WIERINGER NIEUWS RAAD WIERINGEN. WAARHEEN? k. n. v. b. n. H. V. b. ENIGE DER BELANGRIJKSTE VOORSTELLEN GEVEN WE HIER IN HET KORT WEER. Kleuterschool H.Hoef. De Kleuterschool H.Hoef kan ondanks het verleende subsi die van f 500 niet rondkomen. Het tekort was destijds ge raamd op f 900.-, maar men verwachtte een Rijksbijdrage. Nu de Rijkssubsidiëring van het Kleuterschool-onderwijs nog liet geregeld is. komt men over L949 f 400.- tekort. B. en W. stellen voor dit voorlopig voor rekeriing der gemeente te ne- nen, en, komt er niets van het Rijk los, dit als vast subsidie ;e verstrekken. Schooltandverzorging. Voorgesteld wordt, de gemeen- e te doen toetreden tot de Stichting Schooltandverzorging. ïetgeen inhoudt dat de ge- neente haar aandeel in het ex ploitatietekort der. Stichting, te lerekenen naar het aantal be- ïandelde leerlingen, zal moeten Iragen. De dienst wordt gevormd loor de gemeenten die zijn aan gesloten bij de districts-school- irtsendienst, door de zieken- ondsen, kruisverenigingen en de pesturen der bijzondere scholen. De behandeling voor leerlingen, langesloten bij de ziekenfondsen gratis. Voor armlastigen iraagt de gemeente de kosten. Het gemeentebestuur ziet in >en regelmatige tandverzorging mor de jeugd, een zaak van *root algemeen belang, waarin Vieringen niet mag achterblij ven. (Zoals wij vorige week -eeds mededeelden, heeft de lienst zijn werkzaamheden op Vieringen inmiddels reeds aan gevangen.) Ontsierende reclame. Voorgesteld wordt de alge- nene polltie-verordening aan te rullen met bepalingen beogende mtsierende reclame in de be- jouwöe kommen te kunnen we en. Voor het landelijk gedeelte Ier gemeenten gelden terzake eeds provinciale voorschriften mn gelijke strekking. Het kooibos voor de jeugd gesloten Voorts vragen B. en W. enige >epalingen vast te stellen ter peschermJIng van het natuur- choon. Zij schrijven „In de korte tijd, die verlopen sedert de aanleg van de be- >lanting van de Koningin Ju- ianalaan en omgeving, is helaas jebleken van een schromelijke >aldadigheid van de jeugd, f/aaraan paal en perk moet wor- icn gesteld. Wij hebben mitsdien een aan- al bepalingen opgesteld, waarbij erschillende handelingen als bomen klimmen, beschadigen an bomen en planten, plukken an bloemen, uithalen van vo- ;elnesten e.d., verboden worden. Tevens achten wij het beslist lodig een toegangsverbod uit te vaardigen voor kinderen bene- ien de leeftijd van 15 jaar, ten- ij deze in het gezelschap zijn an een meerderjarige. Boven den is het zeer wenselijk, ter >escherm'ing van de vogelstand, lat het plantsoen voor iedereen rerboden wordt gedurende de •roedtijd der vogels. Dit tijdvak ouden wij bepaald willen zien ran 15 Maart tot 15 Mei." Toiletgebouwtje te Den Oever. Voorgesteld wordt bij het Raadsvergadering. De Burgemeester heeft tegen l Vrijdag a.s. te half acht 's avonds i een raadsvergadering belegd. i busstation te Den Oever, naast de Chriselijke School, een toi letgebouwtje te maken ten be hoeve van het groot aantal rei- zigers dat daar dagelijks aan komt en vertrekt. Het gebouw tje zal bevatten 2 urinoirs en 2 'closets met waterspoeling. Kos ten f 1900.- Bijkomende kosten ,f 600.- BRANDKRANEN I Voor het aanbrengen van nieuwe brandkranen op diverse i punten in de gemeenten (totaal ,26 stuks) wordt een bedrag ge vraagd van f 5450.- BESPARING. I Door verlaging van de rente ivan een nog bij de Boerenleen bank lopende geldlening ad |3V2 pCt. welke op 1 Jan. a.s. nog if 90.100.- zal bedragen, tot een I rentestandaard van 3 pCt., zal i een besparing kunnen worden verkregen. 1 Voorgesteld wordt tot deze conversie over te gaan. 3e lokaal U.L.O. School. De U.L.O. School moet bin nenkort (1 Nov.) een derde lo- NED. HERV. GEM. Woensdag 2 Nov. 8 uur Zuster- i kring Oosteriand. Catechisaties Herv. Gem. Aanvang Vrijdag 4 November. 1 In Oosteriand 6 uur nam. In Hippolytushoef 7.30 uur n.m. v. jongens en meisjes van 14-21 j. jjeer W. EVANGELISATIE. school, werd spoedig Dinsdag 1 Nov. Kapel Den Oevertot de 8 üur Kerkhervorming O. Deen. Ouderavond der Wieringermeerschool te Wieringerwerf. Jl. Vrijdagavond werd in „De Maaier" de ouderavond der Wieringermeerschool te Wieringerwerf gehouden, terwijl tevens een film, aangeboden door de Directie der Nederlandse Spoorwegen vertoond werd. Na een hartelijk welkom van de zen, terwijl de Heren Schenk en J. Holl, het 'M|T lifH tÊ hoofd der overgegaan FILMVERTONING, een en ander verduidelijkt door H.HOEF - WESTERLAND de Heer Schouten, vertegenwoordi- HEEFT NIEUWE PREDIKANT, ger der N.S. Men deelt ons mede dat Ds. l Allereerst;werden beeld.-" ver- 01 4. 1 4. vi t j._. toond van de- eerste spoortrein, Schouten, laatstelijk in Indone- wclke in 1339 tussen Amsterdam sie werkzaam, die onlangs een 1 en Haarlem reed. beroep ontving naar de Ned. vervolgens werd op duidelijke Herv. Kerk te H.Hoef-Wester- WjjZe de snelle ontwikkeling der land, dit beroep heeft aanvaard. Spoorwegen weergegeven, terwijl de staking der spoormannen in de bezettingstijd en de totale af braak, maar ook het snelle her stel van het bedrijf, op sugestieve wijze in beeld was gebracht. Ter afwisseling werden ontspan- ningfilmpjes gedraaid. In de film „De ideale Weg" werd tot uitdrukking gebracht de „Ser- I vice' die de Spoorwegen het rei-1 kaal van het oude Schoolgebouw zend publiek, zowel als voor het in de Hoofdstraat in gebruik ne- j goederenvervoer, biedt. EVANGELISATIE. Naar wij vernemen, heeft de Eerw. Heer O. Deen, alhier een 'beroep naar de Ned. Herv. j Evangelisatie te Borculo aan vaard. men. De vloer van dit lokaal moet vernieuwd worden. Kosten f 100.- Voorts eisen de toilet ten voorzieningen. Kosten f 600.- Overneming Koningin Julianalaan. 1 Verzuimd is bij de ruilverka veling de Kon. Julianalaan op naam der gemeente over te brengen. Het is wel gewenst dat deze weg bij het plantsoen in hand komt. Nadat de Heer Holl de Heer Schouten dank gebracht had voo: de interessante filmvertoning, wercl overgegaan tot verkiezing van leden der Oudercommissie. De Heer Baarveld wer dherko- Tonegido - Nieuws. Slabbekoorn als nieuwe leden ge kozen werden. Hierna circuleerde een lijst voor het „Shoolfonds", waarop vlot getekend werd. Op 5 December a.s. zal het St. Nicolaasfeest in de grote zaal van „De Maaier" gevierd worden. Verder staan nog een avond ..door de kinderen voor de ouders" op het programma, evenals een gewone ouderavond. In de rondvraag werden nog enige vragen van interne aard bespreken, o.a. werd de schooltandverzorging gesproken. Het is thans nog niet mogelijk ook de kinderen van de hogere klassen van deze verzorging te doen profiteren. Ten slotte deed de Heer Holl nog enige mededelingen over personeels aangelegenheden. In de plaats van de Heer Idema, die een vaste aanstelling verkreeg aan de school te Aalsmeer, werd Mevr. Ligthart benoemd; zij hoopt na de herfstvacantie in functie te treden. Na een dankwoord van de Heer Holl volgde hierna sluiting dezer geanimeerde vergadering. A.H.N. I Ton. I. Zondag j.1. speelde de heren één te Den Helder. j Er werd met 10 man Voorgesteld wordt, de laan inlnen, hetgeen de Ton.-spelers j eigendom, beheer en onderhoud van het Heemraadschap over te nemen voor f 1.- Wiron heeft verdiend gewonnen en iedere speler heeft gespeeld voor hetgeen hij waard was. Scheidsrechter de Jong had geen moeilijke taak en leidde deze zeer I sportieve wedstrijd op rustige en begon-prettige wyze. Wiron 2 speelde in Wieringer- Ned. Ver. Eerste Hulp bij Ongelukken Afd. Wieringen. In April 1948 werd te Wieringen een cursus E. H. B. O. georgani seerd op initiatief van de Jeugd raad en Dr. v. Baarzel, die tevens bereid bleek les te geven. De belangstelling was groot en de aanvangscursus die tot eind Juli duurde werd door 35 cursisten gevolgd. De cursus moet minstens 36 lesuren bevatten. Op 8 Nov. '48 werd begonnen met het 2e gedeelte, n.1. de exa mencursus, welke minstens 18 les uren moet- bedragen. In Mei 1949 werd door 22 personen deelgeno men aan het examen, dat door Dr. Degenaar uit Alkmaar werd afgenomen. Aan allen werd het eenheidsdi ploma E. H. B. O. uitgereikt, met als eis dat er te Wieringen een vereniging zou worden opgericht. Zo is dan op 24 Juni *49 'n ver. E H.B.O. te Wieringen opgericht, waarvan als bestuur werden geko zen de heer J. B. Schilderman, Voorz, Mej. A. Gangelhof, Secr.- esse en W. de Haan, penn., terwijl Dr. Van Baarzel als docent en leider de stuwende kracht is. Op 12 Sept. j.1. is op een bijeen komst waar de Directeur van de Ned. Ver. E.H.B.O., de Heer Van Roon aanwezig was, besloten toe te treden als lid der afd. van de Ned. Ver. De afd. stelt zich ten doel, het geven van cursussen om aan velen de mogelijkheid te scheppen, de eerste hulp bij ongelukken te le ren, waarbij de afd. Wieringen Dr. v. Baarzel bereid heeft gevon den weder een cursus voor nieu welingen te geven. Deze cursus is zeer belangrijk, vooral nu het aantal ongevallen toeneemt. Personen van 18 jaar en ouder kunnen zich opgeven bij de secretaresse Kremersweg 19 te H.-hoef. Tevens is de Veren, steeds be reid om bij bijzondere gelegenhe den haar posten uit te zetten voor eventuële Eerste Hulp, hetgeen ook op verzoek is gebeurd bij de gehouden Kampioensrit K.N.M.V. bij post P. Koster. November Bijeenkomst Plattelandsvrouwen, afd. Wieringen in zaal „Wiron" te Den Oever. Dinsdag 1 November begint cursus „Moderne Bedrijfsvoering" in het lokaal S. Kaan, te Hippolytushoef. November Verg. „Het Witte Kruis", afd. Wieringen 111 het lokaal van de Heer S. Kaan, Hippolytushoef. Voensdag 2 Nov. de Wiener Sangerknaben in Hotel Smit, M.-meer. en 6 November Leden-uit-v. O. K. K. in zaal Concordia, H.-hoef. pryskejoun op Tüsdei 8 Nov. 1949 yn seal fan Smit to Middenmar. Tevens hoopt de Veren, door het aanschaffen van brancards, verbandtrommels etc. vaste pos ten te plaatsen. Het benodigde geld ontbreekt hiervoor echter, maar de afd. Wie ringen doet een beroep op de Wieringers om geldelijke steun te verlenen en zo bij te dragen dat door de E.H.B.O. de gemeente Wie ringen bij de toeristen e.a. een nog betere naam zal krijgen. Succes - Nieuws. Uitslagen van de op 30 Oct-. 1949 gespeelde wedstrijden De Kennemers 1 Succes 1 30 Succes 2 Alkm. Boys 3 20 Succes 3 Succes 4 45 Succes B Schagen C 0 11 Succes 1 was voor de rust geens zins de mindere van De Kenne mers. Beide ploegen waren beur telings in de aanval, zonder ech ter hun overwicht in doelpunten te kunnen omzetten, ofschoon zich speciaal voor S. wel enkele kan sen voordeden. Na de rust waren de Kennemers echter zeker een klasse sterker. Na een aanval over links kon IJzer de bal niet onder controle krijgen en de K.-midvoor strafte deze fout onmiddellijk af. Succes kon geen vat meer krijgen op het. spel van de thuisclub en speciaal over links sneed men door de S-verdediging heen of er geen verdedigers stonden. Toch kreeg S. ook nog wel enige kansen maar het benutten daarvan schiep on overkomelijke moeilijkheden. Door nog 2 goede doelpunten bracht de thuisclub de eindstand op 30. De leiding van scheidsrechter Krouwels kon ons maar matig bekoren. De wedstrijd Succes 2 Alkm. Boys blonk ook al niet uit door imponerend spel. 10 minuten voor het einde was de stand nog 00. In de resterende minuten benut ten de Successers 2 kansen, door welke overwinning de Successers tegelijk aan de kop zijn gekomen. In een enerverende strijd sloe gen de oudjes het derde, na een aanvankelijke achterstand van 31. Bravo Paarlberg c.s. Succes B stelde wel enigszins teleur door tegen Schagen C niet meer dan een gelijk spel te beha len. Zo -worden jullie geen kam pioen jongens. De stand in 3 B is nu als volgt 16— 7 16— 9 12— 8 9— 9 12—13 11—16 11—12 12—16 8—12 9—14 enigszins ontmoedigde. Na vijf waarci 22 gelijk tegen de reser- minuten spelen werd het eerste j ves Van W.-waard. A.H.V. gescoord, de stand gelijk doelpunt door waarna Ton. maakte. Na 10 minuten spelen was de stand 22. Na 15 minuten kwam 'n Ton. res. in het veld, hetgeen merkbaar was, want geleidelijk werd de stand opge voerd. Ruststand 27 voor Ton. Eindstand 313 voor Tonegido. De dames verloren met 43 van H.O.C. en Ton. 2 heren speelden in een spannende, forse wedstrijd gelijk 99 tegen Hoe II. Wiron - Nieuws. Wiron 3 wist in een pittig ge speelde wedstrijd tegen Winkel 4 de ÖtTide punten thuis te houden. De 1. buiten Cornelissen en de spelers v. d. Herik en Boerema waren hier wel de uitblinkers. Scheidsrechter Beers leidde correct. H.R.C. b Wiron a 5—0. QSC 7 5 1 1 11 ZSGO 7 4 2 1 10 Kennemers 7 3 2 2 8 ZVV 7 3 2 2 8 IW 7 3 1 3 7 Succes 8 3 1 4 7 GVO 7 1 4 2 6 ADO 7 1 3 3 5 Halfweg 7 2 1 4 5 DTS 8 2 1 5 5 WIRON 1 PETTEN 1. Cnder prachtig voetbalweer, met een goede publieke belang stelling, bond Wiron de strijd aan tegen Petten. Iedere speler was er van doordrongen dat het' een zware wedstrijd zou worden, en er zou van het begin tot het einde gevoetbald moeten worden om behoorlijk resultaat te kunnen boeken. Nadat de doelen om beurten in gevaar waren geweest, kreeg de Petten-midvoor de bal goed aan gegeven, passeerde de Wiron-back en kon de uitgelopen keeper het nakijken geven, 01. Deze voor sprong van Petten was niet van lange duur. Acht minuten later kreeg de W.-linksbuiten de bal op de lijn toegespeeld. Hij zwenkte razend snel naar binnen en loste een hard schot, hetwelk echter door de P.-keeper schitterend werd gekeerd. De bal belandde echter juist weer voor de voeten van de W.-linksbuiten, die zich geen ogen blik bedacht en keihard inschoot, 11. Er ontspon zich nu een pracht spel met een iets sterker Wiron, en het was de rechtsbin nen van Wiron die kans zag om nog voor rust Wiron de leiding te geven, 21. Na een welverdiende rust, trap te Petten af en gedurende het eerste kwartier konden de aanwe zigen genieten van voetbalspel dat over beide kanten het aankij ken waard was. Mooi opgezette aanvallen, welke door de verdedi gingen weer teniet werden ge daan. Weer kreeg de W.-linksbui- ten de bal, en op onnavolgbare wijze rende hij met de twee P- backs op zijn hielen op het P.-doel af. Dicht voor doel kwam de kee per uit zijn heiligdom de backs te hulp. maar met een listig tikje om de keeper heen verdween de bal in het net, 31. Men kon zien dat Petten nu enigszins de kluts kwijt raakte. Bij een W.-aanval liep de W.-rechtsbuiten goed door en zodoende kon de P.-keeper niet anders doen dan zelf de bal in ei- den doel deponeren, 41. Met het 5e doelpunt ging het net eender. De goed doorzettende rechtsbui ten van Wiron was even eerder bij de bal dan de keeper en het was 51. Verdere uitslagen 3e klas. A. Kinheim Schagen 6—0 H.R.C. Alw. Forward 22 B. G.V.O, I.V.V. 1—2 ZW QSC 0—0 DTS Halfweg 0—1 ADO '20 ZSGO 1—1 C. DCG Helder 2—2 4e klasse N. Niedorp W.-waard Watervogels Texel Grashoppers Bergen BKC Oudesluis Grashoppers leidt in deze afd. en heeft 11 pnt. uit 7 wedstrijden. BKC eveneens 11 uit 7 Texel 10 uit 7 Watervogels 10 uit 7 Bergen 10 uit 7 Spanning genoeg. 2—6 1—1 2—3 1—0 In de res. Ie klasse C. won Suc ces II van Alkm. Boys met 20. Schagen 2 Alcmaria 4 22 Alw. Fordard 2 - Grash. 2, 13 HRC 4 Randers 2 6—1 BKC 2 Watervogels 2 2—2 Alcmaria 4 is evenals Succes 2 nog ongeslagen en leidt met 10 punten uit 6 wedstrijden. Succes 2 heeft 9 uit 6. 2 klasse C. WGW 6 6 0 0 20— 8 12 Hugo Boys 7 4 2 1 14— 7 10 Petten 7 4 2 1 18— 9 10 Wiron 7 3 0 4 9—15 6 Dirkshorn 6 2 1 3 7— 9 5 JVC 6 2 1 3 1417 5 Call.oog 4 2 0 2 4—12 4 Tex. Boys 5 2 0 3 10—11 4 Holl. T. 6 2 0 4 9—15 4 SVW 5 1 0 4 12—19 2 Con Zelo 5 0 2 3 2—12 2 2e klasse B. En hier nog de afdeling van Flevo. Met 53 wonnen de polder bewoners. Die 18 doelpunten vóór is bijna een topscore, maar die 24 tégen een droef record. Brrr Da's te erg jongens. Dat lek moet toch worden gestopt. De voorhoe de zal 't wel klaren RKEDO HEO Winkel Berkhout Woudia Flevo Spartanen DWB Wit Rood Zwaagdijk Twisk 6 5 1 0 12— 2 11 5 4 1 0 16— 6 9 6 3 2 1 12— 9 3 5 3 0 2 21—11 6 5 3 0 2 12—12 6 6 3 0 3 18—24 6 5 2 1 2 9— 7 5 5 1 2 2 7— 9 4 6 1 2 3 8—12 4 5 0 1 4 5—14 5 6 0 0 6 7—20 0

Flevo-bode: nieuwsblad voor Wieringen-Wieringermeer | 1949 | | pagina 2