WIERINGER NIEUWS RATTFN- FN MU1ZENBESTRIJDING. OPROEP WIJ KENNEN ELKAAR ALLEMAAL.... HET IS ONDOENLIJK DAAROM PLAATST EEN NIEUWJAARS ANNONCE IN DE FLEVO - BODE, WAARHEEN? PRETTIG REIZEN. Nogmaals, zal de NJV.C.O. onze billijke verlangens be grijpen Wij hopen het. Tenslotte nog dit Het buurtverkeer is in Noord-Holand, ook hier in het Noorden, practisch tot oplossing gebracht. Bijna ie der plaatsje is thans te be- Het deed ons genoegen van vele zijden te vernemen dat ons pleidooi voor het behoud van een snel-bus- dienst Wieringen—Alkmaar via H.-hoef, De Haukes Slootdorp Middenmeer, reiken. Dit buurtverkeer be- allerwege instemming geniet, i hoeft geen aanvulling. Een passagier die van Hippo naar De Burgemeester van Wie- Den Oever wil, neme lijn O. ringen machtigde ons mede van Hippo naar Slootdorp te delen dat naar aanleiding j of Schagen lijn Q etc. Voor Van ons desbetreffend artikel deze trajecten vragen wij de ook door het Gemeentebe- j Friese bussen niet. Wat wij stuur bij de N.A.C.O. kracht op dit behoud worden aangedrongen. metwél vragen is Prettig reizen zal I naar Alkmaar en het Zuiden. DOOPSGEZ. GEMEENTE. Kerkkoor Donderdagavond 8.30 ten huize van Mevrouw Daalder, Elft. Jongerenkring Donderdag avond 8 uur, Consistorieka mer. Zusterkringen Donder dagmiddag 2 uur d. Oever Vrijdagavond 8 uur H.hoef. Alle leden worden drin gend verzocht de kring samenkomsten bij te wonen. Bespreking Kerstfeest. DE toe- Voor een juist begrip van datgene waar het eigenlijk om gaat nog het volgende Vanuit Wieringen is er thans 7 x per dag gelegen heid om via Anna Paulowna naar het Zuiden af te reizen, n.1. vanuit Den Oever om 6.—, 7.15, 8.40, 11.30, 13.15, 15.30 en 18.15 uur. De aansluiting te Anna Paulowna mag werkelijk voortreffelijk worden ge noemd nu de wachttijd tot een minimum is beperkt (dit is wel eens slechter ge weest). Niettemin, er móet worden overgestapt en er móet worden gewacht, hetzij 5, 10 of 15 minuten. Wie de onsmakelijke, onverwarmde zogenaamde „wachtkamer" van station Anna P. kent en zich het open koude perron van waaraf men een zoge naamd N. S. Spoorwegen rijtuig kan „beklimmen", herinnert, weet wat dit over stappen en wachten bete kent. Na aankomst in Alkmaar van het sinds kort door de opheffing van enkele tussen stations enigszins versnelde boemel-mirakel heeft men meestal doorverbinding naar het Zuiden (Amsterdam, Haarlem etc.), op de oneven uren 9.10, 13.10, 15.10, 17.10, behalve voor de eerste en laatste bus uit Den Oever en die van 8.40 vandaar. De Herenveense bus nu arriveert, vanuit Den Oever na daar 75 minuten tevoren te zijn vertrokken te Alkmaar op de even uren n.1. 10, 12, 14, 16, 18, 20 en 22 uur, dus ook 7 x per dag. Vertrek naar het Zuiden eveneens telkens 10 min. later (trein staat klaar, dus niet wach ten op koud perron De hiaten in de 2 uurs bus- trein-dienst via Anna P. zijn hiermede dus volledig aan gevuld, er is met inschakeling van de Friese bus een uur- dienst op Alkmaar verkregen en er zijn 2 latere gelegen heden n.1. 18.45 en 20.45 uit Den Oever. De laatste bus via Anna P. vertrekt n.1. 18.15 uit Den Oever. Deze bus en 18.45 rechtstreeks per Friese bus geven trouwens dezelfde aan sluiting in Alkmaar, n.1. 20.10. (Het verschil in reistijd 30 min. is hiermede wel zeer duidelijk belicht). Men kan voorstander zijn van bus of van trein maar bij reizen vanaf Wieringen is aan een busrit niet te ontkomen. Men moet er toch in Waarom dan niet ineens door naar Alkmaar en het overstappen in Anna P. ver meden Zelfs treiuliefheb bers zullen, zó gezien, een half uurtje langer bussen voor lief nemen en gaarne afzien van het o.i. twijfel achtig voorrecht per trein van Anna Paulowna naar Alkmaar reizen. Wie persé ook met de trein wil reizen ga een uur eerder of later van huis. STUIVERS VOLKSCABARET Zondag a.s, komt het Stui vers Volks Cabaret weer met ging tot Werkverschaffing- nieuw programma aan Hulpbehoevende blinden in Zaal „Concordia" te Hippo- te Amsterdam, lytushoef. Dit beroep op de mildda- Met grote energie is aan de' digheid van het publiek za^ voorbereidingen gewerkt en zeker weerklank vinden, het belooft een mooie avond waar het geldt dit bij uitstek te worden met veel variatie, menslievende doel, Blinden schetsen, liedjes, Hawaiizang, van alle gezindten en van declamatie, enz. iedere herkomst in Neder- O.a. zullen ook weer de land vinden een levensdoel, COLLECTE VOOR BLINDEN. Met de welwillende stemming van het Gemeen tebestuur zal onder leiding van Geus deze week in deze gemeente een openbare in zameling plaats hebben ten j huisdieren ongevaarlijke rat bate van het algemeen be- tengif willen beschikbaar kende werk van blindenzorg'..snellen, gelieven zich ten in de inrichting der Vereni- j spoedigste ten gemeentehuize Burgemeester en Wethou ders van Wieringen doen in het belang van de Volksge zondheid een dringend be roep op de burgerij volle medewerking te verlenen aan de tussen 15 en 20 De cember a.s. te houden regio nale actie ter bestrijding van ratten en muizen. Voor het slagen van deze actie zijn veel vrijwilligers nodig. Zij die zich als uitlegger van het voor mensen en reeds Han. Me ons blad. bekende en populaire :n Lod. optreden, zie de aankondiging in jaarvergadering motorclub „Wieringen en Omstreken." Donderdagavond verga derde de Motorclub in res taurant Koster te H.-hoef. In zijn welkomstwoord rele veerde Voorz. Kuiper het verenigings wel en wee van het afgelopen seizoen, waar uit bleek dat de vereniging hoewel nog jong, zeer le vensvatbaar is. De penningmeester de Heer C. Asjes gaf verslag waaruit vergezeld van z'n trouwe bijstand op ieder terrein en stoffelijke en geestelijke ver heffing in deze zo bekende inrichting. Het Bestuur der vereniging streeft in deze tijd van ver nieuwing en opgang niet slechts naar instandhouding van het werk, maar ook naar uitbreiding, o.a. door ver groting van haar internaat en door plaatsing van meer blinde mannen en vrouwen uit plaatsen buiten Amster dam. Oosterland. ST. NICOLAASFEEST. Met vreugde werd de Sint, bleek dat het kassaldo nog f 145.bedroeg. Bestuursverkiezing. De h.h. J. Cornelese en O. Asjes stelden zich door hun drukke bezigheden niet meer herkiesbaar. Herkozen werd met grote meerderheid van stemmen de huidige Voorzitter, de Heer A. J. Kuiper, terwijl gekozen wer den de heren L. Hoft- ijzer, Secr., C. J. Vroom, pen- ningmeeste?, terwijl voorts in de bestuurscommissie be noemd werden B. L. Visser en L. Bood. Allen namen de benoeming of herbenoeming aan, onder dank van het hun geschonken vertrouwen. Bestuursmededelingen. De Voorz. deelde mede dat het doel is, op de ingeslagen weg, d.w.z. het intens opvoe ren der motorsport, te blij ven voortgaan en zo mogelijk het komende seizoen de ac tiviteit nog op te voeren. Een avondronde van 90 km staat op het pro gramma. Bij genoegzame deelname zal, vermoedelijk op 20 Dec. a.s. een avondronde worden gehouden van c.a. 90 km. De deelname is zeer ruim opengesteld, voor leden doch ook voor niet-leden der Mo torclub. Een dringend beroep doet Voorz. op de aanwezige le den om toch vooral hieraan mede te werken, opdat ook daaruit naar buiten de bloei der motorclub blijke. Rondvraag. In de rond vraag werd de wens bepleit om de contributie maande lijks te incasseren, aan welk verzoek de penningmeester toezegde te zullen mede wer ken. Hiema sluiting. POLITIE. Gevonden een broche. Verloren een jongens windjack en een handtasje inh. f 40 f 50.—. Inl. Gem.-bode H.hoef. knecht Piet Vrijdagmiddag door de schooljeugd van Oosterland weer ingehaald. In de zaal van de heer A. Klein (daartoe wederom belangloos beschikbaar ge steld), werden de grijze bis schop enkele welkomstliede ren toegezongen. Daarna hield St. Nicolaas een toe spraak, waarbij hij de gele genheid te baat nam enkele leerlingen bij zich te roepen om ze te vermanen of te prijzen. Toen werd door de leerlingen een programma van aangeklede liedjes uit gevoerd, dat over 't alge meen vlot verliep.. Tussen de bedrijven door werden de kinderen ruimschoots ge- tracteerd en aan het eind van de middag deelde de Sint persoonlijk de geschen ken uit, die zeer in de smaak vielen. De Oudercommissie kan met voldoening terug zien op deze middag, waar voor ze zich zoveel moeite getroost heeft. SINT NICOLAASFEEST De Sint en zijn knecht had- op te geven. Wieringen, 8 Dec. 1947. Burgemeester en Wethouders van Wieringen, L. C. KOLFF, Burgemeester. VAN DUIN, Secretaris. Succes - Nieuws. Het le elftal vertrok in esn enigszins gewijzigde opstelling naar Zc.ar.dam om WZ, één der medegegadigden voor ce onderste plaats, in eigen hol op te zi eken. Door hard werken van net gehele elftal is men er einde lijk weer eens in geslaagd 2 puntjes in de wacht te slepen, waardoor de positie van Suc ces een ietsje verbeterd werd. Het heeft er anders in deze wedstrijd genoeg om gespan nen, want reeds vrij spoedig wist V, zich van een 2-0 voor- maar WIERINGEN is 14 K.M. lang en de WIERINGERMEER is 14 K.M. in het vierkant. al uw kennissen op de Nieuwjaarsdag de hand te gaan drukken. het blad dat thans in Wieringen en Wieringermeer HUIS AAN HUIS wordt gelezen en U bereikt al uw vrienden en bekenden. Spoedige opgave bij de SPECIAAL TARIEF. bekende adressen gewenst, In de strijd tegen rat en muis. De schade welke jaarlijks in ons land door ratten wordt aangericht wordt door des kundigen geraamd op f 30.000.000. Daarbij komt dan nog de enorme schade veroorzaakt door muizen. Ratten en muizen vormen bovendien een groot gevaar voor de Volksgezondheid. Hun parasieten kunnen ge vaarlijke ziekten veroorza ken. De ratten- en muizenplaag heeft thans een dergelijke omvang aangenomen dat sprong te verzekeren. Succes' bestrijding op grote SCChaal ging nu echter eens niet bij noodzakelijk is. Op voorstel de pakken neerzitten, maar van de burgemeesters in ontwikkelde een zodanig offen-' Noord-Holland boven het sief, dat de achterstand nog Noordzeekanaal zal deze be- voor de rust werd omgezet in strijding onder leiding van een 3-2 voorsprong. j de Plantenziektenkundigen Na de rust werd er door Dienst te Wageningen bin- beide partijen fel gestreden en nenkort in alle gemeenten hoewel WZ het meest in de van dit district een aanvang aanval was, slaagde Succes er nemen. Huis aan huis zul- eerst nog in om de voorsprong len bestrijdingsmiddelen tot 4-2 te vergroten. Slechts (blokjes brood met ratten- kort voor het einde wist V. vergif) worden uitgelegd en de achterstand tot 4-3 terug te de bevolking zal door ge- brengen. Bos [2), de Vries en schriftjes e.d. worden inge- Hollander zorgden voor de licht omtrent de daarnaast doelpunten. j voor rattenwering te nemen Jongens, wanneer *a eer.s maatregelen, thuis met de zelfde bezieling' Vrijwilligers worden Opge- gespeeld wordt, dan moeten roepen om aan de actieve- jullie toch zeker in staat ge-1 bestrijding deel te nemen, acht worden een paar tegen- Inzonderheid zal daarbij ook standers te overwinnen en da' de medewerking van groepen zal moeten ook, om enigszins jongeren, boerenorganisaties, CITROENEN VOOR JEUGDIGE PERSONEN. Voor personen geboren in een der jaren 1928 t.m. 1933 zullen 250 gram Itali aanse citroenen verkrijgbaar worden gesteld. In verband hiermede deelt het Centraal Distributiekantoor mede, dat uiterlijk op 13 Dec. a.s. bon „Reserve 045" dient te wor den ingeleverd. veilig te komen staan. I leerlingen van avondscho- Het 3e elftal had in Midden-! len, leden van verenigingen meer aan Flevo nog een nele e.d. op hoge prijs worden kluif. men is Succes meer in de aan val geweest dan Flevo, De laatsten speelden echte; een groot deel van de wedstrijd met 10 man. Het eerste doelpunt voor Succes was een presentie van één der F-achterspelers die Over het geheel geno-| gesteld. Gaarne doen wij langs de ze weg een beroep op allen zich hiervoor in te zetten. Men zie de door het ge meentebestuur in dit blad geplaatste oproep. De uit leggers zullen tevoren wor den geïnstrueerd. Men stelt zich voor de bal van richting deed verand' den Vrijdag j.1. maar weer een *"en' waardoor deze oihoud-j bestrijding in de week van drukke dag doch zij hebben ^aar ln ei£fn doel verdween. 1520 Dec. a.s. te doen plaats de jeugdige klantjes genot- Het 2e doelpunt kwam van de vinden, volle [sommige van hen ,,ang-' voet van Hngel, die de Hevo- stige") ogenblikken bezorgd. keePet" met een hard schotj Om 10 uur arriveerde de kansloos passeerde, grijze bisschop in Cinema de _Nk de rust waren beide Tonegido Dames f Gita 2f 4.3| bon worden aangewezen^ waar Tonegido - Nieuws. Producten uit bloem en zetmeel weer op de bon. Tijdelijk verbod tot aflevering. Nu de voorziening met brood graan de laatste maanden we derom moeilijker is geworden, waardoor reeds een verlaging van het broodrantsoen noodza kelijk was, acht de regering het nodig nadat deze artikelen vanaf 1 Jan. '46 vrij werden verkocht, maatregelen te tref fen, die het vei'bruik van bloem en zetmeel binden en tevens een billijke verdeling van alle producten, die uit bloem en zetmeel worden gefabriceerd, mogelijk te maken. Met ingang van 3 Januari 1948 kunnen de volgende pro ducten weer uitsluitend tegen bonnen aan het publiek afge leverd worden Vermicelli, vermicellisoep, macaroni, spaghetti, noedels mie, tarwegriesmeel, alle soor ten puddingpoeder, custard, raaizena, aardappelmeel, aard- appelsago, aardappeltapioca, biscuits, wafels, crackers, mat zes, toast, koekjes, speculaas, stroopwafels, ontbijtkoek en taai-taai. Hel ligt in de bedoeling het broodrantsoen eveneens in gaande 3 Januari 1948 te bren gen op gemiddeld 2100 gram per week, namelijk afwisselend 2000 gram en 2200 gram, Ech ter zal voor een gedeelte van deze hoeveelheid n.1. voor 400 gram, elke week een keuze- Haan, welk gebouw geheel vuld was met kleuters, vrolijke moeders. partijen om de beurt aanval. Uit een goed genomenj corner ontstond het^ tegen-' Sint Nicolaas waardeerde daj Punt* Het werd toen wel even! Êido Dames en Heren grote ontvangst en de aardige benauwd voor S. en zij raoch-j é°e"e dag. ^Voor een ^zeer versjes en spelletjes, met veel *en van geluk spreken, Tonegido Heren 1-BGV1, 8-6 Het was Zondag voor Tone- een tal op naai wens ofwel 400 gram J brood of een nader te bepalen overeenkomstige hoeveelheid van de bovengenoemde produc- worden 10 Dec. Verg. IJsclub Voorwaarts, Den Oever. 11 December Herdenking in Hotel Smit, Middenmeer. 13 Dec. Min. Mansholt spreekt om 8 u. in eaal Concordia te Hippolytushoef. 14 Dec. Stuivers Volkscabaret in Concordia, H.-hoef. Woensdag 17 Dec. Avanti-Uitvoering in Cinema de Haan. 17 Dec. Filmavond v. d. „Wieringermeerruiters" in Hotel Smit te Middenmeer. 18 Dec. Verg. PI. Vrouwen, afd. Wieringermeer. toewijding door de leidsters in gestudeerd, ten zeerste deelde daarna met hand cadeautjes en versnape ringen uit. 's Middags werd de O.L School bezocht en om het feest te vervolmaken mochten de kinderen een mooie film voorstelling bijwonen en vreugd, er werd voor de Za terdag vrijaf gegeven, Enige dagen tevoren had Sinterklaas de R.K, School reeds bezocht en Zaterdag middag vierde de Westerlander jeugd het evenement in het thans plalgbrande Hotel „Het Wapen van Wieringen." Een goochelaar trad met veel succes op. Het Sinterklaasfeest rijk ^opgekomen publiek speel-, ^erkriiibaar beide' een hard schot de lat op zijn de Dames 1 teécn Gita 2 weg vond. Echter ook de Fl.-! Heren 1 tegen BGV 1 Zondag kwistige' keeper heeft heel wat keren' eigen terrein er moeten ingrijpen en de kleine wisten de eer overwinning was alleszins ver diend. De B-adspiranten behaalden I te houden. De Heren behielden I deze overwinning hun Daar het noodzakelijk is bij koQg het begin van de distributie van deze producten over een voldoende werkvoorraad bij de door: hun eerst overwinning met 1-0 v0°r de bovenste plaats, op Watervogels B. Dames 1 speelde kans' winkelier te beschikken, moet 1 de aflevering van deze artike- I len aan de consument geduren- Kort voor' het einde kretfen £ocde wcdstriid en stond met de enïge lijd worden stilgelegd ivort voor het einde kregen v;r,AetanA Dit verbod tot aflevering de Heldersen nog een penalty te nemen, welke echter door de S,-keeper werd gestopt. Het eerste schaap is nu over de dam, jongens en we rekenen' in de toekomst op nog meer overwinningen. Volhouden maar VRIJZ. HERV. ZONDAGSCHOOL H.-HOEF. I Om verwarring te voorko- 1 1947 men diene even vermeld, dat' rust met 3-2 voor. Eindstand een 4-3 overwinning voor To negido, Typerend was het dat alle doelpunten voor Tonegido gemaakt werden door de in valsters. Heren 1 won met 8-6, rust- verbod tot aflevering voor de volgende pro voor het tijdvak van Dit geldt ducten voor het 8 December 1947 tot 2 Janu- ari 1948 vermicelli, vermi cellisoep. macaroni, spaghetti, noedels, mie, tarwegriesmeel, alle soorten puddingpoeder, custard, maïzena, aardappei- daar stand 5-4 Deze wedstrijd, meel( geoxydeerd aardappel- zal in vele opzichten in dank-( de lijst VOOr 't Kerstfeest bare herinnering voortleven en allen die tot het welslagen daarvan bijdroegen, komt verdiende lof toe. DIE NIET ADVERTEERT WORDT VERGETEN voor „gezamenlijke Zondag scholen", die op 't moment wel-j circuleert, niet is voor de Vrijzinnige Zondagscholen. Deze lijst zal waarschijnlijk in 't laatst dezer of volgen de week worden aangebo den. was na de rust te fors, Scheidsrechter van Essen leidde beide wedstrijden onbe rispelijk. meel, aardappelsago en aard appelmeel. j In het tijdvak van 25 Decera- Tonegido gaat weer aardig ber 1947 tot 9 Januari 1948 meetellen in dit seizoen en er voor biscuits, wafels, crac- mag verwacht worden dat kers, matzes, beschuit, toast, 21 Dec. de beslissing zal val- koekjes, speculaas, stroopwa len. Dan immers wordt de fels, ontbijtkoek, taai-taai, be- wedstrijd Ton 1 - Rapiditas 1 halve, indien deze producten gespeeld op het Tonegido-ter-, zijn beteid van door ccnsumei- rein. ten ingeleverde grondstoffe*.

Flevo-bode: nieuwsblad voor Wieringen-Wieringermeer | 1947 | | pagina 2