WIER1NGEH MEER NIEUWS DE CONCENTRATIE VAN HET GEMEENTELIJK BESTUURSAPPARAAT IN WIERINGERWERF. DE SECRETARIE IN HET GEBOUW VAN GEMEENTEWERKEN HET BUREAU VAN GEMEENTEWERKEN IN HET DOMEINKANTOOR. OPHEFFING VAN DE HULPSECRETARIE. Hoewel het raadhuis van Wieringermeer nog moet verrij zen, zijn met ingang van j.1. Maandag toch alle gemeente lijke diensten weer samengebracht in Wieringerwerf. de Firma Geertsma, te Slootdorp verzorgde het schilderwerk de Firma Struik en Co., te Slootdorp legde de electrische leidingen enz. aan de vloerbedekking en stof fering werd geleverd door de Fir ma J. van der Kooi, te Slootdorp. Het ontwerp werd gemaakt dooi de Dienst van Gemeentewerken, terwijl de bouw ook onder directie van deze dienst stond. Wij spreken de wens uit dat in dit gebouw vele beslissingen ge nomen zullen worden tot heil van de polder en zijn inwoners. Men heeft een nood-oplossing •gevonden door de Secretarie on der te brengen in het gebouw voor gemeentewerken annex brand weergarage, aan de Raadhuis straat (Telefoon 200). Het bureau van de Dienst van Gemeentewerken blijft voorlopig zetelen in enige kamers van het Domeinkantoor a.s. Donderdag vindt de aanbesteding plaats voor het herbouwen van de politiewo- ning te Wieringerwerf. In dit ge- j bouw zal mettertijd de Dienst van Gemeentewerken gehuisvest wor-1 den. Het Nood-Raadhuis te Lutje- Kolhom is ontruimd de hulp secretarie in het Domeinkantoor, die menig inwoner, vooral uit het Oostelijk deel van de Polder, de verre reis naar Lutje-Kolhorn bespaarde, is j.1. Maandag opgehe ven. HET NIEUWE GEBOUW. De toren. Het gebouw trekt onmiddellijk de aandacht door zijn 13 meter hoge toren, zodat het gebeuren kon dat vreemdelingen, staande bij het Domeinkantoor, vroegen wat dat voor „kerkje" aan het einde der straat was. Deze toren bedoeld echter niet te zijn een „vinger aan wij zing naar boven", maar is gebouwd om de brandweer in de gelegenheid te stellen op doeltreffende wijze de slangen te drogen. Op een „tafel" zijn 24 klossen aangebracht. Over iedere klos kan een slang gehan gen worden 24 slangen kunnen door een lier tezamen naar boven gehesen worden. Een ventilatie- systeem van des winters warme en des zomers koele lucht bevor dert op uitnemende wijze het op nieuw bedrijfsklaar maken dei- slangen. Een tegen de wand gebouwde ladder geeft gelegenheid naar de top van de toren te klimmen, waar men een prachtig panora ma heeft. Een moderne brandweer - garage. De brandweer van Wieringer meer heeft een goede naam en men is stellig voornemens deze te handhaven, getuige de inrichting der nieuwe garage. Auto, zowel als spuit, kunnen opgesteld worden boven een „werkkuil", waarin tevens verwar ming is aangebracht. Hierdoor kan men gemakkelijk reparaties uit voeren, terwijl de motoren steeds verwarmd kunnen worden. Een li meter lange „spoelgoot" is aanwezig om op gemakkelijke wijze de slangen te reinigen. Moderne kanteldeuren (geleverd door de N.V. Beha, te "'sGraven- hage), schuiven door één hand greep tegen de zolder, en werken stellig mede aan het snel uitruk ken der brandweervoertuigen. De toekomstige woning van de voorman der Gemeentewerklieden wordt benut voor de secretarie ook de gemeente-ontvanger zetelt in een der vertrekken van deze woning. Burgemeester en Secretaris heb ben boven hun apartementen een toekomstige garage wordt thans benut voor raadszaal. Grote ramen later te vervan gen door garage-deuren geven aan deze zaal een helder aanzien, terwijl een moderne verlichting de problemen, te behandelen in avondvergaderingen, ongetwij feld m een helder licht zal stellen. Een ruime werkplaats voor de gemeente-werklieden is tevens in gebruik genomen, zodat de „nooöwerkplaats" zal verdwij nen. Het gehele gebouw wordt cen traal verwarmd. De installatie werd aangelegd door de Firma F. Jimmink, te Bergen. De Firma Jb. de Vries, te Nieu we Niedorp, voerde de bouw uit Chr. Bond van Plattelands vrouwen en Meisjes. De afdeling Wieringermeer van deze bond kwam op 15 Septem ber j.1. in Hotel Smit, te Midden- meer, bijeen. Na gebruikelijke opening, sprak de presidente een kort openings woord met dankbaarheid memo reerde zij de vacantietijd en wees op de rijke oogst, die de polder geleverd had. Mevr. De Feijter bracht een keu rig verslag uit van de audiëntie der afgevaardigden van de Vrou wenbonden bij Z.Exc. Minister In 't Veld, in verband met de wederopbouw der boerderijen. De jaarvergadering der afdeling zal in November a.s. gehouden worden. Nadat gepauzeerd was, verkreeg Ds. C. G. Wiegers, N. H. predikant te Middemneer. het woord voor het houden van zijn onderwerp „De vrouw in de Heilige Schrift." Spr. behandelde achtereenvol gens de volgende punten 1. De vrouw in het Oude Testament 2. De vrouw in het Nieuwe Testa ment 3. De macht van de vrouw; 4. De dienst van de vrouw 5. De levenshouding van de vrouw. Deze duidelijke rede werd met aandacht gevolgd, waarna nog diverse vragen gesteld en beant woord werden. Hierna volgde sluiting van deze geanimeerde vergadering. Het optreden van het A-tot-Z - cabaret. Toen Ds. Blijenburg' de mede- werkers van het A-tot-Z-cabaret welkom heette, was de cantine in kamp Slootdorp overvol, ja velen moesten met een staanplaats ge noegen nemen. Onder het ope ningslied „Wat zegt u ervan betraden de artisten één voor één het podium, hetwelk onder 't. licht van een schijnwerper een aardig effect gaf. Na de conférence van J. de Kleyn, kon men een beurtzang beluisteren van Nel Brink en Siny Slooten, weergevende hoe de op voedingstaak tweeledig kan wor den opgevat. Een solo van Ab Hofstee geti teld „Met de handschoen ge trouwd", sloeg geweldig in. Verder noemen wij „Mensen- moraal", hetgeen uitbeeldde hoe een mens zich veelal uitgeeft, en hoe deze in werkelijkheid kan zijn, en „Der Vögelhandler", waarbij sopraan en bariton uiterst mooie en zuivere zang lieten horen. Na de pauze werd wel het mees te succes geoogst, met „De Schandpaal," een voordracht met pianobegeleiding. en met de schets „Deviezen - smokkel", waarbij de Overijselse boer door Ab Hofstee goed werd vertolkt. In de finale werd in het kort weerge geven hetgeen ten tonele was ge bracht. Een zeer geslaagde avond POLITIE. Gevonden zonnebril. porte- monnaie, inh. f 1.en sleuteltjes. Verloren schaartje, blauwe overall, bruin lederen portemon- naie met geld zilveren rozen krans. Inlichtingen Politie Slootdorp. Uitvoeringen in de Kampen en bezoek der dorpsbewoners. De Commissie voor Cultureel Werk in de Arbeiderskampen, j maakt met de meeste nadruk de dorpsbewoners er opmerkzaam op, I dat, hoewel zij gaarne hen als gast in de kampen heeft dit uit sluitend op uitnodiging kan ge schieden. Zij die dus een avond willen bijwonen, worden verzocht dit aan de Kampbeheerder te wil len opgeven, opdat met de be schikbare plaatsruimte rekening kan worden gehouden. Personen beneden 18 jaar heb ben geen toegang AAN „ONZE JONGENS IN INDI&. Aangezien het ons onmogelijk is om al de brieven, die wij van jul lie ontvingen, persoonlijk te be antwoorden, hebben we onze toe vlucht genomen tot „een brief van allen aan allen" in de „Flevo- Bode", en willen we hierin schrij ven, wat ieder van jullie ons schreef. P. de Graaf schrijft uit Soera- ba ja dat hij daar een Midden standscursus volgt. Hij zal inmid dels het diploma wel in z'n zak hebben. Fijn dat jullie in de gele genheid zijn te studeren. J. J. Hak uit Bandoeng, heeft van de prachtige omgeving geno ten, maar op de wegen moet je nog beter uitkijken dan in Hol land. Het heeft hem goed gedaan te weten, dat er in Holland nog mensen zijn die hen niet vergeten. M. A. v. Hoof was erg verrast met zijn pakje van het comité. Hij heeft het wel goed naar zijn ?in, maar zijn gedachten zijn toch vaak in Holland.. Hij zal nu wel overgeplaatst zijn naar Makas- sar(?) J. Laan vertelt, dat het niet al leen een vreugde is voor diegene die een pakje ontvangt, maar ook voor de vriendenschaar, want elk pakje wordt gezamenlijk opge maakt. Henk Louwes kan moeilijk aan de rijst wennen. Het klimaat be valt hem beter. Hij ging wel eens naar de avondmarkt dat zijn allemaal verlichte winkeltjes langs de weg. Henk Scholten had nog nooit een miniatuur-schaakbord gezien en stond ervan te kijken toen hij het toegestuurd kreeg namens ons comité. De tijd vliegt om voor hem. Hij kent iedereen uit de pol der nog, al heeft hij iemand maar één keer gezien, vooral „meisjes." J. v. d. Zaag vond het niet erg. dat- zijn pakje 14 dagen na zijn verjaardag kwam Tjimahi is ook een heel eind vanaf Slootdorp. Hij zit met 3 jongens uit Slootdorp in Tjimahi en werkt als chauffeur bij het Rode Kruis. P. Westdorp dankt alle Wierin- germeerders voor zijn ver jaars pakje, dat hij op tijd ontving 100 K.M. vanaf Palembang. H. Woudstra was ook heel blij met zijn schaakspel we hopen dat hij een goede partner gevon den heeft. Jammer dat je het boek niet ontvangen hebt de post in Slootdorp kreeg alleen de bege leidende papieren terug. Leuk dat je 4 soldaten uit de Wieringermeer bijéén trof, dan voel je dat je bij elkaar hoort. Ook kregen we bericht van H. de Boo, die meteen z'n adres wijziging opgaf prachtig. Klaas Iwema is een trouw schrijver en we genieten van zijn verhalen en kiekjes we hopen dat je blijft schrijven Klaas J. K. Bosker geeft ook z?n adres verandering opheb je al een pakje ontvangen met je verjaar dag J. v. d- Wal dankt ook voor een pakje, en schrijft, dat het leven hem in Indië gemakkelijker valt doordat de Wieringermeer-bevol- king met hem meeleeft. Hij werkt in een groot magazijn in het Cen trum van de stad Batavia geluk kig kan hij het wel uithouden hij schreef aardig over zijn werk. We vinden het erg prettig al die brieven van onze jongens in Indië te ontvangen. Alle dames van het comité vmden het heel mooi werk om jullie van pakjes te voorzien verschillende hebben ook zelf jon gens in Indië. Hartelijke groeten van ons en we hopen, dat allen behouden in ons midden zullen terugkeren. Nam^is het comité C. C. LOGGERS-v. d. Werff. W. H. REDEKER. Adreswijzigingen en nieuwe adressen geve men op aan onze secretaresse Mejuffr. W. H. Redeker. Sportweg 17, Middenmeer. BRIEVEN VAN SLUIS I. Beste mensen, Het is al weer enige tijd gele den, dat wij afscheid namen van Kees en Geziendat scheiden viel ons zwaar. Toch willen we niet dat men hier in de omstreken van Sloot dorp en ons, Slootdorpers, niets meer zou vernemen, door middei van een dorpspraatje. De weder waardigheden ten zijn dat er niet vele moeten geboekstaafd wor den dat is zeker. Daarom, lezers, spraken Bep en ik af, indien wij daartoe in staat zijn, wat zal moe ten blijken, onze oud-Slootdor- pers, Kees en Gezien, zo goed mogelijk te vervangen. Na de vacanties. De vacanties zijn allerwege ach ter de rug en de scholen zijn weer begonnen. We zijn wel niet allen naar Zwitserland geweest, maar in ons Nederland was het ook mooi we hebben de schooljeugd en vele ouderen, gezien in de speeltuinen, aan zee, in duin, bos en hei. En wat hebben we allen genoten Wat werden er een ver halen verteld. Bruingebrand dat we zijn Maar aan alles komt. een eind en zo ook aan de vacanties. In de Wieringer- meerschool zwaaien twee bovenmeesters de scepter momenteel, en ze kunnen het wonderwel met elkaar vinden, al hopen ze natuurlijk beiden op het spoedig gereedkomen der Finse school. de houten wanden zijn ook al tot- manshoogte klaar gekomen. De vloeren moeten nog gelegd en de binnenmuren allen nog opgetrok ken worden, dus zal het nog wel even duren voor hier gebruik van gemaakt zal worden. Vorige week arriveerde onze nieuwe tandarts en kreeg dus de Wieringermeer een vacature vervuld. Wij wensen hem en zijn gezin van harte wel kom toe in onze Slootdorpse ge meenschap. Dorpssfeer. Als we Zondags door het dorp wandelen, valt het ons steeds weer op, dat het zijn oude aanzien zo langzamerhand terug krijgt. Het zal natuurlijk nog wel jaren du ren voor wij helemaal gewend zijn aan de nieuwe huizen en ge bouwen, maar toch nu de bo men, heesters en planten om huis en hof deze zomer de gelegenheid hadden zich te ontplooien en wer kelijk hard zijn gegroeid, komt het oude aanzien terug. Ons Slootdorper „bos", waar de voetbal deze zomer niet stil heeft gelegen, begint eveneens hard te groeien. Alleen moesten er uit het dorp initiatiefnemers komen om de vernielde banken te herplaatsen. Het comité, dat dit vóór de oorlog in handen had, bestaat dat nog Komt op, he ren, doet uw best In onze beroemde noodschool, afd. huishouding, zagen we 45 nieuwe le klassers. Laten we ho pen dat ze onder de bekwame lei ding van het onderwijzend perso neel op zullen groeien tot voor beeldige huishoudsters. Van tijd tot tijd zullen ze Slootdorp wel eens „onveilig" maken, maar dat nemen we op de koop toe, want, meisjes, het is steeds gezellig druk in 't dorp met jullie. Aan de andere zijde huizen on ze jeugdige landbouwers. Zij zaten vorige week te zwoegen op het tentamen voor de toelating. Zeg jongens, moest die boer niet 88 maal rijden om de gierput leeg te krijgen Wat zal dat een knaap van een ding geweest zijn, zeg De Slootweg doet 't 'em anders ook maar, zei ik tegen Bep toen we er laatst langs wandel den de huizen hebben zomaar weer een versiering gekregen. Hebben jullie 't ook gezien Nog niet Dan vast er even langs lo pen, want 't is de moeite waard, die witte rand dan, bedoel ik. 't Is heus ons dorp is er beslist van veranderd. Met de bouw van de Finse school gaat het hard. De aannemer is druk bezig de dakbedekking aan te brengen en Do rpsd rukte. De oogst brengt voor ons dorp ook nog veel drukte mee. Daar hebben we de Coöperatie. Soms rijden de auto's dag en nacht met granen af en aan. Het is er soms een drukte van belang. Dan niet te vergeten onze haven wat is daar niet een vlas verscheept Er zijn weken geweest dat er 6 en meer schepen lagen dat wil nog al wat zeggen, want dat gebeurt, niet alle dagen. Bij Zuidema is het ook iedere morgen een lawaai van je welste tractors en dorskassen doen vast de buurt daar al vroeg ontwaken. Niet te vergeten onze smid en de zadelmaker. Ook zij leveren hun aandeel in het slagen van de ..Oogst 1949." Zoals aan alles, komt ook aan deze brief een eind, en ja 't is weer bedtijd ook. M'n vrouw trekt al eens aan m'n oren. „Ja. ik kom zo hoor Beste lui, jullie zien wel, voor mij en voor allen slaat dan het klokje van gehoorzaamheid weer. Tot de volgende reis, zullen wo maar zeggen. Ontvang de harte lijke groeten van jullie toegene gen, BOP en BEPi Slootdorp, 15 Sept. 1949. Beste B. en B., Aangenaam kennis te maken We hopen nog vele brieven van jullie te mogen ontvangen. - Red.) Herv. Gemeenteavond te Middenmeer. Ondanks het slechte buiige weer was de gemeenteavond te Middenmeer op Vrijdag 16 Sept. j.1. in de Herv. Kerk behoorlijk bezocht. Zeker een tweehonderd tal gemeenteleden waren aanwe zig. Ds. Wiegers opende de bijeen komst als praeses van de Kerke- raaó, liet Ps. 25 1 zingen, las de geloofsbelijdenis en Psaiin 25 en ging voor in gebed vervolgens heette hij de aanwezigen welkom en gaf daarop het woord aan Ds. C. Aalders uit Den Haag. die zou spreken over Gemeente-Opbouw naar wezen en bedoeling. Hij schetste het ontstaan van deze beweging in de tijd der bezetting en wees vooral op de bezielende figuur van Prof. Kraemer, de grote initiatiefnemer tot deze po ging om de Ned. Herv. Kerk uit haar verscheurdheid en verval op te heffen door de richtingen in een waarlijk geestelijk gesprek bijeen te brengen. Hij wees erop, dat verschil van geloofsinzicht tot het wezen van het Protestantisme behoort, dat wél de openbaring in Jezus Christus erkent en de Bij bel als oorkonde van deze openba ring, maar dat geen bindende uit leg van de H. Schrift kent en kennen kan, omdat het geen on feilbare Kerk kent. Deze eenheid is alleen bij Rome mogelijk. Het Protestantisme kent naar zijn wezen de verscheidenheid, maar deze hoeft niet persé tot geschei denheid, verschil, strijd en ver deeldheid te leiden. Hij wees op het gevaarlijke van deze verdeeld heid tegenover de totalitaire machten van Moskou en Rome en riep Recht- en Vrijzinnigen tot verdraagzaamheid en samenwer king op. Na de pauze werd gelegenheid gegeven tot het stellen van vra gen. waarvan door velen gebruik werd gemaakt. Steeds weer bleek, hoeveel misverstand en vooroor deel er over en weer is en dat men maar oordeelt over elkander zonder elkaar werkelijk te kennen. De spreker haa geruime tijd no dig om de grofste misvattingen enigszins recht te zetten. Daarna sloot Ds. Vink de bijeen komst met een kort woord, waar- I in hij nog eens het wezen der reformatorische geloofspositie uit eenzette, die tot samen luisteren naar de Bijbel en samen spreken daarover leiden moest, omdat geen mens, geen richting en geen Kerk kan zeggen, dat hij of zij het- tenvolle verstaan en begrepen heeft Na de dankzegging ging de vergadering uiteen. Het slotlied Gez. 104 4, gaf het teken, waarin -de gemeenteavond was gesteld, op juiste wijze weer. Prot. Chr. Reciteerclub „Dindua." A.s. Donderdagavond, 8 uur, wordt de eerste samenkomst in het nieuwe seizoen gehouden, in het bijgebouw der Geref. Kerk te Wieringerwerf. Nieuwe leden zijn hartelijk wel kom. Geref. Kerk, Wieringerwerf. Bij de jl. Zondag gehouden ver kiezing van ambtsdragers werd de Heer U. Faber tot ouderling, en de Heer J. Bron tot diaken gekozen.

Flevo-bode: nieuwsblad voor Wieringen-Wieringermeer | 1949 | | pagina 3