WIERINGERMEER NIEUWS Kerkdiensten Wieringermeer De Wieringermeer bouwt Gemeente Wieringermeer. Gemeente-opbouw naar wezen èn bedoeling. De Nederlands Herv. Kerk te Middenmeer was Vrijdagavond j.1. flink bezet, toen Ds. Wiegers de gemeenteavond der Ned. Herv. Gemeente Wieringermeer opende. Hierna kreeg Ds. C. Aalders, van Den Haag 't woord, die 't onderwerp behandelde „Gemeen teopbouw naar wezen èn bedoe ling." Het doel van deze avond was de twee groeperingen, welke zich ook in de Ned. Herv. gemeen te Wieringermeer openbaren, na der tot elkaar te brengen. Ds. Aalders uitte er zijn vreugde over, in deze gemeente te mogen spreken over bovenstaand onder werp, daar er ook hier een grote nood heerst. De nood, waarin 't mogelijk is een geheim te ontdek ken, een geheim dat zijn oorsprong heeft in de Bron Jezus Christus. Alhoewel de kerkmens door het onderwijs van kerk, school enz. heel goed weet wat christelijk le ven is, is er, aldus spr., zo weinig practijk-leven, zo weinig koers, zo weinig bezonkenheid. Velen bui ten de kerk nemen veelal niet eens de moeite meer zich te erge ren aan haar velen hebben geen flauw begrip meer van haar we zen. De nood is, dat ook onder da leiding zo weinig leeft van hetgeen men leert. Spr. verzocht deze avond met een waarachtige eerlijkheid tegen over elkaar te staan en noemde de nood der kerk van Wieringer meer zijn nood, waarna de vraag gesteld werd „Is ons christelijk leven echt in bedrijf en kerk 't Geheim werd door spr. aan de hand van Filippensen 2 ont huld door de woorden „Dat ge voelen zij in U hetgeen ook in Christus Jezus was, met daar naast de een zich uitnemender achtend dan zichzelf." Nooit, al dus vervolgde spr., zullen wij op eigen wijze kunnen dienen God heeft onze bescherming tegen leugen en dood niet nodig. De eis, welke Christus aan zijn leerlin gen stelt, is zichzelf te verlooche nen van anderen 't vertrouwen te winnen, opdat ook zij 't geheim mogen ontdekken dat een christen alles kan anderen vergeven en anderen dienen. Spr. praatte de fouten der beide groeperingen niet goed, doch wees op de Heer der Kerk, -in Wiens verborgen omgang de le vende garantie ligt voor een ge voelen. hetgeen in Hem was. De kerk, geen bewaardster van alleen een dogma, doch luisterend naar en gehoorzamend aan de stem van God, waardoor geleerd zal worden dat men ook van elkaar iets kan leren dit is Gemeente opbouw, aldus Ds. Aalders. Na de beantwoording van enkele schriftelijke en mondeling ge stelde vragen, sloot Ds. Vink deze avond. Uitslag aanbesteding Geref. Pastorie, W.-werf. Woensdag j.1. heeft architect' H. Eldering, te Leeuwarden, in opdracht van de Geref. Kerkeraad te Wieringerwerf, het bouwen van een pastorie aanbesteed. De uitslagen waren als volgt 1. Timmer- en metselwerken Zegers, St. Pancras f 26.995 Jb. de Vries N. Niedorp f 26.980 H. Lont, Hippolytushoef f 26.730 Gebr. Tuin, 't Zand f 26 690 N.V. v.h. A. Kingma en Zn., Slootdorp f 26.430 Kievit en Impink, Me- demblik f 26.200 P. Koopman, N. Niedorp f 26.100 G. Wassink van Garderen, M.-meer f 25.976 L. Schotte, Wieringerwerf f 25.962. Begroting f 25290.—. 2. Glas-, verf- en behangwer- ken Ten Cate M.meer f 2292 Geertsma, Slootdorp f 2027 Kie vit en Impink, Medemblik f 1907 A. Braaf, Wieringerwaard f 1791 Veenstra f 1780 „Flevo", De Haukes f 1545. Begroting f 2300. 3. Electra Struik en Co. Sloot dorp f 495 J. Roozendaal, Me demblik f 486.50; Bodifee, Medem blik f 484.30 P. Ruiter, Bergen f 473 M. Geertsma, Wieringerwerf f 464.—. Begroting f 745. 4. Sanitair A. Schaafstra, Middenmeer f 1982.80 31. Geerts ma, Wieringerwerf f 1783. Begroting f 1802.—. 5. Centrale verwarming: Nie- meijer, Leeuwarden f 3923 v. d. Veen, Leeuwarden f 3435 Erkamp, Alkmaar, f 3086 Atiba, Amster dam f 2998 Heringa en Wüthrich, Haarlem f 2993 F. Jimm*nk, Ber gen f 2526. PROTESTANTS MILITAIRE VERZORGING Het gemeentebestuur heeft toestemming verleend tot het houden van de landelijke collecte 1949, ten behoeve van de Prot. Militaire Verzorging. Deze collecte zal op Woensdag' 28 September in de gehele Wie ringermeer plaats vinden. Wij mogen U vriendelijk, doch met aandrang, verzoeken, deze collecte naar vermogen te gedenken. De opbrengst komt ten goede aan vaste en tijdelijke militaire tehuizen, hospitalen, en het werk der leger-, vloot- en luchtmacht predikanten in Nederland en In donesië en overal, waar onze mannen en zonen hun taak ver vullen. Steunt de collecte, waardoor Kerkdiensten, dagsluitingen, Bij belkringen, Militaire tehuizen, catechisaties, bibliotheken, ar beid onder de zieken en ont spanning op verantwoorde wijze verzorgd kunnen worden. Het Comité van aanbeveling G. MEIJERING J. H. PCST J. VINK C. G. WIEGERS D. v.d. WIELEN. ZONDAG 25 September. NED. HERV. GEM. Slootdorp 10 uur Slootdorp 2 uur Ds. Vink. Ds. Wiegers. M.-meer 10.30 u. Mej. v.d Hoven. Schaakclub Wieringerwerf. In de deze week gehouden ver gadering is besloten de speelavond te bepalen op Maandag, 19.30 uur in „De Maaier." Theorie voor beginners wordt op dezelfde avond gegeven, om 19 uur. De competitiewedstrijden (in 2 groepen) vangen aan op 3 Oct. a.s. Tot leider der competitie werd verkozen de Heer J. A. van der Kolk, te Wieringerwerf. De vereniging telt momenteel 15 leden nieuwe leden, ook van buiten Wieringerwerf, zijn harte lijk welkom. Beroepen. Door de Geref. Kerk Art. 31 K. O. is beroepen Cand. W. G. Raven, te Eindhoven. Algemene Nederlandse Bouwarbeidersbond. De afd. Wieringermeer van de Alg. Ned. Bouwarbeidersbond kwam 15 Sept. j.1. in huishoude- lijke vergadering bijeen in Hotel „Lely" te Slootdorp. Wegens bedanken van de Heer S. Kloosterman als voorzitter werd in diens plaats benoemd de Heer R. de Jong, Kanaalweg 18, M.meer. Besloten werd om op de a.s. feestavond te Middenmeer, de leden, die 25 jaar en laifger lid van de Bond zijn, te huldigen. Twee belangrijke punten werden verder besproken, n.1. het over werken in strijd met de bestaande collectieve arbeidersovereenkomst en de grote betekenis der plaatse lijke vaktekenschool voor jeugdige vaklieden, waarvan een cursus binnenkort zal aanvangen, indien de animo groot genoeg is. De Heer U. Joustra, bracht ver slag uit van het onlangs gehouden congres te Arnhem. M.-meer 2 u. W.werf 10 uur Opperdoes 10 u. Opperdoes 2.30 u. Medemblik 10 uur Medemblik 5.30 uur dhr. Tijmstra. Ds. Wiegers. Cand. vd Valk. Cand. vd Valk. Ds. vd Neut. Ds. vd Neut. Twisk 9.30 uur Ds. Kloosterman. Abbekerk 10 uur Ds. Wiegers. Midwoud 19 uur Ds. Verdonk. DOOPSGEZ. GEMEENTE. W.-werf 2 uur Ds. Oosterbaan. voort. Kapper Swier, te Wieringerwerf. verkreeg vergunning tot het her bouwen van zijn woonhuis, winkel en kapsalon, aan de Terpstraat, te Wieringerwerf. Dit werk zal uitgevoerd worden door de N.V. v.h. A. Kingma en j Zoon te Slootdorp. De Heer R. Hoekstra, te Wierin- 1 gerwerf kreeg vergunning voor da herbouw van zijn woonhuis aan de Sternstraat 2, te Wieringerwerf. Ten slotte werd vergunning ver leend aan de Heer D. Pijper, te Middenmeer, voor de bouw van I een garage bij zijn pand Brug- straat 53. GEREF. KERK. UITSLAG AANBESTEDING W.-werf 9.30 uur S Ds. Post. I POLITIE-WONING, W.WERF. W.Werf 2.30 uur Ds. Post., Donderdag j.1. 'is door de Middenmeer 9 uur Ds. vd Wielen. Dienst van Gemeentewerken, Middenmeer 3.45 u. Ds. vd Wielen. in opdracht van het Gemeente- Slootdorp 9.30 uur Ds Meijering. „estiiur, aanbesteed het herbou- Slootdorp 2 30 ^mr Ds. Mey erhfg. -n van de poütie-womng te Dankzegging Wieringerwerf. waarin het kan- toor van Gemeentewerken zal GEREF. KERK Art. 31 K.O. gevestigd worden. W.-werf 8.30 en 3.45 De inschrijvingen waren als Ds. C. v. Kalkeren, volgt van Schouwerzijl. Timmer- en metselwerk L. Schotte, W.werf S. Zeegers en Zn., Jeugdsamenkomst W.werf. st p^n"as. Koopman, N.Niedorp f 21212 f 21200.—: 20575.— 20215.— Woensdagavond werd in de Geref. H. Lont. H.hoef Kerk te Wieringerwerf een samen - N.v. A. Kingma en Zn komst genouden van de gecombi- Slootdorp neerde Gereformeerde jeugd in p c Tuin, 't Zand De avond stond onder leiding mu van Ds. J. H. Post, terwijl ook dï D Medemblik predikanten van Middenmeer en Begroting t lf.ödb. Slootdorp aanwezig waren. Medewerking verleenden de I Glas- en Schilderwerk Chr. Muziekvereniging „Soli Deo C. J. Kingma, Slootdorp f 2116.- 19650.— 18689.— 18395.— Geertsma, Slootdorp 1885.- A. Braaf, Wieringerwaard 1752.60 „Flevo", De Haukes 1747.- A. de Beurs, Lambert- schaag 1690.- Begroting f 1813. Gloria", de dames B. en C. Broer, te Wieringerwerf, en de Heer No bel, declamator, te Leeuwarden. Ds. Post heette in een geestige speech allen welkom, waarna het gevariëerde programma v/erd af gewerkt. Op verdienstelijke wijze speelde ,Soli" diverse nummersMej. B. Broer zong gevoelvol „Gij badt op ene berg alleen", keurig begeleid,M. Geertsma, W.werf op het kerkorgel door haar zuster, P. Ruiter, Bergen Mej. C. Broer. Ook de andere J. Bodifee, M.blik nummers uit „Valerius' Gedenck- A. Nipshagen, M.meer klank" en een lied van Schubert, struik en Co.. Slootdorp kregen een uitnemende vertolking. De Heer Nobel ontpopte zich als 1 Centrale verwarming een prima declamator vooral zijn Heringa en Wüthrich, Electra J. Roozendaal, M.blik De burgemeester van Wieringer meer brengt ter algemene kennis, dat, in verband met gevaar van binnenkomen in ons land van gevallen van pokken, de gelegen heid zal worden gegeven tot a) kosteloze her-inenting van per sonen, die reeds eerder zijn ingeënt b) kosteloze inenting van kinde ren beneden de leeftijd van wee jaren, die tevoren nog niet zijn ingeënt. Zij, die hiervoor in aanmerking wensen te komen, gelieven dat uiterlijk 1 October a.s. ter secre tarie te Wieringerwerf onder op gave van naam en voornamen, geboorte-plaats en jaar, volledig adres en datum, waarop zij even tueel vroeger zijn ingeënt, hetzij schriftelijk, hetzij mondeling of telefonisch, mede te delen. Is men niet eerder ingeënt, dan dient dat bij de opgave te worden vermeld. Wieringermeer, 21 Sept. 1949. De Burgemeester voornoemd, LOGGERS. BANKET en BROOD plus kwaliteit, dat wordt bij KOK met zorg bereid. DEELNEMERS AAN DE RON DE-TAFEL-CONFEREN- TIE NAAR W.-MEER. Naar wij vernemen, zullen Zondag 33 deelnemers aan ue Ronde-Tafel-Conferentie, een bezoek aan Wieringermeer brengen. In Hotel Smit, te Midden meer, zal gedineerd worden. fijne humor viel zeer in de smaak. Wij noemen speciaal „Korte schets uit het Rotterdamse straat leven." Enige wedstrijden zorgden voor de nodige afwisseling, en waren „intelligentie-proeven" voor de deelnemers. De winnaars zullen nader bekend gemaakt worden. Na het zingen van de „Avond zang", werd de samenkomst na een dankwoord van Ds .Post, te half 12, gesloten. Het kerkgebouw was vrijwel ge heel gevuld. De collecte van „Draagt Elkanders Lasten." Met dank aan allen die op eni gerlei wijze hun medewerking ver leenden. bericht het Bestuur van het tuberculosefonds ..Draagt El kanders Lasten", uitgaande van het Chr. Nationaal Vakverbond, dat de opbrengst der collecte be droeg f 413.52. (Middenmeer f 198.38 Sloot dorp f 130.48 W.-werf f 84.66.) Haarlem H. Licher, Alkmaar F. Jimmink, Bergen M. H. Erkamp, Bergen Begroting 2000. f 476 460.— 460 452.50 450.— 450.— 3482.— 2350.— 2173.— 1890.— R. K. „D. W. 0." Reeds enige malen hebben we enkele nadere bijzonderheden ge geven over het komende toneel concours, dat deze vereniging deze winter zal organiseren. De deel nemende verenigingen zijn be kend, de jury is samengesteld en nu is het wachten op het bekend maken der te spelen stukken. Twee der deelnemende vereni gingen zijn ons bekend. De eerste R.K. „St. Bonifacius," van Krom menie, kwam vorig jaar wel heel goed voor de dag op het W.K.T.- concours en we mogen veronder stellen, dat zij ook dit- jaar weer een ernstig mededingster zal zijn naar de eerste prijs. De Kon. Rederijkerskamer „Ten Cate", uit Leeuwarden, kwam reeds verschillende malen uit op concoursen in Medemblik, ver wierf zij 2 jaar geleden een 2de prijs met minimaal verschil ach ter „Molière" uit Utrecht, in de polder onder haar nieuwe naam „Horatio" beter bekend. De beide andere verenigingen zijn ons alleen van naam bekend; haar spel hebben we nog niet mo gen zien..Wij zijn er echter zeker van, dat het D.W.O.-bestuur zon der goede inlichtingen geen uitno digingen verstuurd zal hebben. Men heeft, evenals W.K.T. .vorig jaar, abonnementen verkrijgbaar gesteld voor vaste bezoekers. De totale prijs hiervoor f 8.lijkt ons voor menigeen niet te hoog. De plaatsen zullen ook weer rou leren, dus een ieder heeft een paar keer een zeer goede en een paar maal een iets mindere plaats. Dit!.""5' systeem stelt iedere bezoeker te- - - vreden. Er is een verzoek gericht aan diverse verenigingen om een prijs of medaille beschikbaar te stellen er kwamen reeds diverse gunstige antwoorden in de bus bij de secre taresse Mej. v. d. Heyden. Zoals U ziet is ook deze to neelvereniging druk aan 't werk om ontspannings- en tevens cul turele avonden voor te bereiden. 100 Ruiters in actie. Zaterdagmiddag kan men ge nieten van de verrichtingen van de „Wienngermeerruiters", „Wi- ron" en andere rij verenigingen uit de kop van Noord-Holland, op het concours te Middenmeer (terrein K. Dekens, Schagerweg B 102, Middenmeer). De wedstrijden worden georga niseerd door de Landelijke Rijver- enigingen (District Nrd-.Holland- Noord), en vangen aan om 1 uur. Logiesbons voor de kampen. In verband met de opheffing van de hulp-secretarie moeten deze bons thans afgehaald worden aan het Raadhuis, Raadhuisstraat Wieringerwerf. EEN VERBETERING OP DE BEURS. Deze week zijn de eerste boxen op de Beurs geplaatst. Spoedig zullen er meerdere volgen, zodat over enige weken alle boxen aanwezig zullen zijn. Vlug en Vaardig. Zondag a.s. hoopt het heren elftal van „Vlug en Vaardig" uit te komen tegen A.V.A. 1 te Alk maar. Aanvang van de wedstrijd 10.30 uur. Vertrek per Naco-bus van 8.45 uur vanaf Slootdorp. De dames zullen een uitwed strijd spelen tegen D.E.S. uit St. Maarten. Aanvang 12 uur. Vertrek per Nacobus lijn Q 10.30 uur van Slootdorp. D. W. 0. - Nieuws. Het herenelftal van D.W.O. (handbal) hoopt Zondag naar Haarlem te gaan en daar H.O.C. in het veld te ontmoeten. Vertrek per Nacobus 11 uur. Aanvang van de wedstrijd om 3 uur. Het dameselftal vindt Zondag a.s. in K.S.V. van Heerhugo- waard zijn tegenspeler. Om 1 uur wordt per fiefs ge start vanaf Slootdorp. De wedstrijd vangt aan om kwart over vier. Het Jun. elftal heeft Zondag vrij. Een volgende maal hopen we iets te vertellen over de andere verenigingen op toneelgebied in de polder. J. B. DE KLEUTERSCHOOL VINDT ONDERDAK. Het Bestuur van de Kleuter school te Middenmeer heeft de zer dagen een noodwoning aan gekocht van de Coöp. Boeren leenbank, staande aan de Sport weg, voor het geven van aKleu- A.s. Woensdag komen wij hier nader op terug. 6 3 4 2 In dc maand Augustus i.1. nam de Wieringermeerbevol- king toe met 97 personen, doordat 16 kinderen werden geboren, 90 personen zich hier vestigden en 9 personen de Polder verlieten. Het inwoner-aantal bedroeg per 31. Augustus j.1. 6342. Flevo - Nieuws. WEDSTRIJD PROGRAMMA Zondag a.s. komt Flevo uit tegen Winkel 1. Deze ploeg is nog ongeslagen en het zal ons benieuwen, of het geheel gewijzigde Flevo-elftal in staat zal zijn de smadelijke nederlaag uit te wissen, welke het 14 dagen geleden tegen H.E.O. leed. Winkel is hier geen onbekende ploeg en voor het Gouden Kruis zagen we tussen Flevo en Winkel een snelle en spannende wedstrijd, die. naar wij menen, onbesKst eindigde. Er wordt wederom te Wierin gerwerf gespeeld, daar het ter rein in Middenmeer nog niet klaar is. We verwachten dat het bij goed weer wel weer druk zal worden, temeer daar ook Winkel een flink aantal suppor ters zal meenemen. Laten we hopen, dat de eerste punten binnengehaald zullen worden. De aanvang is bepaald op 2.30 uur. Flevo 2 trekt naar Kaagv. 4 en we verwachten, dat er in ie der geval één punt mee naar de Meer komt. De Flevo-jurfioren spelen Za terdagmiddag om 4 uur tegen Kaagvogels-junioren. Een zware opgave.

Flevo-bode: nieuwsblad voor Wieringen-Wieringermeer | 1949 | | pagina 3