WIERINGERMEER NIEUWS DE WIERINGERMEERFANFARE ORGANISEERDE EEN SOLISTENCONCOURS. WONINGBOUWVERENIGING „SLOOTDORP VOORUIT." Mej. DANGERMONDT, Enkhuizen behaalde met accordeon het hoogst aantal punten over beide dagen. Weinig belangstelling van Wieringermeerders. „Was muziek en zang er niet,. Mevr. P. Scholten-Theunisz, Op- het leven had geen waarde", aldus j meer, Zang 158 p, Chr. Bond v. PI. Vrouwen. Flevo - Nieuws. Door 43 overwinning op De Kleuterschool. De afdeling Wieringermeer ver- gaderde j.1. Donderdag in „De- Maaier" te Wieringerwerf. Bij verhindering van de presi- schreef voorzitter Korver in het begroetingswoord in de concours- gids. Inderdaad, muziek en zang be horen een ruime plaats in ons le ven in te nemen en uit. de deelna me (60 solisten) bleek ook wel, dat vele mensen trachten op dit terrein iets goeds naar voren te brengen. Jammer, zeer jammer was het, dat niet meer polderbewoners de gelegenheid hadden aangegrepen, om één van de avonden bij wonen. Het programma was al leszins de moeite waard. Natuur lijk waren er haken en ogen, (waarom beide avonden zo laat begonnen), maar over 't geheelj tal punten). C. Kostelijk, Baryton 152 p. J. Keuning, Zaand., Bas 15372 p. J. Lammes, Edam, Bugel 16972 p. J. N. Weel, Wognum, Declama tie 1537a p. C. de Waard-J. Uitentuis, Edam, Piston-Bugel 1537a p. Mevr. Kamminga-Geertsma, Nd. Scharwoude 150 p. J. Jongejans, Assendelft, Piston 152 p. D. Spoelstra, Enkhuizen, Alt saxofoon 1737a p. J. Hoogesteger W. Moerbeek, te Barsingerhorn Accordeon, 1547a p. M. de Vries, Amsterdam, 160 p. Mej. J. Dangermondt, Enkhuizen Accordeon 1767a p. (Hoogste aan- Enkele actieve bestuursleden! Twisk kan Flevo voorlopig van de Kleuterschool zijn dezer even rustiger ademhalen, dagen begonnen met de inzame- en zonder ling voor de financiering van de Zonder Oosterveld dente wegens familieomstandig-J Strobbe moest een gewijzigd Fle- aankoop van de noodwoning aan heden, opende Mevr. Oostenbrug vo-elftal de strijd aanbinden, de Sportweg. Aannemer Wassink op gebruikelijke wijze de vergade- Schwegman kwam nu met Töpfer is inmiddels reeds begonnen met ring. op de backplaats en Jager fun- het uitbreken van tussenmuren, Medegedeeld werd dat de jaar- geerde als spil. Dit is een zeer ge- opdat men enkele ruime lokalen vergadering op 17 Nov. a.s. gehou- slaagde opstelling geweest, want krijgt. de de Twisk-middellinie maakte de den zal worden. Het ligt Binnenkort hopen wij nog na- bedoeling deze door „eigen krach- fout niet voldoende achter haar der op het gereedkomen van de ten" te verzorgen men kan zich voorhoede mee naar voren te trek- school terug te komen. hiervoor opgeven bij het bestuur, ken. Er ontstond dus een vrije Verder zal er weer een Kerst- ruimte in 't middenveld, die de bijeenkomst georganiseerd wor- Flevocrack Jager dankbaar tot den. Volgende week wordt Zater- zijn operatieterrein maakte clff, TT 0 Hierna kreeg de spreekster voor keer op keer stelde hij met hoofd gespeeld, vertrek 3 uur van deze middag, Mej. Janssen, gele-|en benen zijn voorhoede in staat Slootdorp. Opstelling als tegen genheid voor het houden van een de Twisk-achterhoede te veront- Schagen b, geleider de heer W. rusten. Deze achterhoede vond j van Liere. juist Bert Bouma in prima vorm lezing, toegelicht door lichtbeel den, over „KinderbescJ^.^iing." Spr. noemde allereerst het baan brekend werd van de Heer Fran ken, in Duitsland, die het eerst een gebouw inrichtte voor verzor ging van gevallen kinderen. In ons land mag met ere ge- tegenover zich, zodat zij handen meer. Reserve J. Top en H. Blaak- vol werk kreeg. Het eerste kwar tier wist de Twiskdoelman zijn heiligdom nog schoon te houden maar in de 18e minuut was een JVC a Flevo b, vertrek om 3 uur uit Slootdorp, geleider wordt nog aangewezen. hard schot van Bert Bouma hem j. Top. K. Nieuwhof. B. J. Wet- noemd worden de naam v. Ds. O. te machtig 01. Dezelfde speler ting. K. Breebaart. D Kok G. Heldring, die in Hoenderloo het maakte er even later zelfs 0—2 vaiM je Boer" H Blaakmeer G. eerste tehuis stichtte, en later deen toen leek het Flevo-kruit ver- 7~r Heldring-Gestichten, huizen van schoten. Juist voor de rust wist j* J genomen was er voor liefhebbers j veel te genieten. Ook kregen wij de indruk, dat Zuid-Scharwoude, vooral de eerste avond de jury de i cordeon 15172 p. Mej. A. v. Kuyk, Enkhuizen, Ac- personen te lang op het podium lie£ staan, voor zij konden begin nen. Dit werkt nu eenmaal niet geruststellend. Maar ondanks deze critiek mo gen we zeggen, dat de Wieringer- meerfanfare naar buiten een goe de indruk van onze polder heeft medegegeven. Het waren propa ganda-avonden die er zijn moch ten. De deelname was zoals reeds gezegd prima te noemen, we mis ten echter vele Wieringermeerders onder de deelnemers. Slechts een enkele had het aangedurfd uit te komen, en dat dit met succes kan gebeuren liet de Heer S. Visser te Wieringerwerf ons zien, door met 156 punten een royale le prijs uit zijn accordeon te trekken. De jongste deelnemer, P. Ho- ningh Wzn., te Winkel 14 jaar oud. kreeg voor zijn clarinet soli lof van de jury. Terecht verdiende Accordeon 138 p. lof Over de Jury was men zeer te vreden. Natuurlijk zijn er altijd personen, die menen het beter te weten, maar men kon tevreden zijn over de beoordeling en de cri tiek. De jury werd gevormd door de Heren Alt- R. Nieuwboer, Waarland, saxofoon 1507® p. L. B. v. d. Poll, Oosterbeek, Zang 1637a p. S. Visser, Wieringerwerf, Accor deon 156 p. A. Prins, Zaandam, Zang 164 p. P, Honingh Jr., Winkel, Tuba 159 p. A. Zwanink, Hippolytushoef, Sopr.-saxofoon 168 p. Co Ralters, Den Oever, Accor deon 157 p. P. Honingh Wzn., Winkel, Cla rinet, lof van Jury, 14 jaar, 157 p. 2e prijswinnaar werden onder anderen A. Schagen. Hippolytushoef, Trombone, 138 p. Mej. M. Smid, Den Oever, Ac cordeon 147 p. Mej. Gré Bakker, Den Oever, Tuba i barmhartigheid, te Zetten. Ds. Heldring werd opgevolgd door Dr. Pierson. Onder zijn lei ding werd het werk der barmhar tigheid uitgebreid in die zin, dat men ook de belangen der onge huwde moeder ging behartigen. Voor haar werd het Magdalena- huis gesticht. Ook memoreerde spr. hetgeen Dr. Pierson verricht heeft ten aan zien van de wetgeving op het- ge bied der kinderbescherming. Spr. liet in haar lezing tot ui ting komen dat het hoofddoel der christelijke barmhartigheid is De veriatenen te brengen tot Je zus, de Goede Herder. Nadat spr. nog verschillende vragen beantwoord had, werd, na een woord van dank aan Mej. Janssen, de vergadering gesloten. Het zaaltje was voor deze gele genheid op uitnemende wijze door de Heer Neep verduisterd. WEER 'N SYMBOOL VAN 'T MOOIE HERFSTWEER oBij de Heer A. C. Beets aan Glabbeek, Naüta en'de Wierweg, kwam een eend ne~n, terwijl "tevenT de' Jubo-fUm kwam de Graaf, terwijl de Heer Tjalling met jongen voor de dag. Dito als begeleider optrad. Het solistenconcours behoort weer tot het verleden en we be twijfelen of er in de Wieringer meer ooit weer een dergelijk •festijn zal worden georganiseerd. Mocht dit - echter wel het geval zijn, dan kunnen we U bij voor baat reeds aanbevelen, eens even om de hoek van de deur t-e kijken. Tien tegen één, dat U een goede plaats zoekt en blijft. Onze hulde aan de organisatoren. N.C.R.V.-Ster-avond te Middenmeer. „Vrij en Blij" komt. Van de plaatselijke correspon dent der Ned. Chr. Radio-Vereni ging, de Heer G. Vos, te Midden- meer, ontvingen wij de medede ling dat er op Donderdag 17 Nov. a.s. een N.C.R.V.-Sieravond geor ganiseerd zal worden in de grote zaal van Hotel Smit. Het bekende Ensemble „Vrij en Blij" zal zijn medewerking verle- Twisk door haar middenvoor de achterstand te verkleinen tot 21. Na de rust zagen we een ster- N.N. ker Flevo regelmatig voor hetsebos. Chr. de Meijer, K. Bijsterveld Reserve's A. Baart. J. Hul- Twiskdoel opereren, maar succes kwam aan de andere kant toen Het c elftal nog steeds onge slagen, gaat onder leiding van de rechtsbuiten in buitenspelpo- de heer Munter naar Den oeVer sitie de gelijkmaker ter wereld bracht. Door beter veldspel wisten onze jongens de strijd weer naar om daar om 4 uur tegen Wi- ron b te spelen, een moeilijke de Twiskhelft te verplaatsen en wedstrijd, het was Nicolai die met een mooi De opstelling is schot van de vleugel de stand op F. Crans C. de Jong, D. van der 3—2 bracht. Door goed doorzetten Wal, D. Ploegstra. A. Bil. van alle aanvallers werd even la- ]vT. Schaafstra. ter de Twiskdoelman zo in !t nauw van Dijk. gebracht, dat hij niet anders kon doen dan de bal in eigen doei te slaan (42). In de laatste 10 minuten trok, de gehele Twiskploeg naar voren en onze achterhoede moest met kunst en vliegwerk het doel schoon H. Schoutsen, Kroeze, A. Keet G. Bandringa Reserves H. vd Peppel. G. Visser, Jb. Roozendaal, K. Brak, Zaterdag 29 October spelen houden. Toch wist Twisk in de de welpen in Oudesluis tegen laatste minuut de einduitslag voor Cudesluis welpen, haar nog iets gunstiger te maken door de linksbinnen, die uit een Inplaats van Woensdag wordt kluwen van spelers wist te doel-|^e zaaltraining a.s. Donderdag a 1 gehouden. Twisk staat nu eenzaam onder j.\vibh. ataat nu ^iiz.a.a.u.1 uiiucx 33 aan met 0 punten, zodat Flevo zich J onveranderd, enigszins uit de gevaarlijke zone heeft gespeeld. Het Zaterdagmiddag-eerste stuurde Andijker Boys met een 52 nederlaag huiswaarts en ver- De aanvangstijden D. ÏL 0. - Nieuws. 3 overwinningen. Zondag j.1. was een heel goede beterde hiermede haar positie op-dag voor D.W.O., daar de drie vertoond zal worden. De winnaars van le prijzen wa ren K. Kok. Broek op Langendijk, Tenor 15172 p. C. de Boer J. Lammes, Bugel duet 157 p. A. G. Mohr, Medemblik, Decla matie 155 p. S. Galis, Opmeer, Zang 158 p. C. de Boer, Edam. Bugel 169 p. J. Kok, Bergen, Zang 151 p. Partij van de Vrijheid. Afd. Wieringermeer. Vrijdagavond kwam bovenge noemde afdeling in Vergadering bijeen in Hotel Smit te Midden- meer. Deze vergadering stond o.l.v. de nieuwe voorzitter, de Heer J. de Veer. De notulen, gelezen door secr. Breebaart, werden onder dankzeg ging goedgekeurd. Het belangrijkste punt van de agenda was de candidaatstelling voor de komende Provinciale Sta ten verkiezing, kring Den Helder. Als lijstaanvoerder zal de afdeling de Heer P. Blaauboer te Barsin gerhorn candidaat stellen. SPOEDIGE BOUW VAN 40 WONINGEN. Jl. Vrijdagavond hield de Woningbouwvereniging „Sloot dorp Vooruit", onder leiding van haar Voorzitter, de Heer B. Schalkwijk, een belangrijke ledenvergadering in Hotel „Lely.' De voorzitter deelde in zijn ope-1 woordelijkheid ten deze van het uingswoord mede, dat de mogelijk- Gemeentebestuur, de wens tot heid bestaat dat de vereniging toezicht van deze instantie iets voor 1950 een toewijzing zal krij- - vanzelfsprekends is. gen voor 40 woningen, terwijl er Sommige leden zagen in het sprake van is, dat de vereniging voorstel een „opgedrongen be- in de toekomst ook het beheer zalstuursvorm", en wilden liever niet de ranglijst. Ruststand 00. De Junioren verloren met 40 van Watervogels Jun. Een mager resultaat. Flevo C speelde gelijk tegen Nw. Niedorp C, terwijl de B-tjes een 32 overwinning behaalden op Schagen B. Verheugend was het resultaat, dat onze jongste spelers, de Flevo-welpen, behaalden op Wieringerwaard-welpen. Het werd een grandieuze overwinning 41. Het Zondagmiddag-tweede ten slotte moest in een spannende wedstrijd met wisselende kansen de punten laten aan Winkel 3, zo dat deze ploeg voorlopig op eigen terrein gespeelde wed strijden alle werden gewonnen. Met elkaar werden 30 goals gemaakt, terwijl D.W.O. slechts 1 tegenpunt behoefde te incas- saren. Heren - H.O.C. 3 20—1 D.W.O. nam in deze om 2 uur gespeelde wedstrijd on middellijk de leiding en na 5 minuten spelen volgde het eer ste doelpunt uit een goed opge zette aanval. Direct daarop nam H.O.C. re- onbe-!va"clle C-U Met de rust was echter de dreigd leider van 4 M is geworden. Van de 4 jeugdwedstrijden -5tand reeds 6—1 voor D.V .O. door Flevo gespeeld, werden er En na de pauze gmg de over- 3 gewonnen. Alleen de Junioren rompeïng der Haarlemmers voort en wisten de Wiennger- De Heer K. H. Kroeze zal even eens ais candidaat naar voren Slootdorp te bouwen huizen, worden gebracht. Hierna werden nog enkele huis- bureauhuizen zal een waarde ver krijgen over de Bouwbureauhuizen ter plaatse. Het laatste zal echter niet geschieden dan na rijp be raad. Na behandeling van het huis houdelijk reglement werden op voorstel van het bestuur tot com missarissen der vereniging be noemd de Heren H. A. Bakker, A. C. Kemmeren en F. Kootstra. Hierna bracht de voorzitter het voorstel van B. en W. in bespre king, behelzende medewerking te verlenen aan de instelling van een instituut der drie woningbouwver enigingen en- het Bouwbureau „De Wieringermeer", voor het gemeen schappelijk voeren der admini stratie Het. toezicht over dit instituut zou uitgeoefend kunnen worden door de voorzitters der drie wo ningbouwverenigingen, een verte genwoordiger van de Stichting Bouwbureau „De Wieringermeer" en een vertegenwoordiger van het Gemeentebestuur. De gezamenlijke waarde der 40 in aanbouw zijnde huizen te Mid denmeer. de 48 montage-woningen te Wieringerwerf en de 40 in be nevens alle over te nemen Bouw- houdelijke punten behandeld.] tegenwoordigen van 672 millioen waarna voorzitter de Veer de door J gulden. de mist slecht bezochte vergade ring sloot. De vergadering was het er over ieens, dat, gezien de grote verant- samenwerken met de Stichtng Bouwbureau. Daar echter de secretaris van de Nationale Woningraad in een door hem geschreven artikel de raad gaf geen eigen administratie te beginnen, indien men niet be schikt over minstens 300 wonin gen, zagen andere leden in geza menlijk administratief beheer, ook met het Bouwbureau, meer voordeel. Op voorstel van de Heer Van Kemmeren werd ten slotte beslo ten betreffende deze kwestie het advies te vragen van het bestuur van de Nationale Woningraad dit voorstel werd op ver zoek van de Heer Van Wijck aan gevuld in die zin, dit advies in te /erloren met 40 van Waterv. De tegenpartij was gelijk zo vele tegenstanders, technisch en lichamelijk beter, terwijl bij de onzen ook Blaakmeer wel ge mist werd. Volgende week spelen de Junioren thuis tegen Bergen om 4 uur. waarschijnlijk te Midden- meer. De opstelling is als tegen Watervogels, alleen Greidanus is vervangen door C. Pouwer. Geleider de heer Jannenga. Het a elftal won in Schagen met 32 van Schagen b in een vrij goed gespeelde wedstrijd, waarin een moment voorkwam van subliem spel, zoals we bij Flevo's eerste dit jaar nog niet gezien hebben. De bal werd na melijk op een gegeven ogenblik zuiver van achteren naar onze winnen in samenwerking met de I rechtsbuiten Mooij gespeeld. meerders de stand op 201 brengen. te Dames - Geel Zwart 90. Wederom wisten de dames haar tegenstanders de loef af te steken, thans in de wedstrijd tegen Geel Zwart, om 4 uur te Slootdorp gespeeld. Vóór de rust wisten de dames 5 keer te scoren: na de rust kwam het D.W.O-doel even meer onder druk, doch de keepster was in prima conditie. Nog 4 maal belandde de bal in het Geel- Zwart-net, zodat het elinde kwam met een 90 overwin ning voor D.W.O. Dames-Junioren - Geel Zwart A 10. In deze om 5 uur gespeelde spannende, ietwat rommelige woningstichtingen in Middenmeerdeze omspeelde een paar tegen- wedstrijd, wist D. na 5 minuten en Wieringerwerf. In de rondvraag werden diverse vragen gesteld en proble standers en plaatste hoog voor;spelen te scoren (10). Met de n°£doel, waarna Rinus Venema ze stand ging de rust in. ble" met een prachtige kopbal tegen. Geel Zwart was na de rust b^s uur 5a |de onderkant van de lat plaatste, meest in de aanval. Een 2-tal sfukk-rn nn fP 611 6 vraag De terugspringende bal werd on- doelpunten werden gemaakt, stukken op te lossen. De Gemeente-architect lichtte middellijk door Halsema inge-jdie echter door de scheidsrech- hierbij nog onderscheidene pun-schoten. Direct hierna weer een ter riiet toegekend konden wor- ten toe. goede aanval, waaraan de gehele I den. voorhoede te pas kwam, en Ve- Ook werd nog medegedeeld, dat naderde de keener onvoorziene omstandighedenpasseeide de keeper voorbehouden reeds in Januari derde maai. met de bouw der 40 woningen in Slootdorp begonnen kon wor-. den Flevo c - N. Niedorp b 22 F. Welpen - W.Waard Welpen 411 Zo eindigde deze wedstrijd in voor j een 10 overwinning voor D.W.O. De beide dames-elftallen staan nog steeds bovenaan. Het gaat goed met D.W.O.

Flevo-bode: nieuwsblad voor Wieringen-Wieringermeer | 1949 | | pagina 3