WIERINGERMEER NIEUWS BERiCHT EEN ALLERAARDIGST JAARFEEST. Jl. Vrijdagavond organi seerden de Geref. Knapen- vereniging „Samuel" en de Meisjesclub „Talitha Kumi", beide te Wieringerwerf, een gemeenschappelijk jaarfeestgente Ja"ny Br(Jnner' in de Geref. Kerk, aldaar. waar lachsucces Namens de Oudercommissie open de de Heer L. Scholtens de samen komst hij sprak zijn vreugde er over uit dat het organiseren van deze avond aangemerkt kon wor den als een uiting, van frisse geest, en beloften inhoudt voor de toe komst. Hierna traden een 4-tal jeugdige spreeksters en sprekers naar vo ren, nl. Janny Bronner, en Annie Broer, die resp. als secretaresse en penningmeesteresse verslag uit brachten voor de Meisjesclub, ter wijl Adriaan Timmermans en Klaas Zwaan resp. de gebeurtenis sen en de financiële toestand der Knapenvereniging beschreven. De wijze waarop Sytze Faber hierna het leven van Simson be handelde, bewees dat de jongens op de vereniging leren hoe zij op juiste wijze zo'n onderwerp moe ten behandelen. Ter afwisseling der diverse on derdelen van de avond werden de vaderlandse liederen gezongen, met begeleiding op het orgel van de bekwame en steeds actieve Wieringerwerver organist, de Heer Cees Bronner. Op mooie zuivere wijze werd door een 5-tal meisjes het „Ange lus" (met solo van Lida Broer) gezongen. De K. V. voerde hierna een revue op, waarin het leven der jongens op de vereniging humo ristisch geschetst werd. Na de pauze (waarin koffie met koek verstrekt werd), volgde, na het zingen van enige liederen, een lange reeks van gelukwensende afgevaardigden van Gereformeer de en Herv. zusterverenigingen, terwijl de Heer S. Broer, de felici taties van de Geref. Kerkeraad overbracht. Het onderwerp „De Hervor ming" werd op keurige wijze in geleid door Lida Broer. Vervolgens declameerde Jaantje Kempeneers „Eer zij roepen zal ik antwoorden." Een samenspraak van Emmy Broer en Janny Timmermans „Eieren - trui" had veel bijval, terwijl Grietje Schenk en Marten Dijkstra enige aardige voordrach ten ten gehore brachten. Op werkelijk originele wijze werden de wederwaardigheden van de Meisjesclub in het stukje „De Notenbalk" naar voren ge bracht. Iedere noot op de balk werd ge vormd door een glunder meisjes gezicht. En ieder vertelde op haar beurt een épisode uit het vereni gingsleven. Het beste bewijs dat dit stukje in de smaak viel, is wel, dat het op verzoek later op de avond nog eens opgevoerd werd. Weer volgde er een stukje „Slimme Jet", verzorgd door An nie Broer, Jaantje Kempeneers, Ali de Kroon en Brechtje Schenk. De wijze waarop het publiek rea geerde, bewees dat het gebodene in de smaak viel. Weer traden voordragers en -draagsters voor het voetlicht. Brechtje Schenk, Annie en Emmy Broer, Ali de Kroon, Hilly Tolsma gaven door haar bijdragen de aanwezigen de overtuiging dat er ijverig gestudeerd is. Het optreden van een imitatie orkest (veel gebaren, weinig ge luid), onder leiding van de diri- werd een waar lachsucces Het middernachtelijk uur was reeds gepasseerd, ten de Heer L. Scholtens na een kort dankwoord de feestvergadering sloot. Deze vlotte, frisse avond kan ongetwijfeld beschouwd worden als een symptoom van de gunsti ge ontwikkeling van het vereni gingsleven in de Wieringermeer. De leidster der Meisjesclub Mej. M. Lette, en de leiders der Knapenvereniging de heren P. Dekker en A. de Kroon, zijn er in geslaagd met hun meisjes en jon gens een mooie avond in elkaar te zetten, welke tevens tot uit drukking bracht op welke wijze de leden op hun verenigingen wor den gevormd. DEMONSTRATIE GRONDFRAIS. Wij herinneren onze lezers aan deze demonstratie uitgaande van de Ford-tractor Dealer C. Klare, te Middenmeer wel ke heden (Woensdag 30 Maart) gehouden zal worden op het bedrijf van de Heer E. J. Gran- neman, Dolfijnweg G 25, Sloot- dorp. Aanvang 's middags 3 uur. V.V.D. - Candidatenlijst opgemaakt. Flevo - Nieuws. De kampioenen behaalden Zonl Aanvragen Logiesbons voor Landarbeiders. Met ingang van de volgende vergadering van de afd. Wierin-'met 10 man spelend, weinig had zullen geen bons meer ver- - srekt worden op de Hulpsecretane, in het Domeinkantoor. Men kan aan Oogstvoorziening gewone agendapunten gingen vlot ben hun vereniging voor een (dc Heer Landman) opgave doen gewone agendapunten gingen 101 grotere debacle weten te behoe- onnpr Ho nimpr rinnr Ha nobnrln 0 den, tot 4 maal toe geholpen door lat en staander. dag een glorieuze 6-1 overwin-' In de Donderdag j.1. gehouden ning op Nieuwe Niedorp 2, dat ergadering van de afd. Wierin- met 10 r germeer van de V.V.D. kon voor- jn te brengen. De doelman en zitter Schuiringa een bevredigend 40-jarige back Pereboom heb!' aantal leden welkom heten. onder de hamer door, de agenda voor de alg. vergadering van Utrecht gaf geen reden tot veel opmerkingen. Tot lid van het bestuur in de vacature Butter werd de heer J. de Veer gekozen. Deze, niet aanwe zig zijnde zal bericht van zijn be noeming gedaan worden. Voor de raadsverkiezing werd de volgende candidatenlijst opge maakt 1 S. Breebaart2. Mevr. Bruin Klein Lankhorst3. P. Hoe- kenga 4. K. H. Krrv.ze 5. K. Schenk 6. J. van Wijk. Bij de rondvraag werden nog enkele gemeentezaken, o.a. de scholenkwestie, besproken, waar na voorzitter Schuiringa onder dank voor de aangename bespre kingen de vergadering sloot. Het gewestelijk bestuur was ver tegenwoordigd door de 2e secreta ris de Heer Klok uit Warder. Benoeming Ouderling. De Heer P. A. Kroon is benoemd tot Ouderling bij de Geref. Kerk te Middenmeer. Afhalen toeslagkaarten zware arbeid. De letters A t.m. H. moeten heden (Woensdag 30 Maart) de kaarten afhalen te Middenmeer, van 912.30 uur en van 1.303 uur. Flevo probeerde een nieuwe opstelling, het had Töpfer van de rechtsbinnenplaats naar de rechtsbackplaats laten verhui zen, Jager middenvoor en Boer- have spil gezet. Het eerste experiment slaagde goed, Boerhave leek ons niet de gewenste spil en doet o.i. op ae linksbinnenplaats meer goede din gen dan als spil, alhoewel hij voor het aantal bons dat men voor de komende week nodig denkt te hebben. Vooraf moeten de kosten ook aan hem worden afgedragen. Wie niet op tijd aanvraagt kan er niet op rekenen dat voor zijn arbeider(s) plaats in het kamp gereserveerd is. waar Elfring c.s. geen doelpun ten tegenover konden stellen. Dus 2-0. Een slecht besluit van de competitie, boys A.s. Zaterdag staan er enkele proef wedstrijden voor de adspi- ook deze middag weer hard werk ranten op het programma, in te en een stevige doorzeiterverband met een komend reisje blijft. De jeugdige IJze: in het naar Edam, waar tegen E.V.C.- ma ir adspiranten gespeeld zal worden rustig en waaraan tevens een tochtje en zeker. De naam van deze naar Volendam verbonden zal jongeman zal in de toekomst op zijn. De proef wedstrijden moe- ;t?el, kreeg weinig werk, wat hij deed, gebeurde vele Flevo-monden komen ten beslissen over 't sterkst mo- De voorhoede liep door te indi gelijke adspiranten-elftal, dat vidueel spel van enkele spelers straks in Edam zal uitkomen. na de rust herhaaldelijk de buitenspelval, waar scheids rechter Beers goed het oog had. Flevo Z 2 verloor van HCSV 2 met de oneven goal (1-0) en schijnt haar rol in deze compe titie uitgespeeld te hebben. Middenmeer kan Zaterdag a.s. te 2.30 uur de volgende elftallen in'zien uitkomen. Elftal A (wit shirt) F. Niehof H. Blaakmeer G. v. Est B. Wetting, D. v. Dompselaar, P. Dankert dj Ter gelegenheid van de opening van ons nieuwe Modehuis te Alkmaar organiseren wij te Den Helder op Vrijdag 1 April a.s. 'n VOORJAARS - MODESHOW in de zalen van Restaurant „FORMOSA", Koningstraat 8692. Nagenoeg alle mo dellen van de te tonen collectie komen terstond in ons Modehuis te Den Helder in verkoop. Wij stellen Uw bezoek aan deze belangrijke en interessante Mode- op hoge prijs. 7 show Entrée incl. Thé-complet f 2.50. Aanv. middagshow 2.30 uur. Aanv. avondshow 8 uur. WEDEROPBOUW-NIEUWS. Donderdag j.1. betrok de Firma G. A. STRUIK het herbouwde pand aan de Brink, terwijl ook wan de zaak van de Firma Meeuwsen de sleutels overge dragen werden. De interieurs van deze beide panden zijn nog niet gereed, omdat de winkelbetimmering nog niet is gearriveerd. Aan de Slootweg zijn j.1. Vrij dag enkele Bouwbureauhuizen uitgegeven die géiheel gereed kwamen. Naar wij vernemen, zal de rest binnen afzienbaren tijd ook klaar komen, zodat wij dan gaan voeren om voor onze jongens in Indonesië een rokertje te be- Medemblik. Burgerlijke Stand. Geboren Ietsen, zv D. Adema, en M. Bakker Willem, zv J. Man- ting en M. Pots Cornelis Jozef, z.v. C. Jong en G. M. Berkhout Joaehim Johannes Theodorus Hyacinthus, z.v. J. A. Blauwhof en P. Folmer. Ondertrouwd J. J. Abbing, 26 jaar, te Amsterdam en C. Rood, 25 jaar, alhier. Getrouwd G. van Doorn, alhier en Y. van der Wal te Hoorn. Overleden Wilhelmina Chris- tina Koops, oud 82 jaar, wed. van Jan Basjes Teunis van Duiven- boden, 60 jaar, zonder beroep, wo nende te Zandvoort. Voor beroep bedankt. Cand. L. Touwen te Leeuwarden heeft bedankt voor het op hem uitgebrachte beroep van de Geref. Kerk alhier. Katholiek Thuisfront. Kath. Thuisfront zal een actie kunnen spreken van EEN HER BOUWD SLOOTDORP, wat be treft de huizen van het Bouw bureau. Aan de zaak van de Heer Kroeze wordt binnen hard ge werkt en gezien de vorderingen mogen we verwachten de fam. Kroeze binnenkort terug te zien in Slootdorp. machtigen. De tabak is daar lang zo goed niet als hier, en het is een goede gedachte hen nu eens te verrassen met een Hollandse siga ret. Ongeveer 40 jongens komen er voor in aanmerking en er wordt, geen onderscheid gemaakt tussen de verschillende gezindten. Deze actie willen wij dan ook Ibij ieder warm aanbevelen. De A-tjes misten tegen Wie-jG. Crans, H. Bandringa, A. Lont ringerwaard A hun achterspe- D. vd. Wal, A. BiL Ier Jb. Blaakmeer erg, en Crans Reserves Greidanus, C. Deij- in het doel moest 2 maal vissen, kers, E. IJzer. Elftal B Oranje shirt) F. Keet, N. Mooij, Th. Elfring, K. Bos, M. Venema. H. v. Dijk. D. Kok, J. Hulsebos G. v. Dok Th. Kaptein N. Koorn Reseves K. Breebaart, A. Keet, L. de Boer. PRO GR AMMA 2 APRIL a.s. Terrein Middenmeer. 4 uur: Flevo Z 1 - Dirkshorn 2 om het Gouden Kruis. 2.30 uur: Flevo-adspiranten- club tegen elkaar. ZONDAG 3 APRIL Hollandia Tl- Flevo 1 om het Gouden Kruis. Trainen bij dhr. Sluik, Maan dag 4 April, terrein Midden meer. Vanaf 4.30 uur. Ook senioren worden vanaf 6.30 uur verwacht. Nieuwe pachter. Door de rentmeester is het be- drijf Schelpenbolweg E 41 ver- i pacht aan de heer C. Goverse, te Middenmeer. De heer Goverse, die reeds lang in de Wieringermeer woonachtig j en werkzaam is, was sinds vele jaren bedrijfsleider op het bedrijf j van de heer P. G. Luth aan de Ulkeweg. Het bedrijf dat thans door hem beheerd zal worden, was voorheen Tentoonstelling Medemblik. Geslaagde deelname aan de «4ikeCwegensdeemigrat.ie de wie- Stille Omgang ringermeer verlaten heeft. in grote getale heeft de Wie- Nog een bedrijf uitgegeven. 'ringermeer dit jaar weer mee-j ruimte is verpacht en het zal voor gedaan met de aloude merkwaar ,J;aar YJJ bet be de standhouders ongetwenfeld een dige bedetocht door nachtelijk aa*J de Noorderdijkweg de standhouders ongetwijfeld een A®stcrdam „De stille Omgang" t^dfSer Een honderdtal personen was'ge(jum (Gron.) *e i Slootdorp bijeen, waar een korti POLITIE. Lof gecelebreerd werd en een toespraak gehouden door de Kapelaan, die dit jaar de reis Reservering en kaarten- afhalen Keizerstraat 60, Telef. 2403. Van 23 April t.m. 1 Mei a.s. zal in de gemeente Medemblik een grote tentoonstelling georgani seerd worden. Alle beschikbare reclame, die straks op ruime schaal gevoerd zal worden, moet er voor! zorgen, dat Radbout's Veste in Zaterdagavond "i «e h.erK deze „Memito week" (Medemblik- ker Middenstands Tentoonstelling) de gehele omgeving tot zich zal trekken. Grote sportevenementen zullen het geheel omlijsten, Voet- naar Amsterdam met autobussen balwedst-rijden met le klassers, meemaakte. Ronde van Medemblik enz. Medemblik laat haar stem de omtrek luid klinken. MIDDENMEER. Dezer dagen zijn of zullen de 12 woningen aan de Kanaalweg door de toekomstige bewoners worden betrokken. Vele oud-inwoners zullen met vreugde naar de vertrouwde omgeving terugkeren. ONGELUK. In Amsterdam sloten de deel nemers zich aan bij de afdeling Den Helder, die per trein gekomen was, wellicht voor het laatst, daar men volgend jaar een eigen af deling van het Genootschap der Stille Omgang hoopt te bezitten. De Omgang zelf, die tegen half twee begonnen werd, verliep ui terst vlot en was in drie kwartier gemaakt. Na het beëindigen van de bede tocht ging men naar de Krijtberg- kerk aan het Singel, die tot- in de uiterste hoeken met mannen ge vuld was. Daar werd door deken Harst van Den Helder een gezon ball-point pen, ten want, Dezer dagen geraakte de heer gen opgedragen, J. H. te Middenmeer tijdens preek. Tegen half zes werkzaamheden met de benzine terugreis aanvaard, lamp, in brand. Hij bekwam ern stige brandwonden aan gezicht Gevonden nis bal. Verloren: licht blauwe motorketting, klomp, Zoekgeraakt Duif, witpen, geringd no. 804579-1948. Inl. Politie Slootdorp. Tonegido - Nieuws. Zondag speelde het dameselftal in Den Oever tegen Wiron I een vriendschappelijke wedstrijd, die door hen met 31 werd gewonnen. Daarvoor hadden eerst de ad- spirantjes van beide ploegen el kaar bekampt. Na een gelijkop- gaanöe stqjd was het hier Wiron, dat de zege behaalde en wel met 3—2. De meisjes beginnen het al aardig te leren. Jammer, dat en kele speelsters te veel alles alleen willen doen. Beide partijen bezon - en handen, die direct na het de heren van Heerwaarden. Hof - ongeval door Dr. Hoogkamer wer fer. Scholten en Wetting in uit- den behandeld. waaronder digden zich deze middag hieraan, werd de j De na-competitie voor de heren i gaat a.s. week een aanvang ne men. Deelnemende ploegen zijn De organisatie was dit jaar bij HAV. AVA. Vlug en Vaardig, D.W.O. en Tonegido I en II. Er wordt een halve competitie ge- I speeld. I stekende handen.

Flevo-bode: nieuwsblad voor Wieringen-Wieringermeer | 1949 | | pagina 3