzikale ge deelte, stond de hersengym nastiek op het programma. Voor elke groep van het per soneel kwam een tiental af gevaardigden voor het voet licht, waaraan ïn totaal 48 vragen werden gesteld. Op deze vragen, die niet moeilijk waren te beajit woorden, wer den slechts 16 juiste antwoor den gegeven. Een we), iets te lage score, iSpeelden de zenu wen hier misschien een rol? Vragen als: „Waar is ons jongste prinsesje gedoopt" en „Wat is de naam van dit prinsesjeTi, enz. bleven onbe-j antwoord. We kunnen ons| voorstellen dat een niet-voet-, bal-enthousiaste de uftslag van de laatste wedstrijd Holland-1 Zwitserland niet weet te zeg gen. Dit is tenslotte wel tej vergen. Na de pauze werden enkele smalfflmpjes van een motor- puzzlerit voor 't NACO-per-j soneel vertoond. Verder was er nog een filmpje ove'r een juwelen diefstal met een „hap py end." Tenslotte kwam nogmaals hel NOC-orkest met 1907 DINSDAG 4 NOV. 1947 HERMAN BOUBER- AVOND Sport en Spel. Succes - Nieuws. Uitslagen van de op 19 Oct. j.1. gespeelde wedstrijden B.K.C. 1Succes 00 Succes 2Alc. Vixtrix 4 44 Succes 3Petten 2 60 J.V.C. 2Succes 4 02 Succes 5Kaagv. 10 Waterv. aSucces a 1—2 Het was dus Zondag een I buitengewoon goede dag voor Succes, daar tien van de twaalf punten binnenkwa men. Het eerste speelde tegen B.K.C. gelijk, met welke uit slag beide partijen tevreden kunnen zijn. Beide aanvals- linies schoten in kracht te kort tegenover de verdedi gingen, welke bij beide ploe gen het sterkste onderdeel vormden. Voor de -rust trad Succes het meest aanvallend op, zonder dat zij zich ech ter serieuze kansen wist te scheppen. Hollander loste eenmaal een hard schot dat echter in de ogen van de B.K.C.-keeper geen genade kon vinden. S.-achterhoede toonde zich zeer safe en slechts tegen het einde werd Slikker's hei ligdom ernstig belaagd. Maar ook B.K.C. vermocht niet te doelpunten. Het 2e elftal, met 2 inval lers uitkomend, zag geen kans van Alc. Vixtrix 4 te winnen wat ons van de thuisclub een ietsje tegen valt. Niettemin mogen zij met het gelijke spel nog te vreden zijn, want eerst kort voor het einde zag Succes 2 kans de gelijkmaker te sco ren. In het begin van de wedstrijd rammelde het ge ducht bij Succes en kort na de aanvang stonden de Alk- maarders reeds met 20 voor. Succes zag echter niet alleen kans de achterstand weg te werken, maar zelfs een 3—2 voorsprong te ne men. Nog voor de rust wist Alcm. V. echter weer gelijk te maken. Na de rust trachtte S. de overwinning te forceren, maar de aanvallen strand den op de solide A.-verdedi ging. Zelfs zagen de Alk- maarders opnieuw kans de leiding te nemen toen een hun toegewezen strafschop werd benut. Heel Succes trok toen ten aanval en voor het doel van de bezoekers volgde de ene doelworsteling na de andere. Eerst kort voor het einde slaagde S. erin de ge lijkmaker in het Alkmaarse doel te deponeren. Succes 3 kon tegen Petten 2 in het begin niet op toe ren komen. Na de rust vlot te 't echter beter en volgden de doelpunten met. de regel maat van een klok. De P.- keper was echter vrij zwak. Succes 4 verrichtte ander maal een goede prestatie door J.V.C. 2 in eigen home met 20 te kloppen. Succes 5 versloeg Kaagvo gels 3 met 10. De overwin ning was niet groot, maar uiterst kostbaar, daar K. tot nu toe een van de ernstigste gegadigden voor de bovenste plaats was. De adspiranten a wilden tenslotte niet achterblijven en klopten Watervogels a op eigen terrein met 21. Dat was goed werk jongens. In het kleedlokaal is een pet blijven liggen. Terug te bekomen bij A. Hoogesteger. Handbal Slootdorp, de eerste onder alle nederzettingen heeft ook de primeur van de snel opkomende sport n.1. het handballen. Hoewel gespeeld zowel door dames als heren is het toch een specifieke damessport m.i. Verdrietig als de moderne Eva's zijn om absoluut gemis aan voet baltalent hebben zij het gezocht in het handwerk Afgezien immers van het spraakorgaan zijn de han den onzer zusters de- meest ontwikkelde werktuigen. Zij die mijn zorgen deelt is ook een verwoed sportlief- 'nebster en het was op haar aandringen, dat ik me ver hief uit mijn „clubje" waarin ik zo heerlijk tussen waken DEN OEVER. V.V. WIRON. Zondagmiddag was Helder 4 bij Wiron op bezoek. Met de beste voornemens bezielt! hadden onze jongens deze wedstrijd tegemoet ge-1 zien, en spelers en supporters! kwamen vol vertrouwen in en' het veld. Dit vertrouwen kreeg! reeds enkele minuten, na de' aanvang van de wedstrijd een ernstige schok, toen Helder,! na reeds een hoekschop te heb' ben geforceerd, goed doorbrak! en de leiding nam. Wiron ging echter niét bij de pakken neerzitten, integen-j deel, door dit doelpunt wak ker geschud, zetten de oud-| eilanders een geweldig offen sief in. Onweerstaanbaar dron gen de heren steeds weer op naar het doel der gasten, doch' nu speelde het pech-duiveltje de onzen parten en alle scho ten, hoe goed ook bedoeld, gin gen langs de verkeerde kant van de palen. Toch weet Wiron nog vóór de rust door Holst de gelijk maker te scoren. Na de thee krijgen onze jon gens wind en zon in de rug en langs de lijn worden de kan sen druk besproken. Het ver trouwen in de jongens is ge heel teruggekeerd en inder daad is er nu van een duide lijk overwicht sprake. Na een kwartier krijgt Wiron, wegens' hands in het strafschopgebied, I een penalty toegewezen die! door Holst onfeilbaar wordt! benut, stand 2-1. i Tien minuten later ziet! Gruis een gaatje en met een! onhoudbaar schot wordt de voorsprong tot 3-1 vergroot,1 De Heldersen pogen nog de debacle te voorkomen door met man en macht ten aanval! te trekken, doch de verdediging' der gastheren is niet te passé-1 ren. Steeds weer komen onze jongens in het offensief en eer] de scheidsrechter voor de laatste maal fluit, weet van Ekelen nogmaals te dielpunten Met een 4-1 overwinning komt tenslotte het einde van deze spannende match, De scheidsrechter was o.i, wel wat traag met zijn fluitje. Vele malen liet hij bij duide lijk te constateren hands, zon der meer doorspelen. Verdere uitslagen Wiron 2-Watervogels 3, 4-3 Wiron 3 - Flevo 3, 0-2 Schagen b - Wiron a 1-1 Tenslotte volgt hier het programma voor a.s. Zondag BKC 3 - Wiron 1 Wiron 2 - Watervogels 4 Helder b - Wiron a Wiron b - BKC b en slapen een gédèèltè van mijn Zondagmiddag pleeg door te brengen, om „ook erus te gaan kijken." En ik heb gekeken. Nu ben ik he laas niet zo ontwikkeld op het gebied der handbal, doch het talrijke publiek gaf me regelmatig deskundige voorlichting. Toen ik de arena betrad waren er al twee veldslagen geweest. Bij navraag bleek dat Vlug en Vaardig gespeeld had tegen Midwoud, waarbij Mej. Bes- seling uit het hotel één punt had gemaakt en Midwoud ook één uit een strafworp. De tweede wedstrijd ging tussen DWO 1 en Vliegens Vlug 1 en dank zij Jo van Loon wist H.V.O. deze wed strijd met 1—0 te winnen. Ik heb dit trouwens geno teerd en ging nu kijken naar DWO 2—Vliegens Vlug 2. De laatste bestond hit een wit-zwarte groep dames uit Breezand zonder rode band en de eerste uit wit-zwarte dames met rode band. Een meneer met een fluit wan delde er tussen door. En met die meneer heb ik medelij den gehad. Want hij moest uitmaken wie er straf had verdiend en wie niet. Hoe hij het wist op te lossen is werkelijk een raadsel, ten minste voor mij want waar de bal was stormden tien, twaalf gevleugelde dames op af, hijgend en steunend. Ha, een heeft hem te pakken. Tenminste dat vermoedde ik, want ze ging zitten en spreidde haar rokken als een kloek die haar kuikens ver- Sport staalt spieren. IN CINEMA DE HAAN. enkele! zie raambiljetten en volgen nummers. Het^ orkest speelt aankondiging, zeer verdienstelijk doch o.i. -- - kunnen de saxen nog met en- ook geen vetpot meer. Eigen-1, kel.e instrumenten worden Ouder-Avond ULO-School lijk gaat de werknemer met! aangevuld. Dit zal de klank Woensdagavond houdt de de vette kluiven weg waar. zeer ten goede komen. U.L.O.-School Wieringermeer, zouden ze anders blijven Met een slotwoord van dej te Oosterland, in Café Een nieuwe aanslag wordt Heer van Rijswijk en enkele! Klgin te Den Qever een Ou- beraamd in de pogingen van de woorden van één der Friese, ^er-Avond, huisbazen tot huurverhoging, gasten, die de dank van dit AJs spreker za\ optreden de Ze hebben hun tijd goed afge gedeelte van het gezelschap Heer pe ru Voorzitter van wacht want het gehele Neder- op welsprekende wijze ver-; Landelijke U.L.O.-Groep, landse volk heeft deze week tolkte en er zijn bewondering mgt aJs onc[erwerp „Ons per hoofd een tientje extra over uitsprak voor wat er in| u.L.O.-onderwijsï verdiend. 35000 Kg. goud komt Noord-Holland op deze wijze; 'Gezien de op handen zijnde uit Duitsland terug. 100 milli- werd bereikt, werd de avond - - oen guldenI besloten. 22 October Bijeenkomst PI. Vrouwen in Cinema de Haan. U.L.O.-schoolstrijd en de gro te belangstelling welke het ULO-onderwijs thans op Wie ringen geniet, verwachten we veel publiek. Ouders, neemt deze kans U behoorlijk te doen voorlichten, waar. Tonegido - Nieuws. Donkere dagen voor onze clubs. Allen moesten het onderspit delven. ;t Was Zondag weer een slechte dag voor Tonegido, daar alle elftallen verloren. I 's Morgens speelde Ton. II dames tegen D.T.S.I en ver loor volgens de verwachting met 5—1. Map Beers in 't doel was heel goed. Dames I speelde in Den Helder tegen H.A.V. I en ver loor met 10. Hiervan wil len we niet anders zeggen, dan dat de bond geen scheidsrechters van eigen j partij aan moet stellen. Zw. v. Klinken op de rechtsbuitenplaats voldeed goed, zo ook Veenstra in 't doel. Voor rust, welke met 0—0 inging, was het nog goed, maar nadat H.A.V. I na rust met 10 voorstond was 't mooi er af. Tot viermaal toe werd onze linksbinnen voor 't doel gevloerd of in de rug aangevallen. Hiervoor had de scheidsrechter een paar 13 mt. worpen moeten toekennen. Tonegido II heren speelden thuis tegen H.O.C. II en verloer zeer eervol met 32. Keper Jansen speelde een geweldige partij terwijl Moeliker en Mulder ook heel best waren. De nieuwelingen komen er ook best in. Ton. I heren speelde tegen H.O.C. I en verloor met 97. Dit- was een prachtige wed strijd waarin met de rust Ton. I met 54 voor stond. Na rust werd het 55, daarna door Ton. 65, weer 66, na een mooie Ton.- aanval 76. H.O.C. wist toen met drie goede doelpun ten de eindstand op 97 te brengen. Het Ton.-elftal speelde een pracht wedstrijd, het was een goed sluitend geheel ter wijl Jan Bos de ster van 't veld was. gaart. De andere wit-zwar- ten' met en zonder rood voe ren een Indianedans om die ene uit, wild zwaaiend met armen en benen dan een duik Ho de fluit gaat Er komt weer rust in het kamp Opeens gaat een zekere Odelia er van door mooie naam vond ik met bal en al gaat ze er van door. Het wordt een race op leven en dood. Het veld ligt verlaten alles is achter Odelia aan. Gelukkig blijft ze nog op het terrein. Dan een laatste krachtsinspan ning de bal suist weg en het Vliegens Vluggertje was niet vliegens vlug genoeg. De bal ijlt het doel in. Dat heet 10. Langzamerhand raken de gemoederen meer en meer verhit. Dat merkt ook de man met de fluit. Daarom fluit hij twee keer doordringend, dat betekent schafttijd. De trainer van de rode-band dames draaft het veld op en geeft techni sche wenken. Ernstig wordt er geredeneerd. De rechts back krijgt een pluimpje (ik dacht eerst aan een beetje raar woord voer een meisje, maar 't is Engels, moet U weten en daar steekt het. zo nauw niet). De fluittist laat weer aantreden. Maar wat teleurstelling. Vliegens Vlug ontpopt, zich in haar ware gedaante. Als hinden stui ven ze over "t veld. Om me heen is het een geloei voor DWO en ik ook aan 't brul len. Heerlijk is dat. En dan onze trouwe Bep. Als een rots in de branding stond zij voor de rust en na de rust bleek het geen rots geweest te zijn want ocharme het werd 11 Bet werd 12. Wacht, daar gaat Odelia weer, samen met Alie, maar de hele Vliegens-Vlug ver dediging komt in opstand. Het. wordt een onontwarbare kluwen. Als eindelijk ieder haar eigen ledematen heeft teruggenomen gaat het spel weer verder, maar helaas in andere richting (13). En nog eens in die richting (14). 11 Kleurige pioen rozen geven zich tot het ui terste het mag niet baten. Onverbiddelijk schalt de doordringende fluit en juichend springt Vliegens Vlug omhoog. Direct ben ik thuis gaan trainen, doch bij een schui ne duikaanval kwam mijn hoofd dreunend in aanra king met de tafelpoot. Toen ben ik maar weer tussen waken en dromen in mijn clubje gaan zitten. En zij die mijn zorgen deelt troost te mij S.

Flevo-bode: nieuwsblad voor Wieringen-Wieringermeer | 1947 | | pagina 2