3jngE5cinbcn. BURGERLIJKE STAM DER GEHEIME TEEL. BURGERLIJKE STAM DER GEMEENTE ZIJPE. duel", eindigende met de verlichting van liet tooneel door bengaalsch vnur, hetwelk een prachtig effect maakte op de schitterende wapen-trophée. Niet onvermeld mogen wij laten, dat de hr. Weckesser met het stafmuziekcorps der marine, dat immer zooveel bij draagt ter opluistering van de verschillende feesten te dezer plaatseook thans weder gereed wasomalleen uit liefde tot het edele doelzijne talenten ten beste te geven. Niet minder verdienen de heeren Polak eene algemeene erkente lijkheid niet alleen voor de aangename muziek waarmede zij naafloop van het assaut de dans-lustige jeugd vermaakte, maar vooral daarvoor dat zij zich vrijwillig hadden aangeboden in deze geheel kosteloos werkzaam te zijn. Wij zouden hier nog veel kunnen bijvoegen tot dank, zoowel aan de commissie van officieren onder wier leiding alles is geschiedals aan allen die tot het verhoogen der genoegens van dezen avond hebben medegewerkt; doch wij zullen hier besluiten men den wensch, dat zij spoedig de genoegdoening mogen smakendat hun weldadig doel ook elders weerklank en navolging moge vinden. De officier van gezondheid 2° kl. N. J. Muller, alhier in garnizoen wordt gedetacheerd aan 's rijks kweekschool voor militaire geneeskundigen, tot het afleggen van examen als officier van gezondheid le kl. Op Zr. Ms. stoomfregat Adolf Hertog van Nassaui op reis naar de Middellandsche Zee, zijn geplaatst de offic. van gezoudh. 1' kl. H. Evertse en de 2e luit. der mariniers M. R. C. Ahn. Op het wachtschip alhier geplaatst de adelb. le kl. R. C. A. L. Jansen. Ook is door Z. M. bij gelegenheid van HDs geboortedag benoemd tot ridder der orde van de Eiken Kroon de luit. t/z. le. kl. H. van Goens. De Minister van Marine, ad int., brengt ter kennis, dat in Mei een examen zal plaats hebben bij de Directie der Marine te Amsterdam voor jongelieden die als machi nist-leerling 2e kl. wenschen te worden aangenomenvóór 15 April moeten ouders of voogden zich aan het Depart. aanmelden. De chefs der verschillende infanterie-corpsen zijn door het departement van Oorlog gelast, voorloopig geen onder- ,r officieren meer van hunne corpsen tot overplaatsing bij het O.-Indisch leger voor te dragen. In eene openbare vergadering van den gemeenteraad te Schagen, werd door een der leden voorgesteld om het reglement van orde bij de leden aan huis rond te zenden ten einde ieder in de gelegenheid te stellen het te kunnen af schrijven; waarop de voorzitter antwoordde: het voorde leden te zullen doe?i afschrijven uit vreeze van het anders met boter en petroleum bevlekt te zullen terug ontvaBgen, het geen door de vergadering werd goedgekeurd. In de Haarlemsche Cozirant van gisteren leest men de volgende advertentie: //Iemand die gaarne rijk wenscht te worden, stelt voor, aan ieder zijner landgenootendie het missen kanhem toe te zenden de somma van vijf centen. Zegge f0.05. Na aftrek van advertentiekosten zal het ba tig saldo later vermeld worden." De inzender schijnt niet veel vertrouwen te stellen in zijne oproeping, daar hij de toezendingen verlangt onder het devies Utopia. Te Deventer had den 19 Eebruarij een noodlottig ongeluk plaats. Een gedeelte van het plafond der R. C. kerk waaraan men sinds eenigen tijd werkte, storte eens klaps naar benedenwaardoor een tweetal arbeiders onmid- delijk gedood en eenige anderen gekwetst werden. Een der gekwetsten is kort daarna reeds overleden en een ander ligt nog hoogst bedenkelijk. Men schrijft van Rotterdam. De Seerschende ziekte die een goed deel van den veestapel heeft weggemaaidheeft een hier ter stede wonend landeigenaar doen besluiten, den ongelukkigen veehouder te hulp te komen. De heer K. namelijk heeft zijne huurders verlof gegeven om het weilanddoor hen in gebruik genomen te //scheu ren en het zoodoende in bouwland te herscheppen. Wij twijfelen niet of dit voorbeeld zal veler navolging vinden. Men schrijft van Harlingen Indien het hier versprei de geruchtnamelijk dat het vervoer van vee in Engelaud eerstdaags verboden en eenigen veemarkten aldaar geschorst zullen wordenbevestigd wordtzal onze handel waarschijnlijk zeer kwijnendaar er wekelijks honderden stuks vee van hier naar Londen en Huil vervoerd worden. Een couranten-ombrenger te New-York werd onlangs ziek; in zijne plaats zou nu zijn zoon de couranten bezorgen, maar, daar deze de woonplaats van al de abonnés niet kende nam hij het hondje mede, dat steeds gewoon was zijn vader bij het rondbrengen te vergezellenhet vernuftige dier liep vooruiten bleef voor al de deuren stilstaan, waar de courant bezorgd moest worden. De Redactie onderschrijft niet altoos de gevoelens der inzenders. Den heer P. zij berigtdat Euterpe van lofspraak noch kri tiek nota neemtwanneer daaraan de keursteen voor het gehalte, de naam des schrijvers ontbreekt. ZEd. zal dus, wil hij hoop voeden, dat de liedertafel zich misschien zal ver ledigen, op zijnetegenover een geheel vrij gezelschap ten eenenmale ongepaste, vraag, «waarom zekere heeren gepasseerd zijn", eenig bepaald antwoord te gevendienen te beginnen met zich bekend te maken. Wij raden den heer P., wil hij niet verkeerd begrepen wor den, sterk aan, zulks te doen. Immers het ontbreekt niet aan personen, die meen en dat juist personele veete en par tijdigheid hem de pen in de hand hebben gegeven dat het hem met zijn optreden voor de quasie miskende regten van anderen, volstrekt geen ernst wasmaar dat hij door Euterpe's on schuldige vergadering en de (daardoor bedreigdebelan gen der gemeente op hoogst belagchelijke wijze met elkander in verband te brengenzich als met geweld gelegenheid heeft willen verschaffenom sommige geachtemet namen genoemde ingezetenenover hunne inzigten omtrent die belangenbe- dektelijk te hekelen. Alleen de naam van P. kan omtrent de juistheid dezer meening het noodige licht geven. Het ware echter mogelijk, dat er, met schijnbare bezorgdheid voor het bewaren der eendragt, geijverd werd om tweedragt te zaaijen en dat waken voor het «algemeen belang", ook hier tot een schoon masker diende voor botvieren aan persoonlijke vijandschap. Overigens kan het, ter voorkoming van miskenning onzer handelingen, goed zijn nog het volgende te zeggen: Zijn er onder onze mede-ingezetenen wie het spijt niet door ons te zijn genoodigd, het doet ons niet minder leed, door de be perkte ruimte van ons lokaal, den kring der geinviteerden onmogelijk verder te hebben kunnen uitbreiden. Ieder gast kan getuigen, dat, hadde niet het ongunstige weder geïnflu enceerd de zaal reeds nu te sterk bezet ware geweest. Bij het sluiten der vergadering is echter gezegd, dat Euterpe gaarne zou medewerken om meer zulke avonden in het leven te roe pen. Mogt nu de liedertafel bewijzen ontvangen, dat zulks inderdaad werd verlangdzij zal bereid zijn naar haar ver mogen aan dat verlangen te voldoen en daardoor volgaarne het bewijs leveren dat personaliteit en uitzonderingen haar vreemd zijn en waar zij kan, voldoen aan den wensch van die genen harer medeburgers, die de zangkunst in waarheid too- nen op prijs te stellen. Meer zal van eene vereeniging, die zich geheel onverpligt, zonder bijoogmerken wil inspannen, om anderen aangenaam te zijn toch wel niet gevergd kunnen borden'. De Liedertafel Euterpe. Van 15 22 Eebruarij 1866, ONDERTROUWD Gcene. GEHUWD: Kassen Buis, weduwnaar van Camelia Blaak en Geertruida de Jong. Cornelis Verduin en Jannetje van Leuteuweduwe van Mari- nus van Es. GEBOREN Corncliad. van Jan Kooger en Jautje Timmer. Jan z. vau Jan Dalraeijer en Harretje Brouwer. Catbarina d. van Andrips van der Wal en Heudrika Bruin. Johannes z. van Cornelis Spigt en Jannetje Verberne. Jan z. van Pieter Nanning Bremer en Maartje Wuis. Rudolph Lambertus, z. van Lambertus Veldhuis en Annaatje Bac- ker. Mariad. van Philippus Veen en Autje Schagen. Gerritz. vau Jan Schraag en Cornelia Huisman. Dirkje, d. van Klaas Troost en Trijntje Kunst. OVERLEDEN Johanna Willemiua Prius 12 j. d. van Bernardus Ge- rardus Prius en Dieuvvertje Koorn. Catbarina van der Wal ld., d. van Andries vau der Wal en Hendrika Bruiu. Johannes Spigt 15 u. z. vau Cornelis Spigt en Jannetje Verberne. Dirk Adamszoon Kalf 80 j. weduwnaar van Baafje Smit. Van 1 14 Februarij 1866. ONDERTROUWD Maarten van der Heeveu 24 j.aan den Helder en Maartje van Pelt19 j. te Zijpe. GEHUWD Johann Hermann Meijer en Sebilla Theodora Janse. GEBOREN Cornelia d. vau J. Praat en E. Sneekes. Anne Donwina d. van D. Bakker en S. C. Sipman. Gerritje, d. van D. v. d. Werf en N. Rentenaar. Grietje, d. van J. Zwaan en G. Zuidscherwoude. Agatha d. van P. Korver en E. Oudcjans. Maria Adrianad. van L. van Dijk en A. van Bavinkhoven. Guurtjc d. van Maartje Doorn. Heleua d. van A. Bruin en T. Stipkes. Maria Margaretliad. van J. Wiering en A. Lengers. Jantje, d. van J. Grin en G. Eriks. Dielifje, d. van J. de Groot en G. Roozing. Jan z. van D. L. Brommer en M. Grin. Autjed. van G. Walkeuter en M. Maars. Hermanusz. van H. Mone en M. Siewers. Jansje d. van J. Keppel en G. Schouw. Geertruida d. van C. Bes en W. van Nassau. OVERLEDEN Arie Smit 22 j. gehuwd met M. Kneijnsherg. Neeltje Kuiper 6 m. d. van T. Kuiper en E. Dekker. Jacob Smit 31 j. z. van wijlen W. Smit en M. Slot. Jansje Dangerman 64 j. weduwe vau R. Jot. Ritslee Dogger 14 w. z. van C. Dogger .en A. Jot. Sijbrigt Rentenaar 4 j., d. vau II Rentenaar en J. Prins. (jEerst heden geplaatst wegens gebrek aan rui&tA in de twee voorgaande nommers.) P MAIIKTBEKIGTE IV. SCHAGEN 22 Februarij. 16 Nuchtere Kalveren 1' 3 a 7. 390 Overhouderschapen f 22 a 34. Bokken en Geiten fl a 2.50. 18 Magere Varkens f 16 a 20. Konijnen 10 a 60 ct. Kippen 60 a 100 ct. Eenden 50 a 90 ct. Duiven 10 a 20. Boter 92|- .ct. per kop. Kaas 25 a 40 ct. per Ned. f§. Kip-Eijeren f2 a 2.50 Eend-Eijeren f 3 per 100 stuks. PURMERENDE 20 Februarij. Kleine Kaas f84, dito Hooi f32 Middelbare f 36.50. Groot» voorraad

Heldersche Courant | 1866 | | pagina 2