WIERINGER NIEUWS j De car is uitgerust met een „Philitouring", een radio-instal- jlatie met microfoon, zodat de chauffeur of begeleider, con tact kan opnemen met de inzit- j tenden. WAARHEEN? DE ORANJEAVOND. Reeds vermeldden wij dat de Oranjevereniging Midden- en West-Wieringen Vrijdag a.s. te 8 uur in Cinema de Haan haar leden een feestavond zal aanbie den ter gelegenheid van het 12 y2- jarig huwelijksfeest van het Ko ninklijk echtpaar. Behalve het reeds aangekondig de optreden van het Wiron Symphonieorkest oJ.v. de Heer W. Boon zal een mooie film worden vertoond, waarin allerlei episoden uit het leven van de Vorstelijke personen zijn verwerkt. Daarna wordt de „Holland Revue" opge voerd door een jongerengroep on der leiding van de Heer O. Deen. Gezien de te verwachten belang stelling heeft het Bestuur der Oranj evereniging zich genood zaakt gezien deze avond uitsluitend voor leden van de Oranjevereni ging met hunne dames en eventu eel nog een gezinslid open te stellen. Met het oog op de controle is het gewenst dat men de kwitantie van de betaalde contributie me- deneemt. Men wordt verzocht op tijd aanwezig te zijn Alsnog bestaat gelegenheid zich bij een der bestuursleden als lid aan te melden en wel vóór 8 Juli a.s. - DEN OEVER. Schoolreisje. Woensdag j.1. was de beurt aan de laagste klassen van de O.L.S. en de Chr. Nat Sch. te Den Oever om het traditionele schoolreisje te maken. Met een drietal bussen ging het eerst op Alkmaar aan. De dieren uit de Alkmaarder Hout in 't bijzonder natuurlijk de apen, trokken de belangstelling dei- kleintjes. Vandaar ging de tocht naar de bekende speeltuin „De Bedriegertjes" te Bergen. Als al tijd vermaakten de kinderen zich hier uitstekend met glijen, schom melen en wippen. Ook de werk tuigen van de volgende speeltuin, die van „De Rode Leeuw" te Schoorl gaven de kinderen volop gelegenheid zich bezig te houden. Daarna werd een mooie duinwan deling gemaakt door de Schoorlse duinen en natuurlijk buitelde de jeugd naar hartelust rond in het zand van het klimduin. Dorstige kelen en snoepgrage monden wer den niet vergeten, zodat het be grijpelijk is, dat de kinderen na een voorspoedige rit via Kamper duin en Petten opgetogen huis waarts keerden. Biljart - demonstratie. Zaterdagavond werd door de Keer Pardon een biljart demon stratie gegeven in Hotel de Haan De belangstelling was bij de- aanvang matig, doch later goed te noemen. Eerst weid een wedstrijd ge houden tussen de heren Pardon en J. Dam. De heer Pardon moest 500 spelen tegen Darn 150. Beide heren waren in het be gin nogal nerveus, wat het ge middelde van deze wedstrijd drukte. De uitslag was in 30 beurten J. Dam 69 en Pardon 492, die met een slotserie van 154 de partij uitmaakte met een totaal van 647 caramboles en een ge middelde van 20,87. Na afloop van de wedstrijd gaf de heer Pardon een demon stratie van diverse fantasie sto ten, die de bewondering wekten van de nu vele aanwezigen. Een en ander kan een stimu- lance zijn voor de Wieringer biljartliefhebbers, om hun eigen spel te verbeteren en op hoger plan te brengen. POLITIE. Verl. een paar brandijzers, een donkerblauwe zwembroek met witte riem een geel zwempak en een me daillon van Delft's blauw. In. bij de Gem. Bode. De nieuwe bus van Cor de Haan. De bus- en touringcar-onder- nemiing „de Haan" heeft haar autopark uitgebreid met een touringcar, het nieuwste van het nieuwste. Deze car is toegerust met een „Guy Viscen"-motor, terwijl de carosserie is gebouwd door de firma Boonacker Zn., te Haar lem. De zitplaatsen lopen enigs zins hellend op, zodat een ruim uitzicht, ook voor de passagiers achterin is gewaarborgd. Speciale tochtstrips, comfor tabele fauteuils en keurige ba gageruimte maken het refczen in deze nieuwe tourbus, tot een waar genot. Een automatische richtingaan- j wijzer maakt, dat de bestuurder 'nog meer zijn aandacht kan wij den aan de besturing. De verchroomde omlijsting en de naam „De Haan-Tours", maakt het geheel tot een lust voor het oog. Wij wensen „de Haan's Tours" van harte geluk en zijn er van overtuigd, dat het publiek het reizen met zulk een touringcar op prijs zal stellen. Coloradokevers gevonden. Opening van de jacht. Uitstapje Ouden v. Dagen. Zondag j.1. hebben kinderen in de bocht van de dijk achter de visafslag te Den Oever een 7^tal coloradokevers gevonden. Vermoe delijk betreft het hier enkele af gedwaalde exemplaren van de school die vorige week aan de Noordzeekust lo.a. te Huisduinen) aanspoelde. Aardappeltelers, blijft waak zaam. Men doe onmiddellijk aangifte van het vinden van kevers of hun larven. Vooral bij warm weer moet men op het uitkomen van nieuw broed bedacht zijn. OOSTERLAND. Kerkelijk nieuws. (Door omstandigheden verlaat). In de dienst van de laatste Juni zondag nam de hr. v. d. Berg in I verband met zijn vertrek naar Ruurlo afscheid van de Ned. Herv. gemeenten Hippolytushoef en Oos- terland. Hij deed dit n.a.v. de tekst uit Hand.: vs. 25 en vond daarbij gelegenheid allen, die hem bij zijn werk als godsdienstonder wijzer ter zijde hadden gestaan voor die medewerking hartelijk dank te zetten. Omgekeerd spra ken de hh. J. J. Bosker namens de kerkeraöen van Hippolytushoef en Oosterland en ds. Rasch als consulent woorden van waardering j voor het goede werk door de heer v. d. Berg gedurende zijn bijna vijfjarig verblijf te Wieringen verricht. Van verschillende kanten - kwam daarbij de wens naar vo ren, dat gedurende het „herder- loze" tijdperk de belangstelling voor het kerkelijk leven niet zou gaan verslappen. In aansluiting hierop werd Zon dag j.1. in de middaggodsdienst oefening door Ds. Rasch de hr. J. J. Snij.der uit Arnhem ingeleid als eerste van de groep theologi sche studenten, die hier gedurende de maanden Juli en Augustus het kerkelijk gemeentewerk zulleiï waarnemen en het kerkelijk le- denregister zullen bijwerken. De heer Snijder wees op zijn beurt op de noodzakelijkheid om het verband met de kerk te bewa- I ren en hij riep de medewerking van de gemeente in bij het vervullen van de hem opgedragen taak. Herdenkingsleesten Den Oever. Het Oranje Coiriité Oost-Wie- ringen, heeft besloten om de herdenking van bovengenoemd jubileum zo sober mogelijk te houden. Om bijzondere redenen is deze herdenking verschoven naar Vrij dagavond 8 Juli. Dan zal 's a- vonds of 8 uur op het school plein van de C1. L. S. te Den Oever een concert worden ge geven door de Harmonie Apollo en door de Accordeonvereniging „Avanti." Tevens zal de nieuwe volks dansgroep voor het eerst in het openbaar optreden. Bij gunstig weer staat de be woners van de Oost ongetwij feld een mooie avond te wachten DOOPSGEZ. GEMEENTE. Vrijdag a.s. des avonds 8 1 Repetitie Kerkkoor. Jaarvergadering „Bijenhouders." Donderdagavond hield de Wieifnger Bijenvereniging haar jaarvergadering ïn Hotel „Cen traal" te H.Hoef. 22 leden waren aanwezig. De heer R. Kat opende als voorz. de vergadering en. gaf woord aan de heer vd Ham, die de notulen voorlas, welke on veranderd werden goedgekeurd. Hierna volgde het jaarverslag over 1948, waarbij de ontwikke- ling der bijenvolken onder de loupe werd genoimen. Uit het jaarverslag bleek dat hoewel aanvankelijk ongustig, de winding van koolzaad-honing de honingproductie had goed gemaakt. Het resultaat op de heide bij Rolde in Drente, was ongunstig. In 1948 vond een vermeerde ring van bijenvolken plaats, n.1. van 236 op 340. De suikeropbrengst was Voorjaar 687 en najaar 2865 Kg. Er werden excursies georga niseerd naar omgeving Hoorn, naar de bijenmarkt in Veenen- daal en naar de hdide bij Rolde in Drente. Het financiële verslag gaf een saldo te zien van f 197.00. Hierna volgde de bestuursver kiezing. De heer vd Ham was aftre dend en stelde zich wegens bij zondere omstandigheden niet meer beschikbaar. De stemming had tor resul taat, dat de heren Asjes tot bestuurslid en H. Rump tot secr.-penningmeester werden ge kozen. Hierna volgde de Rondvraag, waarin naar aanleiding van een vraag', de toezegging werd ge daan om de bijenvolken g plaatst te krijgen op de heide. Daarna kwam aan de orde een bezoek aan de bijenmarkt te Veenendaal op 12 Juli a.s. Hierna volgde een verloting, met als hoofdprijs een bijenkast, beschikbaar gesteld door het verenügingslid de heer Pais. Deze prijs werd gewonnen door de heer Tjalma. Hierna volgde sluiting. Naar aanleiding van het af treden van dhr. vd Ham als secretaris-penningmeester, heb ben wij om een onderhoud ver zocht met bovengenoemde heer. Uit ons gesprek bleek dat Grof wild. Reebokken van 25 Juli t.m. 6 Augustus en van 21 October t.m. 26 November a.s. Reegeiten van 21 October t.m. 26 November. Op het eiland Ame land wordt de jacht op reewild niet geopend. Klein wild. Patrijzen van 1 September t.m. 31 December 1949. (Op het eiland Texel is de jacht op patrijzen ge opend van 1 October t.m. 31 Octo ber a.s.) Fazantenhanen van 1 October 1949 t.m. 31 Januari 1950. Fazantenhennen van 1 Octo ber 1949 t.m. 31 December 1949. Houtsnippen van 1 October 1949 t.m. 31 Januari 1950. Hazen van 1 October 1949 t.m. 31 December 1949. (Op het eiland Walcheren ten Westen van het j Kanaal door Walcheren is de ha zenjacht geopend van 1 November 1949 t.m. 31 December 1949.) Korhanen van 1 December 1949 t.m. 31 December 1949. Waterwild. Alle soorten ganzen, behalve brandganzen en Canada-ganzen van 1 Augustus 1949 t.m. 15 Fe bruari 1950. Alle soorten eenden, behalve 1 bergeenden en eider-eenden van 1 Augustus 1949 t.m. 15 Jan. 1950. Watersnippen van 15 Augustus 1949 t.m. 15 Januari 1950. Meerkoeten van 15 October 1949 t.m. 15 Januari 1950. Goudplevieren van 15 October 1949 t.m. 15 December 1949. Het vangen van waterwild door middel van eendenkooien is toe gestaan ten aanzien van alle soorten eenden, behalve berg-een- den en eider-eenden, gedurende de periode 1 Augustus 1949 t.m. 15 Januari 1950. Het vangen van waterwild door middel van netten, waarvan het gebruik is geoorloofd, is slechts toegestaan ten aanzien van alle soorten ganzen, behalve brand ganzen en Canada-ganzen, gedu rende de periode van 1 Augustus 1949 t.m. 15 Februari 1950. en ten aanzien van goudplevieren gedu rende het tijdvak 15 October 1949 t.m. 15 December 1949. In de provincies, waar de zee honden tot het wild zijn gerekend, is de jacht op deze dieren geopend van 1 September 1949 t.m. 30 April 1950. In geheel Nederland wordt de jacht niet geopend op eenden (on geacht de soort), die wegens on volledige bevedering niet in staau zijn tot vliegen en voorts niet op edelherten, damharten. reekalve ren (geboren in 1949), dassen, steenmarters, boommarters, ot ters. waar zij tot wild zijn gere kend), korhennen, zwanen, brand- I ganzen, Canada-ganzen, eider- eenden, berg-eenden, duikers, kemphanen, wulpen, scholeksters, grutto's, tureluurs en waterhoen tjes. vd Ham vanaf de oprichting', dus 14 jaar zijn krachten heeft gegeven aan bovengenoemde vereniging. Wij, dïe zijn uiteenzettingen en deskundige lezingen hebben gehoord op de vergaderingen, brengen hulde aan zijn werk en| liefde voor de bijenbeweging en1 stellen zijn werken voor de bij-' en als voorbeeld voor de Wie ringer jeugd. NED. HERV. GEM. Heden Woensdagavond 8 uur Zusterkring, H.-hoef. ONGS WIERINGER HOEKJE. Vrijdag a.s. 8 uur geeft de Oranje-Vereen. Midden- en West-Wierin gen een feestavond in Cinema de Haan ter gelegenheid van het 12i/2-jarig huwelijksfeest van het Koninklijk Echtpaar. Zaterdag 23 Juli, des avonds om 8 uur, zal de Kon. Muziek - Veren. Harmonie een concert geven op het plein bij de Heer J. v. Wachendorff-v. Rijn te Hippolytushoef. Wezelijk weer, het is ongs nag aardig meevollen met het weer. Keetje het wel weer een paar dage in de kooi weest en ik had wel wat koud te pakken, maar zo krap moet je toch ok weer niet kieke. We hadde deer een aardig huuske huurt en 't best naar de zin had. Allien had ik van zelf weer moeilijkhedes met mien vrouw. Twie keer is ze spoorloos weest. De eerste keer had ik er weer gauw vongen, want toe ware er wat kleine kiendere die d'r ongergra- ven hadde. Ze had helegaar niks in de gate want ze lag te snurken as een os. De twiede keer most de pelisie er nag an te pas kommen. Ik had al een heel tijd lopen te strunen, maar al wie d'r kwam, gien Kee. Dat wier me toch te bongt. Ik naai de pelisie. Die vong er tusken een troep menske, die allegaar heur1 mooi Frangse badpak bewonder- den. We hadde de stikkezak aardig vult maar we hadde niks gien stikke meer over toe we weer naar huus ginge. Ongerweeg in de bus hadden we net voer ongs alletwie nag een frangsje. En wat keke de menske toen Kee heur theemus voer de dag haalde en nag een beetje opwarmde koffie voer ongs elk inskonk. De erme stumper weet wat een mens toe komt. We binne nag efkes winkele weest ok. Kee het heel Nieuwediek deurlopen voer een paar slier- koeke en as welkom tuus voer de kiendere mee te neme. Ze wiste er genies wat of dat ware. Nou we hewwe voer ieder toen maar een broodje met hering meeno men. En toen we tuus kwamen vertelde Kee nag heel mans dat ik die bij Nieuwediep vangen had. Maar deer was vanzelf niks van weer. We zalle maar weer zegge tot de are week. BRAM. Dinsdagmorgen vond om 8.30 de start plaats van het jaarlijks dagreisje der Ouden van Dagen. Er waren 4 autobussen en 15 luxe auto's, die onder begunsti ging van prachtig zomerweer, het gezelschap in de beste stem ming. het hart vol verwachting naar Friesland voerden. De route ging over afsluitdijk Bolsward, Sneek, Joure, Heeren veen. Er werd een rondrit gemaakt dóór het prachtige Oranjewoud, waar de „oudjes" volop konden genieten van het natuurschoon In een speeltuin in het Oranjewoud werd enige tijd vertoefd en werd een broodmaal tijd verstrekt. Via de mooie verkeerswegen werd naar Leeuwarden gereden, waar na een rondrit door de stad, een warme maaltijd de in wendige mens versterkte. De terugreis ging via Frane- ker, Harlingen, naar de Afsluit dijk, waar een kort oponthoud volgde met uitdeling van ver snaperingen. Aan het einde van de Af sluitdijk bij Den Cever, werden de Ouden van Dagen ingehaald door de muziekveren. „Apollo." In Hotel „Wiron" vond het slot plaats, onder het genot van koffie met koek. De Accordeonclub „Avanti" vergastte de aanwezigen op pit tige, vrolijke muziek Burgemeester Kolff gaf 'n overzicht van de schitterende tocht, die geheel zonder auto pech was verlopen, dank zij het goede vervoermateriaal. Speciaal stond spr. stil bij de fraaie plantsoenen en rozen bedden van de stad Leeuwarden, waar niemand er aan dacht de bloemen af te plukken of tak ken af te rukken. Spr. hoopte dat, nu de ouderen deze plant soenen hebben gezien, ze de Wieringer jeugd er op zullen wijzen, de jonge aanplant in deze gemeente niet te bescha digen. Verder dankte spr. het co mité, de dames begeleidsters, de dames die gelden hebben in gezameld, Apollo-Avanti voor de muziek en de autobestuurders voor het beschikbaar stellen van hun voertuigen. De Heer Oden dankte namens alle Ouden van Dagen voor de prachtige tocht die was vol bracht. Allen hebben intens genoten, aldus spr., en een hartelijk woord van dank aan de burgerij voor hun gaven, aan de organi satoren, en allen die hun mede werking verleenden, is hier op z'n plaats. De Heer Bosker sprak het slotwoord en dankte beide vorige sprekers. Hij dankte speciaal burgemeester en Mevr., en de Gem.-secr. de Heer van Dum en Mevr., die tot heden alle tochten hebben meegemaakt en steeds zich zelf en hun auto's beschikbaar stelden. Zeer werd genoten van het Friese landschap en het Oranje woud; wij voelden ons als een groot gezin, dat 'n dagje op stap was. 't Gezin groeit steeds aan 'n gelukkig verschijnsel, er ko men er steeds bij en er gaan weinig af. Spr. wenst „de gasten" ge zondheid tot in lengte van dagen, een wel thuis en tot een volgende maal. Deze zeer geslaagde en door fraai zomerweer begunstigde dag, is weer een hoogtepunt ge weest in het kalme, rustige le ven der Ouden van Dagen. Zuster Terpstra was speciaal uit Friesland overgekomen en had zich met Zr. de Jong'be schikbaar gesteld voor de ver zorging der oudjes. De stemming was buitenge woon, en de mooie fraaie wegen maakten de rit tot een waar ge not. De leiders en allen die hun medewerking hebben gegeven, hebben genoten van de blijde en verrukte gezichten. Zij hebben hun steentje we der bijgedragen om de Ouden van Dagen een heerlijke prettige dag te kunnen bezorgen.

Flevo-bode: nieuwsblad voor Wieringen-Wieringermeer | 1949 | | pagina 2