WIERINGER NIEUWS WAARHEEN? Alg. ledenvergadering IJsclub „Westerland." K. Hakvoort worclt gehul digd, ter ere van zijn 25-jarig penningmeester schap. In het café C. Metselaar te Westerland hield de IJs club Wtscerland Zaterdag avond j.1., onder leiding van Voorz. P. Portegijs de alge mene vergadering. Rekening en veran t woo rding De ontv. bedr. f 3063.91 De uitgaven f 2302.49 Kerkdiensten Wieringes Vergadering Hoofding. Polder W. Nieuwland. Batig saldo 761.42 Voorz. brengt de secr. en ook de kasbeheerdetr dank voor hun beleid. Bestuursverkiezing. Aftredend zijn de h.h. G. Omis Sz., voorts K. Hakvoort en C. Doesburg, welke niet herkiesbaar zijn. Gekozen werden de h.h. P. Ottens en Tonny de Vries te-rwijl de heer G. Omis werd herbenoemd. In de vacature Hakvoort werd benoemd P. Ottens tot penningmeester, terwijl hij reeds bode was voor de vereniging de Vries «verd benoemd tot Commis saris van orde. Bespreking herpachting ijsbaan. De pachttijd van de ijs baan is afgelopen en men kan deze opnieuw voo-r zes jaar krijgen tegen f 40. per jaar. (bij vooruitbeta ling). Het bestuur wil, hierop niet zonder meer ingaan, gezien de slechte ligging der baan en de door de ruilver kaveling ontstane moeilijk heid dat ze niet meer vanzelf onder wate>r loopt, (het zou thans moeten worden opge pompt), hetgeen hoge kos ten vraagt. Het bestuur heeft een gun stiger gelegen baan op het oog. Ook zou de baan geheel waterpas moeten worden geëgaliseerd, opdat er dan minder water voor nodig is, terwijl dit, vanwege de hoge kosten (raming f 1000. moeilijk uitvoerbaar is. Mocht het bestuur er dus in slagen de baan op haar ge wenste plaats te krijgen, dan zou de uitgaaf van f 1000.- beter daaraan kunnen wor den besteed. Het bestuur wordt hierin vrij mandaat gegeven. Rondvraag. De heer K. Hakvoort acht thans het ogenblik gekomen, nu hij staat op het punt van scheiden, allen, doch in 't bijzonde-r het bestuur vrien delijk dank te brengen voor de prettige omgang en het hem in zo ruime mate ge schonken vertrouwen. Spr. uit de wens dat de ijsclub nog lange jaren moge voort bestaan en wenst haar flin ke groei toe. Zijn opvolger geeft hij daarop college in het zuinig beheren der kas en hij waarschuwt in het al gemeen om geen buitenspo rige en onverantwoorde uit gaven te doen. Spr. besluit met de opmer king en wens dat hij, voor 25 jaren begon met een lege kas en thans is deze ten minste niet geheel tot de bodem geledigd. Spr. hoopt dat zijn opvolger hem dit zo mogelijk nog mag verbe teren. Op voorstel van de Heer J. D. Kooij wordt de Heer Hakvoort tot erelid benoemd. De nieuwe penningmeester springt op de ketting. De heer P. Ottens infor meert of de contributie ge lijk blijft als voorheen, het geen door het bestuur wordt beaamd. Ter oriëntatie de len wij mede dat de contri butie is voor man en vrouw samen per jaar f 2.al leenstaande personen f 1.50, tot 15 jaa-r f 0.75 en daar onder zijn in gezinsverband vrij. Alles onder voorbehoud dat dit geldt tot 31 Dec. van ieder jaar nadien wordt de contributie verdubbeld. Het bestuur meent ook dat de contributie niet hoog is gesteld en vrijwel door elk is te dragen, hoewel het be stuur in bijzondere gevallen zeer zeker een willig oor heeft. Hiermede was de rond vraag beëindigd en sprak de Voorz. tot de scheidende penningmeester, welke zovele jaren een voorname stuw kracht was voor de ijsclub. Hij vertolkt dan daarbij de gevoelens van het bestuur en leden en meende dat de ze gewichtige dag, voor de Vereniging en de Heer Hak voort, niet zo zonde-r meer mag worden gepasseerd. Voorz. bracht hem dan ook dank voor de 25 j. correcte en trouwe toewijding en de bijzondere steun steeds aan de ijsclub gegeven. Gij, al dus Voorz., hebt geholpen, deze, onze vereniging, groot te maken. Wij brengen U en Uw echtgenote, namens be stuur en leden onze welge meende en op-rechte dank daarvoor. Spr. bood de Heer en Mw. Hakvoort een oor konde aan met de inscriptie: Ter herinnering aan Uw 25-jarig penn. meesterschap van IJsclub „Westerland," en aangeboden door de IJs club Westerland. Vervolgens richtte Voo-rz. zich tot het scheidend be stuurslid, de Heer Doesburg, wie eveneens dank werd ge bracht voor het vele werk voor de ijsclub gedaan. Ook dit werd met een warm ap plaus bekrachtigd. Hakvoort bracht daarop hartelijk dank voor de vele goede woorden en het prach tige cadeau. Hiermede sloot de Voorz. deze zeer bijzondere doch in prettige sfeer gehouden ver gadering. MUTATIES DIENST ZUIDERZEEWERKEN. De technisch hoofdamb tenaar van de dienst der Zuiderzeewerken, de Heer A. Brouwer te Den Oever zal, op zijn verzoek, per 1 Januari a.s. worden over geplaatst naar Hippolytus hoef ter vervulling van de vacature ontstaan door het overlijden van de heer P. C. L. Poortman. De opzichter le klasse van de dienst, de heer W. v. Krieken, thans te Kornwer- derzand zal de plaats van de heer Brouwer te Den Oe ver gaan innemen, terwijl aan de opzichter 2e klasse de heer J. T. de Jong, thans j te Hippolytushoef, de stand- j plaats Ko-rnwerderzand zal gaan innemen. BENOEMING KOSTER N. H. GEM. TE H.-HOEF. In de vacature Westra, (welke weer is verhuisd naar de kruitmagazijnen a.d. Be tonweg te Oosterland), werd benoemd tot koster der Ned. Herv. Kerk te H.-hoef, de beer C. Kiesling te H.-hoef. CORRESPONDENTIE. Advertentie betreffende „razzia" kan niet geplaatst worden i.v.m. onbekendheid opdrachtgever. Gestorte bedrag terug te bekomen bij Administratie Villa Waterkeer Westerland. Horst. jfÊhen. ZONDAG 7 DECEMBER. NED. HERV. GEM. H.hoef ÏO'A u. ds. v.d. Winden Den Oever IOV2 uur dhr. v.d. Berg. Woensdag 10 Dec. 8 uur Zus- terkring H.-hoef. DOOPSGEZ. GEM. H.-hoef v.m. 10.30 uur Ds. A. P. Goudsbloem. Onderwerp De duisternis tot licht gemaakt. (De kerk is verwarmd.) Zondag 7 Dec. nm. 3 uur Repetitie Kerkkoor. EVANGELISATIE: H.-hoef 10 u. dhr. O. Deen. H.-hoef 8 uur Jeugdsamenk. Den Oever 2.30 uur dhr. v.d. W.land 3 uur dhr. O. CHR. GEREF. KERK. Gebouw Land in Zicht Den Oever 10 en 3 uur dhr. G. Visser. GEREF. KERK. H.-hoef 10 uur Leesdienst. H.-hoef 2.30 Ds. C. Kaptein. Den Oever 10 uur Ds. C. Kaptein. Den Oever 3 uur Leesdienst. R. K. KERK Zaterdag 6 Dec. om half acht avondwake voor alle Jongens en Meisjes van de Parochie. Zondag 7 Dec. 2de Zondag van ae advent. De HH. Mis sen om 7.15, waaronder alg. H. Communie van de Jeugd. Om 9.30 de Hoogmis. Deze week geen congregaties, 's Avonds om 7 uur plechtige vernieuwing van de Opdracht aan Ma-ria onder het Lof. Deze week de gehele week 0111 7.30 uur de H. Mis. Dins dag en Donderdagavond om 7 uur Lof. Den Oever. Zaterdag 6 Dec. om 7 uur avondwake voor de leden van de Jeugdcongregaties en voor de oudere schoolkinde ren. Zondag 7 Dec. de HH. Mis sen om 7.30 en 9.30 uur. Om half drie Lof met preek en opdracht van de Jeugd aan O. L. Vrouw. Deze week Woensdag geen Congregatie vootr Dames en Heren. Dinsdagmiddag was het i college van Hoofdingelanden I dec Polder W. Nieuwland, onder Voorzitterschap van j de Heer J. Breebaart Kzn., in j Hotel de Haan te H.-hoef in vergadering bijeen. Na onderzoek der geloofs brieven van J. Veerdig Szn.J wordt tot diens toelating als! Hoofdingeland besloten. Zaterdag, Zondag en Maandag Cinema de Haan Film Rebecca. Zondag Bal in café Centrum (H. Veerdig), H.-hoef. Zondag Bal in café Concordia, Hippolytushoef. Zondag Bal in Café S. Scheltus, Kerkplein H.-hoef. 10 Dec. Verg. IJsclub Voorwaarts, Den Oever. 10 Dec. Filmavond in Noodkerk te Wieringerwerf. 11 December Herdenking in Hotel Smit, Middenmeer. 13 Dec. Min. Mansholt spreekt om 8 u. in zaal Concordia te Hippolytushoef. Woensdag 17 Dec. Avanti-Uitvoering in Cinema de Haan. 18 Dec. Verg. PI. Vrouwen, afd. Wieringermeer. L- DEN GEVER In de voorgaande week wer den de onderstaande hoeveel heden vis op de afslag te Den Oever aangevoerd Bot 21096 Kg paling 1176 Kg snoekbaars 683 Kg witvis 103 Kg spiering 30 Kg schol 1709 Kg schar 52 Kg; long 292 Kg tarbot 41 Kg; kabeljauw 33 Kg wijting 225 Kg rog 15 Kg garna len 2326 Kg puf 1510 Kg wulken 1296 Kg. Uitsluitend in het iJselraeer werd deze week de bot in lonende hoeveelheden gevan gen. De Noordzeevisserij, die de vorige week al zeer slecht was te noemen, bracht in deze periode slechts een derde deel van de toen gevangen hoeveelheden op. De onkosten konden in de meeste geval len niet eens worden gedekt. De palingvisserij is nu af gelopen. De bot bracht meest al de maximum prijs op. DEN OEVER. Schaken. Voor de schaakcompetitie van de Kraaien, werden de onderstaande partijen Groep A G, Hekman - J. Kaleveld 1-0 J. Holst - P. Kaleveld 1-0 j H. Houwing - R. W.erkh. 0-1 i P. Kaleveld - J. Holst 1-0 J. Kaleveld - P. Folkers 0-1 H. Houwing - G. Hekman afgebroken B, Kaleveld - R. Werkh. 1-0 Groep B: J. Slagboom - W, Keijzer'A-'A Jn. Slagboom- W. Schuit 0-1 N, Bossema - H. Hamstra 1-0 J. Slagboom - Jn, Slagboom 1-0 Fietsbandenbonnen aangewezen. Tot en met 31 Januari is op bon D 45 van het- insch-rij- vingsbewijs voor vervanging van fietsbanden B I 612, een toerbinnenband ver krijgbaar. Verder is eveneens tot ge noemde datum op de bon nen A 02 en A 25 van het i inschrijvingsbewijs voor eer- ste montage een buitenband en op de bonnen B 02 en B 25 van dit inschrijvings bewijs een binnenband ver- j krijgbaar. Bestuursmededelingen. Voorz. deelt mede dat het nieuwe pomphuis "in het ge niaal inmiddels is gemon teerd, terwijl tot verkoop der basaltzuilen v.d. Polderdijk is overgegaan alsook van de rietoogst 1947/48. Mededeling wordt gedaan van de benoeming van de Heer D. Lont Dzn. tot Heem raad. Besloten wordt tot bijdra ge van 1/8 gedeelte der kos ten voor het gezamenlijk aanschaffen van een sneeuw ploeg in samenwerking met het Gemeentebestuur van Wieringen en het Heemraad schap Wie-ringen. Eveneens wordt besloten tot het verlenen van een gratificatie aan waterschaps- personeei van 2% van hun jaarwedde tot een maximum van f 50. Rondvraag. De Voorz. deelt mede dat inmiddels aan aannemer J. J. Bosker Oz. opdracht is gegeven het uitmaken van sloten machinaal te verrich ten. Aangezien het seizoen echter reeds vergevorderd is stelt spr. voor om zich met voornoemde aannemer in verbinding te stellen tenein de dit werk voorlopig niet uit te voeren en eventuëel in Aug. 1948 hiermede een aan vang te maken. Voorts komt nog in be spreking het onderhoud der wegen, welke thans in slech te toestand ve-rkeren. Besloten wordt hieraan voorlopig geen hoge kosten te besteden en zich hoofdza kelijk te bepalen bij het afsteken der hoge kanten, hetwelk noodzakelijk geacht wordt in verband met de waterafvoer. Hierna sluiting. Verhoging van Vermakelijkheidsbelasting Op last van de Minister van Binnenlandse Zaken zul len de gemeentebesturen ei toe moeten overgaan de be lasting op vermakelijkheden t« herzien. Alleen voor serieuze kunst en voor opvoeringen met cul tureel of opvoedkundig ka rakter, blijft de belasting 20 pCt, Voor niet culturele voor stellingen, zal de belasting worden verhoogd tot 40 en! 50 pCt, Hieronder vallen naar het oordeel van de Minister ook de bioscoopvoorstellingen. De Ned. Bond van Bioscoop houders heeft hierop fel ge -1 reageerd. I BEHOUD KAASMARKT I en Vreemdelingenverkeer De Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Noord Hol land heeft besloten in het! jaar 1948 een subsidie van f 500.- te verlenen aan de Vereniging voor Vreemdelingen verkeer te Alkmaar, overtuigd als de Kamer is van haar ern-' stig streven tot het behoud van de Kaasmarkt, welke van het grootste belang voor het bedrijfsleven en het vreemde lingenverkeer wordt geacht. Hoe belangrijk dit vreemde^ lingenverkeer in 1948 vermoede! lijk zal worden, blijkt uit eenl bericht in Economisch Statis tische Berichten, meldende, dat het Amerikaans toerisme de belangrijkste en snelste bij drage kan leveren aan Vreem de Rijken, die een dollarte kort hebben Volgens dit verslag werd in de jaren 1929-1939 reeds ge middeld 400 millioen dollar door Amerikaanse toeristen uit gegeven, terwijl vele factoren voor een uitbreiding van dit toeristenverkeer schijnen te te pleiten. Welke voordelen biedt de ruilverkaveling- voor de Voedselvoorziening Minister Mansholt spreekt er 13 Dec. over in Concor dia te Hippolytushoef. Puddingpoeder in prijs verlaagd. Puddingpoeder uit tarwe- en gort-griesmeel is in prijs verlaagd. De prijs is nu los uitgewogen per 100 gram vijf cent, in karton van 500 gram negen en dertig cent (vroeger 55) en van 1000 gr. vier en zeventig cent (vroe ger f 1.05.) OPENBARE AANBESTEDING Burgemeester en Wethou ders van Wieringen maken bekend, dat op 18 December a.s. te 11 uur v.m. ten raadhuizen openbare aanbesteding zal plaats vinden van het aanleggen van een riool in de Dijkstraat en in gedeelten van de Hofstraat en Zwinstraat, met bijkomend straatwerk en andere werken. Inlichtingen zijn te beko men bij de gemeenteopzich ter, Elft. 2ld. Bestek en tekening zijn ter gemeentesecretarie ver krijgbaar tegen betaling van f 1.75. Wieringen, 5 Dec. 1947. Burgemeester en Wethouders voornoemd, L. C. KOLFF, Burgemeester. VAN DUIN, Secretaris. Tonegido - Nieuws. Competitiestand der Handballers tot 16 Nov. '47. Afd. Dames A. 2e klasse. gesp. ptn. Vrone I 7 14 Gita I 7 11 Hav. I 8 11 Udiwik I 7 6 Tonegido I 8 6 Hoe I 8 6 R. Zwart I 7 3 Concordia II 8 3 Afd. Heren le klasse Rap I 5 10 Hoe I 5 8 Tonegido I 6 8 B. G. V. I 4 4 Oss I 5 2 IJmond I 5 2 Concordia II 6 2 Tonegido programma voorj Zondag 7 December luidt als volgt Ton. 1 dames - Gita 1 uit Haarlem, 2 uur n.m Ton. 1 heren - BGV 1 uitj Bloemendaal, 3 uur n.m. Beide wedstrijden op eigen terrein te Wlesterland. Ton. 2 heren - AVA 1 gaat niet door. Succes - Nieuws. Programma voor Zondag a.s. Succes 1 - DEC 1, Aan vang 2 uur, Flevo 1 - Succes 3. Succes 1 zal dus de strijd, aanbinden tegen DEC uit Am sterdam. Laat ons hopen dat weer eens een overwinning kan worden geboekt. Aanpakken jongens, dan moet het kunnen. De opstelling is W. de Bie J. Idema C. Lont D. Veerdig, Jb. vd, Welle E. Hartman, E. Bos, J. de Vries, A, den Hollander, Jn, Doves, C. Rot gans. Reserve B. Wigbout, Het 3e komt als volgt uit Doel Jn. Hartman Achter A. Hartman en Jn. de Jong. Midden A. de Vries, M, Deijkers, C. Voorthuizen. Voor H. Hollander, Jn. Kloek, Jn, Engel, J, Hoog- vorst en H. Edens. Reserve H. Heijermans en G. Koorn, Schager Markt. Op de gehouden weekmarkt waren aanvoer en prijzen 19 Paarden f 250 tot f 9.50; 18 Tijdkoeien f 350 - f 475 6 Stieren Centrale 16 Mag. Geldekoeien f 300 - f 450 151 idem Vette Centrale lï Kalfkoeien f 500 - f 650 17 Vaarzen f 275 - f 400 91 Pin ken Centrale 16 Graskalve ren Centrale 45 Nuchtere kalveren Centrale 131 mag. schapen f 50 - f 85 28 idem Vette Centrale 64 O verhou ders f 38 - f 55 7 Graskal veren f 120 - f 160 13 Bok ken en Geiten f 15 - f 70 42 Biggen f 20 - f 40 22 Ko nijnen f 3 - f 12 14 Kippen f 1 - f 3.- Mai kt overzicht Scha gen. Voor de Centrale werden overgenomen 151 koeien, 6 Stieren, 91 pinken, 16 gras kalveren, 45 nuchtere kalve ren, 28 schapen. Vandaag waren er weer veel runderen voor de Cen trale aangevoerd. Mogelijk zal het nog wel enige weken du ren met de grote aanvoeren, als het leveren vrijgegegven wordt om het overtollige vee te schepen. De handel in kalf- en melk koeien was matig, een goede kwaliteitskoe willen ze nog wel kopen, ofschoon de note ring van de vorige week ho ger lag, maar toen waren er zwaardere koeien. Handel in tijdkoeien, gelde koeien en vaarzen was een ietsje beter bij de vorig© week, doch prijshoudend. In graskalveren was de ha« del vrij goed. Geldevaarzen ver huizen ook nog al naar de Centrale. Voor het leven va* f 225 tot f 325.- Over het algemeen werd voor het Ibeste rundvee een beste prijs besteed duur. Op de paardenmarkt was niet veel handel, stug. Een sterke daling wordt echter verhinderd door de aankoop van minder soorten voor Bel gië, welke nog doorgang vindt Op de wolveemarkt was meer aangevoerd, dat zat hem wel in verband met d® vervoerbewijzen, Met ingang van 7 December a.s. De han del was stug. De aanvoer voor de handel zal dan ook wel minder worden de eerste tijd. Handel in Bokken en Gei ten was goed, meer aangevoerd bij de vorige weken. De biggenmarkt begint op te leven de handel was hier ook iets beter. Voor de zwaardere biggen was de no tering rond f 40.- Kippen e* konijnen bij het oude. Het bezoek was groot. POLITIE. Gev, een blauw wollen want en een glacé heren hand schoen. Verloren een textielkaart] Inl. bij de Gem.-Bode. BLOEDDORSTIGE HONDEN VERMOORDEN 17 SCHAPEN Dinsdagochtend kwam de Heer H. J. Smit uit de Polder Waard Nieuwland, die een twintigtal schapen nog slechts drie dagen in een weide in de Wieringermeer had lopen, tot de ontstellende ontdekking, dat al deze schapen zonder één uitzondering door honden waren doodgebeten. Zeventien kadavers lagen her en der verspreid, terwijl drie stuks onvindbaar bleven. Na een naastig onderzoek door de politie van Wieringen leidde het spoor naar een 2- tal boeren in de Wieringer meer. Inderdaad bleken de in hun bezit zijnde honden de nacht buiten te hebben doorge- biacbt en toen tussen de tan den en kiezen der beesten nog grote plukken wol werden ge vonden, was het bewijs wel geleverd. De schapen werden naar de noodslachtplaats in de Wie ringermeer vervoerd. Voor de eigenaars der hon den, die de schade wel zullen moeten betalen, betekent dit een aardig schadepostje. De lieve hondjes zullen in het vervolg wel binnen moxten blijven. Burgerlijke Stand van 28 Nov. tm 4 Dec, Geboren Cornelis Jacob, zv J, Martens en R. van Dijk; Hendrikje d.v. J. Reinstra en A. Eekma Johanna Afriana, dv A. Rotgans en M. C, 't Hart Albertine Christine, dv A. Veerdig en M, Hoogmoed, Ondertrouwd H, J. va* Glabbeek en J. Kort. Gehuwd J, Gorter ee* J. W. Sperling.

Flevo-bode: nieuwsblad voor Wieringen-Wieringermeer | 1947 | | pagina 2