BURGERLIJKE STAND DER GEMEENTE TEXEL. TELEGRAM PROGRABHA VAN DE SOIREE MUSICALE ADVERTENTIE IV. nieuwjaarsgiften, te geven aan de arme menschen, zeide de rentenier aan de leden der commissiehij hacl het zelf wel noodig, en gaf' niets. De commissie stuurde bij de uitdee- ling den rentenier lkopboonen, gort, een half brood, enz., er tevens bij latende zeggen, dat hij gedurende eeuige we ken een half brood kou laten halen. De man werd zeer boos en deed eene klagte bij den burgemeester, hoewel men hem zeide, dat hij zelf zijne behoefte had te kennen ge geven. Men maakt zich met deze geschiedenis zeer vrolijk. Het prov. hof te Utrecht heeft met vernietiging van appel en vonnis, H. v. Schroon thans zonder beroep, vroeger stoker bij Rijn spoorweg maatschappij veroordeeld tot 2 maan den eenzame opsluiting, omdat hij, op den 13 October, dienst doende als machinist bij de Rijnspoorweg maatschappij terwijl de poetser de dienst van stoker vervulde, den goederen trein, dien hij volgens zijne instructiën, des avonds tot het laten voorbijgaan van den personen-trein, te Nieuwersluis moest doen ophouden, tot bij Maarssen heeft door laten stoomen, ofschoon het licht aan den ter Aasthen overweg op //onveilig" stond, en de wissel door den wachter aldaar dus nog slechts haastig kon worden overgetrokken gevaar heeft doen ontstaauterwijl de beweriugdat hij door 5 dagen en 5 nachten onafgebroken dienstvervulling vermoeid zijude in slaap was, gevallenhem van de aansprakelijkheid niet ontheft, en het gevaar slechts door de ijverige bemoeijingen van de anderen ambtenaren is afgewend. De Bremer driemaster Singapore is aan de Mersey gestrand, met een lading van 2 millioenterwijl van de bemanning 5 man zijn omgekomen. Het schip wilde de rivier weder binnen zeilenmaar seinde wegens den wind om een sleepboot; deze eischte 500 de kapitein bood 150 aan; toen het schip meer naar de bank werd gedre ven stemde de kapitein in 500 toe, maar de sleepboot wilde nu alleen ter redding komen. Die belangzuchtige eisch werd weder afgeslagen. Het schip strandde nu, en de sleepboot bragt geen hulp, zelfs niet aan de manschap pen waarvan elf door de boot van een vuurschip werden gered. De stoomboot Bondon, die den 6n Januarij te Plymouth is uitgezeild met bestemming naar Melbourne, is den 11" vergaan. Bijna de geheele equipagie, uit 270 man bestaande, is omgekomenslechts 17 personen hebben zich in de booten gered. Den 14° dezer is de waterstand in de Theems met eene buitengewone snelheid zoodanig gerezen, dat er op verschillende plaatsen eene overstrooming is ontstaan. Het dorp Leabridge is o. a. geheel onder waterzoodat de top pen der hoornen en huizen slechts te zien zijn. De men schen waren op de daken gevlugt en slechts met moeite gered. De electro-telegrafie heeft reeds veel aan professor Wheatstone te danken, maar zijn laatste proefstuk moet al het overige overtreffen. Met zijn verbeterd automatisch werktuig is hij in staat 600 duidelijke leesbare teekens of letters in e'éne minuut over te seinen. Pricdrich Jobst, te Stuttgart, een groot drogist, heeft dezer dagen eene inschrijving voor Duitschland opengesteld tot vestiging eener maatschappij ter vervaardiging van Liebig's vleesch-extract (Extractum carnis Liebig), die met een ka pitaal van 3>- milioen thalers in werking zal treden en in Londen haar zetel zal hebben. De helft der actiën is reeds geplaatst. De maatschappij zal de zaak en de eigendommen der Société de Eray Beatos overnemen, die in Uruguay onder leiding van den ingenieur Giebert bestaat en reeds met het beste gevolg Liebig's vleesch-extract produceert. Liebig zelf zal belast ziju met de controle der analysen. De maatschappij zal vertakkingen in Brazilië en in de Argentijnsche Republiek oprigten. Eabelachtige winst wordt haar voorspeld. Tot Januarij 1668 rekent men de productie, die thans reeds 80,000 pond per jaar beloopt, tot een millioen ponden op te voeren. Een os kost daar te lande 24 5 25 gulden geen wonder, dat bij zulk een prijs het vleesch-extract goedkoop te fabriceren is. Te Ofen heeft dezer dagen een bewoner dier stad een molenaar, zijn 19jarige dochter bij de voeten opgehan gen; ten einde haar elk middel tot bevrijding te ontnemen, had hij hare handen aan het ligchaam bevestigd. Toen men het feit ontdekte, was het meisje reeds dood. Volgens sommige berigten heeft de koningin van Spanje aan het kind, waarvan zijeerlang hoopt te bevallen, reeds eenige decoratien verleend. Indien het een zoon is, zal hem het grootkruis van de orde van Karei Til en een tal van andere decoratien worden verleend, en indien het eene dochter is zal zij het lint van de edelen van Maria Louisa verkrijgen. De graaf d'Alcantara en de markies Borlodo zijn naar Mexico vertrokken met het 20 millioen frs. bedragende erfdeel van keizerin Charlotte. Men zegt, dat omtrent dit kapi taal zoo beschikt is, dat het nooit gebruikt zal kunnen worden, zoodat de keizerin bloot het genot van de rente zal kunnen hebben. Van 11 18 Januarij 1866. ONDERTROUWD Geene. GEHUWDGeene. GEBORENLeentje d. van Jan Gomes en Jantje Dopmeijer. Jacob z. van Arie Eelman en Maria Garritsen. Cornelis en Gijsbeat 2 z. van Gijsbert Duinker en Haartje Disper. Gerrit z. van Cornelis Krijnen en Niesje Kuiper. OVERLEDEN Janns Kalf 44 j. geh. met Geertje Boon. Grietje Dekker 3 j. d. van Pieter Dekker en wijle Eeijtje Schagen. Engeltjo Koning 76 j.weduwe van Paulus Plaatsman. Philips Willem Slijbooin 24 j. Reijer Keijser 55 j. gehuwd met Grietje Bakker. MAltKTBËKIGTË IX. SCHAGEN 18 Januarij. 2 Paarden f70 a 80. 4 Magere Gelde Koeijen f 100 a 160. Vette Gelde Koeijen f 1S0 a 230. 8 Nuchtere Kalveren f 5 a 9. 20 Magere Schapen f 16 a 24. 68 Overhouders f20 a 28. 16 Magere Varkens f 12 a 24. 60 Biggen f7 a 12. Konijnen 10 a 60 ct. Kippen f60 a 110 ct. Eenden 60 a 75 ct. Duiven f 10 a 20 ct. Boter 80 ct. per kop of f 1.07 per Ned. f§. Kaas 25 a 45 ct. per Ned. fg. Kip-Eijeren f3 per 100 stuks. Eend-Eijeren weinig aangevoerd. PURMERENDE 16 Januarij. Kleine Kaas f 33.50 Middelbare fGoede voorraad; Slechte sortering duur verkocht. Aangevoerd 54 stapels Kleine Kaas Mid delbare. Boter van i'1 tot 1.12£ per Ned. fë. Gemiddeld fl.07| per Ned. f§. 14 Paarden. Aangevoerd 85 Runderen. Vette Koeijen flaauwc handel. Gelde Koeijen door ruimen aanvoer minder. 44 Vette Kalveren. De handel was stug, de prijs van 70 tot 90 ct. per Ned. fg. 60 Nucht. Kalveren. Prijs: van f8 tot IS per stuk. Handel vlug. 31 Vette Var kens. De prijs was van 50 tot 56 ct. per bied. £g. Handel vlug. 7 Magere Varkens van 1'16 tot 24 en 42 Biggen van 1'7 tot 11. Handel stug. 629 Schapen en Lammeren. Vette Schapen tamelijk vlug. Over houders iets levendiger. Kip Hij eren f 3.50 Eend-Eijeren f 3.50 per 100 stuks. 40 Ganzen f3.50 en 53 Zwanen f8.50 tot 9. per stuk. Verleden Diugsdag zijn ter waag gewogen 71 stapels Kaaswegende 17194 Ned. £8 De hoogste markt was voor Kleine Kaas f 33.75 1 stapel f34.Aangevoerd: 1484 Ned. (g Boter. LONDEN 18 Januarij. Ter veemarkt waren aangevoerd: 1960 Ruuderen4380 Schapen en Lammeren 270 Kalveren290 Varkens. Prijzen Beste Runderen 4/10 Schapen en Lammeren 6/4, Kalveren 6/Varkens 3/10. Heden Vrijdaq19 Januarij 1866. EFFECTEN Beurs van AMSTERDAM 6°/0 Vereenigde Staten v. Noord-Amerika 1882 69|- 3°/0 Mexico (oude)21jj 3°/o Mexico (nieuwe)19{- 6°/0 Turken39 3°/0 Binnenl. Spanje j6% Brazilieu 5°/0 Grieken13| Illinois Shares 86-j- te geven door het Staf-Muziekkorp3 der Koninkl. Marine, OP ZONDAG 21 JANUARIJ 1866. EERSTE GEDEELTE. .1Ouverture Sar ahGrisar. 2. Air uit de opera Le PhiltreAuber. 3. Haute-VoléequadrilleStrauss. 4. Duo uit de opera Potert d' Evreax Donizetti. 5. Die Schiffahrtgroote fantasieBöhmïï. TWEEDE GEDEELTE. 1. OuvertureGrisar. 2. lntroduction et terzettto uit de opera Le Trouvère Verdi. gearr. door L. W. Weckesser. 3. Groote finale (le acte) uit de opera Lucie de LammermoorDonizetti. 4. Invitation a la danseC. M. de Weber. 5. Groote fantasie op de opera FaustGounod. Maandag 22 Januarij vertrekt van hier de Oost-Indische landmail via Triëst en Woens- dag 24 Januarij via Marseile. Het behaagde den Almagtige gisteren avond tot bittere smart van mij, mijne kinderen en behuwd- kinderen, van mijne zijde weg te nemen, mijn geliefde Echtgenoot REIJER KEIJSER Pzn., in den ouder dom van 55 jaren en 8 maanden. Burg op Texelden 15 Januarij 1866. G. BAKKER. Wed. R. KETJSER Pzn. Heden overleed na een langdurig en geduldig lij den, in den ouderdom van ruim 52 jaren, Mejuf- vrouw MARRETJE DUINKER, Wed. J. W. de HEER. Namens Broeders en Zusters, P. J. DUTNKER. Helder, 16 Januarij 1866. Heden overleed na een smartelijk lijden van drie dagen zacht en kalmons geliefd Kindje ANTONETTE, in den ouderdom van drie maanden. Helder, 17 Januarij 1866. Jb. BAKKER. G. BAKKER—Vliek. Algemeene kennisgeving

Heldersche Courant | 1866 | | pagina 3