STERKER dan de Haat W1EB1NGER NIEUWS RAAD WIERINGEN. WAARHEEN? alle kanten. Niettemin is de raad vrij in zijn keuze. De commissie wordt daarop in haar geheel herkozen t.w. de He ren D. Oden. P. D. Spaander. H. Bodde, C. Boersen en J. W. Boer. De Voorzitter sloot daarop de vergadering. OUD WETHOUDER LONT TOT advies uit en bekijkt de zaak van TIJDELIJK ETHOUDER GEKOZEN. Vrijdagavond j.1. kwam de ge meenteraad in spoedeisende zit ting bijeen voor het benoemen van een tijdelijke wethouder ter vervanging gedurende diens af wezigheid van Wethouder Bontkes die een chirurgische behandeling moet ondergaan. Afwezig waren de Heren C. J. Bosker en N. Mulder, de laatste met kennisgeving van verhinde ring. Na een welkomstwoord van de voorzitter (.Burgemeester Kolff) verklaarde wethouder Bontkes dat de fractie van de P. v. d. A. de oud-wethouder de Heer J. Lont Cz. als candidaat voor deze tijde lijke vervanging voordroeg. Wet houder de Visser verklaarde dat ook de rechterfractie haar stem op de Heer Lont zou uitbrengen. Hierna werd overgegaan tot stemming met als resultaat dat de Heer Lont- met 8 stemmen tot tij delijk wethouder werd benoemd. Voorts waren er 3 blanco stem men. De heer Lont nam deze be noeming aan. De Voorzitter feliciteerde de Heer Lont;, zeide het wethouder schap bij de Heer Lont, gezien de met hem opgedane ervaringen in de vorige zittingsperiode in goede handen te weten en sprak de hoop uit dat weth. Bontkes na zijn be handeling in het ziekenhuis is goede gezondheid zou terugkeren. Wethouder Bontkes zeide zich met een gerust hart onder behan deling te stellen omdat hem posi tief verzekerd was dat hij voor 100% hersteld weer zou terugke ren. Spr. hoopte dan zo spoedig mogelijk zijn werkzaamheden weer te kunnen hervatten. Kunstkring Wieringen. Maandag' 3 October a.s. brengt de Kunstkring Wieringen het eer ste stuk van dit seizoen. Opgevoerd zal worden „Nachtrepetitie" een geestig, charmant spel van de Franse schrijver Ferene Molnar. Een blijspel, inderdaad, maar de wetenschap, dat de opvoe ring' wordt verzorgd door Ne derlands beste toneelgezelschap „Comedia" uit Amsterdam en de herinnering aan de uitzon derlijk goede opvoering van dit zelfde „Comedia" met „Vorste lijke Emigranten" in Maart van DOOPSGEZ. GEMEENTE. Lees- en Vertelclub. Donderdag 29 Sept. van 4.305.30 in de Con sistoriekamer. Nieuwe leden wel kom. Kring van Jonge Zusters. Don derdag 29 Sept. n.m. 8 uur Be spreking winterprogramma. Alle leden worden verwacht. DE CATECHISATIES ZIJN BEGONNEN De uren zijn (voorlopig) Vrijdag 56 uur leerlingen van 14 en 15 jaar. 89 uur leerlingen boven 16 j. 910 uur a.s. dopelingen. POSTDUIVEN-NIEUWS. Zondag 25 Sept. hield de P. V. „De Luchtpost" haar laatste 04 wedvlucht van dit seizoen en 62 wel vanaf Quievrain. Afstand 1—2 295 Km. Succes - Nieuws. Uitslagen van de op 25 Sept. 1949 gespeelde wedstrijden Succes 1 Q.S.C. 1 Succes 2 Randers 2 I Succes 3 B.K.C. 3 I W.-waard 2 Succes 4 Texei a Succes a Dat Q.S C niet voor de poes is wisten we al en daaromtrent had den wij de Successers al enigszins ingelicht. Dat 't echter een der gelijke grote nederlaag zou wor den hadden we eerlijk gezegd niet q Pathuis 45. verwacht. De bezoekers beschik-1 ten inderdaad over een goed ge- i r. trainde ploeg, die technisch op een rr ITOll - PiieuWS 7—11 Er namen 24 duiven aan deze 1—31 vlucht deel. Snelheid eerste duif 1077 M. [per minuut. Uitslag viel als volgt N. Helsloot 12. G. Edens 3; Nogmaals „Jody en het Hertenjong." Doordat velen moesten worden teleurgesteld A&1 Woensdag, Don derdagavond wederom deze voor treffelijke technicolor-film wor den vertoond in Cinema de Haan. Degenen, die alsnog deze film willen bewonderen voorzien zich tijdig van plaatskaarten door de te verwachten grote toeloop. heel wat hoger peil staat dan de thuisclub. Het ging bij Succes veel j I te lauw, de bezoekers waren steeds j eerder bij de bal en deden er al- j Wiron 1 Hollandia 1, 12 S.R.C. 2 Wiron 2, 6—0 Het .is Wiron niet gelukt de dit jaar, 2Sl de Kunstkringen INSCHCT met ongeduld naar Cinema de Benoeming leden Woning - Commissie. De leden van de Commissie in gevolge de Woonruimtewet moe ten jaarlijks worden benoemd. B. en W. bevelen de thans zitting hebbende leden voor herbenoeming aan. De Heer Borgdorff zeide gaarne te hebben gezien dat een voor dracht van tenminste 10 personen was ingediend opdat ?r vrijere keuze zou zijn. De Voorzitter zeide dat hier slechts een aanbeveling is gedaan. Men is dus vrij de persoon te kie zen dié men wil. Spr. merkt ech ter op dat de commissie naar het oordeel van B. en W. uitstekend werk doet en dus wel voor herbe noeming in aanmerkng komt. De Heer J. Lont Cz. Ik heb het werk van de commissie van nabij meegemaakt en dit leren waarde ren. Zij vervult haar taak zeer correct en tot volle tevredenheid. De commissie die haar sporen heeft verdiend, verdient het te worden herbenoemd. 't Is in 't belang van de gemeente. Ook de voorzitter prijst de com* missie. Ze doet haar werk neu traal en goed. Het is te begrijpen dat men niet ieder kan tevreden stellen. Als er een huis vrijkomt zijn er wel 100 liefhebbers. De commissie brengt echter steeds een met redenen omkleed Haan drijven. Het stuk is overigens van ge heel ander genre doch het zal de lezer genoegen doen te verne men, dat Han Bentz van den Berg ook in dit stuk de hoofd rol vervult. Naast hem zien weJ J o.a. Ellen de Thouars, Ton Lutz enz., allen artisten van het eer ste plan. De grote pers spreekt één woord van lof over het meester lijke spel. De inhoud van het stuk raakt weliswaar geen pro blemen en vragen van de dag, maar zal de zorgen en zwarig heden van alledag voor een paar uur volkomen doen ver geten. 't Wordt ongetwijfeld een mooie avond. WIJZIGING BETONNING WADDENZEE. De zwarte stompe ton no. 1 is voorzien (afgeknotte kogel.) De rode spitse ton no. 1 met bol en de rode spitse ton no. 2 in het Stortemelk in het zeegat van Terschelling zijn erügszins verlegd. In het Zuider Stortemelk is een rode spitse ton no. 1 met bol gelegd op 53 gr. 18' 47" Nb, 5 gr. 1' 4" El. SCHAAKCLUB „DE KRAAIEN" Begin October begint de Schaakclub „De Kraaien" haar schaakcompetitie weer. Iedereen die dit mooie spel kent of wil leren, kunnen zich opgeven bij wedstrijdleider G. Hekman, Den Cever. BEKENDMAKING. Extra - inenting. Burgemeester en Wethouders van Wieringen maken bekend, dat op Woensdag, 5 October a.s., des nam. 3.30 uur, in het gymnastiek lokaal van de O. L.-school te H.-hoef, de extra-inenting tegen pokken zal plaats vinden. De aandacht wordt er op geves tigd, dat deze gelegenheid alleen wordt opengesteld voor die perso nen, die zich vooraf ter gemeente secretarie hebben opgegeven. Wieringen, 28 Sept. 1949. Burgemeester en Wethouders van Wieringen, L. C. KOLFF, Burgem. tijd wat goeds mede. Nee Succes- punten thuis te houden, sers er zal veel harder aangepakt j Wiron 2 werd verpletterd met dienen te worden, om een herha- 60. 15 min. voor het einde ling van het vorige seizoen tel stond het nog 20 voor SRC. voorkomen. Over de wedstrijd zullen we maar niet al te veel uit- A. Tienstra stond als een rots in de branding, iedere aanval weiden Met de rust was de standstrandde h maar 15 min. reeds 0—2 en onmiddellijk daar- _7_. K1J onmiddellijk na werd het 03, als gevolg van onvoldoende samenwerking in het verdedigingsblok. Het slot kwam, met een alleszins verdiende en smadelijke 04 achterstand. Succes 2 won met 6—2 van een met 10 man spelend Randers 2. Het feit, dat de gasten na rust met 8 man overbleven, getuigt niet van grote kracht van de S.-reserves. Ook Succes 3 moest in een zeer slecht gespeelde wedstrijd de eer aan de bezoekers laten, terwijl de oudjes van het vierde zich met 71 door Wieringerwaard 2 lieten conserveren. Last van de warmte heren. De A-adspiranten deden het uitstekend door het toch lan voor het einde, moest ook hij het hoofd buigen. Wiron 1 Hollandia 1 is een zeer typische wedstrijd gewor den. En de meeste bezoekers zullen wel hoofdschuddend het I veld verlaten hebben. Wiron maakte drie zuivere doelpunten en verloor toch met 21. Hollandia won de toss; Wiron trapte af, van aftrap af, ontspon zich een aardige wedstrijd. Na drie min. spelen kwamen er een snelle aanval over links. Mid- voor G. Komduur, schoot dade lijk de bal naar Holst, die een back voorbij sprintte en de kee per kansloos sloeg. „Off side" niet zwakke Texel op eigen terrein meende scheidsrechter Manael. een 31 nederlaag toe te bren gen. Bravo jongens. L Gedeprimeerd speelde Wiron verder, het spel werd er niet mooier op, er werd fors ge speeld. Na 15 min. wist Hol- van 1 landia door een strafschop de stand op 10 te brengen en 10 TONEGIDO-NIEUWS. Zondag wisten de heren Ton. hun eerste competitie-wed strijd tegen Bloemendaal te win-j min. voor rust door een blunder in de achterhoede van Wiron zelfs op 20. In de tweede helft kreeg Wi ron het windvoordeel. Nog is [er niets verloren. Bij een ver nen met 104. Ruststand was 42 in het voordeel van Tonegido. Voor de, rust was het een nog al gelijk opgaande strijd, waarbij beide doelen nogal'eens in gevaar [schot liep M. Tijsen door, en verkeerden, doch na de rust stond plotseling alleen voor de was Ton. de sterkste B.G.V. het tempo niet den en wist Ton. de stand jte voeren tot 104. Het mocht onze VAN DUIN, Secr. j gelukken de eerste tegen Rood Zwart uit Kromme en kon;keeper. Bij het duel tussen kee- volhou- per en Tijsen, wist de doelver- op [dediger de bal nog weg te wer ken, echter voor de voeten van dames niet,onze linksbuiten, die de bal in uitwedstrijd het verlaten doel trapte. Scheidsrechter wees echter niet jnie te winnen. Maar ondanks naar het midden, maar gaf „bui dat, was het een uiterst sportief tenspel voor Tijsen, die, toen Woensdag en Donderdag 8 uur Cinema de Haan Film „Jody en het Hertenjong." 28 September „Het Nederlands Bijbel - Genootschap houdt een Ledenvergadering in de Geref. Kerk te Slootdorp. Donderdag 29 September, 9 uur Baggerdemonstratie op het bedrijf van de Heer J. Bierens, West-Graftdijk. 30 September nm. 2.15 uur, Opening nieuwe Visafslag te Den Oever. 1 October komen in Hotel Smit, M.-meer het Streker Mannenkoor en de gem. Zangvereniging St. Theresia v. Wervershoof. Zaterdag en Zondag muziek-ensemble „Agnes Offermans" in Café- Restaurant Kooi- en Meerzicht" Poelweg, Westerland. 3 October Uitvoering Kunstkring Wieringen. Opgevoerd wordt „Nachtrepetitie", door „Comedia", A.'dam. Donderdag 6 October 's av. 8 uur Filmavond in de Gereformeerde Kerk te Slootdorp. beg'in van de competitie. Direct nadat (gefloten had, elftallen vol enthousiasme de bal in het doel werd getrapt, de scheidsrechter1 helemaal geen deel aan het spel begonnen beide [nam. Er ontstond een woorden- te (wisseling, zowel in als buiten spelen. De strijd ging vrijwel!de lijnen, maar na een onder - ;elijk op. De ruststand kwam met 22. Na de'pauze nam Ton. spoedig de leiding (32) De R.Z. dames zetten echter alles op alles en zagen hun werk bekroond met een doelpunt. De spanning steeg. Even liet Ton. het er bij ziitten en de tegenpartij benutte de kans. (43.) Deze stand werd niet meer gewijzigd. Dames, a.s. Dinsdag begint de zaaltraining weer. Zijn we alle maal om zeven uur aanwezig breking van 5 min. bleef de scheidsrechter bij zijn beslissing „buitenspel.' Eindelijk 15 mir^ voor het einde wist A. vd Kleij de stand op 12 te brengen. In het laatste kwartier spelen 21 spelers op één helft, het Hol- landiadoel wordt belegerd. Wij telden in de laatste 10 min. ze ven corners over rechts, een hard schot van Komduur tegen de lat, maar Hollandia hield stand en sleepte een overwin ning uit het vuur. Feuilleton. Oorspronkelijk Nederlandse roman door H. van Heeswijk. Ik heb toen naderhand veel met vader gesproken mijn aanstaan de man was niet onbemiddeld, maar vader wilde er niet van ho ren. Ten slotte werd ik op een middag zo kwaad, dat ik hem zei, dat ik dan zonder zijn toestemming met hem ging trouwen. Tenslotte heeft vader zijn toestemming ge geven, maar het ouderlijk huis was van de dag van ons huwelijk af voor ons gesloten. Vader be schouwde mijn huwelijk als een mesalliance en daarom wilde hij niets meer van me weten. We wa ren gebrouilleerd. We trouwden in November en betrokken een kleine villa in Voorburg. We leefden twee jaar gelukkig. In die tijd werd onze kleine jongen geboren. Toen trof ons het eerste leed. Mijn broer was plotseling verdwenen. Nu moet U weten, dat mijn broer in (21 Leiden studeerde. Hij was de eni ge, die ik van de familie nog ont moette en ik dacht niet anders of hem was een ongeluk overkomen. Want hij was de week tevoren nog bij ons geweest, gezond en wel. Nimmer werd meer iets van hem vernomen. Spoorloos bleek hij verdwenen te zijn. Een jaar later verongelukte mijn man en alsof dat nog niet genoeg was, kreeg ik enkele maan- I den daarna het bericht, dat het lijk van mijn broer gevonden was. Ik ging onmiddellijk naar Leiden naar het ziekenhuis. Dat ogenblik zal ik nooit vergeten. Men bracht mij in de lijkenkamer. Daar lag j hij, nagenoeg onherkenbaar, want het was al bijna twee jaar gele den, dat hij vermoord werd. Ik herkende hem aan z'n kleren, mijn enigste broer Willem, ver- I moord door zijn eigen vriend, naar ik later hoorde Antoon was bleek als een dode, bij het horen van de laatste woor den, opgesprongen. „Wat zegt U Uw broer Willem „Ja", antwoordde ze verwonderd; „hebt u hem gekend Hij beheerste zich met moeite en zette zich weer neer. „Was hetWillem Bosch van Dra- kenstein vroeg hij langzaam, alsof hij met angst de bevestiging tegemoet zag. „Ja", antwoordde de vrouw. „Het was mijn enige broer. U kende hem Hij knikte met moeite. Dikke zweetdroppels parelden over zijn voorhoofd. „Ik heb hemzeer goed gekend", bracht hij er met moeite uit. „Dan bent U Tine Het was alsof ieder woord hem pijn deed. „Ja. Hij heeft zeker wel eens over mij gesproken, nietwaar Wij hielden veel van elkander en als hij in moeilijkheden zat, kwam hij altijd naar me toe. Zijn stu die kostte veel geld en vader had niet veel te missen, daarom sprong ik wel eens bij. Hij was juist een paar dagen voor hij verdween, bij me geweest, maar ik had toen geen contanten in huis. Hij had met kaarten verloren, hij was een; hartstochtelijk kaarter. Ik denk dat het zijn enige ondeugd was. U weet misschien alles van de moord af U was ook student. Antoon knikte, nog steeds ont zet. „Ik was een van zijn beste vrienden", antwoordde hij zacht. „Het was verschrikkelijk," ging zij voort. „De dader heeft, naar ik hoorde en in de kranten las, vijf jaar gehad. Vijf jaar Voor zo iemand moest de doodstraf nog bestaan of anders had hij levens lang moeten hebben." Antoon schrok en keek haar aan. Op haar gelaat lag een vreemde uitdrukking, die hij er nooit op gezien had. „Maar", antwoordde hij hape rend „Weet U wel, dat het zijn bedoeling niet was om Willem te doden Hij is ook niet veroordeeld wegens moord, maar voor mishan deling, de dood tengevolge heb bende." „Zijn bedoeling of niet. Hij heeft het toch gedaan. Voor zulke indi viduen moest geen medelijden be staan. Daar moest de natuurwet voor heersen Oog om oog, tand om tand. Hij is nu weer vrij, het is al meer dan zeven jaar geleden, dat het lijk van mijn broer gevon den is. Men vertelde mij, dat de dader een rijkeluiszoontje was. Hij zal nu wel weer ergens op de wereld zitten genieten van zijn geld, niet meer denkend aan zijn daad. O als ik er nog aan terug denk, hoe mijn arme broer daar lag, dan haat ik zijn moordenaar. Ja, ik haat hem". Antoon keek haar ontzet aan. De woorden waren hartstochtelijk over haar lippen gekomen en er lag een wrede trek over het an ders zo zachtmoedige gelaat. Hij zag haar ernstig aan. „Weet U.wat een Friese schrijver eens gezegd heeft, mevrouw „Hij die een misdaad begaat, zondigt zwaar, maar hij, die niet weet te vergeten, zondigt zwaarder, dan hij die de slag toebracht." „Zou die man zich wel eens in mijn positie bevonden hebben Ik denk van niet. Want anders had hij nooit zoiets geschreven. U kunt het U ook niet indenken wat het is, eerst je man, en dan enkele maanden later je enige broer te verliezen Dat is genoeg om de wereld en de mensen te haten. Maar vooral de mens, die i je het leed toebracht. Zulke men sen worden enkele jaren opgebor- gen en dan gaan ze de maatschap pij weer in, vrij als een vogel in de lucht. De beschaafde wereld I zegt dan ze zijn gerehabiliteerd. Met een brandmerk moesten ze 1 rondlopen hun leven lang. Dat is recht." (Wordt vervolgd.)

Flevo-bode: nieuwsblad voor Wieringen-Wieringermeer | 1949 | | pagina 2