WIERINGERMEER NIEUWS D1STRIBUTIEDIENST SCHAGEN. UIT RADBOUDS VESTE. NAAR STABILISERING VAN DE LONEN. DE VERBINDING MEDEMBLIK—W.-MEER. Onhoudbare toestand. Nu het autobusnet van de' een weinig toeschietelijker NACO uitgebreid is met de zullen worden en een open verbinding Middenmeer-Me-j °°S voor deze spoorweg-over, Mid demblik zijn de grote auto-j £ong gaan krijgen, bussen gedwongen vele malen De praktisch onaanvaard- per dag de uiterst moeilijke bare voorwaarden welke N.S. situatie nabij de Coupure en sinds 1936 zijn blijven stel de spoorweg-overgang te Me- len' waren oorzaak dat tot demblik te passeren. 1 dusverre nog geen verbetering kon worden aangekocht of Iedere keer weer staan de wackt men soms op een crn-' NACO-chauffeurs voor de stig ongeiuk met dodelijke puzzle hoe aldaar zonder on-i afloop gelukken en schrammen de Nog steeds zien wij metl haarspeldenbocht te nemen, j belangstelling de Resultaten! Een daar staand hekje sneu' tegemoet van de pogingen' velde nog vorige week. welke de Burgemeester van; Reeds vroeger hebben wij Medemblik enige maanden ge-j over deze uiterst moeilijke! leden met nieuwe moed heeft: wegsituatie geschreven, I ondernomen, ni, i Het aantal goederenwagens, Ondanks de vele schnfte-j in aanmerking nemend, dat! tjke notas, welke tussen de dagelijks op het emplacement te Medemblik wordt geladen, kan N.S. nu toch niet meer spreken van een spoorlijn die niets oplevert. Kerkdiensten W.-meer. ZONDAG 7 DECEMBER. NED. HERV. GEM. Slootd. 10.45 uur Ds. Vink. M.-meer 2 uur Ds. Vink. W.werf 10.30 Ds. Germans. Opperö. 10 u. Ds. H. Visser Zendingsjubileum. Opperd. 2.30 Ds. v. d. Neut. M.-blik 10 u. Ds. v. d. Neut Doop. 2 u. Ds. Germans. Zend. Coll. Oostw. 10 u. ds. Klein-Wass. Zend. Coll. GEREF. KERK. Middenmeer 9.30 Dienst. M.meer 3.30 Ds. v. d. Wielen. Slootdorp 9 uur Leesdienst. Slootdorp 2 uu>r Ds. Dijkstra. W.werf 9 uur Ds. S. Roos jen van Andijk. W.werf 2.30 Ds. Roosjen. GER. KERK Art. 31 K.O. Cantine De Terp. 11 uur Ds. F. Tollenaar. 3 uur Ds. F. Tollenaar. daarbij betrokken instanties gewisseld werden, is ter plaatse nog niets veranderd. Mogelijk dat thans, nu de NACO, [een dochteronderne ming. van de Nederlandse Spoorwegen) dagelijks aldaar moeilijkheden met zijn auto bussen ondervindt, de Neder landse Spoorwegen eindelijk schrapt. Voor Medemblik heeft N.S. uit het devies „Vlujg, veilig en voordelig" de woorden veilig en vlug" zeker j Ze Abonnements voorstelling Hotel Smit. Comedia bracht „Ik zie, ik zie, wat jij niet ziet." Ik zou niet durven schrij ven, dat Noel Coward bijzon der geslaagd is met het schrijven van bovengenoemd blijspel. Het mist n.1. ver schillende dingen, die een blijspel voor het publiek aan neembaar maken. Hef is echter te onwerkelijk en een tikje te modern om speciaal ten plattelande de bezoekers te overtuigen. Ik zou het- „aardig" willen noemen, maar het zal de meesten Uwer gegaan zijn als mij, toen ik bij het ver laten van de zaal het gevoel bezat, mij niet werkelijk ge amuseerd te hebben. Er viel echter deze avond ook veel te genieten. We zagen n.1. een zeer ver zorgde voorstelling, die met meesterhand geregisseerd moest zijn, om niet geheel vervelend te worden. Cor Hermus gaf ook deze keer weer blijk, de kunst een voorstelling te maken, te verstaan. We konden ons te goed doen aan meesterlijk spel van Gijsbert Tersteeg, Mary Dresselhuis, Mimi Boesnach, Fons Rademakers en Frita Hart. Iets minder vonden wij Mevr. Broedelet, terwijl El len de Thouars enigszins uit de toon viel. De zaal was echter on danks dit goede spel niet royaal met de lach, hetgeen bewijst, dat onze uitspraak over het stuk zelf, de plank niet ver misslaat. Comedia heeft echter een goede indruk achtergelaten, het spel vonden wij eerlijk 13 Dec. Minister Manshoït spreekt te Hippolytushoef over zijn zesjarenplan voor de Landbouw. DE TEELT VAN POOTAARDAPPELEN. Door de Ver. van Bedrijfs voorlichting werd aan de leden een uitvoerig uittrek sel verzonden uit de inlei ding, die op 11 November j.1. door Ir. W. B. L. Verhoeven werd gehouden. Het belang van de poot- goedteelt in onze polder wordt hiermede ongetwij feld gediend. HERSTEL BOERDERIJEN. Naar wij vernemen zal deze maand een aanvang worden gemaakt met het definitief herstel van de ont- ginningsschuren „De Kool tuin" (J. Hoogschagen) aan de Kooltuinenweg, alsmede „Onder deDam" (J. P. Kits) en „De Luwte" (D. de Vries) aan de Nieuwesluizerweg. ONDERHOUD WIERINGERMEERDIJK. Door het Heemraadschap werd aan P. Daalder's Aan nemersbedrijf te Alkmaar het storten van 340 ton steen langs de Wieringermeerdijk opgedragen. K A B. - VERGADERING. Wij herinneren de Katho lieke arbeiders in de Wie- ringermeer aan de vergade ring, welke heden (Zaterdag) middag om drie uur in Hotel Smit wordt gehouden. Het woord zal gevoerd i worden door de heer J. van Jaarsveld. LANDELIJKE RUITERS Onder auspiciën van de Landel. Rijveren_ „Wieringer- Muizen en Mensen. Lezers, gij behoeft niet te schrikken, het was geen propaganda-avond van on ze ratten en muizencommis sie. Er liepen ook geen mui zen door de zaal, die de da mes angstig deden gillen. Geholpen door slechts een stoel met geïmproviseerd voetlicht, droeg Max Croiset ons een schets met boven staande titel voor. Maar titels geven nimmer de kwa liteitsgraad weer, de inhoud zelf dient dit te doen. De inhoud van „Muizen en Mensen" is echter vrij eenvoudig maar hier moest de voordrachtkunstenaar het verii&yi en de personen le- Venatroen worden. Max Croiset slaagde NA-UITREIKING BIJZONDERE ARBEID. De na-uitreiking bijzondere arbeid periode 131, heeft plaats op MAANDAG 8 DECEMBER TE SCHAGEN VAN" 9—12 UUR- Ratten- en Muizenbestrijding. De tijd om ratten en mui- (De pakhuishouders zijn door de Commissie hiermede reeds in kennis gesteld.) Ook de Domein- en Heem- raadschapsgebieden worden zen doelmatig te bestrijdenbestreden, benevens de Ge- is weer aangebroken. De meente terreinen. Van Oeveren voor het Tribunaal. De Wehrmachtsaannemer A. C. van Oeveren, voorheen te Middenmeer, die o.a. werkzaamheden aan 't vlieg veld te Middenmeer in op dracht van de Bauleitung verricht had, stond Woens dag j.1. terecht voor het Tri bunaal te Amsterdam. In deze zaak werden ver schillende getuigen uit de Wieringermeer gehoord, die gunstige verklaringen om trent verdachte aflegden. Het tribunaal veroordeel de hem tenslotte tot 14 mnd. internering met aftrek van voorarrest. Daar v. Oeveren reeds 14 mnd. detentie achter de rug had, werd hij 's avonds op vrije voeten gesteld. SINT NICOLAAS BIJ DE PLATTELANDSVROUWEN. Woensdagmiddag vierde bovengenoemde vereniging op prettige en gezellige wijze het Sint Nicolaasfeest. Na opening met het Bondslied kwam de grijze Sint in hoogst eigen persoon met zijn Zwarte Knecht de vergade ring tot veler verrassing be zoeken. Nadat hij een keurig ge dicht had voorgedragen deelde hij persoonlijk de pakketten uit aan de be- bestuursleden. De middag werd verder gevuld met Volksdansen, toneel, muziek en zang door het dameskoor. Iedere dame ontving daar na een presentje, vergezeld van een rijm. Het was al reeds vrij laat, toen de dames na een slot woord van Mevr. Doornbos, opgetogen huiswaarts keer den. Mutaties Wederopbouw De Heer M. Brinkman te) Gorssel, werd per 1 December j.1. aangesteld als opzichter. VLUG EN VAARDIG. Zondag a.s. spelen de He ren een spannende thuis wedstrijd tegen Rapidetas 2 uit Haarlem. Dit is de grote strijd in de 2e klasse Heren, daar beide deze opzet volkomen en wist op onnavolgbare wijze alle in deze schets voorkomende personen uit te beelden. Vooral de figuur van Lan- ny toonde ons, dat Croiset de moeilijke kunst volkomen verstaat. De kleine schare toehoor ders werd meegesleept naar het wilde westen, had medelijden met Lanny, steunde George in zijn op voedende taak, verwenste Curley en had met Ken- dey meegewild naar het kleine boerderytje. Zij beloonde Croiset aan 't einde van de avond met een welgemeend applaus. Het Nutsdepartement Wie ringermeer had een goede greep gedaan, deze kunste naar naar Middenmeer te halen. Commissie voor de ratten en muizenbestrijding is reeds enige tijd druk bezig om alle voorbereidende maat regelen hiervoor te treffen. Er zijn uitgebreide proeven genomen waarbij, verschil lende ervaringen en nieuwe ingezichtspunten werden opge daan. Een en ander werd opgezet om de komende bestrijding zo effectief mo gelijk te doen zijn. De Commissie heeft weinig gepubliceerd. Dat ligt gro tendeels aan het feit, dat de bestrijdingsmethode gro te veranderingen ondergaat, daar met de Heer Grin een contract afgesloten is, waar bij hij de bestrijding van al le objecten in de Wieringer meer voor rekening van de Commissie op zich heeft ge nomen. Deze bestrijding door een erkend vakman biedt vele voordelen. Aan de rayonlei ders, die zich bijna allen be reid verklaard hadden hun taak voor de bestrijding 197'48 weer op zich te ne men, wordt bij dezen dan ook groot verlof verleend, Wij betreuren het echter,1 met dank voor de betoonde dat de culturele verenigin- j bereidwilligheid, gen onderling zo weinig con- De dorpen, de boerderijen tact met elkaar zoeken, voor j en erven met ruïnes van het vaststellen van opvoe- I boerderijen zullen nu twee- ringsdata. 2 Avonden kunst maal bestreden worden n.1. na elkaar is te veel van het j in December en in het voor goede De publieke belang- j jaar. Alle pakhuizen, die niet stelling, die dergelijke avon den toekomt blijft dan ach terwege. Zou hier met ver eende krachten geen betere oplossing voor te vinden zijn J. B. POLITIE. Verloren 1 reservewiel auto 1050 x 20 1 rijwieltas, 1 portemonnaie, 1 gouden armbandhorloge, 1 reserve wiel 650 x 220, bruin dekzeil 5 x 5 m. en zij plaat van motorkap. Gevonden een dekzeil, 1 reservewiel compleet, 1 bank biljet. Komen aanlopen bij G. P. Kistemaker, Hoornsebrug, licht bruin hondje. Inl. Politie Middenmeer. Geen groter schand' Voor 't Polderland dan wéér 'n brand MIDDENMEER. Onderwijzeres benoemd Tot onderwijzeres bij bij een best-rijdingsfirma zijn aangesloten, zullen door de Commissie van bestrijdings- materiaal worden voorzien. Kortom alles moet bestre den worden. Ook de boerde rijen waar men „geen rat ten" heeft of, die men zoge naamd zelf bestrijdt. Er wordt gewerkt met on gevaarlijke middelen. Het materiaal is alleen giftig voor knaagdieren en ongevaarlijk voor andere dieren. De kosten moeten bestre den worden door een één- jaarlijkse bijdrage. Deze -is gesteld op f 7.50 voor bedrij ven beneden 15 H.A. en f 12.50 voor bedrijven boven 15 H.A. Met de pakhuishou ders is een afzonderlijke re geling getroffen. Van Ge meente, Domein- en Heem raadschap alsmede van de kampen, zullen bijdragen worden gevraagd voor hun deel in de kosten. De Com missie rekent gaarne op vol le medewerking van elke Wieringermeerbewoner. Landbouwers, die een con tract met de Heer Grin heb ben, krijgen de betaalde bij drage aan de Commissie, van hem terug. Mocht het blijken, dat na de tweede bestrijding zich nog hardnekkige gevallen voordoen, dan zullen deze nader bestreden worden in overleg met de betreffende eigenaren na daartoe gedaan verzoek. Werkt alleen mee Verdwijn dan rat, verdwijn dan muis, Van al ons erf, ons land en huis Vanavond vallen de prijzen, i „A-Z" deelde de puntjes. De door het Actie-Comité' i i i-i -\r Een volledié le tiental van .Medemblik Vooruit georga- A A, 5 Cl ,.T. „A-Z wist Maandag i.i. in een niseerde St. Nicolaas-attractie, i l 1 prettige en interessante strijd, vindt vanavond haar hoogte-, P S s(er_ punt m het werpspel dat om t(j be. 'n "i e i vechten en bracht het er worden gehouden en wa«bi) d d Kaasstad beter 200 prijzen de inzet zullen in Compe_ vormen. titie-wedstrijd, toen „KTV" De bekroonde prijzen zu - mej. 0en kljnken(je overwin- len op lijsten worden gepu i- njng naar Enkhuizen terug- ceerd, welke men bij iedere keerde. deelnemer voor het raam zal! liet feit, dat de Medemblik- vinden en kunnen worden af- kers na anderhalf uur spelen gehaald op Dinsdag, Donderdag egn achterstand van 3-0 wis- en Zaterdag a.s. van 5-7 uur jn j0pen| bewees, dat bij de fa. Hermes en Co. Niet afgehaalde prijzen zul len na Zaterdag 13 Dec. aan het Comité vervallen. Ook de jeugd, die vol ijver de vele etalages heeft afge speurd op zoek naar geldstuk ken, zal niet langer in het on zekere worden gelaten. De uitslag van LEVENSLANG GE-EIST. Het Bijzonder Gerechts hof te Amsterdam eiste Woensdag j.1. een levenslange gevangenisstraf tegen de voor-, malige medewerker van het puzzle wor e Dagblad voor Noord-Holland: avond bekendgemaakt, en de Telegraaf, H. J. J. Ma- Gezien de enorme belang- rinus, die tijdens de bezettingstelling, welke er voor deze onder het pseudoniem HAMA; attracties bestaat, twijfelen we de Kinder- van- men deze avond goed. op dreef was. De uitslagen der partijen, waren VW A-Z Beemsterboer - H. Smit V2-V2 Pieterse - H. Froma 0-1 Tegel - W. Zwier 0-1 Holzman - P, Zwaan 0-1 Groenewoud - N. Gieling Va-1/* Appel Sr, - P. Bos 1-0 Kool - A. Bijleveld 0-1 C. Hooiveld 1-0 Vink - W. Postma 1-0 Plaksteen - Mw. Brayé 1-0 meerruiters" zal'binnenkort in' aanspraak maken op de titel. gezegd een klasse beter danI Hotel Smit te Middenmeer een! De dames spelen een uit- van het vorige maand ver-; bijeenkomst worden belegd,' wedstrijd tegen Wiron 1 te toonde „Oranje Hotel." waarbij de nieuwe film van de! Den Oever. Hier zien we een De rolkennis was perfect'Heer Van Rooyen, over de winstpunt-je in. en er zat tempo in. landelijke ruitersport zal wor- Veel succes. Decor, grime en costumesden vertoond, verdienden het preadicat Deze paardenfilm omvat o.a. „ruim voldoende" en heteen aantal opnamen in de Wie geheel, sterkte mij in de ringermeer en Noord-Holland: overtuiging, dat Comedia, en zal stellig de belangstelling; ongetwijfeld tot onze beste; van vele paardenliefhebbers in Chr, Nat, School ,te Mijdden Nederlandse gezelschappen de polder hebben. I meer, Hoofd de Heer R. behoort. Nadere bijzonderheden om- Roolvinky,. werd benoemd Gaarne zien wij haar liog trent deze bijeenkomsten, wel-, Mej. M. A, Bouhuijs te eens terug, maar hopelijk: ke op 18 December zal worden Weèsp, met een nieuw boeiend blij-1 gehouden, zullen t.z.t. in ons spel. J. B. I blad worden gepubliceerd. van Nationaal Socialisme drui pende en landsverradelijke ar tikelen schreef. niet of „Het Wapen" zal voor de vele grote en kleine mededingers te klein blijken. de KRINGNIEUWS. REGISTRATIEKAARTEN. De registrat-iekaarten per 7/12 '47 worden aan alle geregistreerden verzonden. Deze kaarten voor 10/12 '47 opzenden. Ook de pluimveehouders moeten nu de kaart opzen den met de eierenzegels. Een nieuwe kaart wordt ze toe gezonden. Op deze weer de eierenzegels plakken van 23/11 '47 t.m. 17/1 '48. Zie de mededelingen op de re- gistratiekaart. HUISSLACHTINGEN. Binnenkort zal het weer mogelijk zijn een huisslach- tingsvarken voor 1948/1949 aan te vragen. Voorloopig alleen voor hen die nu een huisslachtvarken hebben en deze slachten. Dus na het slachten kan dan een nieuw big worden opgedaan. Denk er om steeds een aankoop- vergunning aan te vragen. Sportnieuws. FLEVO. Het eerste ont vangt Zondag a.s. op eigen terrein te Middenmeer de Wieringer vertegenwoordiger uit haar afd. in Succes 3. Succes heeft eveneens de koplopers B.K.C. een gelijk spel weten af te dwingen, dus verwachten we Zondag een spannende strijd in Middenmeer. Naar we vernemen is Fle- vo volledig, dus de Wierin- gers kunnen op een warme Na een op Dinsdagavond j.1. gehouden vergadering door de aannemerspatroons' in de Wieringermeer zijn in verband met de loonpolitiek in onze Wederopbouw enige belangrijke besluiten geno men. In verband hiermede is aan, de arbeiders het volgen de bekend gemaakt 1. Er wordt gewerkt te gen het voor de Wieringer meer geldende contractloon met een tarief van ten hoog ste 25%, mits dit inderdaad wordt verdiend 2. De reisuren worden uitbetaald geheel overeen komstig de door de Dienst Wederopbouw gestelde voor- Eindstand 5-5 ontvangst rekenen. De wed- schriften, strijd begint om 2.30 uur. 3. Voor degenen die Za terdags werken bedraagt de werktijd 48 uur. Indien des Zaterdags niet wordt ge werkt wordt 45 uur uitbe taald. 4. De aangenomen wer ken zullen worden uitge voerd volgens de met ingang van 5 Dec. a.s. geldende tarieven. De wanorde welke ook hier in de Wederopbouw heerste ten aanzien van de werke lijk uitbetaalde lonen bene vens de drang van hoger hand om tot normale ver houdingen te ge-raken, welke drang reeds hier en daar heeft geleid tot het opleg gen van belangrijke boeten heeft de aannemers hier doen besluiten de knoop door! voor het vele te hakken. |haar is verricht. „N.V.H. - H.AR.K. opgeheven Waar Ned. Volksherstel en en Hulp-Actie Rode Kruis hun werkzaamheden hebben beëin digd, worden de honderden plaatselijke afdelingen geqliui- deerd en zo heeft deze week ook onze Medemblikker afde ling haar bestaan afgesloten. Het aanwezige kassaldo werd verdeeld onder „Stichting Mu ziektent Medemblik", Centr. Genootschap voor Kmder-Her- stelings- en Vacantie-kolonies, Katb. Veren, voor Uitzending I van Zwakke Kinderen en de bestaande jeugd-organisaties m Medemblik, terwijl de thans in Indonesië verblijvende Medem blikker militairen binnenkort een pakket zullen ontvangen. Velen zullen zich met een warm hart NVH-HARK blijven herinneren, de instellingen, die de eerste jaren na de be vrijding naar vermogen de nood in de meeste gezinnen trachtten te lenigen. Het Bestuur verdient onge twijfeld woorden ran dank dat door

Flevo-bode: nieuwsblad voor Wieringen-Wieringermeer | 1947 | | pagina 3