WIERINGERMEERNIEUWS BEZOEKT DE FILMAVOND Aan de firma A. A. C. Mous te Bakhuizen (Fr.) werd, na gehouden onderhandse aan besteding door de Dienst Wederopbouw Wieringe-rmeer gegund het herstel van de omheiningen der sportvelden in de drie dorpen. de nutsbibliotheek Sportvelden. In aansluiting op vorige be richten omtrent de plannen van het Departement Wierin- germeer kunnen wij thans me dedelen, dat deze week een begin zal worden gemaakt met de uitgifte van boeken en wel a.s. Vrijdag te Sloot- dorp en te Middenmeer, ter-j wijl Dinsdag d.a.v. te Wie-| ringerwerf zal worden gestart. Zie advertentie in dit blad. Teneinde zoveel mogelijk gedecentraliceerd te werken,1 heeft het Bestuur in elk der dorpen een bibliotheekcommis sie in het leven geroepen,! waarin zitting hebben te Slootdorp Ds. Vink en de dames van der Hoven en van Harlingen. te Middenmeer Burge meester Loggers, de heer Brink, man en de heer Woldering. te Wieringerwerf de heren P. de Jongh, B, Koen^ en Mw. Kruit. Men is er ondanks alle daaraan verbonden moeilijkhe-, den in geslaagd nog voor. Kerstmis te beginnen hetgeen niet wil zeggen, dat reeds vol doende materiaal aanwezig is. Door nu een begin te maken: hoopt het bestuur zoveel me-( deleven met haar werk ie ontmoeten, dat binnen niet te( lange tijd een beroep op de| ingezetenen kan worden ge-, daan in de vorm van een bij-, drage in geld of in boeken. Wij wensen het Nut metj het door haar genomen initia-j tief, dat in een grote behoef-, te voorziet, veel succes. En de lezers veel nuttige en aangename uren. Het Stroverkoopbureau. Tijdens de vorige week ge houden ledenvergadering werd in de vacature, ontstaan we-| gens bedanken van de heer, S. Breebaart, tot secretaris gekozen de heer R, Iwema, In de Commissie van Toe*; zicht volgde de heer Wt van Zadelhoff de heer Diekhuis op,; In de vacature Hopmans werd de heer Buijsse gekozen.' De heer Lammers stelde voor, de werkzaamheden van de Coöperaties uit te breiden tot voederbieten en hooiwaar-j over evenwel nog geen defini tief besluit werd genomen, holl. mij. v. landbouw A.s. Vrijdag houdt de Afd, Wieringermeer van bovenge noemde Maatschappij in Hotel Smit een ledenvergaedering. paard enfelm. Wij herinneren de paarden liefhebbers onder onze lezers nog gaarne aan de vertoning van Dr. van Rooijen's nieuw ste paardenfilm, welke heden avond in Hotel Smit plaats vindt op initiatief van de Wie ringermeerruiters. Leest met de Kerstdagen EEN GOED BOEK uit de Nuts - bibliotheek. Uitlening van boeken SLOOTDORP in de Nood schoot elke VRIJDAG van 3.30 u. 4.30 u. en van 7 u. 8 u. MIDDENMEER in de Her vormde Kerk elke VRIJDAG van 3.30 u. 4.30 u. en van 7 u. 8 u. WIERINGERWERF in het Domeinkantoor elke DINS DAG van 4.30 u. 5.30 u. en van 7 u. 8 uur. Ieder kan lid worden van deze bibliotheek door het kopen van een Lezerskaart a f 1.p. jaar. Leesgeld 10 cent per boek per week. UIT ONS HANDELSCENTRUM. Zij, die evenals ik regelma tig een wandeling door ons dorp maken, kunnen toch een optimistische klank uit hun binnenste niet onder drukken, want werkelijk er komt tekening in. Torenstraat en Havenstraat kunnen weer „straat" ge noemd worden, terwijl ook de woningbouw in de Brug straat vordert. De „gelukki ge" oude bewoners hebben reeds bericht van de woning commissie gehad, dat terug keer naar de polder toege staan is. Nu is dat nog niet direct mogelijk, maar als ik U vertel, dat de stucadoors sinds vorige week eindelijk in de Havenstraat, aan 't werk zijn, dan beginnen de toekomstige bewoners onge twijfeld al eens rond te zien naar pakkisten, teneinde tij dig „verhuisklaar" te zijn. Zij, die geen meubels beza ten, konden vorige week in Hotel Smit een volledige in stallatie aanschaffen. Er was weinig belangstelling, zodat we moeten concluderen, dat hiervoor in de kleine woon ruimte geen plaats is. Wij vrezen echter, dat ook het lage credit-bedrag op de huisraadschadeboekjes in deze dure tijd allengs aan zienlijk geslonken is Van Hotel Smit kom je vanzelf terecht op de NACO- bussen, die in grote getale halt maken op het „Beurs plein." Men kan van hieruit naar alle windrichtingen vertrekken. Reizigers zijn dikwijls haastig en op een druilerige, koude dag, toen de dienst SchagenWierin germeerAlkmaar een tien tal minuten over tijd was, maakte één hunner de leuke opmerking „Wat. blijft Tante NAatje vreselijk lang weg" Naast onze bus, die we niet graag meer zullen missen, blijft Middenmeer punt van samenkomst in de Wierin germeer. Onze polderbewo ners zijn schijnbaar gaarne in debat, want 2 a 3 verga deringen per dag in Hotel Smit is heel gewoon. De diverse avonden van ver maak en culturele verhef fing moeten wel wat beter worden uitgevoerd. Ook de sociëteit onder vindt de nodige belangstel ling. Gemeenschapszin neemt in de polder een voorname plaats in, getuige het feit, dat twee sociëteiten zich hebben samengevoegd. Onze beide bakkers heb ben weer drukke dagen ach ter de rug. Dag en nacht is er gebakken om aan de vraag te kunnen voldoen. Bakker Kok heeft gelijktijdig zijn moderne winkel in ge bruik genomen. Zijn gehele pand is thans weer in ge reedheid. Alleen de boven woning moet nog geschil derd worden. Schoenmaker Stevens' plannen tot herbouw wor den in de werkelijkheid om gezet. Met het graven van de fundering heeft aannemer Wassink een begin gemaakt aan werkplaats en winkel. Over de bouw van de Ger. Kerk wordt nog gediscus- seerd. Een gedeelte der leden wenst met de architect de stompetoren terug, de ande re helft, ziet liever een kerk met spitse toren. Ook aan de Kanaalweg wordt gebouwd. Het dubbele woonhuis van Wassink is nagenoeg gereed en de woningbouw is ook ter hand genomen, in de vorm van het leggen der vloeren. Brugwachter Kossen en zijn collega Smit kunnen thans, weer onder dak, de vaart in de kanalen rondom het dorp bekijken. Bij kou de dagen zullen zij ook wel eens bezoek ontvangen. Vooral als de kachel brandt. De bruggen keren dus weer in hun oude gedaante terug. Het vervoer te water gaat weer een stille tijd tegemoet, nu ook de bieten grotendeels de polder verlaten hebben. De laatste partijen zijn trouwens per as naar Gro ningen vervoerd, om voor het einde der fabriekscam pagne ter bestemder plaatse te zijn. De dorsmachines verslin- den gulzig onze laatste tas. sen graan, die in deze peri ode in tegenstelling met de maanden September en Oc- tober thans veelal per land- j bouwwagen naar de Indus- trieweg worden vervoerd. De aardappelbewaarplaats der Z.W.M. met haar elec- i tromotoren hield stellig de eerste nachten na de inge- i bruikname, verschillende dorpsbewoners met haar zoemend geluid uit de slaap. Maar bij industrie hoort nu éénmaal het lied van de arbeid MERCURIUS. Middenmeer, 10 Dec. 1947. Benoemd tot onderwijzer Aan de Chr, Nat. School te W.-Werf, Hoofd de Heer K N, van Muilwijk, werd tot onderwijzeres benoemd Mej. W'. H. Lette te Katwijk a.d. Rijjn. UIT „DE TERP. De pl.m. 120 bewoners van bovengenoemd werkkamp heb ben op 4 December een zeer gezellig Sinterklaasfeest ge vierd. Een wekelijkse bijdrage van alle betrokkenen en een actieve feestcommissie konden dit mogelijk maken, waarbij de zakenlieden uit W.Werf en kampbeheerder Van Det zich niet onbetuigd hebben gelaten. Het zeer uitvoerige verslag van dit welgeslaagde feest konden wij niet in zijn geheel opnemen. Vermelden we, dat het gezelschap Fabi de avond opluisterde, Sinterklaas hier en daar wel wat aan te mer ken had op onze bouwvakar beiders en dat de kinderen van beheerder Van Det blijk baar heel zoet geweest zijn. Zij kregen enige geschenken. Het toneelstukje ,,De onte vreden drieling" opgevoerd door eigen krachten, deed het goed. De voorzitter der feestcom missie de heer B. Janbroers, kon naast de eigen bevolking het welkom toeroepen aan de heer Ovinge, Spanjaart, kape laan Dekker, Ds, Blijenburg en tal van middenstanders uit Wieringerwerf, Als Secretaris der Culturele Commissie kreeg de heer Blijenburg namens zijn ^pupil len een fraaie taart aangebo den als waardering voor het vele door hem verrichte werk.. De heer Swier sprak namens de genodigden voor het gebo- dene. De feestcommissie, en dan noemen we speciaal de heer Florussen als actief secretaris kan op een mooie avond te rugzien. Er heerst een goede geest van kameraadschap, daar in het nieuwe werkkamp PETROLEUMVLOED Vrijdagmiddag j.1. wilde de heer Juurlink van de Slootweg; links afslaan de Dolfijnweg in. Hij stak zijn richtingwijzer uit, en claxonneerde. Vlak achter) hem naderde een truck met oplegger. Deze moest snel naar links uitwijken en krach- lig remmen om een ongeluk voorkomen. Hierbij draaide de truck een kwart slag en sloeg de tank om. 6200 liter koste lijke petroleum stroomde de sloot in. Door de politie is procesverbaal opgemaakt. De schuldvraag is nog niet beantwoord. Persoonlijke on gelukken kwamen niet voor. I MFC 1 - De Rijp 1 2-5 De Geel-Zwarten moesten het Zondag afleggen tegen hun sportbroeders uit De Rijp, die weliswaar iets hoger ge plaatst zijn op de ranglijst doch evenals zij ook steeds in de lagere regionen zweven. Met deze nederlaag in een| slecht gespeelde wedstrijd enj de overwinning van Nieuwe Niedorp, is MFC's positie wel heel précair geworden en doemt het schrikbeeld van de onderste plaats weer angstig duidelijk op. HET VERLOOP De gasten winnen de toss en zetten direct een offensief in, dat al heel gauw tot re sultaten leidt. De MFC-defen- sie speelt uiterst zwak en nog voor het spel 20 minuten oud is, is de stand 3-0 voor de Rijp_ De gasten geven geheel de toon aan en Flietstra krijgt zijn handen vol. Nog is hun aoelpuntenhonger niet gestild, want na 23 minuten komt de 4e goal, MFC komt er nu wat beter in en het is Hermelink, die uit één van de schaarse aanvallen met een goed doel punt de achterstand ver kleint 4-1. De Medemblikkers vallen nu verwoed aan en nog vóór de rust brengt de rechtsbinnen de stand op 4-2, Na de hervatting bepaalt De Rijp zich tot defensief spel en komen de Geel-Zwarten nogal eens voor het vijandelijk doel, zonder dat er evenwel kansen geschapen cn benut worden. Met het eindsignaal in zicht doorbreekt De Rijp nog eens de ver opgedrongen MFC verdediging en bezorgt haar linksbinnen zijn club met een hard schot hei 5e doelpunt. Met deze stand 5-2 voor de gasten, komt dan het einde van deze door hen geheel ver diend gewonnen wedstrijd. Verslag interprovinciale serie haverproefveld serie 11B Wm. 870. STICHTING PROEFBOERDERIJ „DE PROF. Dr. J. M. VAN BEMMELENHOEVE" W.WERF. GrondsoortZavel. VoorvruchtVlas. Bemesting Hopperups als groenbemesting. 300 kg Super 17% per ha. 16 April 200 kg K.S. per ha 18 April. Grote der veldjes 3.87 x 22 m. 84.70 m2. Aantal herhalingen 2. Gezaaid 18 April. Rij enafstand 22V2 cm. Verbouwde rassen Adelaar dat als standaardras fun geerde, Flamingsgold, Ex pres, Wodan, M. Binder, Zon- ne n, Libertas, Marne, Pax C.B. en Hylkema 69. Het zaaizaad voo»r dit proefveld beschikbaar had een zodanige 1000 korrelge wicht en kiemkracht dat om per strekkende meter even veel kiemkrachtige korrels te krijgen werden de volgen de hoeveelheden zaad ge bruikt. Flamingsgold 120, Expres 200, Wodan 180, M. Binder, Adelaar en Maoie 220 kg., Zonne II en Liber tas 145, Pax C.B. 170, Hyike ma's 69 140 ks. per ha. Binnengehaald en gedorst 25 Augustus. Opbrengsten in kg. p. are. Adelaar 44.1 100 60.8 8 29.7 122 7 Flamingsgold 40.2 91 67.5 8 30.7 135 8 Expres 43.0 97 59.5 8 28.7 122 8 Wodan 42.7 96 64.0 7 28.7 117 7 M. Binder 39.9 90 67.6 8 27.7 117 7 Zonne n 44.6 101 61.6 8 30.7 128 7 Libertas 44.1 100 63.5 8 29.7 122 8 Marne 48.4 109 66.0 8 27.7 120 7 Pax C. B. 42.9 97 69 9 8 29.7 126 8 Hyikema's 69 33.3 75 63.5 8 31.7 128 9 Kolom 1 KorrelIdem Kolom 2 Verh. cijfer Idem Kolom 3 Stro Idem Kolom 4 Stand op 30 Juni Idem Kolom 5 Tijd van Rijpheid Idem Kolom 6 Strolengte Idem Kolom 7 Graderingscijfe»r. van de Landelijke eniging Rijver- ,De Medemblik. Wat kwam er aan de afslag? In de week van 8 tm 13 De cember werd op de Gemeen telijke Visafslag aangevoerd 2920 pond bot f 0.56 878 pond baars f 0.20; 20018 pond snoekbaars f 0.54 1591 pond grove blei f 0, 18 4362 pond voorn f 0.15; 2 pond snoek f 0.33 49 pond karper f 0.42.- Bovengenoemde prijzen alle per pond. Wieringermeer- ruiters" OP WOENSDAG 17 DEC. a.s. in Hotel Smit te Midden meer. Aanvang 7.30 uur. Vertoond wordt Dr. van Rooyen's nieuwste Paarden film niet o.a. opnamen uit de Wieringermeer. Tijdens de pauze verschil lende ATTRACTIES. Entrée f 1.plus bel. Leden en donateurs op ver toon van kaarten vrije toe gang, uitgezonderd bel'. Dit proefveld bestaande Uit de zelfde rassen als Wm 869 waaraan toegevoegd, Fla mingsgold en Hyikema's 69, had dezelfde behandeling, maar de omstandigheden waren anders, n.m. de grond is even lichter. Vergelijken wij de resultaten dan liggen de verhoudingen inderdaad iets afiders. Het is niet on mogelijk dat de grond hier enige invloed heeft gehad. Bij het lezen van dit verslag kan men hiermee rekening houden. Verder volgt een overzicht van de verschillende rassen. Adelaar en Libertas verover den de derde plaats, beide rassen hebben in groeiwijze veel overeenkomst, de stevig heid van stro viel tegen. De kwaliteit van Libertas was aanmerkelijk beter dan van Adelaar. Expres had in begin on voldoende grond bedekking, de stevigheid en de kwaliteit was uitstekend, opbrengst had beter kunnen zijn. Wodan in begin onregel matig, wat zich later her stelde. Men moet er reke ning mee houden, dat de opbrengst soms tegen kan vallen M. Binder bleek op dit proefveld een teleurstelling, niet alleen dat het 47% ge legerd lag, maar 10% onder het standaard ras, is toch een tegenvaller. Misschien is de grond voor dit ras even te licht geweest. Pax C.B. gaf de hoogste stro opbrengst, maar de korrelopbrengst was matig, bovendien had het slap stro. Hyikema's 69, die wij voor het eerst in beproeving had den, had een slecht jaar, meerdere proeven met dit ras zullen moeten bewijzen of het betekenis krijgt. Zonne II dat de tweede plaats veroverde ontwikkel de een stevig fors gewas, waardoor wij een uitsteken de indruk van dit ras kre gen. Marne kwam evenals bij Wm. 869 het best voor de dag. Zoals uit dit verslag blijkt, kan de stevigheid van het stro nog wel eens tegen vallen, maar gezien de erva ringen van de twee proef velden op de Proefboerderij met dit ras kunnen wij er zeker verwachting van heb ben. De bedrijfsleider, J. SCHIPPER. AANVANG HALF ACHT AANVANG HALF ACHT v 1 te S ..,Pden e v>v op' „v.oï»^ Y»y\eC «r ,de eet* *et C°«^e BEDRIJFSVOORLICHTING Mededeling No. 347. Door de Ver. voor Bedrijfsvoorlichting zullen op de volgende data's z.g. praatdagen worden gehouden. DONDERDAG 18 DECEMBER n m. 2 uur in de vergader- zaal van het Domeinkantoor, voor het rayon WIERINGERWERF DINSDAG 30 DECEMBER v.m. 9 uur in de noodschool te te Slootdorp voor het rayon SLOOTDORP. VRIJDAG 9 JANUARI n.m. 2 uur in Hotel Smit te Mid denmeer voor het rayon MIDDENMEER. Op deze bijeenkomsten zullen enige, korte algemene inleidingen worden gehouden. Tevens is het de bedoeling de aanwezigen zoveel mogelijk in de gelegenheid te stellen, over diverse practijk onderwerpen van gedachten te wisselen. In verband met de beperkte ruimte, speciaal te Wierin gerwerf en Slootdorp, wordt een ieder verzocht, zich zoveel mogelijk aan de rayonindeling te houden. De Secretaris, Ir. L. R. DIJKEMA. AANVANG HALF ACHT AANVANG HALF ACHT Medemblik. De Heer J. M. Bakker te 's Gravenhage, heeft zijn Be noeming tot Hoofd der ULO- School te Medemblik aange nomen en hoopt per 1 Febru ari a.s. in dienst te kunnen treden. Herbeplanten straten. Er wordt goede voortgang gemaakt met het herbeplanten van verschei(dene Medemblik- ker straten. Zo werden deze week het Keern, de Oude Haven aan de Oostzijde en de Ooster singel onder handen genomen*

Flevo-bode: nieuwsblad voor Wieringen-Wieringermeer | 1947 | | pagina 3