W1ERÏNGER NIEUWS WAARHEEN? Kerkdiensten Wieringen. V.C.J.C. - nieuws. FLORAFEESTEN TE DEN OEVER. Maandag en Dinsdag zijn, even als de eerste twee dagen, zeer goed geslaagd. Maandagmiddag half drie be gon de ringstekerij man op paard, prijswinnaaars waren le prijs G. Hoekstra 2e pr. M. Heijblok; 3e pr. C. Koorn 4e pr. Mej. T. Lont. Dinsdag was de dag der slui ting. Zeven uur 's avonds mar cheerde „Apollo" naar de Kleu terschool, waar Voorz. C. Tijsen de Bloemententoonstelling" sloot. Voorzitter sprak in zijn slui tingswoord een woord van dank uit aan de Muziekvereniging „Apollo" en de Inzenders der tentoonstelling. Hij deelde mede. dat de prij zen na de sluiting konden wor den afgehaald. Verder hoopte Voorz., dat de Volksdansclub een waardig slot aan deze feesten zouden geven. Hierna ging Apollo" voor het laatst in dit Florafeest 1949, Den Oever rond en achter „Apollo" liep de jonge Volks dansclub. Het was geweldig druk bij het schoolplein, toen de dansclub met de tamboers voorop, het plein opmarcheerde. Fraai werden de dansen uit gevoerd en het succes werd nog vergroot doordat de leden een partner gingen uitzoeken uit het publiek. Iedereen danste dat het een lust was, zelfs de kinde ren werden niet vergeten. Wat genoot de jeugd, toen zij alleen een dans mochten voordragen. Half tien sloot dhr. Kwast deze opvoering. Hij wekte de bevolking van Den Oever op, om lid te worden van de Volks-1 dansclub. En dat er belangstelling voor was, bleek wel na afloop, zelfs uit H.Hoef waren gegadigden. Zo was Flora Feest 1949 een geweldig succes geworden het mooie weer heeft hier wel een groot aandeel in gehad, maar en woord van dank aan het be stuur van Flora, lis hier zeker op zijn plaats. PRIJZEN VAN DE BLOEMEN TENTOONSTELLING Inzending Inphatiens le pr. C. Zomerdijk; 2e C. Baijs 3e J. Poel; 4e J. Tijsen Jz. Inzending Dwerg geraniums le pr. Jac de Vries; 2e A. van Sabben: 3e J. Koster. Inzending Coleus le pr. A. v. Sabben; 2e J. J. Jofriet; 3e J Zomerdijk 4e J. Hegeman Wz.; 5e J. Tij sen Dz. Bestuursprijzen S. Bakker, D. Hegeman, S. Bakker Sz., D. Verfaille, J. de Krijger. Inzending Bladbegonia le pr. Jb. ten Bokkel 2e Jac. de Vries; 3e J. Tijsen Jz.; 4e N. Breed, 5e D. Tijsen Cz. Bestuursprijzen C. de Haan Gz.: C. Rotgans Pz.: P. Poel Jb. Molenaar. Inzending Begonia Semp le pr. M. Tijsen, 2e C. Kuijt, 3e M. ten Bokkel, 4e N. ten Bokkel, 5e P. Hermans, 6e Jb. Kaleveld. Bestuursprijzen Wed. J. Metselaar, Jb. Tijsen Dz., Alb. de Haan, M. Tijsen Jz. Inzendingen van schoolkinde ren le Gerrie Koorn, 2e Cor Tij sen, 3e J. Klein, 4e Hans de Groote, 5e Gerie Koorn. Inzendingen van groepen S. Bakker 14 stuks 3e prijs C. M. Tijsen 8 stuks 4e prijs. S. Zomerdijk 14 stuks 2e prijs Wed. J. Boersen 22 st. le pr. C. Doves 7 stuks 5e prijs N. Kool 9 stuks, Bestuursprijs. MOEDERCURSUS „HET WITTE KRUIS." Zoals uit de advertentie blijkt, organiseert de N.H. Veren. „Het Witte Kruis", afd. Wieringen, bij genoegzame deelneming een moedercursus, voor meisjes, DIENSTPLICHT. Aan de Heer P. Houwing te Den Oever is om studieredenen voor 1 jaar uitstel van le oefe ning verleend. De Heer B. Kwast te Den Hel der, tijdelijk onderwijzer aan de o.l. school te Westerland, ver kreeg 1 jaar uitstel in verband met de personeelschaarste aan deze school. jonge en a.s. jonge moeders. Zuster Haringhuizen, uit Alk maar, die in verschillende plaat sen dergelijke cursussen leidt, heeft zich bereid verklaart ook hier als leidster op te treden. De bedoeling is, de cursisten de voordelen van goede kraam hulp mede te delen. Behandeling en kleding der baby. Het klaarmaken der voe ding enz. enz. Het is zeker van groot be lang deze cursus te volgen. Het Bestuur der afd. van „Het Witte Kruis" beveelt deze cursus dan ook ten zeerste "aan. Vermoedelijk zal de aanvang der cursus begin October zijn. De juiste datum en plaats wordt de deelneemsters nader bekend gemaakt. Het is voor de goede gang van zaken dus nodig U voor deel name op te geven vóór 20 Sep tember a.s., bij de adressen vermeld in de advertentie. ONDERWIJS. Naar wij vernemen is, mede dank zij de bemiddeling van de Oudercommissie te Westerland, Mevr. J. H. Kooij-de Groot al daar, eertijds onderwijzeres te Hippolytushoef, bereid gevonden miv. 9 September tijdelijk de vacature onderwijzeres aan de O..L. School te Westerland te vervullen. De nieuwe lichting van Wes terland, die al enige dagen naar huis moest worden gezonden, kan nu dus ook aan de slag. POLITIE. Verloren een bruin kinderschoentje en een linker gummilaars. Gevonden een blauw wollen kinderkapje. Inl. bij de Gem.-Bode. ZONDAG 11 SEPTEMBER. NED. HERV. GEM. H.-hoef 10 uur B. ter Schegger. W.-land 7.30 uur B. ter Schegger. O.-land - Den Oever 2.30 uur Mej. M. H. v. Everdinge, Thcol. Cand. uit Leiden. Jeugddienst Hippo, Zondagschool, half twaalf door Mej. N. Dekker. Jeugddienst Westerland Zondag school 11 uur, doo rde Heer M. Kiesling. Woensdag 14 Sept. a.s. 8 uur Zusterkring H.-hoef. DOOPSGEZ. GEMEENTE. Hippolytushoef v.m. 10.30 uur Ds. A. P. Goudsbloem. Onderwerp „Uit een brief uit de gevangenis." EVANGELISATIE. Den Oever 10 u. dhr. C. N. Graaff. H.-hoef 3 uur dhr. C. N. Graaff. GEREF. KERK H.-hoef 10 uur^ Dienst, j H.-hoef 2.30 Ds. Post, v. W.-werf. Den Oever 10 uur Ds. Post. Den Oever 3 uur Dienst. CHR. GER. EVANGELISATIE. Geoouw Land in Zicht Den Oever 3 uur dhr. G. Visser. Chr. Leesbibliotheek Zaterdags van 56 uur. LEGER DES HEILS (z. Moeijes.) Geen avondbijeenkomst meer. Kindersamenkomst 2.30 uur. R. K. KERK H.-HOEF. Zondag 11 Sept. 14de Zondag na Pinksteren. De HH. Missen om 7.15 en om 9.30 de Hoogmis. Na de Hoogmis bibliotheek en ontspan- j ning voor mannen en jongens. Om 11.30 Congregatie voor de jongere i jongens. Van 57 uur plechtige Uitstelling en Aanbidding van het H. Sacrament. Om 7 uur Kruis- I weg. Iedere dag de H. Mis om 7.30 u. Woensdag gezongen H. Mis om 7.30 uur. Lof op Dinsdag en Don derdagavond om 7.30 uur en Woensdagavond om 7.30 u. Kruis weg. Congregatie op Dinsdag na het Lof voor de oudere jongens en op Donderdag voor de mannen. Den Oever. Zaterdag 10 Sept. om 7 uur Rozenkrans bidden voor de vervolgden om het geloof, en daarna Congregatie voor de jon geren. Zondag 11 Sept, de HH. Missen om 7.30 en om 9.30 uur. Daarvóór gelegenheid tot biechten. Commu- j nie uitreiken om 8.30 uur. AANWIJZING WAARNEMEND BURGEMEESTER. In de Donderdag j.1. gehouden vergadering van het College van Burgemeester en Wethou-1 ders is als eerste Wethouder, plaatsvervangend burgemeester, i aangewezen wethouder F. Bont-J |kes, die ook in de afgelopen ambtsperiode deze functie ver vulde. Als 2e vervanger werd aangewezen Wethouder De Vis ser. NED. HERV. KERK A.s. Zaterdag 10 Sept. van half zeven tot 8 uur Vrije Vogels meisjes. Meisjes, die de leeftijd van 12 jaar hebben bereikt, of bijna 12 jaar zijn, kunnen als nieuwe le-1 den toetreden. HIPPO ZONDAGSCHOOL A.s. Zondag 11 Sept. om half twaalf begint de Zondagschool weer. Er kunnen weer nieuwe leer lingen geplaatst worden, maar niet beneden de 5 jaar. Deze keer wordt er weer ge opend met jeugdkerk, waarbij worden verwacht alle Zondag schoolkinderen met hun ouders. Hengelwedstrijd van „De Snoek Onze jonge hengelsport vereni ging „De Snoek" hield j.1. Zondag bij de Poldersteiger in het- z.g. Randkanaal haar vierde hengel- wedstrijd in dit seizoen. Deze maal op snoekbaars. Een 27-tal henge laars schaarde zich onder leiding van de Heer Brouwer langs het water. Tevoren had de hr. Brou wer de aanwezigen nog even toe gesproken. Hij heette daarbij de deelnemers welkom en drukte de leden nog eens op het hart zich als echte en ronde sportlui te gedragen. Dus ondermaatse vis weer in 't water, niets vernielen, hekken sluiten, enz. Om precies zes uur werden dan na een fluit signaal de hengels te water ge gooid. We hoorden de rails en de snoekrollen afglijden en klikken, de aasvisjes patsten op het water en elke hengelaar keek ingespan nen naar z'n dobbertje in de hoop bet te zien verdwijnen. Dat alle leden hun uitrusting niet com pleet hadden, bleek al gauw toen er op een flinke afstand van op steller dezes om een schepnet werd „gebruld". En dat moest van ta melijk ver weg komen. Maar even 'xi spurtje van één der deelnemers en de zaak was oké. Een knaap van een snoekbaars Om kort te gaan er werd tot elf uur gevist. Toen bleek dat ook deze wedstrijd geen groot aantal vissen opleverde. Toch konden de prijzen toegekend worden. De winnaar van de le prijs werd de Heer J. de Veen Sr., met een snoekbaars van 72 cm. Echt een kanjer Niet natuurlijk zo als de snoek die één onzer leden nog steeds aan de kop van de hengel- competitie doet staan 2e prijs J. Koops 3e prijs G. Zui- dema, 4e prijs Th. ten Brinke, 5e prijs J. Visser (Haukes). Totaal gevangen vissen 6 bo venmaatse vissen en 6 onder maatse. En voor allen een morgen van heerlijke gezonde ontspanning aan het water. Bekendmaking INENTING TEGEN POKKEN In verband met het binnen komen in ons land van pokken bestaat groot gevaar, dat deze ernstige besmettelijke ziekte slachtoffers zal gaan eisen. Om dit gevaar zoveel mogelijk af te wenden, zal van gemeente wege gelegenheid worden gege ven tot kosteloze herinenting van personen, die reeds eerder inge ënt zijn. Inenting van personen boven de leeftijd van twee jaren, te voren niet ingeënt, moet worden ontraden. Zij, die van deze extra-inen ting gebruik wensen te maken, dienen zich vóór 17 Sept. a.s. ten gemeentehuize op te geven. Wieringen, 9 September 1949. De Burgemeester van Wieringen, L. C. KOLFF. WAT ONS BEZIGHIELD DE WETHOUDERSVERKIEZING EN NOG WAT In ons blad vindt men een uit voerige (biina woordelijke) weer gave van het gesprokene in de raadsvergadering van Dinsdag j.1. Wel hebben we ons afgevraagd of het wel noodzakelijk was al het gesprokene, dat dikwijls van zeer persoonlijke aard was en dat het prestige van ons hoogste Col- Lege nu niet bepaald ten goede komt, op te nemen, doch ook de kiezers hebben het recht te weten wat zich rond het politieke steek spel bij de benoeming van 2 wet houders heeft afgespeeld. Na een discussie van iy2 uur, die meermalen heftig aanliep, vond dan een stemming plaats die tot de benoeming van de he ren F. Bontkes en (P. v. d. Arb.) en A. de Visser (C. H.) leidde, een samenstelling van het college der halve die voor velen een verras sing zal zijn. Zaterdag 8 uur en Zondagmiddag 3 uur Cinema de Haan. Film „Mijnheer de Gouvernante.' Zondag Muziek in Café 't Centrum, (H. Veerdig) te H.-hoef. Zondag Bal in café Concordia (S. Halfweeg) Hippolytushoef. Zondag en Maandag 8 uur Cinema de Haan Film „Night and Day.' 18 September Demonstratiemiddag van de „Wironruiters" H.-hoef. 21 September a s. V.A.R.A.-Avond in Cinema de Haan. Het Gemeentebestuur, dat de; vorige maal met grotere meerder heid werd gekozen is hiermede wel op iets smallere basis komen te staan, want met de kleinst mo gelijke meerderheid (76) is een college gevormd. Dit betekent ongetwijfeld dat het College van Burgemeester en Wethouders in de komende ambts periode een grotere oppositie zal ondervinden dan tot nu toe het geval was. Deze oppositie heeft haar mis noegen over de nieuwe samenstel ling dan ook niet onder stoelen of banken gestoken en feitelijk 't ver trouwen in 't college reeds ontzegd. Ook de verklaring van de Heer Borgaorff (AR.) getuigde niet bepaald van ingenomenheid met de gevonden oplossing, waaraan hij niettemin heeft medegewerkt. De vraag of bij deze benoeming is gehandeld in de geest van de uitspraak van het kiezerskorps willen wij in het midden laten, zeker is dat de ongebondenheid der politiek alle ruimte laat voor een combinatie als hier tot stand gebracht. Zeker is er geen aanleiding bij voorbaat een wantrouwen uit te spreken. Ook dit College zal on getwijfeld naar beste weten de belangen der gemeente Wieringen voorstaan en we zullen moeten afwachten hoe het beleid zal zi:n. In de 2e plaats nog dit. De Heer Bodde (C.P.N.) heeft gemeend in deze raadsvergadering de objectiviteit van ons blad ten opzichte van de weergave van het gesprokene in de raadsvergaderin-1 gen in een kwaad daglicht te moeten stellen. De woorden der C.P.N.-vertegenwoordigers zouden óf niet, óf halfslachtig worden weergegeven. Kijk eens, dat zit zo Men zit in de gemeenteraad om de belangen van de gemeente Wie ringen te behartigen en reeds vele malen is bij de behandeling van gemeentezaken, uitsluitend door de woordvoerders der C.PN. (de heren Bodde en van der Laan) de behoefte gevoeld zover van het onderwerp af te dwalen dat men in de regeringspolitiek of zelfs internationale politiek verzeild geraakte. Dit wordt tot. systeem gemaakt. Daarmede treedt men, zoals dat parlementair heet, op terrein „buiten de orde." Wij twijfelen geen moment aan de goede bedoelingen van deze heren (ook de Voorzitter laat hen maar wat begaan en luistert gea museerd) doch wij gevoelen niet de behoefte deze slippertjes buiten het terrein van het eigenlijke on derwerp, nog afgezien van de juistheid der beweringen, in ons blad op te nemen. Vandaag maken wij hierop een uitzondering (tor illustratie). Men zie het gedeelte van het door de heer van der Laan voorgelezene en oordele zelf. Wij geloven dat wij onze lezers geen dienst bewijzen deze dingen die met de behartiging van de Gemeentebelangen als zodanig niets meer te maken hebben in ons blad op te nemen. Wie deze dingen wél graag leest neme een abonnement op ..De Waarheid" waarin men hetzelfde kan terugvinden. Wiron - Nieuws. Eindelijk begjint Zondag a.s. het bruine monster v/eer te rol len. Wiron 1 is zwaar ingedeeld, zijn eerste wedstrijd moet hij uit tegen Texelse Boys, ofschoon Wiron weinig oefenwedstrijden heeft gespeeld, zal het ons te genvallen als niet de volle buit door de Oeverse jongens wordt mede genomen uit Texel. Wiron 2 heeft een zware dob ber aan Geel-Zwart II( het zal sr spannen. Wiron 3 moet tegen Water vogels 4. De opstellingen zijn als volgt: Wiron 1. Doel J. vd Herik ach. C. Bijlsma, M. Koorn mid. M. de Ridder, A. v. Eike- len, G. Komduur. Voor J. de Groot, J. Rinia, A. vd Kleij, J. Hermans, J. Holst. Wiron 2. Doel C. vd Herik ach. P. v. Teulingen en A. Tienstra mid. W. Jorna, J. Peters, J. Steeman voor J. Jansen, D. Steeman, J. Komduur M. Tijsen, P. Tijsen. Wiron 3. Doel J. Gruis, ach. M. Jorna en A. Kamst mid. C. Bakker, L. v. Driel, G. Dilter; v. J. vd Male, J. Stobbe, S. Bakker A. Cornelissen, A. Hulsebos. Succes - Nieuws. 3 THUISWEDSTRIJDEN Succes 1, 2 en 3 op ?t slappe koord voor eigen publiek. Na een rustpauze van slechts enkele maanden, vangt dus morgen de nieuwe competitie aan en het zal ons zeer benieu wen hoe de diverse Succes elftallen het er dit jaar weer af zullen brengen. Erg optimis tisch zijn we wat dat betreft, helaas niet. De resultaten be haald in de gespeelde vriend schappelijke wedstrijden waren niet erg overtuigend. De belangstelling voor de training had veel groter moeten zijn. Kortom, wij verwachten voor Succes 1 wederom een moeilijk seizoen, tomeer ook nog, daar de achterhoede door het vertfek van Idema beslist verzwakt is. EniKn heren, aan jullie om al onze sombere voor spellingen te weerleggen. De eerste tegenstander van het eerste, Z.S.G.O. uit Amster dam, is een ploeg waartegen nog niet eerder is gespeeld. Af gaande op de behaalde resulta ten, is deze ploeg echter zeer sterk, zodat de Successers er goed aan zullen doen van meet af goed aan te pakken. Aanvang 2.30 uur. De tegenstander van het 2e is DTS 2. Opgepast mannen De wedstrijd wordt om 12 uur gespeeld. Succes 3 speelt om 10 uur thuis tegen Kaag vogels 3. De oudjes van het 4e vertrekken om 9 u. p. fiets naar de polder om BKC 3 te ontmoeten. Dit jaar komt er voor het eerst een junioren elftal in het veld. Het is te hopen, dat de jeugd dit zodanig weet te waar deren, dat het in de prestaties tot uitdrukking komt. De vastgestelde eerste wed strijd thuis tegen Oudesluis gaat niet door. Alle Successers veel succes toegewenst. Zorgt allen op tijd aanwezig te zijn.

Flevo-bode: nieuwsblad voor Wieringen-Wieringermeer | 1949 | | pagina 2