501 Zesde Jaargang. Rteuros- en s flöoertenüe-öfaö. ZATURDAG 17 MAART. (©[fideel gcücdte. BEKENDMAKING. BEKENDMAKING. Zitting van den Gemeenteraad, 1806. HELDERSGHE COURANT. Verschijnt WOENSDAG en ZATURDAG. Abonnementsprijs voor 3 maandenƒ1.30 Franco per post 1=0 Men abonneert zich bij alle Boekhandelaren en Post directeuren. Brieven franco aan den Uitgever S. Giltjfs. De prijs der Advektentiün van 14 regels is 40 Centen voor eiken regel meer 10 Centen. Zbgelregt voor elke plaatsing 35 Centen. Vóór des Diugsdags en Vrijdags middag 12 uur gelieve mende Adverteuticnintezeuden. Ingezonden stukken minstens één dag vroeger. BURGEMEESTER en WETHOUDERS der gemeente HELDER brengen ter openbare kennisdat de LIJST DER KIEZERS voor LEDEN van de Tweede Kamer uer Staten-Generaal, de Provinciale Staten en van den Gemeenteraad, door hen op beden zijn vastgestelddadelijk aangeplakt en gedurende veertien dagen op de Secretarie der Gemeente voor ieder ter inzage nedergelegd. Helderden 14 Maart 1866. Burgemeester en Wethouders voornoemd STAKMAN BOSSE, Burgemeester. L. YERHEY Secretaris. BURGEMEESTER en WETHOUDERS der gemeente HELDERbrengen ter openbare kennisdat de Raad dezer Gemeentein zijne vergadering van den 13 dezer heeft vast gesteld het primitief kohier der belasting op de HONDEN, voor het dienstjaar 1866en het supple toir kohier dier belasting over het dienstjaar 1865en dat deze kohieren van heden af tot en met den 23sten dezer maand voor een ieder ter Secretarie dezer Ge meente ter lezing zijn nedergelegd. Helderden 14 Maart 1866. Burgemeester en Wethouders voornoemd STAKMAN BOSSE, Burgemeester. L. YERHEY, Secretaris. j^ut-offkicd jjcbeelte. op Dingsdag 13 Maart 1866. Voorzitter de heer Mr. K. J. C. Stakman Bosse. Secretaris de heer D. Verhey. Tegenwoordig 10 leden. Afwezig de heeren PapineauHaremakerSlebeBakker van Strijen, Graat en Maalsteed; van de twee laatstge noemden is eene verontschuldiging ingekomen. De Dotulen der vorige vergadering worden gelezen en goed gekeurd. 1). Vaststelling van het kohier der hondenbelasting. Het primitief kohier op 987.- en het suppletoire ten be drage van 149.50 worden met algemeene stemmen vastgesteld. 2). Brieven met betrekking tot den hoofdelijken omslag. Ingekomen een brief van den Commissaris des Konings in deze provincie, geleidende eene missive van den Minister van Binnenlandsche Zaken, waaruit blijkt, dat officieren en scheeps klerken dienende op in de haven liggende oorlogschepen, vermeenen regt te hebben, om niet te behoeven bijtedragen in den hoofdelijken omslag der gemeente en wel op gronddat zij piet aan den wal wonen, maar aan boord der schepen verblijf houden. De brief van ZExc. den Minister van B. Z. zegt ten slotteGaarne zou ik zien dat het gemeentebestuur van den Helder aan den wensch van de officieren en scheeps klerken kon voldoen. De Voorzitter onderwerpt, na deze mededeeling, de zaak aan de beslissing van den Raad. De heer Braaksma vraagt het woord en zegt van gevoelen te zijn, dat de Raad het regt niet heeft die heeren vrij te stellen, ten koste van anderen; zij genieten dezelfde voor- deelen, bescherming der politieenz. als ieder ander ingeze ten, het is waar zy dragen bij in de gemeente-accijnsen doch niet meer dan ieder ander ingezeten en wanneer later de accijnsen afgeschaft worden, zouden de officieren geheel zijn vrijgesteld van het bijdragen in de kosten van onderhoud der gemeente. De heer Strootman is van gevoelen, dat officieren en scheeps klerken even zoo goed bekooren te worden aangeslagen als andere ingezetenen, en dat voor hen, even als voor anderen, daarna den weg openstaat om zich te beklagen bij Ged. Staten. De heer de Breuk is van hetzelfde gevoelen als de beide vorige sprekers. De heer Reeringh zegt, dat aan boord van bet wachtschip ver blijf houdende personenbehooren te worden gerekend tot de ingezetenen der gemeente, en dat tusschen officieren die aan den wal wonen en anderen die aan boord verblijf houden geen verschil mag worden gemaakt. Daarna in stemming gebragtwordt met algemeene stem men besloten de verlangde vrijstelling niet te verleenen. 3). Mededeeling van ingekomen stukkenenz. a. Verslag van de schoolcommissie. b. Verslag van commissarissen van het ziekenhuis en ge meente-apotheek. Wordt goedgevonden beide stukken bij de leden aan buis rond te zenden. c. Volgens missive, dato 15 Febr., van Ged. Staten, dat is goedgekeurd het besluit tot het aangaan eerier ruiling van gronden tusschen de gemeente en de heeren Gebr. Janzen. d. Dat het door deze gemeente te leveren contingent voor de Nationale Militie voor dit jaar is bepaald op 48 man. e. Brief aan het Dag. Bestuur van den opperbrandmees- ter K. J. Krulbetreffende de onlangs plaats gehad hebben de brand in het Koegras waaruit blijkt, dat de manschappen van spuit 4 en de mariniersdie met hunne spuit tot de blus- sching hebben medegewerktzich uitmuntend hebben gekweten. Op de gewone rondvraag bekomt de heer Strootman het woorden komt terug op de in de vorige vergadering ge voerde discussie over het onderhouden van den weg naar het spoorwegstation, en zegt, sedert door onderzoek en naspo ring in zijn gevoelen te zijn versterkt, dat het onderhoud van openbare wegen niet ten laste der gemeente komtalleen ge meentewegen. De Voorzitter antwoordt, dat alle in de kom der gemeente liggende wegen, gerekend worden gemeente-wegen te zijn. De heer Strootman verklaart andermaal het niet eens te zijn met den Voorzitter en ziet voor dien weg, tegen de vele kosten van onderhoud op, voor de gemeente. De heer de Breuk raadt aaneven als in de vorige ver gadering, tot voorzigtigheid. De heer Braaksma zou wensclien, om een einde aan de kwestie te maken dat liet Dagelijksch Bestuur zich eens naauw- keurig informeerde. De Voorzitter antwoordt, dat men daarmede den tijd nog wel heeftdat het nog geen kwestie isalleen maar een verschil van gevoelen. De heer Zur Mühlen zegt het eens te zijn met den heer Strootman. Nadat de Voorzitter op eene vraag van den heer de Breuk betreffende verlichting van het stationsterrein heeft geant woord dat met de voortbereidselen daartoe steeds wordt voortgegaan, wordt de vergadering gesloten. 1TI E TT W 3 T IJ D 11T 3- E 1T. Helder, Nieuwediep, Willemsoord, enz. 10 Maart 1866. Naar wij vernemen is bij den boekhandelaar L A. Laureij alhier, een werk ter perse van onzen grachten plaatsgenoot, de lieer A. D. van Buuren. liet is getiteld Gedichten van A. B. van Buuren. Iteeds lang zagen wij verlangend uit naar de verschijning van deze stukjesdie reeds te lang in de portefeuille des auteurs gesluimerd heb ben. Wij brengen onze hulde aan den uitgever, die deze echt luimige verzen aan de vergetelheid door den druk zal ontrukken. Het zal voor de vele vrienden van den heer yan Buuren gewis aangenaam zijn, zich deze gedichten te kunnen

Heldersche Courant | 1866 | | pagina 1